Ile kaw jeszcze dzisiaj wypiję

 

W piątek, przed ciszą wyborczą, napisałem tekst, gdzie podzieliłem się z wami pewnym niepokojem, odnośnie wyników wyborów. Niestety, moje zaniepokojenie było intuicyjnie słuszne. Pisowcem nie jestem, lecz jak to powtarzam, nie ma w Polsce innej siły politycznej zdolnej (i chcącej tego) zagwarantować nam suwerenność i szybką drogę do dobrobytu. No i stało się. Postać odpychająca i paskudna, karykatura polityka, który po prawdzie wg. mojej diagnozy jest wysłanym przez Berlin aktywistą, mającym na celu destrukcję Rzeczpospolitej i to tak, że może to doprowadzić do kolejnego rozbioru, zdołała pokonać Prawo i Sprawiedliwość.
Z tą różnicą, że zrobi on, gdy dawniej pierwszy rozbiór w XVIII dotyczył kraju już niemalże upadłego, dzisiaj możliwy będzie rozbiór kraju rozkwitającego.
Mamy teraz być Polakami, nie na naszą tradycyjną modłę, tylko na modłę pruską. Z głównym modelem działania, a nawet myślenia – zum Befehl – wedle rozkazu.

Kawę w dużych ilościach zacząłem pić w niedzielę wieczorem, gdy podano pierwsze, jeszcze tylko prawdopodobne, lecz o wysokim poziomie prawdopodobieństwa, wyniki wyborów do Sejmu i Senatu.
A kawę ja piję kubłami. Kubeł to moja miara, podchwycona od Szwajcarów i Skandynawów, o pojemności 0,4 – 0,5 litra. To duża porcja mocnej, dobrej kawy z ekspresu, ze śmietanką i mlekiem, plus nieco słodziku.

Szoku, gdy zademonstrowano o dziewiątej wieczorem wyniki exit poll, nie było. Zaledwie wściekły tylko się zrobiłem. Co na dodatek zostało przypieczętowane transmisjami z komitetów wyborczych, gdzie wszyscy – hura, hura! - świętowali swoją fantastyczną wygraną (tylko Mentzen z Konfederacji uczciwie ogłosił przegraną). To, że PiS z Prezesem świętowali pyrrusowe zwycięstwo, to klasycznie polskie Polacy, nic się nie stało. Lecz oglądanie, jak platfusy ze swoim demonem, oraz Hołownia z Tygryskiem, omalże się nie posikali z emocji po sukcesie, było na prawdę tragiczne.

W poniedziałek rano, nagle dopadła nas głupia nadzieja. Państwowa Komisja Wyborcza rozpoczęła przedstawianie pierwszych, cząstkowych wyników głosowania, gdzie PiS nie miał tych 36% obliczonych w exicie, tylko niemalże 41% , a KO zaledwie 25%. Była to krótka chwila radości i głupiej nadziei.
Godzina po godzinie, gdy PKW przedstawiała wyniki z coraz większej grupy wyborców, Prawu i Sprawiedliwości spadało i spadało, by wreszcie dojść do wyniku, jaki pokazał algorytm exit poll.
Sprawa zakończona, są już ostateczne wyniki i teraz należy snuć myśli według dwóch spraw: 1.Co dalej będzie? 2.Dlaczego PiS dał ciała i przegrał, choć wygrał.
Odpuszczam pierwszy punkt, bo nie będę prorokował w tych czasach chaosu, lecz wydaje mi się, że w pewnym stopniu wiem, dlaczego PiS traci władzę. Lecz tylko na chwilę i zaraz będzie ponownie rządził.

Minął miesiąc z kawałkiem, gdy moja wnuczka świętowała swoje 18-te urodziny. Zaskoczyła mnie wtedy swoją deklaracją o chęci głosowania w wyborach. Gdy spytałem na kogo zamierza głosować, odpowiedziała – nie wiem. A potem już się tylko tajniaczyła.
To mądra dziewczyna, choć dla mnie ciągle dziecinna. Lecz już dawno pojąłem, że większy wpływ na jej światopogląd ma jej otoczenie, niż ja, a nawet mama i tata. To ona pomogła mi zrozumieć, że dzisiejsza młodzież bardzo różni się od naszego tradycyjnego pojmowania świata. Mają inne wartości i inne cele w życiu. Nawet posługują się odmiennym językiem. W pewnym sensie.
I oto wybory. Pytam się, czy głosowała i na kogo. Dodam tylko, że moja wnusia nie umie kłamać, To takie trochę aspargerowskie. Więc mówi: - głosowałam na platformę (plus dla niej, że nie powiedziała na Tuska). No to ja dalej się pytam: - dlaczego? Jej odpowiedź spowodowała moje olśnienie i sporo wyjaśniła: - bo PiS myśli tylko o was – emerytach. Kompletnie nie obchodzi jej młodzież. No tak, to już wiem, że młodzież jest inna niż my, a na dodatek jest nieco rozpaskudzona. Tu dowodem jest to, że ci już kończący szkoły średnie nienawidzą mojego ulubionego ministra Czarnka. Za co? Za to, że matura będzie taka trudna teraz, że nie wiadomo, co robić. Nawet sztuczna inteligencja nie pomoże. A pewnie też nie będzie można mieć smartfonów, czy tabletów na egzaminie. To masakra!

