Czy Konfederacja wejdzie w koalicję z Tuskiem?

Na specjalne życzenie NASZEGO_HENRIEGO wklejam jako własną notkę komentarz, który zamieściłam pod przewrotnym wpisem GPS "Zaściankowość Konfederacji". Autor wpisu twierdzi, że Konfederacja nie przewiduje koalicji z PO: Konfederacja nigdy nie wyrażała chęci zawarcia koalicji z PO i nigdy nie była przeciwna prawom kobiet. Oczywiście pozwoliłam sobie na małe dopiski. :) 

O koalicji Konfederacji z PO mówił sam Mentzen! Od razu poparcie dla Konfederacji spadło z 15% na 10% .... 

W Konfederacji chyba najbardziej "narobił" się w sejmie G. Braun. Krzysztof Bosak starał się jak mógł i całkiem dobrze dawał sobie radę w Polsatach (TVN nie oglądam, nie wiem, czy tam bywał i z jakim skutkiem). Całkiem rozsądny był p. Winnicki związany z Narodowcami, ale on gdzieś zniknął, ponoć z powodu choroby (mam nadzieję, że się nie szczepił i że pojawi się w polityce). 

Jak widać mądrość zawarta w powiedzeniu "miłość jest ślepa" dotyczy także sympatii partyjnych, choć zdawałoby się, że dorośli ludzie potrafią do polityki podchodzić bez emocji miłosnych, że powinni traktować partie (w obecnym systemie musimy) i polityków jako narzędzia za pomocą których każdy z nas kieruje wspólną własnością, czyli państwem!  Nie można z powodu owej miłości nie dostrzegać słonia - Mentzena - w konfederacyjnej menażerii! 

Nie  można - jak to czynią zwolennicy Tuska i PO, sterowani przez TVN - zatykać uszu i wyłączać mózgu na każdą niewygodną wiedzę o zbrodniach Tuska, szwindlach jego rządu, codziennych kłamstwach na spędach dla emerytowanych UB-eków, o posmoleńskich resetach z Rosją, o otwarciu granic Polski i UE dla Rosjan z Obwodu Kaliningradzkiego, o rozbrojeniu Polski, o wszystkich aferach w latach 2007-2015, o jego psychopatycznych zachowaniach, czy zapowiedziach, że po wyborach usunie natychmiast jakichś urzędników - dokładnie tak jak to robili hitlerowcy we wrześniu 1939! Nie można zapominać o tym jak Tusk odwołał rząd Jana Olszewskiego, co z perspektywy czasu jest wyraźną agenturalną działalnością na zlecenie Niemiec i Rosji. O wyborach organizowanych przez PO/PSL na ruskich serwerach mało kto już pamięta, a to się układa w zdradziecki ciąg logiczny i nie chce być inaczej.

Nie można zapominać o PiS-owskim ministerstwie zdrowia i tego co to ministerstwo wyczyniało w czasie sztucznej pandemii, Na czyje polecenie kupili kilka razy więcej szczepionek niż było Polaków, którzy mogli być zaszczepieni? Nie wolno zapominać jak m.z. zakazało stosowania amantadyny (i WYCOFAŁO Z APTEK!!!!), zamiast rozdawać ją za darmo każdemu chętnemu, skoro wirus jest taki groźny, a lek od kilkudziesięciu lat dopuszczony i skuteczny? 

Nie można zapominać o dokonaniach PSL/ZSL, złodziejstwie, oszustwach, podniesieniu wieku emerytalnego na Tusko-niemieckie życzenie, o umowie gazowej, o Pawlaku i jego radach dla emerytów, żeby zajęli się montowaniem instalacji fotowoltaicznych. O koalicji z pustostanem partii Polska 2050, czyli Hołownią też szkoda gadać, bo żadnego sensu ideologicznego i politycznego to nie ma. No chyba, żeby patrzeć na Trzecią Drogę jako koalicję rosyjsko-izraelską. Ot taką przechowalnię agentów.  Pawlak i PSL brało bardzo aktywny udział wraz z Wałęsą w odwołaniu rządu Jana Olszewskiego.

