ZDRADA ZAWSZE JEST GORZKA

 

Wystarczyło półtora roku aby bohater się ześwinił.
Uważaliśmy go za bohatera trochę na wyrost. Uważaliśmy, a nawet podziwialiśmy w pierwszych dniach wojny, gdy odmówił amerykańskiej propozycji ewakuacji helikopterem i pozostał w Kijowie dowodząc obroną państwa, choć to było tylko oficjalne i emocjonalne. W głębi mózgu mieliśmy też pewien kontekst: - Zełeński to tylko telewizyjny aktor, który został wyniesiony na stanowisko przez jednego z najpotężniejszych ukraińskich oligarchów.
Czy młody, niedoświadczony prezydent, w trakcie wojennych dramatów mógł się urwać ze smyczy, bo jego popularność w narodzie była już taka, że pozwalała na samodzielność?
Widzimy, że nie – on nadal porusza się w klatce, w jakiej trzymają go jego panowie i opiekunowie.

Ukraina, jeśli dobrze pamiętam, była przed wojną klasyfikowana jako jedno z państw o największej korupcji. Faktycznie na Ukrainie rządzili oligarchowie. Miliarderzy – część powiązana z Moskwą, część z zachodem – tak bogaci, że tacy nasi Kulczykowie, czy inni Sołowowie, Solorze, czy Staraki, mogą sobie tylko pomarzyć.

Tutaj natomiast jest fakt, że ci bogacze, jak wszędzie na świecie, w potrzebie dalszego rozwoju, wchodzili w układy z międzynarodowymi, dużo silniejszymi od nich, korporacjami.
I tak właśnie wielkie latyfundia rolne, setki kilometrów kwadratowych uprawy, czy to pszenicy, czy kukurydzy i słoneczników, stały się powodem, że Zełeńskiemu w studio kosmetyczka zmyła makijaż, a przyjacielski uśmiech został zastąpiony gniewnym, fałszywym oburzeniem.

Jak to przedstawił św, Mateusz, Judasz sprzedał żydowskiemu Senhedrynowi z Judei, Jezusa Chrystusa za 30 srebrników.
Judasza już widzimy. A kto daje sakiewkę ze srebrnikami?

Dziwić się nie trzeba, że to właśnie najgorszy i najpodlejszy wróg Rzeczpospolitej, nieustannie kombinujący, jak nas ostatecznie zniszczyć – Republika Federalna Niemiec.

My Polacy, nawet z tymi naszymi naiwnymi władzami na czele, czujemy się oszukani i upokorzeni. Jako całe państwo i cały naród, jako pierwsi daliśmy bardzo dużo, tyle na ile było nas stać, by pomóc w obronie naszemu sąsiadowi. Prezydenci Duda i Zełeński przy każdej okazji ściskali się jak rodzina i poklepywali po plecach. I co z tego?

Ukraina powinna przecież świetnie pamiętać, jak w chwili napaści na Kijów i Zełeńskiego zachowały się Niemcy. Palcem nawet nie kiwnęli, bo ich kumpel Putin zapewnił, że po tygodniu, maksymalnie po 10 dniach będzie po wszystkim, Ukraina "powróci" do Rosji i Niemcy będą dopiero mogły robić interesy.
Niestety, to Ruski w walce o Kijów dostały po dupie. My wtedy w ramach pomocy wysłaliśmy 300 czołgów. Niemcy przebili – wysłali 5000 hełmów. Chyba jeszcze z II WŚ. Potem już tylko obiecywali i ostatecznie wysyłali broń na sztuki.

Jednak Niemcy, ze sobie podległą Unią Europejską mogli obiecać coś, czego my nie posiadamy.
Ukraina zafiksowała się, by w sposób nadzwyczajny, a nie poprzez klasyczną procedurę, zostać przyjęta do Unii, a po zakończeniu wojny, natychmiast do NATO.

Tak więc berliński Senhedryn, za obietnice (których zazwyczaj Niemcy nie dotrzymują, ale jak na naiwnego głupka trafili, to jak nie skorzystać.) zamiast za srebrniki, sprzedał Judaszowi Zełeńskiemu dostęp do mitycznego Zachodu, w zamian za zdradzenie swojego najwierniejszego przyjaciela.

Tak oto prezydent Zełeński się upodlił, zdradził nas i już nigdy nie możemy mu ufać.
Na dodatek nieszczęśnik bez wyobraźni, nie pojmuje, że tą zdradą uczynił największą krzywdę swojemu państwu, bo albo Ukraina przegra z Putinem, albo teraz Zełeński z kontrolą UE doprowadzi do utraty suwerenności swojej ojczyzny.

Prawdę mówiąc, jestem mocno przekonany, że tą grę z embargiem na zboże i cyrkiem Zełeńskiego, Berlin przeprowadził tylko po to, by wzburzyć naszą opinię publiczną i doprowadzić do zwycięstwa Tuska – tego pół Polaka-pół Niemca.
Jeśli jednak Zjednoczona Prawica mimo wszystko wygra, to argument największego obrońcy Ukrainy już nie będzie istniał. I będziemy musieli uważać. Bo obok Białorusi będziemy mieli kolejnego nieprzyjaciela.
 

Forum jest miejscem wymiany opinii użytkowników, myśli, informacji, komentarzy, nawiązywania kontaktów i rodzenia się inicjatyw. Dlatego eliminowane będą wszelkie wpisy wielokrotne, zawierające wulgarne słowa i wyrażenia, groźby karalne, obrzucanie się obelgami, obrażanie forumowiczów, członków redakcji i innych osób. Bezwzględnie będziemy zwalczali trollowanie, wszczynanie awantur i prowokowanie. Jeśli czyjaś opinia nie została dopuszczona, to znaczy, że zaliczona została do jednej z wymienionych kategorii. Jednocześnie podkreślamy, iż rozumiemy, że nasze środowisko chce mieć miejsce odreagowywania wielu lat poniżania i ciągłej nagonki na nas przez obóz "miłości", ale nie upoważnia to do stosowania wulgarnego języka. Dopuszczalna jest natomiast nawet najostrzejsza krytyka, ale bez wycieczek osobistych.

