Światowe echa pewnej debaty 😜

Zajrzałam dzisiaj w różne media aby poszukać czegoś o Polsce. Na początek ciekawostka: Jeden z arabskich korespondentów zwrócił uwagę, że Hamas na czas debaty w TVP wstrzymał ostrzał żydowskich osiedli - ooo, to już coś. I tak sobie czytam tu i tam ... I nagle, moje faxy oszalały w tempie kilku depesz na sekundę. Co się dzieje?!

Światowe media podają sensacyjną widomość: Michał Rachoń i Miłosz Kłeczek dziennikarze TVP, będą bohaterami kolejnej debaty w Parlamencie UE. Na wniosek Niemiec, będzie rozpatrzona uchwała o pozbawienia obywatelstwa UE dwóch polskich dziennikarzy. Dodatkowo, Polska zostanie ukarana sumą 500 tys. euro jak się nie zastosuje do uchwały.

A na deser Russia Today grzmi na cały Świat: "Polscy faszyści zdominowali debatę w TVP. Wobec takich faktów, Władymir Putin rozpatruje możliwość przeprowadzenia kolejnej operacji specjalnej pt. "Denazyfikacja Polski". Jak dalej informuje ruska stacja - "Kilku polskich skonfederowanych wodzów zgłosiło już swój akces do nowej operacji specjalnej Władymira Putina". 

Z niemieckich mediów dowiedziałam się, że na ten cel Niemcy są gotowe wysłać 1000 hełmów do Polski. Natomiast w kuluarach mówi się o porozumieniu rosyjsko niemieckim w sprawie wysłania do Polski Korpusu Ochrony Wyborów w sile jednej brygady Antify i Wagnerowców.

Co na to Premier Morawiecki? W kuluarach mówią że kupił 3 packi na muchy. Jedną zostawił dla siebie a dwie wysłał Rachoniowi i Kłeczkowi. Premier stwierdził że na to zagrożenie ta broń w zupełności wystarczy. Co na to wszystko szamani z Wiertniczej? Czy tym razem spróbują wylać kawę na Mateusza Morawieckiego? No bo jak on mógł tak sponiewierać Tuska?!

Dziękuję za uwagę.

YouTube: 
Forum jest miejscem wymiany opinii użytkowników, myśli, informacji, komentarzy, nawiązywania kontaktów i rodzenia się inicjatyw. Dlatego eliminowane będą wszelkie wpisy wielokrotne, zawierające wulgarne słowa i wyrażenia, groźby karalne, obrzucanie się obelgami, obrażanie forumowiczów, członków redakcji i innych osób. Bezwzględnie będziemy zwalczali trollowanie, wszczynanie awantur i prowokowanie. Jeśli czyjaś opinia nie została dopuszczona, to znaczy, że zaliczona została do jednej z wymienionych kategorii. Jednocześnie podkreślamy, iż rozumiemy, że nasze środowisko chce mieć miejsce odreagowywania wielu lat poniżania i ciągłej nagonki na nas przez obóz "miłości", ale nie upoważnia to do stosowania wulgarnego języka. Dopuszczalna jest natomiast nawet najostrzejsza krytyka, ale bez wycieczek osobistych.

Komentarze

Obrazek użytkownika tricolour

11-10-2023 [10:40] - tricolour | Link:

Ula, no przepraszam, ale gdzie jeszcze używa się faxu? Pytam z ciekawości, bo ja swój zlikwidowałem w 2009, pamiętam, bo nie zabrałem go do nowokupionego domu tylko dałem sąsiadowi.

Kto używa jeszcze faxu?

Obrazek użytkownika Ula Ujejska

11-10-2023 [10:46] - Ula Ujejska | Link:

Tricolour
Oczywiście nikt nie używa już faxów do korespondencji medialnych - to taka "licentia poetica" na użytek tej notki żeby podnieść ciśnienie 😜

Obrazek użytkownika tricolour

11-10-2023 [13:43] - tricolour | Link:

@ula

Udało ci się doskonale.

