PiS partia śmierci, kłamstwa, strachu i zniszczenia

Od wyborczej porażki PiS ciągle tutaj dominuje jeden wątek. Polacy jakoby mieli popełnić samobójstwo, wykazać się głupotą, wzgardzić Polską, którą ma teraz zawładnąć i zniszczyć PO. Ma się stać rzecz wyjątkowa na skalę światową. Przegrana jakiejś partii zmiecie jeden z krajów z powierzchni ziemi wręcz. Tak odbiera się powrót do władzy Tuska i jego ekipy.
Jest to dość ciekawe. Tylko że zupełnie nieprawdziwe. Bo to PiS właśnie był już na prostej drodze do zagłady Polski. Tak więc wybór Polaków, przynajmniej na jakiś czas, powstrzymał ten proces.

Właściwie mógłbym poprzestać na powyższym. A to dlatego że tak naprawdę na NB nikogo niemal nie interesuje dyskusja i wymiana argumentów. Są jedynie pewne wbite do głów slogany. Dogmaty. Ciągle powtarzane. Które wystarczają żeby głosić tezę o głupocie Polaków i destrukcyjnej woli PO. Ponieważ tak naprawdę nikt ich szczególnie nie uzasadnia, to i ja nie muszę uzasadniać swojego zdania. I tylko poprzestać na tym że Polacy wykazali się rozsądkiem ratując Polskę przed śmiercią, którą jej niósł PiS. Po prostu tak dla odmiany wobec panoszących się tutaj głupot.

No ale napiszę skąd ten tytuł. Aczkolwiek wiadomo że i tak nikt nie będzie zainteresowany polemiką a jedynie wyzwiskami, rzuconymi na mnie z powodu braku innych procesów myślowych komentatorów :)

Tak naprawdę wszystko w tym temacie rozbija się o gigantyczną propagandę kłamstwa, która stworzyła świat kompletnej iluzji. Uwiarygodnionej powierzchownym dobrobytem. Który jednak, efektywnie, jakoś okazał się dla wielu osób na tyle nieprzekonujący że nie stał się czynnikiem decydującym w wyborczej rozgrywce.

Zacznę może od śmierci jaką przyniósł PiS. Tą śmiercią np. są działania rządu podczas tzw „pandemii”. Dzisiaj można śmiało powiedzieć że mieliśmy do czynienia z gigantycznym oszustwem. Ogromne masy Polaków (co ciekawe raczej sprzyjających w większości PiS) nie zaszczepiły się. I jakoś krzywda się im nie stała. Za to stała się tym ludziom, którzy zostali pozbawieni opieki medycznej. Polska znalazła się w światowej czołówce zgonów do których doszło na wskutek odcięcia dostępu do szpitali. Które PiS zostawił z kolei na pastwę zniszczenia. Sytuacja w służbie zdrowa jest po prostu katastrofalna. Szpitale zadłużone, za rządów PiS wzrosło ono około dwukrotnie. Rząd nie miał żadnego pomysłu na poprawę sytuacji. Często liczenie na państwowe czyli ZUSowe leczenie jest najszybszą drogą do przeniesienia się na tamten świat. Służba zdrowia stała się patologią nieustępującą sądownictwu. Lekarze mają ileś tam etatów na raz. Mają 10 minut na przyjęcie pacjenta często nawet nie mając czasu by na niego spojrzeć podczas wypełniania papierków. Najlepiej wszystko byłoby załatwić przez telefon. Wiele można pisać ale nie ma miejsca na to, pewnie każdy się zetknął podobnie jak z pisowskim kłamstwem aka darmowe leki. Czyli zwykle te, które i tak były tanie itp.
Kolejną sprawą związaną ze śmiercią za PiS jest postępujące, zwłaszcza ostatnio, ubywanie Polaków. Z jednej strony przybywa zgonów. Z drugiej ubywa urodzeń. Mamy tutaj kolejną pisowską ściemę. Aka 500+. Program ten nie pomógł w tym temacie. Okazał się więc kolejną iluzją. Okazało się że dzieci nie rodzą się bo ludziom daje się kasę. Sama idea tak swoją drogą o początku była żałosna. Traktowanie człowieka jak jakieś głupawe zwierzę, które zacznie rozmnażanie bo da mu się więcej marchewki. To tok myślenia dobry dla patologii i chyba tylko na to obliczony. Na danie kolejnej szansy tym co tkwią w patologii. Niech siedzą, żrą a raczej chlają i się ... w końcu na to akurat kasa jest.

Jeśli w końcu jednak dzieci się narodzą to spotykają się pisowską destrukcją. Czyli po zniszczeniach, systematycznie dokonywanych w służbie zdrowia, PiS doprowadził do upadku edukację. Nauczyciel został sprowadzony do roli głupawego, bardzo słabo opłacanego popychadła. Ma zerową motywację do rzetelnej pracy. Inicjatywa jest karana gdyż każdy błąd, dziecko ukłuje się paluszek itp, może mieć bardzo poważne konsekwencje. Tylko szaleńcom więc chce się brać za dodatkową robotę typu wycieczki i inne pozaszkolne zajęcia, które nie są po prostu narzucone, wymagane. Idealną metodą działania jest odpieprzyć minimalizmem swoją robotę i być może sobie dorobić udzielaniem korepetycji. Szkoła została praktycznie unicestwiona za pomocą ubezwłasnowolnienia nauczycieli przez dyrekcję miernot (narzucaną przez lokalnych kacyków), rodziców i nietykalnych dzieci. Które dla odmiany zabawiają się kreację nowych patologii dla nastolatków.
Wszystko to znów przykryte brokatowym blichtrem. Skoro dzieci nie głodują, każde ma telefon, i dostały od rządu laptopa to przecież jest git.

Jak widać, jest pewna metoda. Którą jest robić syf, który można przykryć szybkim rzutem kasy. Tą samą metodę zniszczenia mamy więc w rolnictwie przykładowo. Drobne rolnictwo zostało zmasakrowane. Oczywiście UE ma w tym swój udział ale do tego jeszcze wrócę. Swój udział bowiem ma też rząd. Polska stałem się więc gigantycznym importerem wieprzowiny. Trzeba być masochistą by hodować świnie. Albo bezwzględnym sadystą szpikującym zwierzęta syfem na masową skalę. Gdyż tylko takie działanie pozwala na utrzymanie się na powierzchni. Zwykły człowiek nie ma już możliwości hodowania żadnego większego zwierzęcia bez zezwolenia. Biurokracja, papierki, narzucone rozwiązania, kreowane przezeń koszty skutecznie tępią myśl o zostaniu rolnikiem. Ci są już zwykle starszymi ludźmi mającymi coraz więcej problemów z przekazaniem gospodarki. Która zamienia się powoli w przemysł rolniczy. Z przemysłowcami i robotnikami. Tak więc mamy tutaj kolejną śmierć i zniszczenie. Starego naturalnego rolnictwa i samej postaci rolnika. Których próbuje się przekonać KRUSem i innymi pozorowanymi rzutami pieniędzy. Zgodnie z pisowską maksymą: rolnik jest głupi, pokrzyczy, da się mu trochę kasy, mordę zamknie i zagłosuje. Jednak tym razem ten rolnik w końcu też się wypiął. Wypiął się mimo całej gigantycznej propagandy strachu przed PO. Miejskimi ludzikami tworzącymi nową koalicję. Wypiął się widząc kolejną falę przechodzącą przez rolnictwo falę destrukcji wywołaną przez efekty wojny na Ukrainie.

W którą zaangażowanie jest kolejną cechą niesienie śmierci i zniszczenia. Polska, zgodnie z wolą jakichś wyższych czynników udostępniła swój sprzęt po to by ludzie zabijali się w wojnie, co do której nikt tutaj nie wie o co chodzi. Podczas kiedy rząd karmi Polaków swoimi bajeczkami wojna ta stała się prawdziwym eldorado zniszczenia i śmierci. W pierwszej kolejności żołnierzy z obu stron, którzy dostawszy sprzęt, miedzy innymi z Polski mogą się teraz na masową skalę zabijać wypełniając polecenia w grze w której są kompletnie nikim, zerem, mięsem armatnim wysoko postawionych czynników rozgrywających swoje interesy. Ale posłuszne zaangażowanie się w tą wojnę przyniosło i Polsce ogromne zmiany. To gigantyczne koszty pomocy Ukraińcom. To wielka fala imigracji, która zaburzyła nasz rynek pracy, wywołując parcie na niższe płace. To gigantyczne zakupy wojennego złomu. Gigantyczne pieniądze na wojaków, czyli ludzi, którzy nie uczestnicząc w gospodarce będą na niej żerować. Czyli efektywnie to gigantyczne kredyty i zadłużenie. Historia pokazuje jednoznacznie. Nigdy nie istniało takie coś jak zbrojenia prewencyjne, odstraszające. Te zbrojenia zawsze znajdowały ujście w wojnie. Gdzieś tam planowej, w którą miała być wciągnięta Polska. Z pełnym zaangażowaniem naszego rządu.

