Korupcja – paskudny efekt chciwości

Jeśli ktoś z moich czytelników i przyjaciół nigdy z korupcją się nie zetknął nich się postuka po głowie i jeszcze raz sięgnie do pamięci.

Były wiceminister MSZ, Piotr Wawrzyk, odwołany ze stanowiska w związku z aferą wizową, w tej chwili walczy o życie w warszawskim szpitalu. Jego stan określany jest jako bardzo ciężki. Najprawdopodobniej chciał on popełnić samobójstwo.
Zostawił list pożegnalny, gdzie napisał: ""Nie chcę i nie mogę żyć z piętnem łapówkarza, przestępcy. Po prostu sobie na to nie zasłużyłem!!!" - napisał. "Winnym tego, co robię, jest osoba, która nadużyła mojego zaufania i media, które w pogoni za sensacją i z przyczyn politycznych zrobiły ze mnie przestępcę".

Czy można powiedzieć, że tak reagują ludzie honoru? Co pan sądzi, panie marszałku Grodzki?

Korupcja jest wszechobecna i towarzyszy ludziom od momentu, kiedy zeszli z drzewa. Co nie znaczy, że zoolodzy nie widzą korupcji również wśród małp, ciągle jeszcze na tych drzewach żyjących.

Korupcja jest przestępstwem (229 k.k.: § 1. Kto udziela albo obiecuje udzielić korzyści majątkowej lub osobistej osobie pełniącej funkcję publiczną w związku z pełnieniem tej funkcji, podlega karze pozbawienia wolności od 6 miesięcy do lat 8.)

Jest wszechobecna. Za PRLu nikt o korupcji nie mówił. Jakby nie istniała. Za to istniały łapówki. Praktycznie niczego obywatel nie mógł załatwić bez dobrej łapówki.
Korpcja to wykorzystywanie swojego stanowiska, swojej pozycji w architekturze społeczeństwa, by odnieść osobiste korzyści.

W krajach Islamu bez łapówki, nazywanej bakszyszem nic się nie załatwi. Zresztą Koran to akceptuje, jako forma wspomagania bliźniego (taka hipokryzja w biblii Islamu?).

Nas, tych starszych z nas, komuna tak przyzwyczaiła do łapówek, że praktycznie każdy, kto chciał w jakimkolwiek urzędzie być załatwiony, nie szedł tam bez siateczki z dobrą czekoladą).
Zaraz sprawdzę ile lat ma marszałek Grodzki, zwany Koperciarzem... tak – urodzony w roku 1958, czyli jako dorosły, miał jeszcze dziesięć lat na to, by się w PRLu wyszkolić w systemie łapówkarstwa, zresztą do dzisiaj pospolitego w całej służbie zdrowia ( Pamiętacie? W 2007 marszałek Sejmu śp. Ludwik Dorn w temacie korupcji w medycynie, publicznie zapytał – "Pokaż lekarzu co masz w garażu")
Pan Grodzki, który uciekł przed sprawiedliwością, chowając się za immunitetem w Senacie, miał instytucjonalnie rozpracowany cału system łapówkarstwa, tak, by chorzy, lub ich rodziny, płaciły jak to się mówi – w kopercie do kieszeni – zwyczajową i sporą sumę, za to, by się dostać do państwowego szpitala. Gdzie wspomniany Grodzki był ordynatorem.

Nie będę już tu wymieniał więcej z imienia i nazwiska słynnych asów korupcji z polityki i urzędów, bo musiałbym napisać księgę grubości Biblii.

Dodam tylko, że w Parlamencie Unii Europejskiej odkryto wielką aferę korupcyjną sięgającą niemalże setki milionów dolarów, w którą zamieszani są europosłowie, i co najwstrętniejsze – z samego szczytu władzy. Ta afera korupcyjna jest obecnie skwapliwie zamiatana pod dywan.

Korupcja polityczna daje skorumpowanemu politykowi, albo funkcjonariuszowi państwowemu, osobiste korzyści materialne. Dlaczego taki człowiek, który teoretycznie powinien być postacią wzorową, daje się na takie przestępstwo naciągnąć?
To prosto – to wrodzona, albo nabyta chciwość, czyni z człowieka osobnika zdemoralizowanego.

