Termos Agnieszki Holland z "Zielonej granicy"

Najczęściej powtarzaną sceną - zwiastunem filmu -  jest nocna scena z termosem: bezczelny polski pogranicznik trzyma w ręku termos, uderza nim o drzewo (nie wiemy jeszcze po co), po czym rzuca termos w kierunku nielegalnego (biednego) migranta. Ten odkręca korek, pije i wrzeszczy z bólu - mamy się domyślić, że napił się kawy/herbaty z tłuczonym szkłem... 

Zastanawiałam się co w tej scenie jest sztucznego i fałszywego. I już wiem. Czy ktoś w XXI kupuje i bierze w teren termos ze szklanym wkładem, rodem z czasów komunistycznych?
Nie wiem, czy są jeszcze w handlu takie termosy? Przecież od lat najlepsze termosy to te całe ze stali nierdzewnej, niezawodne, nietłukące się, świetnie trzymające ciepło. Sprawdziłam - w sieci można kupić jakieś niemieckie, droższe, szklane wkłady mają duże termosy konferencyjne. 
Nie wierzę, żeby nasi pogranicznicy mieli jeszcze w latach 2021-2023 takie zabytkowe termosy, które miały tę cechę, że nawet lekkie przypadkowe uderzenie niszczyło wkład, a zawartość wylewała się przez nieszczelną obudowę. Szklany wkład był zrobiony z cienkiego, delikatnego szkła. Miałam kilka takich termosów. Kiedy pojawiły się stalowe, natychmiast zakupiłam 3 szt różnej pojemności. Są nie do zdarcia!

Czyli stara baba reżyserka wciska nam kit, który może byłby wiarygodny w czasach stanu wojennego. Pewnie z tamtego czasu pochodzi scena z termosem, z uściśleniem, że termos stłukł jakiś ZOMO-wiec, żeby "poczęstować" w ten sposób więzionego działacza "Solidarności". Czyli jest to zapewne - jak twierdzi stara baba reżyserka Holland - prawdziwa historia. Tymczasem ta pokazana w filmie jest dokładnie tak samo prawdziwa, jak ta, że na Placu Czerwonym rozdają samochody .... (Radio Erewań - to prawda, z tym, że nie samochody, a rowery, i nie rozdają tylko kradną)
Poza tym czy jakiś Polak, katolik, wpadłby na pomysł podania komukolwiek drobin szkła do picia? Chyba żaden, nawet największemu wrogowi.

Scena z termosem demaskuje twórców filmu jako ludzi wychowanych w tradycjach talmudycznych, którzy czują do Polski i polskości głęboką pogardę, jako ludzi gotowych dla pieniędzy zrobić każde świństwo i każdą podłość. Czy nasze prawo pozwala odebrać im prawa publiczne w Polsce?

Wczoraj w TVP-Info gościła Elżbieta Królikowska-Avis, publicystka, dziennikarka polska i angielska, filmoznawca. Pytana o film powiedziała, że od lat śledzi "karierę" Agnieszki Holland. Kariera przyśpieszyła, kiedy zaczęła kręcić filmy antypolskie. Jej filmy to rodzinne przedsięwzięcia, bo zatrudniała tam i córkę i byłego męża Laco Adamika, siostrę, siostrzeńca. Tak jest i w ostatnim filmie. 
Ja nie mam nic przeciwko zatrudnianiu rodziny i znajomych w takich produkcjach, o ile inwestują własne pieniądze, na własne ryzyko. Sprawa staje się paskudna, kiedy wiadomo, że samorząd Warszawy wpakował tam kilkaset tysięcy zł (Trzaskowski PO), że kilkaset tysięcy przelał na konto A. Holland marszałek województwa mazowieckiego (Struzik - PSL), wszystko bezprawnie.
Mówi o tym J. Kaczyński https://youtu.be/K-zG4fm7Ax0?s...

Czy film zarobi na siebie i A. Holland zwróci "dotacje", czy są to dotacje bezzwrotne, czyli darowizny? I ile z tych dotacji dostali do własnych kieszeni  panowie Trzaskowski i Struzik?
 
PS
Recenzja R. Bąkiewicza:
 
 

YouTube: 
Forum jest miejscem wymiany opinii użytkowników, myśli, informacji, komentarzy, nawiązywania kontaktów i rodzenia się inicjatyw. Dlatego eliminowane będą wszelkie wpisy wielokrotne, zawierające wulgarne słowa i wyrażenia, groźby karalne, obrzucanie się obelgami, obrażanie forumowiczów, członków redakcji i innych osób. Bezwzględnie będziemy zwalczali trollowanie, wszczynanie awantur i prowokowanie. Jeśli czyjaś opinia nie została dopuszczona, to znaczy, że zaliczona została do jednej z wymienionych kategorii. Jednocześnie podkreślamy, iż rozumiemy, że nasze środowisko chce mieć miejsce odreagowywania wielu lat poniżania i ciągłej nagonki na nas przez obóz "miłości", ale nie upoważnia to do stosowania wulgarnego języka. Dopuszczalna jest natomiast nawet najostrzejsza krytyka, ale bez wycieczek osobistych.