Komentarze

Obrazek użytkownika sake3

21-09-2023 [16:17] - sake3 | Link:

@Es........Pan tylko ocenia całą tą koszmarną sytuację pod kątem władzy. A co pan powie o Polakach? Też ich pan nazwie sługami i naiwniakami? Przecież Polacy pokazali swoje człowieczeństwo.Czy to źle,że ono jeszcze w tym świecie istnieje? Czy naprawdę warto mówić im w twarz,że są idiotami a solidarność,empatia i dobroć ma być pokazywana tylko w filmach? Dziwi się pan,że taki Żełeński który niedawno klepał sie po plecach z prezydentem Dudą tak się dziś chamsko zachowuje? Czemu pan się nie dziwi że taka kreatura jak Holland w otoczeniu innych kreatur świętuje premierę swojego paszkwilu wymierzonego w Polskę ?Paszkwilu za polskie pieniądze,bo 300000złotych wyasygnował kmiot Trzaskowski z kasy Warszawy kosztem innych potrzeb.Chyba od Polaków takich jak ta stara ropucha,opozycja i celebryci powinniśmy oczekiwać polskich zachowań..Żełeński -Ukrainiec przeciw Polsce-tak,nie da się zaprzeczyć  ale że Polacy przeciw Polsce to chyba absurd?

Obrazek użytkownika Ula Ujejska

21-09-2023 [16:21] - Ula Ujejska | Link:

Sake3
Ten cały "Es" od początku tej wojny drze mordę że to nie nasza wojna i straszy. Teraz próbuje dolewać oliwy do ognia próbując zniechęcić Polaków do Ukraińców. Car jest z niego dumny jak z Holland - za te paszkwile tu na forum i na Świecie.

Obrazek użytkownika zbychbor

21-09-2023 [19:27] - zbychbor | Link:

@uu
Ależ pani głupiutka, szok

Obrazek użytkownika Tomaszek

21-09-2023 [21:10] - Tomaszek | Link:

Zbychu 
Aleś Ty delikatny . Szok to mało .

Obrazek użytkownika Es

21-09-2023 [22:38] - Es | Link:

@sake
Polacy stanęli na wysokosci zadania. Nigdzie nie znjdziesz mojego slowa krytycznego wobec empatii Polaków i... również pomocy udzielanej przez nasze państwo. Wszystkie moje krytyczne uwagi  dotyczą formy w jaką państwo polskie tę pomoc ubrało. Począwszy od rganizacji przyjmowania uchodźców, ich relokacji, z pomocą   wojskową włącznie. Powtarzam: nie treść a forma. 
Na poziomie czysto ludzkim można się kierować emocjami, ofiarom wojny okazywać współczucie i ofiarować pomoc. Ale na poziomie państwa zawsze i wszedzie obowiazuje święta zasada: kochajmy się jak bracia, a liczmy się jak....eskimosi.  Przestrzegania tej zasady na zupełnie zabrakło naszym rządzącym. Pozycjonowanie naszego kraju w roli służebnej, zupełnie pozbawionej asertywność, nawet wobec przypartej do ściany i szukającej ocalenia ukrainy, bez dbalości o interes kraju i narodu który się reprezentuje, dowodzi trwałej przypadłości, czy choroby wręcz w postaci mentalności niewolnika jako dziedzictwa poprzedniej epoki. 
Podnosiły się glosy: jak można żądać czegokolwiek od kraju objętego wojna i zmagającego się z wszelkimi z jej powodu nieszczęściami. Tak się nie robi. To niewłaściwe. No to Żeleński i jego rząd właśnie wyjaśnili wszystkim pięknoduchom co jest właściwe. 
Nie jestem paranoikiem, nie mam zwyczaju dmuchać na zimne. Ale znajac historię - przede wszystkim wydarzenia z inną nacją sprzed 80 lat, oraz cały bagaż i mentalność sąsiadom zza Bugu przewiduje co może i pewnie się wydarzyć. Jak dotąd intuicja mnie nie zawiodła. 

Obrazek użytkownika Es

21-09-2023 [22:50] - Es | Link:

@sake
PS
Holland- dlaczego mam sie dziwić czemuś, o czym wiedziałem doskonale i czego się spodziewalem od początku? Film i przekaz w nim zawarty dla kogoś jest zaskoczeniem? Naprawdę? Oburzasz się, że wściekły pies cię ugryzł, chociaż chciałaś go tylko pogłaskać?

Obrazek użytkownika Ula Ujejska

21-09-2023 [16:18] - Ula Ujejska | Link:

Witaj Janusz
Ukraina przypomni sobie o Polsce kiedy złoży papiery o przyjęcie do UE i do NATO.  Zełenski obstawił wygraną Tuska - wiadomo dlaczego, więc się rozczaruje. Bo 15 października Polska pośle Tuska do śmietnika.
A Ukrainie trzeba pomagać - to tańsze niż wojna z orkami.
Pozdrawiam

Obrazek użytkownika jazgdyni

21-09-2023 [16:56] - jazgdyni | Link:

@Ula Ujejska

Cześć Ulu.

Pomyliłem się. uważałem, że Ukraińcy to już naród w pełni dojrzały. Niestety, wciąż są przerażająco infantylni. To dzieko bez przerwy woła: daj, daj! Ta ich roszczeniowość jest żenująca. Zapomnieliśmy, że on już tą scenę z wyciągniętą łapą zrobił w kierunku NATO na szczycie w Wilnie. Także w USA domagał się jak nachalny żebrak/ Czy to jego azjatycko - żydowska część się odzywa?

Ciekawą sprawą są też wybory na Ukrainie. Po cichu się mówi, że może wystartować w nich generał Załużny, dowódca całych sił zbrojnych. Mówi się, że on teraz jest wśród Ukraińców bardziej popularny. A premia dla nas - jako wojskowy bardzo sobie ceni współpracę z nami.

Serdeczności
 

Obrazek użytkownika Tomaszek

21-09-2023 [21:39] - Tomaszek | Link:

JZG
Załużny i wszyscy "przyjaciele" Polski tylko pierdzi cicho pod kołdrą , bo ma z tego kasę do zaryćkania w układzie . Przyjdą wybory kołdra w górę . Jest jeszcze Kliczko o nim już dziś pisałem , Wersja soft z portretem Bandery a na zaplecu hitlerek , ale tylko taki malutki , żeby nikt nie zauważył , dobrze wypasiona przez szwabów świnia . Przyjaciele Polski że by cię ch...j wysoki sądzie . Kombinują , u jednych żebrzą innych szantażują grają na co najmniej cztery fronty  i szczerzą zęby jak Chińczycy do kasy . I tak będzie "Bezirk Ukrainen". Narodem nigdy nie byli i państwem też , co najwyżej bananową republiką ruskich albo gebelsów . Taka bandycka szuja krzakowa . 

