Będziemy pamiętać?

Szybko zapomnieliśmy tzw. "moskiewską pożyczkę" - czyli parę milionów dolców od Putina na ratowanie polskiej lewizny. To Leszek Miller ją osobiście przeniósł przez granicę. Czy podobnie będzie z brukselską hańbą takich kanalii? Zapomnimy i wybaczymy? Oni od zawsze byli przeciwko Polsce. Czy zaponieliśmy także błaganie ZSRR o interwencję wojskową przeciwko Solidarności? Co jeszcze muszą zrobić ci zbrodniarze, aby wreszcie "po rumuńsku" odprawić ich raz na zawsze z Polski?

Cała nasza nadzieja jet już tylko w budzącej się europejskiej normalności. To głosowanie w EP pokazało, że nie tylko my Polacy mamy wstręt do niemieckich planów utworzenia super państwa. Tusk wyczuwa te nastroje i ucieka do przodu wycierając sobie gębę lewizną. Jak już pisałam wcześniej, wmanewrował swoje koalicyjne gęby w ten konflikt, a sam twierdzi że jest przeciw i zabronił głosowania ZA.

Nie dajmy się nabrać. W Sejmie Tusk nie dopuścił  do uchwalenia uchwały przeciwko federalizacji, więc de facto,  wszystko podpisze jak tylko dadzą mu szansę. Czerwona zaraza mówi to wprost chwaląc Tuska.

A młodym to wszystko lotto. Propagowany styl życia odbija się nie tylko na dzietności, odbija się także na stosunku do Ojczyzny. Pedagogka wstydu niestety wygrywa. Tak tak, i przykro mi to pisać. Jutro młodzi obudzą się w nowej rzeczywistości na saksach. Niestety, "fura, komóra i skóra" to szczyt marzeń wielu młodych. Dla wszystkich jednak nie wystarczy - boleśnie się o tym przekonają, kiedy przyjdzie zbierać im szparagi. Już to przerabialiśmy.

Plan jest taki: Tusk was wyśle na saksy do odbudowy niemieckiej gospodarki, a tu w Polsce zastąpi was szarańczą z Afryki. "Ciotki rewolucji" zostaną ubogacone, nie tylko darmowymi skrobankami i wolnymi związkami - będą także mogły bezkarnie ćpać.

A co z Polską - już zapomnieliśmy o tym, że ma być wolna i suwerenna? Nie będę pisała że Polska was wszystkich potrzebuje, na pewno nie tych co się Jej wstydzą - to był błąd który popełnił PiS. Ja wam napiszę tak: To Polska jest wam potrzebna! Jeśli zrozumiecie dlaczego, to odzyskamy Polskę.

Dziękuję za uwgę. 

Forum jest miejscem wymiany opinii użytkowników, myśli, informacji, komentarzy, nawiązywania kontaktów i rodzenia się inicjatyw. Dlatego eliminowane będą wszelkie wpisy wielokrotne, zawierające wulgarne słowa i wyrażenia, groźby karalne, obrzucanie się obelgami, obrażanie forumowiczów, członków redakcji i innych osób. Bezwzględnie będziemy zwalczali trollowanie, wszczynanie awantur i prowokowanie. Jeśli czyjaś opinia nie została dopuszczona, to znaczy, że zaliczona została do jednej z wymienionych kategorii. Jednocześnie podkreślamy, iż rozumiemy, że nasze środowisko chce mieć miejsce odreagowywania wielu lat poniżania i ciągłej nagonki na nas przez obóz "miłości", ale nie upoważnia to do stosowania wulgarnego języka. Dopuszczalna jest natomiast nawet najostrzejsza krytyka, ale bez wycieczek osobistych.

Komentarze

Obrazek użytkownika Siberian Husky Dog

23-11-2023 [22:12] - Siberian Husky Dog | Link:

To niepojęte, że w "Wolnej Polsce" takie trzy czerwone komusze świnie, były premierami kraju. Niegdyś sekretarze PZPR, dzisiaj eurodemokraci, głosujący w PE przeciw krajowi, z którego zostali wybrani, jak zawsze przeciw Polsce.
Ale czego można się po takich świniach spodziewać!!!

https://pbs.twimg.com/media/F_pQbL_XsAAdUTs?format=jpg&name=small

Obrazek użytkownika Ula Ujejska

23-11-2023 [22:28] - Ula Ujejska | Link:

Siberian Husky Dog
I pamiętajmy o tym, że te kanalie z listy Tuska dostały się do euro parlamentu.

