Czy spiker Mike Johnson to Boży Bicz na grzeszną Amerykę?

Co jakiś czas na świat, czy jego część zstępują jakieś zjawiska wywołujące panikę i uczucie zagrożenia. W Ameryce takim zjawiskiem zagrażającym w 2016 r. zbiurokratyzowanym układom Deep State było niespodziewane zwycięstwo Trumpa w wyborach prezydenckich. Pamiętam, że komentując (gościnnie u K. Schwaba) w Davos to “nieszczęście” dla waszyngtońskiego systemu, George Soros powiedział, że ten stan nie potrwa długo. Rzeczywiście Trump był niszczony i blokowany od początku swojej prezydentury i przeczołgany przez aż 2 impeachmenty i dalej jest wikłany w rozmaite procesy konsumujące jego czas i pieniądze. Kolejne nieszczęście uderzyło w Waszyngton ok. miesiąc temu kiedy po 3 tygodniach niesmacznych przepychanek pozycję spikera Kongresu objął skromny, uczciwy i  uśmiechnięty człowiek. Wywołał szok i panikę kiedy w inauguracyjnym przemówieniu podziękował Bogu wyznając głęboką wiarę, że Bóg ma plan co do jego osoby (!). Natychmiast wielkie i liczne redakcje skierowały reporterów, aby zlustrować i prześwietlić tego niepozornego, ale niebezpiecznego religijnego dewotę. Wszak niektórzy jeszcze pamiętają, że “Bicz Boży” był przydomkiem wodza Hunów, Attyli, którego rzekomo Bóg miał użyć przeciwko zdegenerowanemu, zepsutemu Rzymowi.
  https://pbs.twimg.com/media/F9... 
Ustalono, że Mike Johnson nie jest zamożny i żyje z pensji od wypłaty, do wypłaty, czyli żyje jak ok. 60% Amerykanów. Co gorsze, Mike nie ma odłożonych oszczędności na emeryturę, spłaca pożyczkę ok. $500 tys. zaciągniętą na zakup domu i ma na koncie w banku mniej niż $5 tys. I taki człowiek , istny barbarzyńca, bez jachtu, prywatnego samolotu, kilku willi, ma kierować budżetem Kongresu? Przypomnijmy, że pensja spikera kongresu wynosi $223,000 rocznie.

51 letni Johnson został wybrany do Kongresu w 2016 r bijąc rekordy popularności od 50 lat w swoim 4 dystrykcie wyborczym w południowym stanie Louisiana z 760,000 mieszkańców, obecnie służy (7 lat) już 4-tą kadencję. Na rodzimym Louisiana State University Mike otrzymał  BS w administracji biznesu, oraz tytuł doktora praw (Paul M. Hebert Law Center) i przez następne 20 lat pracował jako specjalista od prawa konstytucyjnego. Przez pewien czas był profesorem uniwersytetu, a nawet prowadził konserwatywne radio (!).  W lutym 2015 r został wybrany do stanowego parlamentu (do 2017, kiedy pojawił się w Kongresie). W głosowaniu na spikera Mike zdobył 220 głosów, a jego konkurent demokrata Hakeem Jeffries 209 głosów. Johnson był członkiem Judiciary Committee (Komisja Sądowa) i Armed Services Committee (Komisja d/s Sił Zbrojnych). 

 Mike jest w małżeństwie z żoną  Kelly od 1999 r.  Mają 4 dzieci, w tym jednego czarnoskórego syna Michaela, którego adoptowali (miał 14 lat) zanim pojawiły się ich własne dzieci. Ojciec spikera James Patrick Johnson zmarł w 2016 r. 3 dni przed tym jak jego syn zwyciężył miejsce w Kongresie. Rodzina jest bardzo religijna i należy do Southern Baptist Church. Po wyborze na spikera w prasie ukazało się wiele wywiadów z ludźmi z rodzimego kościoła Baptystów i sąsiadów Johnsona. Wyłania się obraz życzliwego, bardzo religijnego i konserwatywnego otoczenia. Jeden z rozmówców,  Mr. LaGars wierzy, że Mike “wprowadzi Jezusa do Waszyngtonu”, “On został posłany tam przez Boga, nie mam co do tego żadnych wątpliwości”.
 
