Tajna historia XXIw. Imigracja. I droga do wojny część druga

W pudelkowej rzeczywistości nie potrzeba powodów, przyczyn, logiki. Pewnie dlatego jest taka chwytliwa. Wystarczy że ktoś zna parę hasełek i już jest przekonany że wie wszystko. W polskim przypadku wszystko tłumaczy się się dwoma hasłami wytrychami. Niemcy są źli i dybią na Polskę. Albo Ruskie są złe i dybią na Polskę. Cokolwiek się weźmie na tapetę. Z pewnością jest sprawką jednych albo drugich. Bo cały świat się kręci wokół tego by zająć tą bidną Polskę. W szczególności Niemcy i Ruscy tylko myślą i robią tak by Polsce było źle. A jeszcze bardziej w szczególności żeby źle było PiSowi, który bohatersko walczy z tymi siłami. Samotnie. Ze źródłem całego zła. W którym tylko rodzą się pomysły by Polskę i PiS zniszczyć.
Oczywiście taki Polak, PiSowiec nie widzi żadnej sprzeczności w tym że działania jednych i drugich najbardziej szkodzą im właśnie. Przykładowo Niemcy ściągnęli imigrantów do siebie a nie do Polski. A Ruskie wojnę na siebie a nie do Polski. Nie ma w tym żadnej sprzeczności gdyż różowy mózg takiego człowieka wszystko przetwarza w swoisty sposób. Czyli za pomocą murzyńskiej filozofii Kalego (która przyciąga ludzi równie skutecznie jak socjal ;) ). Jeśli więc Kalemu robi się źle to oznacza że tamci dybią na Kalego. Jeśli jednak tamci sobie robią źle to oznacza że... też dybią na Kalego. A jeśli Kali robi to co tamci (czyli oczywiście źle - np. migranci, pchanie się do wojny) to jednak jest dobre.
Czy nie proste? :)
Filozofia Kalego wytłumaczy już właściwie wszystko. W szczególności PiSowcom. Haha. No nie będę ukrywać że widzę w nich nowy rodzaj człowieka. Z nowym rodzajem myślenia. Gdzie wszystko tłucze się na jedno kopyto. Źle jest bo Kalemu chcą zrobić kuku. Kali jest dobry i krowy nigdy w życiu nie ukraść. Zabawne? Idiotyczne? Można na to patrzeć tak albo inaczej. Ale to po prostu jest.
Można napisać więcej ale tak naprawdę wszystko się do tego sprowadza. Cały świat kreci się wokół dobrego Kalego, któremu źli ludzie chcą ukraść. I tak kradną że sami mają coraz gorzej. Kali robić to samo ale Kali jest dobry więc robić dobrze.

Musiałem napisać ten wstęp gdyż siłą rzeczy wielu tu nie ogranie tego co napiszę. Kali i jego krowy, które chcą mu ukraść są całym światem dla wielu ludzi. Nie interesują ich inne krowy. Ich właściciele. I to czy ktoś im chce je ukraść także. Kali ma dwóch sąsiadów. Dybiących na jego krowy. Świat kończy się na jego zagrodzie. I gębach za płotem.

Jeśli ktoś jednak ma ochotę na coś więcej. To może czytać dalej.

Niemcy!
Haha. Od razu zajmijmy się złowieszczym sąsiadem Kalego. Który wie że tam rodzi się zło. Np. Imigracja. Która ma zabrać Kalemu. Oczywiście. Można zadać pytania. Dlaczego Niemcy zaczęli sprowadzać sobie imigrantów skoro ci chcą kraść? Pasożytować? Dlaczego Niemcy mają być źródłem imigranckiego zła mimo że duuużo wcześniej potężne imigracje przyjmowali Francuzi albo Angole (ci z samej Polski z 5 milionów!). Podczas kiedy Niemcom w głowie tego nie było. Nigdy nie przyjmowali i tyle. Ale teraz Kali wie. Imigracja jest sprawką Niemców!
Kali wie. Pytań nie zadaje. Nie musi. Po prostu  widzi. Tyle że wzrok Kalego nie sięga poza zagrody sąsiadów więc nie potępiajmy go. Kali chce dobrze. Widzi zło u sąsiada więc wina musi być sąsiada. Proste jak praca murzyńskiego umysłu. Nie, sorki przepraszam. W świecie różu Murzyn jest dobry. Kali jest dobry. I PiSowiec także!
Ale ok wróćmy do tematu. Zostawmy już Kalego.