Komentarze

Obrazek użytkownika Lech Makowiecki

23-09-2023 [12:41] - Lech Makowiecki | Link:

Gratuluję spostrzegawczości!
Zofia Kossak-Szczucka zadała kiedyś retoryczne pytanie: Za co Żydzi nas tak bardzo  nienawidzą? Bardziej niż Niemców... Ale to pozostanie na zawsze tajemnicą mrocznej, żydowskiej duszy... 

Obrazek użytkownika Czesław2

23-09-2023 [12:50] - Czesław2 | Link:

Pojęcie "żydzi" jest z punktu widzenia Polaków trochę skomplikowane. Byli Żydzi mordowani przez Niemców, byli Żydzi współpracujący przy mordowaniu Polaków i mordujący Polaków, i są Żydzi, którym sprzedaliśmy Polskę. Nie wiem, czy to są te same plemiona, czy każdy zbiór "żydów" to inna łapanka.

Obrazek użytkownika wielkopolskizdzichu

24-09-2023 [06:38] - wielkopolskizdzichu | Link:

https://allegro.pl/oferta/ther...  Przykład pierwszy z brzegu, nawet wygląd ma "armijny"

Obrazek użytkownika Alina@Warszawa

24-09-2023 [11:02] - Alina@Warszawa | Link:

Tylko kto to kupuje?

Obrazek użytkownika Lech Makowiecki

24-09-2023 [19:55] - Lech Makowiecki | Link:

Alina@Warszawa. Dziękuję za inspirację. Sprzedałem temat dalej:
 https://wpolityce.pl/polityka/663815-termos-holland-z-zielonej-granicy-czy-sa-jakies-granice
 

Obrazek użytkownika Czesław2

23-09-2023 [12:44] - Czesław2 | Link:

@Alina Nie ma takiego pojęcia, jak "nasze" prawo Prawo jest inne dla każdego człowieka i zależne od sędziego i prokuratora. Poza tym, za używanie i tworzenie "naszego" prawa banksterzy mogą odciąć od kasy. Jak będzie trzeba, to i od systemu bankowego.

Obrazek użytkownika Czesław2

23-09-2023 [16:16] - Czesław2 | Link:

Jakie w Polsce jest prawo, pokazuje skazanie nieletniego na zapłacenie długów matki. Opisane w DoRzeczy. Czyli jest taki artykuł prawa,  czy też sędzia tworzy dorywczo swoje prawo tak , aby zysk był dla banku. Żyjemy w bantustanie. Oczywiście nikomu nic się nie stanie.

Obrazek użytkownika Siberian Husky Dog

23-09-2023 [18:31] - Siberian Husky Dog | Link:

Holland i Ochujska by go broniły. Bo to przecież jeszcze dziecko które nie dostało szansy od państwa

https://www.tvp.info/72913436/gwalt-we-francji-zbrodnia-ktora-wstrzasnela-francuzami-gwalcil-kobiete-kijem-od-szczotki

Obrazek użytkownika Eugeniusz Kościesza

23-09-2023 [18:37] - Eugeniusz Kościesza | Link:

To skutek stosowania zasad Talmudu!
Otóż jest to prawo Talmudu. Powszechnie acz skrycie  wyznawanego z r(n)acji swego pochodzenia przez ogół polskojęzycznych sędziów na etatach obszaru m.st Warszawy jak i ośrodków wojewódzkich.pl.Stąd z jednej strony bezkarność pobratymców, z drugiej nadrepresyjność onego bezkarnego aparatu sądowego wobec polskich gojów!

Obrazek użytkownika Kaczysta

23-09-2023 [21:25] - Kaczysta | Link:

Bójcie się bo jak donoszą dobrze poinformowane źródła Holland bierze się za film o napaści na radiostację w Gliwicach 31 sierpnia 1939 roku gdzie bandyci w polskich mundurach sprowokowali wybuch II Wojny Światowej.
Roboczy tytuł to " Brunatna granica".

Obrazek użytkownika wielkopolskizdzichu

24-09-2023 [13:15] - wielkopolskizdzichu | Link:

Kto kupuje? Może pracownicy pisowskich służb mundurowych.

Obrazek użytkownika Alina@Warszawa

24-09-2023 [20:19] - Alina@Warszawa | Link:

Pewnie tak może być, szczególnie ci wierzący w Tuska i talent Agnieszki Holland i jej postępowej córki LGBT

Obrazek użytkownika Alina@Warszawa

25-09-2023 [14:59] - Alina@Warszawa | Link:

Najkrótsza recenzja filmu A. Holland:
Robert Bąkiewicz i wszystko jasne: 
https://pbs.twimg.com/media/F6...