Gęby


Jak mawiał Gombrowicz: „Nie ma ucieczki przed gębą, jak tylko w inną gębę”. Ostatnie wiecowanie Kanclerza Sholca jest w polityce tego najlepszym przykładem. Otóż, Niemcy główny sprawca kryzysu emigracyjnego w UE, słowami Kanclerza oskarżają dzisiaj Polskę winą za ten kryzys emigracyjny. Jedna z niemieckich gadzinówek poszła dalej niż jej polskojęzyczne odpowiedniki pisząc, o 350 tysiącach nielegalnych emigrantów w Polsce. Odpowiedź Premiera Morawieckiego do Kanclerza była ostra: „Niech się pan dowie, jaka jest sytuacja i nie wtrąca się w polskie sprawy”. Czy ktokolwiek w Europie da się nabrać na nową gębę Kanclerza? No raczej nikt, poza polską "partią niemiecką".

No to z innej beczki, ale tyż o gębach. Załóżmy hipotetycznie, że ktoś nakręci o pewnej znanej reżyserce "dzieło" pokazujące, że jest tanią dziwką która puszcza się w Paryżu i w Berlinie za klika euro. Jak myślicie co zrobi znana reżyserka? Ano poda do sądu owego reżysera i zarzuci mu kłamstwo oraz poprosi o dowody, a ciężar  udowodnienia tez zawartych w filmie spadnie na reżysera. No cóż, myślę że Straż Graniczna pewnie zrobi podobnie jakby zrobiła ewentualnie znana reżyserka = i poprosi o dowody na zbrodnie zawarte w jej ostatnim "dziele". Żadne prawo na Świecie nie chroni oszczerców i ich dzieł - obnaża ich prawdziwe gęby.

Dziękuję za uwagę.

Forum jest miejscem wymiany opinii użytkowników, myśli, informacji, komentarzy, nawiązywania kontaktów i rodzenia się inicjatyw. Dlatego eliminowane będą wszelkie wpisy wielokrotne, zawierające wulgarne słowa i wyrażenia, groźby karalne, obrzucanie się obelgami, obrażanie forumowiczów, członków redakcji i innych osób. Bezwzględnie będziemy zwalczali trollowanie, wszczynanie awantur i prowokowanie. Jeśli czyjaś opinia nie została dopuszczona, to znaczy, że zaliczona została do jednej z wymienionych kategorii. Jednocześnie podkreślamy, iż rozumiemy, że nasze środowisko chce mieć miejsce odreagowywania wielu lat poniżania i ciągłej nagonki na nas przez obóz "miłości", ale nie upoważnia to do stosowania wulgarnego języka. Dopuszczalna jest natomiast nawet najostrzejsza krytyka, ale bez wycieczek osobistych.

Komentarze

Obrazek użytkownika Jabe

25-09-2023 [22:25] - Jabe | Link:

Oskarżają chyba za jedną rzecz tylko. Nie­słusznie?

Ewentualnie chcą wywrzeć wrażenie, że nie oni na­mieszali. Po­dobnie rząd za­instalowany w Warszawie próbuje wpoić po­­czucie, że jest przeciwny legionom oczywistych obco­krajowców, których sprowadził i których widać na ulicach polskich miast. Teatrzyk dla na­iwnych.

Obrazek użytkownika Ptr

25-09-2023 [23:06] - Ptr | Link:

A i tak tylko świnie siedzą w kinie.

Obrazek użytkownika SilentiumUniversi

26-09-2023 [06:32] - SilentiumUniversi | Link:

Druga część tego sloganu brzmiała: co bogatsze, to w teatrze. Prorocy jacy, czy co?

Obrazek użytkownika Ula Ujejska

26-09-2023 [10:45] - Ula Ujejska | Link:

 SilentiumUniversi

Od zarania naszych dziejów
Mamy szwabsko ruskich dobrodziejów.
Ta tradycja wciąż nie ginie
Nadal pasą polskie świnie!

Obrazek użytkownika Pers

25-09-2023 [23:12] - Pers | Link:

@ujejska
A jak tam wasza kontrofensywa?
Coś zamilkłaś na ten temat :))))

Obrazek użytkownika Ula Ujejska

26-09-2023 [10:36] - Ula Ujejska | Link:

Pers
Brakuje ci materiału na kolejny donosik do Moskwy?

Obrazek użytkownika sake3

26-09-2023 [11:06] - sake3 | Link:

@Ula Ujejska.....Pan @Pers zatrzymał się w swej działalności blogerskiej/komentatorskiej na kontrofensywie,Wyspie Węzy i dronem strąconym ogórkiem., bo tylko o tym pisze.Wojna się skończy, przybędą nowe tematy a on uparcie będzie nam tę kontrofensywe przypominał.Widocznie chce zostać pamiętnikarzem.  

Obrazek użytkownika Ula Ujejska

26-09-2023 [11:15] - Ula Ujejska | Link:

Sake3
Dokładnie tak jest. Ostatnio nie był aktywny, bo obchodził żałobę po zutylizowaniu na Krymie kilku ruskich generałów i sztabu.

