Dokąd zmierzasz Ukraino?

Historycznie ujmując, Polacy zawsze byli gotowi walczyć i ginąć za wolność swoją i innych narodów, przykładem Tadeusz Kościuszko czy gen. Józef Bem. Amerykanie i Węgrzy potrafili się Polsce odwdzięczyć kiedy byliśmy w trudnych chwilach vide Cud nad Wisłą czy odzyskanie niepodległości po zaborach. Ja nie oczekuję od Ukrainy niczego, chcę abyście się obronili i zachowali suwerenność, to będzie największa wdzięczność z waszej strony dla Polski. Bo jak upadniecie, to jak mówił śp. Lech Kaczyński: Przyjdzie kolej na Polskę. 

Dokąd więc zmierzasz Ukraino? Opowiadając się de facto po stronie niemieckiej, liczycie na to,  że kiedy ewentualnie w Polsce wygra Tusk, to otworzy wam granice dla swobodnego eksportu? Pewnie tak zrobi. Czy nie wiecie tego, że otworzy także granicę dla emigrantów z Afryki? Co się wtedy stanie -przeanalizowaliście to? Polska nie będzie mogła pomagać wam tak jak teraz - Polska upadnie. Tusk przepędzi US Army z Polski, a tym samym otworzy drogę dwóm zaborcom nie tylko do panowania w Polsce, ale także na Ukrainie. Was tak zwyczajnie wtedy już nie będzie, chociaż formalnie, jakiś skrawek ziemi zostawią pod nazwą Ukraina. Niemcy zrobią wszystko abyśmy nie stworzyli wspólnego frontu obrony przed zaborcami.

Jeśli nas obserwujecie, to powinniście wiedzieć, że w Polsce właśnie trwa decydująca bitwa o zachowanie naszej suwerenności - a 15 października Polacy zadecydują na dziesiątki lat, czy chcą być wolni czy podlegli zaborcom. Przykro mi to pisać, ale chyba Ukraino przegrałaś tę wojnę z dwoma zaborcami Bo oddając się w niemieckie łapy de facto oddajesz się także w ruskie. Ukraino wypowiedziałaś Polsce wojnę - za torby z Biedronki. Jak napisałam wyżej, historycznie od zawsze byliśmy gotowi walczyć za wolność innych narodów, ale nie przyłożymy ręki do wzajemnych waśni i zwycięstwa naszych zaborców. Będziemy teraz przede wszystkim bronić swojej wolności i suwerenności. 

I na koniec Ukraino, twój akces do UE i NATO zależy także od polskiej zgody. Być może gra idzie o to, abyśmy zwaśnieni właśnie eliminowali sobie wzajemnie właściwe opcje? Car się cieszy i w duchu się śmieje z naszych i waszych pożytecznych idiotów. Car na naszych nieszczęściach podsyca poprzez swoich troli, media i "artystów" wzajemną niechęć - chciałby rozbudzić w nas wzajemną nienawiść. Nie dajmy się sterować i tumanić!

Dziękuję za uwagę.

FILM: Dzisiaj jesteśmy solidarni z Ukrainą!

YouTube: 
Forum jest miejscem wymiany opinii użytkowników, myśli, informacji, komentarzy, nawiązywania kontaktów i rodzenia się inicjatyw. Dlatego eliminowane będą wszelkie wpisy wielokrotne, zawierające wulgarne słowa i wyrażenia, groźby karalne, obrzucanie się obelgami, obrażanie forumowiczów, członków redakcji i innych osób. Bezwzględnie będziemy zwalczali trollowanie, wszczynanie awantur i prowokowanie. Jeśli czyjaś opinia nie została dopuszczona, to znaczy, że zaliczona została do jednej z wymienionych kategorii. Jednocześnie podkreślamy, iż rozumiemy, że nasze środowisko chce mieć miejsce odreagowywania wielu lat poniżania i ciągłej nagonki na nas przez obóz "miłości", ale nie upoważnia to do stosowania wulgarnego języka. Dopuszczalna jest natomiast nawet najostrzejsza krytyka, ale bez wycieczek osobistych.

Komentarze

Obrazek użytkownika Jabe

22-09-2023 [11:30] - Jabe | Link:

Che, czyli już i Ukraina wrogiem.

Obrazek użytkownika Ula Ujejska

22-09-2023 [11:36] - Ula Ujejska | Link:

Jabe
Dla ciebie być może, dla mnie nie jest wrogiem. Od lat piszę u nich i w Polsce o tym co mi leży na sercu. Od lat, jeszcze za panowania Tuska, piszę do nich że tylko Polska jest ich ostatnią nadzieją na niepodległość, a nie haniebne porozumienia w Mińsku - a teraz niemieckie intrygi. 