I tą drogą dochodzimy do kluczowej sprawy. Można wymieniać inne zniszczenia. Energetyki choćby. Ale mamy pytanie najbardziej istotne. Czyli jeśli nie było prawdziwym celem rządów PiS śmierć i zniszczenie. To co powinno nim być. Coś odwrotnego oczywiście. Czyli przykładowo kreacja, budowanie, tworzenie. Rzecz w tym że PiS w tym kierunku nie tylko nie robił nic ale nawet propagandowo stawiał na śmierć i zniszczenie.

Świat w którym budujemy to świat przyjaźni, pozytywnego spojrzenia w przyszłość. Świat PiS i jego propaganda to kreacja ciągłego strachu i kreacji wrogów. Ci mieli być wszędzie. Polska nimi otoczona. Nimi nasycona. Wyborca PiS to człowiek żyjący w strachu a nie człowiek, który pragnie żyć i budować. Tutaj najlepiej objawia się prawdziwa idea tej partii. PiS odwoływał się zawsze do ludzi pokrzywdzonych jak im się wydawało, ludzi widzących wrogów, ludzi stojących nad śmiercią (emerytów). To był świat pełen myśli o destrukcji i strachu.
To nie był świat dla ludzi młodych. Jeśli ktoś zamierza budować, myśleć pozytywnie to właśnie na takich ludzi powinien stawiać. Młodych pełnych energii, życia. Co dał im PiS? Wielką iluzję. Ich własne pieniądze zabrane, potem przemielone przez rząd i łaskawie wypłacone. Dał mi szkołę patologii Czarnka. Rzucał im kłody w biznesie traktując i inicjatywę jak wrogie poczynania kułaków. Dał im pogardę: pieprzone dorobkiewicze, którym się w głowie pomerdało. Wystarczyło poczytać co pisowcy sądzą o wyborcach ze słynnego Jagodna. Wyszli ze wsi, dorobili się pieniędzy i uważają się za lepszych! Paradoksem pisowskiego myślenia jest ciągła gadka o tym jaki to w Polsce się porobił dobrobyt z jednoczesną ledwie skrywaną pogardą i wrogością wobec tych, którzy się dorobili! Ci z pewnością są podejrzani.
Ostatecznie wynik wyborców ujawnił prawdę. Ci właśnie młodzi ludzie jakoś nie dostrzegli tych pozytywów, których mieli podobno doświadczać. Jakoś nie widzą w PiSie źródła ich dobrobytu czy powodzenia. A to dlatego bo wiedzą że doszli do tego nie z czyjejś łaski ale dlatego bo się wykazali inicjatywą i pracą. Własną.
Tego właśnie nie rozumieją tutaj ci co krzyczą o głupocie Polaków. Wyborcy PiS bowiem wydaje się że Polak jest głupi, tępy i zasługą państwa jest jego sukces. Więc powinien się bać. Bać tego że będzie inny rząd i inne jego pomysły.
Tylko dlaczego ma się Polak tego bać? Czego ma się bać skoro potrafił się znaleźć i w tej fałszywej łasce, którą mu dał PiS czy w innym środowisku w każdym miejscu na świecie. Tego właśnie nie rozumie PiSowiec. Prawdziwy Polak nie żyje strachem i łaską tak jak oni. Ale własną inicjatywną i tylko pragnieniem posiadania możliwości zapracowania na swój sukces.

Tu właśnie tkwi sedno sprawy. Pozytywny rząd stawia na młodych a nie na starych, czy innych tkwiących w swoich pudełkach, strachach. Przed np. obcym człowiekiem. Niemcem czy innym Europejczykiem który ma dybać na Polskę. Normalny człowiek nie zamierza iść do woja by zabijać ludzi na rozkaz, jak to proponuje na reklamach PiS. On zamierza się dogadywać i wspólnie budować. Histeria jaką PiS wywołał ostatnio w związku z UE jest kolejnym świadectwem. Jego metody śmierci, kłamstwa i zniszczenia.
Gdyby PiS faktycznie stawiał na przyszłość, na prawdę, na Polskę to nie miałby innego wyjścia jak wyjść do młodego człowieka. Zdobyć go i tłumaczyć. Dlaczego UE jest zła. PiS musiałby postawić na edukację a nie tworzenie tłuków zależnych od państwa i socjalu. Tylko człowiek pełen woli, przekonania i energii byłby w stanie pomóc w walce z UE.
PiS jednak nigdy nie podjął takiej próby. NIGDY nie było poważnej edukacji, uświadamiania konieczności walki o jakiś konkretny rodzaj UE. Co pokazuje że obecne krzyki rządu są kolejnym mega kłamstwem i ściemą dla naiwniaków. Bo skoro nigdy w tej kwestii nic nie zrobiono. Nie edukowano to dlaczego ludzie mają poprzeć rząd? Co niby ten rząd mógłby zrobić? Gdyby rządził zamiast PO. Nic, bo nie pracował na poparcie. A skoro nie pracował na poparcie w tej kwestii to znaczy że po prostu kłamie. STRASZY. Znów tylko straszy i okłamuje bo w istocie skoro nic nie zrobił wcześniej to znaczy że nigdy nie było planu pójścia na udry z UE a teraz jedynie gra fałszywego świętoszka.

Bo od początku plan był inny. PiS miał dupie młodego człowieka gdyż nie zamierzał nic budować. Powoli tworzyć. Edukować. Jego planem a konkretnie tych co nim sterują była destrukcja. Była to destrukcja myśli młodego człowieka poprzez patologiczną edukację. Stworzenie zależnego od państwa ograniczonego palanta wierzącego w kreowane przez PiS tępe strachy. Dodatkowo jasne jest że ten plan tak naprawdę miał być jeszcze bardziej gwałtowny. Elektorat PiS to ludzie wymierający. Emeryci, starsi rolnicy itp. Więc najprawdopodobniej planem była po prostu Wojna.
Wojna.
PiS jako przydupasy komuchów Bidena miały otworzyć kolejny front z Białorusią. To załatwiłoby wszystko i tłumaczy też dlaczego PiS miał w dupie młodszy elektorat. Bo nie chodziło o budowanie ale śmierć i zniszczenie. Szybkie. Wojna czyli wprowadzenie totalnego zamordyzmu. Tak jak na Ukrainie. Zmilitaryzowanie kraju. Rzucenie ogłupionemu motłochowi patriotycznych hasełek. Napędzenie strachu i wysłanie młodych i głupich na śmierć. A innych po prostu wzięcie za ryja.
PiS postawił wszystko na tą kartę. Stąd ta cała propaganda kreacji strachu, tworzenia wrogów. Próby zrobienia z Polski odciętego od świata, otoczonego drutami obozu. Odciętego do Europy, czyli Niemiec, głównego wroga Kaczyńskiego oraz Bidena. Za to otwartego na zakłamaną i sprzedaną Ukrainę. Z którą w parze, odcięci od Europy mieliśmy być wplątani w wojnę. Całkowicie przecież absurdalną. Skoro według Kaczyńskiego wroga mamy na Zachodzie i mamy się bić właściwie sami nie wiadomo dlaczego.

To odcięcie od Zachodu jakie uparcie lansuje Kaczyński jest właśnie znamienne. Musielibyśmy się bowiem zwrócić na Wschód. Czyli typowy tam zamordyzm. A wszystko to mieliśmy zrobić wbrew tak przecież sprzyjających w UE dla Polski okolicznościom. W której pobyt jednak dla nas pozytywny. Kiedy zaaplikowana przez komuchów Bidena fala imigracji zdążyła już wywołać tam bardzo silne antyimigracyjne ruchy. Teraz właśnie kiedy w Europie przewagę zdobędą, już dobywają, wobec tego siły konserwatywne mieliśmy się na nią wypiąć

Tak więc PiS był i jest partią mega kłamstw i iluzji, za pomocą których zrealizowano już wiele z programu śmierci i destrukcji.
Ale na szczęście. Nastąpił zwrot. Wbrew otumanionym propagandą głupkom. 
Macherzy PiS się przeliczyli. Za bardzo postawili na śmierć. Na swój elektorat strachu i uprzedzeń. Być może należy to rozpatrywać nawet w kategoriach cudu gdyż ten strach zdziałał dużo. Okazało się jednak że smród jaki roztoczył PiS był tak wielki że zmobilizował nawet bardzo opornych.
Dzięki czemu Polska ma szansę trwać a nawet może przejąć inicjatywę, która jej się należy.

-----
Jeszcze raz przypominam. Wiem co chcecie napisać. Skoro można ciągle pisać o tym jak to PO zniszczy Polskę a ich wyborcy są zidiociali to nie widzę powodów bym nie mógł napisać tego co napisałem. Nawet musiałem to napisać.
Wyzwiska i obraźliwe gówna będą świadczyć tylko o poziomie tych, którzy poza to wyjść nie potrafią.
 

