Taktyka

Pnie Kaczyński już raz Pan popełnił błąd zapraszając do udziału we władzy esbeckich prowokatorów. PSL i Konfederacja aż piszczy by załapać się do koryta. Nadstawią pupy temu, kto da najwięcej. I nie ma żadnej gwarancji że będą lojalni. Dla PiS w tej kadencji najlepiej jest być w opozycji. Niech Tusk zawiera te koalicję chaosu a nie PiS. Niech kolejny raz udowodni Polakom, że jego obietnicami związany jest tylko ten, kto w nie uwierzył.
 

Rykowisko
Jedynie godny wódz jeleni
Dostał kopa od Polaków
Podziwia urok leśnej zieleni
Jak kiedyś "krul" lewaków

Przestrzegam PiS przed kolejnymi ewentualnymi trefnymi koalicjami w Sejmie. Czerwona zaraza może powtórzyć numer z LPR i Samoobroną. PiS ma w Sejmie tyle szabel, że może nie pozwolić Tuskowi odrzucić ewentualne weto Prezydenta Dudy np. w przypadku Budżetu czy innej ustawy. Tak po ludzku, Tusk bez zgody PiS i Prezydenta nie będzie mógł sprawnie rządzić. Tusk będzie tylko żałośnie kwiczał z sejmowej trybuny i nie pomoże mu nawet ciche wsparcie Konfederacji. Prezydent i 194 posłów PiS zablokują co tylko zechcą.

Kadencje najważniejszych urzędów obsadzonych przez PiS kończą się za kilka lat. Prezydent jako Zwierzchnik Sił Zbrojnych może także nie nominować zaprzańców na ważne stanowiska w polskiej armii. Każda zmiana ustawy która ratyfikuje wszelkie międzynarodowe umowy wymaga podpisu Prezydenta. A każda zmiana prawa na korzyść unijnej pierdokracji może być wetowana i skarżona do TK.

Panie Prezesie Kaczyński, wystarczy spokojnie poczekać, aż czerwona zaraza wykrwawi się w bojach o stołki i w walce z Prezydentem. Niemcy dostaną szału, bo liczą na super interesy na naszych rodowych srebrach. Wystarczy kupić packę na muchy i lać w Sejmie po zdradzieckich łapach do skutku. Obstawiam przyspieszone wybory na wiosnę 2024r.

Dziękuję za uwagę.

Forum jest miejscem wymiany opinii użytkowników, myśli, informacji, komentarzy, nawiązywania kontaktów i rodzenia się inicjatyw. Dlatego eliminowane będą wszelkie wpisy wielokrotne, zawierające wulgarne słowa i wyrażenia, groźby karalne, obrzucanie się obelgami, obrażanie forumowiczów, członków redakcji i innych osób. Bezwzględnie będziemy zwalczali trollowanie, wszczynanie awantur i prowokowanie. Jeśli czyjaś opinia nie została dopuszczona, to znaczy, że zaliczona została do jednej z wymienionych kategorii. Jednocześnie podkreślamy, iż rozumiemy, że nasze środowisko chce mieć miejsce odreagowywania wielu lat poniżania i ciągłej nagonki na nas przez obóz "miłości", ale nie upoważnia to do stosowania wulgarnego języka. Dopuszczalna jest natomiast nawet najostrzejsza krytyka, ale bez wycieczek osobistych.

Komentarze

Obrazek użytkownika u2

19-10-2023 [00:04] - u2 | Link:

Zabawne jest te obecne odwoływanie w naprędce swoich obietnic wyborczych totalniaków. No jest z czego się pośmiać :-)

Obrazek użytkownika Ula Ujejska

19-10-2023 [00:09] - Ula Ujejska | Link:

U2
Ale jest wolność i swoboda. Niech żyją maryha i wolne skrobanki! A w najwyższej cenie jest ubogacenie!

Obrazek użytkownika u2

19-10-2023 [00:11] - u2 | Link:

@Ula

Popieram twoje zdanie, że należy im przekazać misję tworzenia nowego rządu, a właściwie nierządu. Przynajmniej będzie się z czego pośmiać :-)

Obrazek użytkownika Ula Ujejska

19-10-2023 [00:16] - Ula Ujejska | Link:

U2
No i znow praca u podstaw. Musimy pomóc wrócić do normalności młodym otumanionym kurwinizmem i inną zarazą oraz wykluczonym.

