Polska, Świat i tonąca Ukraina…

Państwa mają swoje interesy, wielkie państwa chcą rozszerzać swoje wpływy i kontrolę, średnie państwa czekają na okazję, aby zostać silnym, potrzebnym i docenianym partnerem wielkich, a mniejsze państwa szukają sposobu aby przetrwać i nie dać się połknąć, zgnieść średnim, lub wielkim. Wojna na Ukrainie pewnie już się skończyła, tylko o tym jeszcze nie wiemy, my obserwatorzy i ci co jeszcze zginą. Miejmy nadzieję, że stanie się tak jak powiedział Trump, najwyższy czas przerwać to bezsensowne  zabijanie. Są jeszcze ludzie wierzący w zwycięstwo Ukrainy nad Rosją, wbrew analizie potencjałów, tak ludzkiego, jak i ekonomicznego pomijając też ogromną dewastację Ukrainy na terenie której przecież toczy się wojna.
    https://www.prezydent.pl/stora... 
Każdy widzi, że doszło już do wielorakiego przesilenia, administracja Bidena ma w Kongresie kłopoty z uzyskaniem funduszy dla dalszej kroplówki, finansowania ukraińskiej wojny. Dlatego większą odpowiedzialność za europejski teatr powierzy Niemcom, do których ostatnio przytula się pozostawiony na lodzie Żeleński. W ramach tego rozdania według niemieckiej receptury podejmuje kroki konfliktujące z Polską, czyli w nadchodzących wyborach gra na niemiecką frakcję Tuska, otwarcie szkodząc obozowi Zjednoczonej Prawicy. Koncepcja pobicia Rosji mimo jej błędów w tej wojnie wydaje się naiwną, jej PKB jest 9 razy wyższy od ukraińskiego, jej populacja jest 4,5 razy większa od ukraińskiej. Trzeba podkreślić, że ongiś 50 mln Ukraina dziś ma populację ok. 30 mln, najdzielniejsi jej obrońcy  już zginęli, a część uciekła za granicę. Prawdziwą władzę sprawują super bogaci oligarchowie, z których jeden jest nawet ukraińsko-tatarskiego pochodzenia. Ci ludzie zarządzają kijowskim rządem, są bezwstydnie bogaci i dość blisko związani z Berlinem, który czeka na moment kiedy odbudowując Ukrainę powiększy tam swoje ekonomiczne wpływy. Ten, kto pomoże ostatni, będzie pierwszym i zyska prawdziwą wdzięczność.

PiS próbuje skorygować swoje zapały bycia sługą Ukrainy, gdyż zrozumiał, że tak właśnie został potraktowany (jak sługa) i nie ma warunków, aby nadzieje na powtórzenie sytuacji z 1920 r. ziściły się. Myślę, że PiS mógł dokonać tego zwrotu w porozumieniu z Waszyngtonem, jako również zabezpieczenie amerykańskiej operacji z Berlinem. Do lamusa historii odchodzą szemrane plany utworzenia UkroPolu, czy zaproszenia Ukrainy do Międzymorza, czy Trójmorza, niestety większe szanse może mieć niemiecka Mitteleuropa. Po I wojnie światowej też mieliśmy koncepcję kordonu sanitarnego i pomagaliśmy Petlurze. Ukraina padła w bolszewickie objęcia i została przeczołgana przez Holdomor.  Część z niej pozostała  w Polsce i spiskowała z Niemcami, aby ją osłabić. Wojna przyniosła bezsensowną i bestialską rzeź polskich sąsiadów i niespełnione marzenia o swoim państwie u boku Niemiec. Czy tym razem w perspektywie czeka Ukraińców podobne rozczarowanie?

Niedawno Żeleński wyrzucił kilku skorumpowanych ministrów i całą skorumpowaną wojskową komendę uzupełnień. Dostał kosza od NATO w Wilnie, w Waszyngtonie odmówiono mu wystąpienia przed połączonymi izbami Kongresu, są kłopoty z dalszym finansowaniem wojny. Kiedy przemawiał w Nowym Jorku na sesji ONZ, wiele delegacji opuściło pomieszczenie i przemawiał do w połowie pustej sali. Delegaci byli zawiedzeni, że nawołuje do dalszej wojny, nie nawołuje do pokoju. Kolejna plama w kanadyjskim parlamencie gdzie w jego obecności  uhonorowano owacjami na stojąco 98 letniego  ukraińskiego kombatanta SS Galizien (Jarosław Hunka) z okresu II w.ś. jak się okazało uczestnika nieludzkich mordów (m.in. w Hucie Pieniackiej) na polskiej cywilnej ludności (a wcześniej żydowskiej). Do dymisji podał się speaker kanadyjskiego parlamentu, przepraszając głównie Żydów i Polaków, a stało się to po lawinie (w tym polskich protestów). Problem w tym, że wielce wpływowym wicepremierem Kanady jest wnuczka ukraińskiego nazisty (Chrystia Freeland), który pod okiem generalnego gubernatora Hansa Franka w Krakowie wydawał pismo dla ukraińskich faszystów. Więc nie widzieli w tym nic zdrożnego, sami swoi… 