O Lewicy/SLD/PZPR/PPR nie chce mi się pisać, bo historia tych ludzi zaczyna się w 1944 roku na ruskich czołgach, a ich kolejne poczwarki o coraz to nowych nazwach przybierają pozę dziewicy, na co dają się nabierać kolejne pokolenia młodych ludzi (tych uważających się za inteligentnych z dużych miast) co - z jeszcze żyjącym betonem partyjnym i ZOMO-wcami - wystarcza ostatnio, żeby ci przestępcy, zdrajcy i zwolennicy zboczeń dostali się do sejmu i żyli na nasz koszt wciąż w czerwonych sweterkach, albo krawatach! 

Tak więc dla Konfederacji żadna koalicja nie jest korzystna, bo musieliby wejść w układ z "układem". No chyba, że mieliby realną władzę nad jakimiś konkretnymi dziedzinami, np. zdrowia, i mogli zrealizować swoje propozycje, z rozliczeniem oszustów kowidowych włącznie.

Gdyby wynik wyborów był taki jak w przedstawianych nam sondażach, to nikt bez Konfederacji nie mógłby utworzyć rządu. No chyba, że PiS - mniejszościowy. Nie podejmuję się dalszych dywagacji po próżnicy. Za tydzień wszystko będzie jasne, o ile szczęśliwie przetrwamy ten czas bez obcej ingerencji zbrojnej.

Forum jest miejscem wymiany opinii użytkowników, myśli, informacji, komentarzy, nawiązywania kontaktów i rodzenia się inicjatyw. Dlatego eliminowane będą wszelkie wpisy wielokrotne, zawierające wulgarne słowa i wyrażenia, groźby karalne, obrzucanie się obelgami, obrażanie forumowiczów, członków redakcji i innych osób. Bezwzględnie będziemy zwalczali trollowanie, wszczynanie awantur i prowokowanie. Jeśli czyjaś opinia nie została dopuszczona, to znaczy, że zaliczona została do jednej z wymienionych kategorii. Jednocześnie podkreślamy, iż rozumiemy, że nasze środowisko chce mieć miejsce odreagowywania wielu lat poniżania i ciągłej nagonki na nas przez obóz "miłości", ale nie upoważnia to do stosowania wulgarnego języka. Dopuszczalna jest natomiast nawet najostrzejsza krytyka, ale bez wycieczek osobistych.

Komentarze

Obrazek użytkownika NASZ_HENRY

06-10-2023 [12:03] - NASZ_HENRY | Link:

Dziękuję

...- ale mam dzisiaj szczęśliwy dzień - dwie blogerki odgadują moje potrzeby ;-)

Trochę podywaguję ale w kilku kawałkach aby nie mieszać problemów.
Na początek przypomnę jak Tusk oferował pracownikom zamykanych stoczni, konkurencyjnych dla stoczni niemieckich, aby zajęli się strzyżeniem psów za 5 zł na godzinę. Przy tym to Pawlak to tylko nędzny substytut Tuska 😎

 

Obrazek użytkownika Jabe

06-10-2023 [12:31] - Jabe | Link:

Oczywiście najkorzystniejsza byłaby re­inkarnacja POPiS-u.

Obrazek użytkownika Edeldreda z Ely

06-10-2023 [12:35] - Edeldreda z Ely | Link:

Chociaż z Henrym zgadzam się z umiarkowaną częstotliwością (o odgadywaniu potrzeb nawet nie wspominając), to rzeczywiście - na ten komentarz zwróciłam uwagę :-) 

Obrazek użytkownika NASZ_HENRY

06-10-2023 [12:43] - NASZ_HENRY | Link:

Trzy nogi

Arbuz PSL i pustostan czyli Polska 2050  trzeba rozpatrywać łącznie bo zawiązały koalicję 3Droga.

