Ratowali reset kosztem ukrycia morderstwa

Trzeba było, żeby jeden bandyta zabił drugiego bandytę, by świat przypomniał sobie o zamachu smoleńskim, a w zasadzie by dał wiarę oczywistym faktom. Publiczna egzekucja na kierownictwie grupy Wagnera była potrzebna Putinowi. Musiał pokazać Rosjanom, że kontroluje sytuację. Po upokorzeniu, jakiego władca na Kremlu doznał w czasie puczu, los Prigożyna był już przesądzony. Gdyby Putin go nie zabił, sam straciłby władzę i pewnie głowę. Tak przedłużył swoją agonię kosztem Rosji. Bandyta z Kremla musiał tak zabić, żeby wszyscy widzieli, co się stało. Samolot nad Rosją to idealna sytuacja. Nikt za Prigożynem nie będzie płakał. Problem w tym, że taki publiczny pokaz ujawnił jedną z metod mordowania stosowanego w Rosji. Nagle wielu komentatorów na świecie przypomniało sobie o katastrofie smoleńskiej. Czy to był inny Putin? Czy prezydent Lech Kaczyński nie był wrogiem Putina i go publicznie nie upokorzył? 

Dzisiaj mamy ogromną wiedzę na temat zamachu smoleńskiego. Dziesiątki instytucji naukowych potwierdziły, że polski rządowy samolot z prezydentem na pokładzie został zniszczony w wyniku eksplozji. Za zaniedbania przy organizacji lotu skazano dwóch wysokich urzędników ekipy Donalda Tuska, szefa kancelarii i wiceszefa BOR. Ścigani listami gończymi są rosyjscy kontrolerzy lotu. A jednak dopiero teraz prawda dociera do opinii publicznej, a przynajmniej tej jej części, która nie słuchała i nie oglądała naszych mediów. Po tragedii przeprowadzono gigantyczną akcję propagandową, w zasadzie była to pierwsza na taką skalę operacja dezinformacyjna zorganizowana przez Kreml. W kłamstwie smoleńskim brały udział nie tylko rosyjskie służby, lecz także uczestniczyli w nim przede wszystkim polscy dziennikarze, politycy, naukowcy…

Motywacje były różne, ale wszystkie wprawiła w ruch operacja realizowana przez Moskwę. Dostali wsparcie od polskiego rządu, co bardzo ułatwiło im sprawę. Putin wykorzystał wewnętrzne waśnie, zwykłych sprzedawczyków i niestety bardzo niską jakość polskich elit, niezdolnych do samodzielnego myślenia, a przez to bardzo podatnych na manipulacje. A dlaczego rząd Tuska aż tak zaangażował się w wersję rosyjską? Gdyby wyszło na jaw, że Putin maczał palce w zabiciu polskiego prezydenta, nie byłoby mowy o resecie. Największa operacja polityczna Moskwy i Berlina od upadku komunizmu zakończyłaby się wraz z tym morderstwem. Trzeba było więc udowodnić, że „tego nie zrobili Rosjanie”. To było najważniejsze zadanie ekipy Tuska z punktu widzenia układu, który miał rządzić Europą. 

Felieton z najnowszego wydania "Gazety Polskiej" z 30 sierpnia 2023

YouTube: 
Forum jest miejscem wymiany opinii użytkowników, myśli, informacji, komentarzy, nawiązywania kontaktów i rodzenia się inicjatyw. Dlatego eliminowane będą wszelkie wpisy wielokrotne, zawierające wulgarne słowa i wyrażenia, groźby karalne, obrzucanie się obelgami, obrażanie forumowiczów, członków redakcji i innych osób. Bezwzględnie będziemy zwalczali trollowanie, wszczynanie awantur i prowokowanie. Jeśli czyjaś opinia nie została dopuszczona, to znaczy, że zaliczona została do jednej z wymienionych kategorii. Jednocześnie podkreślamy, iż rozumiemy, że nasze środowisko chce mieć miejsce odreagowywania wielu lat poniżania i ciągłej nagonki na nas przez obóz "miłości", ale nie upoważnia to do stosowania wulgarnego języka. Dopuszczalna jest natomiast nawet najostrzejsza krytyka, ale bez wycieczek osobistych.

Komentarze

Obrazek użytkownika NASZ_HENRY

30-08-2023 [10:23] - NASZ_HENRY | Link:

Kwiatki już wąchają od dołu - Ścigani listami gończymi... rosyjscy kontrolerzy lotu 😎

Obrazek użytkownika u2

30-08-2023 [10:52] - u2 | Link:

Kwiatki już wąchają od dołu

Wątpliwe. Nadal trzeba ich ścigać, a nie puszczać fejki bez żadnego poparcia w faktach.