Forum jest miejscem wymiany opinii użytkowników, myśli, informacji, komentarzy, nawiązywania kontaktów i rodzenia się inicjatyw. Dlatego eliminowane będą wszelkie wpisy wielokrotne, zawierające wulgarne słowa i wyrażenia, groźby karalne, obrzucanie się obelgami, obrażanie forumowiczów, członków redakcji i innych osób. Bezwzględnie będziemy zwalczali trollowanie, wszczynanie awantur i prowokowanie. Jeśli czyjaś opinia nie została dopuszczona, to znaczy, że zaliczona została do jednej z wymienionych kategorii. Jednocześnie podkreślamy, iż rozumiemy, że nasze środowisko chce mieć miejsce odreagowywania wielu lat poniżania i ciągłej nagonki na nas przez obóz "miłości", ale nie upoważnia to do stosowania wulgarnego języka. Dopuszczalna jest natomiast nawet najostrzejsza krytyka, ale bez wycieczek osobistych.

Komentarze

Obrazek użytkownika Kazimierz Koziorowski

17-11-2023 [00:50] - Kazimierz Kozio... | Link:

destrukcja popisowska jest znacznie wieksza niz to nadmieniles chocby w zdolnosci obronnej, energetyce, polityce zagranicznej, czy sluzbie zdrowia. czy to znaczy ze teraz mialoby zmienic sie na lepsze?  nie, lepiej juz bylo. nastepcy natomiast beda eksploatowac pisowski okres bledow i wypaczen jako przyczyne imposybilizmu.

Obrazek użytkownika NASZ_HENRY

17-11-2023 [06:10] - NASZ_HENRY | Link:

_ELDORADO

"nikt tutaj nie wie o co chodzi" - i to jest problem bo - POKO to partia śmierci, kłamstwa, strachu i zniszczenia😎

 

Obrazek użytkownika Darek65

17-11-2023 [08:11] - Darek65 | Link:

Nie wiem kim jesteś, ale to według mnie sedno tego bloga - "A to dlatego, że tak naprawdę na NB nikogo niemal nie interesuje dyskusja i wymiana argumentów." Zgadzasz się z nami, jesteś nasz, nie zgadzasz się jesteś wróg. Czarno-białe podejście, a przecież życie takie nie jest.
"Tą śmiercią np. są działania rządu podczas tzw „pandemii”." - o ile pewne działania mogły zostać"wymuszone" na rządzie, to cała reszta spływa na ZP. Przypomnijcie sobie wypowiedzi niektórych polityków PIS o wątpiących, jako szurach, antyszczepionkowcach, o wsadzaniu do więzień, pozbawianiu praw. Kaganiec na dyskusję, choćby sprawa Pospieszalskiego. Czy obecny rząd wycofał się z traktatu WHO o przekazaniu jej plenipotencji na czas sytuacji nadzwyczajnych ? Nic mi o tym nie wiadomo :)
"Z jednej strony przybywa zgonów. Z drugiej ubywa urodzeń. Mamy tutaj kolejną pisowską ściemę." - tu akurat się nie zgodzę. Na spadek urodzeń wpływ mają, według mnie, dwie rzeczy. Mocno i szeroko propagowana (ogromne środki), a wręcz narzucana przez środowiska lewackie, kultura, moda antyrodzinna. Po co dziecko, jak można mieć pieska, psiecko. Po drugie zamożność. To może nie reguła, ale po co dziecko i kłopoty, jak można jechać na wczasy, kupić nowe auto, itp. Ten trend widać w wielu zamoznych krajach.
"Nauczyciel został sprowadzony do roli głupawego, bardzo słabo opłacanego popychadła" - niestety, nauczyciele sami do tego w jakiś sposób doprowadzili - przypomnij sobie głupawe filmiki, wierszyki w internecie, w czasie choćby strajku. Niestety, mamy coraz mniej nauczycieli, a coraz więcej pracowników dydaktycznych. Edukacja do zaorania i posadzenia od nowa.
"Drobne rolnictwo zostało zmasakrowane." - Tu zadziałało wiele czynników. Przede wszystkim przetwórstwo spożywcze oddane w obce ręce. To ono dyktuje ceny. Druga strona, to brak edukacji dla Polaków, czym jest bezpieczeństwo żywnościowe. To bardzo szeroki temat.
"Polska, zgodnie z wolą jakichś wyższych czynników udostępniła swój sprzęt po to by ludzie zabijali się w wojnie, co do której nikt tutaj nie wie o co chodzi." - nie mieliśmy na to wpływu, ale lepiej, aby zabijali się daleko od naszych granic. Według mnie, doszło tam do wojny dwóch oligarchicznych gangów o wpływy. Niektórzy na wojnie zarabiają, niektórzy tracą. Mogliśmy stanąć po stronie zarabiających, ale durne postępowanie ustawiło nas tam, gdzie ustawiło.
"inne zniszczenia. Energetyki choćby." - może nie w takiej formie, ale energetyka wymagała zmian. Mszczą się zaniechania z wielu lat
To nie był świat dla ludzi młodych. Jeśli ktoś zamierza budować, myśleć pozytywnie to właśnie na takich ludzi powinien stawiać" - tu się zgadzam. PIS poza pozornymi działaniami w ogóle nie miał przekazu dla młodych. Młodzi jednak jeżdżą po świecie.

 

Obrazek użytkownika smieciu

17-11-2023 [10:24] - smieciu | Link:

@Darek65 Ja wiem że rzeczy nie są czarno białe, wiele z patologii zaczęło się wcześniej. Ideą tego tekstu było raczej stworzenie szerszego obrazu obalającego przekonanie o nadchodzącej zagładzie Polski w związku z utratą władzy przez PiS. Bo przecież właśnie te patologie, zaczęte już wcześniej, wciąż są, wciąż się nawarstwiają, PiS nie walczył z tym, często wręcz przeciwnie, więc odsunięcie ich od władzy nie wywoła wstrząsu.
Kluczowym zarzutem, do którego wykazania dążyłem wymieniając wcześniej trochę różnych patologii jest to że PiS najwyraźniej nie zamierzał stworzyć żadnej nowej jakości. Wszystkie działania były doraźne i opierały się na wykorzystaniu korzystnej sytuacji gospodarczej w celu pudrowania coraz bardziej pogłębiających się patologii. Po prostu największym kłamstwem jest dla mnie jest że PiS miał jakiś plan na rozwój Polski. Że był tym kto zamierza budować, tworzyć. Tak jak wyżej napisałem. Gdyby tak było inna byłaby propaganda, inny elektorat i inne ogólne postępowanie.
Można się nie zgadzać że PiS dążył (wykonując wyższe polecenia) do zniszczenia Polski.
Jednak taka teoria wcale nie musi być głupia. Gdyż patrząc całościowo byłoby to nawet logiczne.  Przede wszystkim wziąwszy pod uwagę czym były plecy PiS czyli ekipa Bidena. Która, jak wiele razy pisałem, stawia na wywoływanie chaosu, burzenie starego konserwatywnego porządku. W Polsce mieliśmy szczególną sytuację ze względu na jednak wciąż konserwatywne społeczeństwo i plany na wojnę na Ukrainie. W tej sytuacji Biden nie mógł zastosować typowej taktyki wspierania lewactwa. Bowiem by wepchnąć Polskę do wojny potrzebne było odwoływanie się do wartości patriotycznych, konserwatywnych. Stąd właśnie PiS. I jego pozorancki patriotyzm dla mas. By potem właśnie tych zaangażowanych ludzi wystrzelać na froncie. Dokładnie tak jak na Ukrainie. Giną tam, ci którzy walczą w imię patriotyzmu. Natomiast przyszłą Ukrainę będą budować już ci, którzy przeżyli czyli dawni oligarchowie i bezideowe, łatwe do przepychania masy. To samo mogło czekać Polskę. Tak właśnie jak pisałem. Odcinamy się od Zachodu, łącząc z Ukrainą by podbić Białoruś. Piękne no nie? W sam raz dla patriotów wracających myślą do I RP.
Tylko kto by rządził tym tworem patrząc na Ukrainę i ich oligarchów pilnujących interesów mętów z całego świata? Patrząc na taką Burismę gdzie w jednej radzie siedzieli A. Kwaśniewski z H. Bidenem?
Przecież ten nowy twór, I RP bis, byłby jedynie ogromną inwestycją pewnych ludzi. Bez Bidena i jego zaplecza nie powstałby. Bez ich ogromnego wsparcia. Ci ludzie oczekiwaliby że teraz, skoro stworzyli ten twór, to staną się jego własnością.
Niech każdy oceni czy byłoby to lepsze od złych Niemców Tuska. Jak miałaby wyglądać ta nowa jakość i jej zarządcy.

Obrazek użytkownika Jabe

17-11-2023 [11:28] - Jabe | Link:

Mówienie, że nauczyciele do czegoś do­prowadzili, jest objawem ko­lektywi­stycz­nego myślenia.

Obrazek użytkownika marsie

17-11-2023 [08:11] - marsie | Link:

śmieciu, w tym antypisowskim i antypolskim paszkwilu tylko jedno zdanie jest prawdziwe – "nawet musiałem to napisać". Jasne, że musiałeś i nawet nie będę pytał, kto ci kazał!
A tak nawiasem – jeżeli takie plugastwa pojawiają się na prawicowym portalu (a takie są chyba "nasze blogi"?), to co to chore lewactwo wypisuje na tych "lewicowych"?