Skąd się wzięli ci imigranci. W szczególności w słynnym 2015 roku kiedy padło słynne Herzlich Willkommen Merkel. Czyli kolejne pytanie, którego się nie zadaje. Ale wiadomo z grubsza że wzięli się z Syrii i Libii. Oba te kraje zostały zdewastowane wojną. Syryjczycy straciwszy domy ruszyli szukać innego miejsca na ziemi. Libijczycy podobnie. Z tym że dodatkowo w kraju pogrążonym w chaosie pojawili się ludzie, którzy z przerzucania Afrykanów do Europy zrobili biznes. A nawet coś więcej jak można sądzić.
Jest dość ciekawe że akurat Syria i Libia. Kraje które były naprawdę stabilne. Syria dodatkowo uchodziła za kraj mocno tolerancyjny. Z liczną wspólnotą chrześcijańską. Syria rządzona przez Alawitów, którzy według wiki przykładowo są przyszywanymi muzułmanami nie chciała islamskiego ekstremizmu, który z natury rzeczy musiałby być ciosem w ich władzę. Stąd kraj nie miał oporów z różnorodną kulturą, także w stylu europejskim.
Libia była nieco innym przypadkiem ale Kaddafi dbał o rozwój kraju. Jego dyktatura nie była bardziej zamordystyczna niż inne, dla odmiany lubiane przez Amerykę.
Było spokojnie ale Ameryka dostała nowy rząd. I Czarnego prezydenta. Dla wielu ta uwaga może być niewłaściwa ale z drugiej strony... Obama był czarny i wychował się w kręgu kultury islamu. Może więc nie przypadkiem wziął się za rozwałkę Syrii i Libii. A mało znane wcześniej ugrupowanie, Państwo Islamskie w 2014, za jego rządów, staje się istotnym politycznym graczem. Twardzi Islamiści przechodzą na Bliskim Wschodzie do ofensywy. Pojawiają się też z czasem w Afryce. Niosąc ze sobą nieodmiennie destabilizację, chaos, panikę. Kulturową i też zwykłą namacalną wojnę niszczącą stabilny byt i każącą ludziom wynieść się gdzie indziej. Najlepiej do Europy.

Taki jest pierwszy element układanki. Destabilizacja, chaos, terror, masy ludzi pozbawione możliwości normalnej egzystencji. Wszystko pod czujnym okiem tych, którzy postawili na Reset i przyjaźń z Ruskami. Rusków i Putina lubią. Ale z jakiegoś powodu nie lubią Syrii czy Libii. Te kraje, w przeciwieństwie do Rosji, okazują się być rządzone przez krwawych dyktatorów. Których należy obalić.
Ale ponieważ Obama i spóła są dobrzy, litują się nad biednymi pozbawionymi domów ludźmi. I organizują ich przerzut do Europy...
Tak im, pewnie jakoś, przyszło do głowy. Z dobrego serca!
Tak to wygląda jeśli się wystawi głowę ponad własną zagrodę. To nie Niemcy rozwaliły oba te kraje. To nie oni kreowali sytuację na miejscu. Niemcy jedynie miały Merkel na stanowisku kanclerza. Być może imigracja nie wydała się jej groźna. W końcu Francja, Wielka Brytania czy Włochy przerabiały to od dawna. I chciała. Albo musiała. Zrobić to czego życzą sobie ważne ludki z Ameryki. Tym bardziej jeśli utrzymuje się przyjacielskie stosunki. W końcu podczas kiedy Obama nazywał Angelę swoją przyjaciółką z którą świetnie się dogadywał, Trump dla odmiany później traktował ją z góry i można nawet powiedzieć z buta (czyli tak samo jak traktował rząd PiS ;) ) Domagając się innej polityki Niemiec w Europie.

Ostatecznie jednak najlepiej się dzieje gdy ludzie się dogadują. Obama rozwalił. Mając wszelkie narzędzia, chaos podtrzymywał. Syrię i Afrykę zostawił przemytnikom i Islamistom, którzy chrześcijan wycięli. Merkel dopowiedziała kropkę nad i i poszło.
Ale to tylko część historii. Tej przerabianej na Bliskim Wschodzie i w Afryce. Ale przecież nie tylko tam tak jakoś pojawił się chaos. Oraz migranci.
W 2014 bałagan wkradł się też przecież na Ukrainę. I ten kraj był spokojny. Biden przybijał sztamę z Putinem. Syn Bidena szalał na Ukrainie w Burismie razem z A. Kwaśniewskim. Którego kumplem był Kuczma, Janukowicz. Wszyscy byli jak jedna wielka rodzina.
Putin, Kwachu, Bidenowie, Janukowycz. Było tak pięknie.
.A dzisiaj?
Dzisiaj Ukraina jest źródłem masowej imigracji. Ludzie mówią wojna! Cóż zrobisz. Tylko czy wojna czy może ... Operacja Specjalna?

Przybyli do nas Ukraińcy. Biedni. Z kraju ogarniętego wojną! Już PO Tuska szykowało im mieszkania. Tworzyło plany na wypadek imigracji. Przypadkiem... No nie ważne. Ważne że dobrze robili! Tak przecież trzeba. Kiedy nastała Operacja, ups Wojna! Wszystko było gotowe, Sienkiewicz (minister nie pisarz ;) ) przygotował był już wcześniej! Za Merkel. Za Obamy.