Obrazek użytkownika paparazzi

26-09-2023 [00:25] - paparazzi | Link:

Dobrze Pani sugeruje.

Obrazek użytkownika Adam66

26-09-2023 [04:58] - Adam66 | Link:

@
Ula Ujejska 
Jaki sąd w Polsce uzna prawa Straży Granicznej?  To musiałby być sąd NIEZALEŻNY a takich w Polsce nie ma.  Dla pocieszenia dodam, że w innych krajach też nie ma.  wszystkie sądy są w większości opanowane przez osobników wyznania handlowego - i to wyjaśnia ich sentencje. A także bardzo źle wróży na przyszłość....

Obrazek użytkownika Ula Ujejska

26-09-2023 [10:35] - Ula Ujejska | Link:

Adam66
Polacy odrzucą wszelkie lewackie ścierwo w polityce i w kulturze. Myślę że narody Europy zrobią podobnie.

Obrazek użytkownika Czesław2

26-09-2023 [07:25] - Czesław2 | Link:

Problem polega na tym, że niemcy są tylko organem wykonawczym kryzysu. Ģłówka jest za oceanem z filią w Davos.
Oczywiscie, kacyki rosji, Turcji tez korzystają na biznesie, bo można. Puste słowa Meloni czy von Layen nic nie znaczą.

Obrazek użytkownika Jan1797

26-09-2023 [07:32] - Jan1797 | Link:

Czesiu oglądnij np. dzisiejsze jak oni kłamią, może coś się przebije w świadomości?

Obrazek użytkownika Chatar Leon

26-09-2023 [08:01] - Chatar Leon | Link:

A ja bym chciał jeszcze więcej takich "dzieł". Co do ekscesów artystyczno intelektualnych prostytutek typu Hochland, to efekt jest na razie taki, że Partia Oszustów z Chyżym Rujem straciła kilka punktów procentowych w sondażach przedwyborczych.

Natomiast co do podania intelektualnej prostytutki do sądu, to... niestety. Ponieważ jak wiadomo "kruk krukowi łba nie urwie", raczej nie spodziewałbym się, że poziom intelektualno moralny kurewek w sędziowskich togach będzie jakoś specjalnie wyższy.

Obrazek użytkownika Ula Ujejska

26-09-2023 [10:31] - Ula Ujejska | Link:

 Chatar Leon
Masz rację. Jaki koń jest każdy widzi - stalinowski miot obsiadł Polskę w kluczowych miejscach.

Obrazek użytkownika spike

26-09-2023 [09:57] - spike | Link:

W programie "Gdzie jest pan Cogito" jeden z gości wymienił paragrafy prawa jakie zostały naruszone przez ten "film", pokazując możliwą drogę prawną na wytoczenie procesu Holland.

Może być z tym problem, prezydent Duda doprowadził do zmiany prawa, umożliwiające głównie talmudowym łajdakom szkalować Polskę, film będzie określony jak "sztuka", który nie podlega ocenie prawa, co jest fikcją a prawdą, mimo że tak jest propagowany, o czym mówiła Holland u Olejnikowej, stwierdzając, że ma w "nas" katolikach obudzić współczucie dla tej tragedii.
Tylko jest jeden problem, czy zmyślone, kłamliwe sceny okrucieństwa mogą spełnić taką rolę?

Obrazek użytkownika spike

26-09-2023 [10:13] - spike | Link:

Dlaczego ta chazarska "artystka" nie nakręci filmu o polowaniu żydowskich morderców na kobiety i dzieci palestyńskie, w Izraelu jest prawdziwy holokaust Palestyńczyków, poprzez wysiedlanie z ich ziemi i eksterminację z ziemi, do której żydostwo nie mają prawa. nawet historycznego, bo nie oni są Semitami.

Obrazek użytkownika Ula Ujejska

26-09-2023 [10:50] - Ula Ujejska | Link:

Spike (10:13)

No cóż,  nie nakręci z tego samego powodu co prawie profesor, ... kiedy był w Knesecie ktoś tam bluzgał na Polskę a on milczał.

Obrazek użytkownika Es

26-09-2023 [11:30] - Es | Link:

@spike
 "chazarska " artystka"" nakrecila film z punktu widzenia chazarow I eskimosow. Powinieneś zapytać dlaczego za polskie pieniadze nikt nie kręci filmów z polskiego punktu widzenia. Również takich o eksterminacji i masowym wysiedlaniu palestynczykow?
A glinski jak slyszalem twardo i na pewniaka. kandyduje.

Obrazek użytkownika Es

26-09-2023 [11:59] - Es | Link:

spike
W dyskusji pod ostatnim tekstem @ Alina użyła adekwatnego określenia dla pewnej nacji I jej prawdziwej dzialalnosci. Tekst został " zniknięty" w try miga. I też nikt tutaj nawet się nie zająknął. Oto dlaczego " chazarzy" potrafią , a Polacy zawsze po d...