 

Obrazek użytkownika Zbyszek_S

17-11-2023 [08:39] - Zbyszek_S | Link:

(Flp 4,9)

Obrazek użytkownika Zofia

17-11-2023 [09:32] - Zofia | Link:

@smieciu
Napisał Pan, bo musiał -  stek bzdur. Przeżyłam rządy PiS-u i napiszę Panu, że to był najbezpieczniejszy czas w moim życiu. Te "niegodziwości", których Pan tu nawyliczał miały podwaliny w poprzednim rządzie Tuska. PiS starał się wyeliminować tą patologię ale nie udawało się , bo na straży stała opozycja i sądy. Napisał Pan o pandemii, o skrzywdzonych nauczycielach ( brak kultury , brak empatii, brak szacunku do zawodu na własne życzenie), o biednych lekarzach, którzy muszą dorabiać ( to oni swoim zachowaniem wypaczają tzw narzucony system w lecznictwie). PiS starał się nie przyzwalać na korupcję a nawet ją zwalczać. Ale był za słaby w tej walce , bo sądy były liberalne. Zapomniał Pan napisać o zagrożeniu sprzedaży Lasów Państwowych do którego na razie nie doszło bo PiS pilnował spraw polskich. Przez 8 lat rządzili  w Polsce (lepiej, gorzej) ludzie poważni a teraz do rządów dostali się targowiczanie i  ci "młodzi gniewni", którzy zrobią nam raj na ziemi pod dyktando unii. Jest zasada "wszędzie dobrze ale w domu najlepiej choćby było biednie" A my ten dom na własne życzenie chcemy oddać w obce łapy. 

Obrazek użytkownika Pani Anna

17-11-2023 [09:52] - Pani Anna | Link:

Zofia
Bzdury to Pani wypisuje. Dlaczego PIS wycofał się z reformy sądowniczej, chyba tylko dlatego, żeby mieć wieczne alibi na nicnierobienie. Bo chyba nie wystraszył się  Żurka (sędziego) i tych pajaców w togach ze świeczkami? Jeżeli zaś tak mało potrzeba, zeby sikali w majtki ze strachu, to znaczy, że nie nadają się do rzadzenia. Niech Pani też pomyśli o tych sędziach, którzy włączyli się w reformę,  stanęli po stronie PIS, ktore ostatecznie się na nich wypięło.  Z tym ostracyzmem , który na nich spadł nie mają już czego szukać w zawodzie. Tym samym sędziami będzie nadal najgorsza patologia i dzieci tej patologii, które przejmą pałeczka po rodzicach. To są rzeczy niewybaczalne. Zna Pani to powiedzenie, że prawdziwego mężczyznę poznaje się nie po tym, jak zaczyna,  ale jak kończy? W sam raz pasuje do partii PIS. Doprowadzili do śmierci setek tysięcy Polaków,  zorganizowali nam mniejszość narodową na którą roztrwonili miliardy, zaprzepaścili raz na zawsze to wielkie społeczne poparcie i zaangażowanie wielu ludzi, którzy pracowali na ich sukces w 2015r.  Niech zgniją w tej opozycji, mnie już nic nie obchodzą. 

Obrazek użytkownika Darek65

17-11-2023 [10:04] - Darek65 | Link:

W 2015 roku miał tak wielkie poparcie społeczne, że mógł nawet dyktaturę wprowadzić i ludzie by się zgodzili. Faktem jest, że P. Duda, to zaprzepaścił, ale i Dudę można było ustawić do pionu.

Obrazek użytkownika smieciu

17-11-2023 [10:45] - smieciu | Link:

@Zofia
Ja nie zauważyłem by PiS coś chciał eliminować.
Jego metodą na sukces było wykreowanie świata w którym rząd nic nie może bo wszyscy są źli. Tylko że z drugiej strony wierzy się że rząd był na tyle wszechmocny że nie miał problemów z najważniejszą rzeczą: pieniędzmi. Tego nie da się pogodzić.
PiS w jednej chwili miał zdobył pieniądze na 500+, ludzie dostali pracę. Ale z drugiej strony okazuje się że rząd nic nie może zrobić bo są źli ludzie którzy nie pozwalają na to. Tylko że ci źli ludzie powinni byli, jeśli faktycznie PiS był ich wrogiem, przede wszystkim odciąć nową władzę od pieniędzy. Tak by nie mogła zdobyć poparcia mas.

Niech pani zauważy. Jak znakomitą pozycję miał tak naprawdę PiS. Jak znakomite karty w ręku. Przynajmniej tak to przedstawiał sam rząd. Najbezpieczniejszy okres w życiu, każdy ma pracę i lub kasę. Ludzie podróżują. Polska ważna na arenie międzynarodowej itp.
Dlaczego w takim razie przegrali wybory? Dlaczego w takim razie wrogiem PiS byli ci, którzy teoretycznie powinni być wdzięczni? Czyli beneficjenci 500+, laptopa dla dziecka, wyprawki do szkoły itp, nowego dobrego życia.
Najwyraźniej pani Zofio coś nie gra w tym obrazie. Nie da się tak dobrej pozycji przegrać tylko na wskutek propagandy. Po prostu było coś co ludzi od PiSu odrzuciło. Przede wszystkim właśnie tych młodszych z inwencją. Ale nie tylko.

Ci ludzie widzieli to czego pani nie widzi. Np. kłamstwa co do sprzedaży Lasów. PiSowski mit wykreowany na potrzeby kampanii wyborczej. Nigdy nie było takiego tematu. PiS obiecał przeprowadzenie referendum by wprowadzić zakaz do konstytucji. Nie zrobił tego. Woląc wykorzystać peowską ustawę każącą Lasom odprowadzać kasę do budżetu. I przystąpić do masowej wycinki lasów. Czyli mamy kolejny element pisowskiego zniszczenia. Podawałem to wiele razy. Skala wycinki za PiS wyraźnie przewyższa wszystko to co miało miejsce za PO. Lasy są dewastowane. Także strefy chronione. Lasy stały się dodatkowo terenem przejętym przez ludzi Ziobry. Tak wiec efektywnie PiS doprowadził do prywatyzacji! Tworząc z Lasów źródełko kasy dla Ziobrystów.
Którzy w związku z czym zorganizowali wielką kampanię przeciw domniemanemu przejęciu Lasów przez UE.
Tylko nie powiedzieli że celem tego przejęcia była ich ochrona przed pisowskim rozpasanym wyrębem.

Obrazek użytkownika Pers

17-11-2023 [18:05] - Pers | Link:

@Zofia
//Przeżyłam rządy PiS-u i napiszę Panu, że to był najbezpieczniejszy czas w moim życiu.//
Masz 8 lat?

Obrazek użytkownika sake3

17-11-2023 [10:52] - sake3 | Link:

Należy podziwiać cierpliwość redaktora Sakiewicza,że na NB mają szansę pojawiać się takie ohydne paszkwile jak ten prezentowane przez pana @smieciu.To świadczy o tym,że wolność słowa jest tu priorytetem bez względu na haniebną treść.Kompletnie oderwany od rzeczywistości tekst propagandysty nie wiedzieć czemu jak poprzednie uderza w PiS,o którym autor pisze że poniósł druzgocącą porażkę i jest na drodze do zagłady.Oczywiście autor nie raczył napisać,kto tę zagładę szykuje.Nie wspomniał o groźbach,o zachowaniu chamskim i bezczelnym opozycji przez cały czas przez 8 lat a teraz w Sejmie.Wyzwiska ,odbieranie  lub zakaz zabierania głosu,nie wpuszczanie na salę sejmową to zresztą początek a autor tego nie widzi.To zresztą dopiero poczatek działań rozpasanej tłuszczy.Autor uskarża się na niemożnośc dyskusji na NB i brak argumentów.A jakie on sam argumenty nawet podaje? Żadnych,Jest wyzywanie od tłuków,obrażanie,wytykanie braku wykształcenia.A jakie wykształcenie ma autor,bo nie odpowiedział choć nieraz pytałam Autor paszkwilu swobodnie żongluje,krytyką,stwarzaniem mitu zagrożenia przez PiS i kłamstwami.Straszenie,że zagrożona jest edukacja,nawet demografia? To gdzie argumenty i propozycje ulepszenia sytuacji? Jak wprowadzicie lgbt do szkół edukacja wzniesie się nad poziomy?Poprawi się dzietność w jaki sposób? Przez zachwalanie aborcji? Prosze to uzasadnić.Jak traktowac pompatyczne słowa autora paszkwilu-,,budujemy świat,to świat przyjaźni,pozytywne spojrzenie w przyszłosć,kreacja,budowanie,tworzenie.'' Tak nachalna kretyńska propaganda zapiera dech. Jaka przyjaźń? Przez wycie o rozliczeniach,zwalnianiach z pracy,więzieniach,odbierania mienia,fizyczną likwidację? Co chcecie budować zapowiadając likwidację wszystkiego,co kreować przez zastraszanie i groźby śmierci?I co oferujecie? Przyjaźń z Niemcami?To ma być to osiągnięcie?Pozytywne spojrzenie w przyszłość ale jaką?Przecież piszecie i mówicie tylko o zemście którą prowadzicie razem z kastą prawniczą w służbie Tuska? Mówicie o jakimś pojednaniu.Owszem część Polaków da sie nabrac na piekne słówka.Ale dla was pojednanie oznacza podporządkowanie się,utratę własnych poglądów i zdania.Odbieracie wolnośc słowa i przekonań w sposób obrażający nas.NIe każdy kto ma godność i widzi wasze chamstwo ulegnie tak odrażającej i ordynarnej propagandzie.

