Wiemy gdzie mieszkasz. Znamy twój adres


 

Parę dni temu Donald Tusk pojawił się ze swoją ekipą przed wejściem do znienawidzonej przez opozycję TVP, by, jak zapowiedziano, zrealizować konferencję prasową.
Tusk, który ma przekonanie, że wszystko mu wolno, dokonywał wyraźnej prowokacji. Ten ewidentny tchórz i histeryk, wiedząc, że nic mu tu nie grozi, chciał pokazać: - patrzcie jaki ja jestem odważny. Do jaskini lwa wejdę i nawet dam mu w pysk.
Na swoje nieszczęście do konferencji dołączył dziennikarz Michał Rachoń, m.in. także pracownik TVP. Miał do tego pełne prawo. Rachoń to kawał chłopa. Taki wysportowany i twardy dwumetrowiec. Do jego "poskromienia' potrzeba chyba z dziesięciu takich konusów, jak wrzaskliwy i szczekający pinczerek Kołodziejczak.
Tusk się wyraźnie zdenerwował, stracił rezon i jak to zazwyczaj u niego, zaczął być wulgarny i rzucać obelgami w Rachonia, na którego reaguje alergiczną wysypką, szczękościskiem, a nawet, jak mi po cichu szepnął jeden z obserwatorów, również czasami nietrzymaniem moczu (jak pan Sikorski, co nawet zostało uchwycone kamerami).

Na pomoc swojemu liderowi wyszedł pan poseł Andrzej Rozenek – dla mnie wybitnie nieciekawa postać. Patrząc na niego widzę klasycznego "wora w zakonie". Kto nie wie o czym mówię to takie określenia z Wikipedii: "...używane w dawnym ZSRR, obecnej Rosji i republikach postradzieckich określenie profesjonalnego przestępcy, ... Niegdyś worem mógł być tylko Rosjanin, obecnie są to także przedstawiciele innych narodów, należący do różnych gangów rosyjskiej mafii."
To jest moja osobista wizja, a nie informacja, więc niech Rozenek nie kombinuje, że do sądu powoła blogera. A lubi to robić, bo sam jest bezkarny, a innych kocha krzywdzić.

Jeśli państwo nie kojarzycie tego gościa, to przypomnę, że był to "przyboczny" Goebellsa stanu wojenne go Jerzego Urbana. A formalnie zastępcą rynsztokowego brukowca bolszewików "NIE".
To także człowiek pełen uczuć – zakochany w Rosji i Putinie.
Udawał się nawet do tego cara sładać hołd [ W 2010 był obok Adama Michnika i Leszka Millera członkiem polskiej delegacji uczestniczącej w spotkaniu Klubu Wałdajskiego – Wikipedia]

Przed chwilą skończyłem oglądać relację z procesu w trybie wyborczym, gdzie poseł Rozenek wytoczył sprawę sądową redaktorowi Tomaszowi Sakiewiczowi.
Opozycja, którą ja traktuję jako antypolską neo-bolszewię, w kraju czuje się bezkarna, bo wie, że zdeprawowani cwaniacy w togach, zerwali ze sprawiedliwością, walczą z demokratyczną władzą w swoim dążeniu do osiągnięcia europejskiej sędziokracji. Czyli sędziowie są wyrocznią, która ostatecznie decyduje o wszystkim. Na przykład to oni decydują kiedy odłączyć człowieka od maszyny, by wreszcie skonał, zgodnie z paragrafem o eutanazji.

Rozprawa dotyczy tego, że redaktor Sakiewicz opublikował swoje wytłumaczenie i przybliżanie czytelnikom znaczenia słów, które w gangsterskim kodzie mają złowieszcze znaczenie.
Rozenek, poseł i dziennikarz, dla mnie paskudny i śliski (i niestety bezkarny) bolszewik, wysyczał prosto w twarz Rachoniowi: - Wiemy gdzie mieszkasz... Znamy twój adres.
Prosty, uczciwy człowiek pomyśli: - Eee tam. Co to takiego. Listonosz też zna mój adres... I mnóstwo ludzi.

Otóż nie. Wypowiedzenie prosto w twarz takich słów, to w przestępczym slangu bardzo poważna groźba. Oznacza to, ze możemy ciebie dopaść w każdej chwili – na przykład nasłać w nocy paru zbirów, którzy wejdą do ciebie i mogą tobie, twojej żonie, a nawet dzieciom, zrobić co zechcą.
Ukarzą, bo pana Tuska, bossa, się nie obraża.
To również oznacza, że Michał Rachoń i jego bliscy byli inwigilowani, może śledzeni i zbierano o nich poufne informacje. A to mi pachnie jak nic innego, bolszewicką bezpieką. Jeżeli ktoś ma wątpliwości, to niech wie, że przestępcy, gangi i mafie to także komunistyczna bezpieka. Gdyby nie symbioza esbeków, a nawet starych ubeków, a potem uopiaków i wsioków z całym gnojem świata przestępczego, to nie mielibyśmy tych nieustannych kłopotów z krajem. Całej korupcji, nepotyzmu, złodziejstwa majątku narodowego. I osobników pokroju posła Rozenka, bezczelnego chama dla mnie, w sferze publicznej.

Redaktor Tomasz Sakiewicz przegrał. A jakże by mogło być inaczej w jakimkolwiek warszawskim sądzie?

Rozenki na naszej polskiej, kiedyś pięknej, pełnej maków, chabrów i poetyckiego hyzopu, czymś paskudnym, jak osty i pokrzywy, będą zachwaszczały naszą rzeczywistość.
Dom, który się przejmuje, zawsze natychmiast trzeba dokładnie wysprzątać.
Inaczej zawsze będzie w nim śmierdziało.
 

Forum jest miejscem wymiany opinii użytkowników, myśli, informacji, komentarzy, nawiązywania kontaktów i rodzenia się inicjatyw. Dlatego eliminowane będą wszelkie wpisy wielokrotne, zawierające wulgarne słowa i wyrażenia, groźby karalne, obrzucanie się obelgami, obrażanie forumowiczów, członków redakcji i innych osób. Bezwzględnie będziemy zwalczali trollowanie, wszczynanie awantur i prowokowanie. Jeśli czyjaś opinia nie została dopuszczona, to znaczy, że zaliczona została do jednej z wymienionych kategorii. Jednocześnie podkreślamy, iż rozumiemy, że nasze środowisko chce mieć miejsce odreagowywania wielu lat poniżania i ciągłej nagonki na nas przez obóz "miłości", ale nie upoważnia to do stosowania wulgarnego języka. Dopuszczalna jest natomiast nawet najostrzejsza krytyka, ale bez wycieczek osobistych.

