Addendum do "ZDRADA ZAWSZE JEST GORZKA"

Symetryzm albo działania symetryczne.
To określenie ostatnio jest bardzo modne. I to w stosunku do relacji dwustronnych, jak też do uprawiania polityki. Takie: Jak Kuba Bogu, tak Bóg Kubie. Zawsze powinna być równowaga we wszelkich stosunkach i relacjach dwustronnych.
Na przykład – ty mi utniesz ucho, to ja ci utnę kutasa. Czy to symetryzm? No nie. Ja mam jeszcze drugie ucho, a ty niestety tylko jednego wacka.
A to jest niesprawiedliwe i nawet przykre.

W ostatnim wpisie "ZDRADA ZAWSZE JEST GORZKA", gdzie jak widać nasza społeczność bardzo tematem jest zainteresowana i zaniepokojona, w poważnej dyskusji postawilismy hipotezę, że durny konflikt o nasze embargo na ukraińskie zboże i późniejsze wzajemne reakcje na obustronne działania, mogą być wyreżyserowaną inscenizacją, wymyśloną na legendarnej Nowogrodzkiej, w diabolicznym umyśle naszego Belzebuba – PJK.

To taka zagrywka przedwyborcza wpływająca na opinię publiczną i zwiększająca szansę wygranej wyborów przez Prawo i Sprawiedliwość.
W jaki sposób? W dwónasób.

  1. Przyciągając na prawicę do siebie część ewentualnych wyborców Konfederacji, którzy nigdy za tzw. Ukrami nie przepadali, a pozostawanie przy partii Mentzena, JKMa i Brauna, grozi powyborczą współpracą z lewactwem – z całym tym tęczowym burdelem.
  2. Wzmacniając poparcie PISu na prowincji, konkretnie wśród rolników, którzy słusznie obawiali się konkurencji z dumpingowymi cenami ukraińskich płodów rolnych zalewających Polskę

Szacuję z grubsza, że w ten sposób PiS jest w stanie zdobyć nawet dodatkowo 6 – 12 mandatów w Sejmie.

A co z tym symetryzmem? Ano to, że każde działanie jest natychmiast odbijane wyrazistą kontrą. My stawiamy embargo, mimo, że ta głupiutka blondyna, Frau Ursula z Unii, cofnęła unijną blokadę, powoduje, że Ukraina (konkretnie Zełeński) składa skargę do międzynarodowych instytucji. A potem to już jest klasyczny, eskalujący ping-pong. Morawiecki coś ostro na Ukrainę powie, natychmiast Zełeński odpowiada jeszcze ostrzej; nasz minister to- ich pokazuje środkowy palec. I tak się toczy ten braterski, rodzinny dialog, nie tylko na odległość, ale również w salach i salonach ONZ w Nowym Jorku.
Nie wiem jak tam media na Ukraine, ale u nas widzę, że spuszczono z łańcuchów wszystkie warczące, szczekające, a nawet wyjące osobniki w prawicowych mediach, a w internetowych mediach społecznościowych w szczególności. Wyciągają co tylko się da, by dowalić tym Ukrom – zdrajcom.

Jeżeli taki przebieg wydarzeń, oczywiście nadal hipotetycznie, jest wyłącznie spowodowany jednostronnym działaniem Nowogrodzkiej, co – jeśli tak jest – byłoby skrajną głupotą o długoletnich konsekwencjach i szkodą dla naszego kraju, to jest niedobrze.

Natomiast, patrząc na ten wprost teatralny symetryzm w zachowaniu polskich władz, szczególnie prezydenta Dudy i premiera Morawieckiego i władz ukraińskich: prezydenta Zełeńskiego, czy premiera Szmyhala, trzeba się poważnie zastanowić, czy ci na szczycie u nas i u nich, po cichu i w tajemnicy się umówili, że odegrają komedię przed światem, udając konflikt, a nawet kryzys, co, jak się głęboko zastanowimy, da korzyści obu stronom. Nam w szczególności pomoże w wyborach.

Może to i nieco naciągane, ale wykluczyć nie można. A jeśli tak jest, to Panie Naczelniku – Wodzu nasz! - głęboki szacun. No, no, no...
 

Forum jest miejscem wymiany opinii użytkowników, myśli, informacji, komentarzy, nawiązywania kontaktów i rodzenia się inicjatyw. Dlatego eliminowane będą wszelkie wpisy wielokrotne, zawierające wulgarne słowa i wyrażenia, groźby karalne, obrzucanie się obelgami, obrażanie forumowiczów, członków redakcji i innych osób. Bezwzględnie będziemy zwalczali trollowanie, wszczynanie awantur i prowokowanie. Jeśli czyjaś opinia nie została dopuszczona, to znaczy, że zaliczona została do jednej z wymienionych kategorii. Jednocześnie podkreślamy, iż rozumiemy, że nasze środowisko chce mieć miejsce odreagowywania wielu lat poniżania i ciągłej nagonki na nas przez obóz "miłości", ale nie upoważnia to do stosowania wulgarnego języka. Dopuszczalna jest natomiast nawet najostrzejsza krytyka, ale bez wycieczek osobistych.