Obrazek użytkownika Pani Anna

17-11-2023 [11:00] - Pani Anna | Link:

Sake3
Zrobicie, mowicie, odbieracie, wy, wy, wy...
Ale bełkot. 

Obrazek użytkownika sake3

17-11-2023 [11:58] - sake3 | Link:

Dla paniusi wszystko jest bełkotem.A czym paniusia błyszczy? Tylko ubliżaniem i wyzwiskami poza tym jedno wielkie zero.Odnieść się do tekstu paniusia nie potrafi,bo oprócz nabzdyczenia niczym nie może się pochwalic.

Obrazek użytkownika smieciu

17-11-2023 [11:11] - smieciu | Link:

@sake Postrzegasz politykę przez pryzmat bajkowego spojrzenia. Z jednej strony widzisz świętych a z drugich obrzydłe diabły. Mój tekst zamienia bohaterów rolami. Mogę to po prostu zrobić. Mogę to zrobić łatwo gdyż fundamentem pisowskiej propagandy nie jest trzymanie się prawdy. Rysując więc swój obraz posługując się metodą PiS mogę łatwo wykazać że PiS jest kreacją szatańską.

Po prostu wszystko to co wypisałaś wyżej jest częścią polityki. Ta nie jest starciem aniołków. Jest pełna brudu. Chamskiej walki. W ziemskim świecie pełnym kłamstw. Gdzie tobie wmówiono że jedna ze stron ma program zbawienia podczas kiedy, i to było ideą tekstu tekstu, łatwo wykazać że może być wręcz odwrotnie. Tym bardziej że PiS na każdym kroku daje masę argumentów popierających moją tezę.

Poza tym sake powtarzasz strachy, które ci wciska propaganda do głowy. Zobaczysz. Polska nie zginie kiedy nastanie Tusk. Niech sobie rozlicza i wsadza do więzienia. Przecież Ziobro sam go do tego zachęcił. Wcześniej rozliczać PeOwców miał PiS teraz PiSowców PO. A jak będzie zobaczymy. Podobnie jak z całą resztą.

Obrazek użytkownika sake3

17-11-2023 [11:36] - sake3 | Link:

@smieciu....Jak widzę z trudem przyjmuje pan cudze słowa,a wystarczyło się zastanowić po przeczytaniu moich.Nie powtarzam strachów,podaję to co nie tylko moje oczy widzą.Ja w przeciwieństwie do pana nie uprawiam propagandy tylko analizuję fakty.Nie widzę świętych i diabłów,bo w polityce takowych nie ma.Są tylko politycy bardziej lub mniej sprawni,mniej lub bardziej bezczelni i mający mniej lub bardziej prawdopodobną  wizję przyszłości.Wy nie macie żadnej.Jesteście tak podporządkowani UE,że własciwie nawet nie potrzebujecie jej mieć.Dla was liczy oddanie sie wszystkich atrybutów państwa Brukseli ,by żyć lekko,łatwo i przyjemnie jedynie kierując uwagę na oskarżanie PiS-u o każdą zbrodnię jaką wskaże wam ,,guru''.W patetycznym tekście  wychwalającym po niebiosa polityków opozycji nie pisze pan nic o waszych politykach wypuszczanych z aresztu pomimo afer i kandydujacych na wysokie stanowiska.Czemu nie napisze pan o Giertychu,Grodzkim? To sa ci święci wg @ smiecia?Gadacie o mowie nienawiści rzekomo uprawianej przez PiS? Nie widzicie swojej,pan też swojej nie widzi? Waszego chamstwa,mściwości? 

Obrazek użytkownika smieciu

17-11-2023 [11:57] - smieciu | Link:

Ale co niby widzisz sake? Bez przerwy mi przytaczasz że ktoś coś brzydkiego powiedział. Albo że jest chamem i ma krzywą mordę. Sorki ale to jest pudelek. Pierdoły, którymi mają się żywić masy. To nie o tym piszę. Co mnie obchodzi Giertych i Grodzki. Podaj mi sake konkrety, działania, ruchy a nie informacje o kolejnych mordach.

Jesteście tak podporządkowani UE... (albo Niemcom).
Pisałem wiele razy. Ciągle słyszę tą gadkę. Jest PiS. I są tamci:
UE, Niemcy, Macron, media, bankierzy, służby, komuchy, UB, Seryjny, filmowcy, papież w Watykanie, lewacy, sędziowie, przedsiębiorcy, głupi Polacy w Polsce itp. Ale PiS trwa mając oparcie garstki emerytów.
Nie rozumiesz tego co do ciebie piszę. Absurdu w który wierzysz. Jednocześnie pisząc że są to tylko politycy. Żyjesz w świecie bajki, bo tylko w takim PiS byłby w stanie opierać się wszystkim. Musiałby być dosłownie zastępem aniołów wysłanych z nieba.
W patetycznym tekście  wychwalającym po niebiosa polityków opozycji
Tylko że ja nie o tym. Co usiłujesz mi wcisnąć. Ciągle widząc przed oczami demonicznego Tuska i zarzucając mnie propagandą którą się nasączasz.
Mój tekst nie jest o Tusku sake ale o PiSie. Który ciągle cię okłamuje i który nie kiwnął palcem w ramach budowy fundamentów nowej Polski. Nie kiwnął bo nigdy nie zamierzał.
Nie kiwnął bo tak jest wola tych, którzy go chronią. Co właśnie do ciebie nie dociera w twoim światku świętego PiSu walczącego z dosłownie całym światem zła. Samotnie, niezależnie.
Kiedy już sake dojdzie do ciebie że obracam się wokół tej prostej kwestii. Czyli rzeczywistego działania polityki, rzeczywistych sił sprawczych to może przestaniesz zarzucać mnie tym całym swoim pudelkiem i opowieściami o krzywych gębach opozycji.

Obrazek użytkownika sake3

17-11-2023 [12:24] - sake3 | Link:

No własnie.Ne obchodzi pana Grodzki czy Giertych,albo taki Karpiński czy inni aferałowie których Neumann broni jak niepodległości Nie obchodzi pana 600000euro łapówki którą niósł tatusiowi młody Tusk w reklamówce z Biedronki.To znaczy o PO wolno mówić tylko dobrze albo wcale,a PiS obrzydzać na każdym kroku co pan tak dzielnie robi.To pan żyje w świecie ułudy świetlanej opozycji na tle zbrodniczego PiS-u.Czego pan właściwie ode mnie oczekuje? Że skruszona przyznam panu rację?To pan żyje w zamkniętym światku w którym widzi się tylko błędy jednych a nie widzi błędów ,zachowania a nawet korupcji innych.To jak nasza dyskusja ma wyglądać?Do końca świata będziemy gawędzić tylko o PiS-ie?Panie @smieciu jestem analitykiem jak analizuję próbę to odnoszę ją do wzorca.i porównuję.Dlaczego w sytuacji dyskusji  tutaj mamy nie odnieść się się do wzorca tak świetlanego jak opozycja?Trzeba podawać złe i dobre działania każdej ze stron.Tylko wtedy jest sens.

Obrazek użytkownika Pers

17-11-2023 [18:40] - Pers | Link:

@sake
// jestem analitykiem jak analizuję próbę to odnoszę ją do wzorca.i porównuję.//
Łoł... To ty @sake też jesteś analitykiem jak ja? 
Co prawda ty uważasz mnie za "powielacza agitek" ale tak naprawdę to są moje głębokie przemyślenia na podstawie źródeł jawnych i częściowo niejawnych. W przypadku Ukrainy praktycznie wszystkie moje analizy się sprawdzają.
Życzę ci @sake, żebyś też miała takie sukcesy :)))
 

Obrazek użytkownika Alina@Warszawa

17-11-2023 [11:58] - Alina@Warszawa | Link:

Nie przyszło smieciu do głowy, że PiS musiał dostosować metody walki do przeciwnika, który tu w Polsce zalągł się od 1945 roku i opanował wszystkie dziedziny życia? Przeciwnik, który nie dopuszczał i nie dopuszcza autochtonów do żadnych decyzyjnych funkcji w polityce i mediach?

