Nowa architektura świata

Zmiany w Polsce są w jakiejś mierze wywołane tym, co działo się w samej kampanii wyborczej, decyzjami podejmowanymi przez rządzących i opozycję przez ostatnie lata, ale też – a może przede wszystkim – „ruchami tektonicznymi” w światowej geopolityce.  
Przede wszystkim, mimo wyniku niedającego dużych szans na stworzenie, przynajmniej teraz, koalicji rządzącej, obóz patriotyczny po raz trzeci zdobył największą liczbę głosów w wyborach parlamentarnych, mając już dwukrotne zwycięstwo z rzędu w wyborach prezydenckich. Na trochę gorszy wynik od spodziewanego w wyborach do Sejmu wpłynęło kilka błędów, które chyba nie do końca PiS chce uznać za potknięcia. Na pewno zupełnie niepotrzebnie utracono ludzi z sektora usług, rzemiosła i handlu prowadzących własną działalność gospodarczą. Chodzi konkretnie o tych ludzi, a nie o wszystkich mających zarejestrowaną działalność gospodarczą, bo dla wspomnianych grup zawodowych rozwiązania podatkowe często były zabójcze. Drobnemu biznesowi, mającemu wysoki poziom kosztów, najbardziej szkodzą daniny mające charakter podatku obrotowego, a to faktycznie w ostatnich latach wprowadzono. 
Nie zmienia to faktu, że PiS przedstawił najbardziej nowoczesny w ostatnich dziesięcioleciach model rozwoju państwa, dający szybki i stabilny wzrost gospodarczy, przy likwidacji sfer ubóstwa i zauważalnym bogaceniu się większości społeczeństwa. Ten model jest już i będzie inspiracją dla innych państw, nawet tych, których rządy nas krytykowały. 

Ale wszystkie potknięcia PiS-u – czy to przy kampanii, czy wcześniej – nie przesądziłyby o takim wyniku wyborów, gdyby nie interwencja zewnętrzna. Miliony ludzi zamknięto w medialnych bańkach i wytworzono im sztuczny świat informacyjny, w którym rzeczywistość przebijała się słabo albo w ogóle. Takiej zdolności nie posiadałby żaden system medialny bez zewnętrznego wsparcia. PiS znalazł się w uskoku tektonicznym światowej geopolityki i trafił z wyborami na jej najbardziej niebezpieczny moment. 
Po wybuchu wojny na Ukrainie wydawało się, że to Polska będzie sukcesorem zmian geopolitycznych. Rosja skompromitowała się brutalną wojną i klęskami na froncie, a rola Polski zaczęła szybko rosnąć – jako państwa, które miało rację, a także jako główny rozgrywający na zapleczu frontu. Runęła, wydawało się, tradycyjna polityka Niemiec podziału stref wpływów między Niemcy i Rosję. 
Ale minęło półtora roku, a Ukraina wojny nie wygrała, a Rosja jej nie przegrała. Niemcy zaczęły odbudowywać swoją politykę na Wschodzie i bardzo tanio „kupiły” rolę głównego rozgrywającego na Ukrainie. Wygląda na to, że częściowo pogodziły się z taką sytuacją również USA, przynajmniej przy obecnej administracji. Jest to sytuacja skrajnie niebezpieczna dla istnienia, a już na pewno dla niepodległości Ukrainy, i na dłuższą metę niekorzystna dla USA. Z całą pewnością ta zmiana to sukces Moskwy, osłabiający determinację Zachodu w powstrzymywaniu jej imperializmu. 

Kolejny zakręt w światowej geopolityce nastąpił w momencie, gdy trwała już kampania wyborcza w Polsce. Niepodległościowy obóz polityczny znalazł się w okrążeniu. Jednak ta sytuacja jest przejściowa. Stany Zjednoczone nie mogą tolerować wypychania ich z Europy Środkowej. Tym razem byłoby to zjawisko bardziej trwałe niż poprzednio i jeszcze bardziej szkodliwe. W ciągu kilku lat skończyłoby się atakiem Rosji na wschodnią flankę NATO, osłabionego pomysłami europejskiej armii. Polityka USA zmieni się po wyborach prezydenckich w Ameryce. Co to będzie oznaczać? Przekonamy się już za rok.

