ZDRADA ZAWSZE JEST GORZKA

 

Wystarczyło półtora roku aby bohater się ześwinił.
Uważaliśmy go za bohatera trochę na wyrost. Uważaliśmy, a nawet podziwialiśmy w pierwszych dniach wojny, gdy odmówił amerykańskiej propozycji ewakuacji helikopterem i pozostał w Kijowie dowodząc obroną państwa, choć to było tylko oficjalne i emocjonalne. W głębi mózgu mieliśmy też pewien kontekst: - Zełeński to tylko telewizyjny aktor, który został wyniesiony na stanowisko przez jednego z najpotężniejszych ukraińskich oligarchów.
Czy młody, niedoświadczony prezydent, w trakcie wojennych dramatów mógł się urwać ze smyczy, bo jego popularność w narodzie była już taka, że pozwalała na samodzielność?
Widzimy, że nie – on nadal porusza się w klatce, w jakiej trzymają go jego panowie i opiekunowie.

Ukraina, jeśli dobrze pamiętam, była przed wojną klasyfikowana jako jedno z państw o największej korupcji. Faktycznie na Ukrainie rządzili oligarchowie. Miliarderzy – część powiązana z Moskwą, część z zachodem – tak bogaci, że tacy nasi Kulczykowie, czy inni Sołowowie, Solorze, czy Staraki, mogą sobie tylko pomarzyć.

Tutaj natomiast jest fakt, że ci bogacze, jak wszędzie na świecie, w potrzebie dalszego rozwoju, wchodzili w układy z międzynarodowymi, dużo silniejszymi od nich, korporacjami.
I tak właśnie wielkie latyfundia rolne, setki kilometrów kwadratowych uprawy, czy to pszenicy, czy kukurydzy i słoneczników, stały się powodem, że Zełeńskiemu w studio kosmetyczka zmyła makijaż, a przyjacielski uśmiech został zastąpiony gniewnym, fałszywym oburzeniem.

Jak to przedstawił św, Mateusz, Judasz sprzedał żydowskiemu Senhedrynowi z Judei, Jezusa Chrystusa za 30 srebrników.
Judasza już widzimy. A kto daje sakiewkę ze srebrnikami?

Dziwić się nie trzeba, że to właśnie najgorszy i najpodlejszy wróg Rzeczpospolitej, nieustannie kombinujący, jak nas ostatecznie zniszczyć – Republika Federalna Niemiec.

My Polacy, nawet z tymi naszymi naiwnymi władzami na czele, czujemy się oszukani i upokorzeni. Jako całe państwo i cały naród, jako pierwsi daliśmy bardzo dużo, tyle na ile było nas stać, by pomóc w obronie naszemu sąsiadowi. Prezydenci Duda i Zełeński przy każdej okazji ściskali się jak rodzina i poklepywali po plecach. I co z tego?

Ukraina powinna przecież świetnie pamiętać, jak w chwili napaści na Kijów i Zełeńskiego zachowały się Niemcy. Palcem nawet nie kiwnęli, bo ich kumpel Putin zapewnił, że po tygodniu, maksymalnie po 10 dniach będzie po wszystkim, Ukraina "powróci" do Rosji i Niemcy będą dopiero mogły robić interesy.
Niestety, to Ruski w walce o Kijów dostały po dupie. My wtedy w ramach pomocy wysłaliśmy 300 czołgów. Niemcy przebili – wysłali 5000 hełmów. Chyba jeszcze z II WŚ. Potem już tylko obiecywali i ostatecznie wysyłali broń na sztuki.

Jednak Niemcy, ze sobie podległą Unią Europejską mogli obiecać coś, czego my nie posiadamy.
Ukraina zafiksowała się, by w sposób nadzwyczajny, a nie poprzez klasyczną procedurę, zostać przyjęta do Unii, a po zakończeniu wojny, natychmiast do NATO.

Tak więc berliński Senhedryn, za obietnice (których zazwyczaj Niemcy nie dotrzymują, ale jak na naiwnego głupka trafili, to jak nie skorzystać.) zamiast za srebrniki, sprzedał Judaszowi Zełeńskiemu dostęp do mitycznego Zachodu, w zamian za zdradzenie swojego najwierniejszego przyjaciela.

Tak oto prezydent Zełeński się upodlił, zdradził nas i już nigdy nie możemy mu ufać.
Na dodatek nieszczęśnik bez wyobraźni, nie pojmuje, że tą zdradą uczynił największą krzywdę swojemu państwu, bo albo Ukraina przegra z Putinem, albo teraz Zełeński z kontrolą UE doprowadzi do utraty suwerenności swojej ojczyzny.

Prawdę mówiąc, jestem mocno przekonany, że tą grę z embargiem na zboże i cyrkiem Zełeńskiego, Berlin przeprowadził tylko po to, by wzburzyć naszą opinię publiczną i doprowadzić do zwycięstwa Tuska – tego pół Polaka-pół Niemca.
Jeśli jednak Zjednoczona Prawica mimo wszystko wygra, to argument największego obrońcy Ukrainy już nie będzie istniał. I będziemy musieli uważać. Bo obok Białorusi będziemy mieli kolejnego nieprzyjaciela.
 

