ZDRADA ZAWSZE JEST GORZKA

 

Wystarczyło półtora roku aby bohater się ześwinił.
Uważaliśmy go za bohatera trochę na wyrost. Uważaliśmy, a nawet podziwialiśmy w pierwszych dniach wojny, gdy odmówił amerykańskiej propozycji ewakuacji helikopterem i pozostał w Kijowie dowodząc obroną państwa, choć to było tylko oficjalne i emocjonalne. W głębi mózgu mieliśmy też pewien kontekst: - Zełeński to tylko telewizyjny aktor, który został wyniesiony na stanowisko przez jednego z najpotężniejszych ukraińskich oligarchów.
Czy młody, niedoświadczony prezydent, w trakcie wojennych dramatów mógł się urwać ze smyczy, bo jego popularność w narodzie była już taka, że pozwalała na samodzielność?
Widzimy, że nie – on nadal porusza się w klatce, w jakiej trzymają go jego panowie i opiekunowie.

Ukraina, jeśli dobrze pamiętam, była przed wojną klasyfikowana jako jedno z państw o największej korupcji. Faktycznie na Ukrainie rządzili oligarchowie. Miliarderzy – część powiązana z Moskwą, część z zachodem – tak bogaci, że tacy nasi Kulczykowie, czy inni Sołowowie, Solorze, czy Staraki, mogą sobie tylko pomarzyć.

Tutaj natomiast jest fakt, że ci bogacze, jak wszędzie na świecie, w potrzebie dalszego rozwoju, wchodzili w układy z międzynarodowymi, dużo silniejszymi od nich, korporacjami.
I tak właśnie wielkie latyfundia rolne, setki kilometrów kwadratowych uprawy, czy to pszenicy, czy kukurydzy i słoneczników, stały się powodem, że Zełeńskiemu w studio kosmetyczka zmyła makijaż, a przyjacielski uśmiech został zastąpiony gniewnym, fałszywym oburzeniem.

Jak to przedstawił św, Mateusz, Judasz sprzedał żydowskiemu Senhedrynowi z Judei, Jezusa Chrystusa za 30 srebrników.
Judasza już widzimy. A kto daje sakiewkę ze srebrnikami?

Dziwić się nie trzeba, że to właśnie najgorszy i najpodlejszy wróg Rzeczpospolitej, nieustannie kombinujący, jak nas ostatecznie zniszczyć – Republika Federalna Niemiec.

My Polacy, nawet z tymi naszymi naiwnymi władzami na czele, czujemy się oszukani i upokorzeni. Jako całe państwo i cały naród, jako pierwsi daliśmy bardzo dużo, tyle na ile było nas stać, by pomóc w obronie naszemu sąsiadowi. Prezydenci Duda i Zełeński przy każdej okazji ściskali się jak rodzina i poklepywali po plecach. I co z tego?

Ukraina powinna przecież świetnie pamiętać, jak w chwili napaści na Kijów i Zełeńskiego zachowały się Niemcy. Palcem nawet nie kiwnęli, bo ich kumpel Putin zapewnił, że po tygodniu, maksymalnie po 10 dniach będzie po wszystkim, Ukraina "powróci" do Rosji i Niemcy będą dopiero mogły robić interesy.
Niestety, to Ruski w walce o Kijów dostały po dupie. My wtedy w ramach pomocy wysłaliśmy 300 czołgów. Niemcy przebili – wysłali 5000 hełmów. Chyba jeszcze z II WŚ. Potem już tylko obiecywali i ostatecznie wysyłali broń na sztuki.

Jednak Niemcy, ze sobie podległą Unią Europejską mogli obiecać coś, czego my nie posiadamy.
Ukraina zafiksowała się, by w sposób nadzwyczajny, a nie poprzez klasyczną procedurę, zostać przyjęta do Unii, a po zakończeniu wojny, natychmiast do NATO.

Tak więc berliński Senhedryn, za obietnice (których zazwyczaj Niemcy nie dotrzymują, ale jak na naiwnego głupka trafili, to jak nie skorzystać.) zamiast za srebrniki, sprzedał Judaszowi Zełeńskiemu dostęp do mitycznego Zachodu, w zamian za zdradzenie swojego najwierniejszego przyjaciela.

Tak oto prezydent Zełeński się upodlił, zdradził nas i już nigdy nie możemy mu ufać.
Na dodatek nieszczęśnik bez wyobraźni, nie pojmuje, że tą zdradą uczynił największą krzywdę swojemu państwu, bo albo Ukraina przegra z Putinem, albo teraz Zełeński z kontrolą UE doprowadzi do utraty suwerenności swojej ojczyzny.

Prawdę mówiąc, jestem mocno przekonany, że tą grę z embargiem na zboże i cyrkiem Zełeńskiego, Berlin przeprowadził tylko po to, by wzburzyć naszą opinię publiczną i doprowadzić do zwycięstwa Tuska – tego pół Polaka-pół Niemca.
Jeśli jednak Zjednoczona Prawica mimo wszystko wygra, to argument największego obrońcy Ukrainy już nie będzie istniał. I będziemy musieli uważać. Bo obok Białorusi będziemy mieli kolejnego nieprzyjaciela.
 