Jego wyborcy mówią, że Mike jest w każdym calu synem Louisiany. Bardzo rodzinny, gorący chrześcijanin, przeciwnik aborcji, przeciwnik genderyzmu i “pchanej” zmiany płci u dzieci i zwolennik pomocy dla Izraela. Powiązany ściśle z bardzo religijnymi i konserwatywnymi organizacjami dla których pracował jak Answers in Genesis, Louisiana Family Forum, the Alliance Defending Freedom i Focus on the Family.  W kongresowej kaplicy często prowadził modlitwę w otoczeniu konserwatywnych chrześcijańskich kongresmenów.

Jest otwartym zwolennikiem prezydenta Trumpa, mocno zaangażowany w legalne (z pozycji prawa) obalenie wyników prezydenckich wyborów 2020 r. Nawet po ogłoszeniu prezydentem Joe Bidena , na X Mike zachęcał Trumpa do kontynuowania dalszej walki w celu przywrócenia wiary i zaufania wyborców w amerykański system prawa i sprawiedliwości. Widać też, że Trump również lubi i sympatyzuje z Johnsonem udzielając mu poparcia w wyborze na spikera co  następnie ogłosił w swoim stylu biorąc kredyt za jego wielki sukces:

“Chciałbym pogratulować Mike Johnson. Będzie wspaniałym spikerem Kongresu i cieszę się, że mogłem pomóc.” 

Jeszcze wcześniej Johnson należał do ścisłego zespołu prawników, obrońców  ówcześnie prezydenta Trumpa podczas obydwu procesów impeachmentu frywolnie przeprowadzanych przez mających wówczas większość w Kongresie Demokratów z rozhisteryzowaną spiker Nancy Pelosi z San Francisco, do której aresztowania nawoływał (!). W 2017 r. wspierał kontrowersyjny dekret prezydencki Trumpa zatrzymujący emigrantów z siedmiu muzułmańskich krajów. Tak więc ze względów religijnych (Biblia) Johnson jest za udzieleniem pomocy Izraelowi, ale jednocześnie konsekwentnie przeciwny wspieraniu wojny na Ukrainie (korupcja). W Kongresie Mike jest członkiem konserwatywnej republikańskiej frakcji  House Freedom Caucus

 Wybranie poprzedniego republikańskiego spikera (Kevin McCarthy) wymagało aż 15 rund głosowań, poparcia nie uzyskał świetny i zasłużony Mike Jordan, nota bene mentor Johnsona, ale Mike Johnson zwyciężył w pierwszej rundzie, dlaczego? 

Rekomendująca jego kandydaturę  Elise Stefanik  (ojciec ma czeskie pochodzenie) podkreśliła, że Mike jest tytanem pracy i głęboko zaangażowanym członkiem Judiciary Committee i House Armed Services Committee oraz wiceprzewodniczącym republikańskiego klubu poselskiego, któremu ona przewodniczy. Krótko wyjaśniła dlaczego jego kandydatura osiągnęła sukces: 

“ Jest kolegą wszystkich i niczyim wrogiem. Mike jest silnym, twardym i sprawiedliwym i ponad wszystko jest bardzo grzeczny”...

Wszystko ma swoje konsekwencje, więc w/g rankingu Human Rights Campaign (znana grupa homoseksualnych i transseksualnych aktywistów) Mike jest określany jako polityczny ekstremista i jeden z najbardziej zdecydowanych wrogów LGBTQ+. W rankingu innych lewicowych grup (Planned Parenthood Action Fund (z lat 2021-2022) i NARAL Pro-Choice America (z 2020)), Johnson osiągnął zero..

Prawa strona politycznego spektrum widzi go w zupełnie innym świetle. Mike osiągnął 100% w rankingu Campaign for Working Families (2019-2020; podobnie oceniają go National Right to Life Committee; and Susan B. Anthony List (pro-life PAC).

W rozmowie z 3-go października z pastorem Jim Garlow (stacja World Prayer Network) Johnson zastanawiał się czy Bóg da nam jeszcze szansę na naprawę naszego doszczętnie skorumpowanego świata, odbudowę jego fundamentów  i powrotu do Niego, czy też jest już na to za późno. Jako przykład stopnia rozkładu naszej cywilizacji podał, że jeden na czterech uczniów szkoły średniej identyfikuje się  niezgodnie ze swoją biologiczną płcią.

