Przejdź do treści
Strona główna

menu-top1

  • Blogerzy
  • Komentarze
User account menu
  • Moje wpisy
  • Zaloguj

ZDRADA ZAWSZE JEST GORZKA

jazgdyni, 21.09.2023




 
Wystarczyło półtora roku aby bohater się ześwinił.
Uważaliśmy go za bohatera trochę na wyrost. Uważaliśmy, a nawet podziwialiśmy w pierwszych dniach wojny, gdy odmówił amerykańskiej propozycji ewakuacji helikopterem i pozostał w Kijowie dowodząc obroną państwa, choć to było tylko oficjalne i emocjonalne. W głębi mózgu mieliśmy też pewien kontekst: - Zełeński to tylko telewizyjny aktor, który został wyniesiony na stanowisko przez jednego z najpotężniejszych ukraińskich oligarchów.
Czy młody, niedoświadczony prezydent, w trakcie wojennych dramatów mógł się urwać ze smyczy, bo jego popularność w narodzie była już taka, że pozwalała na samodzielność?
Widzimy, że nie – on nadal porusza się w klatce, w jakiej trzymają go jego panowie i opiekunowie.


Ukraina, jeśli dobrze pamiętam, była przed wojną klasyfikowana jako jedno z państw o największej korupcji. Faktycznie na Ukrainie rządzili oligarchowie. Miliarderzy – część powiązana z Moskwą, część z zachodem – tak bogaci, że tacy nasi Kulczykowie, czy inni Sołowowie, Solorze, czy Staraki, mogą sobie tylko pomarzyć.


Tutaj natomiast jest fakt, że ci bogacze, jak wszędzie na świecie, w potrzebie dalszego rozwoju, wchodzili w układy z międzynarodowymi, dużo silniejszymi od nich, korporacjami.
I tak właśnie wielkie latyfundia rolne, setki kilometrów kwadratowych uprawy, czy to pszenicy, czy kukurydzy i słoneczników, stały się powodem, że Zełeńskiemu w studio kosmetyczka zmyła makijaż, a przyjacielski uśmiech został zastąpiony gniewnym, fałszywym oburzeniem.


Jak to przedstawił św, Mateusz, Judasz sprzedał żydowskiemu Senhedrynowi z Judei, Jezusa Chrystusa za 30 srebrników.
Judasza już widzimy. A kto daje sakiewkę ze srebrnikami?


Dziwić się nie trzeba, że to właśnie najgorszy i najpodlejszy wróg Rzeczpospolitej, nieustannie kombinujący, jak nas ostatecznie zniszczyć – Republika Federalna Niemiec.


My Polacy, nawet z tymi naszymi naiwnymi władzami na czele, czujemy się oszukani i upokorzeni. Jako całe państwo i cały naród, jako pierwsi daliśmy bardzo dużo, tyle na ile było nas stać, by pomóc w obronie naszemu sąsiadowi. Prezydenci Duda i Zełeński przy każdej okazji ściskali się jak rodzina i poklepywali po plecach. I co z tego?


Ukraina powinna przecież świetnie pamiętać, jak w chwili napaści na Kijów i Zełeńskiego zachowały się Niemcy. Palcem nawet nie kiwnęli, bo ich kumpel Putin zapewnił, że po tygodniu, maksymalnie po 10 dniach będzie po wszystkim, Ukraina "powróci" do Rosji i Niemcy będą dopiero mogły robić interesy.
Niestety, to Ruski w walce o Kijów dostały po dupie. My wtedy w ramach pomocy wysłaliśmy 300 czołgów. Niemcy przebili – wysłali 5000 hełmów. Chyba jeszcze z II WŚ. Potem już tylko obiecywali i ostatecznie wysyłali broń na sztuki.




Jednak Niemcy, ze sobie podległą Unią Europejską mogli obiecać coś, czego my nie posiadamy.
Ukraina zafiksowała się, by w sposób nadzwyczajny, a nie poprzez klasyczną procedurę, zostać przyjęta do Unii, a po zakończeniu wojny, natychmiast do NATO.