Obrazek użytkownika Jabe

30-08-2023 [11:26] - Jabe | Link:

Dziesiątki instytucji naukowych potwierdziły, że polski rządowy samolot z prezydentem na pokładzie został zniszczony w wyniku eksplozji. – Doprawdy?

Obrazek użytkownika Tezeusz

30-08-2023 [14:45] - Tezeusz | Link:

@ Jebe
Doprawdy rozum i wiedza są tak dalece tobie obce ?

Obrazek użytkownika angela

30-08-2023 [11:39] - angela | Link:

Tusk z kamarylą bali się  panicznie potwierdzenia, że to Rosjanie zabili naszego prezydenta, bo to byla napaść obcego panstwa na nasze państwo, w rezultacie- WOJNA.
Wtedy objawiła by się  całą niemoc panstwa rządzonego przez POPSL. 
Wojsko likwidowane,  sprzęt zdezolowany, inwestycji w wojsko żadnych, a pieniądze przeznaczone na wojsko przesuwano w inne działy gospodarki, gdzie wsiąkały bez efektu.
Pieniedzy nie bylo na nic, bo wyprzedane zaklady , blisko 1000 generowało gigantyczne bezrobocie, brak wpływów podatkowych, a zeby system wyplaty emerytur nie padł, zabrano ludziom  OFE.
Dlatego tusk z resztą nierzadnikow czołgali  się przed Putinem i wili ze strachu, zeby nie naruszyć kondominium rusko niemieckiego, I nie obnażyć fatalnego stanu panstwa.
Piniedzy nie ma, i nie bedzie....

A teraz pieniądze są, ludziom żyje się dobrze,  wojsko ustawicznie rosnie w siłę i nikt nie czołga się przed barbarzyńcami ze wschodu I zachodu na brzuchu, a Polska jest normalnym niezależnym państwem, pełnym niezwykle zdolnych pracowitych ludzi, budujących dobrobyt i dumę swojego kraju.

Postawmy w koncu raz na zawsze tamę szkodnikom naszej Ojczyzny. 

 

Obrazek użytkownika Jabe

30-08-2023 [11:48] - Jabe | Link:

No dobrze, lecz czy obecnie rządzący zmienili oficjalne stanowisko Polski? Nie, bo tak samo boją się panicznie.

Rzecz w tym, że nikt Putina za rękę nie złapał, więc można ciem­nemu ludowi kit wciskać, a przy tym na arenie między­narodowej udawać, że nic się nie stało. Jak by to nie za­brzmiało cynicznie: to kwestia interesu, rachunku zysków i strat.

Obrazek użytkownika angela

30-08-2023 [13:54] - angela | Link:

Jabe, skoro Tusk taki wpływowy ze pieniądze unijne zablokowane, ktore sam zablokował,  może już jutro odblokować, to niech odzyska wrak samolotu, tzn jego szczątki, który jest własnością Polski, a który wraz ze śledztwem podarował Rosji, a to pomoże jako dokument w zakończeniu śledztwa. 

Obrazek użytkownika Jabe

30-08-2023 [14:08] - Jabe | Link:

Tyle że ja nie o Donaldzie Tusku pisałem.

Obrazek użytkownika angela

30-08-2023 [14:40] - angela | Link:

Jabe adresy POmylil. 

Obrazek użytkownika Alina@Warszawa

30-08-2023 [11:52] - Alina@Warszawa | Link:

Nie wierzę w żadne rosyjskie doniesienia.
Prigożin jeśli nie żyje, to zapewne już od czerwca i słynnego marszu na Moskwę, bo od tego czasu nie ma żadnych wiarygodnych filmów ani nagrań z jego udziałem. Teraz troglodyci z Kremla odpalili fajerwerk z samolotem (albo urządzili kolejną "maskirowkę"). Może być i tak, że Prigozin żyje sobie gdzieś wygodnie za pieniądze, których nie wypłacił swoim podwładnym, więc oficjalna śmierć jest mu koniecznie potrzebna do szczęścia, żeby nikt go nie szukał. Trzeba obserwować reakcje żony i córki Prigożina, czy też będą tak rozbawione na pogrzebie męża i ojca jak panie Adamowicz w Gdańsku? 

We wczorajszym nowym odcinku "Resetu" autorzy przypomnieli sprawę ciała Anny Walentynowicz, którą syn rozpoznał i która miała być bez problemu przewieziona do Polski. W Polsce jednak po otwarciu trumny okazało się, że w środku jest ciało bez głowy kogoś pod wpływem narkotyków.
Twórcy filmu nie snuli przypuszczeń, ale ja mogę. Troglodyci z Kremla postanowili zemścić się na A. Walentynowicz po śmierci i zatrzymali jej szczątki w Rosji, podrzucając w zamian uszkodzone zwłoki jakiejś narkomanki, albo ciało celowo zamordowanej kobiety bez głowy. Ciało Anny Walentynowicz zaś może być umieszczone w formalinie i stanowić eksponat w jakimś koszmarnym muzeum "Pobiedy".