Forum jest miejscem wymiany opinii użytkowników, myśli, informacji, komentarzy, nawiązywania kontaktów i rodzenia się inicjatyw. Dlatego eliminowane będą wszelkie wpisy wielokrotne, zawierające wulgarne słowa i wyrażenia, groźby karalne, obrzucanie się obelgami, obrażanie forumowiczów, członków redakcji i innych osób. Bezwzględnie będziemy zwalczali trollowanie, wszczynanie awantur i prowokowanie. Jeśli czyjaś opinia nie została dopuszczona, to znaczy, że zaliczona została do jednej z wymienionych kategorii. Jednocześnie podkreślamy, iż rozumiemy, że nasze środowisko chce mieć miejsce odreagowywania wielu lat poniżania i ciągłej nagonki na nas przez obóz "miłości", ale nie upoważnia to do stosowania wulgarnego języka. Dopuszczalna jest natomiast nawet najostrzejsza krytyka, ale bez wycieczek osobistych.

Komentarze

Obrazek użytkownika Pers

21-09-2023 [13:42] - Pers | Link:

A co ja od początku mówiłem ptysie?
Hahaha:))))

Obrazek użytkownika tricolour

21-09-2023 [15:29] - tricolour | Link:

@pers

Mówiłeś, że za trzy dni defilada w Kijowie. Potem mówiłeś, że pan kindżał zrobi porządek. Potem, że nowoczesna broń ruska zrobi porządek.

A tu ostatnio po dwóch zatopionych w trawie ruskich okrętach dziś poszło się yebać lotnisko z samolotami. Gruzu200 nie liczę.

Ptysie się cieszą, hahaha 😁😁😁

Obrazek użytkownika Pers

21-09-2023 [15:35] - Pers | Link:

@3kolorek
Byłeś, jesteś i zostaniesz ... No wiesz czym.
Ja to chcę żeby ta operacja. specjalna trwała jak najdłużej.

Obrazek użytkownika tricolour

22-09-2023 [07:55] - tricolour | Link:

@pers

To już nie trzy dni tylko "jak najdłużej" - dostajecie wpierd*l to i zmiana narracji. Po przegranych ruskich staniesz się ukraińskim patriotą.

😛

Obrazek użytkownika Pers

22-09-2023 [09:45] - Pers | Link:

@3kolorek
Jakiś ty goopiutki.
W 3 dni nie dałoby rady tak wyczyścić magazynów NATO.
A jak tam wasza kontrofensywa?:)

Obrazek użytkownika Tezeusz

21-09-2023 [16:04] - Tezeusz | Link:

@Rus
Piszesz ptysiu o lizaniu osranej dupy putlerka ..A NDP podje....wróć skomentowany ! jak zwykle...

Obrazek użytkownika Tomaszek

21-09-2023 [20:08] - Tomaszek | Link:

Teziek 
Może coś na temat notki, putlerki i osrane dupy się nie liczą . Wszyscy już wiedzą kim są .

Obrazek użytkownika Tezeusz

21-09-2023 [20:54] - Tezeusz | Link:

wszyscy wiedzą @Tomaszek kim i czym jesteś powstał o tym obszerny materiał ....przypomnieć ? 

Obrazek użytkownika Tomaszek

21-09-2023 [21:05] - Tomaszek | Link:

A ta notka nie jest o Tomaszku jeżeli nie czytałeś . Znów chcesz se wejść nabić na krzywy ryj ?

Obrazek użytkownika Tezeusz

22-09-2023 [10:48] - Tezeusz | Link:

@Tomaszek debilku
Nie sobie to nie mój materiał. Pijesz nie pisz..

Obrazek użytkownika Tomaszek

22-09-2023 [22:34] - Tomaszek | Link:

Teziek łosiu prosty
Lepiej nie czytaj nawet , bo i tak nic nie kumasz betonie .

Obrazek użytkownika spike

21-09-2023 [13:45] - spike | Link:

Co "zdrady" Ukrainy (to może na wyrost), praktycznie była mowa od samego początku, z opcją, że chyba tak daleko się nie posuną, jak widzimy - stało się, zdrada została przypieczętowana tym, że jak prezydent Duda przemawiał, to prezydent Zełenski wyszedł z sali.
Cóż, jak znamy skutki zdrady Judasza, można się spodziewać podobnego co do Ukrainy, prawdopodobnie już nikt ze strony polskiej nie będzie z nimi rozmawiał jak z "przyjacielem", tylko z pozycji korzyści dla naszej strony, a prawdopodobnie bez poparcia Polski i pozostałych zaskarżonych państw, Ukraina do UE nie wejdzie, podobnie też do NATO.
Jest też inna możliwość, naród ukraiński nie zapomni pomocy jaką dostali od Polski, przy wyborach Zełenski i jego ekipa, nie dostanie poparcia na koleją kadencję.

Obrazek użytkownika u2

21-09-2023 [14:12] - u2 | Link:

Słowacja już się dogadała z ukrami, a lachy jak widzę też prowadzą rozmowy z nimi, aby się dogadać. Wróg naszego wroga to nasz przyjaciel, nie zapominajmy tej prostej reguły :-)

Obrazek użytkownika Jan1797

21-09-2023 [18:31] - Jan1797 | Link:

U2,
Jesteś dobrym człowiekiem, ale to Spike ma rację. W dyplomacji są "gesty" których się nie zapomina.