Komentarze

Obrazek użytkownika NASZ_HENRY

23-09-2023 [07:56] - NASZ_HENRY | Link:

Przesłanie mojej muzy, która ma ciekawsze zajęcia niż  użeranie się z trollami:

Wybitny XIX-wieczny polityki brytyjski i wielokrotny premier rządu Jej Królewskiej Mości lord Palmerston znany jest m.in. z powiedzenia, że Wielka Brytania nie ma wiecznych przyjaciół, ma tylko wieczne interesy. Powinniśmy i my nareszcie przyswoić sobie tę prawdę, ale zawsze też pamiętać o jeszcze jednej, nawet bardzie zasadniczej: Polska nie ma wiecznych przyjaciół, ma za to wiecznych wrogów. Tym, którzy się kiedykolwiek łudzili, co do intencji naszego zachodniego sąsiada, obecne wydarzenia powinny wreszcie zdjąć klapki z oczu. Problem polega na tym, że bardzo wielu naszych rodaków lubi żyć z tymi klapkami i będą ich bronić jak niepodległości. Klapki zwalniają bowiem z myślenia. 🌼

Obrazek użytkownika Jabe

23-09-2023 [08:17] - Jabe | Link:

Ta pierwsza prawda po­wstała w umyśle trzeź­wo my­ślą­cego czło­wieka.

Obrazek użytkownika Jabe

23-09-2023 [08:15] - Jabe | Link:

Od dawna mówię, że to teatr, iluzja.

Obrazek użytkownika jazgdyni

23-09-2023 [08:22] - jazgdyni | Link:

Jesteś Jabe wspaniały. Podziwiam cię od dawna.

Ps. Mieszkasz na ulicy N.?

Obrazek użytkownika Ijontichy

23-09-2023 [08:26] - Ijontichy | Link:

@Jabe  8.15
Jak dla mnie,to ta cała "operacja specjalna" to Teatr Kabuki...wystarczyło ruskim jedno bombardowanie na węzeł komunikacyjny przy Medyce...i koniec!

Obrazek użytkownika Jabe

23-09-2023 [08:38] - Jabe | Link:

Miałem na myśli rządzących w Polsce. Próżno szu­kać w nich czegoś praw­dziwego. Spektakl.

Obrazek użytkownika Ijontichy

23-09-2023 [08:42] - Ijontichy | Link:

A Duda,Morawiecki? To aktorzy z Kabuki? :-)))

Obrazek użytkownika Ijontichy

23-09-2023 [08:23] - Ijontichy | Link:

Cytat z klasyka:
Nie wykonuj ruchu, jeśli nic na nim nie zyskasz, nie atakuj; jeśli nie wygrasz, nie rozpoczynaj wojny, jeśli sytuacja nie jest bez wyjścia! Władca nie może rozpoczynać wojny, tylko dlatego, że ktoś go zdenerwuje; generał nie może atakować, tylko dlatego, że go ktoś rozwścieczy. Jeśli jest coś do zyskania wykonaj ruch; jeśli nie: nie ma po co się pchać. Zdenerwowanie mija, a wściekłość ustaje; nikt nie wróci jednak podbitemu państwu świetności, ani poległym żołnierzom życia. Mądry władca jest ostrożny, a wyśmienity generał ma się na baczności. Oto sposób na zapewnienie pokoju w kraju i bezpieczeństwa żołnierzy.

Sun Tsy

Obrazek użytkownika sake3

23-09-2023 [09:22] - sake3 | Link:

Jak widać trendy aktualnej mody dopadły Autora.Jest to powszechnie dziś używane słowo ,,symetryzm'' Ja we wzajemnych stosunkach polsko-ukraińskich żadnego symetryzmu nie widzę.Również nie widzę teatru.,chyba że speklakl został skierowany do nader wyrobionego widza.Stosunki zostały nadszarpnięte nie dlatego,że tak się umówili aktorzy tylko przez nadmierne żądania strony ukraińskiej.Przez owo sporne zboże wyziera mi bowiem kwestia zakupionego przez Polskę sprzętu militarnego mającego służyć wojsku polskiemu a nie Ukrainie.Nie zauwazone chyba przez nas słowa premiera Morawieckiego,że nie będziemy dostarczać nowej zakupionej  broni Ukrainie a tylko to (broń,amunicja )co jest ujęte dotychczasową  umową są prawdopobnie przyczyną do zmiany nastawienia Ukrainy do Polski.Ostre słowa prezydenta Żełeńskiego wypowiadane publicznie jako żywo przypominają mi wypowiedzi pewnej nacji,żądającej od Polski zwrotu mienia bezspadkowego-, ,,będziemy was upokarzać na arenie światowej do skutku'' Tę metodę zastosował bowiem prezydent Żełeński na sesji ONZ. Nie tylko on,ale wielu polityków ukraińskich wysokiej rangi i ukraińskie media.Kilka dni temu przytoczyłam słowa znanej dziennikarki ukraińskiej Danylenko która otwarcie wypomina Polsce,że nie dała Ukrainie najnowszej broni a tylko tę którą miała w posiadaniu.Posunęła się nawet do tego że nazwała Polskę ,,niewdzięcznym beneficjentem Ukrainy' zarabiającym na uchodźcach ukraińskich którzy u nas pracują.Mocno więc wątpię by wzajemne przepychanki były wczesniej uzgodnionym teatrem. Komu to miałoby służyc i po co. 

Obrazek użytkownika jazgdyni

23-09-2023 [09:41] - jazgdyni | Link:

@sake3

Chyba mnie nie zrozumiałaś. Ja się z nachalnego stosowania słowo 'symetryzm' wyśmiewam. Zawodowi publicyści strasznie kochają nowo poznane słówka. I je bezmyślnie nadużywają.
Przeciętny Angol używa 10 000 słów, Amerykanin zaledwie 1000. A kumaty Polak aż 100 000. Niestety przez takich symetrystów język nasz zaczyna też chudnąć.