Komentarze

Obrazek użytkownika u2

28-09-2023 [06:32] - u2 | Link:

Rozenek wytoczył sprawę sądową redaktorowi Tomaszowi Sakiewiczowi

Wyrok nieprawomocny, ma być apelacja. W jaki sposób R. wszedł w posiadanie adresów mieszkań red. Rachonia ? Dlaczego R. groził publicznie dla red. Rachonia ? :

https://www.wprost.pl/polityka...

– Ile masz mieszkań kupionych na wynajem, chłopczyku? Ile masz mieszkań – sześć czy siedem? A wiesz, że mamy adresy tych mieszkań? – mówił polityk nagrywając Rachonia.

Ten incydent skomentował na antenie Telewizji Polskiej redaktor naczelny „Gazety Polskiej” Tomasz Sakiewicz.
– Myślę że pan Rozenek zostanie zatrzymany wkrótce, bo jest to niebezpieczny bandyta polityczny, który grozi dziennikarzom, mówiąc ten tekst „wiemy gdzie mieszkasz”, parafrazując wiemy gdzie jest twoja rodzina, gdzie twoje dzieci, twoja żona. To jest zawołanie mafii – ocenił Sakiewicz.

Rozenek pozwał za to Sakiewicza w trybie wyborczym. W środę, 27 września, sąd po trwającej blisko 4 godziny rozprawie wydał rozstrzygnięcie na korzyść posła KO. Redaktor naczelny „Gazety Polskiej” otrzymał zakaz wypowiadania się na temat wspomnianego incydentu w dotychczasowym wydźwięku.

Ma także sprostować swoje słowa w ciągu 48 godzin na antenie TVP Info. Rozstrzygnięcie nie jest prawomocne. Sakiewicz zapowiedział, że złoży w tej sprawie apelację. Warto dodać, że w trakcie środowej rozprawy sąd nie przychylił się do wniosku Sakiewicza o przesłuchanie w charakterze świadka m.in. Rachonia.

– Jeśli mamy do czynienia z groźbami, istotne są odczucia. I istotne jest oddanie głosu tym, którzy mogli się poczuć zagrożeni – argumentował mec. Sławomir Sawicki, pełnomocnik pozwanego.

 

Obrazek użytkownika sake3

28-09-2023 [09:54] - sake3 | Link:

No tak-- nie wolno się wypowiadać na temat incydentu,nie wolno się wypowiadać np panu Ziobrze na temat paszkwilu Hollandowej ,co jeszcze nie wolno, czego zabronią niezawisłe od wszelkiej przyzwoitości sądy? Cenzura całą gębą.!  Również ostrzeżenie-nie wszyscy maja prawo do kilku mieszkań.Rachoń nie ma,ale panu Kierwińskiemu pajac Rozenek nie wytyka posiadanie siedmiu mieszkań tez na wynajem.Nie wytyka pani wdowie po prezydencie Gdańska że jest posiadaczką tylu mieszkań że nie może ich nawet spamietać. Wygląda na to,że niedługo dla niektórych nie będzie pozwolenia nawet na jedno mieszkanie.Pan Rozenek powinien już to zacząć śledzić komu i co odebrać i wyliczyć ile mieszkań w ten sposób zyska dla siebie jak rozumiem.To sie nazywa ,,miec łeb''  

Obrazek użytkownika u2

28-09-2023 [15:43] - u2 | Link:

Takie gangsterskie wrzutki R. należy traktować jako realną groźbę. Skoro R. wie i straszy tą wiedzą, to nie zawaha się tej wiedzy użyć przeciwko red. Rachoniowi. R. jest wyszkolony nie tylko przez U., gebelsika stanu wojennego, ale również przez P. capo di tutti cappi w kacapii.

Obrazek użytkownika jazgdyni

29-09-2023 [01:36] - jazgdyni | Link:

@u2

To jest realna groźba. Niestety nie w sensie prawnym. U nas to nie zwykłe bandziory stosują, tylko typy współpracujące z różnymi służbami. To jest metoda wyuczona.
Sam miałem z tym do czynienia kilkanaście lat temu, kiedy właściwie zaczynałem blogowanie. Musiałem coś nieostrożnie chlapnąć o Trójmieście i rozpoczęto hejterską gównoburzę.
Rozpoczął niejaki @obiboknawłasnykoszt. Jak mnie później poinformowano z WZZW, to znany kapuś, który w czasie sierpnia 1980, notował, a stał na bramie, wszystkich wchodzących do stoczni od strony Stoczni Remontowej, czy Północnej. Wyposażono go z byłego WSI w materiały o mnie i rodzinie. Między innymi do hejtu aktywnie przyłączył się człowiek, który tu woli występować pod kocim pseudonimem (chyba to już kilkunasty kolejny jego nick). Straszono mnie łomotem. Sugerowano też kłopoty dla rodziny. A, żeby sie uwiarygodnić, dwukrotnie przebito mi opony przed domem. Ucichło dopiero, jak zawodowi spece w mundurach głośno obiecali rozprawić się z bolszewicką mętownią. 
Ale smród długo się ciągnął i nawet teraz trolle popisują się wyrywkową wiedzą nawet o moich rodzicach. Oczywiście nie o faktach prawdziwych tylko klasycznym zmanipulowanym kłamstwem. tak, jak to dzisiaj robi Tusk.
Tak, że Rozenek to nie głupi baranek, czy tylko szczekający piesek. Ciekawe, czy obecne służby go dokładnie prześwietliły. Chyba, że nadal prowadzą operację, to wtedy nic się nie dowiemy.

Obrazek użytkownika u2

29-09-2023 [14:19] - u2 | Link:

To jest realna groźba. Niestety nie w sensie prawnym.

W sensie prawnym to również przestępstwo. Ujawnienie publicznie cudzych danych to przestępstwo. W dodatku kolejna groźba to sugestia R. że może spotkać redaktora Rachonia coś gorszego niż ujawnienie tych danych. R. to wyszkolony gangus nie tylko przez U. gebelsika stanu wojennego, ale również przez P. capo di tutti cappi w kacapii.

PS. Groźba karalna (art. 190 kk) polega na grożeniu popełnienia przestępstwa na szkodę innej osoby lub osób jej bliskich.

Obrazek użytkownika Pers

29-09-2023 [23:17] - Pers | Link:

@u-beczek
//Redaktor naczelny „Gazety Polskiej” otrzymał zakaz wypowiadania się na temat wspomnianego incydentu w dotychczasowym wydźwięku.//
Jaka szkoda...
Uwielbiam wypowiadania redaktora naczelnego Gazety "Polskiej".

Obrazek użytkownika Jabe

28-09-2023 [07:44] - Jabe | Link:

Chamstwo uświęcone polityką.