Obrazek użytkownika Tomaszek

23-11-2023 [23:01] - Tomaszek | Link:

Po pierwsze Husky , nie obrażaj świń , Po drugie , to narodzik ich wybrał . Obejrzyj się dookoła siebie , to oni wybierali . A teraz zgrzytanie zębów i gorzkie żale . Nie tędy droga . My wiemy i wszyscy tu wiedzą , a czy ktoś Julkom powiedział ? 

Obrazek użytkownika Siberian Husky Dog

24-11-2023 [06:33] - Siberian Husky Dog | Link:

"W imieniu Polski Podziemnej, skazuję cię na śmierć za zdradę Ojczyzny".
Dokładnie tak było.
Żaden zdrajca nie wiedział kiedy i gdzie zakończy swój żywot. Każdy jeden z nich, bał się własnego cienia.
Aż nieprawdopodobne, że dzisiaj zdrajcy chodzą pyszni i dumni z tego, co robią.

https://pbs.twimg.com/media/F_mgeT5W8AAxBmI?format=jpg&name=medium

Obrazek użytkownika wielkopolskizdzichu

24-11-2023 [00:27] - wielkopolskizdzichu | Link:

Po wypocinie gośki widać że przedmiot HiT by się jej przydał.
1. Wierchuszka PZPR skupiona dookoła Jaruzelskiego robiła wszystko by do interwencji sowietów w Polsce nie doszło, ponieważ wydaliby tym samym na siebie wyrok, niekoniecznie śmierci.
2.To nie Tusk załatwił saksy w Niemczech tylko PiS za czasów pierwszych rządów. Marcinkiewicz realizując idee Kaczyńskich wypchnął bezrobotnych z Polski do Niemiec i nie tylko.
3. Nadzieja w młodych że gośki i resztę malkontentów w jej typie pogonią.

Obrazek użytkownika Ula Ujejska

24-11-2023 [08:54] - Ula Ujejska | Link:

Dziuniek
Żyjesz nie tylko w alternatywnej rzeczywistości, nauczono cię także alternatywnej historii. O jaruzelskim napisał sam marszałek Kulikow w swoich pamiętnikach - obnażając zdrajcę. Jesteś Dziuniek bohaterem związku radzieckiego - co wyraźnie widać i czuć tu na NB. Przybij sobie ruską gwiazdę do czoła - zasłużyłeś na nią.
Resztę bzdetów nie skomentuję - tu potrzebny psychiatra.

Obrazek użytkownika Maverick

24-11-2023 [05:01] - Maverick | Link:

Chiny unieważniły kontrakt na 92 miliardy samochodów z Niemiec, Wasal amerykański odczuje impakt natychmiast, a podwykonawcy czyli kraje neokolonialne jak Polin dopiero odczują skutki tego posunięcia już niedługo.https://www.youtube.com/watch?...

Obrazek użytkownika Czesław2

24-11-2023 [07:10] - Czesław2 | Link:

Na ile samochodów z niemiec?  Masz już kłopoty z jezykiem Polskim, czas przejść na automatycznego tłumacza. Choć sądząc po treści w nagłówku w linku, to chińska lub ruska wrzuta.

Obrazek użytkownika Ula Ujejska

24-11-2023 [08:56] - Ula Ujejska | Link:

Czesław2
To ruski idiota, który nie potrafi sklecić poprawnie zdania po polsku.