Chciwość to potężny motor życiowy. Nie ma żadnych statystyk, które by powiedziały ilu z nas kieruje się w życiu chciwością. Podejrzewam, że sporo. Cynicy twierdzą, że można kupić każdego. Trzeba tylko znać cenę. I już.
Życie pokazało, że najbardziej chciwi są wspinający się do góry gołodupcy.
Właśnie się zastanawiam, ilu z kandydujących w najbliższych wyborach, pcha się do polityki wyłącznie dlatego, że nienawidzą porządnie pracować i zarobić tyle, by nie być głodnym, a może nawet stworzyć szczęśliwą rodzinę, tak by żona wreszcie przestała narzekać i w końcu zrobić sobie te hybrydowe paznokcie, a za te marne pięć tysiaków, to nawet nie ma na benzynę, nawet tyle, by tylko w niedzielę pojechać do kościoła. A tu, jak zostanę posłem, albo senatorem, to już będę miał gwarantowane co najmniej piętnaście tysiaków. Lecz to tylko przekąska przed zupą i daniem głównym. Jakie lody będę mógł kręcić stając się posłem. Jak będę sprytny i będę darł mordę, jak na przykład taki Kazimierczak, albo będę bucem, jak taki Nitras (ten szef kampanii wyborczej PO. Wiecie ile na takiej kampanii można zarobić?! Co najmniej dużą bańkę.), to może nawet trafię do rady nadzorczej w jakimś Orlenie, albo KGHM. I BĘDĘ ROBIĆ ZA GRUBĄ KASĘ TO, CO NAJBARDZIEJ LUBIĘ. CZYLI NIC.
Ktoś może zaprzeczy, że potężny procent idzie do polityki, nie by pracować dla dobra państwa i obywateli, tylko wyłącznie po to, by karmić swoją ciągle wściekle głodną chciwość?

W naszej religii chciwość jest grzechem ciężkim. Konkretnie jest na drugim miejscu w swojej paskudności w grupie siedmiu grzechów głównych. Przypomnę: pycha, chciwość, nieczystość, zazdrość, nieumiarkowanie w jedzeniu i piciu (pozdrawiam wszystkich tłuściochów i opojów!), gniew i lenistwo.
Św. Bernard z Clairvaux, kolejny Doktor Kościoła, który specjalizował się w tych ludzkich ułomnościach, sklasyfikował te wszystkie ludzkie paskudztwa, kategorycznie stwierdził – a ja w pełni się z nim zgadzam – że najpotworniejszymi wadami homo sapiens jest własnie pycha i chciwość. Oba te defekty ludzkiej osobowości prowadzą do kompletnego upadku.
Jak święty napisał: "[...] pewni ludzie „schodzą” po stopniach pychy [i chciwości – jk] osiągając wreszcie stan „śmierci duszy”. Człowiek „umarły na duszy” – „żywy trup” zaczyna się „rozkładać” tracąc powoli, ale nieubłagalnie to, co można nazwać resztką jego człowieczeństwa, stając się coraz bardziej „trupem” i to tak dalece, [...], że aż, w pewnym momencie „już cuchnie”. Ten stan jest czymś najgorszym, co może nas spotkać, szczytem nieprawości i niegodziwości, a zarazem nieodwracalną, całkowitą degeneracją duchową i moralną człowieka."

Chciwość, to paskudztwo, istniała zawsze. Lecz cóż takiego się stało, że teraz, na początku XXI wieku, przyjęła ona rozmiary wprost gigantyczne. Czy jest to związane z upadkiem cywilizacji i kultury? Czy może z uwiądem chrześcijaństwa, gdzie nawet papież przestał być pasterzem wiernych. A moralność i etyka stały się słowami śmiechu wartymi.
Jest nawet odwrotnie – im ktoś jest bardziej amoralny, już takim "żywym trupem", jak to nazywa wielki Doktor Kościoła, tym jest bardzo z tego dumny, a ci, co go znają, podziwiają go. Mówią z zazdrością: - Jaki zaradny!

Coś pękło we wielu społeczeństwach świata. Nagle ludzie przestali być powszechnie uczciwi, przyzwoici, empatyczni i pełni współczucia dla nieszczęsnych. A system, który własnie się buduje, gwarantuje, że nikt nie odpowiada już za zło, które czyni.
Próba samobójcza ex-wiceministra Wawrzyka, jest dziś czymś tak niespotykanym i szokującym, bo ludność juz zapomniała, czym jest honor. Przyzwyczailiśmy się, że złoczyńcy są nie tylko tolerowani, ale nawet ochraniani przez władzę, a nawet przez – co jest najpotworniejsze – przez wymiar sprawiedliwości.

Czy da się żyć w takim świecie na dłuższą metę? Przecież wtedy wszystko się rozsypie i nawet nie potrafimy sobie wyobrazić, jak to może się skończyć.

Zło ponad dobrem... Paskudztwo ponad pięknem. Kłamstwo nad prawdą...
Kurwa a nie kobieta lekkich obyczajów.
 

Forum jest miejscem wymiany opinii użytkowników, myśli, informacji, komentarzy, nawiązywania kontaktów i rodzenia się inicjatyw. Dlatego eliminowane będą wszelkie wpisy wielokrotne, zawierające wulgarne słowa i wyrażenia, groźby karalne, obrzucanie się obelgami, obrażanie forumowiczów, członków redakcji i innych osób. Bezwzględnie będziemy zwalczali trollowanie, wszczynanie awantur i prowokowanie. Jeśli czyjaś opinia nie została dopuszczona, to znaczy, że zaliczona została do jednej z wymienionych kategorii. Jednocześnie podkreślamy, iż rozumiemy, że nasze środowisko chce mieć miejsce odreagowywania wielu lat poniżania i ciągłej nagonki na nas przez obóz "miłości", ale nie upoważnia to do stosowania wulgarnego języka. Dopuszczalna jest natomiast nawet najostrzejsza krytyka, ale bez wycieczek osobistych.