Obrazek użytkownika Ijontichy

28-09-2023 [08:15] - Ijontichy | Link:

"Państwa" gdzie takie słowa,takie czyny i takie sprawy...takiego państwa już NIE MA! 
Anarchia i bezprawie...widać to na każdym kroku,na szosie,na ulicy,na chodniku,w sklepach,urzędach,przychodniach,szpitalach....mogę jeszcze wymieniać,ale po co?
Uwalona ustawa ta o sądach...ukłony dla Dudy...i 8 lat "JAKOS TO BĘDZIE"...zupełny brak CZYNU w ratowaniu tego gnijącego "państwa",gdzie każdy robi co chce!
Ale na ogół...NIC NIE ROBI!

JANUSZ! Leć teraz na skargę do Admina...

Obrazek użytkownika jazgdyni

28-09-2023 [10:05] - jazgdyni | Link:

Po co mam lecieć? Przekazać coś od ciebie?

Obrazek użytkownika Darek65

28-09-2023 [09:11] - Darek65 | Link:

"Na swoje nieszczęście do konferencji dołączył dziennikarz Michał Rachoń" - Gwoli sprawiedliwości i minimalnego obiektywizmu. Rachoń przyszedł tam, jako osoba prywatna, czy jako dziennikarz? Jeśli, jako dziennikarz, to bez względu na to, czy jest to Tusk, czy inna szumowina, powinien się zachować, jak dziennikarz, nie prowokować. Swoją osoba reprezentuje jednak media i to publiczne. Co do reszty zgoda. Rozenek, to sprzedajna komunistyczna szumowina, jak i wielu mu podobnych. On doskonale wie, że jego groźby są bezkarne, jak potrącenia pieszej przez Najsztuba, wyczyny Cimoszewicza, itp. Kłania się brak dekomunizacji, niestety. Kłania się veto Dudy, które dla mnie jest czymś niezrozumiałym.

Obrazek użytkownika sake3

28-09-2023 [10:00] - sake3 | Link:

@Darek65.......Odkad to zadawanie pytań jest formą prowokacji? Zwłaszcza na konferencjach?  

Obrazek użytkownika jazgdyni

28-09-2023 [10:03] - jazgdyni | Link:

@Darek65

... nie prowokować...  Czyli Rachoń powinien zamknąć gębę. Bo nawet jak grzecznie zapyta (nie tak, jak wydzierają się funkcjonariuszki TVN do premiera Morawieckiego i innych z PiS-u) a w odpowiedzi usłyszy od Tuska, że pluje jak mówi, śmierdzi mu z ust i generalnie jest nieestetyczny ( w domyśle Tusk jest arbiter elegantiarum).

Gdzie się kolega chował? Zagranicą, czy u mamy?

Obrazek użytkownika Jabe

28-09-2023 [10:24] - Jabe | Link:

Nie grzecznie.

Obrazek użytkownika jazgdyni

28-09-2023 [10:26] - jazgdyni | Link:

?

Obrazek użytkownika sake3

28-09-2023 [10:28] - sake3 | Link:

@Jazgdyni......Zauwazył pan,ze zaczyna coraz częściej gościć w Polsce słowo ,,nie wolno''? Oczywiście z uzupełnieniem że to odnosi się do niektórych.Milczeć albo mówić o pogodzie i ruki po szwam. Niezawisłe polskie sądy gwarancją,że to ,,nie olno'' zaraz wdrozy się w życie.

Obrazek użytkownika Darek65

28-09-2023 [11:03] - Darek65 | Link:

To nie chodzi o wolno....Chodzi o zupełnie coś innego. Wdając się w pyskówki z przeciwnikiem tracisz przewagę.

Obrazek użytkownika sake3

28-09-2023 [11:14] - sake3 | Link:

@Darek65.......W takim razie w jaki sposób pytać? Przecież wiadomo,że to przeciwnik wciąga w pyskówki uniemożliwiając normalną wymianę zdań,w kulturalny sposób.To widać zresztą  debatach z udziałem opozycji.Zagłuszają,krzyczą,obrażają gospodarza programu i wyzywają.Prosze choć raz spojrzec obiektywnie...

Obrazek użytkownika Darek65

28-09-2023 [11:00] - Darek65 | Link:

Proszę czytać ze zrozumieniem. Ja zapytałem, w jakim charakterze tam się pojawił. Czyli rozsądny człowiek, dziennikarz mediów publicznych ma się zachowywać, jak funkcjonariuszki TVN? Poza tym, najlepszą metodą jest pozwolić Tuskowi mówić. Wychowywałem się na polskim podwórku, wśród polskich rówieśników, a nie za granicą :)
 

Obrazek użytkownika spike

28-09-2023 [11:36] - spike | Link:

@darek
"Ja zapytałem, w jakim charakterze tam się pojawił. Czyli rozsądny człowiek, dziennikarz mediów publicznych ma się zachowywać, jak funkcjonariuszki TVN?"

To co piszesz, to się nazywa "odwracanie kota ogonem", tym samym oczerniasz red.Rachonia, że wtargnął na jakieś spotkanie siłą, zaczął rozrabiać, wyzywać etc. a z tego co wiadomo, tak nie było, przyszedł do polityków zadać pytania.
To ci politycy mają szczególny obowiązek zachować kulturę, jak pytania nie odpowiadają, to się nie odpowiada.

Nie widziałem ani jednego incydentu ataku na dziennikarzy TVNu czy innych ze strony Morawieckiego, czy Kaczyńskiego, nie słyszałem by ich ktokolwiek wyrzucał ze spotkania, czego nie można powiedzieć o opozycji względem dziennikarzy TVP.

Tuskowi nikt gęby nie zamyka, nie zastrasza, a każdy ma prawo zadać mu pytania jakie uważa za ważne, to jego wataha zastrasza dziennikarzy.
Polityka to nie podwórko, Tusk też się wychował na nim, czym się chwalił, a nie ma czym, to nie chluba, a ujma.

Obrazek użytkownika Darek65

28-09-2023 [14:03] - Darek65 | Link:

Diabeł tkwi w szczegółach. I nie jest moim zamiarem oczerniać Rachonia, choć kiedyś bardziej go ceniłem, jako dziennikarza. W takich sprawach trzeba się troszkę wykazać finezją.

Obrazek użytkownika spike

28-09-2023 [10:41] - spike | Link:

Ciekawie by wyglądało, jakby po ogłoszeniu wyroku, red.Sakiewicz wypowiedział podobne słowa Rozenka w kierunku tego sędziego, a jeszcze dodać, jak to sami sędziowie zrobili, oświadczyć, że nie uznaje tego wyroku, bo wydał go sędzia, którego nie uznaje za sędziego.