Ameryka nie miała zamiaru na Ukrainie pokonać Rosji, podobnie jak nie chciała rozpadu Związku Sowieckiego, nawet lobbowała też w Polsce, aby prezydentem został sowiecki Jaruzelski. Chciała Rosję osłabić i w jakimś stopniu mieć na nią wpływ, wiedząc, że dla Rosji największym niebezpieczeństwem są silne sąsiednie Chiny, które zagrażają też światowej pozycji Ameryki. Więc chodziło też o zatrzymanie projektu jedwabnego szlaku i przystopowania chińskich wpływów w Europie. Oczywiście Pentagon testując przy pomocy walczących Ukraińców skuteczność i przydatność różnych taktyk i siłę różnych rodzajów broni jak i rosyjskie sposoby przeciwdziałania,  zdobył wystarczające doświadczenie.

W samej Ameryce nie dzieje się najlepiej, wielkie korporacje umorusane lewacką  ideologią światowego resetu, który stopniowo podporządkował by im świat, zmuszone  będą zmienić konia w  wyborczym prezydenckim wyścigu 2024, gdyż Biden już ledwo przebiera przysłowiowymi nogami, nie mówiąc już nic o sferze sprawności werbalnej. Kraj jest w wielkich kłopotach, dramatycznie wzrasta zadłużenie, które w 2000 r (końcówka Clintona) było $5 trylionów (bilionów), w 2009 r. osiągnęło $10 T (bln), a w 2015 r. (końcówka Obamy) już $20 T (bln). Teraz dług narodowy osiągnął już $33T! W ciągu 2-ch lat prezydentury Bidena otartą południową granicę nielegalnie przeszło ok. 7 mln ludzi z 120-tu krajów świata. W większości są to młodzi mężczyźni w wieku poborowym, w tym wielu Chińczyków. Administracja Bidena odblokowała potężny graniczny płot zbudowany za prezydenta Trumpa, wysprzedając też jego jeszcze nie zainstalowane elementy. 

Republikańscy gubernatorzy z południowych stanów (Teksas, Floryda) żądają od administracji Bidena wypełniania jej konstytucyjnych obowiązków, sekretarz bezpieczeństwa Alejandro Mayorkas (rodzina kubańsko-żydowska) z powagą, bezczelnie mówi, że granica jest zabezpieczona. Kiedy gub. Teksasu zabezpieczył na odcinku swojego stanu granicę zwojami drutu wzdłuż rzeki Rio Grande, Mayorkas wysłał federalnych agentów, którzy poprzecinali i odciągnęli przeszkody, aby nachodźcy mogli bezpiecznie wtargnąć na terytorium Ameryki. Okoliczne miasteczka i miasta pękają w szwach, wzrasta przestępczość w tym gwałty, aktywność gangów narkotykowych, rosną wydatki i zmęczenie napływającymi imigrantami. W Nowym Jorku, którego demokratyczna administracja ogłosiła gościnę dla imigrantów mają  już ich dość i szukają dla nich miejsca gdzie indziej.

W Kongresie i Senacie Republikanie jakoś ospale walczą z komunizującymi Demokratami w sprawach ograniczenia wydatków, obniżania poziomu zadłużenia, czy zabezpieczenia południowej granicy. W Kongresie jest kilkudziesięcioosobowa grupa konserwatystów, którzy teraz wstrzymują głosowanie nad uchwaleniem budżetu, domagając się cięć w wydatkach, w tym są przeciwko przyznaniu dalszych $24bln (mld) dla Ukrainy, żądając przeznaczenia tych sum na obronę własnej granicy jak i rozliczenia wysłanych na Ukrainę ok. $120 bln (mld). W Senacie niemrawy lider Republikańskiej mniejszości Mitch McConnell gra razem z Demokratami i jest częścią Deep State. W kolejnych cyklach wyborczych zbiera ogromne środki  (ok. $300 mln) i finansuje kampanie wyborcze tym senatorom, którzy głosują w/g jego poleceń.

Żeleński albo wie, że jest w rozpaczliwej sytuacji, albo jak Biden,  traci rozeznanie co może powiedzieć. W wywiadzie dla Economist przyznał, że jego europejscy partnerzy zaczynają mieć pewne wątpliwości co do perspektyw dalszego prowadzenia wojny. Dodał, że są trudności z kontrofensywą, ale nie ma mowy o siadaniu do rozmów pokojowych z Rosją. Dalej zauważył, że miliony ukraińskich uchodźców, którzy przebywają w sąsiednich krajach zachowują się dobrze i są wdzięczni za gościnę. Następnie  posunął się do groźby, że jeśli przywódcy tych krajów będą za zakończeniem wojny to jest prawdopodobne, że ukraińscy uchodźcy mogą się zbuntować i stworzyć w tych krajach problemy (!). 