Komentarze

Obrazek użytkownika jazgdyni

18-09-2023 [11:42] - jazgdyni | Link:

@u2

Ja używam JEGO języka i trzask-prask Oleś się gotuje na dużym ogniu bardzo szybko. Twoja metoda kpienia i sarkazmu zajęła w moich komentarzach aż 80 wymian zdania.  To jest mało ekonomiczne nawet jak masz czas całego wszechświata.

Ps. A może to takie wasze zaloty?

Obrazek użytkownika tricolour

18-09-2023 [14:09] - tricolour | Link:

@jzg

Ty się koleżko nie przechwalaj, bo wystarczy jedna ropucha i ledwo trzymasz się ściany. Więc zwyczajnie doceń, że nie dobiłem kaleki.

Obrazek użytkownika u2

18-09-2023 [14:11] - u2 | Link:

to takie wasze zaloty?

Nie szukam seksualnych przygód w sieci. Uważam, że nawet taki fałszywy przyjaciel jak trick zasługuje od czasu do czasu na dobre słowo. To że pieni się z jakichś niezrozumiałych powodów akurat na NB to widać gołym okiem. Ale ta przypadłość pienienia się jest typowa dla totalniaków w różnorakich mediach. Wpadają w jakiś trans, gadają nie na temat, od rzeczy, z samym sobą. Mają takie koślawe wyobrażenie swoich adwersarzy. No, bawi mnie to niepomiernie :-)

Obrazek użytkownika jazgdyni

19-09-2023 [05:01] - jazgdyni | Link:

@u2

taki fałszywy przyjaciel jak trick zasługuje od czasu do czasu na dobre słowo. 

Widzę, że dusza dobrego chrześcijanina (samarytańska) przeważa nad naukowym rozsądkiem. Zanim podejmie się działanie leczące pacjenta, obowiązkowo należy postawić diagnozę. Ten przypadek to chorobliwy narcyzm, dodatkowo zaburzony PTSD z dziecięcej traumy. W twoim podejściu do chorego, co nazwałbym ping-pongiem, takie przekomarzanie może trwać w nieskończoność. A trzeba cenić swój czas. Prawda? Poza tym, czy masz kwalifikacje, by prowadzić terapię na dosyć pospolitym, ale grubym przypadku?

Obrazek użytkownika u2

19-09-2023 [07:14] - u2 | Link:

dusza dobrego chrześcijanina (samarytańska)

Tyle, że ja nie jestem chrześcijaninem. Zauważyłem, że trick pisze kolego, przyjacielu, a potem padają najgrubsze epitety. Ja piszę kolego, przyjacielu, a nawet kochany (tak jak mawiali w kabarecie Elita z Wrocka), ale nie używam epitetów. Zawsze jest szansa, że zbłąkana duszyczka kiedyś odnajdzie właściwą drogę i postanowi odpokutować swoje grzechy :-)

Obrazek użytkownika jazgdyni

19-09-2023 [07:26] - jazgdyni | Link:

@u2

Uważaj. Obcowanie z patologią może zaszkodzić. Nawet się nie zorientujesz jak zaatakuje od tylca.

Obrazek użytkownika u2

19-09-2023 [07:44] - u2 | Link:

Miałem do czynienia z patologią wiele razy. Ten trick to taki internetowy patus, niebezpieczny o tyle, że jest zdolny do każdej podłości. Nie oznacza to jednak, że to my mamy się do niego dostosowywać, a nie on do nas :-)

Obrazek użytkownika tricolour

19-09-2023 [08:51] - tricolour | Link:

@jzg & U2

Nie zachowujcie się jak stare cioty - kto atakuje, ten godzi się obrywać. Więc obrywacie, a ze wspólnego lizania ran wynika, że bolało.

Więc na drugi raz gdy wam przyjdzie do głowy epitet pod moim adresem lub aluzja czy inna insynuacja, to załóżcie od razu, że dostaniecie za to po pyskach wedle mojego uznania.

To są proste sprawy.

🤣

Obrazek użytkownika u2

19-09-2023 [08:59] - u2 | Link:

Kolego trick, każdy sądzi innych po sobie :-)

Obrazek użytkownika tricolour

19-09-2023 [09:02] - tricolour | Link:

@u2

Kolega - brzmi dobrze. No i oczywiste jest, że każdy sądzi po sobie 

Obrazek użytkownika u2

19-09-2023 [09:05] - u2 | Link:

Kolego trick, powoli, powoli, dociera do ciebie kim jesteś :-)

Obrazek użytkownika tricolour

19-09-2023 [09:10] - tricolour | Link:

@u2

Na razie dociera do mnie tylko twój smród starego capa.