Uważam, że PiS był stanowczo zbyt łagodny dla komuszych sędziów, dla całej mafii sędziowskiej w nowotworze o nazwie "Iustitia", dla wszystkich organizacji pochodnych od PZPR, tych wszystkich Cimoszewiczów, Millerów, Czarzastych, Jaruzelów i Kiszczaków, Bellek, i innych podobnych Borowskich. To Tusk zapewnił żyjącym komuchom sute posadki w Europarlamencie, bo poumieszczał ich na listach wyborczych, a że ta ruska agentura ma tu w Polsce tak wielką progeniturę, to ich sobie spokojnie wybrali. Dla mnie to szok, że ktoś na nich głosował, na Cimoszewicza, na Huebner i podobnych. Miller i Belka prawie codziennie pojawiają się w mediach! Teraz szkodzą Polsce z jeszcze wyższego poziomu niż wcześniej! A my musimy im za to jeszcze więcej płacić w postaci diet poselskich, a potem kosmicznej emerytury jak Donalda T.
Ten czerwony rak który trawił Polskę od 1945 został przez PiS trochę zagłodzony, przynajmniej UB-ecy stracili przywileje katowskie. 
Niestety sędziowie-kaci niczego nie stracili i robią co chcą! Można stwierdzić, że rak komuszych sądów trawi Polskę nieustannie zapewniając bezkarność takim jak Donald T. Cimoszewicz, Balcerowicz, Jakaś lewacka blondi, uprawiając telewizyjną pornografię, twierdzi, że trzeba usunąć PiS-owski rak.... To ona jest rakiem, który toczy Polskę!
Udało się wyczyścić trochę media, ale i tak nie do końca, skoro czerwone sweterki z kochankami pojawiały się tam codziennie.
Przy okazji jest nowa afera: https://wydarzenia.interia.pl/... 

Można i trzeba mówić o PiS-owskich błędach, ale nie można wyrywkowo oceniać 8 lat PiS i 8 lat PO z PSL. 
Szkoda, że na NB nie wchodzą tabelki (ja nie potrafię umieścić), w których najlepiej można by pokazać jaka jest różnica cywilizacyjna między rządami PiS, PO, SLD. 
Jeden aspekt jest łatwy do pokazania, to jest bezpieczeństwo ekonomiczne najbiedniejszych dzieci, które już nie muszą wyjadać ogryzków po kolegach, i emerytów, którzy też nie muszą zbierać puszek po śmietnikach. Szkoda tylko, że PiS nie stworzył programu pomocowego dla starszych bezrobotnych, bezdomnych mężczyzn, którzy stoczyli się na społeczne dno na skutek planu Balcerowicza, i chyba oni okazali się najbardziej bezbronni i niedostosowani do nowych okoliczności. 

Wpisy smieciu nt. "zbrodniczości" PiS mają sens jedynie w odniesieniu do reakcji na oszukańczą pandemię. Donald T. robiłby to samo albo jeszcze gorzej ...
Niestety śmierci po szczepionkach to niejako współwina ofiary i rządu. 

Obrazek użytkownika smieciu

17-11-2023 [12:22] - smieciu | Link:

Nie przyszło smieciu do głowy, że PiS musiał dostosować metody walki do przeciwnika, który tu w Polsce zalągł się od 1945 roku i opanował wszystkie dziedziny życia? Przeciwnik, który nie dopuszczał i nie dopuszcza autochtonów do żadnych decyzyjnych funkcji w polityce i mediach?

Przyszło. Trzeba przyznać że to najbardziej zagmatwana kwestia w całej tej historii. Po prostu, kiedy się pomyśli, zagłębi w szczegóły, to nie da się tak łatwo tego zaszufladkować jakby się chciało.
Przykładowo. Warto sobie przypomnieć że początki kariery Tuska wcale nie były różowe. Od początku dostał łatkę człowieka otoczonego przekrętasami i dodatkowo chwytającego reklamówki marek niemieckich.
Przecież nie dostalibyśmy takiego przekazu, takiego negatywnego lansu medialnego, takich przecieków gdyby Tusk był człowiekiem czerwonych. Dodatkowo po co mu te marki niemieckie? Kogo miał przekupić tym żałosnym hajsem w czasach oscylatorów, FOZZ, przekrętu na kursie dolara? To były giga przekręty na giga kasę. Czerwoni byli potężni i jakoś nie robili Tuskowi dobrego PR. Tusk był tylko małym chłoptasiem w krótkich spodenkach. Za to Kaczyński od początku politykiem pełną gębą. Rozgrywającym.
W 2005r. to PiS miał lepszą kampanię według mnie. Jakim niby sposobem skoro miał być wrogiem Układu? Kto chronił PiS skoro podobno byli za lustracją i rozliczeniem Komuchów?
PO Tuska dla odmiany miało słabszą kampanię. Przegrało podwójnie. To nie powinno się zdarzyć w świecie gdzie podobno wszystkie siły są po stronie złego niemieckiego Tuska. Zarówno w 2005 jak i w 2015r.

Po prostu sprawa jest bardziej skomplikowana. Od czasu do czasu sugeruję pewne rzeczy no ciężko teraz rozwijać ten temat w komentarzu. Niewątpliwie jednak kwestia ta jest bardzo istotna gdyż jest jedną kluczowych legend. Podobnie jak Smoleńsk, który jest podobnie niejednoznaczny.

Co do reszty to jak napisałem. PiS korzystał z gospodarczej prosperity ale tylko w improwizowanych doraźnych propagandowych celach. Miał naprawdę świetną okazję na próbę budowy czegoś więcej. Jednak nie zrobił nic tak naprawdę. Edukacja, Służba Zdrowia, Węgiel itp. Pozwolił by się sypało.
Najważniejsze, kluczowe jest że wrogami PiS stali się ci, którzy podobno mieli najbardziej skorzystać. Dostać szansę na kasę.
To nie ja ale wyborcy pokazali że nie wierzą w pisowskie kreacje. W tak sprzyjających dla PiS okolicznościach.

Obrazek użytkownika Alina@Warszawa

17-11-2023 [12:28] - Alina@Warszawa | Link:

To jest tekst człowieka, który urwał się z choinki 5 lat temu i z klapkami na oczach ma oceniać polską politykę, a szczególnie bronić Donalda T. i jego niemieckiego zaplecza, które dofinansowuje go torbami z Biedronki. Żałosne.

Obrazek użytkownika smieciu

17-11-2023 [12:37] - smieciu | Link:

Cóż Alina widzę że wracasz do sloganów i pierdoletów bez uzasadnienia. Jeśli chcesz ciągnąć w tym stylu to nie u mnie.

Obrazek użytkownika Alina@Warszawa

17-11-2023 [12:54] - Alina@Warszawa | Link:

Jakie podałeś konkrety? Rozwiązałeś zagadkę smoleńską na podstawie ustaleń komisji, konkretnie kto rozdzielił wizyty i dlaczego był to Donald T.?
Dlaczego wszystkie zbrodnie polityczne działy się w czasie rządów Donalda T? Dlaczego zaraz po śmierci L. Kaczyńskiego i objęciu urzędu prezydenta przez Komorowskiego amerykańskie firmy gazowe wycofały się z inwestycji wydobywania się gazu łupkowego w centralnej Polsce? Dlaczego Pawlak podpisał kontrakt gazowy z Rosją prawie do końca swojego życia? Dlaczego rząd Donalda T. zlikwidował gen. Petelickiego? Dlaczego młody Tusk posługiwał się nazwiskiem Bąk w związku z aferą Amber Gold? Dlaczego Giertych bronił Tusków? ... itp.

Obrazek użytkownika smieciu

17-11-2023 [13:03] - smieciu | Link:

Zeszłaś z tematu. Wiele już napisałem na temat Smoleńska. Pewnie więcej niż ty. Przypominam że jedną z olanych przez PiS spraw jest także Smoleńsk. Propaganda PiS ciągle oskarża Tuska o nie wiadomo co tylko zarzutów brak.
Typowe działanie ustępującego rządu. Kreacja pozorów dla wyborców typu seria Reset i żadnych realnych działań. Skoro Smoleńsk jest taki jasny to w czym problem? Czemu nie toczą się sprawy w sądach a poza garstką fanatyków w Polsce nikt na świecie nie wie co się naprawdę stało?
Smoleńsk jest jedną z rzeczy, która najdobitniej obnaża pisowskie iluzje roztaczane przed ludźmi.

Tak swoją drogą. Napiszę notkę na temat Smoleńska niedługo. Zamiast wracać do niego proponuję odpowiedzieć mi na pytanie jakim sposobem bracia Kaczyńscy zrobili tak widowiskowe kariery w czasach dominacji komuchów, w czasach kiedy Tusk dopiero próbował zdobyć dla siebie pozycję, w czasach kiedy (jak pisał tutaj R. Czarnecki) Tusk był bardziej zainteresowany dobrym winkiem i fajnym towarzystwem.
 

Obrazek użytkownika Jabe

17-11-2023 [13:25] - Jabe | Link:

W istocie.

Obrazek użytkownika Alina@Warszawa

17-11-2023 [13:52] - Alina@Warszawa | Link:

 [13:03] - smieciu 
Bo się Tuskowi uczyć nie chciało? 
Co do twojego pisania o Smoleńsku to mam wielką prośbę! NIE PISZ! Bo nie masz o tym zamachu bladego pojęcia. Albo dokładnie wiesz co i kto zrobił, a piszesz, żeby siać fałsz.

Obrazek użytkownika Pers

17-11-2023 [18:21] - Pers | Link:

@sake
//że na NB mają szansę pojawiać się takie ohydne paszkwile jak ten prezentowane przez pana @smieciu//
Zaraz tam "ohydne"...
Bronisz prawa do swojego zdania a odmawiasz @smieciowi?
Zgrabna analiza i niestety zgodna z prawdą. To oczywiście moje zdanie i zdaje się że ok. 60% Polaków którzy nie zagłosowali na twoją ukochaną partię.

