Polacy! W wyborach wybierajcie po polsku i dla Polski!

Już za tydzień wybory parlamentarne oraz referendum ogólnokrajowe. Zdałoby się powiedzieć: nareszcie, bo cała ta kampania wyborcza była męcząca i ze strony totalnej opozycji zupełnie bezprogramowa, i oparta jedynie na negatywnych emocjach z jednym przesłaniem: "***** ***". 

Dziś ostatnia popołudniowa niedziela przed głosowaniem, więc chciałbym się z Państwem podzielić moimi refleksjami. Mam nadzieję, że znajdą Państwo chwilę niedzielnego czasu, aby zapoznać się z tym tekstem. 

Otóż przez wszystkie lata tzw. III RP a nawet w czasach komuny wpajano nam "politykę wstydu". Mieliśmy być narodem zakompleksionym i głupim, który winien mieć kompleksy wobec jakiegoś wyimaginowanego "zachodu" i wstydzić się polskości.

Niestety część zwykłych Polaków dalej nosi w sobie ten pierwiastek wstydu i kompleksu, który antypolacy wpoili im przez ten czas. Nie wiem jaka to jest dziś część. Może 10 a może nawet z 20%. Przekonamy się 15 października po wynikach wyborów. Jeżeli takich Polaków jest 20% to PO (KO) uzyska wynik w granicach 30% a jeżeli jest ich tylko 10% to - wedle nomenklatury żydowskiej, w której żydowskość uznaje się po matce Żydówce - Niemiec D. Tusk zdobędzie około 20% głosów, bo tak naprawdę 10% wyborców to są ludzie, którzy nie czują żadnego związku z Polską, więc głosują na PO (KO), Lewicę czy też Hołownię z Kosiniakiem-Kamyszem. 

Ja wobec tego typu zabiegów mających zbudować u mnie polski kompleks niższości zawsze podchodziłem z szyderczym uśmiechem, bo jestem dumny, że jestem Polakiem! I dumny jestem nawet z tego, że nasi wrogowie tak nas nienawidzą...

Polska to mój kraj. Dla mnie zawsze piękny, choć bywa i brzydki, ale i tak przeze mnie kochany. Dla wielu mi podobnych jest umiłowanym Domem Rodzinnym – macierzą będącą obiektem tęsknoty i westchnień, odniesieniem do najważniejszej przesłanki naszej tożsamości. 

I często przecież im jesteśmy dalej (np. na stałej lub czasowej emigracji) od tej naszej Polski, tym staje się Ona dla nas piękniejsza, idealizujemy ją, gdzieś tam wewnętrznie zaczynamy doceniać jej dla nas ogromne znaczenie, przypominamy sobie już tylko raczej pozytywne z nią wspomnienia... Tęsknimy i może nieraz też żałujemy, że... ją opuściliśmy... że nie zrobiliśmy dla niej tego, co mogliśmy najlepszego i na co było nas stać. Bardzo często chyba też w takich przypadkach mamy poczucie, że nie docenialiśmy jej piękna i znaczenia, gdy byliśmy jej i ona była dla nas...
Utratę tej Ojczyzny i żal za popełnione błędy zapewne odczuwało wielu Polaków wtedy, gdy Polska na  123 lat straciła niepodległość i zniknęła z mapy świata zagrabiona przez Zaborców. Podobne odczucia towarzyszyły wielu naszym Rodakom (nie mówię tu o zdrajcach i konformistach życiowych oraz ideowych), gdy na przeszło 40 lat Polska znów straciła niepodległość zagrabiona tym razem przez jednego z byłych Zaborców, tym razem pod hasłami "ogólnoświatowej szczęśliwości" zwanej komunizmem czy też realnym, marksistowskim socjalizmem.

Boję się, że i tym razem możemy znów popełnić ten sam błąd tracąc niepodległość i suwerenność na rzecz tym razem nie ZSRR, ale jego twórczego rozwinięcia, który ja nazywam ZSRE (Związek Socjalistycznych Republik Europejskich). Dzisiejszy proces naszego zniewolenia (i nie tylko naszego) jest niestety bardziej niebezpieczny, bowiem odbywa się nie poprzez walkę zbrojną a walkę, w której orężem jest manipulacja socjotechniczna i puste werbalne frazesy o demokratycznej formie jednoczenia się ludzi...
Mam jednak nadzieję, że znów zwycięży w nas patriotyzm uwalniający nas z jarzma dzisiejszej unijnej, totalitarnej dyktatury i utraty naszej Ojczyzny...