Obrazek użytkownika u2

19-10-2023 [09:11] - u2 | Link:

@Ula

O ile nie zacznie się polowanie na czarownice i czarodziejów. Teraz pełomafia z lewizną, aby utrzymać się u władzy, powsadza wszystkich pisiorów do więzień. Wiadomo jak łysy Gomułka mówi : władzy raz zdobytej nigdy nie oddamy :-)

Obrazek użytkownika Ula Ujejska

19-10-2023 [14:43] - Ula Ujejska | Link:

U2
Na giełdzie dziennikarskiej krąży wieść, że PO dogaduje się z Konfederacją by wyrzucić na aut Lewicę.

Obrazek użytkownika u2

19-10-2023 [14:59] - u2 | Link:

@Ula

Też czytałem o tym. Jak już pisałem na NB sojusz Mentzen i Tusk jest naturalny, obaj mieli dziadków w Wehrmacht podczas IIWŚ. Wcześniej był ukryty, teraz będzie jawny. :-)

Obrazek użytkownika paparazzi

19-10-2023 [00:34] - paparazzi | Link:

Może to i racja ale Prezydent szuka stanowiska, trzeciej kadencji ni ma. Ale przyznaje racje ze PiS w opozycji może zadziałać na odświeżenie pamięci wyborcą no i pokazać młodym kto miał racje.

Obrazek użytkownika Zofia

19-10-2023 [08:12] - Zofia | Link:

@paparazzi - Cóż z tego że może udać się odświeżenie pamięci tym spod 8 gwiazdek jak już Polski nie będzie.

Obrazek użytkownika Adam66

19-10-2023 [01:13] - Adam66 | Link:

Prezydent może ale nie musi zawetować, przypominam że Duda ma duży wkład w klęskę tych wyborów bo zawetował ustawę o sądach i medialną.  Teraz, kiedy mu się kadencja kończy to musi znaleźć sobie jakąś ciepłą a przede wszystkim dobrze płatną posadkę.  W Polsce takiej nie znajdzie a w instytucjach międzynarodowych rządzi, jadąc klasykiem, "sodomia i gomoria" więc pierwszy podstawiacz pleców do poklepania będzie się musiał podlizywać międzynarodowej neo-komunistycznej klice kontrolującej większość koryt.  Ci którzy liczą na jego weta wspierające PIS gorzko się rozczarują, on już wiele razy pokazał, że jest z geremkowskiej szajki.

Obrazek użytkownika Ula Ujejska

19-10-2023 [14:26] - Ula Ujejska | Link:

Adam66
A słyszałeś dzisiejsze przemówienie Prezydenta do "Solidarności"? Prezydent jasno powiedział czego będzie bronił. Czyli to co napisałam w notce uzyskało dzisiaj dobitne potwierdzenie. Uprawiasz tu klasyczny "panświnizm" - sugerując, że jak Tusk jest świnią dbającą tylko o swoje koryto, to wszyscy robić muszą robić tak samo.

Obrazek użytkownika Adam66

19-10-2023 [16:02] - Adam66 | Link:

@Ula Ujejska 
Od kiedy podawanie faktów jest "panświnizmem"? Duda zawetował ustawę o sądownictwie i ustawę medialną, to JEST fakt a nie żaden "panświnizm", proszę sobie sprawdzić definicję "panświnizmmu". Przez takie właśnie podejście, czyli udawanie, że nic się nie stało, mamy to co mamy a nietsety, obawiam się że będzie jeszcze gorzej.

ZNACZENIA I DEFINICJE "PANŚWINIZM"
noun
 ideologia, która polega na atakowaniu głównie konserwatywnej, katolickiej prawicy i insynuowaniu, że każdy jest świnią, każdy jest w coś umoczony; pojęcie bywa też rozumiane jako ogólna tendencja do używania języka nienawiści
https://pl.glosbe.com/pl/pl/pa...

Obrazek użytkownika Ula Ujejska

19-10-2023 [18:47] - Ula Ujejska | Link:

Adam66
Dziękuję z definicję. Cytuję co napisłeś: Teraz, kiedy mu się kadencja kończy to musi znaleźć sobie jakąś ciepłą a przede wszystkim dobrze płatną posadkę.  W Polsce takiej nie znajdzie a w instytucjach międzynarodowych (..)
To jest typowy urbanowski panświnizm. To w twoim obozie są tacy którzy przeliczają wszystko na posadki. Nie dopuszczasz więc myśli, że mogą być ludzie kierujący się inną filozofią.