Wtedy zacząłem rozważać i przyznałem jej rację. Nie to, że tylko emeryci dla PiSu są ważni, ale to, że oni "nie dopieścili", a właściwie nie zauważyli, albo przez głupotę, czy tylko nierozwagę, pominęli w kampanii wyborczej ludzi młodych.

Tu małe wyjaśnienie – dokonałem pewnego rozdziału na dwa pokolenia, a ich sumę nazwałem sobie właśnie 'ludzie młodzi'.
Starszym należy się pierwszeństwo, więc tymi starszymi są 'jeszcze młodzi', ci, powiedzmy do 45 roku życia, którzy już się dorobili, albo ciągle się dorabiają, a wielu z nich za swoją drogę życiową wybrali własny interes. Wprawdzie pisałem sporo niepochlebnych opinii o takich ludziach, a to dlatego, że pierwsi w tym kierunku poszli ci najsprytniejsi, którzy niestety, aby szybko się wybić i wzbogacić, w nosie mają prawo, czy uczciwość; tak jest na całym świecie - tak powstał szacowny ród Kennedy'ch; to jednak podziwiam wszystkich, którzy wybierają wolność i wolą być "kowalem swojego losu", niż bujać się przy mamusi, albo uczyć się musztry w korporacjach.
O tych ludziach (i ich rodzinach), z których pączkuje najbardziej wartościowa część narodu – klasa średnia, PiS praktycznie prawie nic nie mówił. A nawet "robił pod górkę", jak na przykład idiotyczny ZUS, gdy uczciwie ubezpieczenie emerytalne i zdrowotne powinno być prywatną sprawą obywatela. ZUS to postkomunistyczny, spleśniały moloch, który sobie buduje pałace, a z emerytami wykłóca się o każdą złotówkę.
Tak więc w kampanii wyborczej Zjednoczona Prawica "olała" młodych aspirantów do budowy swej stopy życiowej na wyższym poziomie. Tak więc w rewanżu oni "olali" Prawo i Sprawiedliwość.

Tu warto przypomnieć: w wyborach poprzednich w 2019, o ile dobrze pamiętam, prawica zdobyła około 43%, Więc się zastanawiam, teraz, gdy zdobyto 36%, gdzie się podziało te brakujące 7%?

Wysoka frekwencja, to również efekt tego, że masowo, jak nigdy, do urn ruszyła młodzież, która dopiero ma wszystko przed sobą i oceniła, że PiS, patrząc i słuchając tych nieco starszych, z którymi mają lepszą komunikację, niż z tymi po 50-tce, nie daje im szans na osiągnięcie tego, co by chcieli.
Nieważne, że ich cele są TikTokowe i nierealne, ale nikt nawet nie usiłował podjąć z nimi dialogu.

*****

Jest jeszcze jeden dla mnie istotny i tak denerwujący, że powiem wulgarnie wqurw jaki mnie dopadł z powodu przyczyny, która miała duże zasługi w obniżeniu poparcia dla prawicy. To nasze prawicowe media. Skoncentruję się tylko na telewizji, bo ona dla większości ludzi jest wyrocznią, oraz źródłem informacji i poglądów. Pominę TV Trwam i TV Republika, bo ciągle są one niszowe i wywścieczę się na TVP INFO. Co ważne – polskiej, państwowej telewizji publicznej.
TVP INFO, która wystartowała bodajże w 2007, w założeniu miała być kanałem informacyjnym. Coś na kształt CNN, Fox News, czy BBC World.
Niestety, parę lat temu stacja tak zaczęła się coraz bardziej przekształcać w tubę propagandową dotychczasowej władzy. I to bardzo kiepską. Gdyby Urban nadal żył, to by pewnie pękał ze śmiechu. I było coraz gorzej. A w tej kampanii wyborczej TVP INFO przekroczyło wszelkie granice. Nie dało się już tego oglądać. Więc przestałem oglądać. Kanał informacyjny, który nawet potrafi przerwać strzelanie karnego straszliwym czerwonym kwadratem na cały ekran z napisem PILNE !, tak że człowiek już myśli, że strategiczne rakiety balistyczne właśnie wystrzelono z Królewca, ale nie, to tylko pan minister otwiera nowe rondo wybudowane w Dolnych Pisowicach. A jak prezydent Duda ma coś mówić – a on bardzo lubi mówić i to średnio tak 20 minut na każdy temat, to transmisja musi trwać do końca.
Ta stacja potrafiła nawet z bardzo obiecującego, młodego redaktora, Michała Rachonia, zrobić klasycznego funkcjonariusza propagandy, co to zawsze po linii i na zadany temat.
Komunikacja PiSu ze społeczeństwem szeroko pojętym, a nie tylko z grupami zwolenników w różnych miejscach Polski, niestety była nieporadna, a nawet lekceważąca. Politycy rzadko wypowiadali się jasno, prosto i dobitnie. Aż kluczenie i pitolenie stało się modne i szybko ten styl przejęli też dziennikarze.
Więc TVP INFO dla mnie był taki jak napisałem, gdy tymczasem lewacy – wrogowie, podobnych stacji mają dziesięć razy więcej. I niestety o wiele bardziej profesjonalnych.