Obrazek użytkownika Maverick

24-11-2023 [16:23] - Maverick | Link:

Onuce chazarskie nigdy myśleć nie potrafią nie byłem pewny czy suma 92 miliardy była w dolarach czy Euro i dlatego nie wpisałem tak czy owak to potężne zamówienie i zostało skasowane, To dobrze bo Niemcy za dużo jątrzą na Upadlinie i sterują ją przeciwko Polsce gdy onuce chazarskie w Polin mają zero rozeznani strategicznego, zarówno ekonicznego jak militarnego. Rozdali swój sprzęt wojskowy przyszłemu wrogowi, a Niemcom w większości za grosze oddali swój przemysł, teraz ta ciemnota uważa się za pseudo-chazarskie elity do rządzenia mniej wartościowym narodem. Głupie Poliniaki słuchają tych chazarów z rozdziwionymi yapami, gdy suwerenni jak ja z nich kpimy.  Jeszcze niedawno fałszywa patriotka wyrzucała ze swojego biznesu ludzi na ulicę jeżeli nie chcieli się szczepić tak głupia  i wredna ona była, Mentalnośc takiej onuce co lubiała strzelać w potylicę w Katyniu.

Obrazek użytkownika Ula Ujejska

25-11-2023 [10:29] - Ula Ujejska | Link:

Maverick
Spieprzaj dziadu do Moskwy z tymi głodnymi kawałkami!

Obrazek użytkownika r102

24-11-2023 [05:17] - r102 | Link:

Pani Ulo!
Fantazjować też trzeba umieć - w 1990 roku tow. Putin był skromnym czekistą w NRD werbującym  chętnych do współpracy  -  jak miał w Moskwie przekazać tow. Millerowi walizkę z dolarami ???

Obrazek użytkownika Ula Ujejska

24-11-2023 [08:59] - Ula Ujejska | Link:

r102
To ciekawe, Putin był nic nieznaczącym człowiekiem, aż tak, że za chwilę został szefem Federalnej Służby Bezpieczeństwa (sukcesorki KGB). A to właśnie z funduszy KGB udzielono "moskiewskiej pożyczki" - i to właśnie Putin był bezpośrednim "wykonawcą" moskiewskich porozumień. A ta "kontrola" nad polskimi sprawami była widoczna w kolejnych latach. Putin przy okazji kupił sobie nie tylko tzw. "Reset" ale także wpływy widoczne do dzisiaj np. w Brukseli. 

Obrazek użytkownika r102

24-11-2023 [10:21] - r102 | Link:

"to ciekawe, Putin był nic nieznaczącym człowiekiem, aż tak, że za chwilę został szefem Federalnej Służby Bezpieczeństwa" 
- jak miło czytać jak ktoś brnie nie umiejąc się przyznać do błędu -  rzeczywiście ładna chwila  - która trwała 8 lat :-)

Obrazek użytkownika Ula Ujejska

24-11-2023 [16:11] - Ula Ujejska | Link:

r102
Pan zna historię Putina z wikipedii i z ruskich gadzinówek - a tam jest tylko to, co Putin chciał aby było. Ja natomiast głównie z różnych dokumentów w różnych państwach - nie wszystkie są jawne.

Obrazek użytkownika r102

24-11-2023 [17:24] - r102 | Link:

"a natomiast głównie z różnych dokumentów w różnych państwach - nie wszystkie są jawne."

Pasuję.
Mama mnie nauczyła żeby nie spierać się z osobami znającymi tajne tajemnice Wszechświata - tylko dyskretnie oddalić się :-)

Obrazek użytkownika Ula Ujejska

25-11-2023 [10:27] - Ula Ujejska | Link:

r102
Odnoszę wrażenie że chce Pan tutaj pomniejszyć rolę Putina nie tylko w rosyjskiej polityce. To dziecko KGB, szara eminencja, niemal od początku swojej kariery było zapobiegliwe i bezwzględnie dążyło do celu. Po drodze zbierało haki na swych przeciwników, dorobiło się na nich ogromnego majątku, budowało siatkę wpływów nie tylko w Rosji itd. I nie jest ważne jakie stanowisko zajmował w danym momencie, był asem w ruskich spec służbach - i w miarę upływu czasu coraz bardziej wpływowym politykiem. "Koronacja na cara" to tylko szczegół który pokazał Światu kto tam naprawdę rządził.