Obrazek użytkownika jazgdyni

22-09-2023 [04:49] - jazgdyni | Link:

@Tom

Ja nie mam najmniejszej wątpliwości, że tam wszyscy to koniunkturaliści. U nas też tak było. Bo biedni zawsz tak mają. To już Kołomyjski jest bardziej moralny.

Obrazek użytkownika Tomaszek

22-09-2023 [08:38] - Tomaszek | Link:

JZG.
Ta wojna to w ogóle jakaś dziwna ruchawka . To piszesz że to Kołomojski im pod kołdry pierdzi ? Sądzę że pierdzieli jest wielu , ta kołdra i tak wybuchnie .

Obrazek użytkownika rolnik z mazur

22-09-2023 [15:52] - rolnik z mazur | Link:

@ujejska,
miałem nie komentować twoich idiotycznych wpisów. Upadlina ani nie wkroczy do NATO ani do unii. A gdyby jednak to należy zacząć negocjacje z Unią o dopłaty dla polskich rolników za zaniechanie uprawy roli. Albo jesteś tak głupia albo zwykła ukraińska onuca. Obudź się kobieto ! 
 

Obrazek użytkownika Ula Ujejska

22-09-2023 [18:37] - Ula Ujejska | Link:

Waldku
Dziękuję za wszystkie komplementy 🤣🤣🤣 Pożyjemy, zobaczymy!
Tak przy okazji Tomaszkowi tyż dziękuję!
Nic mnie tak nie utwierdza w dobrej robocie, jak komplementy z waszej strony.

Obrazek użytkownika Tomaszek

22-09-2023 [20:58] - Tomaszek | Link:

UU
Stefek Burczymucha mówił "Brysia mijam zaś z daleka bo nie lubię kiedy szczeka". I jak go naśladuję . Do ciebie nic nie pisałem .

Obrazek użytkownika Pers

22-09-2023 [22:13] - Pers | Link:

@ujejska
Podpisuję się "ryncami i nogamy" pod komentarzem Waldka.

Jak tam wasza "kontrofensywa"?
Kiedy Krym i Moskwa? :))))))))))))

Obrazek użytkownika Warmia

21-09-2023 [17:20] - Warmia | Link:

A może to tylko pokerowa zagrywka jak ucieczka wojsk amerykańskich z Iraku, widowiskowe wieszanie się kół samolotów, porzucanie drogiego sprzętu. Biedny, stetryczały amerykański prezydent,  potykający się  o własne nogi, poprzykrywany kocykami - a pan Putin patrzy....
Kłujemy w oczy tą przyjaźnią, ostrzelani na wojnie Ukraińcy, uzbrojeni po zęby Polacy w bliskiej perspektywie. Jak dla mnie - to ustawka podobna do tej amerykańskiej. 

Obrazek użytkownika Jabe

21-09-2023 [17:51] - Jabe | Link:

Ojej.

Obrazek użytkownika Jan1797

21-09-2023 [17:55] - Jan1797 | Link:

Ę,?

Obrazek użytkownika Jan1797

21-09-2023 [17:55] - Jan1797 | Link:

@jazgdyni,
Cześć,
Żadnej bieżączki i propagandy
Nie żebym był złośliwy, dysponuję jedynie dobrą pamięcią:))
Zełeński to tylko telewizyjny aktor,
Fakt, tak autor pisał.
A kto daje sakiewkę ze srebrnikami?– Republika Federalna Niemiec.
Ta sama która dzisiaj odpowiedziała Zełeńskiemu, że nie popiera pomysłu o usunięciu Rosji z RB ONZ. 
https://www.tvp.info/72878352/...
I tu nastała cisza:)

Obrazek użytkownika jazgdyni

22-09-2023 [04:50] - jazgdyni | Link:

@Jan1797

:-)

Obrazek użytkownika Lech Makowiecki

21-09-2023 [21:44] - Lech Makowiecki | Link:

@jazgdyni. Januszu. Nie dziwi mnie to, co się dzieje. Jak już wspomniałem - wróg mojego wroga nie staje się automatycznie moim przyjacielem (vide: ZSRR po 1941r.). Większość Polaków wykazała się dużą naiwnością. A jak mówi przysłowie: Każdy dobry uczynek zostanie przykładnie ukarany...
Gdy przetoczy się po nas ponownie  walec historii (jak to już drzewiej bywało) - wtedy „Nową przypowieść Polak sobie kupi/ Że i przed szkodą, i po szkodzie głupi” (Jan Kochanowski)... Pozdrawiam!

Obrazek użytkownika u2

21-09-2023 [21:52] - u2 | Link:

wróg mojego wroga nie staje się automatycznie moim przyjacielem

Panie Lechu. Powtórzę jeszcze raz. Wtedy już Polski nie było. Była podzielona przez dotychczasowych sojuszników Niemcy i Rosję. Gdyby Niemcy nie były w sojuszu z Rosją nigdy by Polski nie zaatakowali. Pakt Ribbentrop-Mołotow ośmielił Niemcy do ataku na Polskę. Wojnę w pojedynkę Niemcy by całkiem możliwe, że by nie wygrali, albo by poniesli takie straty, że zostaliby łatwym łupem dla innych.

Obrazek użytkownika Tomaszek

21-09-2023 [22:33] - Tomaszek | Link:

Ubocie
Może ja tego Chivasa jednak przegram . Whisky tylko z brzeczki słodowej . biedronki nie fermentują . Ty nawet nie wiesz , że nie Rosja sama , tylko Sowiety w których znaczącą siłą była Sowiecka Republika Ukrainy , którą sobie wybrali jak się nie chcieli zmobilizować . Ze słynnych ukraińskich "atamanów " ginierałów można wymienić takich jak  Nikita Chruszczow czy Leonid Breżniew . Pobuszuj sobie w swojej ulubionej Wikipedii to więcej znajdziesz . Możesz mnie uzupełnić. Chivas ze mnie jak się sprawisz . 

Obrazek użytkownika u2

21-09-2023 [22:55] - u2 | Link:

Nikita Chruszczow czy Leonid Breżniew

Sam Chruszczow zresztą często podkreślał, że jego żona Janina Kucharczuk, urodzona na Zamojszczyźnie, jest Polką. Wspominał nieraz, że wychował się w tej części Ukrainy, w której mieszkało wielu Polaków, i bawił się z nimi na „jednym podwórku”. Na rosyjskich stronach internetu można znaleźć wiele artykułów o tym, że Chruszczow był biologicznym synem Polaka. W rodzinnej wsi Kalinówka jego i jego siostrę nazywano „Polakami”. Ich niezamężna matka Ksenia służyła u polskiego szlachcica Aleksandra Gaswickiego herbu Odrowąż, który troskliwie opiekował się dwójką jej dzieci. Przodkowie Gaswickiego pozostali na Ukrainie po zmianie granic (po buncie pułkownika Chmielnickiego i pokoju Grzymułtowskiego w połowie XVII wieku, w którego wyniku wschodnia, lewobrzeżna Ukraina została utracona przez Polskę na rzecz Rosji).