No ok. Operacja się troszkę odwlekła. Był Obama, chciał pójść za ciosem ale nastał Trump. Ten był jakiś nie tego w temacie. Zaczął budować mur na granicy z Meksykiem. No nie lubił imigrantów. Ale co się odwlecze to nie uciecze! Po czterech latach wrócił dobry wujek Biden. Więc i my też doczekaliśmy się imigrantów.
Tak po prawdzie, to może dobrze się stało. Że Biden musiał poczekać. Przeczekać Trumpa.  PeOwcy, wiadomo, niedorobieni, przekręciarze. Nie wiadomo czy by się sprawdzili gdyby zostali przy władzy. W dodatku Tusk kiedyś podpisał Tarczę, czego tak nie chcieli Biden i Clinton. No niepewny człowiek z Tuska. Łażący jak cień za Niemcami. Zamiast za amerykańskim słońcem. Co innego PiS! Na nich można polegać.
Wrócił Biden, można było zaczynać. Operacja przyjęcia Ukraińców zorganizowana z rozmachem. Lepiej niż niemiecka dla Syryjczyków. Od razu Pesel dla każdego. Wymiana waluty. Socjal. Dopłaty do leków. Dopłaty do szkoły. Dopłaty na dziecko. Na mieszkanie. Niech każdy wie. Polska da im wszystko.
Byle by tylko zostali. Nie szli do Niemiec. A już broń boże wrócili na Ukrainę. Ta przecież tak blisko.

Ale to przecież nie wszystko. Biden kocha też Meksykanów. Latynosów wszelkich, których marsze na Amerykę Trump blokował. Biden bramy w murze Trumpa pootwierał. Każdy w Ameryce witany jest z otwartymi ramionami. Jednak niektórzy mają daleko! Stąd też tak potrzebna inicjatywa innych. Takich jak Wawrzyk! Spada na niego fala krytyki ale przecież chłop szedł z duchem czasu. Pokazywal wujkowi z Ameryki że też potrafi. Że dzięki niemu przybędą tam Hindusi też. Czy Afrykanie. W końcu do Ameryki droga daleka. Pomagać trzeba ludziom. Wszystkim. Nie tylko Ukraińcom.
Staje więc PiS na głowie. Dogadza Ameryce.
Setki tysiące wiz i zezwoleń na pracę dla Muzułmanów (Obama - pamiętamy i doceniamy). Ukraińcy. Hindusi. Afrykanie. Do wszystkich pomocną dłoń wyciągniemy.
Ale też są małe zgrzyty.  Pytają się w USA o Wawrzyka. Wawrzyk? My nic nie wiemy.
Nic nie powiemy. Ale wkurwieni jesteśmy. Czemu chłop sam został z robotą? Starał się a wy go nie chroniliście! No ale nic. Jeszcze się postaracie PiSowcy. Mocniej musicie.

Zrobicie to a PeOwcy zagotują się w środku. To na PiS postawiła Ameryka!
Ameryka a nie jakieś tam Niemcy. Złe. Co krowy chciały nam ukraść! Niemcy niedorobione.
Chciały Tuska na stołku. A tu cyk! Taśmy Sowy. I inne. Kukiz. Wybory Uczciwe :) Szast prast i jest dobrze. Czyli tak jak wszędzie.
Dajemy ludziom pieniądze. Wspieramy wojnę! Niech i Polska do tego przyłoży rękę. Głupi Tusk nigdy by nie wsparł Ukrainy.
 
I tak to by wyglądało.
Oczywiście. Dla wielu może się okazać że historia jest podstępna. Bo wyglądałoby na to że w polityce ludzie kłamią. Oszukują! W TV mówią co innego a co innego robią!  Trudne dla wielu do uwierzenia. :)
Dlatego ta historia jest tajna. Taka już pozostanie. Bo nie powiedzą tego w TV. Nie opiszą jej gdzieś w ważnych miejscach. W Internecie. Na YT.
Najważniejsze jednak że po prostu ta opowieść jest nie do ogarnięcia. Tak być nie może!

Jest Kali. I jest zły Niemiec. Jak mówią, tak jest od dziecka.

Źli Niemcy sprowadzili sobie złych ludzi i mają źle. I dobrze im tak! Robią sobie źle a nam dobrze. Choć chcą źle!  A my sobie dobrze. Więc tam jest coraz gorzej. A u nas coraz lepiej.
A będzie jeszcze lepiej. Ameryka pomoże!
Prosta sprawa ;)

Forum jest miejscem wymiany opinii użytkowników, myśli, informacji, komentarzy, nawiązywania kontaktów i rodzenia się inicjatyw. Dlatego eliminowane będą wszelkie wpisy wielokrotne, zawierające wulgarne słowa i wyrażenia, groźby karalne, obrzucanie się obelgami, obrażanie forumowiczów, członków redakcji i innych osób. Bezwzględnie będziemy zwalczali trollowanie, wszczynanie awantur i prowokowanie. Jeśli czyjaś opinia nie została dopuszczona, to znaczy, że zaliczona została do jednej z wymienionych kategorii. Jednocześnie podkreślamy, iż rozumiemy, że nasze środowisko chce mieć miejsce odreagowywania wielu lat poniżania i ciągłej nagonki na nas przez obóz "miłości", ale nie upoważnia to do stosowania wulgarnego języka. Dopuszczalna jest natomiast nawet najostrzejsza krytyka, ale bez wycieczek osobistych.

