
Przypomnijmy, jak to Konfederacja mamiła swoich przyszłych wyborców.
Konfederacja idzie do wyborów nie po to, żeby usiąść do stolika z postkomunistycznymi czy okrągłostołowymi partiami i ich satelitami, ale po to, by raz na zawsze ten ich stolik wywrócić, by zakończyć porozumienie socjaldemokratów z postkomunistami, które chroni interesy aparatczyków, którzy uwłaszczyli się po obaleniu pierwszej komuny i ustanowieniu drugiej. Konfederacja ten stolik wywróci niezależnie od tego, czy dostanie 7%, czy 15%, bo bez niej i tak nikt rządu nie skonstruuje.Autorem powyższych słów jest nasz kolega, rozsiewający swoje teksty po całym internecie, niejaki Grzegorz Świderski GPS. O wywróceniu stolika pisał w zależności od portalu od 26 maja do 4 czerwca 2023 r. To samo zresztą płynęło z ust prominentnych Konfederatów.
Więc jak dojdzie do koalicji rządowej? To proste: Konfederacja postawi swój własny stoliki i jasno wyspecyfikuje zasady, ustawy, program, który muszą zaakceptować ewentualni koalicjanci, by wejść do rządu z Konfederacją.
(…)
Szykujcie się na to, co nieuchronne, bo to nie będzie zaskoczenie, to nie będzie niespodzianka.
W każdym bądź razie buńczuczne przekonanie o opatrznościowej wręcz roli, jaką chłopcy od JKM i Brauna będą pełnić w Sejmie X kadencji, stało się wyróżnikiem kampanii wyborczej’23 Konfederacji.
15 października przyszło rozczarowanie.
Niespełna po miesiącu okazuje się, że pan poseł Bosak, jakby nigdy nic zostaje zgłoszony do prezydium Sejmu jako wicemarszałek i… przechodzi, poparty większą ilością głosów niż Włodzimierz Czarzasty, rotor Hołowni na stanowisku marszałka w przyszłości, choć wielu „koalicjantów” deklarowało co najmniej niechęć do Konfederacji, wykluczając jeszcze przed wyborami jakąkolwiek z nią współpracę w przyszłym Sejmie.
Zaraz po wyborze poseł zamieścił na portalu X istny manifest hołowniczy.

I tego już było za dużo dla ludzi, którzy uwierzyli w szczerość wcześniejszych deklaracji.
Niżej co celniejsze komentarze zamieszczone pod tweetem Bosaka.



Wiele osób wcale nie jest zdziwionych postawą Bosaka. Od dłuższego czasu bowiem szykująca się do przejęcia władzy w Polsce formalnie zawiązana w ubiegły piątek Głodna Koalicja tak naprawdę połączona jest tylko jednym – wizją objęcia stołków i stołeczków jak kraj długi i szeroki.
W przypadku Bosaka można mówić o jeszcze jednym. Jak pamiętamy wybory prezydenckie 2020 roku o mały włos wygrałby Trzaskowski, i to dzięki głosom sporej części „konfederatów”. Umiejętnie bowiem budzona nienawiść do PiS pod pozorem wprowadzania bezsensownych obostrzeń związanych z pandemią, oskarżanie o „wymordowanie” więcej Polaków, niż uczyniła to UPA w latach 1940-tych znalazła sporo wyznawców.
Dzisiaj zaś okazuje się, że antyszczepionkowy Braun miał sporo do wygarnięcia kandydatce PiS na funkcję wicemarszałka, milczał jednak wobec Hołowni, choć ten uważał, że wprowadzone przez rząd Zjednoczonej Prawicy obostrzenia covidowe były niewystarczające. Co prawda atak Brauna był zrozumiały – wszak za swoje demonstracje był karany finansowo.
To jednak nie tłumaczy Bosaka w żaden sposób.
Zamiast wywrócić stolik przy pierwszej okazji facet się do niego dosiadł. Musi być bardzo głodny...
Chyba, że…
Od momentu powołania Konfederacji nie brakło głosów, że to tylko kolejny projekt mający na celu odciągnięcie prawicowych wyborców od popierania Zjednoczonej Prawicy.
W tym kontekście funkcja dla Bosaka stanowiłaby element nagrody.