Obrazek użytkownika spike

11-10-2023 [11:04] - spike | Link:

@tri
a było się nie odzywać, a tak już wszyscy wiedzą :))))))))))))))))
zobacz sobie na oferty wszelkich drukarek multi, zobaczysz, że wiele ma opcję fax-u, ja miałem kilka, został jeszcze jeden, bo są tacy co mi je wysyłają.
By było śmieszniej, bez problemu można kupić do nich specjalny papier termiczny w rolkach !
(atramentowe i laserowe stosują normalny A4, zaznaczam byś się nie wymądrzał) :)

Obrazek użytkownika tricolour

11-10-2023 [11:53] - tricolour | Link:

@spike

To ja jeszcze więcej powiem o sobie: mam fabrycznie wbudowaną funkcję srania do dziury wykopanej w ziemi, ale nie korzystam z niej ponieważ nie odpowiada mi papier A4 ani gazetowy.

😛

Podłączyć drukarkę do komputera po to żeby jej skaner użyć do prymitywnego protokołu faxu, ze wszystkimi jego ograniczeniami, potem podłączyć toto do linii telefonicznej i nadać fax - no można. Prościej jednak wysłać skan.

Obrazek użytkownika spike

11-10-2023 [12:52] - spike | Link:

@tri
jakby inaczej, znowu twój ulubiony temat -sranie, czy zawodowe zboczenie ?

czy twój win. nie ma opcji nadania faksu?
Człowieku, nie kompromituj się, już ci to pisałem.

Obrazek użytkownika tricolour

11-10-2023 [13:20] - tricolour | Link:

@spike

Rzeczywiście nie mogę zaprzeczyć, że w kontaktach z tobą, sranie jest może nie tyle ulubionym, ale oczekiwanym czy wręcz koniecznym tematem o wymiarze doprowadzenia organizmu do równowagi poprzez pozbycie się zużytych, niepotrzebnych i szkodliwych złogów. Ale nie przejmuj się... 😀

Co do funkcji faxu w Windows: nie znam dosłownie nikogo, kto by chciał takiej formy komunikacji.

Obrazek użytkownika spike

11-10-2023 [18:41] - spike | Link:

@tri -zamykając "dyskusję"
jesteś typowym POlszewikiem, zawsze odwracasz kota ogonem, do tego nie potrafisz merytorycznie odnieść się do komentarza, nie mając nic do powiedzenia, rzucasz swoimi ulubionymi fekaliami, prostak jesteś :(

Dla ciebie lepiej się nie odzywać, niż rozwiewać wszelkie wątpliwości :->
 

Obrazek użytkownika tricolour

11-10-2023 [19:50] - tricolour | Link:

@spike

Ty zaś jesteś typowym pisiakiem czyli merytoryczne odniesienie do tematu (nie znam nikogo, kto by posługiwał się faksem więc ja też się nim nie posługuję - z kuszą jest podobnie), ale niewygodne dla ciebie - pomijasz jak mgłę, zmieścisz się śmiało.

"Odwracanie kota ogonem" to jest użycie argumentu adwersarza, by zobaczył jak smakuje. I jak widać nie smakuje, bo nagle się wycofujesz nie tylko obrażony, ale jeszcze aluzją chcesz pokryć agresję. Zatem miało nie smakować i nie smakuje czyli cel został osiągnięty. Oczywiście dobór gówna był zamierzony do twego domniemanego smaku.

Konkludując:  dla mnie jest lepiej robić to, co ja uznaję, że jest dobre i lepsze dla mnie, bez względu na opinię rozmówców i nie zważając na ich prostotę czy skomplikowanie.

😛😛😛

Obrazek użytkownika u2

11-10-2023 [20:11] - u2 | Link:

nie znam nikogo, kto by posługiwał się faksem

Nigdy nie byłeś w Niemczech ?