To tyle. PiS w kampanii wyborczej przegapił młodych, Nikt im nie powiedział, a PJK pewnie zapomniał, bo sam wnuków nie ma, jak to jest z młodzieżą. Przecież każde młode pokolenie kocha bunt. A najczęściej młodzieńczy bunt jest przeciw, jak ich wszędzie szkolono, opresyjnej władzy. Nikt o tym nie pomyślał, że oni tylko po to gremialnie ruszą do urn. Tak się umówili na swoich smartfonach.
Prawicowe media ściemniały i nudziły, a pod koniec agresywnie pyskowały. Komu to się miało podobać.
No i klops. Przykre.

*****

Ps. Coś mi się wydaje, że za miesiąc premierem rządu zostanie Szanowny Pan Władysław Kosiniak-Kamysz, lub osoba wskazana przez niego ( ;-) ).
Oczywiście w ramach Zjednoczonej Prawicy, czyli z PiSem. Już tam mówią, że to co PO obieca, to PiS daje.
Aha... A możliwe także, że Sz.P. Szymon Hołownia zostanie szefem TVP. Albo coś koło tego.

Głowy do góry patrioci. Precz z europejskim lewactwem i cwaniactwem!
 

Forum jest miejscem wymiany opinii użytkowników, myśli, informacji, komentarzy, nawiązywania kontaktów i rodzenia się inicjatyw. Dlatego eliminowane będą wszelkie wpisy wielokrotne, zawierające wulgarne słowa i wyrażenia, groźby karalne, obrzucanie się obelgami, obrażanie forumowiczów, członków redakcji i innych osób. Bezwzględnie będziemy zwalczali trollowanie, wszczynanie awantur i prowokowanie. Jeśli czyjaś opinia nie została dopuszczona, to znaczy, że zaliczona została do jednej z wymienionych kategorii. Jednocześnie podkreślamy, iż rozumiemy, że nasze środowisko chce mieć miejsce odreagowywania wielu lat poniżania i ciągłej nagonki na nas przez obóz "miłości", ale nie upoważnia to do stosowania wulgarnego języka. Dopuszczalna jest natomiast nawet najostrzejsza krytyka, ale bez wycieczek osobistych.

Komentarze

Obrazek użytkownika u2

17-10-2023 [11:33] - u2 | Link:

@jazgdyni

"Polacy, nic się nie stało"

Dopóki piłka w grze to każdy wynik jest możliwy. Nie można popadać w czarnowidztwo i wieszczyć katastrofy. Oczywiście wybory nie poszły też i po mojej myśli, ale jako były szachista wiem, że mogą być różne warianty w przyszłości i nigdy nie należy się poddawać, bo wygrywa nie ten kto popełnia mniej błędów, tylko ten kto nie popełni ostatniego błędu i da w końcu szacha i mata :-)

PS. Wygrali oni, jak będą nas mordować i wypędzać z Bolanda to będzie oznaczało wojnę, a póki co mają środki, aby skutecznie uprzykrzyć nam życię. Więc zstąpmy do głębin i plwajmy na tę brunatno-czerwoną skorupę :-)

Obrazek użytkownika Jabe

17-10-2023 [12:02] - Jabe | Link:

Pisowcem nie jestem, lecz jak to po­wtarzam, nie ma w Polsce innej siły poli­tycznej zdolnej (i chcącej tego) za­gwarantować nam suwe­renność i szyb­ką drogę do dobro­bytu.

Czyli jest Pan pisowcem.

Obrazek użytkownika Tezeusz

17-10-2023 [12:53] - Tezeusz | Link:

@Jebe
A ty idiotą ..delikatnie napiszę 

Obrazek użytkownika tricolour

17-10-2023 [12:26] - tricolour | Link:

@jzg

Przecież całą moja wina na tym forum to to, że jestem młody i durny poyeb. Nawet łódkę zrobiłem poyebaną, prawda? I deskorolkę elektryczną dla syna i siebie - dureń jeden. I sto innych rzeczy. Durny (ale chętny) inżynier jest inżynierem - co za poyeb.

Za to dostaliście kopa w dupę. Na wrocławskim Jagodnie, tym, na którym kolejka studentów czekała do 3 rano żeby zagłosować, PiS zdobył niecałe 6% głosów. Klika razy mniej niż komuchy.