Wierzę, że znów poczujemy w naszych sercach dumę z Polski, dumę z tego, że jesteśmy Polakami! Dumę z naszej wielowiekowej historii, tolerancji, tradycji, symboli, wiary, ziemi, tożsamości narodowej, języka, kultury i sztuki. Dumę z naszych lasów, wód Bałtyku, jezior i gór, łanów zbóż, polskiej waluty, wypracowanego naszymi rękoma majątku narodowego oraz dumę z naszych Ojców i Matek oraz Dziadków i Babć, którzy za tą Polskę oddawali swe życie.

Taką dumę z Polski chce zaszczepić w młodych Polakach PiS (ZP) fundując m.in. darmowe wycieczki edukacyjne. Chce zaszczepić dumę a nie wstyd za polskość!

Nieraz my nie zdajemy sobie sprawy jakim nieocenianym darem dla nas jest Polska i m.in. nasz piękny język ojczysty! 

Tak. Jestem dumny, że jestem Polakiem! I dumny jestem nawet z tego, że nasi wrogowie tak nas nienawidzą... że Moskale i Niemcy tak się nas bali i boją, iż muszą ze strachu walczyć o nasze unicestwienie. Jestem dumny, że nie potrafili nas zniszczyć a musieli nam oddawać pruskie i ruskie hołdy.

Jestem dumny, że nasza historia tak razi naszych wrogów. Widać jesteśmy tak mocni duchem, że wzbudzamy nienawistny strach, ale i obiekt pożądania, który często wyrażany jest przez część nienawidzących polskości Polaków czy też Niemców, Żydów, Rosjan... i innych nacji.  

Ten strach przed polskością, naszą tożsamością jest ich porażeniem i wewnętrznym cierpieniem a jednocześnie bywa lichwiarską obrzydliwą pazernością oraz zawistną zazdrością wyrażaną wobec naszej państwowości, naszej ziemi, historii, naszej wiary, naszego języka i umiłowania polskości.

Szkoda jednak, że moja Ojczyzna przez wielu jest niestety znienawidzona, choć nigdy nie byliśmy pierwotnym agresorem wobec innych narodów ani nie kolonizowaliśmy żadnych krajów a nasza dobroć i tolerancja były zawsze naszymi narodowymi cechami...

Po 123 latach zaborów odzyskaliśmy naszą Niepodległość i od razu zatrzymaliśmy najazd marksistowskich hord komunistycznych Sowietów. Uratowaliśmy świat przed barbarzyństwem klasowych morderców. Skutecznie dawaliśmy odpór rasowym, niemieckim, nazistowskim zbrodniarzom, by zostać pokonanymi dopiero wtedy, gdy pomogli im okupanci sowieccy…   

W czasie okupacji tylko w Polsce istniało zorganizowane Państwo Podziemne i cały czas trwała walka zbrojna zakończona Powstaniem Warszawskim...  Przeżyliśmy komunizm, wobec którego przez całe lata stawialiśmy czynny opór. To w Polsce zrodził się ruch Solidarności a nasz Papież  św. Jan Paweł II pokazał światu jacy naprawdę jesteśmy… przede wszystkim piękni duchem i miłością oraz prawdziwą tolerancją wobec innych.

Jakże często walczyliśmy „za naszą i waszą wolność” i jakże często nie usłyszeliśmy nigdy słów wdzięczności a bywało, że stawaliśmy się obiektem wrogości i nieracjonalnej wrogości. Gdy Żydzi tułali się – przeganiani wszędzie – po całej Europie… właśnie w Polsce zyskali schronienie dane im przez Kazimierza Wielkiego…  W czasie II Wojny światowej walczyliśmy na wszystkich frontach… by zostać zdradzeni w Jałcie. Zapoczątkowaliśmy - dzięki 10-milionowej Solidarności -  upadek komunizmu we wszystkich krajach europejskich a dziś świętuje się na świecie tylko „obalenie Muru Berlińskiego”…

Ale przecież nam niepotrzebna jest żadna wdzięczność! Po prostu tacy jesteśmy… Ludzcy, dobrzy, tolerancyjni, po chrześcijańsku miłujący siebie i innych oraz… kochający po prostu swój kraj, swoją Ojczyznę,  chronicznie nie znoszący zniewolenia a gloryfikujący prawdziwą Wolność!