😛

Obrazek użytkownika u2

19-09-2023 [09:32] - u2 | Link:

Kolego trick, to może wyjdź z pomieszczenia, w którym przebywasz i przewietrz się :-)

Obrazek użytkownika tricolour

19-09-2023 [11:14] - tricolour | Link:

@u2

Tu nie chodzi o "może" - trzeba mieć pewność czyli dwa metry ziemi nad tobą. Wtedy smród ustanie.

🤣

Obrazek użytkownika u2

19-09-2023 [11:33] - u2 | Link:

Kolego trick, bezpieczna odległość od ciebie to 102 m. 100 w linii prostej i 2 metry w dół :-)

Obrazek użytkownika tricolour

19-09-2023 [12:32] - tricolour | Link:

@u2

Bardzo mnie cieszy, że zauważasz potrzebę niezbliżania się do mnie. Nie pozostało zatem nic innego, byś odsunął się na bezpieczną - dla swego życia - odległość.

Obrazek użytkownika Tomaszek

18-09-2023 [22:09] - Tomaszek | Link:

A teraz zamiast się zesrać to się rozpłakało.
Informatyku za dychę , nawet się do strony na której "trzymasz" zdjęcia nie umiesz zalogować , chujami walisz co drugi post jak ci się zasrają bajery , wypisujesz jakieś bzdety z pały wyssane na temat mojej rodziny i mnie , obalasz wszystkie zasady fizyki i matematyki , których tkniesz , Mitoman i złamas jesteś  i tyle . A co zrobić z felgą czterdziestką to ci już pisałęm . tylko nie płacz że nie możesz bo opon takich nie ma .

Obrazek użytkownika tricolour

19-09-2023 [12:49] - tricolour | Link:

@tomaszku

To wszystkie moje winy? Wspaniale, dziękuję ci z całego serca gdyż mam je teraz jak na dłoni bez jakichkolwiek poszukiwań i pracy z mojej strony.

Jestem też bardzo zadowolony, bo wyraźnie widać, że idę prostą drogą do nieba.

😛

Obrazek użytkownika Tomaszek

20-09-2023 [01:03] - Tomaszek | Link:

W pi...du nie do nieba .

Obrazek użytkownika sake3

17-09-2023 [17:59] - sake3 | Link:

@Tricolour......No,już nikt bardziej od pana nie interesuje się cudzym życiem,przeciwnikami politycznymi i ich rodzinami.I robi to w najbardziej ordynarny sposób.Świadczy to jak najgorzej o panu,nie o tych którym pan ubliża.

Obrazek użytkownika tricolour

17-09-2023 [19:39] - tricolour | Link:

@sake

Ordynarny? Przecież miałaś taką zabawę ze znajomymi, że przychodzili do ciebie jak do cyrku.

Ty nawet kłamać nie umiesz...

Obrazek użytkownika sake3

17-09-2023 [19:49] - sake3 | Link:

@Tricolour.......Oczywiście,że mamy ze znajomymi zabawę czytając pana idiotyzmy,nawet więksżą niż w cyrku wyleniały tygrysie..

Obrazek użytkownika tricolour

17-09-2023 [20:08] - tricolour | Link:

@sake

To wspaniale!

A gdy piszę do ciebie twoimi słowami, pełen twojej miłości bliźniego ty "bezczelny wypierdku", to ci twoi znajomi, śmiejąc się do rozpuku, czy aby na pewno śmieją się z wyleniałego tygrysa? Bo ja bym takiej pewności nie miał. Im bardziej by się śmiali, tym moja pewność by przygasała...

Obrazek użytkownika sake3

17-09-2023 [20:22] - sake3 | Link:

@Tricolour.....Oczywiście,że się śmieją,bo czymże jest bezczelny wypierdek wobec pana inwektyw tu na NB czy wrzasków pańskich duchowych kolegów -Lempartowej,Hołdysa,Tuska,babci Kasi...

Obrazek użytkownika tricolour

17-09-2023 [20:46] - tricolour | Link:

@sake

Lempartowa i Hołdys to ci twoi znajomi? No to rzeczywiście cyrk...

😛

Obrazek użytkownika paparazzi

17-09-2023 [19:48] - paparazzi | Link:

Sake a co było jak  Barbara Blida  posłanka SLD postrzeliła się śmiertelnie w trakcie rewizji ABW?

Obrazek użytkownika sake3

17-09-2023 [20:02] - sake3 | Link:

@Paparazzi......Co było? Awantura,że policja przyszła zbyt wcześnie,a pismaki twierdzili,że została przez zatrzymującą policjantkę zabita choć sledztwo tego nie wykazało Funkcjonariuszka popełniła jedynie ten błąd.,że pozwoliła jej samej wejść do łazienki co wykorzystała pani Blida strzelając do siebie.