A na 99,8% jestem pewien, że Zełeński gra kolejną sitkomową rolę.
 

Obrazek użytkownika Adam66

24-09-2023 [05:25] - Adam66 | Link:

@sake3
Zboże to zmyłka, bezczelni upadlińcy chcieli żeby Polska dała, podkreślam, dała im najnowszą broń za którą zapłaciła milardy dolarów.  Upadlińcy to swołocz, która musi być traktowana z buta bo inaczej nic do nich nie dociera.  To jest taka sama swołocz jak ruscy, z wyjątkiem potomków Polaków tam zamieszkałych, którym udało się przeżyć ale o których zarząd Polski nie dba bo zarząd Polski "jest sługą Ukrainy"!

Obrazek użytkownika tricolour

23-09-2023 [09:24] - tricolour | Link:

Można pójść krok dalej, czemu zatrzymywać się w pół kroku? 

Po prostu nasz genialny strateg dogadał się z Putinem! Że ten drugi w lutym 2022 zaatakuje Ukrainę, bo w 2023 w Polsce są wybory i będzie można na te wybory zrobić teatralne przedstawienie zbożowe, które zapewni 10 mandatów w sejmie. To zaczyna być z grubsza oczywiste.

W dalszej kolejności pozyskanymi Himarsami i Abramsami zaatakujemy fabryki Tesli, by w końcu ruszyć z Izerą...

😛

Obrazek użytkownika jazgdyni

23-09-2023 [09:44] - jazgdyni | Link:

Naciąganie gumy do oporu, jak już ktoś sobie dobrze procę naciągnął, to marny pomysł. Trzeba wymyślić coś swojego, oryginalnego i interesującego.

Proszę bardzo droga wolna.

Obrazek użytkownika tricolour

23-09-2023 [10:04] - tricolour | Link:

Mam w dalszej rodzinie faceta, który - ogólnie mówiąc - ma związek z rolnictwem. Zaraz po wjeździe transportów zboża z Ukrainy, zanim ktokolwiek o tym publicznie mówił, opowiadał nam, że to zboże skupują nasi. Nieważna jakość, może być z gówna, byle było tanio. Zasada jak zawsze jest prosta i ta sama - funkiel nówka, jeżdżone tylko do kościoła, nie bite, Niemiec płakał jak sprzedawał, potem gonił do granicy, teraz dzwoni i prosi, bo chce odkupić.

Zwyczajnie więc, kto tylko mógł kupował ukraińskie zboże, bo półdarmo było, byle jakie, dla szybkiego i dużego zarobku, w wyniku czego nasi rolnicy nie mogli sprzedać, bo magazyny były pełne. I stąd teraz embargo - bo znów sytuacja się powtórzy.

Nie ma żadnego myślenia jest tylko reagowanie.

Obrazek użytkownika tricolour

23-09-2023 [10:18] - tricolour | Link:

I napiszę ci coś jeszcze jednego: nasi mali rolniczęta przy ukraińskich obszarnikach to są mrówki. I te mrówki zostaną usunięte lub wykupione przez obszarników.

Niemcy zaś są obszarnikom potrzebni jako gwarant celowości i opłacalności tego przedsięwzięcia - by był zbyt na rynki unijne.

Nasz genialny strateg to zaprojektował?

Obrazek użytkownika Tomaszek

23-09-2023 [10:18] - Tomaszek | Link:

JZG
Jeszcze raz. Żadnej zdrady nie było , maski tylko opadły . Coraz mniej teatru , coraz więcej życia .Trudno zarzuty robić żabie że się w błocie tapla . Czarny scenariusz pisałem i chciałbym nie mieć racji . Tylko  tyle . Ta mina Mateuszka i uśmiech dobrze nie wróży . MM i rząd coś tam zrobili i oby tak zostało i jeszcze więcej trzeba . Jak Orban zaczął pilnować interesów swojego narodu to mu wszyscy na klatę wskoczyli . Niech MM i świta też pilnują to będzie chwała . Może wielka IV UEsza coś pomogła w niezależności od Rosji ? i komu ?Nawet red Sakiewicz zwrotnice przestawił na Ukrainę . Niedługo pociągi może pojadą . Co u nas będzie zobaczymy po wyborach . Porobiło się . Ja jednak uważam że nie po to gebelsy mają swoich pajaców Zełenskich i świtę żeby ich nie użyć i to jedyna gra , moim zdaniem i wiadomo w co . Dla nas może być to smutna gra .Historię wszyscy na piątkę zaliczyli , tylko wniosków żadnych . Tak to jest jak sie uczy dla oceny . Tu nie trzeba chińskich filozofów .
Zdrówka życzę 
 

Obrazek użytkownika jazgdyni

23-09-2023 [10:54] - jazgdyni | Link:

@Tom

Mimo, że sam uprawiałem judo, wolę dosyć skomplikowane walki taktyczne (no, może bez krykieta).
Ostentacyjna nawalanka to klimaty uliczne z zakazanych dzielnic. Nie wierzę, że prawdziwe nawalanki międzypaństwowe przeprowadza się wrzaskiem i obraźliwymi gestami w świetle kamer, a nie w zaciszu gabinetów.
To ewidentna gra Tomaszku. Albo... czy ja wiem? czasy się zmieniają.