Obrazek użytkownika jazgdyni

29-09-2023 [01:39] - jazgdyni | Link:

@spike

To by było fajne, gdyby jeszcze to nagrano i puszczono w świat. Lecz zapewne wynaleźli by paragraf na nałożenie 100 mln zł kary na redaktora

Obrazek użytkownika tricolour

28-09-2023 [13:25] - tricolour | Link:

@jzg

Trochę naciągasz słowa Rozenka. Tak sprawę opisuje TVP info: "Po konferencji prasowej do Rachonia podszedł Andrzej Rozenek. – Ile masz tych mieszkań na wynajem? Sześć czy siedem? A wiesz, że mamy adresy tych mieszkań – wygrażał były dziennikarz „Nie”.

Link:
https://www.tvp.info/72825248/...

A teraz spojrzyj uczciwe: całe życie spędziłeś na morzu z dala od rodziny, by kupić dom. A wystarczy kilka lat być partyjną trąbą i miałbyś z siedem.

O kole od roweru nie wspomnę.

Obrazek użytkownika spike

28-09-2023 [13:54] - spike | Link:

@tri
nie widzisz tu swojej śmieszności?
palant pyta o ilość mieszkań, czyli nawet nie wie czy je ma, a jednocześnie twierdzi że zna ich adresy.
Jakby wiedział, to by powiedział, że wie ile ma mieszkań i zna ich adresy, a czemu ma służyć taka informacja, jak nie groźbie, że coś się może im stać, bo z pewnością nie chce wynająć.
Podobne są groźby w których podaje się info, że zna się czyjś adres i ile ma dzieci, to typowa gangsterska zagrywka. czyż to też nie podlega pod paragraf jako groźba?

Obrazek użytkownika tricolour

28-09-2023 [14:38] - tricolour | Link:

@spike

Nie, nie widzę swojej śmieszności, ale wyraźnie widzę twoją śmieszność za każdym razem gdy nie jesteś w stanie uwolnić się od złośliwości. To się chyba leczy, a gdy za późno na leczenie, to radzę ochłonąć zanim zaczniesz męczyć klawiaturę, Bogu ducha winną zresztą.

Jeśli groźby Rozenka podlegają pod paragraf, to trzeba z tym iść do sądu, a nie chlipać po forach na swój niewydarzony los. No chyba, że rzeczywiście jest ileś tam mieszkań, sześć czy siedem, to wtedy tak - pozostaje tylko płacz.

Obrazek użytkownika spike

28-09-2023 [15:03] - spike | Link:

@tri, ty to narcyz jesteś.

Obrazek użytkownika tricolour

28-09-2023 [15:10] - tricolour | Link:

@spike.

Nie. Moje miejsce jest w przestrzeni między narcyzmem, poczuciem własnej wartości oraz stronieniem od fałszywej skromności.

Swoiste szukanie balansu między hedonizmem, a ascezą.

Obrazek użytkownika spike

28-09-2023 [17:31] - spike | Link:

@tri
się :))))))))))))))))))
ty niczego nie szukasz, ty wiesz, twoje komentarze tego dowodzą, a to narcyzm w czystej postaci. :)
Podobnie jak @ania z wiadomego wzgórza, @smieciu

PS.a chciałem z tobą pogadać o trakerach, ech.
 

Obrazek użytkownika tricolour

28-09-2023 [17:34] - tricolour | Link:

@spike

No właśnie nie wiem o jakich trackerach...

😁

Btw: naleśniki smażę rodzinie, a że mąkę zmieniłem z orkiszowej na pszenną, to pierwszy gówniany wyszedł. Cały czas czegoś nie wiem... Ale ja inżynier jestem więc wiem, czego nie wiem.

Obrazek użytkownika jazgdyni

29-09-2023 [01:41] - jazgdyni | Link:

Jesteś narcyz, jesteś. No i ten twój kompleks. Domyślasz się jaki?

Obrazek użytkownika tricolour

29-09-2023 [07:52] - tricolour | Link:

@jzg

E tam, narcyz. 

Wy, wychowani w komunie, macie zaszczepioną jakąś taką formę czy też rodzaj deprecjonującej siebie pseudoskromności. Kto tu na forum pisze cokolwiek z pozycji szczęścia, zadowolenia, sukcesu, radości ogólnie? No, kto?

Ciągłe jakieś cierpienie, porażki, czy też teraz ten kompleks albo narcyz. Bardzo dobrze, że narcyz jeśli jego przeciwwagą ma być smutas, nieudacznik, nieszczęśnik.

Wiesz co? Czasami ktoś ze starych znajomych spotyka mnie i pyta zwyczajowo "jak leci" . Gdy odpowiadam zgodnie z prawdą, że bardzo dobrze, to zawsze spotyka się to z powagą graniczącą z niedowierzaniem i jakimś rodzajem smutku. Nikt nie docieka tylko wycofuje się i kurczy.

Obrazek użytkownika spike

29-09-2023 [13:50] - spike | Link:

@tri
:)))))))))))))
"Wy, wychowani w komunie, macie zaszczepioną jakąś taką formę czy też rodzaj deprecjonującej siebie pseudoskromności."

jak na inżyniera by przystało, powinieneś, skoro nie bardzo wiesz, poczytać w sieci kto to narcyz, a pitolić o wychowaniu w komunie, która nie ma z tym nic wspólnego.
Przy okazji, ludzie wychowani w komunie, ale w niej nie maczali palców, są lepiej przygotowani do życia, wtedy wszystko trzeba było zdobyć, najczęściej samemu wiele rzeczy robić, kto przejął to wychowanie, lepiej sobie radzi w życiu i w pracy, np. nie rozkłada ręce na "baba" gdy trzeba koło wymienić etc. na zachodzie dzięki tej umiejętności, Polacy są cenieni, wielu znajomych co tam pracowali opowiadali o tym, jak ich "fachowcy" nawet wiertła nie potrafi naostrzyć, tępe wyrzuca bierze nowe, koła nie wymieni, wzywa serwis itd.

PS. Co do trakera chodzi o PV, śledzenie Słońca, szukam pomysłu na coś prostego, rodem z ciemnogrodu.

Obrazek użytkownika tricolour

29-09-2023 [14:02] - tricolour | Link:

@spike

Chcesz obracać panele, by były prostopadłe do słońca? Duże one?

Obrazek użytkownika spike

29-09-2023 [15:27] - spike | Link:

Nie panele PV, kiedyś o tym myślałem, ale moja dacza jest blisko lasu, po południu drzewa takie 100 letnie dęby zasłaniają Słońce, a stawiać maszty nie ma sensu.
Zastanawiam się na czymś innym, np. paraboliczny piec solarny, a tu bez trakera będzie kłopot z jego wydajnością, można takie kupić, ale to droga sprawa, na farmie PV się opłaca.
Szukam rozwiązań starożytnych, albo jakieś inne pomysły.