Obrazek użytkownika Tomaszek

17-09-2023 [21:47] - Tomaszek | Link:

Bo każdo ślunska dziołcha ma w haźlu giwera .

Obrazek użytkownika jazgdyni

18-09-2023 [00:47] - jazgdyni | Link:

@u2, @sake i reszta

Pięknie oracie to bagniste i śmierdzące poletko. Zapewniam, że gdybyście to kontynuowali, to on zawsze będzie miał ostatnie słowo. Choć coraz bardziej rozpieklony. Więc uważajcie, bo w końcu się podrapie i wyląduje na OIOMie jako niedoszły samobójca. Dlaczego jego kompulsywna potrzeba pseudo-satyrycznego kpienia jest u niego dominująca? Oczywiście za głupi, by być agentem, więc rządzi nim jego sylwetka psychologiczna: - przyjaciel kolegi @u2 po traumie z dzieciństwa, kiedy ojciec w zimnym i cuchnącym garażu zmuszał go do nawijania cienkim drucikiem cewek elektrycznych, gdy on już w głowie miał tylko swą cewkę moczową, spowodował, że wyrosło chłopię - klasyczny narcyz. Oni zawsze muszą mieć ostatnie słowo, bo przecież, gdy inni to śmiecie, na które przecież sprawiedliwie może spoglądać z góry. To ten kompleks zdegenerowanego narodu - Uberalles.
Wkrótce będę o narcyzach pisać, więc dalej tematu nie rozwijam.

Pa, pa

Obrazek użytkownika Tomaszek

18-09-2023 [00:56] - Tomaszek | Link:

JzG
Pewnie zrobi to metodą "weż koło i się walnij w czoło " ( w orygianale walnij było je...nij) .Podobno ma felgi czterdziestki , to pewnie zadziała .

Obrazek użytkownika tricolour

16-09-2023 [10:20] - tricolour | Link:

"Winnym tego, co robię, jest osoba, która nadużyła mojego zaufania i media..." - krętacz z tego samobójcy. 

Gdyby napisał, że nie może żyć z piętnem winy więc decyduje się (on podejmuje decyzję i się decyduje) na ostateczny krok, to może miało by to związek z honorem. Słaby zresztą, bo winny by żył, a niewinny nie.

Poza tym nieudane samobójstwo ma wymiar bycia trochę w ciąży. Takiej farsy, manipulacji, by współczucie zajęło miejsce dociekania winy. 

I co? Niewinny, naiwny i niedowidzący, co się dzieje był przez lata? 

Dopiszę jeszcze, że wyliczanka ludzi i instytucji skorumpowanych i zestawienie ich z husarskim honorem naszego niedoszłego, rodzimego samobójcy legitymizuje korupcję - tak długo jak cię nie widzą, kradnij ile możesz, całymi latami, a gdy sprawa się wyświetli, to pisz płaczliwy list i targaj się - oczywiście nieudanie, frajerem nie jesteś - na życie. Tak zostaniesz CZŁOWIEKIEM HONORU.

Obrazek użytkownika sake3

16-09-2023 [13:09] - sake3 | Link:

Eva Kaili, Tarabella, Andrea Cozzolino,Panzeri ,Maria Andrea gdziez teraż oni są? W więzieniach gdzie ich miejsce? Skądże znowu! Brylują w w Brukseli jak dawniej,debatują ,walczą o praworządność w Polsce decydują o sprawach innych państw.,napominają,pouczają. Z podniesionym czołem,bez wyroków i bez wstydu.Zresztą jest ich grubo więcej,ale wszelkie ich afery już zamieciono pod dywan i z powodzeniem oraz przyzwoleniem europarlamentu mogą nadal uprawiać swój korupcyjny proceder.Paniusi Kaili w karierze nie przeszkodziło nawet przeszukiwanie jej mieszkania i znalezienie tam tysięcy euro niewiadomego pochodzenia ani spektakularna pogoń policji za jej ojcem uciekającym z pieniędzmi.Korupcja więc nawet jeśli nie jest jeszcze uznana za cnotę to w każdym razie za zjawisko normalne i przyjęte.Czy u nas ktoś był oburzony jak syn Tuska przenosił w reklamówce z Biedronki 600000euro łapówki? Nawet zainteresowania żadnego nie było oprócz tego że podziwiano wytrzymałośc uszu w biedronkowych  torbach .

Obrazek użytkownika Warmia

16-09-2023 [18:16] - Warmia | Link:

Szkodliwe, to delikatnie powiedziane. PiS nie może zrobić takich porządków o jakich mówimy, bo by ich już nie było. Paradoksalnie nad ich bezpieczeństwem czuwają ludzie, którzy pilnowali bezpieczeństwa Lecha Kaczyńskiego, którzy nimi gardzą i ich nienawidzą, czekają na znak. PiS pracuje cały czas w takich warunkach, misterna  gra. Zrobią czysteczkę, pewnie malutką, bo tamci się zakiwali. 