Obrazek użytkownika Tomaszek

23-09-2023 [11:17] - Tomaszek | Link:

JZG
Pożyjemy zobaczymy . Całkiem niedługo . Kozacy Larousse'a sprzed raptem pół wieku na wroga rzucali się z okrzykiem "job twaju mać" , tradycja nie zanikła . No właśnie "czy ja wiem?"

Obrazek użytkownika jazgdyni

23-09-2023 [11:35] - jazgdyni | Link:

A w Rzeczpospolitej Obojga Narodów, po pancernej husarii, kozacka konnica była najlepsza w naszym wojsku. Tatarzy i Osmanowie do dzisiaj to pamiętają.

Obrazek użytkownika Tomaszek

23-09-2023 [18:08] - Tomaszek | Link:

Jak się obijali to kasy nie dostawali . a i o "etacik" na przyszłość trudno by było . Mi chodziło jednak o ich pogrobowców .

Obrazek użytkownika spike

23-09-2023 [10:47] - spike | Link:

"...trzeba się poważnie zastanowić, czy ci na szczycie u nas i u nich, po cichu i w tajemnicy się umówili, że odegrają komedię przed światem, udając konflikt, a nawet kryzys, co, jak się głęboko zastanowimy, da korzyści obu stronom. Nam w szczególności pomoże w wyborach."

ta poranna kawa Januszu, musiała być z dużą wkładką :)))

Pewne manewry w pewnych sytuacjach o zasięgu lokalnym, krajowym, są dopuszczalne, ale nie na skalę międzynarodową, jakby tak było, to poważnie nadszarpnie wiarygodność Polski.

Innych Szatanów należy szukać po stronie Ukraińców, od Zełenskiego zaczynając, a po znakach i zapachu siarki, wskazują niemiecki trop, Ukraińcy jak widzimy, dają się im rozgrywać, widać dostali obietnice obfitych zbiorów "gruszek na wierzbie".

Obrazek użytkownika jazgdyni

23-09-2023 [11:04] - jazgdyni | Link:

@spike

Czy ja wiem?

Nasz miły kolega @Iontichy zacytował mistrza strategii wojennej Sun Tzu (a nie Tze, jak on chce). I popatrz:

"Nie wykonuj ruchu, jeśli nic na nim nie zyskasz, nie atakuj; jeśli nie wygrasz, nie rozpoczynaj wojny, jeśli sytuacja nie jest bez wyjścia! Władca nie może rozpoczynać wojny, tylko dlatego, że ktoś go zdenerwuje; generał nie może atakować, tylko dlatego, że go ktoś rozwścieczy. Jeśli jest coś do zyskania wykonaj ruch; jeśli nie: nie ma po co się pchać. Zdenerwowanie mija, a wściekłość ustaje; nikt nie wróci jednak podbitemu państwu świetności, ani poległym żołnierzom życia. Mądry władca jest ostrożny, a wyśmienity generał ma się na baczności. Oto sposób na zapewnienie pokoju w kraju i bezpieczeństwa żołnierzy."
Istotne feagmenty dałem pogrubioną kursywą.

Sądzisz, że oni wszyscy są aż tak durni, albo zacietrzewieni, że mogą tak walczyć na serio? Po co?

Obrazek użytkownika Ijontichy

23-09-2023 [14:55] - Ijontichy | Link:

@JZG 11.04
Masz agrafię? Czy zwykły analfabetyzm? Nie odróżniasz litry Y od E? 
Gdze ja napisalemem Sun-Tse? 

Leć do Admina na skargę,że się z ciebie śmieję :-)))

Obrazek użytkownika jazgdyni

23-09-2023 [16:45] - jazgdyni | Link:

Chłopcze

Faktycznie wzrok nie ten, więc wziąłem lupę, że aż widziałem piksele, i u mnie jak byk jest =y=. Co dzisiaj pijesz? Mamertimo ciągniesz od rana?

Obrazek użytkownika Ptr

23-09-2023 [11:03] - Ptr | Link:

Dziwne to by było. 
Jednak chwyt jest prostacki : Po zamknięciu "tamy" zbożowej na Morzu Czarnym Niemcy wydali KE rozkaz otwarcia granic UE w celu zalania zbożem Polski. Przy czym nie wspierają odbioru z tranzytu. Ukraina się wkurza , bo myśli tylko liniowo i doraźnie. Niemcy popierają jej krytykę Polski i obiecują ,że dadzą wsparcie w zaopatrzeniu i np. przeniosą patrioty na Ukrainę. Ukraina jest dziś bardzo tania do kupienia. Niemcy działają pod przykrywką państw trzecich lub organizacji międzynarodowych. Czyli Holandia obiecuje chyba ze 38 F-16, Dania też. KE już mówi ,że Ukraina zaraz już, już zaraz wchodzi do Unii. Tylko trzeba załatwić Polskę , aby nie przeszkadzała. Ukraina i Niemcy nie będą się musieli rozliczać z ludobójstwa. Niemcy nie będą szargane o trillion dolarów z reparacji. To byłby dla nich koniec, gdyby miały płacić. Dodatkowo umocnią swoją przewagę nad Polską co jest warte kilkaset miliardów. Dla nich bezcenne. Zatrzymają polskie porty, transport Odrą, CPK, zbrojenia, zatrudnienie, Elbląg, nie będzie darmowych transmisji sportowych w TVP, zlikwidują instytucje pamięci narodowej. Zostanie sklepik za rogiem , a przy głównej ulicy będą obce supermarkety. Będziemy biedni, bo ta bogatsza część narodu myśli ,że jest bogata i mądra.  Bogactwo narodu bierze się z lokomotyw - portów, lotnisk, autostrad, przemysłu, własnych surowców mineralnych, własnego węgla, wysokiego zatrudnienia - niskiej przestępczości, i z CEŁ. Oraz z siły poważania jaką daje silna armia. Po pierwsze nie szkodzić. 