Żeleński nie wykazuje wdzięczności za niesamowitą przychylność i pomoc ofiarowaną Ukraińcom przez Polaków i rząd polski, jeśli już to jedynie okazjonalnie. Ukraińcy milczą w sprawie ekshumacji bestialsko pomordowanych Polaków przez siepaczy z UPA i innych formacji, nie wyrażają zgody na unormowanie stosunków polsko-ukraińskich.  Żeleńskiemu jakby było mało wojny z Rosją, rozpoczął wojnę handlową z Polską, przez której terytorium pozwalamy mu przesyłać miesięcznie do innych krajów Unii  ok. 3 mln ton zboża (tyle Polska eksportuje rocznie). W skandalicznym stylu pozwał też Polskę do Światowej Organizacji Handlu domagając się odszkodowania i dodatkowo wprowadził embargo na niektóre polskie produkty, ale jeszcze nie na amunicję (!). Może dlatego, że był komikiem i naiwnie wierzy w swoją szczęśliwą gwiazdę nie zauważył, że ludzie w życzliwych mu dotąd krajach też mają swoje problemy i są już zmęczeni wielorako kosztowną wojną?

Dziwi zasadność umowy podpisanej 2 grudnia 2016 r przez ówczesnego min. obrony A. Macierewicza o nieodpłatnym udostępnianiu Ukrainie zasobów państwa polskiego (?). Rząd szastał pieniędzmi polskiego podatnika jak pijany marynarz szeroko otwierając granice (bez ewidencji) nadając uchodźcom pesel, wypłacając zasiłki i polskie emerytury za deklarowaną historię pracy na Ukrainie. Zastanawia potęga ukraińskich oligarchów i ich zdolności do wymuszania podobnych ustępstw pewnie z poparciem ich kontaktów w Berlinie i USA. Ukraina jeszcze przed wojną wypowiedziała Polsce wojnę handlową, blokując transport pociągowy z Chin. PiS nieco się przebudził miejmy nadzieję, że nie tylko przedwyborczo, ale też zrozumiał interes Narodu, który czasowo oddał mu reprezentację swoich interesów.

Otwarcie polskiego rynku dla ukraińskiego zboża skończyłoby się zlikwidowaniem polskiego rolnictwa. Ukraińskie rolnictwo przypomina feudalne latyfundia, charakterystyczne dla niektórych krajów latynoskich, gdzie interes państwa jest tożsamy z interesem wielkich oligarchów. Dominują wielkie międzynarodowe agro holdingi, a ukraiński rolnik jest skromny jak przysłowiowa mysz kościelna. Były prezydent Petro Poroszenko już dekadę temu był właścicielem 100 tys. ha ziemi. Jeśli ktoś się bogaci na eksporcie ukraińskiego zboża to nie ukraińskie państwo, ale międzynarodowe agro holdingi i ukraińscy oligarchowie. Ukraińscy oligarchowie są obrzydliwie bogaci a ich obszary ziemskie dochodzą do 800 tys. hektarów! Polskie największe gospodarstwo rolne jest 26 razy mniejsze i ma 30 tys. hektarów i jego właścicielem jest obcy kapitał. Największy areał polskiego rolnika to 12 tys ha (66 razy mniej). 

Wdzięczne śpiewki o ukraińskim zbożu żywiącym głodującą Afrykę można włożyć między bajki. Największym odbiorcą zboża ukraińskich oligarchów są Chiny i Europa zachodnia oraz kraje arabskie. Do wojny aż 90% eksportu zboża szło przez porty Morza Czarnego. Teraz wiele zboża sprzedawane jest w Unii, krótsza droga, wyższy  zysk, ale i wielka konkurencja dla eksportu płodów polskiego rolnictwa. Dodajmy, że ukraińskie zboże nie podlega unijnym normom jest modyfikowane genetycznie (Monsanto)  i kontrolowane zakazanymi w Unii środkami ochrony roślin.

Powróćmy na chwilę do ukraińskiego niewypału podczas wizyty Żeleńskiego w Kanadzie. Z okazji wizyty Żeleńskiego premier Trudeau obiecał następne $650 mln  pomocy. Dotychczasowa głównie militarna pomoc wynosi ok. $8 bln (mld). W Kanadzie mieszka ok. 1,4 mln osób ukraińskiego pochodzenia, co stanowi ok. 4% populacji tego kraju. Od początku wojny do Kanady przybyło 175,000 Ukraińców, następne 700,000 otrzymało już zgodę na pobyt w Kanadzie. Jak pamiętamy sowieci zażądali powrotu Ukraińców z SS Galizien jako urodzonych na sowieckiej (już) Ukrainie, wtedy  pomocną dłoń podał im gen Wł. Anders (druga żona Ukrainka) oświadczając, że byli oni obywatelami II RP, dlatego przeżyli, część wyemigrowała do Kanady.. 

Nadszedł czas, aby zauważyć, że swoją niemądrą polityką Ukraińcy zachęcają abyśmy  przyjrzeli się racjonalności stanowiska wobec Ukrainy  Wiktora Orbana… Kto nie szanuje siebie, nie będzie szanowany. Nie pamiętamy, że dla ludzi z cywilizacji turańskiej życzliwość, uprzejmość, partnerstwo i kompromis to oznaka słabości i zachęta do następnych żądań. 