Obrazek użytkownika tricolour

12-10-2023 [08:25] - tricolour | Link:

Żeby posługiwać się faksem trzeba jechać do niemiec?

Drugi pajac.

Obrazek użytkownika u2

12-10-2023 [08:43] - u2 | Link:

Czyli nie utrzymujesz żadnych kontaktów z Niemcami ?

Obrazek użytkownika tricolour

11-10-2023 [13:35] - tricolour | Link:

@spike

Ale po dłuższym zastanowieniu przyznaję rację - fax może być bardzo użyteczny, szczególnie gdy zwoje roznosi sekretarka. To otwiera przestrzeń...

Obrazek użytkownika Niezalogowany

11-10-2023 [13:03] - Niezalogowany | Link:

Fax jest jedyną "niepapierową" opcją kontaktu z wieloma instytucjami w nowoczesnych Niemczech: "Były niemiecki członek KE, Guenter Oettinger: Niemcy to państwo upadające, zmierzchające z powodu braku innowacji. Wszechobecny faks, brak internetu w szkołach, dekady zaległości w cyfryzacji państwa i gospodarki, problemy z płatnościami bezgotówkowymi". Źródło: https://www.euractiv.com/secti...

Polska jest dekady do przodu jeśli chodzi o cyfryzację państwa i cyfrowe mechanizmy finansowe.

Obrazek użytkownika Darek65

11-10-2023 [11:26] - Darek65 | Link:

UU
Nie kracz, bo wykraczesz. Przy takim przywództwie UE wszystko jest możliwe. Layen, to taka małpa z zasłoniętymi oczami i brzytwą w ręku. Skutki mogą być opłakane.

Obrazek użytkownika Ula Ujejska

11-10-2023 [11:35] - Ula Ujejska | Link:

Darek65
Myślę że za chwilę, Hamas zmusi UE i Ursulę do "zejścia na ziemię". Odwołałam dzisiaj wszystkie swoje najbliższe euro plany i wizyty.

Obrazek użytkownika Darek65

11-10-2023 [11:43] - Darek65 | Link:

Szaleństwo eurokratów osiąga już granice absurdu. Jak wydaje się, że to już dno, to słychać pukanie od spodu. Jednak to nie jest najciekawsze, najgorsze. W Europie, szczególnie tej "starej", nie słychać żadnych głosów oporu, buntu, tylko bezwolne podporządkowywanie się. Na zachodzie, szczególnie we Francji, jest sporo Żydów i muzułmanów. To musi wybuchnąć.

Obrazek użytkownika Ula Ujejska

11-10-2023 [11:54] - Ula Ujejska | Link:

Darek65
Masz rację. Z tego co wiem, ruszyła fala nowych uchodźców wojennych z Izraela. Tysiące Palestyńczyków ucieka do Europy/. Ja już podobne "fakty" przeżyłam w latach 70' ubiegłego wieku. To wtedy palestyńska OWP pod przywództwem Jasera Arafata zrobiła Europie i Światu "jesień średniowiecza".

Obrazek użytkownika Darek65

11-10-2023 [12:04] - Darek65 | Link:

OWP i Arafat, to był mały pikuś przy Hamasie. Można powiedzieć, amatorzy. No i metodą na rozszalałą emigrację jest więcej tego samego. Ja bym tak prewencyjnie tych zwolenników takiej imigracji, zamknął na tydzień w obozie dla imigrantów, a w szczególności ich córki i żony z małpą Layen na czele. Bez względu na podziały polityczne, my Polacy musimy oprzeć się temu szaleństwu.

Obrazek użytkownika spike

11-10-2023 [11:54] - spike | Link:

Swego czasu Premier ogłosił publicznie, że Tusk nie reprezentuje Polski i polskich interesów.
Premier powinien to samo oświadczyć względem Polszewicko-lewackiej V kolumnie, która szkodzi Polsce!
My wiemy że to zdrajcy, oni powinni się bać polskiego gniewu.