Teraz ci studenci czekają w spokoju na wasz naturalny out.

Obrazek użytkownika jazgdyni

17-10-2023 [12:32] - jazgdyni | Link:

:-)))

Obrazek użytkownika tricolour

17-10-2023 [12:39] - tricolour | Link:

@jzg

A wiesz, że cię lubię?

😁

Obrazek użytkownika spike

17-10-2023 [12:45] - spike | Link:

@tri
"całą moja wina na tym forum to, że jestem młody i durny poyeb."

nie że jesteś młody, ale żeś poyeb, tylko poyeb daje sobie odmrozić uszy, podcinając gałąź na której siedzi, choćby to, że będziesz ty i twoje biedne dzieci zapierdzielali aż do śmierci, a dzieci będą miały zaszczyt zbierać u Niemca szparagi.

Łódkę, czy deskorolkę to sobie w buty wsadź, kogo to obchodzi, ja zrobiłem dla siebie, rodziny i innych więcej niż ty, nie chwalę się tym, ja niczego nie potrzebuję, jestem niezależny, "samowystarczalny" i niczego się nie spodziewam od państwa, ale jak państwo upadnie, to ja, moja rodzina, Polacy też upadną, a oni są najważniejsi, widać tego nie rozumiesz, boś kiep i poyeb. :(>

Obrazek użytkownika tricolour

17-10-2023 [14:14] - tricolour | Link:

@spike

Czyli wnuczka jazgdyni to też poyeb. I syn chyba też kiep i poyeb, bo mówił niedawno, że PiS to fałsz.

Powiedz to w oczy koledze z Gdyni, miej odwagę powiedzieć to, co wynika wprost z twojej argumentacji.

Arytmetycznie wygraliście wybory. Teraz potrzebujecie koalicjanta, ale przez osiem lat wszyscy dla was to byli poyeby. Wzięliście lewackie ogórki i jeszcze gorsze jakimowicze, by było wesoło. I było - im gorzej tym lepiej.

No to macie konsekwencje: wasz premier - po chęci nawiązania kontaktu - usłyszał, że ma posprzątać i zabrać wasze kuwety.

Kolega z Gdyni zrobił trafną analizę, ale niekompletną. Brakuje w niej wzięcia odpowiedzialności.

Obrazek użytkownika Władysław Ludendorf

17-10-2023 [14:58] - Władysław Ludendorf | Link:

Lepsi Ogórek i Jakimowicz niż ta cała kamaryla Filiksowej i tego twojego przyjaciela Knura Śliwińskiego. Jesteście obrzydliwi. A co do młodych, w sumie to dobrze, że wybrali PO. Jak będą mieć szczęścia trochę, to im się upiecze, a jak nie to może zmądrzeją. Jak od nowego roku 800+ pójdzie w kanał i dojdzie do tego podwyższenie VATu na żarcie z 0 do 5-8%, jak wachę odciąży się na powrót 23% (z 8%), jak uwolni się ceny energii dla gospodarstw domowych, to szybko nauczą się liczyć. A jak zabraknie na akademik i pokoik to i dziewczyny staną się przystępniejsze a i chłopcy może wrócą do dealowania.

Jak byłbym złośliwy jak muppet, to na miejscu Morawieckiego tak bez kozery ściągnąłbym ze 100 tysi nielegałów do Wrocka, Wawy, Danzig i może na prowincję do Bydgoszczy, skoro tak bardzo chcą mieć Kolonię we Wrocku i Paryż w Wawie. A co

Obrazek użytkownika tricolour

17-10-2023 [15:33] - tricolour | Link:

Kolega jeszcze niedzisiejszy - VAT na paliwo w wysokości 23% jest od 1 stycznia 2023. Wiem, że przez to jestem dla ciebie obrzydliwy.

😛

PS. Jazgdyni ma obrzydliwą wnuczkę? Zapytam go o to przy okazji...

Obrazek użytkownika Władysław Ludendorf

17-10-2023 [18:03] - Władysław Ludendorf | Link:

no bo jesteś obrzydliwy, tak pomyliłem się,. O energii elektrycznej wspomniałem, a o cenie gazu dla gospodarstw domowych nie (a już przebąkuje się o 100% up). Tak, że wiele wyzwań przed młodymi fircykami.

Obrazek użytkownika tricolour

17-10-2023 [18:57] - tricolour | Link:

@ludek

Oczywiście, że jestem obrzydliwy - homoseksualizm powinien być dla ciebie obrzydliwy z definicji. Dla mnie jest.

Ale użyłeś formy liczby mnogiej - wy. Zatem wnuczka jazgdyni też jest obrzydliwa, a tego nie rozumiem. Powiedz proszę, dlaczego 18-letnią kobietę widzisz jako obrzydliwą?

Obrazek użytkownika u2

17-10-2023 [19:02] - u2 | Link:

@tri

"homoseksualizm powinien być dla ciebie obrzydliwy z definicji. Dla mnie jest."