Cóż, dziś II debata republikańskich kandydatów na urząd prezydenta, podobnie jak w pierwszej nie będzie tam Trumpa, który ma nad wszystkimi ogromną przewagę. Jeśli on w 2025 r. zostanie prezydentem zmienią się wektory amerykańskiej polityki. A ma duże szanse na zwycięstwo, w niektórych sondażach wygrywa z Bidenem o 10 punktów, ale o tym następnym razem… 

Jacek K. Matysiak                                                                                                    Kalifornia, 2023/09/28
 

Forum jest miejscem wymiany opinii użytkowników, myśli, informacji, komentarzy, nawiązywania kontaktów i rodzenia się inicjatyw. Dlatego eliminowane będą wszelkie wpisy wielokrotne, zawierające wulgarne słowa i wyrażenia, groźby karalne, obrzucanie się obelgami, obrażanie forumowiczów, członków redakcji i innych osób. Bezwzględnie będziemy zwalczali trollowanie, wszczynanie awantur i prowokowanie. Jeśli czyjaś opinia nie została dopuszczona, to znaczy, że zaliczona została do jednej z wymienionych kategorii. Jednocześnie podkreślamy, iż rozumiemy, że nasze środowisko chce mieć miejsce odreagowywania wielu lat poniżania i ciągłej nagonki na nas przez obóz "miłości", ale nie upoważnia to do stosowania wulgarnego języka. Dopuszczalna jest natomiast nawet najostrzejsza krytyka, ale bez wycieczek osobistych.

Komentarze

Obrazek użytkownika jazgdyni

28-09-2023 [05:27] - jazgdyni | Link:

@Jacek K. Matysiak

Witam z drugie końca świata.
To ważna analiza sytuacji. Zastanawiam się, czy w tym geopolitycznym kalejdoskopie, bardzo ważną rolę odgrywa zwykłe ludzkie znużenie, a nawet "znudzenie" wojną na Ukrainie. Współczuję Zełeńskiemu, bo miota on się teraz rozpaczliwie i chyba stracił przenikliwość i rozsądek na poziomie działań państwowych. Ta pewna infantylność i kozacka buńczuczność istniała zawsze, emocje brały górę nad rozsądkiem i zazwyczaj kończyło to się klapą. Oczywiście Ukraina byłaby bardzo ważnym członkiem Międzymorza, tylko oni nigdy się nie zgodzą, by to Polska przewodziła takiej unii. I nikt inny z tych co w tym projekcie mogli by uczestniczyć.
A USA jak to ostatnio często bywa, jest na kolejnym zakręcie, Nie sądzę, że Ameryka porzuci Ukrainę, bo w Stanach sektor militarny - Pentagon i przemysł zbrojeniowy ciągle mają dużo do powiedzenia. Chyba więcej niż BigTech z Krzemowej Doliny..

A jak dalej będzie - zobaczymy. Często, jak to w chaosie walki i konfliktu, nagłe, niespodziewane zdarzenie wywraca wszystko do góry nogami. Choćby te klimatyczne cuda, jakie obserwujemy. Wczoraj, 27 września, w południe, w Gdyni było 26 stopni Celsjusza (80- stopni Fahrenheita), pokazuje, że to najcieplejszy wrzesień od początku obserwacji.
Tego obawiam się bardziej niż Rosji Putina, demencji Bidena i głupoty Scholtza.

Obrazek użytkownika Jacek K.M.

28-09-2023 [06:01] - Jacek K.M. | Link:

@ jazdyni
Na zmiany klimatyczne nie mamy żadnego wpływu, to sprawa Pana Słońca, a i wystarczy jeden większy wulkan... Na Ukrainie rządzą potężni oligarchowie, oni sponsorują (przez media+) i wybierają rząd, a są dość rozpasani i to jest też wojna między nimi. Jeśli Trump dojdzie do władzy, będzie wielka zmiana, nie pomoże tu Pentagon. Politycy walczą zawsze o dostęp do pieniędzy podatnika i o opcje zadłuzania jego dzieci. Pozdrawiam.

Obrazek użytkownika jazgdyni

28-09-2023 [10:15] - jazgdyni | Link:

Na Ukrainie rządzą potężni oligarchowie...
A prym wiedzie Cargill - najwieksza w USA prywatna korporacja. W 2022 dochód 165 miliardów USA. Zatrudnia 155 000 pracowników, w 66 krajach. U nas też.

Obrazek użytkownika Adam66

28-09-2023 [20:21] - Adam66 | Link:

@ jazgdyni
Gadowski w ostatnim komentarzu podaje dokładne dane odnośnie właścicieli ziemskich na Ukrainie.
https://www.youtube.com/watch?...

Obrazek użytkownika Tomaszek

28-09-2023 [20:52] - Tomaszek | Link:

JZG
Ja myślę że to żadna buńczuczność czy kozacka dusza . Eskimosi takowej nie mają . On po prostu realizuje Befehle gebelsów i wskazówki oligarchów . Z interesem Cargilli i reszty jest to też na kursie . Po to go wystawili i jest profeska . Żadnej duszy czy improwizacji . Cała notka Pana Jacka to jakby rozwinięcie moich poglądów . A jakby ktoś chciał wiecej to polecam https://www.youtube.com/watch?... . Myślę że gość wie co mówi . O hektarach jest od 8 minuty .Cały kanał jest ciekawy , jest też i mleku i innych "dobrach" od naszych "przyjaciół". Jak się słów nie czepia , tylko łapie argumenty to dużo można się dowiedzieć . Wyguglować gościa na Wiki nawet i mniej więcej wiadomo kto kogo . 