Obrazek użytkownika tricolour

29-09-2023 [15:47] - tricolour | Link:

Hehe.. salon mam na północ więc w lecie jest dobrze, chłodno, bez klimy. Ale kosztem tej północy jest to, że jest trochę ciemno. Chciałem więc doświetlić obracanym lustrem, zrobiłem taką konstrukcję, ale zarzuciłem pomysł, bo gdy zainstalowałem rzecz na tarasie, to świeciło po oczach, w poziomie, a nie jak słońce. Po drugie nawet lustro metr na metr dawało jeden promień przez jedno okno, co dziwacznie wyglądało, a wypukłe - rozpraszało strumień, że efekt wręcz żaden. Oczywiście myślałem też i o trakerze, ale to techniczny szczegół.

Zresztą zamiast systemu nadążnego, w przypadku słońca, które wiadomo gdzie jest, możne posłużyć zwykła Tuya, która potrafi zwrócić czas astronomiczny i wykorzystać go do obliczeń i sterowania choćby siłownikami od otwierania skrzydeł bramy.

:)

PS. No i żona miała swoje zdanie o obracanych lustrach na tarasie...

Obrazek użytkownika spike

29-09-2023 [18:02] - spike | Link:

@tri
doświetlenie pokoju lustrem jest pomysłem, ale zabrakło kajecika i ołówka, powiem tylko że taras to najgorsze miejsce na lustro, to tak jakbyś chciał laserem oświetlić pokój, a jest to możliwe.
Jak chcesz doświetlić salon, to np. nad tarasem zainstaluj daszek z siecią luster, będziesz miał oświetlenie z góry, nie będzie razić po oczach.

Powiem tak, kombinuję czy taki piec solarny może podgrzewać wodę w basenie, widziałem co potrafi zrobić paraboliczne lustro wielkości anteny sat. ze stalową rurą, chodzi tylko o to, by lustro podążało za słońcem, albo coś prostszego, automatycznego, natura radzi sobie z tym problemem, ale nie tak dokładnie.

Obrazek użytkownika tricolour

29-09-2023 [18:32] - tricolour | Link:

Gdy ja żonie zainstaluję daszek, to ona mnie klepsydrę. Więc rozumiesz, że stosunek ceny do zysku jest wyjątkowo niekorzystny.

Poza tym ja mam salon nie na powierzchni ziemi tylko 160cm nad. Daszek musiałby mieć ze cztery metry wysokości od ziemi plus to, żeby świeciło z góry - odpada.

A co do podgrzewania wody lustrem wklęsłym, to bym zaczął od lustra albo wklęsłej sklejki wyłożonej sześciokątami lustrzanymi - można kupić. Żeby zobaczyć ile metrów kwadratowych musi mieć, jaka ogniskowa, pospawać konstrukcję, sterowanie to już czysta przyjemność...

Kiedyś widziałem taką pleksiglasową kulę, w środku okrągłe lustro ( fi może 60cm), napęd i sterowanie. Stawiało się na słońcu, pokazywało gdzie ma świecić od rana do wieczora i tyle - resztę robiło samo. Kula zapewniała ochronę przed deszczem.

Obrazek użytkownika spike

29-09-2023 [22:34] - spike | Link:

@tri
Wynalazki z lustrem parabolicznym można kupić u Alibaby do gotowania wody, ale to nie to, trzeba przerabiać do swoich potrzeb, więc koszt byłby znaczny, a i może się okazać że to lipa. Temat trakera jest tu kluczem, reszta to czysta "mechanika".
Kiedyś zbudowałem grzejnik wody basenu, opalany drewnem, wężownica była z suszarki łazienkowej, do tego pompa C.O., ale krewniak miał wrednego sąsiada, była obawa, że ten zacznie donosić i zmyślać o paleniu śmieci, więc piecyk poszedł na złom, potem załatwiłem oryginalny podgrzewacz 3-fazowy, był do remontu, został uruchomiony, ale jak poszły ceny prądu, leży na strychu.
Krewniak kupił solarny podgrzewacz, taka gumowa mata, ja mu odradzałem i miałem rację, za małą wydajność to ma, może do dziecinnego baseniku by dał radę, ale nie na duży basen, chyba z 5 m śr.
By miało sens ogrzewanie tyle wody, to by trzeba wydać kilka tys. na profesjonalny solar, a to już "przerost formy nad treścią".
Inny krewniak ma na dachu takie solary, nadmiarem ciepła w domu ogrzewa sobie basen, tylko że ta instalacja łącznie z system ogrzewania (automatyka) domu, to koszt mieszkania.

Obrazek użytkownika jazgdyni

30-09-2023 [09:59] - jazgdyni | Link:

@tri

A ja mam salon oszklony od wschodu do zachodu (100 mtr.kw.). Z nasłonecznieniem sobie radzą dobrymi żaluzjami na oknach. A widok na zieloną dolinę, jak mówią, wart jest milion.
Jedna uwaga - żaluzje muszą być porządne. Nie zgłupiałem i nie instalowałem takich na pilota. Zimą też się przydają, bo spuszczone w nocy, zatrzymują dodatkowo ciepło. Niestety nie mam okien pasywnych. Gdybym sam budował, to bym je zainstalował. Teraz wymiana, to gruby wydatek. A do tych wielkich potrzebny byłby wielki dźwig, by przenieść je ponad dachem na stronę ogrodową.
Ale nie narzekam. Drewno już kupione rok temu; brykiety teraz, więc wszystko gotowe.

Obrazek użytkownika tricolour

30-09-2023 [11:06] - tricolour | Link:

@jzg

To masz bardzo fajny salon.

U mnie też dwie palety bukowych brykietów stoją od lipca... Może dziś sprawdzę czy palne w ogóle są.

Obrazek użytkownika Tomaszek

30-09-2023 [21:35] - Tomaszek | Link:

Kolorowy
A tym brykietem to ty w pompie ciepła napalisz zamiast gazem ? A może w piecu gazowym co go taż masz "starego typu " ? W bloku masz przecież co i cwu . Ale kto bogatemu zabroni . Może pal rublami , tyle ich zarabiasz . albo Cyklonem B , tyle kasy wydałeś i leży .

Obrazek użytkownika tricolour

30-09-2023 [21:45] - tricolour | Link:

@tomaszek

No i widzisz, cioto, jak latasz za prawdziwym facetem? Już ci się język plącze, smacznego.

😁😁😁

Obrazek użytkownika Tomaszek

30-09-2023 [23:26] - Tomaszek | Link:

Żona ci tego prawdziwego faceta wciska ? Uważaj , bo dzieci do listonosza podobne będą .

Obrazek użytkownika spike

30-09-2023 [13:34] - spike | Link:

@janusz
przemyśl czy nie warto okleić okien folią "lustra weneckiego", jak tak zrobiłem lata temu, wtedy mamy "termos".

Oglądałem dok. o słynnym wieżowcu Empire State Building, był poruszany problem wymiany okien na "oszczędne", okazało się, że to astronomiczne koszty, więc wpadli na pomysł je okleić folią lustrzaną, każde okno było demontowane, sprawdzane i oklejane, koszt coś koło 10% wymiany okien.