Komentarze

Obrazek użytkownika Ptr

19-09-2023 [00:26] - Ptr | Link:

Takie teksty właśnie na poziomie pudelka i pudelkowa opozycja je lubi. Bo nigdy nie rozumiała głębszego celu, a wtedy można manipulować sensem poszczególnych zdarzeń. Można dowolnie ściemniać, aby nikt nie mógł zrozumieć master planu. Ale jest master plan. Dlatego nie uwierzyli w zamach smoleński , bo można było ściemniać tysiącem dobrych wrażeń. I ludzie którzy to robią nie są źli. Są bardzo źli. 

Obrazek użytkownika smieciu

19-09-2023 [00:32] - smieciu | Link:

Pewnie już zapomniałeś więc przypomnę.
Na początku 2009r (pół roku po Gruzji z L. Kaczyńskim), Clinton odpala Reset. Rok później ma miejsce Smoleńsk. Co robią twoi przyjaciele z Ameryki?
Zabawiają się z Putinem. Biden jedzie rok po Smoleńsku do Moskwy i kiwa głową nad grobem (radzieckiego) nieznanego żołnierza oraz obiecuje Putinowi szybszy akces do WTO - istotna sprawa w kontekście Nord Streamów.

Podczas kiedy ty i reszta skupiacie uwagę na pionku Tusku. Dociskanym do ściany i wrobionym (ktoś musi zebrać gówno) przez Putina i ekipę Obamy.

Obrazek użytkownika jazgdyni

19-09-2023 [07:23] - jazgdyni | Link:

Autor

Tyle wysiłku, tyle pracy... I jakie przemyślenia. Co to jest, że ludzie, którzy, jak widać, pewien potencjał posiadają, na koniec budują bzdurę, jakąś durną teorię i śmieszne duperele.
Wpływ, takie długoletnie sączenie "właściwych poglądów" i wyciągania jedynie słusznych wniosków, przez zawodowych agentów wpływu - tak modnych influencerów?
Przecież człowiek ze zdrowym rozsądkiem, patrzący na świat przez swój "chłopski rozum", nie może samodzielnie wymyślać takiej bzdurnej oceny rzeczywistości.
Dziś się nie analizuje, dziś się mówi - gościu żyje w bańce - i jedzie się dalej. Ale biedak czuje przymus, że musi się publicznie podzielić swoimi mądrościami. Apostoł jakiś? Chce nas nawracać? Gdyby potrzebował akceptacji, to blogował by na onecie. Lecz on, taki Ulrik von Jungingen wejdzie na Inflanty i będzie Prusów uczył prawdziwej religii. Ja, ja... gut.... Haraszo.

Obrazek użytkownika Ijontichy

19-09-2023 [08:34] - Ijontichy | Link:

Dawno temu,gdy jeszcze chodziły dinozaury po Polsce---dopóki ich kamieniami nie pozabijała pan Kopacz---był taki Salon 24 pod rozkazami Igora Janke.[krypto komuch] 
Na tych łamach produkowali sie Coryllus & Toyah,chyba małżeństwo ale mniejsza z tym.
Obaj sie pokazywali na salonie na przestrzeni pół godziny,obaj z tego samego IP i obaj byłi "redaktorami" GW oddział Olsztyn.
Cuchnęli z daleka ubecją...i michnikowszczyzną...

Dlaczego ich wspominam? GPS i śmieć,to klony Coryllusa i Toyaha....jeden bez drugiego nie może oddychac.

Obrazek użytkownika AŁTORYDET

19-09-2023 [09:35] - AŁTORYDET | Link:

@ijontichy

Coś jest na rzeczy, bo z pewnością Coryllus z Toyahem wspólnie redagowali blogi. Napisałem kiedyś komentarz u Coryllusa, dostałem bana, jakiś czas później  napisałem u Toyaha (po raz pierwszy) i okazało się, że mam bana! Chłopcy wymienili się listą zbanowanych. Ale ma Pan rację, logika wywodów  Coryllusa, jako żywo trąci Śmieciem. Nudne to i przewidywalne.
 

Obrazek użytkownika smieciu

19-09-2023 [10:07] - smieciu | Link:

Wstęp jaki napisałem był jak się okazuje słusznym założeniem. Wystarczy przeczytać przykładowe powyższe komentarze. Kali nie jest w stanie nawet napisać co mu się nie podoba. Nie napisze bo nawet nie wie. Umysł nie ogarnia ale jest autor, zostaje się więc tylko jego czepić.