[...]

Po Chruszczowie nastał Breżniew. Ani u niego, ani nawet u jego żony nie znalazłem żadnych polskich korzeni. No niby w tym nic dziwnego, przecież czasem może się zdarzyć, że ktoś w Rosji nie ma polskich przodków. Ale… zarówno Leonid Breżniew, jak i jego żona Wiktoria, płynnie mówili po polsku. Na prywatnych spotkaniach w Polsce czy też w rozmowach telefonicznych z naszym przywódcą Edwardem Gierkiem rozmawiali tylko w języku polskim, który Breżniew znał świetnie. Były prezydent Francji Valéry Giscard d’Estaing napisał we wspomnieniach, że Gierek mówił mu kiedyś, iż matka Breżniewa była Polką, tak mu przywódca radziecki ponoć powiedział. Sprawdziłem ten wątek – matka Leonida Polką nie była: Natalia Mazałowa c. Denisa pochodziła spod Kurska i była Rosjanką. Władająca dobrze polskim żona Breżniewa także nie miała polskiego (a sądząc z wyglądu – nawet słowiańskiego) pochodzenia. W jej opowieściach pojawiają się jednak polskie wątki.

Cytaty z książki Mariusza Świdra pt. "Jak budowaliśmy Rosję. Polskie korzenie imperium"

PS. Czyli nie ukry, tylko lachy.

Obrazek użytkownika Tomaszek

22-09-2023 [08:43] - Tomaszek | Link:

Ubocie
A ojcem Stalina był hrabia Przewalski . Ten od konia . I nie zapominaj o dziadku Merkel . Może jeszcze z Adolfem pokombinuj . Ale tu to ni chu...steczki .  Choć kto wie Zychowicz to "duży" talent .historyczny .

Obrazek użytkownika u2

22-09-2023 [11:41] - u2 | Link:

ojcem Stalina był hrabia Przewalski

Jest taka hipoteza. Cytat z książki Mariusza Świdra pt. "Jak budowaliśmy Rosję. Polskie korzenie imperium."

Obiecałem powyżej powrócić do tematu, że Chruszczow, odpowiadając Gomułce na zarzuty dotyczące czasów Stalina, powiedział: „Przecież on był wasz!”. Po jego wyjeździe dywagowano, co mógł mieć na myśli.

Jedna z teorii mówi, że Stalin był biologicznym synem hrabiego Mikołaja Przewalskiego, który wraz z bratem bywał w Tyflisie (Tbilisi) i Gori, z Gruzji bowiem często wyruszał na swoje wyprawy. W jakiejkolwiek wyszukiwarce można znaleźć i porównać ze sobą zdjęcia Mikołaja Przewalskiego i Stalina. Często też się zastanawiano, skąd młody Dżugaszwili (późniejszy Stalin), pochodzący z niezwykle ubogiej rodziny, miał pieniądze na drogą edukację. Zastanawiano się też, dlaczego w czasie swojego panowania na Kremlu unikał kontaktu z matką, spotykając się z nią w tym okresie tylko jeden raz. Na jej pogrzeb do Gruzji nie pojechał, a grobu nigdy nie odwiedził.

o dziadku Merkel

Pisałem już, że najgorsi antypolacy to Niemcy z odzysku. Merkel do takich należy. Jej pupilek Tusk również. Zastanawiające, że ani Merkel ani jej pupilek nie pojechali jeszcze na Ukrainę, aby wesprzeć ukrów.

Obrazek użytkownika Tomaszek

23-09-2023 [00:45] - Tomaszek | Link:

Ubocie 
A propos Gierka to fakt . Spotkał się z Pompidou , A żony też . Mówi pani Pompidou "Je suis Pompidou ", na to Stasia Gierkowa "Je suis Gierka du"

Obrazek użytkownika Jan1797

21-09-2023 [22:33] - Jan1797 | Link:

A jeśli Zjednoczona Prawica nie wygra?
 To ja będę się rumienił za dwa komentarze, a spora tu część za wypisywane steki bzdur. Co trzeba czytać lub czego nie czytać i oglądać tak bzdurząc?
I nie będzie to ani Sake, tym bardziej U czy Spike i jeszcze kilka osób. 
Dobrej nocy życzę.

Obrazek użytkownika jazgdyni

22-09-2023 [04:52] - jazgdyni | Link:

@Lech Makowiecki

Lechu, proszę! Bądź dalej optymistą, bo przecież nim jesteś. Jak ja zresztą.

Obrazek użytkownika Imć Waszeć

21-09-2023 [22:32] - Imć Waszeć | Link:

Skąd to zdumienie? Przecież to było wiadome, tylko napór i jazgot trolli nie pozwalał zebrać myśli w Polsce (za głośno z samymi sukcesami), przez co wykluczona była prawidłowa reakcja:
Fur Deutchland.... (scena zaraz po dojściu paczki z hełmami): https://www.youtube.com/watch?...

Mentalne zazipowanie hehe: https://www.youtube.com/watch?...
https://www.youtube.com/watch?...

Obrazek użytkownika jazgdyni

22-09-2023 [04:56] - jazgdyni | Link:

@Imć Waszeć

Imci - Kliczkowie to bokserzy. Przeszukaj medyczne dokumenty o mikrowylewach i innych urazach mózgu u bokserów właśnie. Ale bić się z jednym z nich raczej bym nie chciał.

Obrazek użytkownika Imć Waszeć

22-09-2023 [18:14] - Imć Waszeć | Link:

A po co się bić? Co to jest jedna jedyna forma rywalizacji? Zdajmy wspólnie koło z układów elektronicznych na polibudzie. Zobaczymy kto wygra ;))

Obrazek użytkownika jazgdyni

22-09-2023 [04:28] - jazgdyni | Link:

@Szanowni Komentatorzy

Rany! Jak wy mi imponujecie! Rozpętała się dyskusja przekraczająca nawet poziom Strategy & Future. Nie żartuję. Szacun. Dodatkowo pozdrawiam Tomaszka.