Tak więc berliński Senhedryn, za obietnice (których zazwyczaj Niemcy nie dotrzymują, ale jak na naiwnego głupka trafili, to jak nie skorzystać.) zamiast za srebrniki, sprzedał Judaszowi Zełeńskiemu dostęp do mitycznego Zachodu, w zamian za zdradzenie swojego najwierniejszego przyjaciela.


Tak oto prezydent Zełeński się upodlił, zdradził nas i już nigdy nie możemy mu ufać.
Na dodatek nieszczęśnik bez wyobraźni, nie pojmuje, że tą zdradą uczynił największą krzywdę swojemu państwu, bo albo Ukraina przegra z Putinem, albo teraz Zełeński z kontrolą UE doprowadzi do utraty suwerenności swojej ojczyzny.




Prawdę mówiąc, jestem mocno przekonany, że tą grę z embargiem na zboże i cyrkiem Zełeńskiego, Berlin przeprowadził tylko po to, by wzburzyć naszą opinię publiczną i doprowadzić do zwycięstwa Tuska – tego pół Polaka-pół Niemca.
Jeśli jednak Zjednoczona Prawica mimo wszystko wygra, to argument największego obrońcy Ukrainy już nie będzie istniał. I będziemy musieli uważać. Bo obok Białorusi będziemy mieli kolejnego nieprzyjaciela.
 
  • Zaloguj lub zarejestruj się aby dodawać komentarze
  • Odsłony: 14718
Es

Es

21.09.2023 22:50

Dodane przez sake3 w odpowiedzi na @Es........Pan tylko ocenia

@sake
PS
Holland- dlaczego mam sie dziwić czemuś, o czym wiedziałem doskonale i czego się spodziewalem od początku? Film i przekaz w nim zawarty dla kogoś jest zaskoczeniem? Naprawdę? Oburzasz się, że wściekły pies cię ugryzł, chociaż chciałaś go tylko pogłaskać?
Ula Ujejska

Ula Ujejska

21.09.2023 16:18

Witaj Janusz
Ukraina przypomni sobie o Polsce kiedy złoży papiery o przyjęcie do UE i do NATO.  Zełenski obstawił wygraną Tuska - wiadomo dlaczego, więc się rozczaruje. Bo 15 października Polska pośle Tuska do śmietnika.
A Ukrainie trzeba pomagać - to tańsze niż wojna z orkami.
Pozdrawiam
jazgdyni

jazgdyni

21.09.2023 16:56

Dodane przez Ula Ujejska w odpowiedzi na Witaj Janusz

@Ula Ujejska
Cześć Ulu.
Pomyliłem się. uważałem, że Ukraińcy to już naród w pełni dojrzały. Niestety, wciąż są przerażająco infantylni. To dzieko bez przerwy woła: daj, daj! Ta ich roszczeniowość jest żenująca. Zapomnieliśmy, że on już tą scenę z wyciągniętą łapą zrobił w kierunku NATO na szczycie w Wilnie. Także w USA domagał się jak nachalny żebrak/ Czy to jego azjatycko - żydowska część się odzywa?
Ciekawą sprawą są też wybory na Ukrainie. Po cichu się mówi, że może wystartować w nich generał Załużny, dowódca całych sił zbrojnych. Mówi się, że on teraz jest wśród Ukraińców bardziej popularny. A premia dla nas - jako wojskowy bardzo sobie ceni współpracę z nami.
Serdeczności
Tomaszek

Tomaszek

21.09.2023 21:39

Dodane przez jazgdyni w odpowiedzi na @Ula Ujejska

JZG
Załużny i wszyscy "przyjaciele" Polski tylko pierdzi cicho pod kołdrą , bo ma z tego kasę do zaryćkania w układzie . Przyjdą wybory kołdra w górę . Jest jeszcze Kliczko o nim już dziś pisałem , Wersja soft z portretem Bandery a na zaplecu hitlerek , ale tylko taki malutki , żeby nikt nie zauważył , dobrze wypasiona przez szwabów świnia . Przyjaciele Polski że by cię ch...j wysoki sądzie . Kombinują , u jednych żebrzą innych szantażują grają na co najmniej cztery fronty  i szczerzą zęby jak Chińczycy do kasy . I tak będzie "Bezirk Ukrainen". Narodem nigdy nie byli i państwem też , co najwyżej bananową republiką ruskich albo gebelsów . Taka bandycka szuja krzakowa .
jazgdyni

jazgdyni

22.09.2023 04:49

Dodane przez Tomaszek w odpowiedzi na JZG

@Tom
Ja nie mam najmniejszej wątpliwości, że tam wszyscy to koniunkturaliści. U nas też tak było. Bo biedni zawsz tak mają. To już Kołomyjski jest bardziej moralny.
Tomaszek