Obrazek użytkownika jazgdyni

23-09-2023 [11:12] - jazgdyni | Link:

@Ptr

Mamy silną tendencję polocentryczną. Ani nie jesteśmy pępkiem świata, a Niemcy naprawdę teraz mają bardzo poważne kłopoty, by móc wszystkie siły koncentrować na doprowadzeniu do wygranej Tuska. Zauważ, że w tej chwili znacznie bardziej od klasycznej anty-polskiej propagandy, aktywna jest propaganda pisowska. Czy to w głównych mediach, czy mediach społecznych w tej chwili jakaś setka zawodowych polityków i publicystów wali pociskami w Ukrainę. To wygląda bardzo gówniarsko i chyba skuteczność jest taka, że nie Niemcy i Tusk zyskują, tylko PIS.

Obrazek użytkownika Ptr

23-09-2023 [11:54] - Ptr | Link:

@jazgdyni
Być może odpowiadamy skutecznie. Ale jestem pewien,że ogromne pieniądze niemieckie i działania polityczne poszły na polską kampanię  tylko nie mogą się ujawnić. Jeszcze zobaczymy, ale widać ,że weszliśmy na wyższy poziom. To już nie kampania w mediach, ale nawalanka za pomocą głów państw. Na przykład mogą kupić Franciszka , aby ten coś powiedział za 5 dwunasta. Mogą kupić jakichś senatorów USA. Jakichś europejskich prezydentów czy królów, aby coś zrobili brzydkiego, może jakieś korporacje coś brzydkiego zrobią. Jakaś konferencja o dektaturze ma być w Gdańsku 13.10.23. Przyjedzie Timothy i coś powie razem z celebrytami ? Przyjadą gazety i global networki ? Nie wiem, ale coś ma być. Lepiej myśleć. 

Może niech wywiad popracuje. 

Ukraina jest suwerennym państwem. Ze względu na historię powinna utrzymywać z nami dobre stosunki. Mają inną religię, to połączenie nie jest możliwe. Abyśmy dali Niemcom władzę w Polsce po to by ukraińscy obszarnicy mogli sprzedać. To dla nas nie jest interes. 
Zresztą co my możemy. Wszelkie dane ma rząd i on ma władzę. 
 

Obrazek użytkownika spike

23-09-2023 [12:22] - spike | Link:

@Ptr
Właśnie papież Franciszek jest w Marsylii, oczywiście było o imigrantach, by ich przyjmować i się integrować, wyłączyłem tv.

Obrazek użytkownika Ptr

23-09-2023 [20:31] - Ptr | Link:

W końcu miał te rozmowy z ważnymi ludźmi  i zobaczymy.

Obrazek użytkownika Jan1797

23-09-2023 [11:06] - Jan1797 | Link:

Chyba jednak mamy tej empatii typu „serce na dłoni” nieco za dużo. Chyba skandynawska ostrożność i nieufność w fazie początkowej jest mądrzejsza. My zawsze za bardzo pchamy się na czoło. A jak dostaniemy po dupie, to zawsze wyciągamy argument: - ale my byliśmy pierwsi!
@jazgdyni, 
Cześć,
1/Czy Zełeński, wiedział o spotkaniu UE-Rosja,
2/Gdzie w tej układance była Frau Ursula?
3/Jak uprawa/sadzimy głupa pt;.Lampedusy nie ma?
4/Filmidło i wszystko jasne;)
 Pół lewicowej Europy połyka własny imigrancki język, Ukraińcom i EU dupę uratowaliśmy jak już bywało. Że echo w pewnych kręgach ukraińskich dało się słyszeć? Wiedza na czym stoją, raczej z kim siedzą i jest to dla nich bezcenne. Tylko się przyglądać czy i jak zamierzają to wewnętrzne usidlić?

Obrazek użytkownika jazgdyni

23-09-2023 [11:22] - jazgdyni | Link:

@Jan1797

Prostota myślenia, co przecież jest dobre, czasami pomija na przykład takie rozważania, że w tym wypadku Ukraina ma zupełnie inne struktury, nieco inną kulturę, inną wiedzę i mądrość, a co dopiero należy stworzyć - inną moralność i praworządność.
Pisałem już kiedyś, że moi bardzo fajni mechanicy ukraińscy z Odessy, opowiadali, jak wyglądał egzamin u jednego profesora ich akademii - po prostu na drzwiach do gabinetu była kartka: Podejście do egzaminu 200 Euro. U nas też korupcja na uniwersytetach, ale żaden prof. by się nie odważył czegoś takiego na drzwiach umieszczać.

Ciągle jesteśmy biedni i ciągle mało podróżujemy. A warto pojąć różnice między nawet sąsiadującymi państwami.