***
Przypominam o akcji polecania naszej prenumeraty cyfrowej „GP”, „GPC” i „Nowego Państwa”, promowania linków do tekstów na Niezaleznej.pl i YouTube Telewizji Republika. To dzisiaj nasza broń w walce o wolną Polskę. 

Felieton z najnowszego wydania Gazety Polskiej z 22.11.2023

YouTube: 
Forum jest miejscem wymiany opinii użytkowników, myśli, informacji, komentarzy, nawiązywania kontaktów i rodzenia się inicjatyw. Dlatego eliminowane będą wszelkie wpisy wielokrotne, zawierające wulgarne słowa i wyrażenia, groźby karalne, obrzucanie się obelgami, obrażanie forumowiczów, członków redakcji i innych osób. Bezwzględnie będziemy zwalczali trollowanie, wszczynanie awantur i prowokowanie. Jeśli czyjaś opinia nie została dopuszczona, to znaczy, że zaliczona została do jednej z wymienionych kategorii. Jednocześnie podkreślamy, iż rozumiemy, że nasze środowisko chce mieć miejsce odreagowywania wielu lat poniżania i ciągłej nagonki na nas przez obóz "miłości", ale nie upoważnia to do stosowania wulgarnego języka. Dopuszczalna jest natomiast nawet najostrzejsza krytyka, ale bez wycieczek osobistych.

Komentarze

Obrazek użytkownika NASZ_HENRY

22-11-2023 [15:44] - NASZ_HENRY | Link:

Lider jest zawsze pierwszy ;-)
Pan redaktor to o PiSie w trzeciej osobie zaczął mówić. A o sterowaniu w niełatwym czasie łajbą Naszych Blogów  ani me, ani be. Rozumiem, że łatwiej bić się w cudze piersi ale bez uczciwej analizy błędów daleko nie zajedziemy. Aby wygrać trzeba się wznieść poza partykularne interesy.  Bo tylko wtedy będą rządzić Polską  patrioci a nie absolwenci  Szkoły Liderów Cioci Magdalenki, stypendyści Cioci Stasi czy pupile Cioci Łubianki.

Daremne żale, próżny trud, bezsilne złorzeczenia!
Przeżytych kształtów żaden cud, nie wróci do istnienia
😎

Obrazek użytkownika u2

22-11-2023 [16:12] - u2 | Link:

Miliony ludzi zamknięto w medialnych bańkach i wytworzono im sztuczny świat informacyjny

Dokładnie, dla ludzi to sieć jest obecnie źródłem wszelakiej informacji. Tradycyjne media RTV są w odwrocie, nie wspominając papierowych wydań.

PS. Ze zgrozą przeglądam np. nagłówki MSN, tam są wyłącznie postępackie, ale antypolskie merdia. Nie ma mediów propolskich typu Gazeta Polska.

Obrazek użytkownika Jan1797

22-11-2023 [17:36] - Jan1797 | Link:

@u2, co tam MSN.
Krąży w Europie takie podsumowanie. 60% społeczeństwa kilkunastu Państw Europy zrozumiało w kilkanaście dni po naszych wyborach, że centralizacja jakiej dokonuje UE jest przeciw nim. https://niezalezna.pl/polityka...
Zarazem u nas wystarczy krytykancki bełkot, przy czym nikt nie potrafi wskazać włącznie z Klubem Jagielońskim, co i gdzie centralizuje lub centralizowało się w Polsce minionej kadencji sejmu. 

Obrazek użytkownika u2

22-11-2023 [18:09] - u2 | Link:

@Jan1797

Wczoraj rozmawiałem ze znajomym, który u siebie zamontował fotowoltaikę. U nas na Suwalszczyźnie jest wyjątkowo krótkie lato i znajomy musi dopłacać do PV 2 tysiaki rocznie. No, nie opłaca mu się. Przynajmniej tak twierdzi. Czyli nie wszystko co do nas przychodzi z zachodu jest warte zachodu. Takie pompy ciepła również przydałyby się, ale nie tylko instalacja kosztuje, ale również utrzymanie. U mojego brata w Szkocji państwo za darmo zainstalowało pompę ciepłą i dba o jej utrzymanie. No po prostu żyć nie umierać w tej Szkocji :-)

Obrazek użytkownika Alina@Warszawa

22-11-2023 [18:48] - Alina@Warszawa | Link:

Trzeba zapytać gdzie ma zamontowane panele fotowoltaiczne i pod jakim kątem. To, że lato na Suwalszczyźnie jest krótkie, nie ma nic do rzeczy - ważne jest nasłonecznienie paneli, żeby nie były zacienione drzewami, albo sąsiednimi budynkami, oraz nie były zanieczyszczane pyłami.
Na Suwalszczyźnie są za to dużo dłuższe dni. Dobrze zorientowane panele, albo ruchome powinny zarabiać na siebie nawet tam.