Obrazek użytkownika Siberian Husky Dog

16-09-2023 [20:49] - Siberian Husky Dog | Link:

Wydłubali pseudo aferę z dupy i wystawili najsłynniejszego w Polsce łapówkarza do gromienia "korupcji". Czy można być większym idiotą by coś takiego wymyślić?
Kaczyński niech siedzi cicho w bujanym fotelu,chrupie popcorn, głaska kota i do wyborów pozwoli tym debilom kombinować.

W TVN24 ekspert właśnie przed chwilą wyjaśniał telewidzom stacji, że uniesiona łopata, to w języku imigrantów gest powitalny i oznacza "witaj bracie idę do pracy".

https://pbs.twimg.com/media/F6Fw8tJXMAArT_P?format=png&name=small

Obrazek użytkownika Imć Waszeć

16-09-2023 [21:54] - Imć Waszeć | Link:

Afera wcale nie jest dmuchana. To ludzie, którzy uważają, że zdobyli władzę są dmuchani przez deep state, który już w 1989 dogadał się z "deepstatem" Wujem Samem. Obecnie jest to już drugie, trzecie, a nawet czwarte pokolenie tych cwaniaków. Żadne organizacje o zasięgu europejskim, a nawet krajowym, żadne mafie i loże - dymie nas mozaika maleńkich grup kolesiowskich na podobnej zasadzie jak się nagle pokazują pasożyty w martwej sarnie. O dziwo w obronie PIS stanął nawet Onet, bo nawet tam to widać:
https://www.youtube.com/watch?...

Obrazek użytkownika Siberian Husky Dog

16-09-2023 [22:13] - Siberian Husky Dog | Link:

Grodzki o korupcji, Tusk o uczciwości, Nowak o biznesach, Nitras o kulturze, Karpiński o odpadach, Gawłowski o melioracji, Giertych o sprawiedliwości, Szczerba o wojsku, Ochojska o bezpieczeństwie, Sterczewski o komunikacji.
Jakie środowisko, tacy eksperci.

Obrazek użytkownika Imć Waszeć

16-09-2023 [22:35] - Imć Waszeć | Link:

A co to ma za znaczenie? Gdyby mówiło się w Polsce prawdę, to ludzie nie musieliby jak za czarnej komuny sięgać po trzecie obiegi informacji. Nie ma znaczenia o czym się mówi i kto to mówi: władze mają być czyste jak łza, a politycy mogą sobie wyciągać co zechcą, bo tak działa prawdziwa demokracja. Jeśli jednak sam ślad afery, no albo od bidy aferki, w mediach czyni takie spustoszenie, to na pewno nie jest związane z tym kto i co mówi na opozycji. Po przekazie dnia, walce z ludźmi, a nie z ich poglądami (bo on w szkole nasikał do kaktusa!), cenzurze, korytowaniu przekazu i odwracaniu kota ogonem od wszelkich zarzutów co nas jeszcze czeka? PRL-2?

Obrazek użytkownika Warmia

16-09-2023 [23:24] - Warmia | Link:

Władza ma być czysta jak łza. Ja nie jestem czysta jak łza.

Obrazek użytkownika u2

16-09-2023 [23:41] - u2 | Link:

Władza ma być czysta jak łza

Od zawsze była korupcja, więc o czystość władzy powinny dbać odpowiednie służby typu CBA. Dlatego pełomafia zamierza zlikwidować tę służbę, aby nikt ich nie ganiał za ustawki.

Obrazek użytkownika Tomaszek

18-09-2023 [01:06] - Tomaszek | Link:

Husky
A czy nie sądzisz że Grodzki to zbój nie łapówkarz . Wymuszenie pod groźbą utraty życia lub zdrowia , tak to się a UK klasyfikuje .

Obrazek użytkownika jazgdyni

18-09-2023 [09:15] - jazgdyni | Link:

@Tomaszek

Trafna uwaga. Pewnie dobry sąd trzymałby się przestępstwa korupcji, ale niestety, u nas korupcja przestępstwo z art. 229 k.k. może maksymalnie być ukarana 8 latami więzienia. Sędzia oczywiście mógłby draniowi dać jeszcze milionową karę pieniężną. A także oskarżyć (to prokuratura) o kierowanie grupą przestępczą.

Obrazek użytkownika Tomaszek

18-09-2023 [23:43] - Tomaszek | Link:

JzG
Wszystko zależy od kwalifikacji i argumentacji oskarżyciela . Nasze sądy i prokuratura już takie prawnicze kamasutry konstruowały że rozbój czy wymuszenie pod groźbą  i art 286 kk wydaje się nad wyraz klarowny i pasujący .