Obrazek użytkownika Ula Ujejska

23-09-2023 [11:19] - Ula Ujejska | Link:

Cześć Janusz

Ciepło ciepło, nieźle kombinujesz. Ostatnio jak bywam na Ukrainie, to niektórym zadaję proste pytanie: Bierzesz torby z Biedronki? Jeden ważny, uśmiechnął się tajemniczo pod wąsem, przytulił mnie i szepnął na ucho:
"Uleńko, pokumamy się nawet z diabłem by dokopać orkom. Nie pozwolimy się wydymać komukolwiek".(...) - było jeszcze kilka innych wątków, ale o tym nie mogę napisać. Przyznaję, że do dzisiaj mam problem z interpretacją tego co usłyszałam. Nie mam żadnych problemów na Ukrainie, nikt nie robi mi wstrętów i "nie zamyka drzwi", nie cenzurują moich wypowiedzi, a wiem że czytają nasze opinie w mediach społecznościowych. Jest tam tylko jedno małe środowisko, nieliczne ale bardzo kasiaste i wpływowe, które mnie wręcz nienawidzi - nietrudno zgadnąć kto to jest. Jeszcze nie mają odwagi zrobić jekigoś ruchu przeciwko mnie, ale kto wie co się jutro stanie ...

Chwała Ukrainie!
Cześć i Chwała dzielnym obrońcom Ukrainy!

Pozdrawiam

Obrazek użytkownika jazgdyni

23-09-2023 [11:30] - jazgdyni | Link:

@Ula Ujejska

Hej Ula.

Już gdzieś napisałem, że oni dzisiaj są Polską z lat 90-tych. Wtedy też było niebezpieczeństwo państwa oligarchicznego. Oni tam mają gorzej, bo przecież byli częścią sowietów, a na dodatek, ruskie przesiedliły do nich wielu kacapów. Typowi Kozacy mają chyba jeszcze więcej honoru i rycerskości od nas. A bitności i odwagi to już nie porównam, bo wstyd.
I co tu gadać - to z moich osobistych doswiadczeń - są od nas sprytniejsi i zmyślni. Pocieszam się, że to jest ta polska krew, która w ich żyłach płynie.

Pozdrów ich ode mnie

Obrazek użytkownika Ula Ujejska

23-09-2023 [11:51] - Ula Ujejska | Link:

Janusz
Napisałeś to pod moją notką. Już to pokazałam Ukraińcom - i znów był tajemniczy uśmiech. Odesłali mnie ... do mojej notki "Ciężkie czasy tworzą silnych ludzi".
Oni chcą wolności i gotowi za nią zginąć - więc żaden szwab czy ruski nie złamie tego ducha, dlatego moje nadzieje nie słabną.

Obrazek użytkownika Tomaszek

23-09-2023 [20:21] - Tomaszek | Link:

Jezuuu Panie Januszu  
"Kozacy mają chyba jeszcze więcej honoru i rycerskości od nas". Ich" honoru " i "odwagi" doświadczyło chyba z dziesięć albo więcej pokoleń nie tylko Polaków .

Obrazek użytkownika jazgdyni

24-09-2023 [04:54] - jazgdyni | Link:

@Tomaszek

A powiedz Tomie kim w większości byli Kozacy? Choćby taki Chmielnicki, Konaszewicz, Dymitr Wiśniowiecki?

Obrazek użytkownika Tomaszek

24-09-2023 [10:42] - Tomaszek | Link:

JZG
To była szlachta ruska , polscy hetmani i dowódcy kozaków , grali na dwa fronty przy użyciu kozaków przeważnie a kozacy to zbiegłe chamy zbierane po dzikich polach , dzikie pijane i głodne krwi i łupów .

Obrazek użytkownika jazgdyni

24-09-2023 [16:30] - jazgdyni | Link:

@Tomaszek

Zdajesz sobie sprawę, jaki procent Kozaków stanowili Polacy? W dużej mierze ci co zbiegli z RP, oraz oczywiście rodowo długo tam zasiedlona szlachta polska - w poważnym stopniu na wysokich stanowiskach. Dodatkowo, jako, że w RP była szlachecka demokracja, nie było hrabiów, markizów, czy innych wyższym stopniem, czyli byli możnowładcy (np. Potoccy, Radziwiłłowie itp), a klasycznej arystokracji nie było. Za to na kozaczyźnie byli kniaziowie, tacy odpowiednicy książąt. 
Oczywiście upraszczam temat.

Obrazek użytkownika Tomaszek

24-09-2023 [18:04] - Tomaszek | Link:

JAZ
Kozaczyzna była wielonarodowa . Przytłaczająca większość to byli Rusini ( Ukraina to było pojęcie terytorialne) i Rosjanie . Polacy też tam byli (a gdzie nas nie było , vide Franek Dolas). Ich też mało gdzie zabrakło . W Polsce też byli Książęta . Z resztą żadne schierarchizowanie społeczeństw czy ich sfer nie buduje nic poza hierarchią . Używani przez wszystkich przeciwko wszystkim jako "dobermany" do szczucia . To ci "wszyscy " zbudowali im taką mordę bandytów i zbójów a oni tylko się starali . I tak zostało .Samodzielnie pozostali na poziomie watażków i kniaziów samozwańców . Czegoś  próbowali ,ale to nie mogło wyjść w tym położeniu i kształcie . Zrodziło tylko krew łzy i ruinę . Państwo to jednak kultura materialna nie wymachiwanie szablą czy inną dzidą . Myślę że z tych obciążeń  mieli tylko wybór przeżyć albo nie . Stąd agresja i desperacja i brak zdolności państwotwórczej . Pózniej w XIX i XX wieku przytuliła ich Rosja i to tam robili za dobermanów i tam byli najwierniejszymi psami . 
W Liege znam paru Belgów (Walonów) . Oglądali Franka Dolasa , nie zrozumieli ani słowa a fabułę znają lepiej niż ja . W Karlovych Varach chyba to było , zawiani za głośno dyskutowaliśmy na ulicy i ichnie MO chciało nas wylegitymować , ale kolega nie miał dowodu osobistego czy paszportu i powiedział dla jaj że się nazywa Grzegorz Brzęczyszczykiewicz . . Milicjant odpowiedział mu "a ja sem vojak Franek Dolas". I tak to się rozeszło . I tej wersji Kozaka Polaka najchętniej się trzymam . Żadnych kniaziów i atamanów .