Obrazek użytkownika u2

28-09-2023 [06:20] - u2 | Link:

w Gdyni było 26 stopni Celsjusza

Ocieplenie klimatu ma też swoje dobre strony. Mniej idzie opału w sezonie grzewczym. Co do Zełeńskiego to niedługo wybory i na Ukrainie. Musi się wykazać wobec swoich sponsorów, niekoniecznie z Ukrainy. Co do USA to nie jestem taki pewien tej wygranej Trumpa. W porównaniu do Bidena wypada dużo lepiej wizerunkowo, ale to Biden napędził zamówień dla przemysłu zbrojeniowego. Szolc zagraża nie tylko dla Polski, jest silnie anty-amerykański i anty-natowski.

Obrazek użytkownika Jacek K.M.

28-09-2023 [06:28] - Jacek K.M. | Link:

@u2
A jaki ma być Scholtz, przecież od młodości to komuch...
 

Obrazek użytkownika Czesław2

28-09-2023 [07:14] - Czesław2 | Link:

Głosowania w PE nad federalizacją Europy w toku, wszystkie oczywiście przechodzą. Zróbcie sobie pamiątkowe zdjęcie konturu Polski.
Oczywiście władze w Polsce nic nie wiedzą. Jako rekompensata będziemy mieli igrzyska

Obrazek użytkownika Czesław2

28-09-2023 [07:16] - Czesław2 | Link:

Pytania referendalnego, czy Polska ma istnieć oczywiście nie ma.

Obrazek użytkownika Ijontichy

28-09-2023 [12:01] - Ijontichy | Link:

@Czesław---7.14
Komentarz do Twojego komentarza gdzieś mi wcięło...nie pierwszy raz,ale taki mamy klimat.:-)))
Zdjęcie pamiątkowe mapy Polski...kiedyś ale juz w latach 2000 wylądowałem na dworcu kolejowym w Monachium...z nudów szukałem czegoś do oglądania/czytania,az tu nagle 
JEST! Mapa Polski,samochodowa! Biorę...wszystko jest opisane szwabachą,ostatnia aktualizacja 2000 rok...ale ...mapa z 1932!!! Przecieram oczy,szukam stopki drukarza...
JEST! DRUK POZNAŃ 1989....mam to na pamiątkę.

Władze w Polen wiedzą....Morawiecki pisze raporty z każdego podpisu w Berlinie/Brukseli....ale TAJNE/POUFNE przed przeczytaniem SPALIĆ!!! 

MANE---THEKEL---FARES

Obrazek użytkownika smieciu

28-09-2023 [11:15] - smieciu | Link:

Dobre ale trzeba wyraźnie podkreślić:
1. Na kontynuacji wojny zależy przede wszystkim administracji Bidena. Republikanie są przeciw. To bardzo istotna sprawa gdyż pokazuje kto ma INTERES w tej wojnie. Kogo Polska PiS wsparła bezkrytycznie: Komuchów Bidena. Oraz całkowicie sprzedaną obcym interesom Ukrainę Zełenskiego. Tyle jest gadki o tym jak to Polska prowadzi podmiotową politykę (w przeciwieństwie do wcześniej PO) podczas kiedy mamy jasno że jest zwykłym pionkiem, wspierającym największe męty świata. Wydając ogromne pieniądze na wspieranie krwawej rzeźni, o której póki co nikt nie wie czemu ma służyć.
Ale każdy wie dlaczego Polaków tak łatwo było wkręcić w to gówno: Hasło Zły Putin! (+złe Niemcy) i Polak traci kompletnie zdolność do rozsądnego myślenia. Przeciwnie. Każdy Polak wykazujący się rozsądkiem staje się celem nawiedzonej wściekłej masy. Która... dzisiaj dla odmiany szybko przestaje lubić Ukraińców przyjmując punkt widzenia ludzi których wcześniej wyzywała systematycznie od ruskich agentów i śmierdzących onucy. Historia ta pokazuje bezrozumność poczynań tej masy. Wyborców wiadomo kogo. Emocje, wrzutki, głupawe hasełka. Zarządzają tłumem.
2. W Kongresie i Senacie Republikanie jakoś ospale walczą z komunizującymi Demokratami w sprawach ograniczenia wydatków, obniżania poziomu zadłużenia, czy zabezpieczenia południowej granicy.
Wytłumaczenie jest proste: Triumf Socjalu. Lewactwo znalazło swojego Świętego Graala. Widać to w USA, widać znakomicie w Polsce. Władzę socjalistyczną uznano za tą właściwą, dobrą. Tą którą poprą wyborcy. Nie widzący że wszystko to odbywa się kosztem niszczenia fundamentów, które zbudowano wcześniej i dzięki którym obecny socjal jest możliwy. Zmierzamy więc do katastrofy i nikt nie jest w stanie tego zatrzymać. Ani Republikanie - nie są w stanie wprowadzić rozsądnych posunięć gdyż ludzie mają tylko w oczach Socjal. Ani Niemcy - którym ekipa Obamy (przyjaciela Merkel) narzuciła to samo. Ani Tusk, który wprawdzie popiera tych co trzeba ale wcześniej został elegancko wpuszczony w maliny przez Obamę i podatną na jego manipulacje Merkel.
Autor pisze W ramach tego rozdania według niemieckiej receptury podejmuje kroki konfliktujące z Polską, czyli w nadchodzących wyborach gra na niemiecką frakcję Tuska, otwarcie szkodząc obozowi Zjednoczonej Prawicy.
Ale nie pisze że logiczną koleją rzeczy Biden jest w przeciwnym obozie. Razem z PiS. Razem w wielkiej rodzinie neokomuchów, którzy narzucili światu socjal, który zawładnął umysłami ludzi. Komuchów którzy:
3. Stoją za imigracją jak pisałem w swoim ostatnim tekście. Biden i jego przydupasy. Nie jest żadnym przypadkiem że polskie MSZ organizowało kanał przerzutowy imigrantów z Indii do USA. Biden pragnie milionów imigrantów. PiS robi to co mu każą. Socjal, imigranci, destrukcja edukacji itp.

