Nie wie co czyni...

Wszystkiego nie śledzę, ale widać, że jako człowiek wychowany w Ameryce Południowej raczej słabo orientuje w europejskiej polityce. Stąd w wątku od najazdu Rosji na Ukrainę wypada bardzo źle. Dawno powinien zmienić doradców, mam wrażenie, że komuś zależy by go zdyskredytować

Papież Franciszek, jaka jest wasza opinia?
Mnie jako katolikowi,te skandaliczne wypowiedzi odnośnie wojny rosyjsko-ukraińskiej skierowane do młodych Rosjan zszokowały na tyle że mam wątpliwości co do tego pontyfikatu

Papież Franciszek w Niedziele do rosyjskiej młodzieży: 
Spadkobiercy wielkiej Rosji
"Jesteście spadkobiercami wielkiej Rosji" – powiedział papież Franciszek do młodych Rosjan w kazaniu wygłoszonym z okazji Dni Młodzieży w Petersburgu. Słowa, które jeszcze kilka lat temu nie miałyby takiego ładunku emocjonalnego, zabrzmiały bardzo niepokojąco w rzeczywistości rosyjskiej agresji na Ukrainę. 

Papież Franciszek mówił nie tylko o rosyjskim wartościowym dziedzictwie, ale nazwał kraj dopuszczający się teraz ludobójstwa "wielkim, oświeconym imperium rosyjskim".
Watykanisci,,politolodzy czy wreszcie opinia publiczna jednoznacznie i zgodnie  twierdzą, że równie niefortunne było nazwanie Rosjan "twórcami pokoju".

– Życzę wam, młodzi Rosjanie, powołania do bycia twórcami pokoju pośród wielu konfliktów i polaryzacji, które bombardują nasz świat że wszystkich stron – powiedział w niedzielę papież. Dalej zachęcił młodych Rosjan do tego, by ci nie bali się snuć "wielkich marzeń".
– Miejcie odwagę zastąpić lęki marzeniami; zastąpcie lęki marzeniami, nie bądźcie twórcami lęków, ale twórcami marzeń! Pozwólcie sobie na luksus snucia wielkich marzeń!

Nawet trudno to skomentować, co prawi Papież o Ruskich . Z czego to wynika- z niewiedzy, demencji , a moze coś innego. Nie wiem…..
Co tu dużo gadać. Nieodpowiednia osoba, na nieodpowiednim miejscu. Obawiam się choroby u Papieża. Wygląda, jakby był marionetką. Pogodny z usposobienia człowiek w stanie demencji jest świetnym zombie w rękach manipulatorów.Wszystkiego nie śledzę, ale widać, że jako człowiek wychowany w Ameryce Południowej raczej słabo orientuje w europejskiej polityce. Stąd w wątku od najazdu Rosji na Ukrainę wypada bardzo źle. Dawno powinien zmienić doradców, mam wrażenie, że komuś zależy by go zdyskredytować. Teraz ewidentnie widać, że Benedykt odszedł bo był człowiekiem wierzącym. Franciszek został wybrany bo ma do wykonania zadanie dokładnie odwrotne.Papież jest nieomylny tylko w kwestiach wiary gdy głosi ex catedra. Za politykę można go krytykować jak najbardziej.W porównaniu z wielkimi teologami, jak Jan Paweł II czy Benedykt XVI to chłopek roztropek. Dziennikarze robią sobie z jego wypowiedzi co chcą, że w sumie nie wiadomo, co powiedział, albo co miał na myśli. Trochę jakby chciał nagiąć Kościół do świata Niestety w kwestiach polityki jak i Kościoła narobił strasznego bajzlu. Trzeba się modlić o dar rozumu albo o nowy pontyfikat.
 

Forum jest miejscem wymiany opinii użytkowników, myśli, informacji, komentarzy, nawiązywania kontaktów i rodzenia się inicjatyw. Dlatego eliminowane będą wszelkie wpisy wielokrotne, zawierające wulgarne słowa i wyrażenia, groźby karalne, obrzucanie się obelgami, obrażanie forumowiczów, członków redakcji i innych osób. Bezwzględnie będziemy zwalczali trollowanie, wszczynanie awantur i prowokowanie. Jeśli czyjaś opinia nie została dopuszczona, to znaczy, że zaliczona została do jednej z wymienionych kategorii. Jednocześnie podkreślamy, iż rozumiemy, że nasze środowisko chce mieć miejsce odreagowywania wielu lat poniżania i ciągłej nagonki na nas przez obóz "miłości", ale nie upoważnia to do stosowania wulgarnego języka. Dopuszczalna jest natomiast nawet najostrzejsza krytyka, ale bez wycieczek osobistych.