13.11 2023
fot. facebook
niepoprawni.pl
Straszne
Tu zapolemizuję. PKW wydatnie pomogło w sfałszowaniu wyborów. Dopuściło do głosowania po 21-ej, kiedy były ogłoszone wyniki exit-poll. To, że ktoś mówi, czy pisze po polsku nie oznacza, że czuje się Polakiem i uważa się za Polaka. Po lewej stronie Wisły mieszka mnóstwo przesiedleńców, którzy nie identyfikują się z ziemią, którą zamieszkują. Dla nich Polska to abstrakcyjne pojęcie. Wystarczy popatrzeć na wyniki głosowania w Bogatyni. Zagłosowali za likwidacją swojej gminy :-) :-) :-)
NIE MA PARTII POLITYCZNYCH!! SĄ TYLKO ETYKIETKI WYBORCZE,A POTEM LICZY SIĘ WŁADZA I PIENIĄDZ!
Wszystkie efemerydy od Leppera do Hołowni i Konfy...to twory służb ...od UB,po WSI ,KGB,BND,i MOSADU...to oni namieszali imbecylom w głowach...i debile poszli po pizze i piwo.
Szanowni, ja wam emerytur nie przywrócę, za cienki jestem.
Dejta mnie spokój
.... i dejta se spokój!
Od dawna wiadomo, ze Korwin budzil się i uruchamiał tylko przed wyborami, a potem w Sejmie spał, zeby prawicy odebrac głosy, bo dobrze wiedział że sam wyborów nie wygra.
A p. Bosak to wychowanek p.Giertycha, I teraz idą ręką w rękę.
A p.Braun, taki swietny rezyser, tylko szkoda ze nie nakręcił tak realistycznego filmu o odwiecznych ruskich zbrodniach na Polakach, zaborach, wywozkach, krwawych powstaniach, RibbentropMołotow, co bez porozumienia tych dwóch bandytów nie byłoby II WOJNY ŚWIATOWEJ, a za tym Auswitz i całej hekatomby.
Wołyń, /czego nie bronię/to klin dla poróżnienia Polski z Ukrainą, korzystny dla Rosji, i łatwe zaanektowanie obu panstw.
Dziwie się tylko , że tak wielu im uwierzylo. Ale w końcu nareszcie , stół nie wywrócony, ale karty odkryte.
Podobnie p. Hołownia, taki antyaborcyjny, a umożliwił dojście do władzy tych szczególnie groźnych dla życia dzieci.
Myślę ze wielu otworzą się oczy, I trzeba jak najszybciej zmieść tą klamliwą fałszywą czeredę ze sceny politycznej, zeby nieodracalnych szkód Polsce nie narobili.
Jacy z nich "demokraci", juz pokazaly pierwsze glosowania. Co będzie dalej, nie trudno przewidzieć. Wielu z nich KONSTYTUCJI nie zna I głowy sobie nie zawracają, robią co chcą.
Konstytucje mają tylko do PiS.
Jak widać, stronnictwo ruskie i pruskie połączyło siły, zeby zniszczyć Polskę I Polaków.
Ryży wydymał wszystkie nogi i przystawki - ostatnie posiedzenie Sejmu to dowód. Ryży ma tylko jeden cel: hołd berliński i urząd w Brukseli. Nawet przyspieszone wybory mu nie przeszkodzą. Tak zwyczajnie, po nogach i przystawkach nie będzie śladu w nowym Sejmie, a PO się wzmocni. Ryży znów zostanie "krulem Europy" i ucieknie z Polski. Bycie w polskim Sejmie sprawia mu ból.
To już stary dziad na wylocie. Wystarczy na niego popatrzeć, samo to jego hejterskie gadanie sprawia mu wielką trudność :-)
//To już stary dziad na wylocie.//
Ile lat ma pan Kaczyński bo nie pamiętam?...
Niestety będzie pewnie musial posiedzieć dłużej, bo prezydent Duda zakusy Niemiec na naszą gospodarkę i złoto moze mocno utrudnić.
Konstytucje zmienić niekonstytucyjnie będą pewnie próbować.
Jak to nie.
Przecież próbował zrealizować cykl filmów dokumentalnych na temat zbrodni warszawsko - moskiewskiej z 10.04.2010 roku.
Udalo mu się zrealizować dwie cześci i .....na tym się skończylo!
Tłumaczył to klopotami z finansowaniem tego cyklu a tak naprawdę to dano mu tzw. "propozycję nie do odrzucenia" i to był powód zaniechania realizacji dalszych części.
Oto te dwie części planowanego i przerwanego cyklu:
Smoleńsk 2010 Mity i fakty Grzegorz Braun 2016 cz. 1 z 2
cda.pl
Smoleńsk 2010 Mity i fakty Grzegorz Braun 2016 cz. 2 z 2
cda.pl
Podobnie było z A. Macierewiczem.
W maju 2010 roku opublikowal tekst na łamach Gazety Polskiej tekst pt. "Droga do Smolenska", w którym postawil realne przyczyny i sprawców tej zbrodni.