Forum jest miejscem wymiany opinii użytkowników, myśli, informacji, komentarzy, nawiązywania kontaktów i rodzenia się inicjatyw. Dlatego eliminowane będą wszelkie wpisy wielokrotne, zawierające wulgarne słowa i wyrażenia, groźby karalne, obrzucanie się obelgami, obrażanie forumowiczów, członków redakcji i innych osób. Bezwzględnie będziemy zwalczali trollowanie, wszczynanie awantur i prowokowanie. Jeśli czyjaś opinia nie została dopuszczona, to znaczy, że zaliczona została do jednej z wymienionych kategorii. Jednocześnie podkreślamy, iż rozumiemy, że nasze środowisko chce mieć miejsce odreagowywania wielu lat poniżania i ciągłej nagonki na nas przez obóz "miłości", ale nie upoważnia to do stosowania wulgarnego języka. Dopuszczalna jest natomiast nawet najostrzejsza krytyka, ale bez wycieczek osobistych.

Komentarze

Obrazek użytkownika u2

22-09-2023 [16:25] - u2 | Link:

Ależ niemiecki kundelku pisałeś wyraźnie, że nami Polakami gardzisz i jesteś tutaj, aby nam okazywać tę swoją pogardę :-)

PS. Mnie  dziw bierze, że taki niemiecki kundelek jak ty trick tak pisze bez ogródek, że chce przyłączenia Wrocławia do Niemiec i że gardzi Polską :-)

Obrazek użytkownika tricolour

22-09-2023 [16:32] - tricolour | Link:

@u2

Gdyby mnie coś tak nieustannie dziwiło, jak ciebie, to bym poważnie się zastanowił czy mam realną ocenę rzeczywistości. Zdziwienie bowiem oznacza niedostosowanie.

A kundelki są zazwyczaj inteligentniejsze od zdegenerowanej, wyizolowanej puli genowej więc dziękuję za uznanie.

😛

Obrazek użytkownika sake3

22-09-2023 [16:15] - sake3 | Link:

@u2....Ale  on w swoich ynteligentnych rozważaniach  brylowaniu umieścił pana obok mnie i Tezeusza. Nie wiem ,dlatego pytam czy pan się w takim towarzystwie jak moje czuje komfortowo.

Obrazek użytkownika tricolour

22-09-2023 [16:19] - tricolour | Link:

@sake

Wszyscy czują się komfortowo, a szczególnie nasz gospodarz, bo ma na tym wątku wpisów 130, a bez nas - w wątku o pięknie - tylko dziesięć, z czego połowa to wpisy własne.

Obrazek użytkownika u2

22-09-2023 [16:29] - u2 | Link:

Droga sake, staram się nie klikać w notki jantichy na NB. Taki kolejny nienawistny troll, jakich nie brakuje w polskiej sieci :-)

Obrazek użytkownika jazgdyni

22-09-2023 [12:40] - jazgdyni | Link:

Ukraińcy od lutego 2022 mają te wszystkie cuda już tylko teoretycznie, albo potencjalnie. Najbardziej optymistyczne prognozy co do odbudowy to 10 - 20 lat.

Obrazek użytkownika tricolour

22-09-2023 [12:53] - tricolour | Link:

Tak, są wielkie zniszczenia, to prawda. Ale ukraincom pozostały kompetencje, tę są nietknięte, może trochę przetrzebione śmiercią na wojnie, ale nie systemowo utracone przez dziesięciolecia zaniedbań.

Gdy niemcy kupili Elwro, to zanim je zburzyli,  zamknęli szkołę przy Elwro. Endlösung.

Obrazek użytkownika spike

22-09-2023 [13:49] - spike | Link:

@tri
ty nie odróżniasz durnia od "śmierdzącego starego pierdziela", nie wiem i nie chcę wiedzieć jak starym do tego śmierdzącym jesteś pierdzielem, a z całą pewnością jesteś :)))))))

Co do przemysłu, szczególnie kosmicznego, lotniczego, to mieli jak byli kolonią sowiecką, od dawna ten przemysł nie funkcjonuje, jak i wiele innych.
Co do rolnictwa to i owszem, mają duże, ale ile jest ich, to chyba nie tajemnica, tylko dlaczego Polska MUSI od nich brać, jak sama ma, to tak jakby przylazł jakiś domokrążca i kazał ci coś kupić, bo inaczej poda ciebie do sądu.
Wywieszenie flagi nic nie znaczy, nie mają stałej wizy na pobyt w Polsce i nie wiadomo na jak długo ją będą mieli, chyba że się wżenią, stara talmudowska metoda.

Obrazek użytkownika tricolour

22-09-2023 [15:09] - tricolour | Link:

@spike

Oczywiście, że nie odróżniam. Żebym odróżniał - z taką precyzją, jak ty - musiałbym nabrać doświadczenia latami obcując z durniami i pierdzielami. Nie miałem okazji ani zamiaru.

Co do zboża, to myślisz kategoriami socjalistycznymi, że to jakaś Polska skupuje zboże. Nie, zboża skupują pośrednicy, często lokalni i im wisi i powiewa od kogo kupują. Jeśli trafi się tanie ukraińskie, to w dupie mają polskiego rolnika i jego zawyżoną cenę. BTW jest to jedna z narodowych cech, o które tak uparcie pytam - prywata.

Żeby ratować naszego rolnika konieczne było embargo na całość i stąd konflikt.

Obrazek użytkownika paparazzi

22-09-2023 [23:02] - paparazzi | Link:

Trico a piwo? A  Aldi? Nawet na rolnictwie się znasz. Daj se luzu, October fest.

Obrazek użytkownika Jan1797

23-09-2023 [20:58] - Jan1797 | Link:

22-09-2023 [14:43] - Adam66,
Może gdybym chciał być podobnie Błysk 24, zapytałbym, czy Kanada graniczy z Rosją? Tak to czytam :)

Strony