 Aktywiści LGBTQ+ znają wcześniej publikowane poglądy Johnsona w których ostrzegał, że homoseksualizm jest niebezpiecznym stylem życia i doprowadzi do legalizacji pedofilii i do zniszczenia całego systemu demokratycznego (CNN). W jednym  z artykułów z 2004 r. Johnson popierając zakaz zawierania jednopłciowych małżeństw w Louisjanie ostrzegał, że mogłoby to ułatwić do zawierania małżeństw człowieka ze zwierzęciem…

Republikański jakobin 41-letni kongresmen z Florydy Matt Geatz, który spowodował obalenie poprzedniego republikańskiego spikera (Kevin McCarthy) wreszcie jest zadowolony uważając, że skończyła się era zjednoczonej Deep State partii i kolaborujących  z Demokratami spikerów (John Boehner, Paul Ryan, Kevin McCarthy). 

Trudno powiedzieć czy i w jakim stopniu system dobrze okopanego Deep State zmieni filozofię widzenia świata i postępowanie nowego spikera, ale dziś mówi się o nim ciągle MAGA Mike. Jednak wydawanie krytycznych ocen, a bezpośrednia odpowiedzialność za budżet supermocarstwa to coś zupełnie innego. Polityka to taniec kompromisów. Przed weekendem Johnson zdecydował się na kolejny krótkoterminowy budżet (kontynuacja) i uchwała ta przeszła przy częściowym oporze konserwatywnych Republikanów i poparciu Demokratów. Termin dofinansowania budżetu się zbliżał i groziło “zamknięcie” rządu.
Kongres przegłosował uposażenie programów rządowych na dotychczasowych zasadach do 19 stycznia i 2-go lutego, bez “mięsa” dla inflacyjnie rozhuśtanych Demokratów i bez  cięć budżetowych na które czekali konserwatywni Republikanie. Teraz zatwierdzi to kontrolowany przez Demokratów Senat i podpisze Józio Biden. Jeżeli Kongres nie wynegocjuje kompromisu częściowy “shutdown” rządu  nastąpi 20 stycznia, a całkowity 3-go lutego przyszłego roku. Koncepcje wydatków budżetowych Republikanów różnią się od Demokratów o bagatela $120 mld! Dodatkowo Republikanie uzależniają ewentualną pomoc finansową dla Ukrainy od reform imigracyjnego chaosu (i otwartej granicy) we własnym kraju. 

Czyli zaczęły się schody, za tymczasowym przedłużeniem budżetu głosowało jedynie  57% republikanów, to dobrze nie wróży spikerowi na przyszłość, czy pomoże wytrwać mu jego wiara, czy też wpadnie w ogromne opiekuńcze ramiona Deep State…? Dodatkowo pamiętajmy, że Republikanie w Kongresie posiadają przewagę tylko 4 głosów. 

Mike Johnson, który jest drugą osobą w linii do prezydentury, musi zdecydować jak taktycznie uniknąć shutdown rządu i jak strategicznie uniknąć gniewu Boga i ostatecznego cywilizacyjnego shutdown…

Jacek K. Matysiak                                                                                                      Kalifornia, 2023/11/18

Część źródeł do tematu:
https://endtimeheadlines.org/2...                      
https://www.theepochtimes.com/... 
https://www.thedailybeast.com/... 
https://www.thedailybeast.com/... 
https://justfacts.votesmart.or... 
https://www.newspapers.com/art... 
https://www.cnn.com/2023/10/25... 
 

Forum jest miejscem wymiany opinii użytkowników, myśli, informacji, komentarzy, nawiązywania kontaktów i rodzenia się inicjatyw. Dlatego eliminowane będą wszelkie wpisy wielokrotne, zawierające wulgarne słowa i wyrażenia, groźby karalne, obrzucanie się obelgami, obrażanie forumowiczów, członków redakcji i innych osób. Bezwzględnie będziemy zwalczali trollowanie, wszczynanie awantur i prowokowanie. Jeśli czyjaś opinia nie została dopuszczona, to znaczy, że zaliczona została do jednej z wymienionych kategorii. Jednocześnie podkreślamy, iż rozumiemy, że nasze środowisko chce mieć miejsce odreagowywania wielu lat poniżania i ciągłej nagonki na nas przez obóz "miłości", ale nie upoważnia to do stosowania wulgarnego języka. Dopuszczalna jest natomiast nawet najostrzejsza krytyka, ale bez wycieczek osobistych.

