Pytania referendalne 2023

Rządzący wpadli na świetny pomysł przeprowadzenia referendum przy nadchodzących wyborach. Dobrze, że wreszcie doznaliśmy tej łaski demokratycznej, że ktokolwiek chce wiedzieć co sądzi Suweren o zasadniczych problemach i zagrożeniach.
Już poznaliśmy 3 pytania https://www.tvp.info/71984965/... 

Pierwsze z nich ma brzmieć: „Czy popierasz wyprzedaż państwowych przedsiębiorstw?”.
Druga propozycja, ogłoszona w sobotę, to: „Czy jesteś za podwyższeniem wieku emerytalnego wynoszącego dziś 60 lat dla kobiet i 65 dla mężczyzn?”. 
Trzecie pytanie w referendum – nielegalna migracja

Tymczasem ja chciałabym, żeby mnie rząd zapytał: 
4) czy chcę, żeby moje dane zdrowotne i chorobowe były umieszczane przez lekarzy w ogólnopolskim (światowym?) systemie elektronicznym bez mojej zgody? 
5) czy chcę płacić opłaty klimatyczne nie wiadomo za co i nie wiadomo komu, komuś kto sobie sprywatyzował tlen? 
6) czy chcę podawać urzędom informację o systemie grzewczym w moim domu? Wymaganie to jest sprzeczne z konstytucją! 
7) czy chcę aby w Polsce został wprowadzony idiotyczny program "Fit for 55"? 
8) czy chcę aby państwo wybudowało CPK? 
9) czy chcę, abyśmy mieli elektrownie atomowe i konkretnie gdzie, na jakich warunkach? 
10) czy chcę wprowadzania na siłę pojazdów elektrycznych, skoro są one śmiertelnie niebezpieczne dla otoczenia ze względu na częste samozapłony? 
11) czy chcę, żeby normalna praca inżynierów (lekarzy, prawników) była ograniczana przez obowiązek przynależności do izb i płacenia haraczu i kosmicznych opłat za egzaminy, czego nie ma np. w Niemczech? Na studiach inżynierskich zdaje się ok. 30 egzaminów! 
12) czy chcę pozostać w UE? 

Jestem bardzo za referendum. Tylko, żeby jeszcze ktoś zrealizował wolę Suwerena! 

O tym jak niebezpieczne dla obcej agentury jest referendum świadczy ich kociokwik. A już na szczyty debilizmu politycznego wgramolił się były rzecznik praw obywatelskich za czasów PO - Adam Bodnar. Ta ruska onuca poucza w telewizorach co zrobić, żeby zagłosować w wyborach i nie brać udziału w referendum, bo w referendum liczy się próg frekwencyjny. Ważność referendum może być stwierdzona tylko wówczas, gdy frekwencja będzie min. 50%. Więc niegłosowanie ma większą moc niż głosowanie, bo niegłosowanie unieważni całe referendum. Kwaśniewski z Millerem, ruskie onuce, które układały nam konstytucję po 1989 roku, specjalnie ustanowili taki próg, żeby taki Bodnar wyjaśniał swoim pachołkom i idiotom co mają zrobić, żeby zakpić z prawa Polaków do decydowania o losie swojego państwa.
Jednak kiedy padł rozkaz, żeby przyłączyć Polskę do IV rzeszy unijnej, to już ten wymóg nie był ważny - w referendum unijnym nie było chyba wymaganej frekwencji.
Ten sam numer z bojkotem referendum uratował tyłek HGW w Warszawie. Nie ma progów procentowych w żadnych innych wyborach...
O referendum "Strefa Starcia w TVP Info 13.08.2023.