Jako jedyni przecież w kontynentalnej Europie instytucjonalnie nie splugawiliśmy się współpracą z nazistowskimi Niemcami a w czasie wojny stworzyliśmy największy ruch oporu, czyli Polskie Państwo Podziemne. Pomagaliśmy też Żydom, choć groziła za to karta śmierci całych polskich rodzin. Obecnie zaś w odruchu serca wspaniale pomagamy Ukraińcom, choć przecież z tyłu głowy mamy to, że i oni kiedyś nas mordowali na Wołyniu i w Galicji Wschodniej. I przyjmując uchodźców z Ukrainy nawet nie musieliśmy budować dla nich jakichś obozów dla uchodźców....

Tak więc cieszmy się, że jesteśmy Polakami i nie dajmy się skłócić wewnętrznie. Naszym antypolskim i niepolskim wrogom na tym zależy. A my przecież jesteśmy ponad ich prymitywny poziom umysłowy. Zdrajcy i wrogowie nie dorastają nam "do pięt". Bądźmy dumnymi z polskości i walczmy o nią wspólnie. Powtórzę: cieszmy się codziennie, że jesteśmy Polakami!

Dziś jednak w poczuciu dumy z tego, że jestem Polakiem marzy mi się Polska i świat, gdzie prawda jest prawdą a fałsz kłamstwem, dobo dobrem a zło złem, zdrajca zdrajcą a patriota patriotą, przestępca przestępcą a prawy człowiek właśnie takim... Po prostu świat, gdzie słowa znaczą to, co znaczą...

Marzy mi się Polska, w której rządzący wypełniają swoją misję i we wszystkich działaniach dbają o nasz kraj. Gdzie prawo jest traktowane powszechnie jako obowiązujące wszystkich w ten sam sposób. Jakże bym chciał cały czas żyć w wolnym i praworządnym kraju... 

Na razie tak naprawdę dzisiaj powoli, bardzo powoli odbudowujemy naszą Ojczyznę.  Może jeszcze za mało, ale idziemy w dobrym kierunku i mam nadzieję, że ten kierunek zostanie utrzymany w następnej  kadencji ZP (PiS + akolici). 

Więc dla Polski na dzień dzisiejszy nie ma innego wyboru w tegorocznych wyborach jak postawić krzyżyk przy nazwiskach kandydatów prezentujących propolską optykę, choć wiem, że wielu ludziom z prawicy PiS się nie podoba, ale jakie mamy wyjście? Powrót PO i jej akolitów zniszczyłby naszą suwerenność i niepodległość, byłby już realnie końcem naszej państwowości. 

Powtórzę: wybór D. Tuska i jego akolitów oznacza utratę naszej Ojczyny i podporządkowanie jej kondominium niemiecko-rosyjskiemu. Czy chcemy znów być pod zaborami? Nie!

Te wybory są ważne nie tylko dla Polski i Polaków, ale też dla wszystkich narodów i państw w UE. UE ma dziś ogromne kłopoty związane przede wszystkim z ogromną skalą nielegalnej imigracji socjalnej z krajów Afryki i Azji. De facto za wielką skalę tej imigracji odpowiadają Niemcy, którzy za sprawą A. Merkel "otworzyli drzwi" dla tej imigracji. I dziś na ulicach Włoch, Francji, Niemiec, Szwecji, Holandii, Belgii i wielu innych krajów mamy hordy rozwydrzonych imigrantów. Są walki ich gangów, morderstwa, gwałty i inne przestępstwa.  

Europa sobie nie radzi. W Szwecji już jest wojsko na ulicach, Francuzi chcą (tak jak u nas) referendum w sprawie migracji, Włosi chcą odsyłać migrantów z powrotem do ich krajów, zaczynają ponownie funkcjonować granice i kontrole graniczne, jest chaos, zniszczone budynki, samochody a ludzie boją się wychodzić samemu i po zmroku. Taki to los zgotowali Niemcy całej zachodniej Europie.