A cóż dla ciebie w tym takiego obrzydliwego ?

Obrazek użytkownika tricolour

17-10-2023 [19:07] - tricolour | Link:

Przede wszystkim ty. 

Obrazek użytkownika u2

17-10-2023 [19:08] - u2 | Link:

@tri

Na czym polega ta obrzydliwość ?

Obrazek użytkownika tricolour

17-10-2023 [19:34] - tricolour | Link:

Głównie na wstręcie.

Obrazek użytkownika jazgdyni

17-10-2023 [17:37] - jazgdyni | Link:

@Władysław Ludendorf

Witam

To by było dobre wychowawczo i powrotem do realizmu, gdyby młodzi odczuli europejski i tuskowy neo-bolszewizm na własnej skórze.

Skorzystam z okazji i podam jeszcze optymistyczne prognozy, gdyby jednak PiS przeszedł do opozycji. Nie wiem, czy wszyscy pamiętają, że w przyszłym roku mamy wybory do europarlamentu, bodajże w czerwcu, a potem do samorządów terytorialnych. Myślę z dużą pewnością, że pół roku władzy Tuska, czyli Berlina i Brukseli, żeby ci, co teraz na PiS nie głosowali otworzyli oczy i pluli sobie w brodę, za swoją głupotę. Rezultat może być taki, że wtedy KO sromotnie przegra z europosłami swoimi, a jeżeli PSL będzie z nimi w koalicji, to dostanie solidnie po d. na prowincji. A to dla nich wielka strata, głównie finansowa.

Pozdrawiam

Obrazek użytkownika u2

17-10-2023 [18:15] - u2 | Link:

@jzg

Zaczynam popierać Szymusia płaczliwego, który twardo mówi : dość rozdawnictwa ! :-) :-) :-)

PS. Czyli te jego łzy nad konstytucją to były na pokaz. Szymuś to prawdziwy twardziel i zrobi prawdziwe porządki. Widać że szykują go szpece od polityki  na Prezia Bolandy.

Obrazek użytkownika spike

17-10-2023 [12:34] - spike | Link:

"Pisowcem nie jestem"
Nie wiem dlaczego Januszu to podkreślasz, ja też nie jestem, a mimo to jestem tak określany, podobnie też "moherowym beretem" bo sponsoruję RM i Trwam.
Podobnie też jak wyborców PO, nazywają POlszewikami, mam ten słynny plakat.

To co piszesz, że PiS olał młodych, to nie jest prawdą, POlszewicy nic nie zrobili, głosili puste frazesy bez pokrycia jak zwykle, wygrali na nienawiści do Kaczyńskiego.

Kogo obchodziło, co PiS zrobił dla Polski, co chciał zrobić, wizja najazdu barbarzyńców, czy praca do śmierci nie pomogła, co między wierszami POlszewicy zapowiadają, łącznie ze sprzedażą spółek państwowych, nie straszne dla ich wyborców jest oddanie "rodowych sreber" jak np. lasy, woda etc. pod władanie obcych.
Za niedługo będzie głosowanie w PE nad zniesieniem Veta, wtedy się zacznie rozbiór i demontaż Polski, od unieważnienia Konstytucji zaczynając.

Młodzi to w większość bezmyślna masa, widzę ich na osiedlu, na drogach, chodnikach, obraz nędzy i rozpaczy.
Zostanie nam jeno sznur.

"Tak nam teraz będzie dobrze, że dobrze nam tak"
 

Obrazek użytkownika jazgdyni

17-10-2023 [14:07] - jazgdyni | Link:

@spike

Witaj

Może rzeczywiście za często to podkreślam. Chodzi o to, że bardziej jestem republikaninem niż demokratą i struktury partyjne mnie wkurzają i się nie podobają. Tym bardziej, że u nas większość idzie do polityki tylko dla forsy - by się wżyciu ustawić.
Mimo tego, jako konserwatysta i tradycjonalista mam najbliżej właśnie do PiSu. A piszę, że nie jestem członkiem partii i fanatykiem, by móc swobodnie tam krytykować wszystko, co mi się nie podoba.

Chyba się mylisz co do młodych. mam dobre kontakty w tej bańce w warszawce. Oni, jak ich dobrze podpuścić, zrobią sporo. Nie to, że PiSu nienawidzą, tylko dla hecy, dla rozrywki.
My też na studiach kochaliśmy rozróby na Juwenaliach w Gdańsku. Komuchy nie interweniowały, bo wiedziały, co to jest wentyl bezpieczeństwa.

A poza tym obecny chaos dziejów, daje tak potężny stres, że trzeba myśleć co dać młodym, by rozładowali emocje.

