Jak długo będzie rządził PiS?

Dwa lata temu wybory w Niemczech wygrała SPD a dzisiaj pod względem popularności jest daleko na trzecim miejscu - za CDU/CSU i AfD. W ciągu dwóch lat, popularność partii rządzącej znikła jak kamfora. A przecież do końca kadencji zostało jeszcze dwa lata. Co będzie, jak przyjdą wybory? Łatwo przewidzieć, sromotna klęska.  I kto wie czy najstarsza partia Niemiec, nie przejdzie do politycznego lamusa historii. Dlaczego? No cóż, na to pytanie niech sobie odpowiadają nasi sąsiedzi zza Odry. Od siebie dodam, że Angela Merkel, która zainicjowała politykę ‘herzlich willkommen’, a której kanclerz Scholz nie ma politycznej odwagi zdecydowanie odrzucić, dorzuciła w tej sprawie swoje trzy grosze.
A u nas? Jak jest z popularnością partii rządzącej? PiS rządzi już drugą kadencję, czyli osiem lat. I ciągle utrzymuje się na czele politycznego peletonu. I każdy, niezależnie od sympatii czy też antypatii politycznych wobec rządzącego ugrupowania, musi przyznać, że to PiS jest faworytem w nadchodzących wyborach. Z czego to wynika? Przyczyn jest wiele, ale zwrócę uwagę na jedną. PiS prawidłowo odczytuje i definiuje potrzeby, które odczuwają Polacy. Te potrzeby to odzyskanie poczucia własnej (narodowej) wartości, dążenie do osiągnięcia poziomu życia jaki mają ludzie w bogatych państwach Europy oraz zapewnienie bezpieczeństwa państwa, w którym żyjemy. To są priorytety współczesnych Polaków. Prawo i Sprawiedliwość je rozumie i stara się (w miarę swoich możliwości) je realizować. I dzięki temu utrzymuje swoją popularność na wysokim poziomie.
A jak z kolei swoje priorytety definiuje opozycja? Hasło, funkcjonujące pod kryptonimem „osiem gwiazdek”, którym ekscytują się zwolennicy opozycji (a politycy opozycji z tym hasłem się utożsamiają, gdyż oficjalnego potępienia nikt z nich nie zadeklarował) litościwie tutaj pominę. Otóż tematem, którym żyje opozycja jest praworządność w Polsce. A dokładnie rzekomy jej brak. Tydzień temu Platforma, lider opozycji, zorganizowała dużą (żeby nie powiedzieć wielką) demonstrację w Warszawie. Jedną z podstawowych cech praworządności jest prawo i możliwość organizowania przez opozycję demonstracji przeciwko rządowi. I taką demonstracją przeciwko rządowi, był ten marsz nazwany pompatycznie marszem ‘Miliona serc’. Oczywiście, żadnego miliona tam nie było. A jeżeli chodzi o serca to owszem były, ale na zewnątrz i papierowe, przylepione do koszul oraz sukienek demonstrantów (i demonstrantek). Natomiast w środku było to co odzwierciedlały niesione hasła, bardzo 'serdeczne', szczególnie to w postaci ‘ośmiu gwiazdek’.
W jaki sposób odpowiedział na ten antyrządowy marsz, ten ‘niepraworządny’, ‘niedemokratyczny’ i ‘opresyjny’, rząd PiS-u? Policja rozpędziła ten marsz? Policja użyła pałek, gazów łzawiących i gumowych kul do rozpędzania demonstrantów? Tak jak to jakiś czas temu robiła policja francuska w stosunku do demonstracji ruchu żółtych kamizelek w Paryżu i innych francuskich miastach? Widział ktoś coś podobnego u nas w Warszawie? Więc co zrobił w czasie tej antyrządowej demonstracji, ‘niepraworządny’, pisowski reżim? Jedna osoba została zatrzymana!!! Toteż powtórzę, antyrządowy, zorganizowany przez opozycję, kilkuset tysięczny marsz przechodzi ulicami stolicy, a rząd zapewnia bezpieczeństwo jego uczestnikom!
Proszę mi powiedzieć, gdzie tu jest niepraworządność, brak demokracji i owa opresyjność o której krzyczą zwolennicy i politycy opozycji? Zanim wypowiedzą się czytelnicy to ja odpowiem. Cały ten przekaz o niepraworządności, braku demokracji i opresyjności ‘reżimu’ PiS-u to zwykły humbug, kłamstwo i oszczerstwo. I ludzie to widzą, że opozycja źle diagnozuje rzeczywistość i w efekcie koncentruje się na problemie wymyślonym a nie realnym. I ten brak spójności pomiędzy przekazem głoszonym przez opozycję a realną rzeczywistością jest jednym z powodów, dla którego opozycja traci notowania i popularność u wyborców.
Na jednym ze spotkań J. Kaczyński, mówiąc o tym jak długo powinien rządzić PiS, ujął to następująco - tak długo aż będziemy mieli porządną opozycję. Muszę powiedzieć, że wyjął mi te słowa z ust, bo uważam tak samo i pisałem już o tym pięć lat temu (żeby nie być gołosłownym podrzucam linka: https://www.salon24.pl/u/seafa... ).
Dopóki nasza opozycja się nie ogarnie i nie zacznie mówić o prawdziwych problemach Polaków i przedstawiać rozwiązania tych problemów, będzie rządził PiS. I bardzo dobrze, bo jak dotychczas, to PiS a nie opozycja prawidłowo diagnozuje sytuację. I to PiS a nie opozycja przedstawia rozwiązania, których oczekują Polacy.