3 Droga czyli Sekta anty-PiS-owskiego obłędu stoi na trzech nogach.
Te 3 nogi to:
Szymon Hołownia reprezentant TVNu czyli amerykańskich braci starszych
Władysław Kosiniak - Kamysz rozwiedziony reprezentant WSI krakowskiej
Władysław T. Bartoszewski to reprezentanci banku inwestycyjnego JP Morgan oraz obywatel polski i poddany Króla Karola III.
O korzeniach wymienionych to można w Wiki przeczytać.
I ta  reprezentacja narodu wybranego ma czelność głosić, że katolicy nie powinni głosować na PiS. Nawet kot tfu koń by się uśmiał 😎

O Konfie też będzie 😎

 

Obrazek użytkownika Grzegorz GPS Świderski

06-10-2023 [12:57] - Grzegorz GPS Św... | Link:

"O koalicji Konfederacji z PO mówił sam Mentzen!"

Mówił o niej tak, że w nią nie wejdzie. TVN straszy tym, że Konfederacja wejdzie w koalicję z PiS, a TVP straszy, że Konfederacja wejdzie w koalicję z PO, a Konfederacja bardzo wyraźnie ogłasza głosem wszystkich swoich liderów, że na pewno takich koalicji nie utworzy. Liderzy Konfederacji mówią wyraźnie: gdy ani PO, ani PiS nie zbiorą większości rządowej, to będą ponowne wybory, bo Konfederacja im nie pomoże. Więc jeśli ktoś chce odsunąć PiS od władzy i nie dopuścić do niej PO, to musi głosować na Konfederację. Nowa Lewica bez problemów wejdzie w koalicję z PO, a Trzecia Droga bez problemów i z PO, i z PiS, bo PSL to najbardziej obrotowa partia w Polsce. Tylko głosowanie na Konfederację powoduje możliwość odsunięcia socjaldemokratów z POPiS-u od władzy i skierowanie Polski na drogę wolnorynkową, kapitalistyczną, liberalną, wolnościową. 

Obrazek użytkownika Grzegorz GPS Świderski

06-10-2023 [13:45] - Grzegorz GPS Św... | Link:

"Najważniejsze jest to, żeby odsunąć od władzy Jarosława Kaczyńskiego i nie pozwolić dojść do władzy Donaldowi Tuskowi. Uważam, że musimy zakończyć wzajemne szczucie, podziały, ten bezsensowny spór, który niszczy Polskę. Będzie to możliwe tylko wtedy, gdy Konfederacja wyśle na polityczną emeryturę zarówno Donalda Tuska, jak i Jarosława Kaczyńskiego. Nie wejdziemy w żadną koalicję ani z PiS, ani z KO. Nie chcą tego nasi wyborcy" – mówi Salonowi 24 Anna Maria Siarkowska, poseł na Sejm, kandydat z listy Konfederacji na Mazowszu. Bardzo mądra, sensowna, dokładnie oddająca program, intencje i deklaracje Konfederacji, wypowiedź posłanki Siarkowskiej: 
https://www.salon24.pl/newsroom/1329651,byla-poslanka-pis-teraz-startuje-z-konfederacji-odsunac-kaczynskiego-i-tuska

Obrazek użytkownika sake3

06-10-2023 [16:38] - sake3 | Link:

Mądra,sensowna,oddająca program na dodatek pszczółka Maja.Bo tak z kwiatka na kwiatek partyjny......

Obrazek użytkownika Es

06-10-2023 [14:59] - Es | Link:

Odmawiając udziału w ewentualnie koniecznej dla formowania rządu, w powtórce wyborów konfa przepadnie z kretesem. Nikt spoza waskiej grupy najzagorzalszych zwolenników nie odda ponownie głosu wiedząc, że będzie zmarnowany. 
w ten sposob konfa osiagnie najbardziej ulubioną przez Korwina  pozycję: 3 procent poparcia wystarczającego dla otrzymania subwencji.

Obrazek użytkownika marsie

06-10-2023 [15:12] - marsie | Link:

Bez jaj, Konfederacja to "pożyteczni idioci", by idiotami ich nie nazwać – a Prawo i Sprawiedliwość spokojnie dostanie 45 procent - i będzie dobrze!
 

Obrazek użytkownika spike

06-10-2023 [15:52] - spike | Link:

A ja gdzieś czytałem (chyba S24), że Mentzen stwierdził, że wejdzie w koalicję z każdym, kto spełni ich jakieś postulaty, a że prywatyzacja wszystkiego co państwowe jest zbieżna z POlszewikami, więc jasno widać, że wejdą do koryta, jeżeli większość głupców wybierze Patologię Obywatelską o charakterze mafijnym, razem z lewackimi dewiantami, będą stanowić "siłę narodu" !