Obrazek użytkownika spike

21-09-2023 [19:04] - spike | Link:

@Jan
Дякую :)

Dodam tylko naszą przyjaźń z Węgrami, którą pamiętamy, mimo upływu czasu.

Polskę mimo wszystko wyróżnia to, że Polacy nie kierują się tylko interesami, ale empatią, zdrada nie leży w naszej mentalności ani kolaboracja, wg mnie za to jest znienawidzona przez zepsuty zachód, który o sobie tak powiedzieć nie może, my powinniśmy o tym pamiętać, historia uczy, że już wiele razy odgryzano nam wyciągniętą rękę.

Mamy już nauczkę z pewną diasporą, którą wszyscy przeganiali, a Polska przyjęła i jaką mamy wdzięczność, też judaszową, widać taki już Polski los, że jesteśmy otoczeni zdrajcami i wrogami, ale najbardziej boli, że też wewnętrznymi.

Obrazek użytkownika Jabe

21-09-2023 [19:13] - Jabe | Link:

Zgniły zachód kieruje się intere­sami, więc jakie zna­czenie ma, czy kocha, czy nie­nawidzi?

Obrazek użytkownika spike

21-09-2023 [20:16] - spike | Link:

@jabe
jeżeli tak to widzisz, znaczy żeś nie Polak katolik :(
Interesy nie wykluczają przyjaźni, ani miłości, ja w imię przyjaźni od przyjaciół nie spodziewam się zapłaty za usługę, w interesach nie kieruję się wyłącznie zyskiem, w pewnych okolicznościach, przyjaciel ma pierwszeństwo itd.etc.

Obrazek użytkownika Jabe

21-09-2023 [20:31] - Jabe | Link:

Nadstawianie drugiego pośladka istotnie jest cechą polskiej polityki.

Obrazek użytkownika Ula Ujejska

21-09-2023 [20:35] - Ula Ujejska | Link:

Jabe
A co nadstawia Bosak i JKM w ruskich mediach - pupę?

Obrazek użytkownika Jabe

21-09-2023 [20:40] - Jabe | Link:

Pyskuj z kimś innym.

Obrazek użytkownika Ula Ujejska

21-09-2023 [20:44] - Ula Ujejska | Link:

Jabe
Oj widze że jak Tusk, nie lubisz trudnych pytań 🤣🤣🤣

Obrazek użytkownika Tomaszek

21-09-2023 [20:44] - Tomaszek | Link:

Jabe 
Ujejska to próbuje nadstawiać za wszystkich .

Obrazek użytkownika Jan1797

21-09-2023 [21:07] - Jan1797 | Link:

Polskę mimo wszystko wyróżnia to, że Polacy nie kierują się tylko interesami, ale empatią, zdrada nie leży w naszej mentalności ani kolaboracja
@Spike,

Oczywiście nie napiszę który komentarz jest mi najbliższy, bo szczery i trafny :)) 
Dzisiaj nikt z euro lewicy libertariańskiej, hart, czy soft nie wie gdzie leży Lampedusa i jakie ma problemy. Dzisiaj euro lewica libertariańska, hart i soft zorganizowała euro-rosyjskie party, a libertarianie nabrali wody w usta.

Obrazek użytkownika jazgdyni

22-09-2023 [04:32] - jazgdyni | Link:

@Jan1719

Chyba jednak mamy tej empatii typu "serce na dłoni" nieco za dużo. Chyba skandynawska ostrożność i nieufność w fazie początkowej jest mądrzejsza. My zawsze za bardzo pchamy się na czoło. A jak dostaniemy po dupie, to zawsze wyciągamy argument: - ale my byliśmy pierwsi!

Obrazek użytkownika u2

21-09-2023 [21:33] - u2 | Link:

naszą przyjaźń z Węgrami, którą pamiętamy, mimo upływu czasu

Należy pamiętać nie tylko te dobre momenty, ale i te złe. A to Austro-Węgry uczestniczyły w rozbiorach Bolanda. Gdyby nie uczestnictwo w tej zmowie imperiów to rozbiorów Bolandy by nie było. Przyjaźń tak, ale nie bezrozumna :-)

Obrazek użytkownika Jabe

21-09-2023 [22:24] - Jabe | Link:

Nie uczestniczyły.

Obrazek użytkownika jazgdyni

22-09-2023 [04:36] - jazgdyni | Link:

@u2

Ja też wobec Madziarów jestem ostrożny. Nie szoruję do nich na kolanach jak Nasz Dobroczyńca, red. Sakiewicz.

Ps. Ale przepadam za Budapesztem. Wg. mojej klasyfikacji, to po Amsterdamie druga najpiękniejsza stolica (wiem Amsterdam nie jest, ale Haga jest marna).

Obrazek użytkownika u2

22-09-2023 [06:11] - u2 | Link:

przepadam za Budapesztem

To cel turystyczno-handlowy od czasów PRL, a może i wcześniej. W dodatku rządzony przez rozumnego Orbana, co nie w smak elitom europejskim z wiadomego nadania. Dlatego korzystajmy z okazji, póki ona jest. Zrozumiałe są pociągi przyjaźni do Węgier. Jak pojawił się tam Tusk ze swoim hejtem to pomógł Orbanowi wygrać wybory :-)

Obrazek użytkownika jazgdyni

22-09-2023 [12:27] - jazgdyni | Link:

@u2

Przechwalając dodam, że zaliczylem większość stolic w Europie za wyjątkiem Paryża (tylko lotniska).