Obrazek użytkownika Warmia

16-09-2023 [22:24] - Warmia | Link:

Dymie, bo walczą o życie, a do tej pory byli pewni swojej wygranej. Pisaki nam się wydają safandułowaci, ale jak na warunki i możliwości są dobrzy i coraz bardziej skuteczni. Pracują po cichu, wolno - bo oni też walczą o więcej niż swoje życie. Szkoda, że nie możecie zobaczyć wściekłości resorciaków z MSZ jak powoli zaczyna się palić pod dupami i to oni płomień podłożyli. A że nie ich dupy miały płonąć upss - to jest właśnie misterna robota.

Obrazek użytkownika Imć Waszeć

16-09-2023 [22:38] - Imć Waszeć | Link:

No tjaaa, tak walczą o życie jak słynny biznesmen Mazur z USA, albo inny Żagiel. Resorciaki już dogadują się z kim trzeba, na przykład z Niemcami, bo ktoś uparł się i dba żeby oni mieli dobrą cenę pracując nadal w resorcie. Jeśli ktoś coś z tego rozumie, to chyba trąba.

Obrazek użytkownika jazgdyni

18-09-2023 [00:52] - jazgdyni | Link:

@Imć Waszeć

To - kto kogo i kto nad kim - to wafelek, albo cebulka - struktura wielowarstwowa, i kolejne poziomy są niewidoczne dla tak zwanego pospólstwa.
O tym będzie w tekście "Informacja i ściema". Wkrótce.

ps. Dzisiaj niestety ściema panuje. Znacie ostatnie sensacje o UFO?

Obrazek użytkownika Imć Waszeć

19-09-2023 [16:01] - Imć Waszeć | Link:

@jazgdyni, wielu felietonistów już zauważa, że Polska to nie jest państwo jakichś wielkich loży, organizacji typu Opus Dei i wiecznie wścibskich służb, tylko grupek dobrze zadomowionych cwanych kolesi, którzy żerują na byle GWnie byle się tylko samemu nachapać. Mało to imponujące, ale jakże trafne w świetle ostatnich wydarzań. Często takie grupy tworzą się w oparciu o znanego polityka, wszechwładnego urzędnika państwowej a nawet lokalnej administracji lub bezwzględnego i cwanego prawnika, co sprawia, że są nielikwidowalne w normalnym trybie działania trybów państwa. Potrzeba nie lada wygibasów, żeby najpierw takiego zwornika, centralnego kolesia odessać od struktur państwa, a dopiero potem zgnoić po kolei całą grupę. Podobnie jest na Ukrainie. Ostatnio wydarzyło się wiele rzeczy, których nie powinno być w państwie poważnym, dlatego mam obawy, że zwalczenie korupcyjnego syfilisa może nastąpić dopiero w obliczu obcej napaści.
Polecam też film: "Jak bronić Polski? Na Wiśle czy na granicy? Zdrada tajemnicy państwa? - Marek Budzisz i P. Zychowicz": https://www.youtube.com/watch?...

PS: Lewactwo i liberalstwo zajmuje się obecnie tym, o czym mówił Łazuka w znanym filmie. Ale to podobno jest dobre dla "prywatnych" mediów... Film poglądowy prezentuje jak to można rozumieć: https://www.youtube.com/watch?...

Obrazek użytkownika Jan1797

19-09-2023 [17:16] - Jan1797 | Link:

 Przepraszam, że wtrącę,
- Marek Budzisz i P. Zychowicz"? https://www.youtube.com/watch?... 
. Nijak tu doszukać się powyższych wniosków, chyba przypadkiem spisanych? Bo Pan Budzisz lakonicznie i ciekawie o ujawnionych tajemnicach w okolicy 28 minuty raczej Waszeci przeczy. Co warto odnotować w kręgach skąpo przyjaznych i niezrozumiałych racji z powodu bytowania po prawej od źródeł.

Obrazek użytkownika Hornblower

16-09-2023 [22:05] - Hornblower | Link:

Korupcja to przecież nie tylko przynoszenie kasy w przysłowiowych kopertach czy reklamówkach z Biedronki. To także powszechne ustawianie konkursów i dawanie swoim na nikomu niepotrzebne rzeczy dziesiątek i setek milionów złotych (najbardziej znane ostatnio przypadki to Narodowe Centrum Badań i Rozwoju, ale są i inne). To wydawanie następnych setek milionów złotych na niezgodne z celami, regulaminami i procedurami wydatki w "swoich" miejscowościach i okręgach wyborczych, jak z Funduszu Sprawiedliwości czy Funduszu Leśnego. To przepuszczanie kolejnych setek milionów złotych w ustawianych pseudo przetargach. To obsadzanie tysięcy niepotrzebnych za to sowicie opłacanych stanowisk dyletantami z własnej partii i własnych rodzin. To finansowanie z państwowych funduszy inwestycji w "swoich" samorządach. To przekupywanie stanowiskami posłów i radnych strony przeciwnej, byle utrzymać koryto we własnych rękach. To futrowanie przez państwowe spółki "swoich" i "zaprzyjaźnionych" klubów sportowych, czym co niektórzy nawet się chwalą, na tym forum także. To naginanie przepisów prawa dla "swoich" i "znanych". To powszechna bezkarność osób skorumpowanych - ile wyroków skazujących skorumpowanych polityków PO i PSL zapadło za rządów "szeryfa" Ziobry? I oto Polska właśnie. Czy w kwestii poziomu korupcji PiS czymś się różni od PO, PSL i Lewicy? Jeśli tak, to raczej zwiększeniem jej poziomu.