Obrazek użytkownika u2

23-09-2023 [12:03] - u2 | Link:

Panie Naczelniku – Wodzu nasz! - głęboki szacun. No, no, no...

Ano, wygląda na strzał w swoje własne kolano KE. Chciała KE pomóc antypolskim totalniakom, pomaga Dobrej Zmianie :-)

PS. Dzisiaj przeczytałem artykuł Jurija Panczenko w Europejskiej Prawdzie. Autor przyznaje, że większość Ukraińców nie rozumie o co chodzi w tym zbożowym konfikcie z Bolanda. Ponadto wskazuje, że do tej pory eksport zboża z Ukrainy do Bolandy był znikomy. Co prawda bierze stronę rządu ukraińskiego pisząc o jakichś mitycznych zasadach WTO. Ale od tego jest WTO, aby stwierdzić czy to niezgodne, czy zgodne z polityką WTO.

Obrazek użytkownika tricolour

23-09-2023 [12:36] - tricolour | Link:

@jzg

Pytam cię jako wielbiciela talentu kawalera z kotem: właśnie niemcy sami ze sobą się dogadali i zgodzili, że trzeba wprowadzić stałe kontrole graniczne z Polską, która - wedle ich oceny - stała się centrum nielegalnej imigracji 

Czy to też jest przemyślany element kampanii wyborczej najlepszej zmiany, czy trzeba będzie gasić kolejny pożar, gdy na samej A4 zatrzyma się 20 tysięcy tirów dziennie?

Obrazek użytkownika sake3

23-09-2023 [12:59] - sake3 | Link:

No cóż Niemcy są nader przewidujący.Doskonale wiedzą że za ich zresztą przyzwoleniem i rozkazem dziergaczki skarpetek Johansson,Ochojskiej,Holland Tusk po wygranej(też z ich pomocą) natychmiast rozbierze zaporę i otworzy na oścież granicę albo i zlikwiduje.Każdy swobodnie bez paszportu i linii papilarnych będzie mógł się zainstalować w Polsce albo jeśli ma życzenie iść w kierunku Niemiec żadając od Polaków podwózki. Jeśli to będzie kilkadziesiąt czy kilkaset tysięcy,bo tyle zyczy sobie pani Holland to nie dziwię się Niemcom że zamkną granicę z Polską.Może też postawią zaporę z zezłomowanej przez Tuska concertiny.

Obrazek użytkownika spike

23-09-2023 [16:25] - spike | Link:

@tri
ciebie nie da się traktować poważnie, a domagasz się poziomu dyskusji, trudno język utrzymać na wodzy :))))))))))))))))

Obrazek użytkownika tricolour

23-09-2023 [17:19] - tricolour | Link:

@spike

Dla ludzi ambitnych trudności są źródłem inspiracji. Rżenie nie jest z obszaru ambicji.

😛

Obrazek użytkownika jazgdyni

23-09-2023 [16:38] - jazgdyni | Link:

Z tych 20 tyś TIRów na A4, 17 tyś. ma rejestrację UA, BY, RUS,  i oczywiście dumne D. Więc będzie problem międzynarodowy.

Obrazek użytkownika tricolour

23-09-2023 [16:59] - tricolour | Link:

Nie, kolego, nie widzisz A4 więc nie wiesz. Tych obcych to jest może pięć na sto, co najwyżej, reszta polskie. D nie ma wcale. Weź auto i przyjedź, zapraszam, staniemy na wiadukcie z piwkiem i policzymy sobie.

Mamy zarejestrowanych 60 tysięcy podmiotów gospodarczych świadczących transport międzynarodowy. To są firemki na jeden, dwa samochody w leasingu, które żyją z ciągłej jazdy. Zatrzymanie ich oznacza bankructwo przez raty do spłacania, których nie będzie z czego spłacać. Będzie to bardzo na rękę zachodnim przewoźnikom: zerwanie korzystnych dla nas umów przez brak terminowości dostaw.

Obrazek użytkownika Czesław2

23-09-2023 [17:01] - Czesław2 | Link:

@tri Według ich oceny. Czyli Merkel ma kanał przerzutowy z południa Europy przez Słowację, Czechy do Polski i  do niemiec.

Obrazek użytkownika tricolour

23-09-2023 [17:23] - tricolour | Link:

@Czeslaw

Nie jest to wykluczone wszak Czechy są niemieckie, a sobie w gniazdo robić nie będą. Z drugiej strony nieustanny sznur samochodów ciężarowych na naszej autostradzie, dosłownie jeden za drugim (z kamerki autostradowej można zobaczyć) aż się prosi, by nim wozić dla dobrego zysku nie jakieś koszule czy gacie, ale konkret.