Komentarze

Obrazek użytkownika spike

30-08-2023 [09:57] - spike | Link:

Rzec można, że Niebo też nie było zadowolone z wyboru, czy osadzeniu papieża Franciszka na czele Kościoła.
W dniu gdy papież Benedykt XVI ogłosił po łacinie swoją abdykację, piorun uderzył w kopułę bazyliki, było o tym dość głośno w mediach.
Podobny znak był, gdy papież Franciszek na spotkaniu z młodzieżą, wypuścił gołębie, zostały zaatakowane przez mewy (?), co też odczytywano jako zły znak, bo takiego przypadku jeszcze nie było.
Jako katolik mam z tym problem, jest to przykre.

"Niech wasza mowa będzie: Tak, tak; nie, nie. A co nadto jest, od Złego pochodzi."
Jego mowa "nadto jest"
dotyczy nie tylko polityki, ale szczególnie dotyczy Kościoła.

Od czasu jak papież Franciszek nam przewodzi, kościół chyli się ku upadkowi, traci na szacunku, co skutkuje odchodzenie wiernych, najwięksi odwieczni wrogowie chrześcijaństwa, głównie katolicyzmu, mają powód do świętowania.

Obrazek użytkownika Siberian Husky Dog

30-08-2023 [20:12] - Siberian Husky Dog | Link:

Może trzeba stworzyć hasło "To nie mój Papież"

Obrazek użytkownika u2

30-08-2023 [10:05] - u2 | Link:

człowiek wychowany w Ameryce Południowej raczej słabo orientuje w europejskiej polityce

Nie wtrącam sie w kwestie wiary, ale jeśli chodzi o deklaracje polityczne to widać że Franciszek pochodzi z Argentyny, a ta obecnie jest niestety w konflikcie z cywilizowanym światem. Zapewne stąd te dziwne słowa wsparcia ludobójczego reżimu z Rosji.

PS W Watykanie nadal stosują nazwę Kaliningrad od rosyjskiego zbrodniarza Kalinina :

https://www.vaticannews.va/pl/...

Zgromadzeni uczestnicy są z 54 miast Federacji, od Kaliningradu po Władywostok

Obrazek użytkownika Siberian Husky Dog

30-08-2023 [20:14] - Siberian Husky Dog | Link:

Nie potrafię zrozumieć jego wypowiedzi. Sposób w jaki uprawia swoją politykę budzi moje duże podejrzenia

Obrazek użytkownika u2

30-08-2023 [20:22] - u2 | Link:

Zanim się komuś przebaczy, to ten ktoś powinien się pokajać i naprawić szkody, które wyrządził. Tutaj nie widać takiej postawy kacapów, oni nadal brną w tę samobójczą wojnę. Z przewidywalnymi skutkami rozpadu kacapskiego imperium zła :-)

Obrazek użytkownika sake3

30-08-2023 [10:26] - sake3 | Link:

Papież Franciszek sprawia wrazenie jakby kompletnie nie znał historii albo swój pontyfikat sprawował na Marsie.Już niejedna jego wypowiedź jest później przez Watykan prostowana lub tłumaczona Kazanie skierowane do Młodych Katolików Rosyjskich w Petersburgu i słowa o wielkiej kulturze i człowieczeństwie wielkiej Rosji brzmią jak szyderstwo i wzbudziły zaniepokojenie i oburzenie.Chrześciajaństwo,Kościół Katolicki,Watykan są obecnie poddane wielu szykanom a papież swoimi wypowiedziami do tej niechęci bardzo się przyczynia.

Obrazek użytkownika Siberian Husky Dog

30-08-2023 [20:18] - Siberian Husky Dog | Link:

W latach 50-80 kościół był przenikany przez KGB i jego twory. Do kościoła wstępowały również osoby żądne władzy. Teraz część z tych osób jest biskupami. Ten papież to nie papież.
Ten człowiek nigdy nie ujął mnie swoją osobą. Nieszczery, szkodliwy. Psuje to, co dobrego zrobił JPII. Nigdy nie ufałam w jego dobre intencje, przebieraniec. Wygląda na to, że intuicja mnie nie myliła.
Lepiej by zrobił, gdyby milczał.
Najlepiej, gdyby szybko odszedł na emeryturę.
 