Forum jest miejscem wymiany opinii użytkowników, myśli, informacji, komentarzy, nawiązywania kontaktów i rodzenia się inicjatyw. Dlatego eliminowane będą wszelkie wpisy wielokrotne, zawierające wulgarne słowa i wyrażenia, groźby karalne, obrzucanie się obelgami, obrażanie forumowiczów, członków redakcji i innych osób. Bezwzględnie będziemy zwalczali trollowanie, wszczynanie awantur i prowokowanie. Jeśli czyjaś opinia nie została dopuszczona, to znaczy, że zaliczona została do jednej z wymienionych kategorii. Jednocześnie podkreślamy, iż rozumiemy, że nasze środowisko chce mieć miejsce odreagowywania wielu lat poniżania i ciągłej nagonki na nas przez obóz "miłości", ale nie upoważnia to do stosowania wulgarnego języka. Dopuszczalna jest natomiast nawet najostrzejsza krytyka, ale bez wycieczek osobistych.

Komentarze

Obrazek użytkownika Adam66

14-08-2023 [04:58] - Adam66 | Link:

@Alina@Warszawa
"Tymczasem jak chciałabym, żeby mnie rząd zapytał: " - rozmarzyła się Pani, żaden rząd nie zadaje pytań istotnych dla ludu, oni tylko zadają takie pytania, na które odpowiedzi pozwolą im się utrzymać przy korycie.  Obecny zarząd Polski też nie jest lepszy, też chce utrzymać się przy korycie jak najdłużej, ale to nie jest tylko cecha zarządu Polski, wszyskie inne kraje też to robią.  Ale dlaczego to robią?  Bo tak im nakazano, zarządy krajowe to są tylko sługusy globalnych korporacji prących do zastąpienia Boga.  Jakkolwiek patetycznie to brzmi, to niestety tak to wygląda w rzeczywistości.  Tutaj trochę więcej na ten temat:
https://dakowski.pl/koniec-dom...

Obrazek użytkownika Tezeusz

14-08-2023 [05:49] - Tezeusz | Link:

@anna
zapomniałaś o pytaniu najważniejszym  pytaniu referendalnym..
" Czy ja anna od garów mam mieć rozum czy pozostać  dalej przy tęczy " 

Obrazek użytkownika NASZ_HENRY

14-08-2023 [06:00] - NASZ_HENRY | Link:

Koniec będzie taki, że frekwencja wyborcza będzie większa od 50% a frekwencja referendalna będzie mniejsza od 50% i ustalenia referendum nie będą wiążące 😉 
 

Obrazek użytkownika u2

14-08-2023 [08:40] - u2 | Link:

frekwencja referendalna będzie mniejsza od 50%

Pożyjemy, zobaczymy. Taki wynik referendum oznaczałby, że Dobra Zmiana jest do odstrzału przez Niemców i ich folksdojczów w Bolanda.

Obrazek użytkownika SilentiumUniversi

14-08-2023 [06:04] - SilentiumUniversi | Link:

Pytanie o nielegalnej migracji jest źle sformułowana. Po zwycięstwie koalicji ta migracja będzie już legalna

Obrazek użytkownika Czesław2

14-08-2023 [06:29] - Czesław2 | Link:

Na wszystkich forach to podnoszą, tylko PIS udaje, że nie wie, o co chodzi. Albo wie.
Tutaj mamy wytłumaczenie, jak PIS rozszczelnia system przyjmowania obcych.
https://niepoprawni.pl/blog/hu...
 Tłumaczenie propisowskiego blogera oczywiście bałamutne, że oni są wyjątkami i będą pracować. Tyle, że zaraz wejdzie europejski nakaz łączenia rodzin i mamy pozamiatane. Propaganda PISu też się łamie. Poza tym, pozwolenie na pracę będą mieli przedłużane do skutku, do uzyskania prawa stałago pobytu. A po co oni są? Bo niemieckie fabryki w Polsce stale nowe otwierane potrzebują robotów.

Obrazek użytkownika SilentiumUniversi

14-08-2023 [10:39] - SilentiumUniversi | Link:

A Konfederacja z kim wejdzie w koalicję? Czy może przez najbliższe cztery lata będziemy powtarzać wybory?

Obrazek użytkownika Jabe

14-08-2023 [13:01] - Jabe | Link:

Mam nadzieję, że z nikim. Niech się starsi panowie dogadają.