Tomaszek

22.09.2023 08:38

Dodane przez jazgdyni w odpowiedzi na @Tom

JZG.
Ta wojna to w ogóle jakaś dziwna ruchawka . To piszesz że to Kołomojski im pod kołdry pierdzi ? Sądzę że pierdzieli jest wielu , ta kołdra i tak wybuchnie .
rolnik z mazur

rolnik z mazur Waldek Bargłowski

22.09.2023 15:52

Dodane przez Ula Ujejska w odpowiedzi na Witaj Janusz

@ujejska,
miałem nie komentować twoich idiotycznych wpisów. Upadlina ani nie wkroczy do NATO ani do unii. A gdyby jednak to należy zacząć negocjacje z Unią o dopłaty dla polskich rolników za zaniechanie uprawy roli. Albo jesteś tak głupia albo zwykła ukraińska onuca. Obudź się kobieto !
Ula Ujejska

Ula Ujejska

22.09.2023 18:37

Dodane przez rolnik z mazur w odpowiedzi na @ujejska,

Waldku
Dziękuję za wszystkie komplementy 🤣🤣🤣 Pożyjemy, zobaczymy!
Tak przy okazji Tomaszkowi tyż dziękuję!
Nic mnie tak nie utwierdza w dobrej robocie, jak komplementy z waszej strony.
Tomaszek

Tomaszek

22.09.2023 20:58

Dodane przez Ula Ujejska w odpowiedzi na Waldku

UU
Stefek Burczymucha mówił "Brysia mijam zaś z daleka bo nie lubię kiedy szczeka". I jak go naśladuję . Do ciebie nic nie pisałem .
Pers

Pers

22.09.2023 22:13

Dodane przez Ula Ujejska w odpowiedzi na Waldku

@ujejska
Podpisuję się "ryncami i nogamy" pod komentarzem Waldka.
Jak tam wasza "kontrofensywa"?
Kiedy Krym i Moskwa? :))))))))))))
Warmia

Warmia

21.09.2023 17:20

A może to tylko pokerowa zagrywka jak ucieczka wojsk amerykańskich z Iraku, widowiskowe wieszanie się kół samolotów, porzucanie drogiego sprzętu. Biedny, stetryczały amerykański prezydent,  potykający się  o własne nogi, poprzykrywany kocykami - a pan Putin patrzy....
Kłujemy w oczy tą przyjaźnią, ostrzelani na wojnie Ukraińcy, uzbrojeni po zęby Polacy w bliskiej perspektywie. Jak dla mnie - to ustawka podobna do tej amerykańskiej.
Jabe

Jabe

21.09.2023 17:51

Dodane przez Warmia w odpowiedzi na A może to tylko pokerowa

Ojej.
Jan1797

Jan1797

21.09.2023 17:55

Dodane przez Jabe w odpowiedzi na Ojej.

Ę,?
Jan1797

Jan1797

21.09.2023 17:55

Dodane przez Jabe w odpowiedzi na Ojej.

@jazgdyni,
Cześć,
Żadnej bieżączki i propagandy
Nie żebym był złośliwy, dysponuję jedynie dobrą pamięcią:))
Zełeński to tylko telewizyjny aktor,
Fakt, tak autor pisał.
A kto daje sakiewkę ze srebrnikami?– Republika Federalna Niemiec.
Ta sama która dzisiaj odpowiedziała Zełeńskiemu, że nie popiera pomysłu o usunięciu Rosji z RB ONZ. 
https://www.tvp.info/728…
I tu nastała cisza:)
jazgdyni

jazgdyni

22.09.2023 04:50

Dodane przez Jan1797 w odpowiedzi na Ę,?