Ciekawe na co liczą dewianci, muzułmanie wolą kozę, niż Biedronia.

Obrazek użytkownika NASZ_HENRY

06-10-2023 [16:20] - NASZ_HENRY | Link:

5%-10%-15%

Nie wejdziemy w żadną koalicję ani z PiS, ani z KO. Nie chcą tego nasi wyborcy – mówi Salonowi 24 Anna Maria Siarkowska, była posłanka  PiS, kandydat z listy Konfederacji na Mazowszu.

Przejdźmy zatem do konkretów, znaczy procentów.

Jak napisała @Alina:
O koalicji Konfederacji z PO mówił sam Mentzen! Od razu poparcie dla Konfederacji spadło z 15% na 10%.

Czyli z sondaży wynika, że wyborcy Konfederacji akceptują PiS w 1/3 a PO w 2/3.
I jest to od lat constans! Taki  sam procent wyborców Konfy w czasie wyborów prezydenckich popierał Trzaskowskiego (2/3) i żeby być dokładnym taki sam procent (1/3) jego nie popierał i dlatego Duda wygrał!!!
Czyli pani Sierakowska co do preferencji wyborców Konfy delikatnie mówiąc mija się z prawdą, a mniej delikatnie łże  jak GPS. Konfederacja dostanie w wyborach swoje 9%, ale to nie te procenty będą decydować o ilości mandatów dla zwycięzcy.
Dziękuję Państwu za uwagę - jak mawia moja trzecia ulubiona blogerka @Ula🌼

 

Obrazek użytkownika Alina@Warszawa

06-10-2023 [16:36] - Alina@Warszawa | Link:

Logika w tym jest jakaś.
Trzeba też wziąć pod uwagę, że jakaś część popierających Konfę nie słyszała z kim chce wchodzić w spółę Sławomir Mentzen ...
Poza tym może być też tak, że nawet to 15% jest znacznie zaniżone i poparcie rzeczywiste będzie dużo wyższe - jak 4 lata temu. Jest to tym bardziej prawdopodobne, że po 2 ostatnich odcinkach "Resetu" poparcie dla PO może być znacznie niższe niż pokazywały sondaże  - nie ma chyba sondaży w ostatnim tygodniu?
Po poniedziałkowej debacie z Tuskiem elektorat może jeszcze bardziej się rozproszyć w kierunku Konfy, PJJ, czy Samorządowców. Jeśli 20% jest niezdecydowanych to jest się o co bić - na pewno nie ma wśród nich popieraczy PiS i PO.
Jeśli Konfederacja będzie 2, to być może stworzy z PiS koalicję konstytucyjną, a to dopiero byłoby ciekawe.

Obrazek użytkownika NASZ_HENRY

06-10-2023 [17:42] - NASZ_HENRY | Link:

U mnie jest logika a u Ciebie wishful thinking - tfu pobożne życzenia.
Pozdrawiam serdecznie 🌼
 

Obrazek użytkownika sake3

06-10-2023 [17:57] - sake3 | Link:

@NASZ-HENRY......Wejdzie ,wejdzie,aż nogami przebierają.Sprytny Sikorski zaprosi ich na partyjkę golfa w Chobielinie jak to bywa w wyższych sferach,małżonka poda kapary duszone i po deserze przy dyskretnych dźwiękach organów ,,przybliży się''programy,a może i znajdzie się jakieś miejsce w gabinecie (na razie) cieni .

Obrazek użytkownika Alina@Warszawa

06-10-2023 [18:24] - Alina@Warszawa | Link:

06-10-2023 [17:42] - NASZ_HENRY 
Nie życzenia, tylko rozpatrywanie różnych wariantów - tu tych najdalej idacych.

Obrazek użytkownika Alina@Warszawa

06-10-2023 [18:23] - Alina@Warszawa | Link:

Bosak i Mentzen na żywo w Lublinie:
https://www.youtube.com/watch?... 
 