Rosją wciąż rządzą jacyś chorzy psychicznie zbrodniarze, po których można się wszystkiego spodziewać, Problem polega na tym, że ludzie o zdrowej psychice i wychowani w naszej cywilizacji nie są w stanie przewidzieć, co zbrodniczemu wariatowi wpadnie kiedy do łba! 

Obrazek użytkownika Jabe

30-08-2023 [13:03] - Jabe | Link:

Alternatywa dla mniemania, że pre­zydent Rosji jest chory psy­chicznie, po­ciąga za sobą nie­przyjemne kon­kluzje, co do jakoby jasnej strony mocy.

Obrazek użytkownika sake3

30-08-2023 [15:14] - sake3 | Link:

Alina @Warszawa.......Putin zbrodniarz -tak,wariat-nie.Polska nie jest mu do niczego potrzebna,jest tylko przeszkodą do celu jakim jest stworzenie Eurazji od Władywostoku po Lizbonę.Nawiasem mówiąc przeszkodą niewielką bo taki plan snuł już od dawna z panią Merkelową .Podnóżek Merkelowej _Tusk wypełniał tylko jej rozkazy markując śledztwo i oddawszy go w ręce Rosjan.Niechlujność tego śledztwa rzucająca się w oczy świadczy o szyderstwie względem Polaków ale to nie świadczy o niepoczytalności tylko o pokazaniu nam miejsca w szeregu.Upór z jakim polski ówczesny rząd starał się dyskredytować prezydenta Kaczyńskiego po śmierci pokazuje ,że był to atak zlecony.Po wystawieniu trumien prezydenckiej pary ludzie pełni współczucia z całej Polski zjeżdżali by oddać hołd,niemniej zaraz jednak wszczeto sponsorowaną szyderczą i zupełnie przeciwną akcję zwaną przez Tuska ,,różowym happeningiem'' z idiotą Giertychem skaczącym na przymurku,aktoreczkami i celebrytkami zasmiewającym sie do rozpuku i hołotą sikającą na znicze i rozrywająca misie Absurdalny teatr z kopaniem na metr wgłąb,sekcjami Kopaczowej,pancerną brzozą,apelami o zapalaniu zniczy na grobach radzieckich żołnierzy i usmarkane przeprosiny przez idiotę Grasia żołnierzy rosyjskich którzy okradali zwłoki. To wystarczyło by społeczeństwo przyjęło rosyjsko-tuskową narrację o katastrofie i to trwa do dziś.Tuska doceniono-żółwiki ,poklepywanie po plecach i całuski procentują do dziś. .   

Obrazek użytkownika Ijontichy

30-08-2023 [15:44] - Ijontichy | Link:

@Alina
Pewnie dostał od Kulczyka adres tej kliniki w Wiedniu...i razem popijają Ruskie Brendy :-)))

Obrazek użytkownika NASZ_HENRY

30-08-2023 [16:14] - NASZ_HENRY | Link:

Najpewniej Putin wysmarował go czarną pastą do butów i wyekspediował na czarny ląd.
Maskirowka jak się patrzy. Będzie tam pichcił i popijał jako Bwana Kubwa 😎
 

Obrazek użytkownika RinoCeronte

30-08-2023 [21:11] - RinoCeronte | Link:

A Prigogin był widziany na Bahamach jak grał w ruletkę. Pomnożył wielokrotnie swój wielki majątek ;-)  Rano widziany był na śniadaniu jak jadł lokalne potrawy z lokalnych kóz i owiec.

Obrazek użytkownika Zbyszek_S

30-08-2023 [15:17] - Zbyszek_S | Link:

Czy delegacja polska lecąca samolotem do Smoleńska została ZAMORDOWANA?

Tak pytam, bo nie słyszałem z ust przedstawicieli Rzeczypospolitej takiego stwierdzenia. Nie oglądam generalnie mediów, to mogło mi umknąć.
Nie chodzi w żadnym razie o teksty dziennikarskie, przekazy medialne i temu podobne, bo wiadomo, że są one obarczone brakiem odpowiedzialności za słowa. Chodzi o jasną informację od władzy dla obywateli, bo ponoć "prawda nam się należy".