//Przez wycie o rozliczeniach,zwalnianiach z pracy,więzieniach,odbierania mienia,fizyczną likwidację? Co chcecie budować zapowiadając likwidację wszystkiego,co kreować przez zastraszanie i groźby śmierci?I //
Zaczynam się martwić o ciebie @sake...

Ale wyj. Wycie czasami przynosi ulgę i ukojenie.
Będę się modlił za ciebie @sake.
 

Obrazek użytkownika sake3

17-11-2023 [19:37] - sake3 | Link:

@Pers.....Prawa do własnego zdania nigdy tu nikomu nie odmówiłam ,panu też.Z panem @śmieciu podjęłam dyskusję,choć widzę,że on nie rozumie słowa dyskusja. i swoje racje.Pan @smieciu jest propagandystą jego tekst składa się z utartego schematu-patetyczny histeryczny atak (tu nawet w tytule)wypisuje co mu zlecono,w następnej kolejności idą inwektywy pod adresem PIS a następnie przyganianie elektoratowi PiS braku wykształcenia,z,analfabetyzmem włacznie,jakiś nieokreślonych wad ,ciemnoty,przynależności do sekty ,braku inteligencji.W ślad za tym idą jakieś pudelki,zamykanie się w swoim światku i zaściankowość,pudelkowatość.Tekst wieńczy kilka zadań umoralniającego kazania.Ot i cała dyskusja .Pan @smieciu twierdzi,że pisze tylko o PiS-ie a na prośbę by porównać działania PiS z innymi partiami nie odpisuje,bo to dla niego niewygodne.Pan z kolei lubuje się w złośliwościach nawet pod adresem tych co nawet słowem pana nie urazili.W sumie i pan i smieciu i inni wyżywacie sę w wyzwiskach i oskarżeniach a wszystko to w sposób ordynarny,pogardliwy.dla ewentualnego rozmówcy.Co potraficie?,,Słychać wycie,znakomicie''w kółko i do znudzenia powtarzane ale nie zastanawiacie się że to wasze wycie słychać,Wycie pełne nienawiści prostactwa i braku hamulców oraz wszelkiej kultury.Czy tak wyglądało w 2015 roku dojście PiS-u do władzy? Nie .Było grzecznie,bez okazywania pogardy do PO=PSL,nikt nie wyśmiewał was jako elektoratu Tuska czy PSL.A jak wy się zachowujecie?Ja mogę dyskutować z każdym,jestem w stanie podać swoje argumenty i analizować wasze.Trudno jednak to robić jeśli wy tzn pan czy @smieciu sprowadzacei dyskusję do poziomu szamba i obrażania mnie.Polski już nie ma bo tacy jak pan czy@smieciu niszczycie wszystko co dobre ale wam nie pasuje.Ktokolwiek przyjdzie będzie się zachowywał tak jak wy.Tą swoją nienawiśc nie tylko kultywujecie ale nią się szczycicie.Niejeden się pod ta nienawiścia ugnie i tak będzi wyglądal naród,Zastraszonych waszą pogardą ludzi..

Obrazek użytkownika Pers

17-11-2023 [21:06] - Pers | Link:

@sake
//W sumie i pan i smieciu i inni wyżywacie sę w wyzwiskach i oskarżeniach a wszystko to w sposób ordynarny,pogardliwy.dla ewentualnego rozmówcy.//
Znowu konfabulujesz @sake
Ja nie używam ŻADNYCH wyzwisk wobec zwolenników PiS. Mi po prostu jest was żal...

//Ja mogę dyskutować z każdym,jestem w stanie podać swoje argumenty i analizować wasze.//
Jakie "wasze"?...
Dla mnie PiS PO to jedno zło!

//.Ktokolwiek przyjdzie będzie się zachowywał tak jak wy.Tą swoją nienawiśc nie tylko kultywujecie ale nią się szczycicie.Niejeden się pod ta nienawiścia ugnie i tak będzi wyglądal naród,Zastraszonych waszą pogardą ludzi.//
Będę się za ciebie modlił @sake...

Obrazek użytkownika smieciu

18-11-2023 [00:57] - smieciu | Link:

@sake koloryzujesz. Jeśli piszę o pudelku czy zaściankowości to zawsze z uzasadnieniem. Po prostu cokolwiek napiszę to mam od ciebie informację że ktoś tam w PO brzydko się zachowuje itp. Tylko że to właśnie jest pudelek! Pierdółki, emocje dla mas. Głupotki. A mnie chodzi o duże sprawy, systemowe.

Pan @smieciu twierdzi,że pisze tylko o PiS-ie a na prośbę by porównać działania PiS z innymi partiami nie odpisuje,bo to dla niego niewygodne

Nie wiem, umknęło mi to pytanie. Jednak sake to zostało mniej lub bardziej dosłownie wyłożone już. Mój tekst jest odpowiedzią na teksty wieszczące zagładę w związku z przejęciem władzy przez Tuska.  Nie ma znaczenia czy założymy że w dużej części PO postępowało podobnie. Problem nie leży w tym że PO źle robiło tylko że PiS robi to samo ale z jakiegoś powodu ludzie tu uznają że mimo braku zmian Polska przepadnie.
Cała idea mojego tekstu i różnych komentarzy polega na wykazaniu że przecież PiS nie zbudował niczego co objąwszy władzę PO mogłaby zniszczyć. Skoro PO nie ma co zniszczyć to skąd te wszystkie strachy przed nowym rządem?

Ale jest więcej. Jak pisałem ale oczywiście nie doczytałaś grzęznąc w swojego pudelka, największym moim zarzutem jest to że PiS NIE ZAMIERZAŁ NIC ZBUDOWAĆ, ZMIENIĆ. Pozwolił na kontynuację już wcześniej zaznaczonych destrukcyjnych tendencji a nie przejawiał, nie stawiał na żadne fundamentalne zmiany. Nie był żadną dobrą zmianą, żadną przyszłością. Gdyż odwoływał się bez przerwy do różnych strachów, jego propaganda była nastawiona na przekaz negatywny. Odwoływała się do ludzi starszych, którzy już niczego zbudować nie mogli.
Polityka PiS była obliczona tylko i wyłącznie na tymczasowy efekt, którego celem było trwanie przy władzy.
Co z tego że emeryt dostanie 3 dodatkowe emerytury, darmowe leki, że będzie 500+ czy laptop dla ucznia. Żadna z tych rzeczy nie zmienia Polski. Nie zmienia sposobu działania kraju.
Podałem konkretny przykład.
PiS krzyczy że Polskę wessie UE czy złe Niemcy. Ale przecież rząd nie zrobił kompletnie nic by temu zapobiec. Mamy wielki krzyk że UE zabierze nam niepodległość ale czy PiS przygotował jakiekolwiek narzędzia walki z UE? Przygotował społeczeństwo np. na konieczność wyjścia z UE?
Nie. Nic takiego nie miało miejsca więc PiS pozostawszy u władzy nic by nie zmienił. Nic by nie mógł zmienić. Nie mógłby przykładowo postawić na Polexit gdyż Polacy i Polska (gospodarka itp) jest zbyt ściśle zintegrowana z UE. Jedyne co PiS mógłby zrobić to krzycząc głośno Niemcy są źli, wepchnąć nas w wojnę, która sprawiłaby że wszystkie kłamstwa, iluzje, hasełka pisowskie w tym temacie przestałyby mieć znaczenie. 

Taka mogła być logika zdarzeń. Albo PiS podporządkowałby się UE (czyli to co zarzuca PO) czyli zrobił to co zwykle mimo szumnych słówek. Albo postawił na to w co jedynie inwestował: wojsko i patriotyczne hasełka mające nastawić ludzi odpowiednio do wojny.

Obrazek użytkownika Pers

18-11-2023 [12:29] - Pers | Link:

@sake
//Pan @smieciu jest propagandystą jego tekst składa się z utartego schematu-patetyczny histeryczny atak (tu nawet w tytule)wypisuje co mu zlecono,w następnej kolejności idą inwektywy pod adresem PIS a następnie przyganianie elektoratowi PiS braku wykształcenia,z,analfabetyzmem włacznie,jakiś nieokreślonych wad ,ciemnoty,przynależności do sekty ,braku inteligencji//
Przykro mi to mówić ale @smiec ma rację.

//Co potraficie?,,Słychać wycie,znakomicie''w kółko i do znudzenia powtarzane ale nie zastanawiacie się że to wasze wycie słychać,Wycie pełne nienawiści prostactwa i braku hamulców oraz wszelkiej kultury.//

Modlę się za ciebie @sake...

PiS PO to jedno zło!

Obrazek użytkownika Pers

18-11-2023 [18:51] - Pers | Link:

@sakeło.
//Pan @smieciu twierdzi,że pisze tylko o PiS-ie a na prośbę by porównać działania PiS z innymi partiami nie odpisuje,bo to dla niego niewygodne//Ja nie mam takiego problemu.
Dla mnie PiS PO to jedno zło.