Forum jest miejscem wymiany opinii użytkowników, myśli, informacji, komentarzy, nawiązywania kontaktów i rodzenia się inicjatyw. Dlatego eliminowane będą wszelkie wpisy wielokrotne, zawierające wulgarne słowa i wyrażenia, groźby karalne, obrzucanie się obelgami, obrażanie forumowiczów, członków redakcji i innych osób. Bezwzględnie będziemy zwalczali trollowanie, wszczynanie awantur i prowokowanie. Jeśli czyjaś opinia nie została dopuszczona, to znaczy, że zaliczona została do jednej z wymienionych kategorii. Jednocześnie podkreślamy, iż rozumiemy, że nasze środowisko chce mieć miejsce odreagowywania wielu lat poniżania i ciągłej nagonki na nas przez obóz "miłości", ale nie upoważnia to do stosowania wulgarnego języka. Dopuszczalna jest natomiast nawet najostrzejsza krytyka, ale bez wycieczek osobistych.

Komentarze

Obrazek użytkownika Alina@Warszawa

08-10-2023 [21:34] - Alina@Warszawa | Link:

Problem polega na tym, że w Polsce nie ma opozycji - są partie stworzone przez obce mocarstwa, które służą im do eksploatacji Polski i Polaków w ramach nowoczesnego niewolnictwa. Rządy Tuska pokazały to jak w soczewce. Szkoda tylko, że telewizje założone i finansowane te same mocarstwa potrafią tak ogłupić część Polaków, że ci jak barany popierają Tuska, naczelnego agenta obcych, i nie chcą wiedzieć, że to agent, zdrajca i morderca.

Obrazek użytkownika Jabe

09-10-2023 [10:29] - Jabe | Link:

Rzecz w tym, że jedne barany po­pierają Donalda prze­ciw Kaczyń­skiemu, a drugie Jaro­sława przeciw Tuskowi.

Obrazek użytkownika u2

08-10-2023 [22:04] - u2 | Link:

Mało kto dzisiaj pamięta, że autorem tak później wyśmiewanego przez PO i jej zwolenników hasła ‘IV Rzeczpospolita’, była Platforma właśnie. Oparcie o tradycje narodowe i demokratyczne, odbudowa zaufania społecznego do instytucji państwa, konieczność stworzenia od nowa wielu praw i instytucji, likwidacja zbędnych urzędów, zwalczanie korupcji – to był sens i istota idei budowy IV Rzeczypospolitej. Jednak po przegranych wyborach prezydenckich przez Donalda Tuska, Platforma zapomniała o IV Rzeczypospolitej. Nie tylko zapomniała, ale zaczęła drwić z tej koncepcji.

To ciekawa metamorfoza. Na NB tłumaczą ją inni blogerzy również przegraną Tuska w wyścigu o fotel prezydencki. Wtedy zaprzyjaźnione merdia, jak na rozkaz, zaczęły przemysł pogardy wobec PLK. Teraz przemysł pogardy dotyczy Zjednoczonej Prawicy. SLD aka LSD aka lewizna dzięki sojuszowi z pełomafią powróciło do gry i nadal miesza na polskiej scenie politycznej. PRL wychował wielu biernych, miernych, ale wiernych komunie. Komuniści zawsze byli zdolni do taktycznych sojuszy z faszystami, aby dorwać się do władzy. Kiedy faszyści próbują zdobyć władzę absolutną, wtedy wybucha wojna między dotychczasowymi sojusznikami.

Czyli wszystkie te hasełka o Polsce w sercach pełomafii, o IV RP, to bajeczki, które pełomafia stosuje, aby dorwać się do władzy. Teraz pełomafia, z uwagi na sojusz z lewizną, reklamuje aborcję na życzenie, a niedługo eutanazję na życzenie lub wręcz przymusową. Tak samo pełomafia lansuje teraz małżeństwa jednopłciowe, a niedługo adopcję dzieci przez takie "małżeństwa". Wszystko aby zrobić ludziom wodę z mózgu, rozbić tradycyjne więzy między nimi. Bo wtedy łatwiej takimi otumanionymi ludkami sterować. Wtedy im wszystko jedno kto i jak rządzi.