A i warto dodać tą typową logikę, o której wspomniałem. Coryllus mnie wywalił ze swojego portalu  więc... jestem z jego paczki :)

Obrazek użytkownika Pani Anna

19-09-2023 [11:06] - Pani Anna | Link:

@śmieciu 
Tutaj chyba nie ma nikogo, kto by czytał ze zrozumieniem, a nawet jeżeli rozumie, że ten wujek z Ameryki, od dziecka wielbiony i wyczekiwany (przysyłał paczki z gumą balonową i 50 dolarów w kopercie, a jak już osobiście zaszczycił wizytą,  to cała rodzina stała na baczność i prześcigała się w odgadywaniu wujowych życzeń) jest zwykłym cwaniakiem, który ma nas gdzieś, to te oczywistość będzie wypierać,  no bo jak tu żyć, bez takich "świętości "? Pana teoria może być równie dobra, jak każda inna,  a już z pewnością ma Pan prawo do krytycznego analizowania rzeczywistości i dzielenia się z wnioskami. Jakoś nie widzę tu żadnego mądrego argumentu poza tym, że nienawidzi Pan PIS, a w ogóle to jest Pan głupi i nie ma co dyskutować. 
W tym ostatnim dominują ci "wyszczepieni " w pierwszym rzucie. Ciekawa zbieżność. 

Obrazek użytkownika smieciu

19-09-2023 [11:12] - smieciu | Link:

@Pani Anno Mnie najbardziej męczy że muszę się użerać z niepotrzebnym mi do niczego głupawym komentarzem. Piszę prowokująco, owszem, ale mając nadzieję że ktoś wytknie błędy w rozumowaniu. We wiodącej ideii. Dzięki czemu powstałaby możliwość uściślenia, wyjaśnienia tego i owego. Mój tekst jest zwykle jedynie wstępem do dyskusji. Nie da się w krótkim w założeniu blogerskim tekście wyłożyć wszystkiego. Stąd jeśli komuś się nie podoba jakieś założenie albo widzi coś inaczej to mógłby zwrócić na to uwagę.
Ale gdzie tam...

Obrazek użytkownika jazgdyni

19-09-2023 [12:36] - jazgdyni | Link:

@Ałtor

Głupawe komentarze?!
Pewnie, że tak. Jak mądrze... albo, komu się chce pisać mądry komentarz dla sianogłowego? On już ma wszystko po swojemu przygotowane (raczej ktoś mu w tej głowie poustawiał) i gdyby tylko męczył gości przy stole u cioci Tante, która kiwając głową powtarza - ja, ja, ja... Jawohl (ich liebe Alkohol!), to niech se gada, ale nie - on, mesjasz jakiś, albo ten Anton Makarenko, musi uczyć motłoch i naprawiać świat. 
To komiczne. Ale usuwa kamienie żółciowe.

Obrazek użytkownika tricolour

19-09-2023 [12:39] - tricolour | Link:

@jzg

Sam o sobie piszesz. Łasisz się do pochlebców i nie stać cię na przyjęcie krytyki, nawet oczywistej.

To komiczne i pozostawia kamienie mózgowe.

Obrazek użytkownika sake3

19-09-2023 [10:45] - sake3 | Link:

@smieciu........wszystkie drogi prowadzą do Rzymu a pana @miecia do kolejnego ukazania okropnej Polski i okropnego PiS-u na tle świata.Nawet w kwestii imogracji nie ustaje pan w swych wysiłkach propagandowych.Tylko czy nieustanne wypominanie nam ze jesteśmy nierozgarnięci,zamknięci w stereotypach,pudelkowi jest najlepszą drogą przekonywania do swoich racji? Chyba nalezy zacząć od analizowania imigracji jako zjawiska będącego źródłem niepokoju i napięć w Europie,a nie od obrzydzania Polakom Polaków.Dlaczego tak bogaty kontynent jak Afryka  we wszystkie możliwe i pożądane surowce naturalne nie jest w stanie wyżywić swoich obywateli i zmusza się do imigracji i szukania szczęścia w ciasnej Europie? Ropa naftowa,diamenty,kobalt rudy mananu,chromu,aluminium,niobu występują  w całej Afryce a jednak ludność żyje poniżej progu ubóstwa Na to pytanie trzeba próbować odpowiedzieć a nie balansować tematem Ameryki czy Polski.Narzuca się też drugi temat.Kto czerpie zyski z tego przemytu ludzi? Dlaczego paniusia Leyen tak ochoczo chce ich przyjmować i dawać w przymusowym prezencie innym krajom?.Bo mnie coś tu nie gra. I nie sądzę by w grę wchodziła szlachetność i wrażliwośc na ludzką krzywdę..

Obrazek użytkownika smieciu

19-09-2023 [10:59] - smieciu | Link:

@sake Po prostu kiedy napiszę jakiś tekst, najpierw musi się pojawić z dziesięć komentarzy, które są zwykłym personalnym czepialstwem wobec mojej osoby. Tak więc mój wstęp był sposobem na uprzedzenie tego co się stanie. Ja chciałbym sobie pogadać merytorycznie. Ale jest tak jak komentatorzy narzucają, więc i ja sobie pozwoliłem we wstępie na różne przytyki, by mieć to z głowy i by było z góry jasne do czego takie zagrywki prowadzą.