To się opłaca.

Obrazek użytkownika tricolour

30-09-2023 [14:01] - tricolour | Link:

@spike

Żeby tylko nie przesadzić i nie zmarnować życia na oszczędnościach domowych.

Przez całe lata za gaz (czyli całe jego roczne zużycie jako suma dwunastu faktur) płaciłem mniej niż 4500, czasem nawet mniej niż 4000. Jedyne, co zrobiłem, to termostaty wifi przy wszystkich kaloryferach  i optymalizacja rozkładu temperatur - przykładowo - ogrzewam garaż od 5 rano do 6 by mieli ciepły samochód na mrozie (ma zresztą cztery grzałki w układzie chłodzenia więc do 90 stopni rozgrzewa się w trzy kilometry).

Ile z tych 4kPln jeszcze urwę rocznie? Pięć stów? To bardzo trudne jeśli od rocznego zużycia odejmę opłaty stałe i koszty cwu, które muszą być. Mamy się nie kąpać?

😁

Obrazek użytkownika Tomaszek

30-09-2023 [16:37] - Tomaszek | Link:

He He He 
Nie wiesz co piszesz "dżindżinierze" to wylazło , cwu to mają blokersi . He He He blokersie . A twoja trzystuprocentowa pompa ciepła to na balkonie i pewnie na gaz ? Dzindżinier że by cię ch...j wysoki sądzie . Zapytaj mentora jaki samochód ma cztery grzałki i jakie i gdzie , pewnie w bagażniku jeszcze nierozpakowane , tysiące widziałem ale tego nawet w Bentleyach czy Rollsach . Mój ma jedno Webasto . Licytujesz jak żony ruskich dyplomatów .
Pierwsza mówi że jej mąż z delegacji przywiózł jej pra .
Druga mówi że jej przywiózł dwa pra .
Trzecia na to że jej małżonek to z każdej delegacji przywozi jej try pra .
Napisz jeszcze że ty bez delegacji i trzy razy dziennie .
P.S.
Nie bieduj z tymi rachunkami . Pisałeś kiedyś ile tysięcy zarabiasz . Ja to chciałem jajca se zrobić i napisałem że w rublach . Tak oto jajca się w życie obracają . Dupa ci zmarznie to do głowy po rozum pójdziesz Kubusiu . I będzie jak u Kubusia z książki "im bardziej go szukał tym bardziej go tam nie było " . Ale to Kubuś Puchatek szukał miodu . U ciebie z rozumem jest to samo . Kubuś miał mały ale miał .

Obrazek użytkownika tricolour

30-09-2023 [17:11] - tricolour | Link:

@tomaszek

Znów ślinotoku dostałeś ze wścieklizny, co jest bardzo zabawne. Ale że nawet durniowi, co zdania w języku ojczystym nie potrafi sklecić, miska karmy przed wieczorem się należy, doceń dobre serce Pana Tricoloura, psie:

1. Nie mam pompy ciepła. Trzeci raz ci to piszę, debilu.
2. Cztery grzałki po 250W każda w obiegu chłodzenia, uruchamiane przy niskich temperaturach ma diesel w Renault. 

Co do reszty twego słowotoku to raczej zdania nie zabiorę, bo ty gówno dla mnie jesteś, o czym wiesz od dawna. 

W tym odcinku pana samochodzika okazało się, że ciepłą wodę użytkową mają mieszkańcy polskich bloków i nigdzie indziej na świecie oraz że miszcz samochodowy nigdy nie widział na oczy grzałki nurnikowej i nawet nie wyobraża sobie takiego urządzenia.

😛😛

Obrazek użytkownika Tomaszek

30-09-2023 [20:32] - Tomaszek | Link:

Dom z Ribem w garażu i drugim w pralni oddałeś Niemcowi bo płakał jak sprzedał . Cwu nie było to niech mu będzie . Tylko skąd rachunek ? Jak pisałem o "twoim" Audiku" chamowozie na dużym ryju to pisałeś że masz Jeepa Cherokee . A tu wyłazi że twój "szwedzki " scenic czy inna królowa lawet  to ma ze 20 lat , chyba że to stary Master albo Traffic . Te vany to chyba do sprzedaży garnków emerytom bo 23 tysiące rubli na wypłatę to rzeczywiście nic . Ja wiem że nie masz pompy ciepła , tylko nie wszyscy na tym forum wiedzą bo wciskałeś że masz i jeszcze z podobnymi tobie dżindżinierami licytowałeś się kto ma większą kuśkę czyli lepszą pompę . Jeden to zdaje się "doktór" fizyki . Przynajmniej tak twierdził jak klimę adiabatyczną z tobą konstruował na tym forum . 
Stara 28 zwanego gruźlikiem i inne z tej epoki to podgrzewali ogniskiem pod misą olejową . Ty też tak robisz pod blokiem ? Rachunki za gaz 4 tysie to pewnie za cyklon B , Niemcy i wy  Volksdeutsche macie taką słabość do gazu a ruski macie bana . 
Aha
Grzałki nurnikowej to ty używasz w cieciówce u Niemca do grzania wody na herbatę , bo bydlak szef Niemiec żałuje stówy na czajnik . 
Nie współczuję bo "Volenti non fit iniuria" jak powiedział Niemiec sadzając ciebie w cieciówce . 

Obrazek użytkownika tricolour

30-09-2023 [21:41] - tricolour | Link:

@tomaszek

No i co, miękki fiucie? Kolejny raz zrobiłem z ciebie wała i tak będzie za każdym razem. Jeepa też nie mam londyńska parówo. Ani stara, ani mastera.

A to, ile lat ma auto to zupełnie wtórna rzecz, bo w pierwszej kolejności, zapewniłem rodzinie bezpieczny dom, spokój i rozwój. Nie szukam ucieczki w czerwone złomy dla gnojów.

Za każdym razem, gdy mnie tylko tutaj zobaczysz, będziesz się trząsł z wściekłości. Bo za każdym razem uświadamiam ci jakim jesteś gównem.

😁😁😁

Obrazek użytkownika Tomaszek

30-09-2023 [23:40] - Tomaszek | Link:

To jednak cię ten ksiądz z durszlakiem na łbie nie dorżnął . Ale żeby aż tak ? A Jeepem to może listonosz do twojej żony przyjeżdża na Jeep...anie ? A ty przyświrowałeś z tego szczęścia że ją ktoś zadowolił . A wała to z czym? Z cyklonem B czy z rublami ? Może z dual fuel pompą ciepła na brykiet i gaz ? Czy może z piecem gazowym na brykiet ? Felgi czterdziestki się nie liczą bo ci ze Stara grużlika zajumali pod blokiem .
Aha 
Napisz jeszcze że trypra to listonosz przyniósł .