Pisał m.in. tak:
(...)
Lech Kaczyński wraz z elitą niepodległościową znalazł się w wirze wielkiej rosyjskiej operacji odzyskiwania wpływów na obszarze dawnego imperium i to w uzgodnieniu z Niemcami oraz za zgodą rządu Donalda Tuska. Była to w istocie gigantyczna pułapka, która zatrzasnęła się wraz ze startem Tu-154 10 kwietnia o godzinie 7.20 czasu warszawskiego
(...)
Gdy zakladał Zespół Parlamentarny i odbywał wiele spotkań z Polakami w kraju i za granicą, zapomniał już o tym co tam napisal i głosil, że USA, NATO i UE(a to przecież głównie Niemcy) bardzo chciały właczy c sie do badania przyczyn "katastrofy", ale D. Tusk nie wyrażał zgody(nie powiedział tego, że to "sojusznicy" mu zabronili ujawniać prawdy, bo to było w interesie resetu niemiecko tuskowego z Rosją).
Udalo mu się zrealizować dwie cześci i .....na tym się skończylo!
Tłumaczył to klopotami z finansowaniem tego cyklu a tak naprawdę to dano mu tzw. "propozycję nie do odrzucenia" i to był powód zaniechania realizacji dalszych części.
Z tego co widzę przy tych filmikach jest data 2016. Jakie to siły więc ówcześnie kazały się mu zamknąć? Podobnie jak całej reszcie? Skąd wziął pieniądze na dwie części? I dlaczego nie miał na dalsze części.
Widzę, że nie ogarniasz tematu, zresztą jak większość populacji zamieszkujacej w Polsce.
Kto w tamtym czasie prowadził politykę "miłości"/resetu z Putlerem, przecież nie tylko chyży ruj, ale siły ktorym ryży slużył.
No i jaki Reset? Napisałem całą serię tekstu obnażające manipulacje Rachonia w tym temacie. Odejmując Smoleńsk, nie zostaje nic co mogłoby świadczyć negatywnie o Tusku.
Fakt, naprawdę nic nie rozumiesz.
Tusk całe swoje dorosłe życie służył i sluży niemieckim interesom, na szkodę Polski, ktorą uważał za nienormalność. Zaczął jako agent STASI o ksywie OSKAR a pierwszą partię KLD budował za niemieckie pieniądze, o czym pisał w swej książce Paweł Piskorski, były czlonek tej partii.
Takich naiwniaków jakim ty się jawisz, jest w Polsce bardzo wielu i dlatego ten człowiek był premierem i znowu chce nim zostać.
Zadałem je gdyż twoja wizja Tuska nie trzyma się kupy.
Gdybyś miał rację, PiS miałby bardzo łatwy cel. Przecież z przekazu TVP wynika jest Tusk jest esencją zła. Na każdym jego kroku. Gdyby faktycznie było jak piszesz, jak to kreuje TVP, PiS nie miałby problemów ze znalezieniem dowodów wrogich, zdradzieckich machinacji Tuska.
Spójrz. Masz 8 lat. Całą machinę państwa do przetrzepania jednego kolesia. Jednej sprawy. I?
Używasz jej do blokowania produkcji o Smoleńsku! Jednocześnie nie potrafiąc znaleźć dowodów na Tuska.
Czy może być lepszy dowód na jego niewinność? Na ściemę jaka powstała wokół Smoleńska?
To ty niestety MFW jesteś naiwniakiem. Gdyż wciąż bazujesz na bajkach. Na pustych słowach. Na manipulacjach Rachonia. Gdyż nic więcej po prostu nie ma. Ale ty wciąż wierzysz. Nie zważając na osiem lat fałszywych obietnic, zapewnień itp.
Korwin i Bosak służą do zagospodarowania emocji puszczonej samopas młodzieży, która mogłaby, zamiast zajmować się dewastowaniem Polski, w tym czasie zająć się czymś bardziej pożytecznym ;-)
youtube.com
Film jest wyraźnie zmontowany, czyli nie jest prawdą!
Liroy nie mógł poznać mojego środowiska, bo ludzie tacy jak on są na antypodach.
Ale autor ma problem z Bosakiem, który w przeciwieństwie do PiS nie miał w polityce niemal nic do powiedzenia. Ani ukradzenia.
