Najpierw „Moskwa”, teraz „Mińsk”

Ukraina potrzebuje nowego znaczka pocztowego

Oczywiście Rosja posiada swoją wspaniałą Flotę Czarnomorską
Zabrakło mi słowa "jeszcze"

W nocy 13 września okupacyjne „władze” Sewastopola zgłosiły  pożar w zakładach remontowych statków  w rejonie Kilen-Bałki, Ministerstwo Obrony Rosji ogłosiło atak rakietowy i bezzałogowych łodzi, dwa statki zostały poważnie uszkodzone na skutek uderzenia rakiet wystrzelonych z ukraińskich bombowców Su 25.
Rosyjscy blogerzy na telegramie  poinformowali, że w stoczni w okupowanym Sewastopolu  uszkodzone zostały dwa statki :  duży okręt desantowo-desantowy klasy Ropucha i okręt podwodny klasy Kilo. 
Inny rosyjski kanał Telegram Baza napisał, że w wyniku ataku bardzo poważnie uszkodzony został duży okręt desantowy „Mińsk” i okręt podwodny z napędem spalinowo-elektrycznym „Rostów nad Donem”.

Jak wierdzi rosyjski MON -Dwa okręty rosyjskiej Marynarki Wojennej przechodzące naprawy w zakładach w Sewastopolu i uszkodzone w wyniku ataku rakietowego zostaną w pełni odrestaurowane i będą nadal służyć Siłom Zbrojnym Federacji Rosyjskiej 

ps.
Odrestaurowuje się zabytki, więc to słowo chyba nie zostało użyte przypadkowo.....Jako pomniki klęski specoperacji?
"(...) i będą nadal służyć Siłom Zbrojnym Federacji Rosyjskiej - Mińsk jako kontener na śmieci na pobliskim poligonie a Rostów nad Donem jako zbiornik na szambo przy centrali sztabu."
No i zajebiście.
Niech wywalą kupę kasy na kilkuletni remont starych jednostek, które w tej wojnie i tak nie wezmą już udziału. A że remonty im nie idą (patrz słynny turbo-weglowy lotniskowiec), to może być tylko śmiesznie.

 

Forum jest miejscem wymiany opinii użytkowników, myśli, informacji, komentarzy, nawiązywania kontaktów i rodzenia się inicjatyw. Dlatego eliminowane będą wszelkie wpisy wielokrotne, zawierające wulgarne słowa i wyrażenia, groźby karalne, obrzucanie się obelgami, obrażanie forumowiczów, członków redakcji i innych osób. Bezwzględnie będziemy zwalczali trollowanie, wszczynanie awantur i prowokowanie. Jeśli czyjaś opinia nie została dopuszczona, to znaczy, że zaliczona została do jednej z wymienionych kategorii. Jednocześnie podkreślamy, iż rozumiemy, że nasze środowisko chce mieć miejsce odreagowywania wielu lat poniżania i ciągłej nagonki na nas przez obóz "miłości", ale nie upoważnia to do stosowania wulgarnego języka. Dopuszczalna jest natomiast nawet najostrzejsza krytyka, ale bez wycieczek osobistych.

Komentarze

Obrazek użytkownika Pers

13-09-2023 [18:18] - Pers | Link:

@huski
Ukraina może już tylko znaczki drukować :))))))
Czołgów nie wydrukuje.

Obrazek użytkownika Tezeusz

13-09-2023 [22:23] - Tezeusz | Link:

@Rus gówno
A może tobie wydrukuje..rozum...

Obrazek użytkownika spike

14-09-2023 [00:44] - spike | Link:

Tobie @pampersie nie wstyd?
Ze twój Putin żebrze o pomoc taki gówniany kraj jak Korea Pł. o pomoc militarną ?
to może tylko jedno oznaczać, skończy się twoje źródełko rubelków, będziesz się musiał wypinać komuś innemu, Łukaszenka?
ale z ciebie pacan :))))))))))))))

Obrazek użytkownika Pers

14-09-2023 [02:44] - Pers | Link:

@spajk
Jak na razie to żebrze tylko klaun.

Obrazek użytkownika tricolour

14-09-2023 [07:11] - tricolour | Link:

Jeśli nawet, to skutecznie: wczoraj dwa okręty zjarane, dziś jednostka wojskowa, też na Krymie, a wcześniej radary bez których można sobie latać i atakować wedle upodobania.

Jakby na to nie patrzeć, to niet analogów w mirie.

Obrazek użytkownika Pers

14-09-2023 [08:09] - Pers | Link:

@spajk
Jak tam wasza kontrofensywa?
Znowu zdobyliście jakąś sławojkę?

Obrazek użytkownika tricolour

14-09-2023 [10:22] - tricolour | Link:

Dwa okręty raptem, więc jakoś idzie. Ale zubożony uran jedzie - poprawimy się.

Obrazek użytkownika Siberian Husky Dog

13-09-2023 [23:05] - Siberian Husky Dog | Link:

Ukraińcy są niegrzeczni. Zepsuli śniadanie Putinowi i Kim Dzong Unowi

Obrazek użytkownika Ula Ujejska

14-09-2023 [08:20] - Ula Ujejska | Link:

Rozpalili im powitalnego grila. Hamburger z moskla był głównym dniem .😜

Obrazek użytkownika Siberian Husky Dog

14-09-2023 [14:36] - Siberian Husky Dog | Link:

Jeszcze w nawiązaniu do wczorajszego ataku na Krym: przeprowadziło go 5 ukraińskich bombowców taktycznych Su-24, operujących z bazy w Starokonstantynowie.
Warto dodać że rosjanie zniszczyli już 480 samolotów ukraińskich tj.250% z tego co Ukraina kiedykolwiek w tej wojnie posiadała