Obrazek użytkownika sake3

28-09-2023 [11:59] - sake3 | Link:

@smieciu....Tendencyjny komentarz rasowego propagandysty. Oczywiście nie mogło zabraknąć stałego i dyżurnego stwierdzenia przypisywanego Polakom że sa w ściekłą nawiedzoną masą uważającą że Niemcy i Rosja są złe.Jeżeli pada takie stwierdzenie to trzeba przynajmniej dla równowagi pokazać,że są istotnie dobre Niemcy i Rosja ,przyjaznie ustosunkowane do Polski,chcący z nia dobrych relacji.Tego zabrakło u autora nie tylko w tym tekście pana @smieciu ale we wszystkich. Tymczasem słyszymy od dawna wypowiedzi (niejedną) takiego MIedwiediewa wymierzone w Polskę pełne nienawiści i pogardy Od lat słyszeliśmy tezy Żyrinowskiego i Dugina,teraz pałeczkę po nich jak widaćc piastują prowadzący programy w telewizji Rassija1 z równie nienawistnym wydźwiękiem.No to za co mamy ich kochać? Nie ustaja w szkalowaniu Polski media niemieckie i politycy,pracuje w pocie czoła paniusia Leyen nakładając sankcje i kary a tacy politycy jak Weber ingerują w nasze sprawy i majace się odbyć wybory. choć jesteśmy suwerennym państwem.To za co mamy kochac Niemców? Dlaczego pan @smieciu nie pokaże przykładu,ze tak nie jest? Stosunki z Ukrainą rozluźniły się a właściwie skończyły,tyle że w polityce z takimi ewentualnościami trzeba sie liczyć,nic nie trwa wiecznie a w ich zniszczeniu mają swoją cegiełkę własnie kochające nas podobno Niemcy.Wszystko byle nie PiS i od tego trzeba zacząć poltiykę Niemiec,politykę Putina,politykę Łukaszenki i politykę pana @ smiecia otwartym tekstem pouczającego o pokorze i poddaniu się.Oczywiście jak to w jego tekstach nie może zabraknąc krytyki USA. Biden chce u siebie imigrantów z Indii? A co nas to obchodzi? Za co tu krytykować Polskę? Czemu pan smieciu nie krytykuje UE i Niemiec za kryzys imigracyjny w Europie tylko Bidena? Nawet propaganda powinna być podawana z rozsądkiem.

Obrazek użytkownika smieciu

28-09-2023 [12:34] - smieciu | Link:

Tymczasem słyszymy od dawna wypowiedzi (niejedną) takiego MIedwiediewa wymierzone w Polskę pełne nienawiści i pogardy Od lat słyszeliśmy tezy Żyrinowskiego i Dugina,teraz pałeczkę po nich jak widaćc piastują prowadzący programy w telewizji Rassija1 z równie nienawistnym wydźwiękiem. No to za co mamy ich kochać?
A czy ja każe ci żebyśmy do nich łasili? Po drugie to tylko słowa. Po raz kolejny się ciebie zapytam, dlaczego wierzysz w to co mówi Miedwiediew, Putin, Łukaszenka? Są według ciebie znani z mówienia prawdy? Czy może kłamstw? Jeśli to drugie to może mówią tak bo kłamią? Bo tak naprawdę leży im rząd pisowski? Który potrzebuje takiego werbalnego wsparcia w celu urabiania ludzi takich jak ty? By się zaangażowali w interesy wielkiej komuszej rodzinki? By się Polacy bali Rusków i chętnie wyskakiwali ze wszystkiego by wesprzeć Ukrainę? Zobacz jakie to proste. Miedwiediew mówi: Polacy są źli! A sake: PiS jest dobry bo mówi że Ruskie są złe.
Sorki sake ale jeśli zamierzasz grzęznąć w ten słowny pudelek to po prostu bagno cię wciągnie. Bo to jest celem polityki kłamstwa.