Obrazek użytkownika Tomaszek

23-09-2023 [00:17] - Tomaszek | Link:

Ubocie
Coś z tymi pociągami ostatnio nie wyszło . I cisza . Może się na Orbana obrazili  i nowego kumpla mają . Piaskownica polityczna . Zamienili ich na UPAdlińców i jeszcze się tym szczycą . Wstyd i hańba . 

Obrazek użytkownika Tomaszek

23-09-2023 [00:09] - Tomaszek | Link:

Ubocie
Sprawdź sobie w Wikipedii nawet . W rozbiorach to uczestniczyła Austria . Rządzona przez Habsburgów . Austro-Węgry powstały 1867 roku po ugodzie z Węgrami po powstaniach 1849 i 1866 . Po prostu Habsburgom rura zmiękła .Ten romans kosztował ich później ponad połowę terytorium i ludności . Za swoje dążenie do niepodległości zapłacili wielką cenę , a mogli rozwalić imperium Austriackie , które nas też gnębiło . Dali się nabrać na słodkie pierdzenie Habsburgów , tyle . Pamiętaj że Osterreich to Rzesza Wschodnia w tłumaczeniu i historycznie też .

Obrazek użytkownika Bogdan Jan Lipowicz

22-09-2023 [12:06] - Bogdan Jan Lipowicz | Link:

Ta nasze skłonność do emocjonalności, "wahań nastrojów",  nieracjonalności. To polityka, na Ukrainie ścierają się także różne siły, interesy, wszystko się utrze, także nasze relacje z Ukrainą. Ja na przykład uważam, że na Ukrainie Zełenski, zresztą bohaterski, dobrze pełnił swoją rolę, to jest ciśnienie wojny , wewnętrznie na tym straci. Zwykły Ukrainiec nie jest za takimi "wygibasami".  Żadna tam  "zdrada" na wieki, nawet dobrze, coś zobaczyliśmy, też będziemy asertywni i racjonalni co zresztą rząd już robi, nie wpadajmy w skoki nastrojów , mojego stosunku  do zwykłego człowieka z Ukrainy to przecież nie zmienia. To oni giną na froncie w walce przeciwko naszemu wspólnemu wrogowi, Rosji.

Obrazek użytkownika u2

22-09-2023 [12:15] - u2 | Link:

Zwykły Ukrainiec nie jest za takimi "wygibasami"

Tego nie wiemy. Może Ula Ujejska coś wie, bo tam często bywa. Ale z jej ostatniej notki widać, że też nie wie co tam sie dzieje na najwyższych szczeblach władzy. Pewnikiem uaktywniła się jakaś agentura, może szkopska, może kacapska, obie są powiązane ściśle.

Zwykła Polka czy Polak popiera ukrów w ich walce przeciwko kacapom, ale nastroje się zmieniają. Ja nie poświęciłem nawet złotówki na pomoc dla ukrów. Zresztą jak widzę tricka, ewidentnie proszkopskiego i antypolskiego ukrę z Wrocka to mi się odechciewa im pomagać w jakikolwiek sposób :-)

Obrazek użytkownika jazgdyni

22-09-2023 [12:29] - jazgdyni | Link:

@Bogdan Jan Lipowicz 

Bardzo rozsądny komentarz.

pozdrawiam

Obrazek użytkownika Tomaszek

23-09-2023 [00:32] - Tomaszek | Link:

BJL
Zelenski to pajac gebelsów i oligarchów. Żadnej zdrady nie było . Sprzedał swój kraj za stołek i garść srebrników .Wyrwali co się dało i zaczęli fikać . To taki Tusk do kwadratu tylko tam . Żadnych wygibasów nie było to taka gra do spółki z gebelsami i pod ich dyktando . To gebelsy będą zwycięzcami w tej dogrywce za II WŚ za nieswoje pieniądze i krew . Kto ma inne zdanie jest naiwny . Szczególnie jak opadły gacie i się twarz pokazała . To nie wojna przeciwko Rosji tulko fuer Deutschland. Drang nach osten jest a będzie Bezirk UPAdlinen . 

Obrazek użytkownika Tomaszek

21-09-2023 [19:46] - Tomaszek | Link:

Za dużo dogmatów Ubocie . Pewnie ci łyso i tyle . A Słowacja się nie dogadała i rozmów żadnych nie ma . Kit ciśniesz jak zwykle . Na razie to wszyscy mają tą samą propozycję . Jajca jakieś . Ukraińscy "urzędnicy" będą wydawać zezwolenia w ramach kontyngentu , który sobie ustalą . Czyli oligarchowie z gebelsami zarządzili chyba likwidację produkcji zbożowej w Polsce . Będziesz wpieprzał chlebek który świeci od chemii .Poje...ało ich do reszty . Może jeszcze rząd nam wybiorą piętnastego ?
U mnie 18:46

Obrazek użytkownika u2

21-09-2023 [21:37] - u2 | Link:

A Słowacja się nie dogadała i rozmów żadnych nie ma . Kit ciśniesz jak zwykle .

Baju, baju. Baju baj.

https://wpolityce.pl/swiat/663...