Obrazek użytkownika u2

22-11-2023 [19:16] - u2 | Link:

@Alina

Widziałem wczoraj naocznie, PV skierowane na południe pod kątem 45%. No nie pasi. Jak nie pasi, to nie pasi :-)

Obrazek użytkownika Alina@Warszawa

22-11-2023 [19:17] - Alina@Warszawa | Link:

Powinny być 60-65 st od poziomu, bardziej pionowo.

Obrazek użytkownika u2

22-11-2023 [19:37] - u2 | Link:

@Alina

Takie jest. Stromo,  ale stromu ni ma :-)

Obrazek użytkownika Jan1797

22-11-2023 [19:28] - Jan1797 | Link:

No po prostu żyć nie umierać w tej Szkocji :-)
@u2,
Przysłuchiwałem się opiniom użytkowników z południa Polski. Ci twierdzili, że w ostatnich trzech latach byli zadowoleni. Oczywiście potrzebny tu Ptr, a zgadzam się "nie wszystko, co do nas przychodzi z zachodu jest warte zachodu." ;-) włącznie z badaniami naukowymi  W mojej opinii, a opieram się na;-) https://www.twojapogoda.pl/wia...  "Teraz okazuje się, że prędkość słabnięcia pola przyspiesza i to systematycznie. Wstępne badania pokazują, że ma to miejsce 10 razy szybciej niż powinno. Prognozuje się, że proces ten będzie postępować o 5 procent na każde 10 lat. Istnieje więc znaczne prawdopodobieństwo, że do zamiany biegunów może dojść jeszcze za naszego życia."
Mało się znam na energetyce. Przyznam uczestniczyłem w postępie technologicznego przyspieszenia z grubsza o dwie dekady + ale w całkowicie innej dziedzinie ;-)
 

Obrazek użytkownika u2

22-11-2023 [19:40] - u2 | Link:

@Jan1797

"Mało się znam na energetyce."

Nikt tak naprawdę się nie zna. No może bloger Buraczewski, który zbudował kilka elektrowni :-)

PS. Ja do końca nie rozgryzłem pola elektromagnetycznego. Choć równań niewiele, tylko cztery. A Szkot Maxwell miał ich kilkadziesiąt, to była potworność, z której potrafił wybrnąć :-)

Obrazek użytkownika Jan1797

22-11-2023 [20:21] - Jan1797 | Link:

@u2,
O tak nawet szalę utrzymania pokoju w nowym rozdaniu trzeba łączyć z energetyką, a faktycznie energetykę z problemem utrzymania pokoju.  To duży problem opozycji, co i gdzie budować. https://www.tme.eu/pl/news/eve... À propos Maxwella -pisał wiersze jak nasz bloger Buraczewski, który powinien wreszcie zająć stanowisko :-)

Obrazek użytkownika u2

22-11-2023 [21:55] - u2 | Link:

À propos Maxwella -pisał wiersze jak nasz bloger Buraczewski

Na podstawie równań wykrył fale elektromagnetyczne, no geniusz. Co prawda do dzisiaj się zastanawiam jak one działają, ale działają, to pewne :-)

Obrazek użytkownika smieciu

22-11-2023 [16:42] - smieciu | Link:

Drobnemu biznesowi, mającemu wysoki poziom kosztów, najbardziej szkodzą daniny mające charakter podatku obrotowego, a to faktycznie w ostatnich latach wprowadzono. 
Nie zmienia to faktu, że PiS przedstawił najbardziej nowoczesny w ostatnich dziesięcioleciach model rozwoju państwa, dający szybki i stabilny wzrost gospodarczy...