Zła von der Leyen...
Sake, musisz się zadeklarować po czyjej stronie jesteś. Przykładowo skoro PiS jest po stronie komuchów Bidena a von der Leyen naciska na Polskę jako wróg PiS to znaczy że jest ona po stronie...? I jej działania mają swoje tłumaczenie.

Żądasz ode mnie ostatnio bym ci wykazał co dobrego zrobili Niemcy czy Ruskie Polakom. Odnośnie Niemiec pisałem wiele. „Ich zła UE” sprawiła że masz socjal taki jak w UE i Niemczech a który dla każdego pisowca jest tak ważny. Polak jeździ sobie gdzie chce, dobrze zarabia, zła niemiecka UE finansuje autostrady, koleje, gazociągi, port gazowy, rynki w miastach itp.
A ja się dla odmiany zapytam dlaczego inni mają lubić Polaków. No sake?
Co takiego dobrego zrobili Polacy Niemcom? Czechom? Słowakom? Czy innym?
A może po prostu mieszasz politykę ze swoimi uczuciami miłej sympatycznej panienki?

 

Obrazek użytkownika sake3

28-09-2023 [17:12] - sake3 | Link:

@smieciu....Jestem ciekawa czy pan odpowie na mój komentarz,bo zwykle po pouczeniach pan chce mieć ostatnie słowo.NIczego nie żądam ,wytknęłam jedynie,że pan całe zło upatruje w Polakach Dlaczego wejście do UE mamy uważac za wielki splendor? Nie jesteśmy przecież jedynym beneficjentem socjalu,dofinansowania autostrad,kolei,portów Pozostałe 27 też przecież korzysta. Ponadto przecież płacimy składki do UE.Czy jeżeli przykładowo wstąpię w związek małżeński wnosząc zresztą jaki tam posag to nie mam żadnych praw w tym związku ?Nie mogę sobie kupić sukienki czy biżuterii choć pracuję a więc wnosze wkład w tę moją prywatną UE? Przecież te wszystkie uprawnienia unijne o których z takim zachwytem pan pisze nie są żadną łaską,a wynikają z traktatów i gospodarki unijnej.i obowiązuja w całej Unii.To za co mam kochać Niemców? Sprytnie pan ominął moje uwagi o nachalnej ingerencji NIemiec w Polskie sprawy,nieustanne porykiwanie niemieckich mediów i pouczanie polityków ,wmawianie nam nieistniejących win czy wyczyny niemieckiej Antify na naszym Marszu Niepodległości.To za to mamy ich kochać? Za kamienie milowe ?A gdzie niemiecka praworzadność?Śmieszne są te pana pretensje,że nic nie zrobiliśmy dla Niemców,Czechów czy Słowaków.Niby co mamy zrobić? Staramy się mieć poprawne stosunki ale partnerskie,nie wasalne jak to oczekują Niemcy.To powinno wystarczyć.Nie muszą nas lubić,ale powinni szanować za to jacy jesteśmy. Dośc pobłazliwie traktuje pan wygibasy słowne Putina,Miedwiediewa i ich groźby,przyszywanie łatek nazistów i niewdzieczników.Ale panowie Putin czy Miedwiediew są politykami wysoko stojącymi a nie pijanymi osiłkami pod budka z piwem rzucającym groźbami i wyzwiskami.,świat patrzy na takie zachowania,na umniejszanie rangi Polski i  końcu może uwierzyc takiej szmacie jak Miedwiediew.Nie trzeba mieszać polityki z propagandą panie smieciu,to niezdrowa mieszanka i wyraźnie pokazuje pisarstwo na zlecenie Ja choć uczuciowa,miła czy nie,sympatyczna czy nie  jestem niezależna i po prostu sobą.Pan tego komfortu nie ma stąd popagandowe agitki..

Obrazek użytkownika NASZ_HENRY

28-09-2023 [17:06] - NASZ_HENRY | Link:

Tonący Zełenski niemieckiej brzytwy się chwyta 😉

Obrazek użytkownika Tomaszek

28-09-2023 [21:04] - Tomaszek | Link:

Heniutek
Nikt nie tonie . To taka profeska , pajace tek pływają . Mogą nawet z własną brzytwą gumową i dadzą ją komu trzeba , żeby im dał do chwytania na pokaz .

Obrazek użytkownika Maverick

28-09-2023 [18:46] - Maverick | Link:

choć cuda się zdarzają, ale nie jak onuce chazarskie kontrolują liczenie głosów. Własnie do takiego poziomu dotarła niby demokracja amerykańska,  zakwestionuj wyniki wyborów to stracisz środki do życia i możesz nawet dostać 22 lata w lochach jak w średniowieczu.
Trockiści posunęli się krok dalej, nowojorski sędzia wydał nakaz rozwiązania korporacji Trumpa, W 32 stronicowym wyroku udawadniając "niby" jego zwidy ze dorobił się wszystkiego nieuczciwością i wszystko musi stracić, w tym swoją willę Mara Lago bo jest zajestrowana  jako własność jego korporacji.