Słowacja porozumiała się z Ukrainą ws. importu zboża! Kijów wstrzymuje skargę do WTO. "Nadal będziemy pryncypialni, jeśli chodzi o wsparcie"

Obrazek użytkownika Tomaszek

21-09-2023 [22:16] - Tomaszek | Link:

I dalej ten sam kit Ubocie
Embargo nadal obowiązuje , jest tylko obietnica systemu licencyjnego czy kontyngentów . Podejrzewam że jak UPAdlińcy oficjalnie przedstawią swoą "propozycję " jak do innych to im się Premierzyca (przez duże P) Powie to samo co oni na wyspie węży . Skargi do WTO też jeszcze nie ma a embargo obowiązuje . Czytaj całość , nie tytuły i daj komuś do przeczytania to ci wnioski wyciągnie i wytłumaczy jak chłop krowie na miedzy o co chodzi  . Zuch dziewczyna ta Premierzyca , popierdziała słodko i zrobiłą swoje , przynajmniej na razie . Ma czas bo embargo działa . A nasz Duduś się cieszy że podłogi w ONZ takie fajne że nie musi kolan otrzepywać . Kijów to se na Berdyczów może napisać , nawet znaczki tanio im wyjdą , bo to u nich teraz . Niech se jeszcze tam jakiś szyld WTO (Wsiesojuznyj Targowyj i coś tam jeszcze ) w Berdyczowie powieszą na kiblu .
 

Obrazek użytkownika Lech Makowiecki

21-09-2023 [21:28] - Lech Makowiecki | Link:

@u2. Nie zgadzam się. Wróg naszego wroga nie musi być naszym przyjacielem.
Po agresji Niemiec na ZSRR Stalin nie stał się znienacka naszym przyjacielem.
Przez prawie pól wieku po wojnie jego "przyjaźń" odbijała się nam czkawką...
 

Obrazek użytkownika u2

21-09-2023 [21:40] - u2 | Link:

Po agresji Niemiec na ZSRR Stalin nie stał się znienacka naszym przyjacielem.

Oczywiście. Tyle, że wtedy już Polski nie było, Była podzielona między Niemcami i Rosją. Ani Niemcy, ani Rosja nie były naszymi przyjaciółmi. W sumie trudno mi wskazać jakikolwiek moment w historii, aby Rosja była naszym przyjacielem. Niemcy to trochę inna bajka. Jesteśmy obecnie z Niemcami w jednej unii, w jednym pakcie militarnym. Ale to wszystko może się nagle zmienić kiedy zacznie się wojna światowa. Pisałem o tym kilka razy, cytując wizje Mariana Węcławka z Leszna.

Obrazek użytkownika Tomaszek

21-09-2023 [22:50] - Tomaszek | Link:

Ubocie
"Niemcy to trochę inna bajka" wybili sześć milionów , miasta na gładko zrujnowali wsie wypalili i przeprosili sie z Eskimosem Mazowieckim . Mazowiecki jakby ich więcej przepraszał i jeszcze wybaczył. Oni jakoś nie bardzo  . Bądź se z nimi w unii i pakcie . Ja odpadam . Na mojej starej dzielnicy mieszkał murzyn Mike , król Voodoo i wróżb wszelakich . Najlepiej to mu wychodziło po czterech " Żubrach" , z poskiego sklepu . Potem mu kury RSPCA zabrało . Ale "Żubrów" nie .

Obrazek użytkownika Tomaszek

21-09-2023 [21:51] - Tomaszek | Link:

LM
Miej litość nad soba Panie Lechu . Betonowi nie wytłumaczysz . On dalej nie rozumie że odradza się prakt Ribbentrop Mołotow w pełnym zakresie . Jeszcze tam oprócz Rosji i Niemiec tylko Ukrainy brakowało . Jeszcze z wydziadowanych od nas Krabów do nas  będą walić . O tym co się teraz dzieje pisałem od początku wojny . Chciałęm sie mylić jak i teraz . Ale rzeczywistość skrzeczy . Podobnie jak kilku tu obecnych .

Obrazek użytkownika Adam66

21-09-2023 [17:03] - Adam66 | Link:

@spike
Ależ wszystko jest już w najlepszym porządku, pierwszy podstawiacz pleców do poklepania, niejaki Duda, właśnie się pogodził z upadlińskim aktorzyną, więcej, znów prezentuje minę zadowolonego debila bo ten aktorzyna łapę mu podał. Mina Nausedy - bezcenna...
https://niezalezna.pl/polityka...

Obrazek użytkownika Tomaszek

21-09-2023 [20:13] - Tomaszek | Link:

Tak Adam
Jeszcze wczoraj  Zełenski Dodę olał i wyszedł z sali w ONZ . Ale pewnie Duduś go dogonił . Dał mu do wiwatu i nawet kolan otrzepać nie musiał bo podłoga była czyściutka .

Obrazek użytkownika Es

21-09-2023 [23:08] - Es | Link:

@Adam
Ja porownuję ten wyraz twarzy do tego gościa- kapelmistrza orkiestry z filmu "Parszywa dwunastka" z Lee Marvinem, jeśli ktoś pamięta. Wypisz wymaluj.