Obrazek użytkownika spike

30-09-2023 [18:33] - spike | Link:

@Tri
tak pomyśleć, jeżeli dla ciebie 500 zł, nie jest warte by się po nie schylić, co mogę powiedzieć, lepiej nic nie mówić.
Ludzie instalują PV, czy inne pompy ciepła, inwestycja zwraca się po iluś latach, a są tacy co dowodzą, że to się bilansuje na "0", jeżeli nie ma dotacji, za którą też ja dopłacam.
Dałem przykład wieżowca, właściciele stwierdzili, że inwestycja w oklejenie okien zwróci się w kilka lat, potem czysty zysk i to nie mały, ogrzać taki budynek musi słono kosztować.

Kiedyś wiele lat temu też miałem (i gdzieś je mam) programowane termostaty, wtedy to była nowość, ale modyfikacje jak wymiana okien, lustra weneckie, dają oszczędności, że termostaty nie są potrzebne, ja nie lubię wysokich temperatur, mam średnią 20 st. w pokojach gdzie często bywam, w innych jest 18, efektem tego są coroczne zwroty opłat za ogrzewanie. Oszczędzam też na ile się da na oświetleniu, całe mieszkanie ma ledowe kilku watowe żarówki z czujkami ruchu, bym coś widział, jak potrzeba włączam silniejsze.
Na samochodzie też oszczędzam, choćby tym, że jeżdżę spokojnie, zwalniam przed manewrami, hamując silnikiem itd. dzięki temu mam niskie spalanie, mój van pali 4,5-5 L/100 km., po mieście 5,5,-6 L. do tego oszczędzam na oponach, hamulcach, łożyskach etc. więc na serwisie, nic wielkiego, technika jazdy.
Nie oszczędzam z chciwości, nie muszę tego robić, ale wolę te pieniądze wydać na jakiś cel, a wydaję na cele charytatywne, nie będę się tu wychwalał, ale rocznie jest to kilka tys.
Kiedyś tu już pisałem, sponsorowałem Owsika, dostawał z mojej strony te słynne "serduszka", pewnie nie tylko ja je sponsorowałem, ale przestałem, jak wyszło kim jest ten osobnik. Sponsorowałem także okoliczne szkoły, przedszkola, Dom Dziecka, mam podziękowania, nawet od Prezydenta Miasta.
Tak więc oszczędzam, by komuś dać,  dawanie jest o wiele przyjemniejsze, niż branie.
Jeżeli to możliwe, doradzam innym co można zrobić taniej czy lepiej, czasami się udaje, czasem nic z tego nie wychodzi, ale to czysta przyjemność.

Kiedyś jakiś menel wyciągnął rękę po kasę, nie miałem drobnych, tylko 5 gr, mówię mu że mam tylko tyle, ale idę do sklepu, jak będę miał to coś mu dam, ale ten się "obraził", te 5 gr. rzucił na ziemię, podniosłem je i powiedziałem, że już więcej nie dostanie.
Tak mi się przypomniało w związku z tym, że tobie nie opłaca się oszczędzić 500 stów/rok.
Mnie uczono, że chleba się nie wyrzuca, a schylić się należy nawet po 1 gr. i zbieram te groszówki, mam ich już kilka kg.
:))

Obrazek użytkownika tricolour

30-09-2023 [19:29] - tricolour | Link:

@spike

Chyba się nie zrozumieliśmy - schylę się nie tylko po 500zl, ale nawet po pięć złotych. Ale nie poniosę inwestycji, która będzie się zwracała np 10 lat. Zatem nie wyrzucę działającego, ale starego pieca gazowego tylko poczekam do końca jego eksploatacji, bo mieszkam tu już czternaście lat i ten stary piec grzeje jak należy. Sto złotych do niego wsadziłem na pompę obiegową i to wszystko przez te lata. Gdybym go wyrzucił przy kupnie domu, to nie jestem pewien, że wtedy nowozakupiony jeszcze by dziś był.

Żona po samochodzie benzynowym, a potem kolejnym już dieslu, benzyny na oczy widzieć nie chce. Bo benzyniak palił 11 w mieście, a ten 8, a po obwodnicy schodzi poniżej siedmiu (ale dwa razy dalej więc zysk ujemny). 

Na większości "strategicznych" gniazdek mam interfejs tuya więc znam przepływ przez nie. Lodówka, alarm, kamery i router to 40% zużytej energii. 60% z rachunku 170pln to stówka. I ta stówka "dochodzi do głosu" przy remontach czy wymianach sprzętu, bo dopiero wtedy patrzę na klasy energetyczne. Zresztą gdyby nie te pomiary to by mi do głowy nie przyszło, że subwoofer z dekoderem (po kiego grzyba dysk się kręci non stop) pobiera 20W w standbayu. To 170kWh rocznie...

Obrazek użytkownika Tomaszek

30-09-2023 [20:52] - Tomaszek | Link:

Spike
Te pięć stówek to w rublach , kto bogatemu zabroni ?

Obrazek użytkownika jazgdyni

01-10-2023 [04:15] - jazgdyni | Link:

@spika

Dobra rada. Tylko powiedz, gdzie u nas w kraju taką dobrą folię zdobyć? To raz, a po drugie takie precyzyjne naklejanie, bez zmarszczek i bąbelków, to wcale nie jest takie łatwe.
Poza tym, to w mniejszym stopniu sama szyba jest izolatorem, oddzielającym "dwie temperatury", tylko nieprecyzyjna konstrukcja okna, tam są te słynne mostki termiczne.

Folie na oknach to autentycznie świetna rzecz. Na mostkach statków, w których budowaniu brałem udział, naklejaliśmy złote folie. Mostek nowoczesny to szyby dookoła. To specjalne, dwóch rodzajów wycieraczki, to spryskiwacze, no i właśnie zabezpieczenie przeciw oślepianiu. Proszę pamiętać, że na morzu całe spektrum światła słonecznego dodatkowo odbija sie od powierzchni morza, więc do człowiek dociera więcej promieniowania niż na lądzie. Ja to przypłaciłem zaćmą. Mam nowe soczewki i widzę inny świat.
A z temperaturą na mostku radzi sobie klimatyzacja i grzejniki.

Obrazek użytkownika Tomaszek

01-10-2023 [17:28] - Tomaszek | Link:

JZG
Można poszukać w branży moto , to popularny temat i przeważnie atestowany . Pytaniem może byc szerokość rolki . W naklejaniu  to automotive są mistrzami . oklejają całe fury bez jednego Zonka i za pierwszym razem . Sekretem jest czystość i kolejność postępowania . O odporność fermiczną i szokową byłbym spokojny . Budowlańcy to dziady często . Można zacząć od jednego okna na próbę .
 

Obrazek użytkownika tricolour

01-10-2023 [17:54] - tricolour | Link:

Kuźwa, polskie metody naprawy starych, nieszczelnych okien - zakleić folią.