I co? Ano Niemcy mają tylko jeden sposób na pozbycie się problemu migrantów: przymusowa ich relokacja do innych krajów europejskich, w tym do Polski. Na to nie może być naszej zgody i jej nie ma jak, bo stawiamy twarde weto. My chcemy po prostu uszczelnić granice w Europie, odsyłać nielegalnych imigrantów z powrotem a pomagać na miejscu w Afryce czy Azji. 

Polska jest dziś najbezpieczniejszym krajem w UE i oczy Europejczyków są zwrócone na nas z nadzieją, że wygra PiS (ZP), co sprawi, że ideologiczne elity unijne będą zmuszone zmienić swoje podejście do imigrantów na mniej więcej takie jakie ma nasz obecny rząd. Na to liczą Europejczycy. 

Gdyby u nas wygrało PO (KO) to byłby też koniec Europy, bo D. Tusk i jego akolici dołączyliby do grona tych, którzy chcą przymusowej relokacji oraz budowy Jednego Państwa Europa, co zniechęciłoby inne kraje do walki o siebie. Czy możemy zawieźć Europę? Nie!

Polska przecież to nasze państwo i chcę być z niego dumny. Żądam, aby była obowiązkiem Polaków, którzy nią rządzą. Tak jak zapewne obowiązkiem rządzących Izraelem Żydów są obowiązki izraelskie, rządzących Francją Francuzów są obowiązki francuskie, rządzących Niemcami Niemców są obowiązki niemieckie, rządzących Rosją Rosjan są obowiązki rosyjskie, rządzących Grecją Greków są obowiązki greckie...

Takie to proste, naturalne i oczywiste przecież... Wszakże chyba tylko dla tych jednak, którzy czują się narodowo tymi, którymi mają zaszczyt rządzić... Gdy tak nie jest stają się domniemanymi i realnymi zdrajcami obowiązków jakie im powierzono a tym samym zdrajcami mojej Ojczyzny - Polski!

Więc w jaki sposób półkrwi Niemiec a półkrwi niby Kaszub, czyli D. Tusk ma działać w interesie Polski? Tak by mogło być gdyby on czuł się związany z Polską a nie prawił, że "wszystko dla Niemiec":

"Für Deutschland" (dosłownie "Dla Niemiec"):

https://youtu.be/IwO8ar4trjk

Często przytaczam tę wypowiedź D. Tuska bo ona oddaje jego zespolenie z Niemcami a nie z Polską. I jak można ufać Niemcowi? Czy znów Niemiec ma nam pluć w twarz i nas degradować do roli niemieckich niewolników?

PO-PSL zrobili z naszej Ojczyzny jakieś kartonowe państwo, gdzie była tylko kamieni kupa, państwo teoretyczne będące pod władaniem niemieckiej UE. A jeżeli Niemców to i Rosji, czyli kondominium niemiecko-rosyjskie. Dzisiaj priorytetem dla nas są Stany Zjednoczone i mimo, że też mam wątpliwości to wolę ich niż Niemców z Rosjanami.

W poczuciu dumy z polskości walczmy zawsze o naszą Ojczyznę każdego dnia, każdej sekundy, każdej minuty. Bądźmy patriotami wszędzie, nawet poza granicami Polski. Mamy wspaniałą Polonię i niech ona też stawia nas na piedestale swoich nadrzędnych wartości. Bo Polska to piękny kraj, bo Polska to piękni ludzie, zawsze tolerancyjni i życzliwi dla innych, gdzie też byliśmy w stanie walczyć za innych, choć nie zawsze spotykaliśmy się tych innych wdzięcznością.

"Jestem kamieniem, ludzie głazami...
 Staję się piaskiem, Oni górami..."

Razem, wspólnie i wszyscy stwórzmy głazy, z których może powstać wspaniała GÓRA odrodzonej, pięknej i zamożnej Polski! Pozwólmy nadal budować dobrobyt naszej Ojczyny przez ZP (PiS) i nie pozwólmy żeby została rozkradziona i zniknęła z mapy świata, co stałoby się gdyby jakimś cudem wybory wygrał zdradliwy D. Tusk!