Czyli przedstawił konkretnie co? ;)
Nie ważne. Ludzie łykną. Tutaj. Tylko nie rozumiem po co ta wstawka o drobnym biznesie. Wyglądałoby znacznie lepiej bez niej. Z drugiej strony mam wrażenie że chodzi o swoistą perwersję i brutalizm. Zaprzeczyć sobie, zrobić takie brzydkie fiku miku bo czemu nie? Czytelnik to głupek.
Ale jakby co mi się to podoba! Nie piszę by krytykować :)

Dodatkowo z wieloma rzeczami się zgadzam. Wielka światowa polityka. Np.
Niemcy zaczęły odbudowywać swoją politykę na Wschodzie i bardzo tanio „kupiły” rolę głównego rozgrywającego na Ukrainie
Ukrainę faktycznie ciągnęło na Zachód. Był Majdan czyli Euromajdan.  Tzw. Niemcy rozszerzały wpływy na Ukrainie. Standardowym sposobem. Troszkę kaski, troszkę przywilejów itp. Sytuacja najwyraźniej stała się na tyle groźna że Biden musiał zorganizować wojnę. Setki tysięcy zginęło ale interesy Bidenowców zaczęły iść lepiej. Black Rock, który wcześniej zorganizował zastrzyk kasy Putinowi teraz miał dostać pod zarząd Ukrainę.
Do czasu. Bidenowcy myśleli że łatwiej dokopią Ruskom i bazując na chwale zwycięzców zaprowadzą własne porządki.
To samo zresztą planowali zrobić w Polsce posługując się PiSem.
Plan był niezły. Sajgon, wyrżnąć przeciwników i a na froncie patriotycznych głupków. Zostawić tylko podatnych na lewiznę i nowe porządki osłów. Pod hasełkiem Międzymorza zbudować strefę wschodniego ładu. Zarządzaną prostą ideą: Morda w Kubeł. Bądźta dumna że nie należyta do Berlina!
No ale wielki upływ ukraińskiej i ruskiej krwi jakoś nie wystarczył. Może dlatego że nie dołączył polski i białoruski jak było w planach.

Ale to jeszcze nie koniec z pewnością. Tusk i Niemcy to opcja pokój. A tyle zainwestowano w wojnę. Ruchy tektoniczne z pewnością się nie skończyły.

Obrazek użytkownika Chatar Leon

22-11-2023 [17:17] - Chatar Leon | Link:

Niezdety,
To już nie jest ten PiS, który w 2015 roku chciał przeprowadzić gruntowną reformę państwa.
Rząd Morawieckiego wpakował Polskę w "kamienie milowe" związane z bajką o jakiejś"odbudowie" gospodarki która ma siw podobno świetnie. To właśnie ten rząd otworzył ustawową możliwość uczynienia całego miasta "strefą czystego transportu", dając lokalnym lewackim mafiom możliwość zakazania ludziom korzystania z kilkunastoletniego samochodu.
Nie pogoniono klik, które można było pogonić (chociażby tak zwanych tebeesów w obszarze mieszkalnictwa, blokujących ludziom dojście do własności mieszkań, w które zainwestowali).
O bajce pod nazwą "pandemia" i przyczynieniu się do ćwierci miliona zgonów przez blokadę służby zdrowia nie chce mi się nawet wspominać.
A to, że ludzie zrażeni arogancją PiS zaczęli wierzyć w brednie różnych hołowni, jest w sporej mierze zasługą nie talentów różnych hołowni ale zasługą arogancji PiSu.

Obrazek użytkownika Tezeusz

22-11-2023 [17:41] - Tezeusz | Link:

@ Chatar
Mniej propagandy od bandyty putlerka i swego guru tfuska to może tęcza ci spadnie  tobie z oczu, alkohol wyparuje i myślenie powróci bo do tej pory to tragedia tęczowa..

Obrazek użytkownika Chatar Leon

22-11-2023 [18:56] - Chatar Leon | Link:

I znów blogowy głupek Tezeuszek powiedział, co wiedział. Czyli niczego konkretnego nie powiedział.