Obrazek użytkownika Adam66

19-10-2023 [21:02] - Adam66 | Link:

@Ula Ujejska
Zawsze głosowałem na PIS i na Dudę ale to nie znaczy, że nie mogę ich krytykować kiedy robią coś nie tak. Zobaczymy jak się zachowa Duda w tym przypadku, ale kierując się logiką polityczną to powinien jak najszybciej powierzyć utworzenie rządu komuś z szeroko rozumianej dotychczasowej opozycji.  Zaraz wyjaśnię dlaczego, otóż w przyszłym roku są wybory samorządowe i do eurokołchozu i na te wybory trzeba się teraz nastawiać.  Wybory 2023 do Sejmu i Senatu PIS przegrał mimo, że matematycznie wygrał Sejm.  Dlatego jeśli teraz PIS kurczowo będzie się trzymał władzy a prezydent im w tym będzie pomagał, to utworzenie nowego rządu się przeciągnie prawdopodobnie do stycznia.  PIS i tak tego rządu nie utworzy ale wkurzy jeszcze więcej ludzi swoimi rozpaczliwymi próbami utrzymania się u władzy.  W takim przypadku, peowsko-lewacka zgraja nie będzie miała czasu na skompromitowanie się przed tymi wyborami w przyszłym roku i znowu je wygra.  Gdyby jednak PIS i prezydent myśleli przyszłościowo, to prezydent powinien jak najszybciej powierzyć utworzenie rządu komuś z tej szajki rudego.  Wtedy dopiero zacznie się kompromitacja po peowsko-lewackiej stronie bo oni sobie tam do gardeł będą skakać w walce o stołki a im więcej czasu im prezydent da, tym bardziej się skompromitują, co pomoże PISowi w przyszłorocznych wyborach.  "Ale politykę to trza umić robić..." a jak się nie umie to "wyprowadzać kury szczać" a nie mieszać się w politykę. 

Obrazek użytkownika u2

20-10-2023 [05:05] - u2 | Link:

@Adam66

"peowsko-lewacka zgraja nie będzie miała czasu na skompromitowanie się przed tymi wyborami w przyszłym roku i znowu je wygra"

Wygranymi obecnych wyborów jest PiS i H2050/ZSL/PSL. Lewizna mocno straciła. Kuń-fa nie uzyskała wyniku, który mogła uzyskać. Pełomafia z ugrupowania centrowego przeszła wyraźnie na lewackie oszołomstwo.

Czyli wygrały ugrupowania centrowe. Idące po bandzie nie wygrały. Co prawda nie rozumiem Hołowni, który mówi dość rozdawnictwa. Jeśli chodzi o koniec reprywatyzacji firm, które wnoszą najwięcej do budżetu to się zgadzam, jeśli chodzi o likwidację programów społecznych to się buntuję. Hołownia ma w swoich szeregach tego oszołoma Petru, który wszystko co polskie by oddał w cudze ręce, oczywiście za sowitą prowizję dla siebie. A to H2050 uszczknęła zapewne parę punktów procentowych od PiS. ZSL/PSL raczej nie uszczknął. Choć mogę się mylić.

Obrazek użytkownika czarna bandera

19-10-2023 [04:54] - czarna bandera | Link:

"PSL i Konfederacja aż piszczy by załapać się do koryta. Nadstawią pupy temu, kto da najwięcej."

Z pewnością PiS będzie wiele oferowało, by utrzymać się przy korycie, tyle że nikogo znaczącego nie znajdzie. 

"Przez osiem lat niszczyliście nas, inne partie demokratyczne, opluwaliście, wyzywaliście, robiliście wszystko, żeby zohydzić nas, a teraz mówicie o koalicji? Wam się już naprawdę wszystko pomieszało." - Miłosz Motyka rzecznik Polskiego Stronnictwa Ludowego

Obrazek użytkownika czarna bandera

19-10-2023 [07:27] - czarna bandera | Link:

Czy przejście do opozycji jest korzystne dla PiS? I tak, i nie. Nie, bo będą powstawać różne komisje badające nieprawidłowości, a że one były wiemy z raportów NIK. Nie, bo to utrata wpływów medialnych. Nie, bo prezes ma już swoje lata. Nie, bo być może jest groźba jakiegoś rozpadu ZP czy PiS.