Wicie, rozumicie, lecz ja nadal sądzę, że ze strony Ukrainy nie ma jakiś makiawelicznych, szatańskich zawiłości (przypomnijcie sobie list Kozaków do sułtana), tylko oni w chwilowej furii (wiem co to, a moja żona strasznie tego nie lubi, bo też sam potrafię wpadać w takie piętnastominutowe furie) zaprezentowali, albo walenie łopatką wszystkich na lewo i prawo łopatką w piaskownicy (a my jesteśmy najbliżej), albo klasyczne "babskie fochy" (przepraszam Szanowne Panie, ale w samczej połowie często ten zwrot się używa). Szczeniacki wybuch kończy się klapsem, a klasyczna kobiecość zazwyczaj kończy się w łóżku. Coś mi się wydaje, że wkrótce w naszych stosunkach będzie i jedno i drugie. Duda pewnie już dyszy.
Gebelsy (dziękuję za to fajne określenie), jak to oni, ale na końcu wyjdzie im jak z tymi rurami Nord Streami. Oni zawsze byli długoplanowo tragicznie głupi, ale to, co jest dzisiaj, tak wyskakuje poza zakres, że nie ma takiego aparatu pomiarowego, który by to zmierzył. Oczywiście tym zboczeńcom marzy się trójkącik - Szkopy/Kacapy/Ukry (same samce?). Mogli by wówczas faktycznie R-plitą skonsumować (mimo, że pewnie dostali by atomowej biegunki). Ale Kozacy zawsze darli pysk i się stawiali, lecz na końcu padali do nóg.
Czyli na dzisiaj - 50na50, że wkrótce się opamiętają.

Ps. Obserwujcie dokładnie ręce, jak się znowu zaczną ściskać.

Obrazek użytkownika jazgdyni

22-09-2023 [04:59] - jazgdyni | Link:

@Drodzy Komentatorzy

A właśnie zaczyna smażyć się kolejna wojna, gdzie ruskie są zamieszani. podam tylko, że na Kaukazie. Wyguglajcie sobie. To niepokojące też.

Obrazek użytkownika jazgdyni

22-09-2023 [07:01] - jazgdyni | Link:

@A może o to chodzi??

CALA TA GRA Z EMBARGIEM, ZBOŻEM I KŁÓTNIĄ Z PRZYJACIELEM  UKRAINĄ TO PRZYGOTOWANIE, ALBO PRELUDIUM DO POLEXITU?!

Zapaliła mi się przed chwilą lampka w głowie, bo takiego scenariusza w najgłębszych snach nie brałem pod uwagę. Cóż, nadal gardzę polityką, choć w szachy i pokera grać potrafię.
A dał mi pałą w łeb (tak, że ta lampka się zapaliła), były ambasador na Łotwie i w Armenii, doktor Jerzy Marek Nowakowski. Wybitnie tęga głowa. W kwestiach polityki, a geopolityki w szczególności, to potężniejszy komputer niż Budzisz, Bartosiak i jeszcze paru razem wzięci.
Takie oto tezy. Ktoś ma ochotę podważyć?

1, To nieprawda, że Ukrainie bardziej zależy na relacjach z Polską. Wprost przeciwnie. To nam bardzo zależy na wspieraniu Ukrainy. Przed wojną kacapską, byliśmy nieważną, czarną owcą nie tylko UE, a całej Europy. Kto się z nami liczył? Ba, kto miał ochotę nas słuchać? Bestialska napaść Putina na Ukrainę i nasza błyskawiczna reakcja, spowodowana raczej nie rozumem i przebiegłością, tylko emocjami, konkretnie, jak piszą koledzy, naszą wysoką empatią, spowodowały, że nagle wyskoczyliśmy z bańki z takim hukiem, że nawet nas usłyszano po drugiej stronie Atlantyku. Nagle we wielu krajach zaczęto poszukiwać w księgach i w sieci - co to ta Polska? Uczyć się, że jest jakiś prezydent Duda, premier Morawiecki, a faktycznie krajem rządzi prezes Kaczyński. I się dowiedzieli, że Polska ma odwiecznych wrogów: Niemcy i Rosję, którzy wszelkimi sposobami od stuleci usiłują Polskę wymazać z map.
Dla ogromnej liczby ludzi na świecie była to nowa, kompletnie nie znana opowieść. Więc tak długo, oby jak najdłużej, Ukraina będzie walczyć, to my będziemy stać na drabinie wysoko.
2. Całe to embargo na ukraińskie płody rolne jest bzurą sprytnie wyssaną z palca, może na Nowogrodzkiej. Narracja jest budowana tak, jakby Unia Europejska to jedno, a RP to coś innego. Lecz my ciągle jesteśmy członkiem UE. Więc polski rolnik ma cenę zboża i innych upraw taką, jaką kształtuje cała unia europejska. Zboże ukraińskie ma nic do tego. A jedynym celem państwa powinno być tylko zapewnienie miejsca w silosach dla polskich rolników. Oraz oczywiście dopilnowanie, żeby cwaniacy i kombinatorzy nie wprowadzali na lewo na rynek, gorszego od polskiego ziarna za dumpingową cenę. To można było spokojnie rozegrać na wiele innych sposobów. Chyba, że świadomie chciało się tej awantury przed wyborami.
3. Nie można w rozważaniach o tym, co się właśnie dzieje, koncentrować się wyłącznie na największych i najbliższych. Sytuacja jest geopolitycznie o wiele bardziej skomplikowana. Musi być uwzględniona również Turcja (ma pistolet na przyjęcie Szwecji), Iran, Izrael, a nawet Indie. A granatem już bez zawleczki jest południowy Kaukaz. Konkretnie Armenia, Gruzja i Azerbejdzan. 

To tyle na tę chwilę. Ale dużo jeszcze jest.

Obrazek użytkownika u2

22-09-2023 [07:14] - u2 | Link:

granatem już bez zawleczki jest południowy Kaukaz. Konkretnie Armenia, Gruzja i Azerbejdzan.

Z geopolitycznej szachownicy widać, że Azerbejdżan to tradycyjnie sojusznik Turcji. Armenia, choc nie utrzymuje oficjalnie stosunków z Iranem, to traktuje ich jako sojusznika - to mnie dziwi, bo Ormianie to ponoć katolicy, a persowie to zajadli muzułmanie - to chyba na zasadzie wróg mojego wroga, to mój przyjaciel.

Górski Karabach, choć zamieszkały w większości przez Ormian, został przejęty zbrojnie przez Armenię jeszcze w czasach Sajuza, co nie może się podobać Azerom i o to się toczy tam wojna. Tam granaty odbezpieczyli już dawno.

