Czyja ma być Polska?

Lata temu do mojego miasta przyjechał Premier Tusk. Całkiem przypadkiem byłam wtedy na Placu Kościuszki i zaciekawiona zbiegowiskiem podeszłam bliżej. Donald, jak zwykle klepał jakieś głodne kawałki o zbrodniach PiS etc. Dopchałam się w pobliże Premiera i podniosłam rękę. Zauważył mnie i z uśmiechem pozwolił mi zadać pytanie. Znacie mnie, no o co ja mogłam zapytać polskiego Premiera? Zapytałam tradycyjnie jak innych Premierów: Co pan zamierza zrobić w sprawie głodujących dzieci i staruszków? Premier Tusk odpowiedział mi żebym mu nie zawracała głowy, bo on ma ważniejsze sprawy do zrobienia. Zatkało mnie. No co może być ważniejsze do diabła?! Trzeba było zobaczyć minę Tuska kiedy nagle koło niego zrobiło się bardzo luźno. Sporo ludzi nagle straciło ochotę na uściski premierowskiej dłoni i odeszło.

Popatrzcie na dzisiejsze spotkania Tuska z szaraczkami. Donald wyciągnął wnioski z naszego spotkania na Placu Kościuszki. Czy już wiecie dlaczego Rachoń, Kłeczek czy tacy jak ja, nie mają szans na zadanie pytań Tuskowi? Dzisiaj już wprost jego akolici nam grożą i ubliżają. Ludzie to widzą, i jak w moim mieście, po tamtym spotkaniu, rządząca wtedy Platforma nie wygrała już żadnych wyborów.

Minęły lata. Pisałam notki o polskiej hańbie - o biedzie. Pisałam także np. o tragedii Pani Ireny Szafrańskiej. Obnażałam głupotę władzy i zaniechania po obu stronach barykady itd. Pamiętacie pisiorki jak mnie chcieliście zagryźć za propozycje minimalnej renty / emerytury w wysokości 1500 zł - albo za darmowe leki dla staruszków? Pytaliście skąd na to brać, a ja odpowiadałam: przyzwoite państwo i przyzwoici urzędnicy - czyli wystarczy nie kraść i nie pozwolić kraść aferzystom. Wnerwiona, opisałam to wszystko do Prezesa Kaczyńskiego. Odpowiedź była krótka: To się zmieni po tych wyborach jeśli wygramy. Daję na to słowo honoru. Słowa dotrzymał. Zrobił więcej niż oczekiwałam. Dziękuję Panie Prezesie.

Dziękuję za uwagę.

YouTube: 
Forum jest miejscem wymiany opinii użytkowników, myśli, informacji, komentarzy, nawiązywania kontaktów i rodzenia się inicjatyw. Dlatego eliminowane będą wszelkie wpisy wielokrotne, zawierające wulgarne słowa i wyrażenia, groźby karalne, obrzucanie się obelgami, obrażanie forumowiczów, członków redakcji i innych osób. Bezwzględnie będziemy zwalczali trollowanie, wszczynanie awantur i prowokowanie. Jeśli czyjaś opinia nie została dopuszczona, to znaczy, że zaliczona została do jednej z wymienionych kategorii. Jednocześnie podkreślamy, iż rozumiemy, że nasze środowisko chce mieć miejsce odreagowywania wielu lat poniżania i ciągłej nagonki na nas przez obóz "miłości", ale nie upoważnia to do stosowania wulgarnego języka. Dopuszczalna jest natomiast nawet najostrzejsza krytyka, ale bez wycieczek osobistych.

Komentarze

Obrazek użytkownika angela

03-10-2023 [18:19] - angela | Link:

A oto teraz Niemiec, prowadził otumaniony narod ulicami, przesiąkniętymì  krwią pokolen, ulicami Warszawy, narod  niepomny tragicznej historii,  pcha Polskę spowrotem w krwiożercze łapska Ruskiego i Niemca. 
Pcha w łapy naszych odwiecznych zaborcow,  bez jednego wystrzału pod panowanie wrogów. 
Gdzież ten placz dzieci germanizowanych i rusyfikowanych, bitych po rączkach za Polską mowę. 
Gdzież powstania, w których ginęli najlepsi patrioci dla odzyskania ojczyzny.
Gdzie Katyn, w ktorym wymordowano mózg spoleczenstwa, a rodziny wywieziono w pole w  wieczne mrozy.
Gdzie żołnierze Polski podziemnej, wyklęci,  kiedy spod kul okupanta niemieckiego, trafiają prosto do  katowni  sovieckich, chowani w chlewach, na śmietnikach, łączkach po których ludzie depczą nieświadomi,  ze depczą mogiły naszych bohaterów. 
Gdzież blisko 70 lat okupacji sovieckiej, zniewolenia i okradania, kiedy w sklepach Polacy widzieli tylko puste haki, a na półkach sól i ocet.
Gdzież Smoleńsk, kiedy po sovieckim 'remoncie'  samolotu giną czolowi przedstawiciele państwa polskiego,   z dwoma  prezydentami.
Gdzież wyprzedaż, nawet tej ubogiej spuścizny po komunizmie i wypchanie mlodych z kraju za chlebem , jako wyrobników u zachodnich panów, które zafundował Tusk i POPSL. 
LUDZIE.... Macie teraz Polskę dostatnią, dlaczego pozwolicie się prowadzić jak barany na rzeź, szkodnikowi który zmanipulował wasze umysły i NIE PROPONUJE WAM NIC W ZAMIAN.
Rozejrzycie się w koło, odrzućcie nienawiść którą wam zaszczepił, i stańcie ZA POLSKĄ.  
Niech Niemiec wam nie miesza w glowach, bo to od was zalezy teraz WASZ LOS, los waszych dzieci i wnuków. 
Czy będą ZNÓW  wyrobnikami na zachodzie, ponizani i pomiatani prze Niemca, czy będą panami we własnym bogatym kraju.
Niemcy wiedzą, ze za kilka dosłownie, 3-5 lat, to oni będą przyjeżdżac do Polski na zarobek, przy tempie naszego rozwoju, BO U NICH JEST RECESJA, GOSPODARKA STOI, BO NIE MAJA KOGO OKRADAC.
BROŃMY POLSKI PRZED NIERZĄDEM TUSKA. !!!!!

Obrazek użytkownika Ula Ujejska

03-10-2023 [18:24] - Ula Ujejska | Link:

Angela
Świetny wpis - uzupełnia moją notkę
Dziękuję i pozdrawiam

Obrazek użytkownika Jan1797

03-10-2023 [20:41] - Jan1797 | Link:

Czy ktokolwiek zdroworozsądkowy oczekuje, że napiszemy o przywódcach UE wezwanych dzisiaj na globalny dywanik w obliczu kolejnego zagrożenia, raczej nie? Ale że osiemset tysięcy niemieckich wiz nie wstrząsnęło tak „bezpieczeństwem UE” jak dwieście siedemdziesiąt wiz polskich to zdecydowanie żart. Dlatego dzisiaj muszą zakrzyczeć jutrzejszy wniosek EPP o relokacji uchodźców. W przeszłości nic tak mną nie szarpało, jak kolejki do grzebania w śmietnikach. A dzisiaj. Otwarte ze zdziwienia buzie, gdy wspomina się czasy sprzed dekady?

Obrazek użytkownika Ula Ujejska

04-10-2023 [17:54] - Ula Ujejska | Link:

Janku
Chcesz mieć Polskę silną?
Wolną, piękną i uczciwą?
Chwytaj mocno szablę w dłoń
Bolszewików goń goń goń!

Obrazek użytkownika Jan1797

04-10-2023 [18:21] - Jan1797 | Link:

Ula,
Gdzie znalazłbym tyle optymizmu, energii i empatii? :-)
Wiem że Polacy mają wiedzę i godność, patrzę jak pracują, chcę zaufać.

Obrazek użytkownika Jabe

03-10-2023 [18:45] - Jabe | Link:

Współcześnie to pisowcy klepią jakieś głodne kawałki o zbrod­niach Donalda Tuska, etc.

Obrazek użytkownika Alina@Warszawa

03-10-2023 [19:39] - Alina@Warszawa | Link:

Zbrodnie Tuska:
- 20 oficerów w katastrofie/zamachu CASY 23.01.2008 w Mirosławcu,
- 96 osób w zamachu Tu154M 10.04.2010 w Smoleńsku
- weekendowi samobójcy związani z zamachem
- Dariusz Ratajczak czerwiec 2010,
- Andrzej Lepper 5.08.2011
- gen. Petelicki 16.06.2012 
- i wielu wielu innych
Mało? Pokaż mi inny rząd w Polsce po 1990 roku, który ma taką smugę zbrodni jak rząd Tuska? 

Pokaż mi inny rząd na świecie, który ma taką smugę zbrodni - to dużo łatwiejsze zadanie

Obrazek użytkownika Jabe

03-10-2023 [19:57] - Jabe | Link:

O, to sporo. Gdzie teraz siedzi?

Obrazek użytkownika Ula Ujejska

03-10-2023 [20:02] - Ula Ujejska | Link:

Jabe
Nie wiesz? Siedzi w niemieckiej kieszeni!