Obrazek użytkownika Adam66

21-09-2023 [23:33] - Adam66 | Link:

@Es
Tak, ten wyraz twarzy jest zdecydowanie podobny, i ta kłująca w oczy inteligencja...
Kiedyś to były filmy, nie to co dziś, jakieś gnioty pokoty, czy też zielone granice głupoty...
Oglądałem "Parszywą dwunastkę" parę razy i chyba znowu obejrzę, obsada aktorska jest nie do przeskoczenia, a Lee Marvin to jeden z moich ulubionych aktorów.
Dla młodszych, którzy tego filmu nie znają, to jest fragment z kapelmistrzem, wykapany Duda...
https://www.youtube.com/watch?...

Obrazek użytkownika jazgdyni

22-09-2023 [04:37] - jazgdyni | Link:

Niezłe.

Obrazek użytkownika Adam66

22-09-2023 [14:43] - Adam66 | Link:

@jazgdyni
Żeby nie było, że tylko zagranicę faworyzuję, tu jest polskie ucisleśnienie Dudy, niejaki Maliniak :-)
https://youtu.be/28Bze1bZ_D8?t=66
 

Obrazek użytkownika Tomaszek

21-09-2023 [20:05] - Tomaszek | Link:

Spike 
Dużo racji , tylko ja to widzę jeszcze ostrzej . UPAdlina do UE nigdy nie wejdzie bo gebelsom dawanie dotacji i prostowanie rządów i ustaw jest niepotrzebne . I tak im podadzą wszystko na talerzyku bez kosztów . Gebelsom jest potrzebna Ukraina bananowa , śmietnik , tani robol  bez jakichś fitów for 55 bo im się Chiny uawlają i w Polsce "brak demokracj Naród  UPAdliński nic nie zapomni bo nic nie wie , tuba trąbi i dobrych Niemcach . Zelenski w ONZ wył o konieczności dołączenia gebelsów do rady bezpieczeństwa na stałe .Wybory nic nie zmienią , będzie i tak "Bezirk Ukraine". Bo kto zamiast , może Kliczko wypasiony już dawno za szwabską kasę ? U niego w magistracie portretów Bandery jak Leninków za komuny . Historia jest do wyciągania nauk z historii , nie do zaliczenie w szkole . 

Obrazek użytkownika jazgdyni

22-09-2023 [04:40] - jazgdyni | Link:

@ Tom & Jerry

A o Niemcach Nadwołżanskich (Wolgadeutsche) zapominacie?

Obrazek użytkownika Tomaszek

23-09-2023 [00:39] - Tomaszek | Link:

JZG
Oni to juz trzydaieści parę lat temu na Bawarii byli . Mieszkali obok mnie . Chatę z  Gemeinde dostali i jak przechodziłem obok to wołali Tomek "zachadzi oben , u nas piwo w kulszrankie".

Obrazek użytkownika Jabe

21-09-2023 [14:23] - Jabe | Link:

Prezydent Zieleński nas nie zdradził, bo nie nam miał być wierny. To „słudzy na­rodu ukraiń­skiego” nas zdradzili, nawet jeśli li tylko z głupoty.

Obrazek użytkownika sake3

21-09-2023 [14:54] - sake3 | Link:

Parlament w Kijowie przygotował rezolucję z podziękowaniami dla polskiego Sejmu,Senatu i narodu.Chodzi o wsparcie UKrainy.Autor rezolucji deputowany partii Sługa Narodu Ołech Dunda wyjasnia ,że rezolucja powstała w związku z kończącą się kadencją Naszego Sejmu i Senatu.Patos lejący się z tego dokumentu chyba zatopi nasz parlament,mam nadzieję,że nie damy się nabrać kolejny raz.Pewno chodzi o dalsze wsparcie militarne.Niech zwrócą się do przyjaciół  Niemców,może w magazynach są jeszcze jakieś hełmy z I-ej WSw.Może w zagranicznych mediach ktoś wyraził dezaprobatę wobec ich zachowania. co im zresztą wytknął były doradca Żełeńskiego Arestowicz.Chyba jednak nie ulega wątpliwości,że takich przyjaciół jak UKraina powinniśmy odtąd traktować z dystansem.Z dużym dystansem..I nic nie dawać,oni podeptali wszystko.

Obrazek użytkownika Tomaszek

21-09-2023 [20:18] - Tomaszek | Link:

Tak Sake 
Tylko na końcu rezolucji nie dodali "iditie na ch...j" bo spłoszą frajerów i dawać frajerzy  przestaną .

Obrazek użytkownika Czesław2

21-09-2023 [14:56] - Czesław2 | Link:

Ktoś zapomniał, że Zełeński to żyd?

Obrazek użytkownika jazgdyni

21-09-2023 [17:00] - jazgdyni | Link:

Nie zapomniał.

Ps. Sporo tego zboża i ziemi uprawnej należy dla ludzi z Izraela.

Obrazek użytkownika Jan1797

21-09-2023 [18:00] - Jan1797 | Link:

A ile do ruskich? Lepiej nie mówić.

Obrazek użytkownika Tomaszek

21-09-2023 [20:42] - Tomaszek | Link:

JZG 
A jaka to różnica czyje to ? UPAdlińcy się pchają na unijny rynek a gebelsy ich popychają . Ale tylko do Polski ,Wgier i innych . Do siebie to nie . Nareszcie na NB trochę realizmu , choć "betony" dalej jakichś wykrętów szukają . Półtora roku temu całe forum i nie tylko po mnie jechało . Ale w końcu gacie opadły i pokazała się twarz . Jeszcze w Polsce na ulicę wyjdą jak im się pakiety i 500 plus po nowym roku skończy . Jak gebelsy powiedziały że nie ma demokracji to nie ma . Zełenski to jeszcze nazwisko zmieni na Zelenbach i dziadkiem w SS zacznie się chwalić . 
P.S.
Tu nie ma żadnej zdrady , to po prostu koniec pierdzenia pod kołdrą . Czasna ich  na "demokrację " według UPA  .I trochę przejrzenia na oczy u niektórych tutaj .