Obrazek użytkownika Ijontichy

30-08-2023 [15:38] - Ijontichy | Link:

Franciszek to lewak,z odchyłem w stronę komunizmu zainstalowanego przez Trockiego i nawet samego Lenina.
Wszyscy w Watykanie pytaja tylko : ILE RUBLI KOSZOWAŁO WSADZENIE NA TRON PIOTROWY... Mario Bergoglio .

Obrazek użytkownika sake3

30-08-2023 [16:07] - sake3 | Link:

@Ijontichy........Putin nie żałuje rubli,jesli wie że ,,interes'' się zwróci A swoją wizytą w Watykanie dał ,,delikatnie'' papieżowi do zruzumienia że oczekuje czegoś więcej niż dotychczasowe papieskie gesty. .

Obrazek użytkownika Siberian Husky Dog

30-08-2023 [20:20] - Siberian Husky Dog | Link:

Bergolio to nie jest papież tylko symbol upadku Kościoła, lewicowy kardynał z Argentyny. Okoliczności dymisji B XVI i jego rzekomego wyboru na Stolicę Piotrową są bardzo niejasne. Na szczęście Kościół nie takie zawirowania przetrwał i umiał powrócić do wiary.

Obrazek użytkownika Czesław2

31-08-2023 [08:04] - Czesław2 | Link:

@sake3 U papieża byli Sorosowie, nie Putin.

Obrazek użytkownika sake3

31-08-2023 [08:25] - sake3 | Link:

@Czesław2.....Jednak myli się pan,Putin był w Watykanie.

Obrazek użytkownika Czesław2

31-08-2023 [09:06] - Czesław2 | Link:

No to sorry, nie pamiętałem. Nie zmienia to postaci rzeczy. Dwóch największych drani tam było, no może jeszcze szefów Sorosa nie było.

Obrazek użytkownika Ijontichy

30-08-2023 [15:40] - Ijontichy | Link:

...zainstalowanego w Ameryce Pd..

errata.

Obrazek użytkownika SilentiumUniversi

30-08-2023 [16:09] - SilentiumUniversi | Link:

O ile wypowiedzi poprzednich papieży były poddawane ostrej krytyce po wyrwaniu ich fragmentów z kontekstu, to wypowiedzi Franciszka są chwalone po delikatnych poprawkach. To tylko zmiana taktyki. Do tego dochodzi zupełnie inna optyka: nasi sojusznicy byli ich wrogami i na odwrót.

Obrazek użytkownika Siberian Husky Dog

30-08-2023 [20:24] - Siberian Husky Dog | Link:

Nie takich zawodników na Tronie Piotrowym Kościół wytrzymał ale oceniałem jego intelekt wyżej. Mógł powiedzieć o tym że rosja i rosjanie są powołani do wielkości ale nie w czynieniu zła i by go wszyscy zrozumieli i w rosji i za granicą.
Z jakiegoś powodu tego nie zrobił

Obrazek użytkownika Pers

30-08-2023 [20:08] - Pers | Link:

@huski
To sobie mądralo poczytaj   https://chart.neon24.org/post/...

Obrazek użytkownika sake3

30-08-2023 [21:43] - sake3 | Link:

@Pers.....A pan powinien poczytać co na temat podporządkowania Kościołów na UKrainie Cerkwi Moskiewskiej i Katolickiego w Polsce pisze Dugin. O tym jak bardzo nienawidzi polskiego katolicyzmu.Trzeba rozkładać polski katolicyzm od środka,wzmacniać polską masonerię,promować chrześcijaństwo antypapieskie.Naszym etapem będzie prawosławny komunizm euroazjatycki,misyjny.Ten ideolog forsuje ideę Eurazji która wg niego ma sie stać Kościołem prowadzonym przez Rosjan.

Obrazek użytkownika Pers

30-08-2023 [23:13] - Pers | Link:

@sake
Wypij szklankę zimnej wody i idź spać.
Żółć cię zabije.

Obrazek użytkownika Tezeusz

31-08-2023 [13:43] - Tezeusz | Link:

Ruszkiewicz
Skomentowałem tę  scierwoneonową agitkę ( jaki link zamieściłeś ) jak i wiele innych  na stronce...szczęśliwy..NDP, Boki,Dżon,Kula, sami ulubieńcy do komentarzy.. ty Jaruś zawsze na pierwszym miejscu reszta to tylko twoi komple..https://spiritolibero.neon24.o...
Poszło z linkiem...