@Jan1797
:-)
Lech Makowiecki

Lech Makowiecki

21.09.2023 21:44

@jazgdyni. Januszu. Nie dziwi mnie to, co się dzieje. Jak już wspomniałem - wróg mojego wroga nie staje się automatycznie moim przyjacielem (vide: ZSRR po 1941r.). Większość Polaków wykazała się dużą naiwnością. A jak mówi przysłowie: Każdy dobry uczynek zostanie przykładnie ukarany...
Gdy przetoczy się po nas ponownie  walec historii (jak to już drzewiej bywało) - wtedy „Nową przypowieść Polak sobie kupi/ Że i przed szkodą, i po szkodzie głupi” (Jan Kochanowski)... Pozdrawiam!
u2

u2

21.09.2023 21:52

Dodane przez Lech Makowiecki w odpowiedzi na @jazgdyni. Januszu. Nie dziwi

wróg mojego wroga nie staje się automatycznie moim przyjacielem
Panie Lechu. Powtórzę jeszcze raz. Wtedy już Polski nie było. Była podzielona przez dotychczasowych sojuszników Niemcy i Rosję. Gdyby Niemcy nie były w sojuszu z Rosją nigdy by Polski nie zaatakowali. Pakt Ribbentrop-Mołotow ośmielił Niemcy do ataku na Polskę. Wojnę w pojedynkę Niemcy by całkiem możliwe, że by nie wygrali, albo by poniesli takie straty, że zostaliby łatwym łupem dla innych.
Tomaszek

Tomaszek

21.09.2023 22:33

Dodane przez u2 w odpowiedzi na wróg mojego wroga nie staje

Ubocie
Może ja tego Chivasa jednak przegram . Whisky tylko z brzeczki słodowej . biedronki nie fermentują . Ty nawet nie wiesz , że nie Rosja sama , tylko Sowiety w których znaczącą siłą była Sowiecka Republika Ukrainy , którą sobie wybrali jak się nie chcieli zmobilizować . Ze słynnych ukraińskich "atamanów " ginierałów można wymienić takich jak  Nikita Chruszczow czy Leonid Breżniew . Pobuszuj sobie w swojej ulubionej Wikipedii to więcej znajdziesz . Możesz mnie uzupełnić. Chivas ze mnie jak się sprawisz .
u2

u2

21.09.2023 22:55

Dodane przez Tomaszek w odpowiedzi na Ubocie

Nikita Chruszczow czy Leonid Breżniew
Sam Chruszczow zresztą często podkreślał, że jego żona Janina Kucharczuk, urodzona na Zamojszczyźnie, jest Polką. Wspominał nieraz, że wychował się w tej części Ukrainy, w której mieszkało wielu Polaków, i bawił się z nimi na „jednym podwórku”. Na rosyjskich stronach internetu można znaleźć wiele artykułów o tym, że Chruszczow był biologicznym synem Polaka. W rodzinnej wsi Kalinówka jego i jego siostrę nazywano „Polakami”. Ich niezamężna matka Ksenia służyła u polskiego szlachcica Aleksandra Gaswickiego herbu Odrowąż, który troskliwie opiekował się dwójką jej dzieci. Przodkowie Gaswickiego pozostali na Ukrainie po zmianie granic (po buncie pułkownika Chmielnickiego i pokoju Grzymułtowskiego w połowie XVII wieku, w którego wyniku wschodnia, lewobrzeżna Ukraina została utracona przez Polskę na rzecz Rosji).
[...]
Po Chruszczowie nastał Breżniew. Ani u niego, ani nawet u jego żony nie znalazłem żadnych polskich korzeni. No niby w tym nic dziwnego, przecież czasem może się zdarzyć, że ktoś w Rosji nie ma polskich przodków. Ale… zarówno Leonid Breżniew, jak i jego żona Wiktoria, płynnie mówili po polsku. Na prywatnych spotkaniach w Polsce czy też w rozmowach telefonicznych z naszym przywódcą Edwardem Gierkiem rozmawiali tylko w języku polskim, który Breżniew znał świetnie. Były prezydent Francji Valéry Giscard d’Estaing napisał we wspomnieniach, że Gierek mówił mu kiedyś, iż matka Breżniewa była Polką, tak mu przywódca radziecki ponoć powiedział. Sprawdziłem ten wątek – matka Leonida Polką nie była: Natalia Mazałowa c. Denisa pochodziła spod Kurska i była Rosjanką. Władająca dobrze polskim żona Breżniewa także nie miała polskiego (a sądząc z wyglądu – nawet słowiańskiego) pochodzenia. W jej opowieściach pojawiają się jednak polskie wątki.
Cytaty z książki Mariusza Świdra pt. "Jak budowaliśmy Rosję. Polskie korzenie imperium"
PS. Czyli nie ukry, tylko lachy.
Tomaszek

