7 kłamstw będących kwintesencją rządów Tuska

1. W internecie duża popularnością cieszy się filmik, w którym zestawione są wypowiedzi Donalda Tuska dotyczące 7. niezwykle ważnych spraw, w których świadomie kłamał i próbował wprowadzić w błąd opinię publiczną.
Chodzi o jego wypowiedzi dotyczące muru na granicy białorusko-polskiej, objęcia stanowiska w Brukseli, podnoszenia podatków, wieku emerytalnego, wprowadzenia 500 plus, strzelania do górników i gazu norweskiego.
Te wypowiedzi udowadniające, że Tusk kłamie nawet bez mrugnięcia okiem, czasami dzielił dłuższy czas, czasami jak w przypadku objęcia stanowiska w Brukseli, wieku emerytalnego, czy budowy muru na granicy białorusko-polskiej, zaledwie kilka miesięcy, więc nawet sam zainteresowany, powinien pamiętać swoje wcześniejsze wypowiedzi.
 
2. W momencie podjęcia przez rząd Prawa i Sprawiedliwości decyzji o budowie muru na granicy białorusko-polskiej, Tusk w Sejmie stwierdził, że nie powstanie on ani za rok, ani nawet za trzy lata dodał jeszcze, że będzie to „wał”, zresztą klub Platformy na jego rozkaz głosował przeciw ustawie w tej sprawie.
Gdy w ciągu zaledwie roku mur powstał, Tusk stwierdził publicznie, że nigdy przecież nie mówił, że mur nie powstanie, a tak w ogóle to mur nie jest szczelny i dopiero kiedy Platforma obejmie władzę, to uszczelni tę granicę.
W sprawie objęcia stanowiska w Brukseli jest przecież jasne, że zabiegał o to stanowisko u kanclerz Angeli Merkel przez kilka lat, a jednocześnie w Polsce po wielokroć twierdził, że nie jest tym stanowiskiem zainteresowany.
Tuż przed wyjazdem do Brukseli na jednej z konferencji prasowych wyraźnie poirytowany pytaniem dziennikarza, czy wybiera się do Brukseli, stwierdził po raz 452. mówię nie wybieram się do Brukseli, bo piastowanie stanowiska polskiego premiera jest dla mnie najwyższym zaszczytem.
Zaledwie kilka tygodni później był już w Brukseli, główną orędowniczką jego powołania na to stanowisko była Angela Merkel, co z cała siłą zostało ujawnione w 2016 roku kiedy następował jego wybór na drugie 2,5 roku , a nowy polski rząd zaproponował inną kandydaturę, europosła Jacka Sariusz-Wolskiego.
Tusk był wtedy kandydatem zgłoszonym przez mającą przewodnictwo w Radzie, Maltę, choć zgodnie z procedurami powinien zostać zgłoszony przez polski rząd i mimo braku takiej rekomendacji, zdecydował się jednak kandydować, a kanclerz Merkel załatwiła resztę.
 
3. Obejmując władzę w swoim expose Tusk ogłosił, że jego rząd będzie obniżał podatki, a każdego ministra, który przyjdzie z propozycją ich podwyższenia, wyrzuci „na zbity pysk”, ale gdy w budżecie zaczęło brakować pieniędzy ze względu na masowe wyłudzanie podatku VAT, sam ogłosił podwyższenie stawek w tym podatku z 3% na 5%, z 7% na 8% i z 22% do 23%.
Podobnie było z podwyższeniem wieku emerytalnego, jesienią 2011 roku w kampanii wyborczej, wręcz przysięgał, że nie będzie podwyższał wieku emerytalnego, by po wygranych wyborach już wczesną wiosną 2012 roku ogłosić ,że wiek emerytalny kobiet zostanie podwyższony o 7 lat, a wiek emerytalny mężczyzn o 2 lata.
Z wprowadzeniem programu 500 plus wręcz się zapętlił, jeszcze wiosną 2014 roku żartował na konferencji prasowej w Zakopanem, że sam taki program by wprowadził, ale nie ma na to pieniędzy, chyba, że są tutaj nomen omen zakopane.
Później już po powrocie do krajowej polityki, twierdził w jednej z telewizji komercyjnych, że nie żałuje iż tego programu nie wprowadził, bo miał wszystko policzone i program zrujnowałby finanse publiczne, by parę miesięcy później, powiedzieć na spotkaniu z wyborcami, że premier Kopacz miała w „szufladzie” taki program, ale nie zdążyła go wprowadzić, bo Platforma przegrała wybory w 2015 roku.
 