PS. Niedawno obejrzałem 'zabawny' filmik z Ekwadoru, gdzie gangusy najpierw ostrzelali budynek, a potem odjechali z odbezpieczonym granatem, który zapomnieli wyrzucić :

https://twitter.com/AlertaMund...

Obrazek użytkownika jazgdyni

22-09-2023 [07:32] - jazgdyni | Link:

@u2

Cześć Ubocie.

No, czasem tak się z granatami zdarza :-))).  Może w tym momencie ktoś się go zapytał, która godzina.

Dobrze Kaukaz kojarzysz. Tylko i Gruzja i Armenia narobili tyle głupot, że teraz dopiero jest tam burdel. Nowakowski, a on wie co mówi, rozważa jako ratunek dla Ormiaszków (IQ na poziomie żydów), albo wariant szwajcarski, albo Twierdzy Izraelskiej.

Obrazek użytkownika u2

22-09-2023 [08:11] - u2 | Link:

wariant szwajcarski, albo Twierdzy Izraelskiej

Ormianie, tradyjnie katoliccy, choć na pewno mocno zlaicyzowani przez okres podległości kacapom, wpuścili kacapskiego lisa do swojego kurnika i mają teraz tego konsekwencje. Możemy się oburzać, nawet powinniśmy się oburzać, że giną tam niewinne ofiary, ale Ormianie dali się omamić kacapom, którzy nijak nie zapewniają stabilności w regionie, tylko wzmagają regionalne konflikty próbując ugrać na nich coś dla siebie.

Obrazek użytkownika jazgdyni

22-09-2023 [08:56] - jazgdyni | Link:

@u2

Ormianie nie są tradycyjnie katoliccy!  To już bliżej koptyjskiej wersji albo marionitów. Oprócz ceremonialnych różnic, zasadnicza jest taka, że Jezus Chrystus był tylko Bogiem. Nigdy nie został człowiekiem.
Mimo tego zarówno św. JP II i papież Benedykt, mieli wspaniałe stosunki z kościołem Ormiańskim ( a tak poza dokumentami, oni uważają się za pierwotnych chrześcijan. reszta powstała właśnie od nich).

Obrazek użytkownika u2

22-09-2023 [09:51] - u2 | Link:

Ormianie nie są tradycyjnie katoliccy!

Czyli ks. Isakowicz - Zaleski to jakiś kopt - marionita ? Widzę, że on jakiś inny, ale nie zgłębiałem jego nauk jako duszpasterza :-)

PS. Jest antyukraiński, ale sądziłem do tej pory, że skoro trzyma z Ormianami, bo sam jest Ormianinem, to po prostu woli kacapów. Dlaczego woli kacapów ? Bo może uważa, że ich uratują od Azerów i Turków, a powinni liczyć na siebie samych. Kacapom zależy na podgrzewaniu konfliktów, a nie na ich schładzaniu.

PS2 Cytat z książki Richarda Pipesa pt. "Rosja bolszewików" :

W 1918 roku Kaukaz pozostawał w sferze wpływów państw centralnych. Niemcy interesowali się Gruzją, ze względu na jej bogate złoża rud manganu, oraz Baku, gdzie wydobywano ropę naftową. Generał Ludendorff widział Gruzję w roli trzonu „bloku kaukaskiego” zdominowanego przez Niemców[13]. Również Turcy mieli plany związane z tym regionem, zwłaszcza z Azerbejdżanem, którego mieszkańcy byli spokrewnieni z nimi etnicznie i językowo. Gdyby nie przeciwdziałanie Niemców, Kaukaz dostałby się zapewne pod panowanie Turcji, która wiosną 1918 roku wysłała tam swoje wojska. Gruzini, mając obietnicę opieki niemieckiej, 26 maja 1918 roku wystąpili z Federacji Zakaukaskiej i proklamowali niepodległość. Dwa dni później w ich ślady poszli Azerowie i Ormianie.

We wrześniu Turcy zajęli Baku. Wkrótce jednak zrazili do siebie miejscową ludność i popadli w konflikt z rządem azerskim, zdominowanym przez socjalistów z partii Mussawat opowiadającej się za radykalną reformą rolną. Kiedy na Zachodzie podpisano zawieszenie broni, Turcy ewakuowali Baku, w którym pozostał tylko nieliczny brytyjski korpus ekspedycyjny.

Republika Armeńska znalazła się w bardzo trudnej sytuacji. Borykała się z falą uchodźców, którzy uciekli przed tureckimi i azerskimi pogromami, i była dyplomatycznie izolowana.

[....]

Z trzech państw tworzących Federację Zakaukaską najlepiej powiodło się Gruzji. Od maja do listopada 1918 roku kraj ten znajdował się de facto pod okupacją niemiecką, która zapewniała jaki taki spokój i porządek. Mienszewicki rząd Noja Żordanii miał szersze kontakty międzynarodowe niż rządy Azerbejdżanu i Armenii. Przeprowadził reformę rolną, wywłaszczając majątki większe niż 16 hektarów, które dzielono i oddawano w dzierżawę albo sprzedawano rolnikom. Znacjonalizowano również wielki przemysł i transport. W wyniku tych socjalistycznych przemian w 1920 roku 90 procent czynnej zawodowo ludności Gruzji pracowało w firmach państwowych lub spółdzielczych.
 

Obrazek użytkownika Czesław2

22-09-2023 [06:28] - Czesław2 | Link:

Sprawa jest przecieź bardzo prosta. Porozumienie Polski i Ukrainy MUSIAŁO zostać rozwalone. Tak  jak musiała zostać rozwalona Jugosławia. Czy to tak trudno zrozumieć?
Kto był sabotażystą, jest nieistotne. Tak, jak nieistotne jest  kto był w Solidarności Bolkiem. Waźne są siły, które to rozpierdo...ły.
 Unia sprawę kompetencji w sporze handlowym już rozwiązała.
https://www.wnp.pl/rynki-zagra...
 Przypominam, sprawy handlowe należą do wyłącznych kompetencji uni. Ktoś to podpisal.

Obrazek użytkownika jazgdyni

22-09-2023 [07:04] - jazgdyni | Link:

@Czesław2

Musiało być przez kogoś rozwalone, czy my sami stworzyliśmy pozory takiego rozwalenia?
Może już wkrótce (raczej po wyborach) będzie Wielkie Pojednanie. Cmok, cmok. No to do dna!

Obrazek użytkownika Czesław2

22-09-2023 [07:29] - Czesław2 | Link:

To  co my widzimy w mediach to obraz obrobiony przez kilka komputerów

Obrazek użytkownika jazgdyni

22-09-2023 [07:33] - jazgdyni | Link:

Przez komputery Commodore.