Obrazek użytkownika krzysztofjaw

17-10-2023 [12:38] - krzysztofjaw | Link:

A ja usilnie powtarzam, że PiS dał się wciągnąć do walki na poletko przeciwnika, czyli zupełnie niepotrzebnie zaczął się bić na emocjonalność. A powinien skupić się na komunikowaniu swojego programu na okres kolejnej kadencji (https://krzysztofjaw.blogspot.com/2023/10/co-zamierza-pis-jak-wygra-wybory.html). Np. jak zaczął swoją debatę w TVP premier M. Morawiecki. Ano zaczął od wskazania D. Tuska i począł go krytykować a przecież trzeba było zacząć od tego, co zrobi po wyborach PiS. I wśród 5 milionów oglądających zostało wrażenie, że tak naprawdę i PO, i PiS  to "jedno bagno" więc zagłosować należy na kogoś innego jak np. na Trzecią Drogę. 
Pzdr

Obrazek użytkownika sake3

17-10-2023 [13:40] - sake3 | Link:

@Krzysztofjaw...........To tylko częsciowa prawda.Ludzie stawiaja na emocje a nie na merytoryczne podejście.Tyle,że emocje po stronie opozycji były silniej wyrażane i dobitniej zaakcentowane bluzgami.To własnie się opłaciło- gwiazdki,wyzwiska,hejt w kampanii Tuska.Nikt nawet nie zwracał uwagi ,że Tusk co 5 minut zmienia zdanie i że dla niego Polska nie jest najwazniejsza...

Obrazek użytkownika jazgdyni

17-10-2023 [14:12] - jazgdyni | Link:

@krzysztofjaw

Cześć Krzysztofie.

Dali się wciągnąć. Czy ja wiem. Wszystko zależy quod libet. Może doradcy stwierdzili, że zwolennicy PiSu też potrzebują mordobicia. Bo duma ich cierpi.

Hej.

Obrazek użytkownika u2

17-10-2023 [14:31] - u2 | Link:

Sondaże od początku były niekorzystne dla PiS, na co zwracałem uwagę na NB. Odwrócić negatywną tendencję było niezmiernie trudno. Widać w pełomafii robią znakomici spindoktorzy i mają całą armię naganiaczy w social mediach. Ten zryw do urn nie był przypadkowy, tylko sterowany za pomocą sieci. Stąd nauka na przyszłość, że bez obecności w sieciach społecznych  nie można wygrywać w Bolanda.

Paradoksalnie nie pomogło dla PiS wsparcie ze strony TVP, a raczej na pewno zaszkodziło. TVN wygrał walkę o rząd dusz młodych. TVP wypadło blado, wręcz tragicznie. Publicystyką śmiertelnie poważnych polityków i dziennikarzy nie przekona się młodych do siebie. Młodzi potrzebują rozrywki, nieustającego show, a to im daje TVN.

Obrazek użytkownika Jabe

17-10-2023 [16:16] - Jabe | Link:

@krzysztofjaw  PiS od dawna gra na emocjach. Tak panowie Tusk i Kaczyński ciemny lud roz­grywają.

Program PiS-u go kom­promitował, na­wiasem mówiąc. Pomysły na wydawanie pieniędzy. Przez 8 lat w opozycji i 8 lat u władzy go wy­myślali? Powinni mieć jakieś osiągnięcia, inne niż trwonienie pieniędzy po­datnika.

Obrazek użytkownika Darek65

17-10-2023 [12:48] - Darek65 | Link:

"dobrej kawy z ekspresu, ze śmietanką i mlekiem, plus nieco słodziku" - to taki oksymoron, jak masło maślane ?:) Bo dobra kawa musi być czarna, mocna i gorzka:)

Czytam Twój wpis i przecieram oczy ze zdumienia - "że większy wpływ na jej światopogląd ma jej otoczenie", "bo PiS myśli tylko o was – emerytach", "ale to, że oni "nie dopieścili", a właściwie nie zauważyli", "klasa średnia, PiS praktycznie prawie nic nie mówił. A nawet "robił pod górkę", "coraz bardziej przekształcać w tubę propagandową dotychczasowej władzy. I to bardzo kiepską".
To tylko kilka Twoich cytatów. Za chwilę zostaniesz okrzyknięty zaplutym karłem reakcji:) Wszyscy, którzy próbowali merytorycznie, od dłuższego czasu, wskazać na ten i inne skazy trapiące PIS dolegliwości, zostali sponiewierani. PIS obrósł w tłuszcz i myślał, że wybory same się wygrają, że wystarczy toporna propaganda. Nie wystarczy. Teraz pozostaje kwestią, czy wyciągną właściwe i prawdziwe wnioski. Dzisiaj czytałem wypowiedź Suskiego, w której poczułem, że jest obrażony na wyborców zapowiadał, że wyborcy jeszcze zatęsknią za PIS-em.
 

Obrazek użytkownika jazgdyni

17-10-2023 [14:16] - jazgdyni | Link:

@Darek65

Cześć
Piszesz:  PIS obrósł w tłuszcz i myślał, że wybory same się wygrają.  Dokładnie tak. Podobnie jak Komorowski i PO w 2015. Mają fatalne badania opinii publicznej. I jak to mówią - Pycha kroczy przed upadkiem.