4. Na jednym ze spotkań z wyborcami twierdził, że za rządów Platformy nigdy nie strzelano do górników i nic nie wie, żeby którykolwiek z nich w wyniku tego strzelania, został ranny, a gdy tacy górnicy się zgłosili i pokazali dokumentację medyczną, twierdził, że policja broniąc się przez agresywnym atakiem, musiała jednak strzelać.
Wreszcie w sprawie zakupów gazu z Norwegii , mówił że to on był inicjatorem rozmów z Norwegami o budowie Baltic Pipe, a gdy szybko znaleziono jego wypowiedź kiedy ogłaszał rezygnację z budowy tego gazociągu z uzasadnieniem, że gaz z Rosji zaspakaja całość naszych potrzeb, przestał poruszać ten temat w publicznych wystąpieniach.
 
5. Teraz w kampanii wyborczej zgodnie z podpowiedzią Palikota (żeby wygrać wybory trzeba kłamać), a później także Belki (kłamstwo ma szybkie nogi, więc jedno kłamstwo należy szybko przykrywać następnym), Tusk kłamie jak najęty.
Ale te 7 kłamstw zawartych we wspomnianym filmiku, to kłamstwa w sprawach fundamentalnych, pokazują one dobitnie, że ten człowiek nie cofnie się przed niczym, żeby tylko znowu zdobyć władzę i służyć Niemcom, jak to robił przez lata.
 

Forum jest miejscem wymiany opinii użytkowników, myśli, informacji, komentarzy, nawiązywania kontaktów i rodzenia się inicjatyw. Dlatego eliminowane będą wszelkie wpisy wielokrotne, zawierające wulgarne słowa i wyrażenia, groźby karalne, obrzucanie się obelgami, obrażanie forumowiczów, członków redakcji i innych osób. Bezwzględnie będziemy zwalczali trollowanie, wszczynanie awantur i prowokowanie. Jeśli czyjaś opinia nie została dopuszczona, to znaczy, że zaliczona została do jednej z wymienionych kategorii. Jednocześnie podkreślamy, iż rozumiemy, że nasze środowisko chce mieć miejsce odreagowywania wielu lat poniżania i ciągłej nagonki na nas przez obóz "miłości", ale nie upoważnia to do stosowania wulgarnego języka. Dopuszczalna jest natomiast nawet najostrzejsza krytyka, ale bez wycieczek osobistych.

Komentarze

Obrazek użytkownika NASZ_HENRY

26-09-2023 [05:58] - NASZ_HENRY | Link:

Małpa Ruska

Głosując na  Tuska,
Jesteś małpą Ruska 😎

Obrazek użytkownika Czesław2

26-09-2023 [14:01] - Czesław2 | Link:

Kuźmiuk, może komentarz do tego?
https://dorzeczy.pl/unia-europ...

Obrazek użytkownika r102

26-09-2023 [19:23] - r102 | Link:

Może ja skomentuję - jak można jeszcze mieć wątpliwości że tzw. "Unia"  od jakiegoś czasu gra z nami w grę zwaną "bambuko" - czyli grę  karcianą gdzie zasady gry zmienia "kierownik gry" w czasie rozdania ???

Cóż - wydawało się że wchodzimy do dobrej rodziny  - a okazała się ona bandą  wariatów  i  żądnych cesarskiej władzy psychopatów -   zostaje POLEXIT...

Obrazek użytkownika Czesław2

27-09-2023 [08:06] - Czesław2 | Link:

Problem jest w tym, że WSZYSTKIE unijne rządy są w 100% ZA unią, przypomnij sobie bałwochwalcze przemówienie Dudy i podpisywanie WSZYSTKICH aktów prawnych przez MM. To przecież nie przypadek. KTOŚ tych zdrajców wypromował w zdradzieckich mediach.