Tomaszek

22.09.2023 08:43

Dodane przez u2 w odpowiedzi na Nikita Chruszczow czy Leonid

Ubocie
A ojcem Stalina był hrabia Przewalski . Ten od konia . I nie zapominaj o dziadku Merkel . Może jeszcze z Adolfem pokombinuj . Ale tu to ni chu...steczki .  Choć kto wie Zychowicz to "duży" talent .historyczny .
u2

u2

22.09.2023 11:41

Dodane przez Tomaszek w odpowiedzi na Ubocie

ojcem Stalina był hrabia Przewalski
Jest taka hipoteza. Cytat z książki Mariusza Świdra pt. "Jak budowaliśmy Rosję. Polskie korzenie imperium."
Obiecałem powyżej powrócić do tematu, że Chruszczow, odpowiadając Gomułce na zarzuty dotyczące czasów Stalina, powiedział: „Przecież on był wasz!”. Po jego wyjeździe dywagowano, co mógł mieć na myśli.
Jedna z teorii mówi, że Stalin był biologicznym synem hrabiego Mikołaja Przewalskiego, który wraz z bratem bywał w Tyflisie (Tbilisi) i Gori, z Gruzji bowiem często wyruszał na swoje wyprawy. W jakiejkolwiek wyszukiwarce można znaleźć i porównać ze sobą zdjęcia Mikołaja Przewalskiego i Stalina. Często też się zastanawiano, skąd młody Dżugaszwili (późniejszy Stalin), pochodzący z niezwykle ubogiej rodziny, miał pieniądze na drogą edukację. Zastanawiano się też, dlaczego w czasie swojego panowania na Kremlu unikał kontaktu z matką, spotykając się z nią w tym okresie tylko jeden raz. Na jej pogrzeb do Gruzji nie pojechał, a grobu nigdy nie odwiedził.
o dziadku Merkel
Pisałem już, że najgorsi antypolacy to Niemcy z odzysku. Merkel do takich należy. Jej pupilek Tusk również. Zastanawiające, że ani Merkel ani jej pupilek nie pojechali jeszcze na Ukrainę, aby wesprzeć ukrów.
Tomaszek

Tomaszek

23.09.2023 00:45

Dodane przez u2 w odpowiedzi na Nikita Chruszczow czy Leonid

Ubocie 
A propos Gierka to fakt . Spotkał się z Pompidou , A żony też . Mówi pani Pompidou "Je suis Pompidou ", na to Stasia Gierkowa "Je suis Gierka du"
Jan1797

Jan1797

21.09.2023 22:33

Dodane przez Lech Makowiecki w odpowiedzi na @jazgdyni. Januszu. Nie dziwi

A jeśli Zjednoczona Prawica nie wygra?
 To ja będę się rumienił za dwa komentarze, a spora tu część za wypisywane steki bzdur. Co trzeba czytać lub czego nie czytać i oglądać tak bzdurząc?
I nie będzie to ani Sake, tym bardziej U czy Spike i jeszcze kilka osób. 
Dobrej nocy życzę.
jazgdyni

jazgdyni

22.09.2023 04:52

Dodane przez Lech Makowiecki w odpowiedzi na @jazgdyni. Januszu. Nie dziwi

@Lech Makowiecki
Lechu, proszę! Bądź dalej optymistą, bo przecież nim jesteś. Jak ja zresztą.
Imć Waszeć