Obrazek użytkownika Marek Kudła

17-11-2023 [17:24] - Marek Kudła | Link:

BRAWO PIS  za wspaniałe rządzenie krajem, za świetny rozwój gospodarki polskiej, za programy wspierające polskie rodziny, pomoc dla ludzi młodych i dla rolników, seniorów,  niepełnosprawnych, za działania na rzecz zwiększenia naszego bezpieczeństwa i zdrowia, za reformy, które wprowadzacie. Za program zrównoważonego rozwoju państwa i polski model dobrobytu oraz za Nowy Ład  !!!
Skoro lewica i lewaccy-liberałowie mówią, że PIS kradnie,  -  to takie kradzieże jak 500+, 300+, 13 i 14 emerytury i emerytury bez podatku, najniższe bezrobocie i wzrost płac, najwyższy wzrost gospodarczy w Europie, miliardowe zyski Spółek Skarbu Państwa i kolejny zakup złota do rezerw państwowych, ogromne inwestycje i plany inwestycyjne, programy społeczne i pro-rodzinne, młodzi bez podatków, Polski Ład, w którym miliardy zł są przeznaczone dla Polaków,  -  to niech te kradzieże trwają jak najdłużej !!!
 

Obrazek użytkownika Pers

17-11-2023 [18:04] - Pers | Link:

W
@smieciu
Wrzuciłeś granat do szamba :))
Ze szczególikami można by podyskutować ale ogólny przekaz jest Ok.
Gratuluję.

PiS PO to jedno zło!

Obrazek użytkownika Hornblower

17-11-2023 [19:10] - Hornblower | Link:

No cóż.
Z jednej strony mamy głosy, że nadciąga armagedon. Koniec nie tylko Polski, ale może i świata. Najlepsi rządzący w dziejach naszego kraju, którzy prawie stworzyli raj na ziemi, zostali odsunięci od władzy przez ogłupionych głosujących, sterowanych w dodatku przez ciemne, zjednoczone, obce moce. Moce przerażone siłą oddziaływania anielskiej enklawy na obywateli Europy i świata, patrzących z nadzieją, że może i u nich, kiedyś, pojawi się ichni PiS i odmieni ich losy. A tu dupa, za przeproszeniem. Aniołom brutalnie obcięli skrzydła sami Polacy, nie rozumiejący ich geniuszu, nie doceniający wiekopomnych osiągnięć. Można by rzec, banda idiotów, która zwykłymi kartkami zniszczyła powstające nowe imperium. Imperium zarządzane przez mających wyłączność na patriotyzm genialnych strategów, których jedyną troską i pragnieniem było i jest uchylenie nieba obywatelom.

Z drugiej strony mamy głosy, że zaczyna się nowa era. Po ośmiu latach terroru upadł reżym, przy którym stalinowskie Sowiety to mały pikuś. Reżym dławiący wszelkie odruchy wolności, trzymający uciśniony kraj i naród żelazną ręką, za gardło oczywiście. Reżym, który nas cofnął w rozwoju prawie do jaskiń. Ale rycerze wolności, nie dbający o swoje bezpieczeństwo i życie, powiedli odważnych do urn, by obalić ciemnotę, by móc nam uchylić nieba. I stworzyć swoją wersję raju. Od dziś wszyscy będą szczęśliwi, zapanuje ład, sprawiedliwość, porządek. Zaczną działać sądy, służba zdrowia, oświata zostanie przedmiotem zazdrości całego świata. A rycerze wolności, bez snu, pożywienia, odpoczynku, będą nam nieba uchylać.

Obiektywnie rzecz biorąc, obie wersje są siebie warte. Nie będzie końca świata. Ani początku nowej świetlanej ery. No bo cóż takiego się stało? Złośliwie można by rzec, że faktycznie stało się coś niebywałego. Jeden Inofizielle Mitarbeiter zastąpi na stanowisku premiera RP innego Inofizielle Mitarbeitera. Swoją drogą to ciekawe, że nikt nie porusza tego aspektu. Nie ma dyskusji na temat "Oskara" i "Studenta". I wpływu STASI oraz innych organizacji tego typu na funkcjonowanie państwa polskiego. Jak widać, dysputa na ten temat nikogo nie interesuje. 

Więc cóż się stało? Jedna ekipa socjalistów zastąpi inną ekipę socjalistów. Obie warte siebie. Jaki był bajzel w prawodawstwie, sądownictwie, służbie zdrowia, oświacie, etc., taki i będzie. Jak w polityce zagranicznej byliśmy chłopcem na posyłki, tak i będzie. Jak wykonywaliśmy posłusznie najgłupsze nawet polecenia Naszych Najważniejszych i Mniej Ważnych Sojuszników, tak i będzie. Jak rządzili nami dyletanci, tak i będzie. Jaka była korupcja, nepotyzm, kolesiostwo, tak i będzie. Po prostu. PiS i tzw. opozycja to awers i rewers tej samej monety. Jakby nie rzucać, będzie albo jedno, albo drugie. Tak nam wmówiono, że chodzi o coś innego, niż o to, którzy politycy, ich krewni i znajomi będą doić ten kraj. Bezkarnie.

Obrazek użytkownika Pers

17-11-2023 [20:57] - Pers | Link:

@Hornblower
Ten komentarz zasługuje na miano notki.
Gratulacje!

//Można by rzec, banda idiotów, która zwykłymi kartkami zniszczyła powstające nowe imperium. Imperium zarządzane przez mających wyłączność na patriotyzm genialnych strategów, których jedyną troską i pragnieniem było i jest uchylenie nieba obywatelom.//
Nic dodać :))))))))))

Obrazek użytkownika marsie

17-11-2023 [20:12] - marsie | Link:

Po jaką cholerę budujecie śmieciowi oglądalność, wpisując swe sążniste komentarze?
Przecież to antypolski śmieć, piszący na rozkaz – nie wstyd wam?
Olać to antypolskie kurestwo!

 

Obrazek użytkownika sake3

17-11-2023 [20:21] - sake3 | Link:

@marsie.......MiIczenie lepsze? Uważam że nie,bo to tylko wzbija w dumę pana śmieciu,że się boimy,że już nas zastraszył,upokorzył i dostatecznie poniżył.Dlaczego mam mu dac taką satysfakcję? Sądzi że z pokorą będziemy czytac jego obelgi albo umkniemy jak wielu innych komentatorów Nie dajmy mu ani innym tutaj tej satysfakcji.

Obrazek użytkownika Pani Anna

17-11-2023 [20:39] - Pani Anna | Link:

@sake3
Niech mi ktoś wytłumaczy,  jak normalny człowiek,  mający choćby szczątkowe poczucie własnej wartości może pisać,  że ktoś go na NB, czy w ogóle w internecie "zastraszył,  poniżył, upokorzył "? Samej autorki o to nie pytam, bo zaczęła właśnie swój codzienny, rytualny skowyt do księżyca.

Obrazek użytkownika sake3

17-11-2023 [20:54] - sake3 | Link:

@Pani Anna.......A co nabzdyczona i nadęta paniusiu robisz od lat jak nie upokarzasz,poniżasz,zastraszasz i dodatkowo ubliżasz? Przejrzyj Regulamin Forum,może jak przeczytasz to coś zrozumiesz.Choć bardzo wątpię by coś do paniusi nawet dotarło.

Obrazek użytkownika Pani Anna

17-11-2023 [22:26] - Pani Anna | Link:

Sake3
Upokarzana,  poniżana bidulko, jeśli czujesz się zastraszana, to działaj zamiast wyc do księżyca. Zastraszanie podpada pod k.k., z tym, że to na tobie ciąży ciężar dowodów.  Swoją drogą,  to może być niezły precedens, jak można zastraszać kogoś,  kogo nawet się nie zna.

Obrazek użytkownika marsie

17-11-2023 [22:23] - marsie | Link:

Sake - nie, wcale nie milczeć, ale spokojnie olać, jak ja to zrobiłem - – po co dawać antypolskiemu idiocie poklask?

Obrazek użytkownika sake3

17-11-2023 [22:47] - sake3 | Link:

@marsie....Milczec  równa się olać.Tyle że wtedy jeszcze się zwiększy ilość ,,tekstów'' pana @smiecia który wyraźnie się rozkręca nie widząc oporu. To bardzo źle,że my Polacy nie reagujemy ,udajemy że nie widzimy albo że nic się stało.Niestety każdy dzień przynosi coraz więcej ,,wrażeń''.Prosze przejśc na S24 by zobaczyć co o mściwości coraz wzrastającej jest napisane.Komentatorzy antypisu obrażają elektorat PiS-u nazywając nas robactwem który nowa władza zetrze lub rozgniecie.Powinniśmy się zastanowić.dlaczego skoro jest juz po wyborach mściwośc narasta? Czym to się skończy jesli tuskoidzi nawołują do donosów w celu ujawnienia zwolenników PiS-u?Pan/i nie widzi tej nienawiści ? Na NB nie tylko pan @smieciu ale i inni rozkoszują się zemstą.i możliwościami że swoje bluzgi mogą do nas kierować.

Obrazek użytkownika marsie

18-11-2023 [00:19] - marsie | Link:

Droga sake, olewać to wcale nie znaczy milczeć – ja swoje stanowisko podałem wyraźnie – olać śmiecia, czyli nie dawać mu pokarmu – a Ty możesz komentować do woli!
Ale wcześniej poczytaj:
https://biuletynnowy.blogspot.com
Pozdrówka!