Obrazek użytkownika Tomaszek

23-09-2023 [18:30] - Tomaszek | Link:

tricolour
20 tysięcy tirów to na postoju to 500 kilometrów . Do Guinessa trza będzie zgłosić . Z braku rąk do pracy "beżowi" będą kontrolować . Szparagi już zbierali .

Obrazek użytkownika tricolour

23-09-2023 [18:40] - tricolour | Link:

@tomaszek

Znajomy viatolle serwisował kiedyś i mówił, że tyle jedzie po A4. Zobacz:

https://wroclaw.wyborcza.pl/wr...

Hehehe... Doba ma 86 tys sekund, a w ciągu doby przejeżdża 74 tys samochodów.

Obrazek użytkownika Tomaszek

23-09-2023 [20:47] - Tomaszek | Link:

tricolour
Najmarniej licząc 74 tys tirów po 20 ton ładunku to póltora miliona dziennie razy 250 dni w roku to ponad 300 milionów ton . Co oni tam wożą , tylko jedną autostradą ? Dalej to 74 tysiące razy 50 metrów na tira w ruchu to ponad 3,5 tysiąca kilometrów . po dwa pasy w obu kierunkach i jeszcze ponad sto kilometrów zabraknie tej A4 . Może te viatole to kasę piorą ? Może  nabijają wejścia jakmś "magicznym" softem jak nasza "koleżanka" UU . Że się na NB serwer nie zagotował ? Viatole to co innego  mają może z tego pewnie  kasę. Aha  przy takiej długości i ilości to ile trzeba miejsc na parkingach , o obsłudze nie mówiąc .

Obrazek użytkownika Hornblower

23-09-2023 [23:14] - Hornblower | Link:

Przecież nie każdy jadący A4 samochód to tir. Największe wg danych GDDKiA natężenie ruchu na A4 jest pomiędzy węzłami Katowice Mikołowska a Katowice - Murckowska, 105033 pojazdów na dobę. Z czego 84578 to samochody osobowe/mikrobusy, 9845 dostawcze, 1716 ciężarówki, 8583 ciężarówki z przyczepą, 180 autobusy, 131 motocykle. Tak, że tych ton to trochę mniej.

Obrazek użytkownika Tomaszek

24-09-2023 [00:30] - Tomaszek | Link:

Trębaczu 
Weż jednak  tę lunetę i popatrz i policz zanim jednak zatrąbisz . Odległość bezpieczna to połowa tacho czyli dla ciężarówek 80 kmh  to 40 metrów plus długość od 16 metrów do 22 . Osobówka , tylko 120 kmh to 60 metrów polus 5 i tak dalej . Do kupy to więcej niż napisałem . Jakieś piętrusy chyba ?Tonażu to może 1/3 ale to nadal 100 milionów ton i to na jednej autostradzie . Jest jeszcze A2 i inne drogi , to drugie tyle . Jak nie mój kit , to pewnie afera Viatolla . Tego jeszcze nie było . Tricolour pisał o tirach na początku  , linka z Wyborczej mogłem nie doczytać bo kazali płacić a ja świń nie karmię . Ale tytuł , obrazek i początek wystarczył . Ale matematyka to potęga , nawet elementarna . A spojrzenie przez lunetę daje lepszy obraz niż spojrzenie przez trąbę , nie próbowałem ale tak to oceniam .

Obrazek użytkownika jazgdyni

24-09-2023 [05:02] - jazgdyni | Link:

@Tomaszek & @Hornblower

Macie rację. Wystarczy trochę matematycznego wysiłku, logiki, a przede wszystkim, zdrowego rozsądku, by sobie policzyć i poznać co bzdura, a cojest faktycznie.
Mimo tego, właśnie wracając z Amsterdamu, widać, że w TIRach w Europie nadal jesteśmy potęgą.

Obrazek użytkownika Tomaszek

24-09-2023 [10:13] - Tomaszek | Link:

JZG
A taki tir to fabryka kasy do budżetu lepsza jak maszynke Flipa i Flapa . I bronić tego .

Obrazek użytkownika Czesław2

24-09-2023 [06:38] - Czesław2 | Link:

@Hornblower Akurat dane o ruchu miedzy tymi węzłami jest niereprezentatywne dla całej autostrady A4, ponieważ tam od początku pełni częściowo rolę drogi lokalnej wewnątrz Katowic.

Obrazek użytkownika tricolour

24-09-2023 [13:55] - tricolour | Link:

Dlatego właśnie piszę o węźle we Wrocławiu, tam gdzie A4 łączy się z obwodnicą AOW i zaczyna przenosić cały ruch z połowy Polski na a4 w kierunku Drezna czy A18 (chyba) na Berlin.

To jest nieustanny ruch tirow jednym pasem przez całą dobę. Oddychamy tylko w święta...
 

Obrazek użytkownika Czesław2

25-09-2023 [08:42] - Czesław2 | Link:

Tutaj mamy coś nowego Ukraiński Żyd w końcu spiknął się z Kanadyjskim. I są na "ty" już.
https://dorzeczy.pl/swiat/4851...
Nie rozumiem tylko, jak to możliwe, że polska żydowska frakcja pokłóciła się nagle z Ukraińską, popieraną przez USA żydowską frakcją. Najlepszego przyjaciela Orbana zastąpił najlepszy przyjaciel Żełenski, a teraz kto go zastąpi? Został już tylko bezpośrednio Rothschild. Tylko czy on się zniży?