Obrazek użytkownika Ula Ujejska

26-09-2023 [10:54] - Ula Ujejska | Link:

Spike (9:57)
Ja na miejscu Pograniczników spróbowała bym setkami słać pozwy cywilne o wielkie odszkodowania.

Obrazek użytkownika Es

26-09-2023 [10:24] - Es | Link:

Niech ktoś przypomni: ile tytułów Orlen odkupił? Jaka jest ich aktywność w walce przeciwko niemieckim, czy innym gadzinówkom?
Niech ujejska nie klapie dziobem w odpowiedzi. Jak dla mnie orlen może odkupić wszystkie dostępne na naszym rynku. Chodzi o to jak polski zarządca wykorzystuje narzędzia które nabył za niemałe pieniądze. Czy one- te tytuly-  teraz czemuś slużą? 

Obrazek użytkownika sake3

26-09-2023 [10:28] - sake3 | Link:

@Es.....Nawet największa aktywność nic nie da.Każda branża nie tylko filmowa czy prasowa jest szczelnie zapchana Eskimosami.

Obrazek użytkownika Es

26-09-2023 [10:52] - Es | Link:

@sake
Sądzilem, że polska firma z wiekszościowym udzialem polskiego panstwa, na polecenie rzadu wybranego przez Polaków, inwestuje polskie pieniądze w interesie Polaków a nie eskimosow. 
Wychodzi na to, że bylem w błędzie

Obrazek użytkownika sake3

26-09-2023 [10:59] - sake3 | Link:

@Es........Nie tylko polskie firmy mają podobne trudności.Prosze się rozejrzec po świecie.

Obrazek użytkownika Ula Ujejska

26-09-2023 [10:47] - Ula Ujejska | Link:

Es
A na temat potrafisz coś mądrego napisać? Pudelkowanie mnie nie interesuje.

Obrazek użytkownika Es

26-09-2023 [11:21] - Es | Link:

UU
Wyobrażam sobie taką rozmowę z prezesem Glapinskim: panie prezesie jakie mamy wyniki finansowe w gospodarce za ostatnie pół roku i jakie prognozy wzrostu. Co z inflacją? A prezes na to : pudelkowanie mnie nie interesuje. Jeśli nie ma więcej pytań to dziękuję.
I tak jjest z Ujejska
Zadaję pytanie do kazdego , ktory ma wiedzę o wyniki finansowe, osiągnięcia i korzyści jakie Polacy mają z głośnej inwestycji. Ważnej inwestycji. Szczególnie właśnie na okoliczność przeciwdziałania takiej medialnej agresji różnych gadzinówek. Była przecież mowa o " polskiej narracji" , która Polacy dostaną w zamian za wyłożone parę ładnych baniek.
Niestety jak można się zawsze spodziewać, dla UU kłapanie przede wszystkim. 

Obrazek użytkownika Ula Ujejska

26-09-2023 [11:26] - Ula Ujejska | Link:

Es
To nie jest wątek o twoim kłapaniu nie na temat. Masz tu parę wątków gdzie pudelkujesz, więc tam sobie idź kłap ile chcesz - będziesz miał branie. Za komplementy dziękuję 🤣
Pa misiu.

Obrazek użytkownika Czesław2

26-09-2023 [11:40] - Czesław2 | Link:

@Es NIE... WOLNO... PORÓWNYWAĆ. To cytat, oczywiście.

Obrazek użytkownika marsie

26-09-2023 [15:46] - marsie | Link:

"Sąd Okręgowy w Warszawie udzielił Agnieszce Holland zabezpieczenia roszczenia o ochronę dóbr osobistych poprzez zakazanie Zbigniewowi Ziobrze publicznych wypowiedzi oraz publikowania postów w mediach społecznościowych na temat reżyserki lub jej filmów, w których występowałaby porównania do zbrodniczych reżimów, oraz dał reżyserce dwa tygodnie na złożenie pozwu."
Nadzwyczajna kasta już działa!
Pozdrawiam Autorkę.

Obrazek użytkownika tricolour

26-09-2023 [15:54] - tricolour | Link:

Gdyby kasta była po twojej stronie, to byś piał z zachwytu. Ale nie jest i stąd niechęć, a może i pogarda.

Wynika z tego, że kasta robi swoje, a ty masz moralność Kalego.

Obrazek użytkownika Ula Ujejska

26-09-2023 [21:28] - Ula Ujejska | Link:

marsie (15:46)
Witaj
No cóż, kneblowania przyzwoitych ludzi ciąg dalszy, i akurat ten sędzia ma w tym bogatą historię. Można opluć bezkarnie Polaków a oszczercę się chroni - to tylko w Polsce mamy taki zwyczaj, że sądowe łotry mogą wszystko - nawet chronić najgorsze plugastwo czy mordercę staruszki na pasach..
Pozdrawiam

Obrazek użytkownika marsie

26-09-2023 [16:10] - marsie | Link:

Tri - masz rację, "kasta robi swoje"! Mam nadzieję, że już niedługo!