Obrazek użytkownika Ula Ujejska

19-10-2023 [14:19] - Ula Ujejska | Link:

czarna bandera
Szachraj Banaś z synem podejrzanym o różne niecne czyny, to akurat najlepszy recenzent waszej moralności. Brawo!

Obrazek użytkownika Alina@Warszawa

19-10-2023 [15:21] - Alina@Warszawa | Link:

Przede wszystkim utrata władzy przez PiS oznacza zupełne przemeblowanie sceny medialnej, rządowej, służb specjalnych, a także co najważniejsze również wojskowej. I tak na lotnisku w Jasionce mogą przestać stacjonować Amerykanie, a zaczną tam rządzić Niemcy i Rosjanie ...
Ci którzy głosowali na PO/KO i resztę totalnej opozycji mają za krótkie rozumki, żeby to przewidzieć. Są ynteligentami na miarę TVN-24! Jedyne co potrafią zrozumieć to 8*, na 7* byliby bardzo oburzeni.

Obrazek użytkownika Jabe

19-10-2023 [16:08] - Jabe | Link:

Proszę nie histeryzować. Suweren zadba o swoje interesy.

Obrazek użytkownika Piotr Węcław

19-10-2023 [06:06] - Piotr Węcław | Link:

@Ula Ujejska
Pani pomysł jest logiczny i sensowny, dlatego podoba mi się.  Jest jednak obarczony wielkim ryzykiem. Jego źródła są następujące: 
1) ewentualny rzad Tuska będzie miał wsparcie państw osciennych i wszystkich mediów.  Co by nie zrobili, w mediach będą pokazywani pozytywnie.
2) Nie wiadomo jak zareaguje na tę sytuację prezydent. Pamiętać trzeba, że to PAD zwalczał gabinet premier Szydło i w efekcie wykoleił dobrą zmianę.

Myślę, że jednak najlepszy wariant to koalicja patriotyczna. Ostatecznie transfery pomiedzy partiami nie są niczym nowym. To jednak PiS wygral wybory i rozdaje karty. Jako lider ma ciągle olbrzymi atut tego pakietu kontrolnego o jaki pani pisała, a to powinno być argumentem do ściągnięcia sojuszników. 

Pozdrawiam 

Obrazek użytkownika Ula Ujejska

19-10-2023 [14:15] - Ula Ujejska | Link:

Panie Piotrze
Któż by nie chciał żyć w normalnym kraju, gdzie wszyscy spieramy się wyłącznie o drogi a nie o cel, którym zawsze powinno być dobro Rzeczpospolitej. Dzisiaj Konfederacja i Narodowcy jasno powinni się określić programowo i z kim chcą rządzić w następnej kadencji Sejmu. Te trzy formacje mają wiele wspólnych lub podobnych rozwiązań dla Polski, więc znalezienie kompromisu nie jest wcale takie trudne. Ja od lat piszę że mam problem z narodowo konfederacyjnym przywództwem - i miałam rację. Taśmy Banasia obnażyły to doszczętnie. I taki najbardziej drastyczny przykład: Jeśli ktoś  sugeruje, że powinniśmy się wyprawić na Kijów z jego ekscelencją Putinem ... to dla mnie, mówi tak tylko zdrajca. To właśnie tacy ludzie pchają młodych w łapy innego zdrajcy z PO.
Ja nie mam problemu z młodzieżą narodowo konfederacką - od początku chodzę z nimi na wszystkie Marsze Niepodległości. To byli zawsze wspaniali młodzi patrioci - niestety, później często ulegali bredniom "krulika". Jest nadzieja dla tej formacji - tą nadzieją jest Robert Bąkiewicz Ale to piosenka o przyszłości;
Pozdrawiam.

Obrazek użytkownika NASZ_HENRY

19-10-2023 [06:43] - NASZ_HENRY | Link:

STRATEGIA 😎  

W zaistniałej sytuacji są trzy możliwe opcje dla PiSu.