Obrazek użytkownika jazgdyni

22-09-2023 [04:45] - jazgdyni | Link:

@Tom

Poczekaj chwilę. Oni właśnie, oni, tzn gebelsy i żabojady właśnie na gwałt, bo czasu nie ma, smażą taki nowy traktat unijny, że nie tylko ukry, ale wszyscy znajdziemy się w czarnej rurze. A makaron stuknie się czubkiem z Klausem-Clownem. I będą żyli długo i szczęśliwie. Pół miliarda niewolników to jest coś! Nawet Xi się pokłoni.

Obrazek użytkownika Tomaszek

22-09-2023 [08:33] - Tomaszek | Link:

JZG
Z pracy wrócę to napiszę bo to większa akcja w Polsce też . Fucha dla Tuska na po wyborach .

Obrazek użytkownika Tomaszek

22-09-2023 [22:30] - Tomaszek | Link:

JZG
Będzie młyn jak cholera . Wybory lemingi przerypią z kretesem . To jedno . Akcja ze zbożem jest jednym z działań Scholza w wykonaniu UPAdlińców , ale 15 wyjdzie dupa z króla .Bruksela (znaczy gebelsy ze swoimi przydupasami) rozedrze japę że nie ma demokracji jak złamasy nie wygrali . Grunt pod darcie japy że fałszerstwo szykują już od dwóch lat .KOniokrady zawyją w rozpaczy gorzej jak łoś u Szekspira . Małpy wyjdą na ulicę . Rzym przemówi  (znaczy Berlin czyli Bruksela) . Ale dalej dupa z króla . UPAdlina rozedrze ryje o zboże . UPAdlińcy u nas też pokarzą zęby (a może tryzuby) . Jak se prezes i jego namaszczeńcy poradzą z tym to nie wiem . Szczerze życzę powodzenia , sobie i wszystkim . To prosty efekt odbudowy paktu Ribbentrop Mołotow . UPAdliny tam tylko brakowało , ale już jest . I będzie jako jakiś "Bezirk UPAdlinen" .Ta wojna to tylko dogrywka za II WŚ . Hitler Stalina wydymał i poszedł na Moskwę , teraz Scholz dymać próbuje Putina . Prosty efekt "drang nach osten". I do tego za nieswoje pieniądze i opłacony też nie przez gebelsów . Zelenski to taki Tusk do kwadratu i jego świta też . Co do tego nigdy nie miałem najmniejszych wątpliwości .PKB Ukrainy będzie PKB gebelsów i oligarchów . A potem nawet oligarchowie zostaną wyślizgani , dobrze jak im skarpetki zostaną . Chyba że wyemigrują z kasą zawczasu . On dobrze wie , że narodzik ma we łbach nasrane a głód , nędza i agresja to spotęgowały . Swój kraj sprzedał on i jego poprzednicy już dawno za stołki i trochę srebrników . Tam dopiero ruchawka wybuchnie parę lat po wojnie jak wszyscy bohaterowie , z kartoflanymi medalami od "prezydenta" i głodowymi rentami i zarobkami ruszą na nowy Majdan .Będzie wisiał albo spieprzy ten Zelenski i jego świta . Póki co z ruskimi się pojedna za nich Scholz czy inny obergebels co będzie wtedy hitlerem  . Krótko pisząc to mamy przeje...ane . Będziemy między gebelsami i gebelsowską UPAdliną , z Rosją u boku . Te ostatnie zbrojenia mogą być efektem podobnego myślenia gdzieś tam na górze i oby tak było . Z IV Unii trza szybciutko wypad robić wszelkimi drogami . Żeby tylko narodzik do tego dojrzał . Bo ostatnio to nam tylko koszty robią i koło dupy kopią . Sojuszy szukać gdzie indziej i trochę je zdywersyfikować . Nie ma że uraaaa USA , bo oni sami nie zawsze  wiedzą dokąd idą . Trzymać z nimi trzeba , ale na łapki patrzeć a i pod stół też zaglądać . Gospodarczo jest Turcja , Korea , Japonia , Brytole , jest już USA ,. Militarnie to jednak NATO . A kopanie dołków i w dupę Rosji , gebelsów i UPAdlińców i wszelkie ich gnębienie zapisać należy w Konstytucji RP . Taki jest mój pogląd na świat , który mnie otacza . A ludzi pod tym względem dzielę na tych , którzy podzielają moje poglądy i tych co nie mają racji . Jełopów i nawiedzonych (to też jełopy) nie zaliczam do żadnej z tych kategorii bo rozkucie ich łbów to robota dla kowala , racji im nie wyłożysz a jej braku nie wytłumaczysz .
I to by było na tyle .

Obrazek użytkownika jazgdyni

24-09-2023 [05:13] - jazgdyni | Link:

@Tomaszek

Czyli - jak widzisz - jest potężny burdel. Prawdziwa Stajnia Augiasza. Więc istotne jest pytanie - gdzie Herkules? Kaczor chyba jest za cienki ;-)))). Ale my nie. Jest nas spora kupa.