Obrazek użytkownika sake3

14-08-2023 [14:35] - sake3 | Link:

@Silentium Universi.......Konfederacja wejdzie w koalicję z KO.Niepotrzebnie obnoszą się z łażeniem w koszulkach z nadrukiem ,,PiS PO samo zło.Głosząc swoje liberalne hasełka czekają żejak tylko trafi się szansa to i poglądy zmienią się zmienią. Nawet nie kochana dotąd przez nich UA  stanie się najwspanialszą instytucją,bo pomogła walczyć z PiS-em .PO też puszcza do nich perskie oczko i nawet okazuje się że ,,programy'' Konfederacji i PO są całkiem zbieżne.I jak tu nie wierzyć w cuda.

Obrazek użytkownika sake3

14-08-2023 [14:36] - sake3 | Link:

@Silentium Universi.......Konfederacja wejdzie w koalicję z KO.Niepotrzebnie obnoszą się z łażeniem w koszulkach z nadrukiem ,,PiS PO samo zło.Głosząc swoje liberalne hasełka czekają że jak tylko trafi się szansa to i poglądy się zmienią. Nawet nie kochana dotąd przez nich UA  stanie się najwspanialszą instytucją,bo pomogła walczyć z PiS-em .PO też puszcza do nich perskie oczko i nawet okazuje się że ,,programy'' Konfederacji i PO są całkiem zbieżne.I jak tu nie wierzyć w cuda.

Obrazek użytkownika Alina@Warszawa

14-08-2023 [16:53] - Alina@Warszawa | Link:

Obrazek użytkownika NASZ_HENRY

14-08-2023 [17:40] - NASZ_HENRY | Link:

@alina

A co innego ma Bosak obecnie mówić? Po wyborach wejdzie w koalicję z tymi którzy dadzą więcej 😎

Obrazek użytkownika Jabe

14-08-2023 [10:07] - Jabe | Link:

Imigracja nie­legalna jest już nie­legalna i re­ferendum tego nie zmieni.

Obrazek użytkownika Ijontichy

14-08-2023 [08:54] - Ijontichy | Link:

No i dziś Błaszczak ujawnił czwarte pytanie,kto ciekawy niech se poszuka.
Ale obalił moją wersję o €€€....przynajmniej na chwilę...ile jeszcze pytań przed nami?

Obrazek użytkownika juur

14-08-2023 [09:46] - juur | Link:

„Czy popierasz wyprzedaż państwowych przedsiębiorstw?” brzmi co najmniej dziwnie w o ile pamiętamy jak JK i PMM aktywnie uczestniczyli w tym procederze.
Po drugie, jest trochę bezprzedmiotowe bo do "wyprzedaży" zostało bardzo niewiele a to co zostało to PMM ( Wielki Otwieracz obcych Montowni) w imię ochrony planety, nowego ładu, wyższego dobra, dynamicznego rozwoju......i tak zrobi co będzie chciał, by zlikwidować kolejną rodzimą branżę i w to miejsce otworzyć następną montownie.
W większości przypadków otwarcie montowni wiąże się z współfinansowaniem inwestycji  i gwarancjami braku konkurencji wewnętrznej. W zamian możemy dostarczyć wykształconych pracowników ( w kolonii mówią niewolników) bo produkty, technologia, rynki nie należą do nas ale nie możemy już rozwijać własnej branży by nie dopuścić do powstania potencjalnej konkurencji. Co potwierdzają oficjalne statystyki likwidowanych rodzimych przedsiębiorstw.
Pytanie powinno brzmieć:  " Czy popierasz likwidację narodowych  przedsiębiorstw?"
 

Obrazek użytkownika u2

14-08-2023 [13:28] - u2 | Link:

"wyprzedaży" zostało bardzo niewiele

Baju, baju. Komu chcesz mydlić oczy ? Macie chętkę na wyprzedaż strategicznych spółek skarbu państwa, których nie zdążyliście sprywatyzować typu LOT, PKP, KGHM czy Orlen.

Obrazek użytkownika Kaczysta

14-08-2023 [12:56] - Kaczysta | Link:

Pytanie referendalne nr.X
-Czy jesteś za przywróceniem karuzeli VATowskich?