Obrazek użytkownika Jabe

22-09-2023 [13:36] - Jabe | Link:

A jaka jest prawda?

Obrazek użytkownika Ula Ujejska

22-09-2023 [18:10] - Ula Ujejska | Link:

Jabe
Dla ciebie jedyną prawdą jest wyłącznie G'Prawda. Ciekawie czy załapiesz?

Obrazek użytkownika Ptr

22-09-2023 [12:00] - Ptr | Link:

Przyznam ,że to rozszerzona relacja z przemówienia śp. Prezydenta Lecha Kaczyńskiego, której w całości nie znałem. A decyzja o ataku na niego i polską elitę patriotyczną nie była za gaz czy coś innego, ale za to przemówienie oraz za przemówienie na Westerplatte. Do ustalenia pozostaje kto współpracował z Rosjanami. 

Trzeba jednak pamiętać,że w mentalności wschodniej , ale i zachodniej racja moralna liczy się tylko instrumentalnie. To znaczy ,że lud popera racjęmoralną , gdy ona służy jej interesom np. jest argumentem na rzecz obrony lub zysku. Racja moralna, która ma slużyć upadkowi systemu będzie zwalczana. I zwalczana z nienawiścią i fizycznie. Dopiero później skutki zdrady wartości moralnej wypływają jako hańba, jako pokrętne życiorysy, jako trwały upadek , jako wygnanie, jako skupienie się na pobudkach niskich - materialnych.  
W polityce racja moralna jest używana instrumentalnie. Tak jak w dawnej Rusi czy Rosji. Do działań politycznych potrzebna moralna podgotowka. 
( takie pytanie padło w tv w  Cogito ). 

Obrazek użytkownika Hornblower

22-09-2023 [16:02] - Hornblower | Link:

Przyznam, że nie bardzo rozumiem tę nagłą zmianę narracji wobec Ukrainy i prezydenta Zełenskiego, zwłaszcza ze strony jej dotychczasowych bezkrytycznych zwolenników. Jakoś w maju napisałem:
"W polityce nie ma takich pojęć jak "wdzięczność", "pamięć", "moralność", "poczucie obowiązku", etc., etc. Polityka to bezwzględna gra interesów, w której liczy się przede wszystkim siła. I żadne pustosłowie tego nie zmieni. A Polska w tej grze jest jedynie pionkiem, i nawet nie próbuje tego zmienić. A pionek jest potrzebny, dopóki jest użyteczny. Jak trzeba go będzie poświęcić, to dobry gracz zrobi to bez wahania i bez żadnych sentymentów. Więc Ukraina, cokolwiek by nie mówił prezydent Zelenski i nasi politycy, pójdzie tam, gdzie drogę wyznaczą im gracze, a nie pionki". 
Ukraina i prezydent Zełenski będą grać tak, jak wielcy gracze im pozwolą, bo tak naprawdę od nich zależy ich byt, tak państwowy jak i osobisty Zełenskiego. A my do wielkich graczy nie należymy. To po prostu pękł z hukiem mit o potędze i znaczeniu naszego kraju, w którym politycy, dziennikarze, blogerzy i publicyści przekazywali narrację o powstaniu nowego mocarstwa,  na które inne kraje patrzą z podziwem i zazdrością, ba, nawet próbują się na nim wzorować. Jeszcze trochę, a nowe mocarstwo zacznie rozdawać karty na politycznej scenie świata. Wizja piękna co prawda, ale z gatunku fantasy. Owszem, tak zwani zwykli Ukraińcy są nam wdzięczni za pomoc (wiem, bo tam jeżdżę z pomocą). Sęk w tym, że dla władzy wszystkich szczebli na Ukrainie zdanie obywateli nie ma najmniejszego znaczenia. Władza skoncentrowana jest na sobie, szczególnie na robieniu kasy we wszystkie możliwe sposoby.  I interesuje ją najbardziej zachowanie możliwości robienia kasy nadal. A te możliwości nie zależą w najmniejszym stopniu od Polski. Więc te wszystkie lamenty są po prostu śmieszne i nieracjonalne. Na co liczyliście? Na cud?

Obrazek użytkownika Jabe

22-09-2023 [16:48] - Jabe | Link:

Cóż, wybory idą.

Obrazek użytkownika Ula Ujejska

22-09-2023 [18:09] - Ula Ujejska | Link:

Hornblower
Kłamie Pan, bo ja w sprawie Ukrainy nagle zdania nie zmieniłam - nadal popieram Ukrainę i pomoc dla Ukrainy  Nie był Pan pierwszy w tym ukraińskim rozpoznaniu. Ja swój pierwszy "Zgrzyt" napisałam już w kwietniu, więc odkrył Pan Amerykę po Kolumbie. Bo nie śmiem stwierdzić że sugeruje się Pan moimi dwoma "Zgrzytami". Nie ma Pan także bladego pojęcia co się dzieje na Ukrainie, a podobno Pan tam jeździ. Czyli kolejne kłamstwo. Tak więc cały ten Pański wywód o kant ... można potłuc. 