Obrazek użytkownika sake3

22-11-2023 [17:55] - sake3 | Link:

PiS na wylocie a wy stale to samo jak przez te 8 lat.Jakie ruchy mógł wykonać PiS jak był wiecznie atakowany Wewnątrz i zewnątrz.Bez pardonu,bez cienia refleksji co tu wyplataliście na NB prze 8 lat.Teraz macie co chcecie,Hołownię,Tygryska,Tuska Nitrasów Trzaskowskich i Sikorskich.? Przeciez tego chcieliście,po to były wasze ociekające jadem i nienawiścią komentarza.No cieszcie się.Wasi idole was nie zawiedli dziś w PE przegłosowanoautratę suwerenności przez Polskę.Czemu nie otwieracie szampana tylko po staremu bluzgacie na PiS?

Obrazek użytkownika Tezeusz

22-11-2023 [17:59] - Tezeusz | Link:

@ sake 3
Masz rację to piewcy komentarzy i to kiepskich, bo intelektu mieli zero jak i zero napisali materiałów na NB przez 8 lat - takie to tfusskowe zero! Fakty, fakty !

Obrazek użytkownika Ula Ujejska

22-11-2023 [18:09] - Ula Ujejska | Link:

Sake3
I za chwilę wyjadą na saksy - i tam jak zwykle, zaczną znów swoje dobre rady publikować - zmieniając ncki. Już to przerabialiśmy. Polski tylko szkoda.

Obrazek użytkownika Pani Anna

22-11-2023 [17:39] - Pani Anna | Link:

Ten artykuł wygląda mi na takie samopocieszanie się pana redaktora, nieutulonego w żalu,  że kurek z pieniędzmi Orlenu zostanie zakręcony i nic już nie będzie takie samo. I komu to przeszkadzało,  że nie trzeba było się narobić,  żeby zarobić. No tak, to ten " uskok tektoniczny"...

Obrazek użytkownika Tezeusz

22-11-2023 [17:42] - Tezeusz | Link:

@ annna
a brudne śmierdzace gary dalej nie umyte co czuć na kilometr..wstyd i na zmywak marsz..Zmywak lepiej tobie wychodzi niż myślenie to fakt.

Obrazek użytkownika Tezeusz

22-11-2023 [17:48] - Tezeusz | Link:

IV rzesza jeżeli powstanie to pójdzie w ślady poprzedniczki III Rzeszy Hitlera ,też przeliczyli się i nie docenili sojuszu z UNITED STATES of AMERICA. Francja dla Niemiec to odwieczny wróg-aktualna sytuacja "przyjaźni" wynika z problemów upadającej Francji.
Polska ma się stać eko-skansenem, do którego będą przyjeżdżać szwabscy i holenderscy myśliwi polować na żubry i niedźwiedzie - a miejscowa ludność będzie miała zakaz wstępu do lasów, które ciul wie komu sprzeda KO… i za tym głosowało co najmniej 50% zaczadzonych 8 gwiazdkami "rodaków"…

Najgorsze jest to , że Niemcom moglibyśmy pokazać '' plecy '' w wzroście gospodarczym , społecznym już bardzo szybko . A teraz '' kieszenie z rąk '' , straszy aneksją Banku Polskiego , spółek przynoszących krocie zysków , zwalnianiem sędziów itp . Czy ten '' człowiek z kieszeni niemieckiej '' , podtrzyma dobry rozwój Polski , Nas ?

Związek socjalistycznych republik europejskich, fajnie się buduje dopóki są pieniądze, jak każdą komunę, ale właśnie pieniądze się kończą i to jest sposób, żeby opodatkować inne państwa, zagarnąć polskie złoto i złoto innych mniejszych państw, oto idzie gra. Komuna od Władywostoku do Lizbony. Czas temu powiedzieć DOŚĆ !

Za organizację eurokołchozu głosowali :
"Za" opowiedzieli się przedstawiciele Lewicy:
Marek Balt
Marek Belka
Robert Biedroń
Łukasz Kohut
Bogusław Liberadzki
Włodzimierz Cimoszewicz
Leszek Miller
Także Polski 2050:
Róża Thun und Hohenstein
I Zielonych:
Sylwia Spurek

Sama komuna czerwona PZPR, potomkowie UB, dewianci seksualni, niemcy... a gdzie tam Polacy ? brak ! Komuchy z PZPR powinni być na śmietniku historii już od ponad 30 lat, a tymczasem Platforma Oszustów głosami oczadzonych TVNem i gazetą wyborczą wprowadziła ich do eurokolchozu.