Obrazek użytkownika Alina@Warszawa

07-10-2023 [18:59] - Alina@Warszawa | Link:

Czy można sobie lepszą rekomendację wyborczą dla Konfederacji niż wpis w Interii, pt. 
"Jesteśmy jak Avengersi". Lewica wskazała swojego rywala. Nie jest to PiS?
No nie można! Lewactwo najbardziej boi się Konfederacji! Nie Tuska, nie Kaczyńskiego, nie Cieciej drogi! Boi się Mentzena, Bosaka i Brauna!

Obrazek użytkownika NASZ_HENRY

07-10-2023 [19:06] - NASZ_HENRY | Link:

Alina@Warszawa

Oni się boją, bo walka idzie o to kto będzie na podium wyborczym, a zadecydują niewielkie - 1%-3% różnice.
Różnica w pozyskanych mandatach będzie za to kilka razy większa ;-)
 

Obrazek użytkownika Alina@Warszawa

07-10-2023 [19:19] - Alina@Warszawa | Link:

No niby tak, ale przecież Lewacy mogliby prowadzić kampanię wyborczą przeciw PO - mówiąc, że są bardziej postępowi niż Tusk, i jeszcze lepiej będą rządzić, bo przecież PO ma więcej do urwania ... Więc to nie tylko o 2-3 procenty chodzi. Poza tym nie wyobrażam sobie, że są jacyś wyborcy Konfederacji, którzy byliby gotowi głosować na czerwone swetry i krawaty zamiast na Konfederację. 
Przeprowadziłam sondaż metodą p. Krzysztofa i wyszło mi, że wśród sympatyków Konfederacji nie ma żadnego zwolennika Lewicy. :)

Obrazek użytkownika NASZ_HENRY

07-10-2023 [20:05] - NASZ_HENRY | Link:

Alina@Warszawa...Elektoraty partyjne są zabetonowane i między nimi już nie ma przepływów.
Walka toczy się o niezdecydowanych i dotychczas nie głosujących. To jest około 10%  wszystkich wyborców. Tak się złożyło, że o trzecie miejsce na podium jest trzech kandydatów. Pierwsze miejsce ma PiS drugie KO  i tej kolejności nic nie zmieni. A trzecie jest wielką niewiadomą. Kwiatek dla Pani za 20 komentarzy  🌼

 

Obrazek użytkownika Alina@Warszawa

08-10-2023 [00:03] - Alina@Warszawa | Link:

Dlaczego Grzegorz Braun jest wyciszony przez Mentzena i Bosaka?
Może dlatego, że ma zbyt dużą zdolność przewidywania przyszłości politycznej i za dobrze zna traktaty, które Polska podpisywała w przeszłości, a które przestały działać na skutek utraty państwowości w latach 1772-1990? 
Polecam, bo po 9 latach wywiad z G. Braunem jest jeszcze bardziej wstrząsający - w sensie poznawczym - dla przeciętnego Polaka:
"Grzegorz Braun o sytuacji na Ukrainie - wypowiedź 21.02.2014

Obrazek użytkownika NASZ_HENRY

08-10-2023 [07:39] - NASZ_HENRY | Link:

Gdybyś

była prezeską Konfederacji, to bym na nią zagłosował 🌼

 

Obrazek użytkownika Alina@Warszawa

08-10-2023 [12:02] - Alina@Warszawa | Link:

Jest mi rozkosznie bez żadnej publicznej funkcji, choć jakieś tam drobne pełniłam. Niestety w zderzeniu z UB-ecją, która potrafi wymyślić każde świństwo i rozpuścić najbardziej podłe plotki, uczciwy człowiek nie ma szans. Teraz mają do dyspozycji i TVP, i TVN i Polsat, Internet. Musiałabym mieć armię rodzinną do walki z oszustami. 
Niezdecydowani powinni zaryzykować głosowanie na Braunową część Konfederacji. 4 lata temu zaryzykowałam głosowanie na G. Brauna i pierwszy raz w życiu nie tylko mam własnego posła, to jeszcze nie muszę się wstydzić tego co robił w Sejmie, choć i w tym przypadku można się przyczepić do jakichś nieistotnych szczegółów.