Obrazek użytkownika Kazimierz Koziorowski

09-10-2023 [05:42] - Kazimierz Kozio... | Link:

czyli skoro nigdy nie będzie w tymkraju "porządnej" opozycji to pis ma rządzić po wsze czasy? ale to już było "władzy raz zdobytej nie oddamy nigdy", "lenin wiecznie żywy" :-(

nic tak władzy nie degeneruje jak pewność jej nieusuwalności. najlepszym przykładem nadzwyczajna kasta

Obrazek użytkownika Tadeusz Hatalski

09-10-2023 [07:20] - Tadeusz Hatalski | Link:

@ Kazimierz Kozio...
Prędzej czy później będzie 'porządna' opozycja, taka jest kolej rzeczy.

Obrazek użytkownika NASZ_HENRY

09-10-2023 [06:18] - NASZ_HENRY | Link:

Teoretycznie będzie rządzić do końca świata i jeden dzień dłużej;-)
W praktyce dopóki będzie ciepła woda w kranie 😉
 

Obrazek użytkownika Jabe

09-10-2023 [10:27] - Jabe | Link:

Weźmy dla przykładu potrzebę od­zyskania po­czucia naro­dowej war­tości. Czy ta po­trzeba została za­spokojona? Choćby miłość z Ukrainą. Z jednej strony słudzy narodu ukraińskiego, z drugiej wy­noszenie na co­koły katów Polaków, a nawet brak zgody na godne pochowanie ofiar. Czyli zupełny brak ele­men­tarnych cy­wi­li­zo­wa­nych zachowań. Polska prze­kazuje sprzęt, a w zamian nie jest nawet do stołu za­praszana. W Przewodowie zabili naszych rodaków. I co? Ano nic, bo to nie Rosjanie zrobili. Dopiero nad­chodzące wybory sprawiły, że władza zmieniła ton. W normalnym kraju tacy dostaliby wynik jedno­cyfrowy, nie przewodziliby w sonda­żach.

No to skąd optymizm zwolen­ników? Pro­paganda! Co zaś sądzić o ludziach na nią po­datnych?

Obrazek użytkownika Tadeusz Hatalski

09-10-2023 [12:58] - Tadeusz Hatalski | Link:

@ Jabe
W relacjach z Ukrainą wiodącym tematem jest narodowy interes a nie poczucie narodowej wartości (jeżeli chodzi o poczucie narodowej wartości to Ukraińcy mają z tym problem wobec Polaków a nie Polacy wobec Ukraińców). Ukraina związana z Zachodem (należąca do UE i NATO) oznacza słabszą Rosję. A słabsza Rosja to bezpieczniejsza Polska.

Obrazek użytkownika Jabe

09-10-2023 [14:07] - Jabe | Link:

Bzdura. Interes ewidentnie się nie liczy. Inaczej przy okazji inwazji rządzący za­dbaliby o nor­ma­lizację sto­sunków z Ukrainą. Mieliśmy do tego sposo­bność, lecz rząd nie myśli długo­falowo. No a po­prawne stosunki z Ukrainą przy­dać by się mogły nie tylko ze względu na rosyjskie kno­wania. Ignoro­wanie zaś kwestii ukraińskiego stosunku do zbrodni wo­łyń­skiej za­krawa wręcz na zdradę.

Co sądzić o ludziach, którzy twierdzą, że przy­wrócili nam naro­dową godność?

Obrazek użytkownika Tadeusz Hatalski

09-10-2023 [14:57] - Tadeusz Hatalski | Link:

@ Jabe - 'interes ewidentnie się nie liczy'
W takim razie co się liczy? Z jakiego innego powodu niż interes narodowy pomagamy Ukrainie? Mimo braku wyjaśnienia zbrodni wołyńskiej. Żeby podnieść swoje poczucie wartości narodowej? Proszę nie żartować.

Obrazek użytkownika Jabe

09-10-2023 [16:00] - Jabe | Link:

Nie do mnie to pytanie. Istotne jest zresztą nie czy po­magać, lecz na jakich warunkach. Bez­warunkowa pomoc, ślepa miłość wręcz, była do nie­dawna jedynym do­puszczalnym stano­wiskiem. Kto miał inne zdanie, tego Moskwa na­słała. (Identycznie było pod­czas prze­krętu kowi­dowego, nadmieńmy.)