Wrzucić wam parę fotek z Dolnego Śląska, gdzie od osiemdziesięciu lat zaklejacie poniemieckie napisy w stylu "Friseur" czy "Metzgerei" i dalej wychodzi na wierzch? Żadnemu leniowi nie chce się wziąć młotka i majzla do ręki, skuć stary napis i zrobić porządnie od nowa... 

Proponuję taśmę klejącą, taniej wyjdzie niż nowe okna. Najlepiej z polskiej fabryki 3M.

Co stoi na przeszkodzie, by kupić za dwie stówy prostą kamerę termowizyjną (24*32) i zobaczyć, którędy ciepło znika? Bo może powierzchnia szyb nie jest główną stratą?

Obrazek użytkownika jazgdyni

02-10-2023 [05:02] - jazgdyni | Link:

@tri

Słuchaj, pitolisz tutaj. Wszystko co napisałeś, to trywialna wiedza przedszkolna. Kamerę termowizyjną za 4 tyś. dolarów miałem w pracy. Służyła głównie do sprawdzania połączeń w sieci elektrycznej. Ale też inne źródła ciepła sprawdzałem. A także chłodnie. Kamera robiła również jednocześnie zdjęcie normalne, a potem apka w komputerze obrabiała cała operację. Przegląd zazwyczaj robiłem 2 razy w roku. I zawsze coś się znajdowało, zanim połączenie się sfajczyło, albo izolacja pozwalała na zwarcie.
Taśmy klejące to prowizorka dla eskimosów. Pierwsza rzecz, to profesjonalne wyregulowanie okna i sprawdzenie oryginalnych uszczelek. A to bez fachowej wiedzy nie takie proste.

Albo chcesz coś zrobić dobrze, albo załatać dziurę gumą do żucia. Trzeba dbać o jakość. Np. używam tylko farby Benjamin Moore. I wcale nie przepłacam, bo są wydajniejsze i bardziej długotrwałe, oraz łatwiejsze do czyszczenia niż inne.

Obrazek użytkownika tricolour

02-10-2023 [17:20] - tricolour | Link:

@jzg

Jak widać nie wszyscy chodzili do przedszkola. Zresztą skoro masz problem z oknami i jest to trywialna wiedza przedszkolna, to radzę skorzystać z tej wiedzy i nie udawać, że jest problem.

😛

Obrazek użytkownika jazgdyni

02-10-2023 [23:51] - jazgdyni | Link:

@tri

Wiedza to jedno, a zdolności wykonawcze to drugie. Będziesz też stary to zrozumiesz.

Obrazek użytkownika tricolour

03-10-2023 [00:09] - tricolour | Link:

@jzg

Masz rację. Przepraszam.

Obrazek użytkownika tricolour

29-09-2023 [14:07] - tricolour | Link:

@spike

A'propos narcyza: "krytykuje inne osoby, może je poniżać po to, by pokazać siebie w jak najlepszym świetle, wielokrotnie przedstawia siebie jako osobę lepszą od innych, na krytykę narcyz może reagować atakiem słownym, wycofaniem się, bywają przesadnie pewni siebie, mogą sprawiać wrażenie aroganckich" 

Nawet się zgadza (bym doprecyzował szczegóły), mnie to nie przeszkadza.

Nobody's Perfect jak ładnie grali i śpiewali Mike & The Mechanics

Obrazek użytkownika Tomaszek

30-09-2023 [15:53] - Tomaszek | Link:

Do ciebie kolorowy to lepiej to pasuje https://www.youtube.com/watch?....

Obrazek użytkownika tricolour

30-09-2023 [16:09] - tricolour | Link:

@tomaszek

Nie. Do mnie pasuje to, że za każdym razem skopię ci dupę, gdy za blisko podejdziesz, bo się brzydzę ciotą.

Obrazek użytkownika Tomaszek

30-09-2023 [16:41] - Tomaszek | Link:

Patrz wyżej tępy blokersie . Chyba ci felgi czterdziestki pod blokiem zajebali że  takiego małpiego mózgu dostajesz na samym starcie . A może na złom opchałeś bo na gaz nie starcza . 

Obrazek użytkownika Tomaszek

30-09-2023 [16:47] - Tomaszek | Link:

Aha 
Napisz że ta motorówka to " twój" RIB , dupy dałeś i masz . Dowód w filmie . W to uwierzę .

Obrazek użytkownika jazgdyni

01-10-2023 [04:19] - jazgdyni | Link:

Narcyz może być. Jeżeli nie przekracza pewnej granicy egoizmu i samo uwielbienia. Problem psychologiczny jest natomiast taki, ze narcyzami bardzo często są psychopaci. A wtedy jest źle.

Obrazek użytkownika jazgdyni

28-09-2023 [15:02] - jazgdyni | Link:

@spike

To nie tylko gangsterska zagrywka. To zagrywka ułopków i wsioków, przejęte z dobrych kagiebowskich szkoleń via esbecja. Wiem, bo osobiście też coś takiego miałem.

Obrazek użytkownika jazgdyni

28-09-2023 [14:56] - jazgdyni | Link:

Ja akurat Michała znam. Carycę też. I pułap z jakiego oni do życia startowali. Robienie życiowej kariery to nie bieg na setkę, gdzie wszyscy starują z jednej linii.

... to trzeba z tym iść do sądu ... Jasne tylko na to czekają, by pompować kolejny balon. Trzeba się jednak nauczyć grać w szachy. To w życiu pomaga.

Obrazek użytkownika tricolour

28-09-2023 [15:04] - tricolour | Link:

Owszem, nie na setkę. Ale taki Durczok miał angaż na 60tys miesięcznie gdy dolar był po trzy złote. To dopiero sprint.

No to pomyśl - bo umiejscowienie siebie w centrum układu odniesienia daje możliwość poznania jak się widzimy - czy płacili ci 20 tysięcy dolarów miesięcznie za wsadzenie twarzy na pół godziny dziennie do bulaja? Jaką miałeś odpowiedzialność? Jaką wiedzę i doświadczenie?

Celowo piszę o Durczoku, bo Durczok dla ciebie jest tym, czym Rachoń dla mnie.

Obrazek użytkownika spike

28-09-2023 [17:55] - spike | Link:

@tri
"Durczok dla ciebie jest tym, czym Rachoń dla mnie"

jeżeli porównujesz Rachonia do Durczoka, to dowodzi jak jak niskie jest twoje poczucie przyzwoitości, jeżeli rozumiesz znaczenie tego słowa, bo wątpię.
Tak z ciekawości, (Durczok chyba każdy wie, kim był) napisz coś sensownego co masz przeciw Rachoniowi, że go tak nienawidzisz.
(z powodu że pracuje w TVP, jest po stronie PiSu?)

Strony