Obrazek użytkownika Ijontichy

22-09-2023 [18:40] - Ijontichy | Link:

Znasz encyklopedyczny przykład oksymoronu? NARÓD UKRAIŃSKI...

Obrazek użytkownika Ula Ujejska

22-09-2023 [18:45] - Ula Ujejska | Link:

Ijontichy
No i jak mam skomentować twój kolejny idiotyzm?  Tylko bardzo niegrzecznie - więc na tym skończę, bo szanuję zdrowie naszego Admina.

Obrazek użytkownika Hornblower

22-09-2023 [19:16] - Hornblower | Link:

Uderz w stół, a nożyce się odezwą. Nie wiem dlaczego odbiera Pani mój wpis tak osobiście, przecież nie był kierowany do Pani. Nie aspiruję tutaj do nieomylnego proroka, jak co niektórzy (to też nie osobisty przytyk do Pani). Co do tego, co się dzieje na Ukrainie, mam chyba blade pojęcie nieco lepsze niż większość tutaj piszących, którzy sytuację na Ukrainie znają z perspektywy kanapy i telewizyjnej wiedzy. Zachęcam do wyjazdu na Ukrainę, by zobaczyć jak tam wygląda codzienne życie, do przeprowadzenia rozmów z tzw. zwykłymi ludźmi, do załatwienia choćby jednej banalnej nawet sprawy w ukraińskim urzędzie. I wtedy pogadamy.

Obrazek użytkownika Ula Ujejska

22-09-2023 [19:37] - Ula Ujejska | Link:

 Hornblower
Pan mnie teraz chce przekonać, że pod moją notką pisał Pan na Berdyczów?
Od wielu lat średnio dwa razy w miesiącu jadę na Ukrainę nie tylko z pomocą. wszelaką - piszę o tym w niektórych notkach na NB. Wspieram także polski i ukraiński Rząd oraz obu Prezydentów w ich działaniach. Od m/w stycznia tego roku zauważyłam wiele niepokojących oznak - w tym min. niemieckie intrygi. Mam kontakt z różnymi ludźmi, a najbardziej sobie cenię bohaterów z Majdanu. Moje ostatnie wpisy na NB, nie są przeciwko Ukrainie, są przestrogą dla jednych i pokrzepieniem dla innych. Pokazuję drogi ku klęsce i ku wolności. Pewne jest jedno, ani ja ani Polska pod rządami Prawicy nie zaprzestaniemy wspierać Ukrainy.. Od lat tłumaczę Ukraińcom, że jedyną nadzieją na odzyskanie przez nich suwerenności jest Polska i współpraca z Polską.

Obrazek użytkownika Hornblower

22-09-2023 [19:52] - Hornblower | Link:

No i super, Jak Pani widzi, mimo różnic światopoglądowych i politycznych, można działać w jednym kierunku. Może z tym wyjątkiem, że nie wspieram rządów ani obu Prezydentów, raczej staram się pomagać tym, których los nikogo specjalnie nie interesuje.
Pozdrawiam.

Obrazek użytkownika Ula Ujejska

22-09-2023 [20:01] - Ula Ujejska | Link:

 Hornblower 
I chwała Panu za to! Pewnie widział Pan ten ogrom cierpienia i zniszczenia, to morze łez udręczonych ludzi ... ja to widziałam. I niech sobie Zełenski trzyma z Niemcami, ja tej biedy i cierpienia nigdy nie opuszczę. Powtarzam na Ukrainie gdzie tylko chcą mnie słuchać: Nic od was nie chcemy. Nie wierzcie ruskiej i niemieckiej propagandzie. Jeśli obronicie swoją wolność, to będzie dla Polaków największa wdzięczność z waszej strony.

Obrazek użytkownika paparazzi

22-09-2023 [22:55] - paparazzi | Link:

@ Ula Bingo.

Obrazek użytkownika Ptr

24-09-2023 [00:07] - Ptr | Link:

Ale politycznie jesteśmy tylko jednym z ich fortepianów.  Czy chcielibyśmy mieszkać na Wołyniu ? Poza tym nasz strategiczny kierunek to , powinien być, Bałtyk. 

Obrazek użytkownika Ula Ujejska

24-09-2023 [10:53] - Ula Ujejska | Link:

Ptr
Bałtyk to także ważny strategiczny kierunek, ja jednak uważam że Ukraina jest dzisiaj ważniejsza.