Polacy! W wyborach wybierajcie po polsku i dla Polski! Dla siebie, naszych rodzin i przyszłych pokoleń!

Zostaw za sobą dobra, miłości i mądrości ślad... 
© Krzysztof Jaworucki (krzysztofjaw) 
http://krzysztofjaw.blogspot.com/ 
kjahog@gmail.com 

YouTube: 
Forum jest miejscem wymiany opinii użytkowników, myśli, informacji, komentarzy, nawiązywania kontaktów i rodzenia się inicjatyw. Dlatego eliminowane będą wszelkie wpisy wielokrotne, zawierające wulgarne słowa i wyrażenia, groźby karalne, obrzucanie się obelgami, obrażanie forumowiczów, członków redakcji i innych osób. Bezwzględnie będziemy zwalczali trollowanie, wszczynanie awantur i prowokowanie. Jeśli czyjaś opinia nie została dopuszczona, to znaczy, że zaliczona została do jednej z wymienionych kategorii. Jednocześnie podkreślamy, iż rozumiemy, że nasze środowisko chce mieć miejsce odreagowywania wielu lat poniżania i ciągłej nagonki na nas przez obóz "miłości", ale nie upoważnia to do stosowania wulgarnego języka. Dopuszczalna jest natomiast nawet najostrzejsza krytyka, ale bez wycieczek osobistych.

Komentarze

Obrazek użytkownika NASZ_HENRY

08-10-2023 [16:51] - NASZ_HENRY | Link:

Najgorzej moim zdaniem wypadają ci co chcą uchodzić za dziewice w burdelu. Tzn. zamiast przyjąć to, że warunki gospodarczo-polityczne mamy takie jakie mamy i w tym momencie popieranie PiSu w wyborach jest po prostu koniecznością, nawet jak jest tam wielu ludzi którzy nas odstręczają, to oni niby PiS popierają, ale na każdym kroku muszą podkreślić swoją "niezależność". Czyli ludkowie, którzy mogliby normalnie przyznać, że popierają PiS, ale nie, muszą to podkreślić, że co prawda są katolikami i patriotami itd., ale na PiS głosują niechętnie, bo przy okazji chcą pokazać - właściwie nie wiadomo co i nie wiadomo komu.😎  
 

Obrazek użytkownika Jabe

08-10-2023 [23:11] - Jabe | Link:

Koniecznością jest od­sunięcie okrągło­stołowców poli­tyczny niebyt, nim Polskę do szczętu zmarnują.

Obrazek użytkownika u2

08-10-2023 [23:28] - u2 | Link:

Marnują i marnują i nie mogą zmarnować. Polska się nadal rozwija. Zrobili to i tamto, Naprawili tu i tam. Cuda.

Obrazek użytkownika Jabe

08-10-2023 [23:58] - Jabe | Link:

Co naprawili?

Obrazek użytkownika u2

09-10-2023 [00:10] - u2 | Link:

Naprawili to i tamto.

Obrazek użytkownika Marek Kudła

08-10-2023 [17:44] - Marek Kudła | Link:

Polacy – ludzie z dużych miast – obudźcie się wreszcie !  Apeluję do was, bo wierzę, że napewno nie chcecie Polski Tuska !?!!

Apel do mieszkańców dużych miast po wschodniej stronie Polski :  Nie głosujcie na miłość Boga na tych, którzy zostawili was na pastwę losu w razie inwazji  ruskich barbarzyńców !!!
 

Obrazek użytkownika Marek Kudła

08-10-2023 [17:47] - Marek Kudła | Link:

Ci co nie idą do urn wyborczych – też głosują, ale na swoją niekorzyść !  Przykładem są wybory w Kosowie, gdzie Serbowie zbojkotowali wybory, wygrała mniejszość islamska i powstało nowe Państwo Kosowo.  Teraz większość serbska nie może się pogodzić z werdyktem, którego sami są winni  przez nierozumienie demokracji,  i walczą o dołączenie Kosowa do Serbii !  Polacy, ostrzegam was :  trzeciego Kaczyńskiego nie ma w Polsce !!!
 