Obrazek użytkownika Tomaszek

24-09-2023 [12:54] - Tomaszek | Link:

JZG
Ale jest u nas jeszcze druga "kupa" co ją gebelsy robią regularnie , jawnie ale i również cudzymi dupami . I kopać te dupy to trudno bo nogę się osrają . nie mówiąc już o tym że jedni to nawet srają na rękę wyciągniętą z pomocą . Ale pomoc biorą .
Miejmy nadzieję że "moc z nami"

Obrazek użytkownika tricolour

21-09-2023 [15:12] - tricolour | Link:

No jaka zmiana, prawie jak z Mentzenem:

https://youtu.be/GJ4X4BU-RU4?s...

Obrazek użytkownika Ptr

21-09-2023 [15:16] - Ptr | Link:

Widać , że odkąd my pomogliśmy Ukrainie , aby mogła walczyć, pomogły też Stany. A Niemcy widać przygotowali potajemnie zakulisowo polityczną kontrofensywę. Ukraińcy chcą do UE , to podstawowa motywacja majdanowa. Choćby i tęczowej , choćby niemieckiej. No , ale jakoś muszą spełnić niemieckie warunki. Inaczej musieliby iść w sojuszu z Polską i USA, a to by im zablokowało wejście do Unii. Myślą ,że jak wejdą do Unii to już nikt ich nie sprzeda. Otóż sprzeda i rozbroi tak jak Unia rozbrajała Polskę. Tylko chwilowo Niemcy musieli im coś zaproponować. Na przykład wejście do Unii pod jakimiś warunkami, obalenie rządu w Polsce, dobre warunki odbudowy i jakiś układ gwarantujący pokój EU-Rosja. Plus ,że dostaną jakąs ilośc samolotów ze starym uzbrojeniem w jakiejś dalszej przyszłości. W każdym razie to kontratak polityczny na rozbicie układu Ukraina -Polska - Atlantyk. A  potem Ukraina znów zostanie osamotniona na tym wschodzie i zrobiona w bambuko jakimiś papierami, którymi od Rosji się za 5 lat nie osłoni. 

Pretekst jest dziwny : Ukraina nie może sprzedać zboża na świecie, może część wywieżć tranzytem, ale zmusza Polskę ,by kupiła to zboże. Ale my mamy swoje. Prezydent Polski przecież pomagał im sprzedać to zboże w Afryce. Niech Unia pomoże to sprzedać. Od czego ona jest ? 

Jeżeli do jakiegoś zerwania sojuszy miałoby dojść to by oznaczało ,że Ukraina mentalnie przegrała wojnę i przyjmuje warunki niemiecko-rosyjskie. 
Trzeba pamiętać co Car im powiedział. To samo usłyszą w Berlinie. 

Obrazek użytkownika jazgdyni

21-09-2023 [16:59] - jazgdyni | Link:

@Ptr

Ameryka gra jakąś dziwną grę. Nie mogę się jeszcze połapać. Sądzę, że tu dużą rolę grają nasze wybory 15-tego. Zobaczymy.

Obrazek użytkownika Ptr

21-09-2023 [17:15] - Ptr | Link:

Fotografowanie się ambasadora z celebrytami to jeszcze nie polityka , a teatrzyk. Trudno powiedzieć czy Ameryka sama wie co chce.  

Obrazek użytkownika Tomaszek

21-09-2023 [21:03] - Tomaszek | Link:

JZG
UPAdlińcy mają ostre kwity na młodego Beidena stary też tam jest i dużo dużo innych "demokratów" koniokradów . To dla tego po początkowym zaspaniu Beiden przyśpieszył na ostro . Przypomnieli się pamięci , po prostu "grzecznie " i poszło . Jak oni mają to gebelsy też mają . Nasze wybory mają tu nic do znaczenia , to jednak USA . Problem duży dla nas może byc jak tych kwitów użyją w naszych sprawach . Beiden to dla nich jak "Bolek" dla Kiszczaka albo lepiej , biedy może narobić .Nie chcę pisać że będzie ciekawie bo może być przechlapane . Dla nas oczywiście .

Obrazek użytkownika Art

23-09-2023 [01:32] - Art | Link:

Republikanie mówią otwartym tekstem,że 70% pomocy gotówkowej jest rozkradane na Ukrainie.A oni chcą więcej i więcej.Anglik już też im odpowiedział,że Anglia to nie Amazon,gdzie można zamawiać bez końca.Więc się przytulają do Niemiec,a ci wymuszą (UE)tę pomoc na wszystkich członkach.

Obrazek użytkownika Es

21-09-2023 [15:22] - Es | Link:

Nie wiem co tam " słudzy narodu ukraińskiego" i cała chmara medialnych pomagierów sobie roili- to znaczy wiem, jednak z braku czasu i sensu przypominał tego nie bedę. Stało się to przed czym paru ludzi w Polsce przestrzegało, a co było łatwe do przewidzenia mając przed oczami zachowanie ukraińskich oficjeli zarówno przed wojną jak i już w jej trakcie. Zawiedzeni becna sytuacją mogą czuć się tylko niepoprawni naiwni.  I słudzy...

Strony