Czyli wojna między onucami trockistawskimi, nie tylko poszła krok dalej i nie chodzi o to kto kogo pierwszy wsadzi do więzienia. Pamiętacie wiece wyborcze  Trumpa i skandowanie wyborców "Lock her up". Trump sfolgował i nie spełnil życzeń wyborców, teraz wszystko się mści. Już nie chodzi kto kogo pierwszy zamknie w kiciu, Chodzi o to kto kogo pierwszy zniszczy ekonomicznie a potem fizycznie. Sytuacja ekonomiczna jest tak ciężka że nawet wielu zakutych i ograniczonych umysłowo demokratów poprzez portfel zaczynają rozumieć ze troska demokratów o ludzi pracująctch to kolejna iluzja.

Mogą więc zagłosować na trumpa nawet gdy będzie siedział w więzieniu. Co wtedy powiedzą poliniackie onuce, a jak pamiętamy one stawiały na Clinton Hitlery.

Obrazek użytkownika Pers

28-09-2023 [22:55] - Pers | Link:

Doskonała notka mojego kolegi, jak najbardziej w temacie.
Polecam  https://jantwardowski.neon24.o...

Wszyscy obecni tu sympatycy bandery i miłośnicy USA będą mieli "dysonans poznawczy" :)))))

Obrazek użytkownika sake3

29-09-2023 [14:45] - sake3 | Link:

@Pers.....A gdzie pan na NB widzi zwolenników Bandery? Jak widać pana fobie się pogłębiają,Tylko mocna kawa może pana jeszcze uratować.

Obrazek użytkownika Pers

29-09-2023 [00:37] - Pers | Link:

Departament Stanu USA przygotowuje się do możliwego zawieszenia działalności amerykańskiego rządu począwszy od 1 października, powiedział rzecznik departamentu Matthew Miller.
Według urzędnika departament opracowuje plan na wypadek „nieprzewidzianych okoliczności”, w tym możliwości częściowego zawieszenia rządu USA.
Miller powiedział, że w najbliższych dniach Departament Stanu ustali, które struktury będą nadal działać, gdyż ich działalność jest niezbędna dla zapewnienia bezpieczeństwa narodowego USA, a które zawieszą pracę.
Tymczasem amerykańskie wydanie „Washington Post” donosi, że władze USA zaczęły powiadamiać pracowników rządowych o zbliżającym się zawieszeniu pracy, ostrzegając ich o możliwym zaprzestaniu wypłat wynagrodzeń.

Wcześniej Pentagon ostrzegał, że w przypadku „zawieszenia działalności” – zawieszenia działalności rządu USA – wojsko amerykańskie będzie musiało służyć bez wynagrodzenia, a większość cywilnych pracowników Departamentu Obrony pójdzie na bezpłatny urlop.

Sie dzieje :))))))

Obrazek użytkownika Tezeusz

29-09-2023 [13:49] - Tezeusz | Link:

@Rus..
Podje....wróć skomentowane jak zwykle...z linkiem? szczęśliwy.
Masz dysonans poznawczy jak tobie zajebali blog z literką " Z"..  

Obrazek użytkownika Maverick

29-09-2023 [20:15] - Maverick | Link:

Onuce chazarskie już zapomniały polską historię a sprzedają kity o bezsensownym poświęcaniu Polaków na ołtarzu Lucyfera czyli bożka chazarów.

https://www.facebook.com/10007...

Obrazek użytkownika Edek

29-09-2023 [11:22] - Edek | Link:

To oczywiste, że Zełenski dostał forsę / obietnicę forsy od Niemców, którzy także teraz (finansowo) wybudzili resztki Banderowców, czyli swoich starych przyjaciół na Ukrainie.

Po tym, co się do tej pory stało, Banderowcy powinni dalej cicho siedzieć, żeby o nich już zapomniano, ponieważ istotą banderyzmu jest zwierzęca nienawiść do Polski (Made in Austria / Germany / Russia / Izrael).

W Brukseli mówi się nieoficjalnie, że ponoć Niemcy i Francja obiecały władzom Ukrainy szybkie wejście do UE, jeśli Kijów pomoże w obaleniu obecnego polskiego rządu.

Może Zełenski doszedł do wniosku, że Niemcom i Banderowcom trzeba w tej chwili dać dokładnie to, o co proszą -- wiedząc, że to im tylko moze zaszkodzić (jak np w Kanadzie, gdzie teraz wszyscy się dowiedzieli o istnieniu ukraińskiego SS-Galizien) i wiedząc, że Kaczyński i tak wygra wybory.

Obrazek użytkownika sake3

29-09-2023 [17:08] - sake3 | Link:

W Kanadzie doskonale wiedzieli kim jest ten obdarzony medalem pan,Wiedział o tym i Trudeau i ten spiker .Po prostu liczono na krótką ludzką pamięć po upływie tylu lat.Duża liczba mieszkających w Kanadzie banderowców i ich rodzin stanowi znaczącą siłę przy wyborach i to wiedzą politycy.

Obrazek użytkownika Edek

29-09-2023 [12:07] - Edek | Link:

Dziękuję za -- jak zwykle -- arcyciekawy artykuł!