Obrazek użytkownika Alina@Warszawa

08-10-2023 [19:12] - Alina@Warszawa | Link:

Trzeba to znowu tłumaczyć każdemu bojkotnikowi! Robię to od lat 90-tych, a teraz znowu to samo.
Ja rozumiem - nie nie podoba mi się system wyborczy, że to oszustwo zafundowane przez Kwaśniewskiego i Millera pod nadzorem Jaruzela i Kiszczaka. Ale jak na razie nie mamy innego! Nikt tego nie zmienił, bo albo nie chciał, albo nie mógł, bo miał za mało głosów, żeby zmienić zapisy konstytucyjne.

Żyjemy wciąż w państwie, które można w jakimś sensie porównać do obozu koncentracyjnego, w którym tak naprawdę wciąż rządzą jacyś obcy, a ci w pasiakach nie mają wiele do gadania: raz na 4 lata mogą sobie wybrać KAPO! 
Dlatego powtarzam wciąż genialny wpis znaleziony w komentarzach: "NAWET GDYBYM MIAŁ TYLKO PRAWO WYBORU KAPO W OBOZIE KONCENTRACYJNYM, POSZEDŁBYM DO WYBORÓW!" 

Bo oto mamy do wyboru podwójnego (zroślaka) kapo niemiecko-rosyjskiego, o którym chyba każdy Polak wie co potrafi - napaść, oszwabić, okraść (zaiwanić), zgwałcić, katować, mordować, a na koniec przerobić na mydło, spalić albo wrzucić do masowych dołów w lesie. I jeszcze taki ruski kapo potrafi napisać po latach, że ja, Polka nie jestem w stanie pojąć rosyjskiego humanizmu w stosunku do Polaków, a niemiecki kapo mówi całemu światu, że to Polacy wywołali II wś i mordowali Żydów! Na usługach tego zroślaka jest PO/KO, 3Droga, Lewica - wystarczy popatrzeć "po owocach" i po członkach ...

Drugi kapo - amerykański - jak na razie nigdy nie mordował Polaków (chociaż nie popisał się, żeby nas obronić w czasie II wś), a teraz - czy to się komuś podoba, czy nie, jest w Polsce gotowy do obrony przed odwiecznymi wrogami (zakładam, że USA nie zechce się znowu zeszmacić i wejść w koalicję z naszymi wrogami...). I po tej stronie stoi PiS. Czy ktoś jeszcze - nie wiem. Trzeba sprawdzić Konfederację pod tym kątem.

Przykład Kosowa powinien każdemu przemówić do rozsądku - jest na to jeszcze 6 dni - kochani do dzieła - rozsyłać gdzie się da! Aż wszyscy otumanieni przez TVN zrozumieją, że wybierając PO i bojkotując referendum podcinają gałąź na której siedzą sami i ich dzieci i wnuki

Obrazek użytkownika Pani Anna

08-10-2023 [19:33] - Pani Anna | Link:

Ocho, patrioci się pokazali i już odpalają "ciężarówki z Bergamo".

Obrazek użytkownika Alina@Warszawa

08-10-2023 [19:46] - Alina@Warszawa | Link:

Sztuczna inteligencja z Bergamo Ci odbiła?

Obrazek użytkownika spike

08-10-2023 [22:06] - spike | Link:

"Sfiksowała bo chłopa jej trzeba!" :))

Obrazek użytkownika Marek Kudła

08-10-2023 [17:50] - Marek Kudła | Link:

Polacy, z nimi nie da się zbudować wspólnoty !
Ci normalni ludzie skupili się wokół Zjednoczonej Prawicy, a ta reszta lewactwa to szkodnicy i zdrajcy Polski !  I chociaż mają obywatelstwo polskie, to oni nie są Polakami !
Oni nie pasują do naszej polskiej wspólnoty i nie utożsamiają się z narodem polskim !
Oni nie chcą brać udziału w najważniejszych sprawach dla bezpieczeństwa Państwa, bojkotują referenda i prace legislacyjne w parlamencie, głosują przeciwko Polsce w PE i żądają jej karania, nie potrafią rozróżnić dobra od zła a ich metodami działania są kłamstwa, agresja i nienawiść !
Krótko mówiąc ich oderwanie od rzeczywistości i pogarda do narodu polskiego i dla Polskości jest tak ogromna, że oni tworzą inną, lewacko-iberalną wspólnotę !
Skoro nie możemy się ich pozbyć, to powinniśmy ich zachęcać ze wszystkich sił do znalezienia sobie innego terytorium, lub usunąć ich za pomocą kart wyborczych z życia społecznego !!!
 