Obrazek użytkownika Pers

30-08-2023 [20:20] - Pers | Link:

Co jełopki?
Już teraz wam się nawet Papież nie podoba bo powiedział trochę prawdy?
Chazarkowie tak mają :))))))

Obrazek użytkownika spike

31-08-2023 [07:48] - spike | Link:

@pampers
co ty bredzisz, Rosja nigdy nie była imperium, ani mocarstwem, no może jako imperium zła, od zawsze miała krew na rękach, funkcjonuje na zasadzie kolonialnej, wyzysku zniewolonych krajów, od zawsze zbrodnią trzymali władzę, tak jest do dziś, ale to się skończy.

Jakby nie przekupieni zdrajcy tacy jak ty @pampersy, to by cywilizacyjnie byli na poziomie feudalnym, dzięki szpiegostwu i złodziejstwu coś tam osiągnęli, szczególnie broń atomową, bez której niewiele by znaczyli, widać to na Ukrainie, gdzie twój idol i bożek dostaje kopy.
Zapomniałeś już, że kiedyś nawet Polska im skopała dupska, za to Polski nienawidzą, podobnie jak ty.
Rosja to państwo mafijne, istniejące dzięki zbrodni , jak się od niej oderwą podbite narody, to nic nie będzie znaczyć.

Obrazek użytkownika spike

31-08-2023 [07:52] - spike | Link:

PS. co do chazarków, to mówisz o sobie, to wy liżecie dupsko Putina, każdemu liżecie, jak macie interes, dla was nie ma świętości, moralności, jesteście razem z Putinem rakiem tego świata.

Obrazek użytkownika Pers

31-08-2023 [08:32] - Pers | Link:

@spajk
A teraz spuść wodę.

Obrazek użytkownika Tezeusz

31-08-2023 [15:35] - Tezeusz | Link:

Rusofilku @Persowy
A co mówią o ścierwoneonku? czytam i nadziwić się nie mogę same.... ahhahahahahhahahahah

Obrazek użytkownika Kaczysta

31-08-2023 [22:02] - Kaczysta | Link:

dachowiec
a jak maja putinopiteki z Toy-Toya

Obrazek użytkownika Kaczysta

31-08-2023 [08:41] - Kaczysta | Link:

 Ks. Tadeusz Isakowicz-Zaleski:
Wypowiedź papieża w sprawie Imperium Rosyjskiego jest bardzo wyraźnym przekroczeniem kolejnej granicy. Do tej pory starał się znaleźć rację po obu stronach i zachować pewną neutralność. Teraz wyraźnie opowiedział się po stronie imperializmu rosyjskiego. Skończy się to bardzo źle dla Watykanu, który zostanie skompromitowany jako państwo

Obrazek użytkownika sake3

31-08-2023 [09:30] - sake3 | Link:

Ja przypominam sobie wypowiedzi papieża Jana Pawła II do młodych ludzi podczas spotkań na ŚDM czy w Krakowie.To były zupełnie inne słowa.Papież Polak mówił o odpowiedzialności,odwadze podejmowania wyzwań przy wstępowaniu w dorosłe życie.Te słowa były oczekiwane.Papież Franciszek do młodzieży w Petersburgu przemawiał jak na zebraniu partyjnym dla młodych działaczy.Nie wypowiadał się jako głowa Kościoła tylko ideolog,propagator i wyznawca jakiejś doktryny.Wydaje mi się,że cały Watykan jest już na usługach Putina.Tylko czekać aż papież Franciszek znowu czymś ,,zabłyśnie''.

Obrazek użytkownika Kaczysta

31-08-2023 [09:50] - Kaczysta | Link:

Więcej modlitwy, pokory, zrozumienia. Polscy kardynałowie przebaczyli Niemcom. Cóż z tego, kiedy prości ludzie i komuniści tego nie potrafili zrozumieć?

Pamiętajmy o jednym.
Podczas tej gnijącej wojny zginęło już pół miliona ludzi. Dobrze by było tę rosyjską głupotę powstrzymać, a jedynym humanitarnym sposobem są negocjacje i traktat pokojowy po oddaniu zagrabionych terenów przez bandytów z rosji
Prędzej czy później trzeba będzie ten konflikt zakończyć. Lepiej wcześniej.
Ten, kto dąży do kontynuacji konfliktu jest współodpowiedzialny za ludobójstwo.