Najlepszego

Obrazek użytkownika Czesław2

17-10-2023 [13:13] - Czesław2 | Link:

PIS mógł przecież młodzieży zapewnić od razu po szkole dożywotnią emeryturę. Dranie nie zrobili tego i specjaliści od marketingu i zarządzania mogą pracę dostać tylko w Lidlu. Za to teraz będą mieli dożywotnią pracę. No, ale tego na fejsie nie było.

Obrazek użytkownika sake3

17-10-2023 [13:47] - sake3 | Link:

W ogniu dyskusji nikt nie zwrócił uwagi,że niedługo wszyscy chyba pożegnamy się z NB.Przecież nasza kochana demokratyczna ,tolerancyjna jak cholera władza nie dopuści do tego aby portal red.Sakiewicza nadal istniał.Czas chyba i dla nas na szukanie nowej drogi ,,zycia''.Nad tym będzie czuwac rybie oczko Hołowni.. 

Obrazek użytkownika Pani Anna

17-10-2023 [13:55] - Pani Anna | Link:

Sake3
Nic straconego,  przeniesiesz się na portal randkowy, tam z pewnością ktoś cię doceni.

Obrazek użytkownika sake3

17-10-2023 [14:14] - sake3 | Link:

@Pani Anna.....Już od dawna tam jestem i bardzo sobie chwalę.Paniusię też mogę zarekomendować.Nabzdyczona mina zniknie jak ręką odjął..

Obrazek użytkownika Tezeusz

17-10-2023 [14:32] - Tezeusz | Link:

@anna gary
twoje brudne osrane gary głupoty już dawno na sex party hahaha ale kto toto zechce no chyba, że na zmywak rozumu a raczej jego brak 

Obrazek użytkownika Pani Anna

17-10-2023 [14:38] - Pani Anna | Link:

Tezeusz
Refleksje powyborcze "prawych"...  fascynujące. 

Obrazek użytkownika tricolour

17-10-2023 [14:53] - tricolour | Link:

@Anna

Tak wygląda miłość bliźniego po obejrzeniu telewizji polskiej.

😀

Obrazek użytkownika jazgdyni

17-10-2023 [14:18] - jazgdyni | Link:

@sake3

Przesadzasz. Odpręż się i nie bój się. Ja Cię obronię.

Obrazek użytkownika sake3

17-10-2023 [14:34] - sake3 | Link:

@jazgdyni.....No proszę i rycerz na NB się znalazł.Przed paniusią Anną tez mnie pan obroni bo poszukuje mnie na NB niemalże listem gończym.?

Obrazek użytkownika juur

17-10-2023 [13:47] - juur | Link:

Ogólne tezy OK" tak to leciało".
Dla przejrzystości warto odróżniać wyznawców od świadomych wyborców. Na tych pierwszych szkoda czasu.    Lubię myśleć, że zaliczam się do tej drugiej grupy, która jest racjonalna w swoich decyzjach, opartych na faktach a nie werbalnych deklaracjach.
"Zjazd w dół" to od powołania MM na premiera. Nie wiem czyje interesy reprezentuje ale na pewno nie moje. PMM oszukał mnie na wielu płaszczyznach jako wyborcę PIS i chyba nie tylko ja tak uważam. Kto lubi być oszukiwany?
Niezwykle trafny akapit dotyczący młodzieży. Czy ktoś coś wie o młodzieżówce PIS. Ja niewiele słyszałem ale po "5", która tam powstała wydaje się to być komórką  typu "marksizm dla młodzieży".
Gdy słyszę wypowiedzi oficjeli PIS to widzę sklerotyków z Mapetów, którzy wiedzą, że coś się stało ale jeszcze tego nie rozumieją

Obrazek użytkownika jazgdyni

17-10-2023 [17:42] - jazgdyni | Link:

@juur
Cześć

Też wolałem panią Szydło jako premiera. Cóż... A teraz mam takie marzenie, że pisowcy wystawią panią premier jako kandydata na prezydenta. Dla mnie ona tam bardzo pasuje. Może taka nowa, nasza Margaret Thatcher?

Obrazek użytkownika Es

17-10-2023 [14:37] - Es | Link:

To nieprawda. Prezes postawił na młodych. A że prezes w drobiazgi się nie bawi, to aby to podkreślić zrobił to w 100 procentach. Bez mrugnięcia złożył podpis pod " piątką " przygotowana przez aktyw socjalistycznej młodzieżówki. Nie wchodząc w jakieś tam szczegóły - ot chociażby żeby zapytać o zdanie tych obdarowanych jej ( tej " piatki) dobrodziejstwem. Jakiś tam rolnik nie będzie mówił co jest dobre , a co nie. A jak się nie podoba to jest ruska onuca i niech się goni. 
Zjazd po równi od tego czasu i późniejsza kreatywna twórczość tandemu prezes/ premier to instruktaż  " Jak bez wysilku stracić miliony wyborców ?" 