Obrazek użytkownika wielkopolskizdzichu

08-10-2023 [21:23] - wielkopolskizdzichu | Link:

"Skoro nie możemy się ich pozbyć, to powinniśmy ich zachęcać ze wszystkich sił do znalezienia sobie innego terytorium, lub usunąć ich za pomocą kart wyborczych z życia społecznego !!!"
Niewielki wzrostem Austriak, którego kunsztu malarskiego nie doceniono, podobnie myślał.

Swoja drogą ciekawe jakimi to metodami Kudła, Izabela, gośka, jazgot oraz inni Prawdziwi Polacy zamierzają się mnie pozbyć z Polski jeśli jednak uczepię się pazurami piastowskiej spuścizny?

Obrazek użytkownika spike

08-10-2023 [22:02] - spike | Link:

@Krzysztof
"moja Ojczyzna przez wielu jest niestety znienawidzona, choć nigdy nie byliśmy pierwotnym agresorem wobec innych narodów ani nie kolonizowaliśmy żadnych krajów a nasza dobroć i tolerancja były zawsze naszymi narodowymi cechami..."

-dodać należy, że jest też źródłem naszych nieszczęść i kłopotów, choćby teraz, V kolumna znowu może wpłynąć na losy Polski i Polaków, na ich szkodę.

"półkrwi Niemiec a półkrwi niby Kaszub, czyli D. Tusk"
półkrwi Niemiec - owszem, ale Kaszubem też nigdy nie był i nie jest, nawet powiedzieli to sami Kaszubi.
Z tego co wiem nazwisko Tusk jest żydowskie.

"Świat więcej zawdzięcza Polsce, niż Polska światu"
Spike

Pzdr.
 

Obrazek użytkownika Kazimierz Koziorowski

09-10-2023 [05:30] - Kazimierz Kozio... | Link:

Wyborco bacz na co już mistrz Jan Czarnolasu 460 lat temu zwracał uwagę w utworze "Satyr..." dedykowanym królowi:
...
Przypatrujże się dobrze, kto się na co godzi,
Bo chocia drugi w zacnym domu się urodzi,
Jesli morza nie świadom, jesli nie zna nieba,
Ani żaglów, ani mu styru zwierzać trzeba.
A nawięcej tego strzeż, abyś na urzędy
Łakomych ludzi nigdy nie sadzał, bo kędy
Sprawiedliwość przedajna, tam przeklęctwo wielkie

...

Klasyk renesansu już 5 wieków temu upatrywał gdzie czają się największe zagrożenia dla Rzeczypospolitej.

... Dalekoście się od swych przodków odstrzelili,
A prawieście na nice Polskę wywrócili.

...

i dalej m.in.:
coś jakby o nadzwyczajnej kaście

... wy, starych odstąpiwszy
Obyczajów, a nowsze sobie ulubiwszy,
Chcecie przedsię zachować starodawne sądy,
Aby król wszytki wasze uznawał nierządy
.
...

o rozbrojeniu

... Patrzcież, czegoście dla tych bogactw odstąpili,
Żeście prawie rycerską naukę stracili,
Na której nie tylko te ziemskie osiadłości,
Ale garła należą i wasze wolności.
Niechaj drudzy, jako chcą, prawo rozumieją,
Niechaj pisać i mówić roztropnie umieją:
Za fraszkę ten wasz rozum stanie na ulicy,
Jesli nie będzie pewny żołnierz na granicy.

...
 
ostrzegał nie tyle przed sąsiadami czy "sojusznikami" ile przed swojskimi dyplomatołkami

... Tego tam nie wiem, jaką przyjaźń z Niemcy macie
Albo jako daleko sobie dziś ufacie,
To tylko znam, że na was pilne oko mają
I co rok, to się pod was bliżej podsadzają
.
...