Obrazek użytkownika sake3

22-09-2023 [09:09] - sake3 | Link:

@Czesław2.....Sprawa nie jest taka prosta,.proszę zwrócić uwagę na absurdalność ukraińskich żądań.Choćby to ze zbożem.Chyba nikt przy zdrowych zmysłach nie rozwali swojego krajowego rolnictwa tylko dlatego ,że oligarchowie ukraińscy chcą mieć odbiorcę pod ręką tanim kosztem.Te wielkie rolncze holdingi na Ukrainie przeciez mają ustalone od dawna swoje rynki zbytu.Po drugie-dziwne żądania Ukrainy by Polska dostarczyła im nową broń i sprzęt dopiero co zakupiony.Przytoczyłam już wcześniej wypowiedź dziennikarki ukrainskiej mającej pretensje,że nie dostali od Polski najnowszego sprzętu. Więc znowu jakieś nierealne żądanie i premier Morawiecki wypowiedział się w tej sprawie. Dlatego uwazam,że właśnie absurdalność tych żądań jest prowokacją albo jakimś planem..  

Obrazek użytkownika Czesław2

22-09-2023 [09:18] - Czesław2 | Link:

Sprawa jest jednak prosta. Tak jak Żełenski nie rządzi Ukrainą, tylko jest wykonawcą poleceń, tak Morawiecki nie rządzi Polską tylko wykonuje polecenia żydowsko-unijne.

Obrazek użytkownika sake3

22-09-2023 [09:53] - sake3 | Link:

@Czesław2.......Wykonawcą czyich poleceń jest w takim razie Żełeński? Bardzo dobrze to okresla w wywiadzie polityce.pl były szef MSZ Waszczykowski.

Obrazek użytkownika Czesław2

22-09-2023 [10:10] - Czesław2 | Link:

Właścicieli firm, które przejęły prawie cała Ukrainę.

Obrazek użytkownika tricolour

22-09-2023 [08:07] - tricolour | Link:

@all

Proszę szykować portfele. Po wygranej operacji specjalnej, polegającej na demilitaryzacji Rosji, Ukraina zwróci się o partycypowanie w kosztach. Do nas w pierwszej kolejności ponieważ my "zarobiliśmy" najwięcej jako kraj, który miał zostać najechany, a nie został. Trzeba będzie zapłacić podatek od wygranej. Zaliczkę w krabach i piorunach łaskawie uwzględnią w rachunku, wdzięczności za naszą gościnę nie uwzględnią ponieważ ma ona zerową wartość pieniężną. W tym sensie Żeleński nikogo nie zdradza tylko zaczyna myśleć kategoriami pooperacyjnymi.

Przypomnę o tym w odpowiednim czasie.
 

Obrazek użytkownika jazgdyni

22-09-2023 [08:50] - jazgdyni | Link:

Ciągle rozumujesz po niemiecku. Na szczęście jeszcze nie po żydowsku.

Obrazek użytkownika tricolour

22-09-2023 [09:20] - tricolour | Link:

@jzg

W stosunkach międzynarodowych rozumuje się po niemiecku i żydowsku jednocześnie: jeśli kogoś nie możesz kupić, to trzeba mu zgnieść szyję butem.

Po polsku to masz maki w zbożu.

Obrazek użytkownika spike

22-09-2023 [11:17] - spike | Link:

@tri
to my ci przypomnimy, jak znowu durnia z siebie zrobiłeś :)))))

Ciekawe kto z Ukrainy miałby się o cokolwiek upomnieć, nie sądzę by to był Zełeński :)
Swoją drogą, Ukraina będzie się musiała Polsce podlizywać, niewiele bez nas znaczą, my sobie bez nich poradzimy.

Obrazek użytkownika tricolour

22-09-2023 [11:33] - tricolour | Link:

@spike

Poczytaj, co ci napiszę: prosiłeś, by w rozmowie trzymać jakiś poziom. Staram się dostosować do twojej prośby, szczegolnie w rozmowie z tobą, bo prośby traktuję poważnie.

Ty zaś, regularnie, robisz wtręty, najczęściej bez związku z tematem, pisząc do mnie "durniu" czy "bucu".

Chcesz być znowu śmierdzącym, starym pierdzielem i uznasz to za dostosowanie się do twojej szmatławej prośby? Służę uprzejmie. Jednakże zastanów się spokojnie i zobacz do czego zaprowadzi nawalanka, a do czego rzeczowa rozmowa na spokojnie. Ja ze swojej strony dalej proponuję trzymać poziom...

Co do Ukrainy, to zwracam uwagę, że ma najlepsze ziemie rolnicze na świecie i nasze gospodarstwa rolne wielkości jednej pietruszki łykną w Unii w jeden sezon. Mają przemysł hutniczy, lotniczy, kosmiczny. I mają dumę wyniesioną z wojny. Już pisałem, że na mojej ulicy, kilkanaście domów, tylko w dwóch wiszą narodowe barwy - na moim polska oraz obok, w którym od roku mieszkają Ukraińcy - powiesili swoją flagę natychmiast po tym, jak przyjechali. To nie świadczy o żadnym podlizywaniu, to świadczy o zajęciu miejsca dla siebie.

Obrazek użytkownika u2

22-09-2023 [11:51] - u2 | Link:

Mają przemysł hutniczy, lotniczy, kosmiczny

Mieli, już nie mają.

na mojej ulicy, kilkanaście domów, tylko w dwóch wiszą narodowe barwy - na moim polska

Nie ściemniaj trick, pokaż fotkę.

 

Obrazek użytkownika tricolour

22-09-2023 [12:04] - tricolour | Link:

@u2

Pokaż mi fotkę twarzy, a podam ci numer twojego konta.

Obrazek użytkownika u2

22-09-2023 [12:06] - u2 | Link:

I potem się dziwisz trick, że ciebie nazywają na NB jak nazywają, bo jesteś zwykłym nadętym bufonem :-)

Obrazek użytkownika tricolour

22-09-2023 [12:22] - tricolour | Link:

@u2

Ale ja się nie dziwię. Możecie mnie nazywać nadętym bufonem, mnie to nie przeszkadza ponieważ nie jestem nadętym bufonem. Macie prawo się mylić.

Zresztą sposób, jaki wybrałeś, by się wycofać z mojej propozycji ukazania twego wizerunku jako formy przeciwwagi do pokazania zdjęcia mojej posesji, czyli słowna agresja, wskazuje na twe intelektualne niedobory. Nie potrafisz zareagować adekwatnie do stworzonej przez siebie sytuacji.