Komentarze

Obrazek użytkownika smieciu

18-11-2023 [01:16] - smieciu | Link:

Wybranie poprzedniego republikańskiego spikera (Kevin McCarthy) wymagało aż 15 rund głosowań, poparcia nie uzyskał świetny i zasłużony Mike Jordan, nota bene mentor Johnsona, ale Mike Johnson zwyciężył w pierwszej rundzie, dlaczego? 

Och gra jest dużo większa.
Pisałem już pod jednym z twoich tekstów że według mnie Republikanie zrobili ładnie Demokratów w konia przy czym w historii bardzo ważna była Ukraina. Najpierw przecież dogadano się w sprawie prowizorycznego budżetu ale bez wydatków na Ukrainę. Dołożenie ich wydawało się formalnością gdyż przecież poprzedni spiker Kevin McCarthy obiecał że pieniądze się znajdą, był zwolennikiem tej pomocy.
I wtedy zrobiono myk: wniosek o odwołanie McCarthyego złożył Republikanin Geatz ale spikera odwołali tak naprawdę Demokraci, którzy za tym zagłosowali. I tak doszło do paraliżu pracy Kongresu, dzięki głosowaniu Demokratów!, a tym samym pomoc Ukrainie została zablokowana. Bo przecież McCarthy nie mając już nic do powiedzenia nie musiał wypełniać żadnych obietnic.
Tym sposobem dociśnięto ekipę Bidena. Który musi się śpieszyć czyli ustępować obozowi Trumpa.
Którego Biden próbuje zniszczyć za pomocą jakieś Czarnej towarzyszki komunistki.

Idą na starcie. Iskry się posypią. Co dla świata może mieć nieprzyjemne konsekwencje.

Obrazek użytkownika Jacek K.M.

18-11-2023 [02:40] - Jacek K.M. | Link:

@ smieciu 
Celem Demos w Kongresie było utrzymanie McCarthy spikerem dlatego, że z nimi kooperował (taki przyjemniaczek z Kalifornii). Kiedy jednak zwietrzyli, że mogą na bałaganie i zamieszaniu Republikanów skorzystać zrobili wycofanie, aby powiększyć kryzys. Posunięcie jakobinów (Matt Geatz) było niebezpieczne i ryzykowne, a tu doszła następna wojna w Gazie. Jednak z bałaganu wyłonił się porządek. Sytuacja jest trudna i miecz z budżetem ciągle wisi nad Kongresem. Dems chcą rozdentego budżetu, na Ukrainę też by sypnęli groszem, gorzej Republikanie , przynajmniej ci konserwatywni, oni myślą podobnie jak Trump, którego niszczą procesami w kilku stanach.

Obrazek użytkownika u2

18-11-2023 [09:59] - u2 | Link:

Dems chcą rozdentego budżetu, na Ukrainę też by sypnęli groszem

Ale, ale. Nie tak dawno czytałem, że USA już nie ma kaski na ukrów. Wybory się zbliżają :-)

Obrazek użytkownika Jacek K.M.

18-11-2023 [18:46] - Jacek K.M. | Link:

@ u2
Ci którzy potrafią liczyć, mówią, że nie ma $$, a dalsze bezmyśne zadłużanie przyszłych pokoleń ku chwale i i dla zysków przemysłu zbrojeniowego trzeba zakończyć. A nadchodzące wybory sa swoistą propagandową potańcówką dla rozmaicie myślących wyborców...

Obrazek użytkownika u2

18-11-2023 [19:44] - u2 | Link:

@Jacek K.M.