Co sądzić o ludziach, którzy takich rządzą­cych po­­pierają? Co sądzić o kimś, który widzi w ich po­stawie odzyskanie po­czucia naro­dowej wartości?

Obrazek użytkownika Tadeusz Hatalski

09-10-2023 [17:40] - Tadeusz Hatalski | Link:

@ Jabe
Jak zwykle sprowadza pan rozmowę do personalnych aluzji. Schopenhauer się kłania ...

Obrazek użytkownika u2

09-10-2023 [17:50] - u2 | Link:

Dyskusja z Jabe przypomina mówienie do obrazu.

Na Ukrainie podoba mi się były doradca Zełeńskiego p. Orestowicz, który otwarcie mówi, że Ukraińcy powinni pozwolić na ekshumację ofiar Rzezi Wołyńskiej i ich godny pochówek. Wszak Ukraińcy są również chrześcijanami i powinni postępować po chrześcijańsku. Ale p. Orestowicz to już były doradca. Widać Zełeński ma nowych, którzy stawiają na Niemcy. Co według p. Orestowicza jest wielkim błędem, bo Niemcy wolą robić interesy z Rosją, Ukraina nie ma nic do zaoferowania Niemcom, a Rosja ma.

Obrazek użytkownika NASZ_HENRY

09-10-2023 [18:08] - NASZ_HENRY | Link:

@u2

Arestowicz - Олексій Миколайович Арестович - ma trochę polskich genów.
Będzie konkurentem Zełeńskiego w najbliższych wyborach prezydenckich ;-)
 

Obrazek użytkownika u2

09-10-2023 [18:16] - u2 | Link:

Orestowicz to od Oresta. Bardzo rozsądny gostek, rozumie, że suwerenna Ukraina to tylko w sojuszu z Polską, nie Niemcami, którzy zawsze oszwabią tak jak oszwabili Banderę i Melnyka. Melnyk nadal robi w MSZ, zapewne on jest teraz doradcą Zełeńskiego, a Melnyk to germanofil, jak jego dziadek z OUN, choć kreowali go na germanofoba :-)

Obrazek użytkownika Tomaszek

10-10-2023 [00:42] - Tomaszek | Link:

Heniutku i Ubocie
Bez hurraoptymizmu z tymi genami . Już Zełenski miał "polskie " nazwisko i jeszcz z połowa UPA też . Więcej kiełbaski . Kiełbaska łagodzi .
 

Obrazek użytkownika NASZ_HENRY

10-10-2023 [10:09] - NASZ_HENRY | Link:

@Tomaszek

Słusznie; już protoplasta banderowców Bohdan Chmielnicki miał polskie geny😎  
 

Obrazek użytkownika Jabe

09-10-2023 [18:03] - Jabe | Link:

Czy potrafi się Pan odnieść do tematu, jakim jest postawa rządu w kontekście narodowego poczucia własnej wartości?

Obrazek użytkownika u2

09-10-2023 [18:12] - u2 | Link:

Tobie Jabe można odpowiadać tylko w taki sposób jak ty to robisz. To taka rozmowa Narcyza ze swoim obrazem.

Obrazek użytkownika Tadeusz Hatalski

10-10-2023 [07:23] - Tadeusz Hatalski | Link:

@ Jabe
Cały czas czepia się pan się mojej osoby. Może by pan w końcu przeczytał notkę i odniósł się do tego co napisałem.

Obrazek użytkownika Jabe

10-10-2023 [09:47] - Jabe | Link:

A może byłby Pan łaskaw uczynić to właśnie wobec mojego komentarza?

Obrazek użytkownika Tadeusz Hatalski

10-10-2023 [11:36] - Tadeusz Hatalski | Link:

@ Jabe
Uczyniłem to w komentarzu @ 9-10-2023 [12:58]. Dla informacji - przed chwilą ostatnie zdanie w tym komentarzu usunąłem bo faktycznie było poza tematem rozmowy. Jeżeli pan poczuł się tym zdaniem urażony to przepraszam.

Obrazek użytkownika Jabe

10-10-2023 [12:40] - Jabe | Link:

A wracając do tematu, czy rzeczywiście są realne podstawy do twierdzenia, że Polacy mają dzięki nim pod­stawy do dobrego mnie­mania o swoim państwie i samych sobie?

Obrazek użytkownika Alina@Warszawa

10-10-2023 [12:46] - Alina@Warszawa | Link:

Zapytaj Jabe swoich ziomków, czy są dumni z Rosji Putina i jakie mają o sobie mniemanie.... Potem dopiero produkuj się w Polsce

Obrazek użytkownika Jabe

10-10-2023 [14:11] - Jabe | Link:

Proszę wszczynać pys­kówki z kimś innym.