To oczywiście subiektywna rzecz. Nie chcę tego teraz wałkować ale czy naprawdę teraz wam żyje się jakoś znacząco lepiej niż 10 lat temu? Może tak naprawdę większość tego dobra jest zwykłą iluzją?
działając w bardzo trudnych warunkach
To według mnie jest ciekawsze. Bo akurat PiS wstrzelił się w idealny moment światowego boomu gospodarczego. Pokazywałem grafiki na przykładzie Czech. Polski wzrost postępował takt w takt w rytm światowej gospodarki. PiS mimo wszelkich opowieści miał łatwy start. Nie było problemów z 500+, UE nie rzucała kłód, Morawiecki nie miał problemów z pieniędzmi. Poszło wręcz zaskakująco gładko. Czyli Tusk nie zostawił Polski w ruinie.
Dla odmiany teraz Koalicja będzie mieć dużo ciężej. Przede wszystkim z powodu postępującego światowego chaosu. Aczkolwiek Covid+pomoc Ukrainie+zbrojenia stworzyły gigantyczną dziurę budżetową także. Zobaczymy jak sobie z tym poradzą.
Co do dyszącej nienawiści. Obie strony przerzucają się oskarżeniami i mają swoich fanatyków. Jest jak jest.
Nie pytam się także o zdanie PJK.
Pytałem jak ty to czujesz - u siebie.
Byłoby też fajnie gdybyś wyjaśnił jak to zamieniam kolory ale dobra. Tak jak napisał, uczciwie, Siberian, dyskusji on tutaj nie oczekuje.
Jak nie pytasz to ja ci nie odpowiadam . Po wejściu do unii kilometr autostrady kosztował ponad 2 razy tyle co przed . To nie za drogi unia płaciła tylko finansowała jakieś Strabagi itp . My swoje zapłąciliśmy . Cały ten unijny system to taki syndrom wuja chu...ja i sztuczki graczy w trzy karty . A młodzi jak to dzieciaki , wybrali jebaćpisów , szczaw i mirabelki i jeszcze skrobanki obiecane . Taka świadomość Julki co wojowała , wojowała a potem powiedziała "chcę do domu ". I toto głównie przechyliło szalę . Życie .
Ptr,
Postawa mijania się z rzeczywistością, odwracania kota ogonem, niezauważania dobrego wyboru miejsc pracy czy piękna odbudowanej Polski charakteryzuje ludzi w zasadzie wałęsających się bez zrozumienia otoczenia. Nie uczestnicząc w procesach gospodarczych nawet nie włączą programu Rachonia ze strachu przed rzeczywistością. Uwikłani, pisałem o tym wielokrotnie własną czasami wieloletnią postawą u krawędzi stołu. Ludzie autentyczni, dostrzegający otoczenie, uczestniczący w horyzoncie zmian nie mają takich problemów. Podobne uwagi można zamieścić pod wpisem pana Andrzeja.
Świetne spostrzeżenie. Zawsze jak rządzi PIS to jest bum gospodarczy a jak PO to recesja i "piniędzy nie ma i nie będzie".
Czy to może być przypadek?
Boli sraka co?
Jeszcze was bardziej będzie boleć
A Kaczuszki, zapraszam.
W stadzie lepiej
Jeszcze chwila, jak wyprowadzimy na ulicę kilka milionów wqrwionych wyborców prawicy, będziecie wiać szmaciarze w kierunku Świecka i Słubic.
Jeszcze chwila
Sratatata... prędzej wpierdziel dostaniesz od ciapatego.
Może cały żal i pretensje trzeba skierować do arytmetyki? Bo to wyniki arytmetyki sejmowej decydują o tym co będzie dalej. Czepianie się 1 z 18 posłów, którzy sami nie mogą niczego w sejmie postanowić, ustanowić, uchwalić to strata czasu, pisanie po próżnicy.
Teraz trzeba śledzić to co wymyślają "decydenci".
Dziś, niedawno w sejmie rozpatrywali uchwałę w sprawie wyboru 7 członków komisji ds służb specjalnych ... To trzeba śledzić, a nie dorabiać gębę Bosakowi, który chwała Bogu jako jedyny przedstawiciel spoza totalnej opozycji znalazł się w prezydium sejmowym, o czym zdaje się nikt tu nie pomyślał, jakby wszystkich ogłuszyły wyniki nieuznanych jeszcze wyborów.
Przywołane komentarze najbardziej demaskują autorów jako ludzi skrajnie naiwnych, nie mających pojęcia o realnych politycznych grach, zagrywkach, koniecznościach, politycznej skuteczności, albo nieskuteczności, szczególnie kiedy się ma 18 posłów w 460 osobowym sejmie, czyli 3,9% ... A przecież Konfederacja zdobyła ponoć ponad 7% głosów wyborców.
Dodać też trzeba, że bywał on gościem zapraszanym przez śp. Prezydenta na tzw. "obiady czwartkowe", czyli seminaria lucieńskie organizowane w Lucieniu.