Muszę przyznać, że ta "fajtłapowatość" JR Bidena skutecznie napędza przemysł zbrojeniowy nie tylko w USA. Wizje Mariana Węcławka z Leszna są coraz bardziej realistyczne. Tyle że to już dla mnie jest dużym zaskoczeniem, że Bolanda jest tak skutecznie osłabiana od środka, więc Niemcy uznają ją za łatwy łup, o czym świadczą m.in. wypowiedzi Freitaga von Loringhofena, syna adiutanta Hitlera :-)

Obrazek użytkownika NASZ_HENRY

18-11-2023 [05:28] - NASZ_HENRY | Link:

obalenie wyników prezydenckich wyborów 2020

W Polsce też obalenie wyników ostatnich wyborów 2023 nie będzie łatwe😉
 

Obrazek użytkownika Siberian Husky Dog

18-11-2023 [20:55] - Siberian Husky Dog | Link:

Sąd Okręgowy miasta Denver w stanie Kolorado stanął po stronie byłego prezydenta Donalda Trumpa w pozwie mającym na celu zablokowanie jego udziału w wyborach prezydenckich w 2024 roku.
O tym informuje „European Truth”, powołując się na Bloomberga .
Powodowie żądali zastosowania wobec byłego prezydenta USA 14. poprawki do Konstytucji w związku ze szturmem na Kapitol w dniu 6 stycznia 2021 r. oraz wykreślenia jego nazwiska z list wyborców w wyborach partyjnych (praworyborach) w trakcie głosowania o nominację na prezydenta.
Poprawka ta została przyjęta po wojnie domowej w latach 1861–1865, aby uniemożliwić byłym rebeliantom Konfederacji, organizacji separatystycznej w południowych Stanach Zjednoczonych, która opowiadała się za zachowaniem niewolnictwa, zajmowania stanowisk federalnych.
Sędzia z Denver Sarah Wallace potwierdziła, że ​​wyborcy kwestionujący miejsce Trumpa w wyborach stanowych udowodnili, że podżegał on do ataku na Kapitol 6 stycznia 2021 r. Wallace uważa jednak, że zawarty w konstytucji Stanów Zjednoczonych zakaz zajmowania stanowisk federalnych nie ma zastosowania do urzędnika, który złożył przysięgę prezydencką i ponownie ubiega się o to samo stanowisko.
 

Obrazek użytkownika Jacek K.M.

18-11-2023 [21:12] - Jacek K.M. | Link:

@  Siberian Husky Dog
Tak to jest, lewactwo próbuje zablokować możliwość wybierania Trumpa w nadchodzących wyborach w wielu stanach. Kontrola, władza to ich nowa religia, bo innej nie mają....
Jak to mówi prastare przysłowie: Soros nie śpi... 

Obrazek użytkownika Siberian Husky Dog

18-11-2023 [21:18] - Siberian Husky Dog | Link:

Sprawa Kolorado była pierwszym wyzwaniem wynikającym z 14. poprawki do wyborów Trumpa w 2024 r., które zostało poddane pełnemu przesłuchaniu. Od tej decyzji można jeszcze odwołać się do stanowego Sądu Najwyższego, a następnie do Sądu Najwyższego Stanów Zjednoczonych.
Decyzja sędziego z Denver jest zgodna z wcześniejszymi podobnymi orzeczeniami w stanach Minnesota i Michigan , gdzie również oddaliły pozwy kwestionujące udział byłego prezydenta w wyborach.
Trump jest obecnie najpopularniejszym kandydatem Partii Republikańskiej w wyborach prezydenckich w USA w 2024 roku. Grozi mu jednak kilka federalnych i stanowych zarzutów karnych w Nowym Jorku i Teksaie z których dwa dotyczą jego roli w wydarzeniach z 6 stycznia 2021 r.

Obrazek użytkownika Czesław2

19-11-2023 [10:14] - Czesław2 | Link:

Gdyby ktoś nie wiedział, co się w AI dzieje, to tu jest wierzchołek góry lodowej
https://www.wnp.pl/tech/niespo...
Już wiecie, czym za totalną kasę zajmują się programiści?
 Przepraszam, że tu wkleiłem, ale od tego blogu jakoś mnie nie odrzuca.

Obrazek użytkownika Ryan

19-11-2023 [16:53] - Ryan | Link:

Panie Jacku
Pan tu o Ameryce piszesz a przecież USA od dawna nie ma
Upadła 35 lat temu.Dolar też
Spytaj Pan ruszkiewicza
On zna świetnie ten temat i pierwszą datę upadku