Jedna to taktyka przejścia do opozycji i ciągła  kontestacja z pomocą Prezydenta Dudy poczynań premiera Tuska.
To ciekawa opcja ma jednak jedną ale podstawową wadę, założenie bezgranicznej lojalności Prezydenta Dudy!

Druga to strategia długoterminowej koalicji z 3Drogą, która jest możliwa bo PiS jej aktywnie nie zwalczał. 3Droga  sama jest koalicją (amerykańskiego TVN i PSLu) i stojąc przed wyborem frukta z PiSem lub możliwość nowych wyborów na wiosnę 2023 roku, jeżeli tylko Prezes Kaczyński da jej możliwość wyboru, wybierze frukta. 

Trzecia opcja to mniejszościowy rząd, ale jest to droga przez mękę z ciągłymi awanturami obniżającymi popularność PiSu i wymagająca ciągłego wsparcia prezydenta.

Dziękuję za uwagę 😉
 

Obrazek użytkownika marsie

19-10-2023 [08:19] - marsie | Link:

Podobno pobrano 600 tysięcy Zaświadczeń do głosowania – czy ktoś sprawdzi, ile oddano z nimi głosów?
 

Obrazek użytkownika spike

19-10-2023 [08:37] - spike | Link:

Owszem ten mechanizm ma szansę powodzenia, ale jest wiele decyzji, które nie wymagają akceptacji Prezydenta, jak np. inwestycje czy inne prospołeczne decyzje, zacznijmy od CPK, a-elektrowni, portów gazowych etc. które Tusk może zamknąć, do tego jak z opcją sprzedaży spółek zaczynając od Orlenu, na TVP kończąc.

Obrazek użytkownika sake3

19-10-2023 [10:59] - sake3 | Link:

Przejście PiS do opozycji będzie dla tej partii chyba ,,aktem heroizmu'' albo masochizmem.bo jak wyglądala rzeczywistość do tej pory?Co mieliśmy przed oczami? Ohydne wyzwiska pod adresem działaczy PiS-u,ubliżanie na sali sejmowej,grożenie smiercią nieustanne wyszydzanie,bojkotowanie,publiczne znieważanie.To jak będzie wygladały posiedzenia Sejmu teraz łatwo sobie wyobrazić?.Ne trzeba daleko szukać,wystarczy poczytać ,popatrzeć na wypowiedzi.Przy takim poziomie chamstwa i zdziczenia dotychczasowej opozycji dojście do władzy KO,Lewicy,Trzeciej Drogi  będzie oznaczało,że sala sejmowa będzie przypominała pole walki z PiS-em w jeszcze bardziej brutalnym niż dotąd wydaniu. Sejm i Senat staną się groteską a nie ciałem ustawodawczym. 

Obrazek użytkownika Pani Anna

19-10-2023 [11:47] - Pani Anna | Link:

@sake3
Wedlug twojej logiki, to PIS ani do rządzenia ani do opozycji się nie nadaje. Za delikatni są. 

Obrazek użytkownika Czesław2

19-10-2023 [11:08] - Czesław2 | Link:

Państwo ciągle zakładają, że te 60% głosujących na komunistów ma na względzie Polskę. To błąd.

Obrazek użytkownika Siberian Husky Dog

19-10-2023 [13:23] - Siberian Husky Dog | Link:

Wyobrażacie sobie tego POyebanego przygłupa na stanowisku marszałka Sejmu?

https://pbs.twimg.com/media/F8y5ksJWsAAy9if?format=jpg&name=360x360

Obrazek użytkownika sake3

19-10-2023 [13:46] - sake3 | Link:

Może jednak laska marszałkowska w dłoni nada łysemu czerepowi na pajęczych nóżkach oczekiwanej powagi? Jednak chyba paniusia Kidawa szykuje sie na to stanowisko.Znowu sie zaczną potknięcia i lapsusy.

Obrazek użytkownika Alina@Warszawa

19-10-2023 [15:24] - Alina@Warszawa | Link:

A jak w tych następnych przyśpieszonych wyborach będzie taki sam wynik, albo gorszy dla PiS?

Obrazek użytkownika u2

19-10-2023 [15:31] - u2 | Link:

@Alina

Wtedy sojusz niemiecko-niemiecki Mentzen - Tusk będzie miał jeszcze silniejszy mandat i utworzy swój niemiecki rząd, a właściwie antypolski nierząd. Takie są prawa demokracji i to są proste sprawy :-)