Obrazek użytkownika Jabe

14-08-2023 [12:59] - Jabe | Link:

No właśnie – demagogia.

Obrazek użytkownika Kaczysta

14-08-2023 [13:50] - Kaczysta | Link:

Referendum nie Referendum, ale patrząc na chłodno wniosek jest jeden.
Od chwili oficjalnego rozpoczęcia kampanii wyborczej, czyli ogłoszenia terminu wyborów, PiS przejął inicjatywę i dyktuje warunki dyskusji. To tezy PiS Polacy wezmą pod uwagę, a nie bajdurzenie popychla Webera.

Obrazek użytkownika Alina@Warszawa

17-08-2023 [21:33] - Alina@Warszawa | Link:

Jest jeszcze jeden zamilczany w mediach problem, który świetnie nadawałby do rozstrzygnięcia w referendum w postaci pytania: 
13) Czy chcę, aby niemieckie firmy składowały odpady na terenie Polski?
14) Czy chcę, aby w Gietrzwałdzie, jedynym miejscu objawień Maryjnych w Polsce, powstało składowisko odpadów niemieckiej firmy Lidl, której włascicielem jest Niemiec o nazwisku Schwarz (Czarny)
https://dakowski.pl/poruszajac... 
https://ekspedyt.org/2023/08/1... 

Obrazek użytkownika sake3

17-08-2023 [22:08] - sake3 | Link:

To nie jest pytanie w referendum .Rząd musi wydać całkowity zakaz przywozu i składowania śmieci zza granicy.Samorządy musza mieć cofnięte prawo decyzji o składowaniu.Przykład Zielonej Góry świadczy o korupcji przy wydaniu zgody podejrzanej firmie której nawet nie dało się kontrolować ani egzekwować ustaleń umowy .Może  ogóle nie było umowy Podejrzana jest działalnośc marszałek Polak która rzekomo wydała zgodę.W kwestii Gietrzwałdu był pokazany film ze spotkania dziennikarek z władzami Gietrzwałdu którzy nie widzą nic zdroznego w powstawaniu największego w Europie składowiska odpadów.Sprawa naaje się do prokuratury.

Obrazek użytkownika Alina@Warszawa

18-08-2023 [00:18] - Alina@Warszawa | Link:

Dlaczego "To nie jest pytanie w referendum"? Ależ jak najbardziej, albo jeszcze bardziej! Skoro dotychczasowe przepisy są złe, to Suweren może sobie zażyczyć kategorycznej zmiany i wprowadzenia porządku w swoim domu. 
O tym, że tam gdzie Niemcy, tam jest szalona korupcja, powinno już wiedzieć każde dziecko w Polsce. Oni mają ponoć 10% odpis podatkowy na łapówki, czyli niejako w prawie mają zalegalizowane łapówkarstwo. Podejrzewam tylko, że łapówka, jako inwestycja, musi przynieść korzyść państwu niemieckiemu. Jakie niemieckie pieniądze poszły już dla PO - wiedzą tylko oni sami. Od 8 lat "skończyło się babci (Merkelowej) sr.nie", więc jesteśmy świadkami antypolskiego kociokwiku w niemieckich mediach w Polsce. Bo bez polskich, naszych pieniędzy w Niemczech może być biednie, szczególnie jak sobie zaproszą kolejne tabuny migrantów. 
Szkoda, że polskie media, o ile jakieś jeszcze się uchowały, nie wzywają do bojkotu niemieckich produktów, sklepów, firm, szczególnie właśnie LIDLA!

Obrazek użytkownika Czesław2

18-08-2023 [08:05] - Czesław2 | Link:

90% Polek bez Lidla i Biedronki? To co będą robiły?

Obrazek użytkownika Alina@Warszawa

19-09-2023 [01:25] - Alina@Warszawa | Link:

Ostatnio mam problem, który zawiera się w pytaniu:

Ciekawe, czy wyborcy Tuska są już tak odmóżdżeni, że zbojkotują referendum i skażą swoje dzieci i wnuki na pracę do śmierci? TVN-owi można pogratulować skuteczności w odmóżdżaniu wyborców PO i reszty opozycji.