Jeśli jednak chcesz pogadać merytorycznie to proszę bardzo. W końcu cię nie unikam ;)
Piszesz przykładowo o Afryce. To w końcu istotny temat. Tamtejszy chaos sprawia że jest masa ludzi skłonnych rzucić wszystko i ryzykować życiem podróż do Europy. Przy czym nie przypadkiem wspomniałem Libię. Potrzebny był taki kraj całkowicie zdestabilizowany by nie było łatwe dla Europy zatrzymywanie przemytu ludzi we współpracy z władzą na miejscu. Czyli wedle wszelkiego prawdopodobieństwa ktoś zawczasu miał taki plan, by nachodźcy mogli się urzeczywistnić.
Z Libii uczyniono korytarz a Islamiści zaczęli robić burdel dalej. Ci Islamiści tak jakoś rozbestwili się za Obamy właśnie. Co ciekawe także po Islamistach pojawiła się nowa grupa wprowadzająca chaos: Wagnerowcy.
Oczywiste jest że musieli mieć parasol ochronny. Jedni i drudzy. I Isalmiści i Wagnerowcy to zwykłe często nieliczne bandy. Które tylko potrzebują dostaw uzbrojenia do terroryzowania ludności. Nie byłaby trudna ich neutralizacja gdyby przykładowo tak potężne państwo jak USA wzięło się za to serio. Blokowało dostawy broni a dla odmiany wspierało legalną władzę, policję i wojsko.
Polityka Obamy i teraz Bidena jest znamienna. To polityka przyzwalania na działalność band. Wycofanie się z Afganistanu jest symboliczne. Biden z premedytacją oddał kraj w ręce zamordystycznych Islamistów. Mamy tu ciągłość idei. Gdyż to samo stało się w Syrii i okolicy. Tak samo w Afryce.
Naprawdę mamy fundamentalne pytanie, punkt wyjścia. Kto i w jaki sposób zdestabilizował Afrykę. Dlaczego zostawiono tym bandom wolną rękę. Podobnie jak przemytnikom ludzi. Przypadek czy wielki plan?

Obrazek użytkownika sake3

19-09-2023 [13:03] - sake3 | Link:

@smieciu.....,,,Jeśli jednak chcesz pogadać merytorycznie to proszę bardzo.W końcu cie nie unikam'' Nie wydaje mi się abym kiedykolwiek i z kimkolwiek w tym z panem  chciała pogadać inaczej niż merytorycznie,albo o niczym. Nie uważam więc ,że robi pan dla mnie jakiś wyjątek czy łaskę odpisując na komentarz.Jeśli zaś piszę o Afryce choć imigracja jest już z wielu kierunków to dlatego że właśnie stamtąd przybywa najwięcej imigrantów.Wiemy że rózne światowe organizacje pompują do Afryki środki pomocowe,które są kroplą w morzu potrzeb. Jeśli więc forsujemy do znudzenia hasło ,,,,dajmy wędkę a nie rybę'' to gdzie jest ta wędka? Przecież nie jest nią chyba bezkrytyczne przyjmowanie  imigrantów w Europie.A w końcu możliwości Europy się skończą,jednym wielkim brakiem stabilizacji.Jak budżet Europy ma wytrzymać niekończący się napływ?To może warto odpowiedzieć komu zależy na tej europejskiej niestabilności? Nie sądzę by była to akurat nielubiana przez pana Ameryka.Afrykańskie reżimy nie są bowiem wspierane tylko przez nią ale również przez Chiny i Rosję.I to nie jest przypadek,że magnesem przyciągającym do Afryki są własnie jej bogactwa naturalne.Są wydobywane ale od tego jednak nie rośnie zamożność krajów.Czy to nie dziwne? Przecież te surowce tylko tam występują w takiej wielkiej ilości. Tyle że nikogo nie obchodzi w jakich warunkach i za jak jak marne pieniądze pracują tam mieszkańcy swiat woli pławić się w swej szlachetności urzadzając koncerty i akcje charytatywne z celebrytami,ale odwraca oczy od wiadomości że kilkuletnie dzieci w Kongo pracują po 12 godzin w koszmarnych warunkach przy wydobywaniu kobaltu.Świat uważa ,że wystarczy wysłać prezerwatywy i pogardzanych misjonarzy katolickich,żeby leczyli,uczyli ,dokarmiali. A politycy spotykają się na szczytach,poględzą i odjadą.Panu najwygodniej oskarżyć USA,niestety trzeba spojrzeć głębiej.Same bandy jak wagnerowcy nie są odpowiedzialne,a przemytnicy ludzi do Europy też nie działaja samotnie tylko w porozumieniu z europejskimi handlarzami ludźmi.Oczywiście to nie przypadek,raczej wielki plan. No ale to chyba nie na umysły ,,wyszczepionych'' bo tylko tak i jakże wnikliwie  problem migracji kwituje pana uczona koleżanka. 