Obrazek użytkownika sake3

25-11-2023 [10:34] - sake3 | Link:

@Ula Ujejska......Putin zawierzył Duginowi,jego przekonaniom o wyższości ,,barbarzyńskiej Rosji'' i jego wieloletnim staraniom stworzenia z Rosji imperium.Wydaje mi się,że ta perspektywa jest nawet wazniejsza dla Putina niż gromadzenie osobistego majątku.

Obrazek użytkownika Ula Ujejska

25-11-2023 [10:46] - Ula Ujejska | Link:

Sake3
To prawda, i jak prawdziwy komunista przy okazji się dorobił.

Obrazek użytkownika Pers

25-11-2023 [10:58] - Pers | Link:

@sake
//Putin zawierzył Duginowi,jego przekonaniom o wyższości ,,barbarzyńskiej Rosji''//
Muszę cię zmartwić maglareczko ale Rosja pod rządami Pana Prezydenta Putina stoi na o wiele wyższym poziomie cywilizacyjnym, moralnym, politycznym i militarnym niż "kolektywny zachód". Tak przynajmniej uważa ogromna większość państw reprezentujących 80% ludzkości.
Takie są smutne FAKTY.

Obrazek użytkownika Teresa Bochwic

24-11-2023 [17:48] - Teresa Bochwic | Link:

Grudzień 1989. Były premier PRL Rakowski w grudniu uzgodnił z prezydentem ZSRR Gorbaczowem pożyczenie od KPZR około pół mln dolarów na cele organizacyjne PZPR.
15.10.1990. Mieczysław Rakowski zwrócił się do KPZR o odroczenie spłaty pożyczki. Tygodnik „Rossija” w miesiąc później opublikował dokumenty, w których wiceprezydent ZSRR Janajew informował o spotkaniu się w tej sprawie z Rakowskim i Leszkiem Millerem.

[„Gazeta Wyborcza” i archiwum internetowe „GW” 1989 – 2003. „Rzeczpospolita” i archiwum internetowe „Rzeczpospolitej” 1989 – 2003]
10 stycznia 1990. 12 stycznia – Mieczysław Rakowski w mieszkaniu Władimira Ałganowa w Warszawie odebrał od oficera KGB o pseudonimie Władimir Wierszynin pół mln dolarów pożyczki KPZR dla PZPR. KC PZPR przekazała Mieczysławowi F. Rakowskiemu 1,23 mln USD i 500 mln zł na potrzeby związane z likwidacją partii.

  [Antoni Dudek, Reglamentowana rewolucja, wyd. „Arcana”, Kraków 2004]
30 stycznia 1990. 28 stycznia – „zjazd do zajezdni”, ostatni, XI Zjazd PZPR w Sali Kongresowej PKiN, Mieczysław F. Rakowski polecił „sztandar PZPR wyprowadzić, sztandar SdRP wprowadzić!”. Powstały tego samego dnia dwie nowe partie: PUS (Polska Unia Socjaldemokratyczna), przewodniczący Tadeusz Fiszbach i SdRP (Socjaldemokracja RP), która przejęła majątek PZPR. Przewodniczący Rady Naczelnej SdRP Aleksander Kwaśniewski, wiceprzewodniczący Tomasz Nałęcz , sekretarz generalny Leszek Miller. Centralny Komitet Wykonawczy: Wiesław Huszcza, Tadeusz Iwiński, Krzysztof Janik, Zbigniew Siemiątkowski, Marek Siwiec, Zbigniew Sobotka, Jerzy Uziębło, Sławomir Wiatr, Wojciech Wiśniewski, 6 października doszli Ryszard Bartosz, Jacek Piechota, Izabella Sierakowska, Wanda Sokołowska. [j.w.]
2 listopada 1990. 2 listopada – dwaj oficerowie KGB odebrali w Warszawie od Leszka Millera 600 tysięcy dolarów, czyli połowę moskiewskiej pożyczki dla SdRP. 300 tys. dolarów przeznaczono na uruchomienie „Trybuny”.

[„Gazeta Wyborcza” i archiwum internetowe „GW” 1989 – 2003. „Rzeczpospolita” i archiwum internetowe „Rzeczpospolitej” 1989 – 2003.]
 