Obrazek użytkownika jazgdyni

17-10-2023 [17:44] - jazgdyni | Link:

@Es

Faktycznie "piątka' przyczyniła się do zjazdu z górki. Głupie to było.

Obrazek użytkownika u2

17-10-2023 [19:10] - u2 | Link:

@jzg

Wtedy RAZ w ramach protestu wybył z #wtylewizji. Bo RAZ to taki typowy rolnik z Warszawy z ul. Marszałkowskiej :-)

Obrazek użytkownika Imć Waszeć

17-10-2023 [19:08] - Imć Waszeć | Link:

Witam po "wyborach", czyli wszechstronnym duraczeniu mediów każdego na własną modłę. Demokracja klasyczna z tego powodu jest już dawno martwa. Dojdzie jeszcze duraczenie przez AI i wtedy dopiero się zacznie "walczycielstwo" z ACTA-3. Właśnie UE zamierza zmieniać nam system operacyjny w kompach a to dopiero początek kneblowania. Za pewien czas, raczej krótszy niż dłuższy okaże się jak w piosence, kogo, gdzie i co, a to młodzi właśnie....
https://www.youtube.com/watch?...

Obrazek użytkownika EsaurGappa

17-10-2023 [20:09] - EsaurGappa | Link:

Witaj kawoszu.Jeśli o kawę się rozchodzi polecam na rozgrzaną głowę Fortuna Czarne Cold Brew Coffe,własnie smakuję,zajebiste.
 Większość polaków głosujących za tymi "artystami" w dziedzinie polityki kochają kaberet to go będą mieli dzień i noc.Dziennikarskie ameby postępowe aktywiszcze i przypadkowe błazny będą  nastręczać ludowi rozrywkę rodem z domu wariatów,każdą absurdalną ustawę rządu bronić będzie grono upośledzonych intelektualnie profesorów docentów a nawet znajdzie się wsród nich pierdolnìety inaczej ekspert z pojebanej Brukseli.Powstaną nowe ministerstwa takie jak Obrony orientacji seksualnej,Wychowania antypatriotycznego i antykatolickiego a nawet Miłości do nielegalnych migrantów.
To nie wszystko co przygotowały dla społeczeństwa "Elity" z piekła rodem.W szkołach zamiast lekcji historii lekcje jak skutecznie kłamać by odnieść sukces,zamiast WF tantra i techniki osiągania orgazmu,matematyka odpada lepsze będą techniki jak zaprzyjażnić sie na amen z AI itd itp.
 Móģłbym tak pisać bez końca co przygotowali dla ludu swego  bezbożnego ich medialni idole,banda debili bez kszty honoru i godności,złodzieje zdrajcy zwyrodnialcy,ślepi głusi zepsuci od pokoleń,ale stop.
 Dobra ta kawa chyba skuszę się na jeszcze jedną.
Pozdrawiam.

Obrazek użytkownika Czesław2

18-10-2023 [06:31] - Czesław2 | Link:

Panie Januszu, w poniedziałek pis już odkrył przyłbicę
https://pch24.pl/na-odchodne-r...
Przyjaciele PISu w USA: z niecierpliwością czekamy na nowy rząd.
Czekam, aż Tusk zamknie Turów. Tam uzyskał zdecydowane poparcie

Obrazek użytkownika juur

18-10-2023 [09:50] - juur | Link:

To chyba nie jest zaskakujące? Sternicy się zmieniają kurs zawsze taki sam lub ta sama melodia tylko aranżacja inna. To cała różnica PO-PIS

Obrazek użytkownika Imć Waszeć

18-10-2023 [17:49] - Imć Waszeć | Link:

Gawnojedów stworzyła "europejska" edukacja w Polsce, bo PIS nie umiał przez 8 lat zreformować szkół i uczelni. Nie tylko sądów i mediów. Gowin zabetonował czerwone i POstępackie rektoraty. A gdy ktoś im przypominał o reformie, to wrzucali więcej godzin religii albo więcej Wyklętych. Zupełnie jak w tym starym kawale.
Szymek ze wsi kupił se motur. Na pierwszą przejażdżkę zabrał jąkałę, co by się pochwalić. Jedzie, jedzie, aż wreszcie odzywa się jąkała "Szy... szy... szy...". No to Szymek daje więcej gazu. Za chwile znów "Szy.... szy... szy... Więc jeszcze przyspiesza. Za trzecim razem krzyczy do jąkały "Więcej nie pojedzie silnik za mały", na co jąkała "Szy... Szymek, ten motur nie ma dna."
I jak jąkała drypował z dużą prędkością, zasuwał na jaskiniowca, tak i PIS w dwie kadencje biegał od sprawy do sprawy, bo żadnej reformy ustrojowej skutecznie nie udało mu się zrobić. KOalicja wszystko spokojnie POodkręca.