Obrazek użytkownika u2

22-09-2023 [14:38] - u2 | Link:

pokazania zdjęcia mojej posesji

Chwalisz się, że masz tam wywieszoną polską flagę. Więc wypadałoby, abyś to zaprezentował. Inaczej jesteś zwykłym nadętym bufonem z pełomafii. Co innego piszesz, co innego robisz.

Obrazek użytkownika tricolour

22-09-2023 [15:02] - tricolour | Link:

@u2

To dla takich prawdziwych polaków z Kauflanda, jak ty, wywieszanie flagi przed domem jest z obszaru dumy, którą trzeba się szczególnie chwalić. Dla normalnych ludzi jest to norma.

To są proste sprawy - nie masz domu, nie masz gdzie powiesić.

Obrazek użytkownika u2

22-09-2023 [15:06] - u2 | Link:

Nigdy nie wywieszałem polskiej flagi i nie zamierzam wywieszać. Ale ciekawi mnie, że ty trick, który uważa polskość za nienormalność, ba, nawet nie wiesz co to znaczy być Polakiem, wywiesza. Przynajmniej tak twierdzisz na NB. Śmiem wątpić, ty gardzisz nie tylko Polską, ale i jej symbolami państwowymi. Taki ujadający niemiecki kundelek jesteś, który zrobi wszystko aby oszukać Polacken :-)

Obrazek użytkownika tricolour

22-09-2023 [15:15] - tricolour | Link:

@u2

No właśnie - uważasz się za Polaka i "nigdy nie wywieszałem polskiej flagi i nie zamierzam wywieszać". Polskość to nienormalność.

U mnie wisi cały czas, odkąd mam dom i maszt przy nim. To jest dowód wprost na słowa Tuska - nienormalne jest mieć maszt bez flagi.

Czyli mamy pierwszą odpowiedź: polskość to niechęć do eksponowania barw narodowych.

Obrazek użytkownika u2

22-09-2023 [15:20] - u2 | Link:

mam dom i maszt przy nim. To jest dowód wprost na słowa Tuska - nienormalne jest mieć maszt bez flagi.

Jak wysoki ten maszt ? I dlaczego masz maszt przy domu ? To nienormalne pokazywanie swojego rzekomego polskiego patriotyzmu poprzez stawianie masztu. Wiadomo z tego co piszesz na NB, że nienawidzisz nas Polaków, wręcz gardzisz nami. Chciałbyś aby Niemcy Wrocław przyłączyli z powrotem do Niemiec. Pisałeś bez oporów o tym. Wniosek jest prosty, chcesz nas ponownie oszukać. Tak jak twój firerek Tusk.

Obrazek użytkownika tricolour

22-09-2023 [15:29] - tricolour | Link:

@u2

A z sześć metrów ma, może odrobinę więcej, nie mierzyłem, pewnie jest z jednego odcinka profilu hutniczego, a te mają właśnie sześć metrów. Nie stawiałem go, bo nieruchomość kupiłem wraz z nim. Nienormalne byłoby trzymanie masztu na flagę, ale bez flagi. A twoje kategoryczne "nie mam zamiaru" jest z obszaru obrzydzenia do polskich barw narodowych. I to jest nienormalność, rzeczywiście godna pogardy więc nie możesz się jej dziwić.

Obrazek użytkownika u2

22-09-2023 [15:46] - u2 | Link:

nieruchomość kupiłem wraz z nim

To dlaczego nie zdemontowałeś masztu ? Nie stać ciebie ? Przecież ty aż dyszysz nienawiścią i pogardą do wszystkiego co polskie :-)

Obrazek użytkownika tricolour

22-09-2023 [15:58] - tricolour | Link:

@u2

Uważasz za sensowne kupowanie nieruchomości z masztem, by ją potem dekompletować? 😁

Jesteś nieuprzejmy, ale opowiem ci dlaczego trzymam maszt i flagę:

Dawno temu, jeszcze wtedy narzeczona, wynajęła apartament na Hvarze. W Sučuraju, małej mieścinie na wschodzie wyspy. Okazało się na miejscu, że właścicielką jest pielęgniarka, a jej mąż to... kapitan tego maleńkiego portu, do którego przybijają może ze cztery promy Jadrolinji dziennie.

I ten kapitan, gdy zobaczył mój wtedy jeszcze mały ponton Hondy, to mnie zyebal jak burą sukę, że polską banderę mam, a chorwackiej nie mam. Nakazał natychmiast kupić i czekał aż zawieszę. Oczywiście wieczorem raczył mnie winem bez cienia powrotu do sprawy z nabrzeża i nigdy do sprawy nie wrócił.

I właśnie wtedy pomyślałem, że gdy Bóg da mi kiedyś szansę na własny dom, to polskie barwy narodowe nie będą dwa tygodnie na rok w wakacje na gumieniaku tylko cały czas. Tak jak kazał Port Authority.

Obrazek użytkownika u2

22-09-2023 [16:01] - u2 | Link:

dlaczego trzymam maszt i flagę

To zrozumiałe że się maskujesz trick. Przecież ty chcesz przyłączenia Wrocławia do Niemiec. Pisałeś o tym bez ogródek na NB, ty dyszysz nienawiścią do Polek i Polaków.

Obrazek użytkownika tricolour

22-09-2023 [16:08] - tricolour | Link:

@u2

Oczywiście, zrozumiałe. A do kościola chodzę w nadziei na orgię w zachrystii z wynajętą przez proboszcza męską prostytutką. I benzynę z łódki spuściłem, by na koniec podpalić drzwi plebani..

🤣

Obrazek użytkownika sake3

22-09-2023 [16:02] - sake3 | Link:

@u2........Proszę tak nie brylować na NB ,bo to denerwuje pana @Ijontichy 

Obrazek użytkownika u2

22-09-2023 [16:06] - u2 | Link:

Ten gostek jantichy "bryluje" na Saloonie24. Pisze tam takie kocopoły, że można boki zrywać. Widać, że to taki totalniacki troll z Krakowa. A jak się komuś nie podoba moje komentowanie, ma dosyć, no nie wytrzymuje nerwowo, to zawsze jest admin i od niego zależy czy mi pozwoli dalej pisać, czy nie. :-)

Obrazek użytkownika tricolour

22-09-2023 [16:09] - tricolour | Link:

@u2

A masz możliwość własnych wątków tutaj? Może tam przeniesiemy nasze pouczające dyskusje?

Strony