Obrazek użytkownika Teresa Bochwic

24-11-2023 [17:54] - Teresa Bochwic | Link:

"Pożyczka moskiewska" c.d. część II
30 listopada 1991. Prokurator Zbigniew Goszczyński wszczął śledztwo przeciwko Leszkowi Millerowi i Mieczysławowi Rakowskiemu (SdRP) o wywóz dewiz do Rosji bez zezwolenia (zwrot „pożyczki moskiewskiej”). W prasie rozważania, że to ładnie zwracać pożyczki.
27 września 1993. Prokuratur Jerzy Regulski umorzył śledztwo przeciwko Leszkowi Millerowi i Mieczysławowi Rakowskiemu (SdRP) o wywóz bez zezwolenia dewiz do Moskwy (sprawa zwrotu „pożyczki moskiewskiej”) z braku wiarygodności świadków rosyjskich (Wierszalin i Janajew ). Umorzeniu sprzeciwili się prokuratorzy Jerzy Zientek , Jerzy Łabuda , Krzysztof Lipiński i Waldemar Smardzewski . Sąd potwierdził umorzenie.
29 maja 1995. Minister sprawiedliwości Jerzy Jaskiernia (SLD) umorzył ostatecznie sprawę tzw. pożyczki moskiewskiej Leszka Millera i Mieczysława Rakowskiego .
14 stycznia 1996. Minister sprawiedliwości polecił przygotować do publikacji „Białą księgę” w sprawie „pożyczki moskiewskiej”. Leszek Miller i Mieczysław F. Rakowski , podejrzani o naruszenie prawa dewizowego stwierdzili, że taka publikacja naruszałaby ich dobra osobiste. Barbara Mąkosa-Stępkowska, rzecznik ministra sprawiedliwości stwierdziła, że publikacji nie będzie, skoro miałaby naruszać dobra osobiste oskarżonych.
Prasa ujawniła, że za pieniądze z „moskiewskiej pożyczki” powstała prywatna gazeta, uważana za organ SLD, dziennik „Trybuna”.
 

Obrazek użytkownika Teresa Bochwic

24-11-2023 [18:01] - Teresa Bochwic | Link:

18 lutego 2002 – prezesem PZU SA został Zdzisław Montkiewicz XE "Montkiewicz Zdzisław" , oficer w PRL i dyplomata. Dyrektorem w PZU został Kazimierz Głowacki XE "Głowacki Kazimierz" , b. szef WSI, dyrektorem Biura Prawnego prokurator Jerzy Regulski XE "Regulski Jerzy" , który umorzył sprawę „pożyczki moskiewskiej”.

Obrazek użytkownika Ula Ujejska

25-11-2023 [10:12] - Ula Ujejska | Link:

Teresa Bochwic
Dziękuję Pani za garść szczegółowych informacji o moskiewskiej pożyczce. Dzisiaj mało kto o tym pamięta.
Pozdrawiam.

Obrazek użytkownika sake3

24-11-2023 [18:38] - sake3 | Link:

@Ula Ujejska........Pani Urszulo mam pytanie-do kogo pan adresuje swój wpis?Przecież naszego ,,narodu'' nie obchodzi ani moskiewska pożyczka,ani obecne problemy zdrajców takich jak Miller  czy inne zgredy z EPL ani ich krecia robota wtedy i dziś.Czy dokument ,,Reset'' wstrząsnął kimkolwiek? Jestem pewna,że dla nich głupkowaty serial był ważniejszy. ,,Naród'' się cieszy jak marszałkiszcze rotacyjne zachowuje się jak chłystek,jak ohydnie znieważa się członków rządu czy PiS? ,,Wyciąć jak raka'',,,to paniusia KO Pawliczak,Tresować PiS jak szczeniaki batem'' to nowa gwiazda polskiej polityki cham Kołodziejczak.Narodu nie obchodzi kto będzie nim rządził i jak rządził,a ma ich zainteresować rosyjska pożyczka niesiona przez Millera?,Co pani oczekuje od takiego narodu?

Obrazek użytkownika Ula Ujejska

25-11-2023 [10:14] - Ula Ujejska | Link:

Sake3
Piszę do tych co się Polski nie wstydzą, do tych, którym Polska jest potrzebna.