Obrazek użytkownika Jabe

03-10-2023 [20:07] - Jabe | Link:

Jakim cudem?

Obrazek użytkownika Ula Ujejska

03-10-2023 [20:22] - Ula Ujejska | Link:

Jabe
//Jakim cudem?//
Nie udawaj że go tam nie spotkałeś
🤣🤣🤣

Obrazek użytkownika Jabe

03-10-2023 [20:31] - Jabe | Link:

Tak sobie myślę, że ktoś z takimi o­siągnię­ciami zo­stałby co naj­mniej oska­rżony. Stąd wniosek, że na te jego zbrodnie żadnych do­­wodów nie ma, ino wierzenia.

W sumie zastanawiające, że PiS nie próbuje nawet do­ciekać.

Obrazek użytkownika Ula Ujejska

03-10-2023 [20:44] - Ula Ujejska | Link:

Jabe
Zapomniałeś o powołaniu Komisji Śeldczej do spraw badania ruskich wpływów w Polsce? Jest kilka innych śledztw - ale o tym pewnie będzie głośno za jakiś czas.

Obrazek użytkownika Jabe

03-10-2023 [21:04] - Jabe | Link:

Jest taka komisja? Co wykazało śledz­two w sprawie gen. Pete­lickiego?

Obrazek użytkownika Ula Ujejska

03-10-2023 [21:09] - Ula Ujejska | Link:

Jabe
O "seryjnego samobójcę" spytaj Tuska. Tak się dziwnie składa, że wszyscy kluczowi świadkowie stali się jego ofiarami.

Obrazek użytkownika Jabe

03-10-2023 [21:16] - Jabe | Link:

Właśnie to mnie frapuje, PiS nie drąży.

Obrazek użytkownika Ula Ujejska

03-10-2023 [20:05] - Ula Ujejska | Link:

 Alina@Warszawa 
Dziękuję za ten wpis,
Ja dorzucę film "Reset" gdzie jest sporo innych zbrodniczych wątków dotyczących Tuska i jego sitwy.

Obrazek użytkownika Jabe

03-10-2023 [20:07] - Jabe | Link:

Jakie?

Obrazek użytkownika Ula Ujejska

03-10-2023 [20:20] - Ula Ujejska | Link:

Jabe
Obejrzyj to się dowiesz i douczysz 🤣

Obrazek użytkownika sake3

03-10-2023 [20:11] - sake3 | Link:

Współcześnie to peowcy i leactwo klepią jakieś głodne kawałki o zbrodniach PiS .Nawet w w Brukseli eurognida Biedroń  daje popisy nienawiści i oskarża Kaczyńskiego.

Obrazek użytkownika Ula Ujejska

03-10-2023 [20:18] - Ula Ujejska | Link:

Sake3
Ja pamiętam za rządów Tuska jak niejaka Pitera odkryła największą zbrodnię PiS: kupno kanapki z dorszem za ok. 8.50 zł, O mordercy laptopa Zbigniewie Ziobrze to już nie wspomnę. Dodam tylko, że pisiorki zwróciły do kasy co do grosza za te zbrodnie zanim oddali władzę.

Obrazek użytkownika Ptr

04-10-2023 [11:30] - Ptr | Link:

@jabe 
Skoro wiesz ,że jest podejrzenie przestępstwa, ale wiesz ,że nie było oskarżenia. Czy uważasz ,że oskarżenie powinno być ? Mając świadomość skutków i ewidentnych wymienionych wyżej strat. Czy powinno się oskarżyć i przeprowadzić proces podejrzanym ? Chodzi też o odpowiedzialność polityczną ? Ale nie ,że sady, ale ty jako obywatel , bo obywatele są suwerenami we własnej ojczyżnie. Powinni mieć zdanie jak powinno być. Co sądzisz ? Powinno się osądzić ? 

Obrazek użytkownika Jabe

04-10-2023 [13:52] - Jabe | Link:

Wiem, że nie ma podej­rzenia prze­stępstwa. Gdyby było, rządzący dawno by je prze­ciw Donal­dowi Tuskowi wy­korzystali. Sprawa rozgrywa się jedynie me­dialnie.

Obrazek użytkownika angela

04-10-2023 [22:03] - angela | Link:

Jabe, nie jest sztuką wsadzić dziada, a odpowiadac potem za pana, bo go wraże sądy uniewinnią i jeszcze zarobi gruba kasę przestępca. Poczekamy, jak mówili starsi  " co ma wisieć, nie utonie", dlatego Jabe spokojnie.