Obrazek użytkownika Ptr

22-11-2023 [18:20] - Ptr | Link:

Proszę brać pod uwagę długoterminowy scenariusz , w którym Ameryka pozwala na centralizację Europy, dogadują się z Rosją i tworzą trójprzymierze kolonizujące cały świat. Ameryka może nie patrzyć przez pryzmat swoich interesów narodowych , ale zamienić je na globalne interesy "demokratyczne". Te siły nieszlachetne bazują na materialnych instynktach ludzi i zarządzają nimi.  Nie odwołują się do wyższych wartości, bo ludzie je rozumiejący są w mniejszości. Większość to zjadacze chleba, których łatwo zwieść. Smutne to , ale chyba tak jest. W przyszłości zjednoczone Niemcy zaczną domagać się szacunku dla ich walki z okresu I i IIWŚ. Wszystkie narody Unii Europejskiej będą musiały wyrazić szacunek dla narodu niemieckiego takiego jaki on jest i był oraz wyrazić szacunek dla jego walki dawnej i najnowszej. Ameryce nie będzie się chciało walczyć z całą Unią. Jednocześnie cały ten wzrost znaczenia Niemiec i ich wyższości będzie organizowany przez instytucje liberalnej demokracji, jej media, system antywartości, i arytmetykę wyłaniania właściwej władzy. Trudno powiedzieć jak do tego przyczyni się Watykan, gdyż jego dostosowanie się do tzw. wartości demokratycznych jest oczywiste.  

Obrazek użytkownika paparazzi

22-11-2023 [18:40] - paparazzi | Link:

"Stany Zjednoczone nie mogą tolerować wypychania ich z Europy Środkowej." To się  okaże, potęga US  jest skoncentrowana na Chinach co świadomie czy nie wybudowała Ameryka. Trump wyraźnie powiedział ze zakończy wojnę na Ukrainie. Moim zdaniem to perfekt dla Polski. Koniec spekulacji  i gruntowne umocnienie interesów USA w Polsce. Problem tylko z Niemcami i jak to rozwiąże USA, nie wiem.

Obrazek użytkownika Ptr

22-11-2023 [20:37] - Ptr | Link:

Chiny zostały stworzone przez nagonkę, owczy pęd biznesu przenoszącego produkcję do Chin. To były czasy różnych guru np. Prezesa General Electric, Jack Welch  który pytany w którą branżę inwestować odpowiadał, że nie wie, ale wie ,że trzeba iść do Chin. Mam cytat w książce jego córki. 
Stany mogą czy nie mogą, Stany Obamy nie dbały o jakieś wpływy w Europie , jakichś tam sojuszników tylko dogadywały się z Rosją otwierając nas na wpływy Rosji i Niemiec. Zobaczymy. Zależy kto rządzi. Tylko ,że Polski już jakby nie ma. Tak bardzo chcieliście wieszać tam płaszcz. A trzeba było zostać w domu i harować na siebie. 

Obrazek użytkownika paparazzi

22-11-2023 [21:29] - paparazzi | Link:

Nie da rady harowac samemu pod siebie, nie te czasy. Lobby militarne w USA przekalkulowało i nie doceniło inwencji Chin. Gospodarka połączona z wykradaniem patentów i zamordyzmem jest o wiele razy skuteczniejsza i szybsza od wolności kapitalistycznej. Oczywiście nie przekroczą jakości ale w ilości , tak. Za Obamy to groźni byli doradcy węszący łatwy zloty kąsek i ideologie NWO. Pozdrawiam.

Obrazek użytkownika Ptr

22-11-2023 [22:15] - Ptr | Link:

Dałoby się harować. Ja współczułem Korei ich wojny koreańskiej. Ale oni dzięki temu i mimo tej strasznej wojny stali się potęgą gospodarczą. A u nas Europa I  wszystko co mamy jest przeciw Europie, bo Kolejkę na Kasprowy mamy bo odkupiliśmy od Europy. I nic już nie mamy, bo rządzą humaniści, lenie idący na łatwe studia, ściemniacze, pacynki, aktywiszcza, artyszcza. 