Obrazek użytkownika smieciu

19-09-2023 [13:25] - smieciu | Link:

@sake
Ok. Europa powinna powiedzieć: Nie przyjmujmy!
Ale co to jest Europa? Nie ma takiego człowieka. Ani takiej pani. Jednolitego zarządu. Wszyscy bowiem są uwikłani w różne interesy, grupy polityczne, naciski. Dodatkowo Europa nie posiada rozbudowanego wojska, baz na świecie, w Afryce. Jej możliwości nacisku są ograniczone. Europa przez to jest raczej celem niż strzałą. Może się próbować bronić ale nie bardzo jak ma atakować.
Odwrotnie niż USA właśnie, które niczym innym się nie zajmowały. One mogłyby siłowo wpłynąć na Afrykę ale tego nie robią. Afryka może więc wysyłać łódki z imigrantami. Mamy do nich strzelać?
Ok. Niech strzeli ten co tak uważa. Pociągnęłabyś za spust sake? Widząc na łódce bandę Czarnuchów? Wystrzelałabyś jak kaczki?
To także więc mentalność na której bazują agresorzy.
Jest naprawdę dużo czynników, które ułatwiają przepychanie imigrantów do Europy.
Zresztą wystarczy spojrzeć na Polskę. Ta podobno jest przeciw imigracji. Ale w praktyce rząd PiS przyjął ogromne masy ludzi. Także muzułmanów, ciapatych, Bangli, Hindusów itp. Więcej! Polskie, pisowskie ministerstwo wspierało kanał przerzutowy ludzi z Indii do USA!
A tobie się wydaje że UE jest zła a rozwiązania są łatwe.

Nie są łatwe gdyż najwyraźniej za imigracją stoją dobrze zorganizowane siły. Które nie mają problemów z organizowaniem kanałów przerzutowych czy czerpaniem z bogactw Afryki.

Imigranci pchają nie tylko do Europy pamiętaj. Nie tylko UE ich przyjmuje. Polska.
USA tak samo pochłania rzesze ludzi. Nie przypadkiem stanął mur na granicy z Meksykiem.
To też sprawka złych Niemców?
A jeśli nie to kogo?

Obrazek użytkownika Lech Makowiecki

19-09-2023 [12:17] - Lech Makowiecki | Link:

Szanowny Panie @Śmieciu (przepraszam, że to śmiesznie brzmi, ale nie ja wybierałem sobie tę ksywę).

Dość sprytnie punktuje Pan te globalne szachy.
Ale rzecz nie w punktowaniu, a w znalezieniu recepty na zagrożenia.
Nie jesteśmy mocarstwem, nie mamy większego wpływu na światowe roszady.
Jedyne, co możemy robić to minimalizować dramatyczne skutki, jakie mogą odpryskiem trafić i w nas.
Dlatego - funkcjonując od wieków na deptaku Europy - potrzebujemy wyjątkowo rozsądnych, skutecznych i odważnych  przywódców.
Żeby działali przed, zamiast post factum, kiedy wszystko wymyka się spod kontroli i emocje biorą górę...
Bo jeśli ktoś będzie mordował moją rodzinę, nie będę rozważał jakie mechanizmy to spowodowały - tylko będę działał instynktownie, tu i teraz...
A to nakręci przemoc, eskalację przemocy...

Dlatego tak ważna jest dobra diagnoza zagrożeń.
I jeszcze lepsza riposta na nie...
A to nie jest takie proste.

Gdyby np. partia rządząca ogłosiła wszem i wobec, że Covid19 to ściema - tego samego dnia straciłaby władzę.
Na skutek nacisków zewnętrznych i wewnętrznych.
Optymalna więc wydaje się w tym przypadku gra na czas, pozorowane działania - aż wszystko się wyjaśni i emocje opadną.

Jeśli za granicą wybucha wojna - wspomagajmy (ale w granicach rozsądku!) wroga naszego wroga. Bez emocji. Dla własnego bezpieczeństwa. I grajmy znów na czas.
Ale zbrójmy się przy tym na potęgę, szukajmy wiarygodnych sojuszników i odkładajmy zapasy na czarną godzinę. Która nie nadejdzie tylko wtedy, gdy będziemy silni.

Jeśli boimy się niekontrolowanej migracji, a Zachód wykonuje w tym względzie niezrozumiałe, samobójcze ruchy - nie walczmy z nimi na ostro.
Nie przyjmujmy migrantów, zwlekajmy, grajmy na czas, tłumaczmy im błędy. A sami stawiajmy bariery na granicach, wyłapujmy nielegalnych przybyszów, odstawiajmy ich konsekwentnie do Afryki czy Azji..
I czekajmy, aż w UE ta utopia się posypie i ludzie zachodu się zbuntują...

Czy znajdziemy takich racjonalnych wodzów?
To jest pytanie na najbliższe wybory... :)

PS Zatrzymanie łódek migrantów u wybrzeża Afryki jest banalnie proste.
Wystarczy namierzanie z kosmosu, kilka kanonierek u wybrzeży, parę ostrzegawczych serii w wodę...
Po prostu z jakichś powodów ONI  nie chcą tego zrobić... :)

Chyba wrzucę to na swoja stronę ... :)

Obrazek użytkownika smieciu

19-09-2023 [13:13] - smieciu | Link:

Ludzie oczekują prostych recept, wyjaśnień. Ale tak nie działa świat co widać na każdym kroku. Gdyż wszyscy zdają się tańczyć to samo ale mimo wszystko w innym stylu.
Przecież każdy przyjmuje imigrantów. Łącznie z Polską. Nie ma co się oszukiwać. Ani zgadywać co zrobiłby Tusk.
Sugeruje pan że należy w tej grze co nieco oszukiwać. Bo przecież i tak każdy oszukuje. Np. ci co wciskają imigrantów. Niestety to oszukiwanie sprawia że bardzo ciężko jest dociec w którym miejscu ktoś mówi prawdę a kiedy kłamie.
Polski rząd miałby oszukiwać. Używać takiej taktyki zgodnie z pana sugestią. Udając że wykonuje wyższe polecenia. Ale po cichu robić swoje.
Tylko że to samo mogą robić Niemcy! I inni.
Kto naprawdę chce przyjmować imigrantów a kto nie?

Ta pajęczyna kłamstw i ruchów pozornych narasta. Także dlatego że nie jest stałą konstrukcją. Jakby chcieli ludzie. Bo fajnie i prosto przykładowo byłoby obarczyć za wszystko Niemcy. Tylko że niestety ta hipoteza jest bardzo słaba. Opiera się na tylko jednym elemencie. Wielkiej aferze z 2015r. A nie bierze pod uwagę tego że Niemcy wcześniej nie byli krajem chętnie przyjmującym imigrantów (za wyjątkiem może Turków - co miało swoje ekonomiczne podłoże). Nie bierze pod uwagę że nastawienie do imigracji się zmieniło. Niemcy już ich nie chcą.

Mój tekst próbuje rozwikłać problem i po prostu poszedłem drogą powtarzających się schematów. Próby znalezienia punktów stałych. W ten sposób właśnie dochodzimy do ekipy Obamy. Bidena. Oni ZAWSZE byli proimigranccy. A ich działania - imigrację napędzające. Wyliczyłem wyżej.
W ich wypadku wszystko się ładnie zgrywa. To stara komusza ekipa. Wspierająca LGBT czy Zieloną Energię. Ekipa, która jest w stanie narzucać całemu światu swoje idee. Które za właśnie jej rządów dostają napędzającego kopa.
Wystarczy porównać z Trumpem. Czy wcześniej Bushem. Oni mieli zupełnie inne metody. Używali armii do brania innych za mordę. Obama i Biden dla odmiany zezwalają na chaos. Kotłowaninę itp. Bush i Trump byli zdecydowanie antyputinowscy. Obama i Biden zupełnie odwrotnie. Tzw wojna na Ukrainie jest jedynie ściemą dla mas w szczególności dla polskich mas, które nie są w stanie wyjść ze swoim postrzeganiem poza demonicznego Putina. Tylko my i kraje bałtyckie tak to widzimy i dlatego właśnie te kraje zostały wybrane jako naturalne zaplecze Ukrainy, wsparcie fałszywej wojny, której nie ma ani według prawa Rosji ani Ukrainy.

To postrzeganie fałszuje cały obraz. Ten jeden element. Odrzuciwszy go mamy ciągłość. Metody. Idei. Tą samą współpracę Putina z ekipą Bidena. Ochronę Islamistów i Wagnera. Wytłumaczenie ich powodzenia w Afryce.

Ostatecznie mój tekst zmierza także do ustalenia co mamy zrobić w takim razie?
Skoro ekipa Bidena stoi za syfem to czym jest PiS, którego byt od tej ekipy zależy?
Czy naprawdę jest sens ciągnięcia różowego pudelka ukazującego PiS jako dobrych i niezależnych?

Obrazek użytkownika spike

19-09-2023 [13:09] - spike | Link:

@smieciu
ale się uśmiałem :))))))))))))))))))
cały twój tekst można skomentować jednym zdaniem "Sralis mazgalis referendis duptis".

Liczyłeś na polemikę, nie wiem na jakiej podstawie, z takimi brednia nie da się polemizować, pod tm względem jesteś podobny do @świrderskiego, macie w głowie zaśmiecone, a z tego nie da się "upiec chleba".

Problem w tym, że logiki w twoim tekście nie ma, jest tylko ideologia, a on nie podlega jakimkolwiek prawom.
Jaki (trafny) nick, takie teksty :)))))))

PS.
W nagłówku, albo w stopce by ci pasowało motto:
"Deutschland, Deutschland über alles, über alles in der Welt!"
"nie krępuj się Albercik, tfu @smieciu" :))))

Obrazek użytkownika smieciu

19-09-2023 [13:27] - smieciu | Link:

Przepraszam cię spike że o tobie zapomniałem. Nie napisałem wyraźnie ale z dziećmi polemizować nie zamierzam :)

Obrazek użytkownika spike

19-09-2023 [13:59] - spike | Link:

@smieciu
widać że nie masz styczności z dziećmi, inaczej byś wiedział, że z nimi jest lepsza dyskusja niż z tobą, one by od razu wyłapały twoje bzdury, jakie tu smażysz, :)))))))
ale nic straconego, @ania z łonowego wzgórza, nic mądrego nie napisze, ale zawsze ciebie będzie wspierać pasujecie do siebie :))))))))