Imć Waszeć

21.09.2023 22:32

Skąd to zdumienie? Przecież to było wiadome, tylko napór i jazgot trolli nie pozwalał zebrać myśli w Polsce (za głośno z samymi sukcesami), przez co wykluczona była prawidłowa reakcja: Fur Deutchland.... (scena zaraz po dojściu paczki z hełmami): https://www.youtube.com/… Mentalne zazipowanie hehe: https://www.youtube.com/… https://www.youtube.com/…

Stronicowanie

  • Pierwsza strona
  • Poprzednia strona
  • Wszyscy 1
  • Wszyscy 2
  • Wszyscy 3
  • Wszyscy 4
  • Wszyscy 5
  • Wszyscy 6
  • Wszyscy 7
  • Następna strona
  • Ostatnia strona
jazgdyni
Nazwa bloga:
Żadnej bieżączki i propagandy
Zawód:
inżynier elektronik, oficer ETO (statki offshore), obecnie zasłużenie odpoczywa
Miasto:
Gdynia

Statystyka blogera

Liczba wpisów: 1, 130
Liczba wyświetleń: 8,832,822
Liczba komentarzy: 31,995

Ostatnie wpisy blogera

  • PO/KO do góry a PiS dołuje. Dlaczego?
  • Spanikowany Bilderberg wściekle atakuje
  • PAŃSTWO NALEŻY DO NAS

Moje ostatnie komentarze

  • @@@Koncentrując się na antypolskich działaniach tych międzynarodowych cwaniaków z realizacją przez część władzy kraju można sobie wyobrazić w zakresie teorii spiskowych inny, bardzo prawdopodobny…
  • @@@Wyjątek: - cwaniacy z Berlina i opanowanej przez nich Brukseli, to dzisiaj wyjątkowi durnie.Wystarczy sobie przypomnieć zaproszenie emigrantów do siebie, bo tak socjalem rozleniwili swoich Niemców…
  • @Imć WaszećMam glupie pytanie, do dzisiaj zafascynowany linijkami zer i jedynek w chaoyucznej kolejności. Tak więć: - czy wy, matematyce, pracujecie głównie w systemie binarnym, czy również w…

Najpopularniejsze wpisy blogera

  • PROWOKATOR
  • Czego my nie wiemy, choć powinniśmy wiedzieć.
  • Mafia powstała w Trójmieście. Tak, jak obecny rząd.

Ostatnio komentowane

  • spike, Jeżeli dobrze pamiętam, chodziło o Sumerów, odkryto że posługiwali się systemem liczenia trzydziestodwójkowym (32), co było zaskoczeniem.
  • Lech Makowiecki, [email protected] właśnie miało być. Dziękuję, już poprawiłem...Ostatni nabój (raper Basti & Lech Makowiecki)https://www.youtube.com/watch?v=qBI0g5ZR1uc
  • Zofia, Nastał już czas wskrzesić zapomnianą organizację późnych lat siedemdziesiątych XX wieku o nazwie TOTO. Kto walczył z komuną ten ten skrót rozszyfruje. Oni znowu łby podnoszą i protestują.

Wszystkie prawa zastrzeżone © 2008 - 2025, naszeblogi.pl

Strefa Wolnego Słowa: niezalezna.pl | gazetapolska.pl | panstwo.net | vod.gazetapolska.pl | naszeblogi.pl | gpcodziennie.pl | tvrepublika.pl | albicla.com

Nasza strona używa cookies czyli po polsku ciasteczek. Do czego są one potrzebne może Pan/i dowiedzieć się tu. Korzystając ze strony wyraża Pan/i zgodę na używanie ciasteczek (cookies), zgodnie z aktualnymi ustawieniami Pana/i przeglądarki. Jeśli chce Pan/i, może Pan/i zmienić ustawienia w swojej przeglądarce tak aby nie pobierała ona ciasteczek. | Polityka Prywatności

Footer

  • Kontakt
  • Nasze zasady
  • Ciasteczka "cookies"
  • Polityka prywatności