Obrazek użytkownika spike

23-11-2023 [00:54] - spike | Link:

no będą nami rządzić tacy jak jeden taki, co to uzyskał doktorat przed magisterium, czy to jakiś fenomen, czy normalka, jednego profesora bez matury już mieliśmy.
Pominę wybitnego polskiego matematyka, to było dawno, a jego imię pisane złotymi literami.

Obrazek użytkownika Kazimierz Koziorowski

23-11-2023 [02:10] - Kazimierz Kozio... | Link:

Brzmi jak tlumaczenie sie. Nowej architektury swiata nie przyslali kosmici. zrobili ja ziemscy architekci. Projektant to globalny zespol ze wszystkichj opcji politycznych. Przeciez nie bylo zadnych potkniec PiSu w owych czasch. Teraz juz mozna mowic ze byly. Kreowanie i wyoutowanie z dyskursu politycznego rzekomych "ruskich onuc", czy plaskoziemcow to chcial czy nie chcial tez partycypowanie w nowej architekturze. 

Obrazek użytkownika Pers

25-11-2023 [09:54] - Pers | Link:

Obecne stulecie rozpoczęło się wraz z upadkiem ZSRR i zdobyciem przez Amerykanów pozycji jedynej superpotęgi. Stanowiło to dla Europy epokową szansę na odzyskanie niepodległości i całkowite skierowanie stosunków międzynarodowych na korzystniejszy dla nas kierunek: istniały już instytucje centralne, Europa jako całość była potęgą gospodarczą przewyższającą amerykańską, Stany Zjednoczone nie były już w stanie ich zdominować, jeśli te po prostu się nie zgodziły, czy to siłą, czy przekupstwem. Pomimo przewagi militarnej zbombardowanie Paryża nigdy nie byłoby politycznie możliwe.
Wystarczyłoby wycofać się z NATO, rozwiązać sojusz i zaprosić Amerykanów do powrotu do domu. Związek Radziecki nie był już zagrożeniem, świat nie był już podzielony na dwie części, teraz NATO nie służyło już celowi, dla którego zostało utworzone. Europa była w pełni samowystarczalna pod względem finansowym, technologicznym, naukowym, gospodarczym i militarnym, aby poradzić sobie sama. W Europie budowano najnowocześniejsze samoloty cywilne i wojskowe, budować największą aparaturę naukową na świecie: po co mu było aktywnie działać, aby utrzymać amerykańskie imperium na powierzchni? Tym bardziej, że nie musiała strzelać, żeby się od niego uwolnić: musiał po prostu zdecydować, że NATO należy już do przeszłości. Trudno nałożyć „sankcje” na kogoś, kto ma większą gospodarkę niż twoja: nawet jeśli nie jest samowystarczalny pod względem energii i żywności, są sąsiedzi, którzy z łatwością mogą temu zaradzić w dobrej cenie.
Wręcz przeciwnie, od tego czasu cała rasa zaczęła być coraz bardziej podporządkowana panu, który ma inne interesy i mesjańskie cele związane z dominacją nad światem, na które go już nie stać.

Europa mogła łatwo zapobiec wojnie na Ukrainie, nie musiała nawet opowiadać się po żadnej ze stron, wystarczyło ogłosić się neutralnością i nie wspierać nadużyć. Czy chcesz rozpocząć wojnę z Rosją? Sankcje? Proszę bardzo, ale nie przy naszym wsparciu, nie przy naszych zasobach, nie na naszym terytorium, jesteśmy neutralni. W rzeczywistości nawet dzisiaj to Europa utrzymuje amerykańskie imperium przy życiu, to Niemcy, Włochy, Francja, Hiszpania, Grecja i Bruksela: jeśli Europa po prostu usunie wsparcie i rozwiąże NATO, gra się skończy, on wróci, mat.

Tym razem nie będzie rządziła partia polityczna, ale mała, mniej lub bardziej ukryta prywatna oligarchia, która także dzięki nowym technologiom będzie decydować o wszystkim w naszym życiu i wyłącznie według tego, co uważa za swój własny interes, bez względu na absurdalne pułapki, takie jak zdrowy rozsądek czy prawa człowieka. Mieliśmy już pewne jasne przebłyski tego. I tym razem będziemy po złej stronie muru.
Europa miałaby potencjał, aby do tego nie dopuścić, małe Węgry pokazują, że przeciwstawienie się temu jest możliwe.