Obrazek użytkownika Warmia

16-09-2023 [22:35] - Warmia | Link:

No chcieli skazać Giertycha i chłop zapadł w śpiączkę....i wybudził się cudownie we Włoszech. Potrzebny czas , Pisaki znają przeciwnika, bo oni to jakby także z nich i dzięki, że tak jest bo znają się na bandyckich metodach i dopóki muszą kluczą, lawirują, nie stać nas na kolejny Smoleńsk. Cierpliwość i przypomnijcie sobie jak Wiśniowiecki nie wyobrażał sobie dogadać się z tą hołotą kozacką. Z kim się da dogadać trzeba się dogadać, a zdrajcę za Smoleńsk musimy ukarać, bez tego nie ruszymy.

Obrazek użytkownika jazgdyni

18-09-2023 [00:58] - jazgdyni | Link:

@Hornblower

Przeróżne odmiany korupcji, czyli po prostu nieuczciwości w stosunkach między lódzkich, rosną jak grzyby po deszczu. Czy to Lampedusa, leki, które państwo dotuje,. czy ukraińskie zboże, zawsze znajdą się tacy, co zarobią przy tym lewą kasę. Bardzo mi zaimponowała już w 1990 roku inwencja i twórczość garbatonosych cwaniaczków ART - B.

Obrazek użytkownika jazgdyni

16-09-2023 [23:50] - jazgdyni | Link:

@@@

Ja się przychylam do teorii wielu ekspertów, że mamy tu do czynienia z dążeniem tych paru zarażonych czystym bolszewizmem najbogatszych tego świata (a wzbogacili się niemalże błyskawicznie, bo Big-Tech z Doliny Krzemowej praktycznie nie ma wysokich kosztów, tylko czysty zysk) do odtworzenia jakiejś odmiany feudalizmu.
Tu oczywiście ważne dla nich jest zepsucie we wielu aspektach jakości obywateli w cywilizacji łacińskiej. Konsumeryzm, libertynizm, odbieranie umiejętności rozumowania i wnioskowania korzystając z najnowszych cyfrowych technologii (sam na przykład, gdy zgubię jakieś nazwisko, czy fakt, to już w pamięci nie szukam, tylko stukam na Googlach i Wikipedii). Nawet moi znajomi profesorowie, zawsze dotychczas trzeźwo myślący teraz poddają się sile wyrafinowanej propagandy i inżynierii społecznej. A to powoduje silny relatywizm na poziomie intelektualnym.
Trudno jest odbudować autorytety i wiarygodność. Zaczyna panować podejście do władzy z dziedziny wszyscy kradną. A wg. mnie, tak po prawdzie, trzeba intensywnie szukać takiego modelu sprawowania władzy, by właśnie konserwatyści stali się krystalicznie czyści i sami bez przerwy, poprzez potwierdzanie kwalifikacji i szczerą otwartość na opinię publiczną, ukształtowali sobie pancerz na wrogą nieustanną propagandę, fejki i pomówienia. 
No i wreszcie musi być coś ostatecznie zrobione z wymiarem sprawiedliwości. Jeżeli nasi wrogowie mają poczucie bezkarności, to będą cały czas bardzo brudno walczyć

Obrazek użytkownika Siberian Husky Dog

17-09-2023 [19:31] - Siberian Husky Dog | Link:

Dzisiaj już chyba można śmiało napisać, że "Afera wizowa" to kolejny kapiszon. Poziom wiewiórki, Seby z seicento, dwóch wieżowców i maili Dworczyka. Swoją drogą kiedyś Wehrmacht palił ogniem i mieczem, a teraz onet ma siłę rażenia jak Kidawa w konkursie czytelniczym.

Obrazek użytkownika jazgdyni

18-09-2023 [00:59] - jazgdyni | Link:

;-)))))))))))))

Obrazek użytkownika wielkopolskizdzichu

18-09-2023 [23:05] - wielkopolskizdzichu | Link:

Sienkiewicz o takich jak jazgot pisał: diabeł ubrał się w ornat i ogonem na mszę dzwoni.

Strony