Wydaje się, że zarzut do poprzedniej ekipy rządzącej polegał na tym, że miało miejsce MORDERSTWO i że władza (poprzednia) ukrywała te informacje i je tuszowała. Chodzi o to, jak obecna władza w tej kwestii postępowała przez ostatnie 8 lat i co z tego wynika, skoro już podnosi się ten temat.

Obrazek użytkownika Ula Ujejska

02-09-2023 [13:08] - Ula Ujejska | Link:

Zbyszek_S

Tu masz link  gdzie wprost mówi o tym Prezes Kaczyński  TUTAJ

Obrazek użytkownika MFW

30-08-2023 [15:24] - MFW | Link:

Problemy z wyjaśnianiem przyczyn i przebiegu wydarzeń z 10.04.2010 roku mają swe źrodlo w geopolityce. 
Mialy one miejsce podczas apogeum polityki resetu USA/Zachód - Rosja(to przecież 8.04.2010 roku w Pradze Obama i Miedwiediew  podpisali traktat  New START o  redukcji zbrojeń strategicznych pomiędzy USA a Rosją a w listopadzie 2010 roku w Lizbonie odbył sie szczyt NATO i NATO-Rosja, na którym ustanowiono strategiczne stosunki USA/NATO - Rosja).
Lot polskiego TU154M nr 101 był monitorowany przez samolot United States European Command (EUCOM), czyli  Dowództwo Europejskie Stanów Zjednoczonych z siedziba w Niemczech w Stuttgarcie. Samolot EUCOM o znaku wywoławczym DCMHS wystartował z Monachium (kod ICAO EDDM) i przekroczyl granicę Polski z Białorusią(punkt RUDKA) o godzinie 05:43 UTC(07:43 UTC+2) i lecial na pułapie FL410 a TU154M nr 101 przekroczył granicę Polski z Białorusią o godzinie  o 05:44:50 UTC(07:44:50 UTC+2) i lecial na pułapie niższym FL330.
To "opóźnienie" wylotu TU154M nr 101, które stalo się pretekstem fanów PO do niewybrednych żartów(że podobno śp. Prezydent zaspał) wynikło zapewne z potrzeby koordynacji czasowej lotu obu tych samolotów(TU154M nr 101 czekal na pojawienie się DCMHS  w polskiej przestrzeni powietrznej i przejęcia go przez Kontrolę Obszaru(ang. ACC – Area Control Centre) w Warszawie. 
Potwierdza to kadr z kamery monitoringu lotniska Warszawa-Okęcie nr 11 z dnia 10.04.2010 r. godz. 04:46:18 UTC(06:46:18 UTC+2) zamieszczony w Raporcie Podkomisji MON, na kt,orym widać Parę Prezydencką wchodzącą po schodach do samolotu:
https://images90.fotosik.pl/588/bff2f6fe702573bfmed.png
str.38 Raportu podkomisji
Wynika z tego, że Para Prezydencka przybyla na lotnisko w czasie planowanym a o czasie startu samolotu decydowali kontrolerzy lotniska Okęcie.
A w Raporcie KBWLLP mamy podany czas wejścia Pary Prezydenckiej na pokład TU154M nr 101:
(…)
O godz. 4:41 na pokład samolotu Tu-154M weszła pierwsza grupa pasażerów. O godz. 5:07 pod samolot podjechał, w asyście funkcjonariuszy BOR, samochód z Prezydentem RP i jego Małżonką. Wejście na pokład ostatnich pasażerów nastąpiło o 5:08. Samolot wystartował o godz. 5:27. Na pokładzie znajdowało się 96 osób, w tym 4 członków załogi kabinowej, 4 członków załogi pokładowej i 88 pasażerów.
(...)
str. 14/328 Raportu KBWLLP

DCMHS zglosil się do Kontroli Obszaru Minsk o godzinie 08:04:02 UTC+2 a TU154M nr 101 o godzinie 08:05:58(dane z zapisu CVR), czyli różnica czasu przekroczenia  punktu RUDKA wynoszaca 00:01:50 h zwiększyła się w punkcie Minsk Kontrola do 00:01:56 h.

 

Obrazek użytkownika Czesław2

04-10-2023 [06:35] - Czesław2 | Link:

@MFW O locie kontrolnym DCMHS wcześniej nie słyszałem, ciekawe. Fakt, że raportu nie czytałem. Nasuwa się pytanie, co ten samolot kontrolny miał kontrolować w kontekście resetu Obama-Miedwiediew? Wniosek, wziąwszy pod uwagę, że wyniki "niebyłego" śledztwa NATO są nieznane, nasuwa się sam.

Obrazek użytkownika NASZ_HENRY

30-08-2023 [15:40] - NASZ_HENRY | Link:

RESET odcinek 2 sezon 2 do obejrzenia na YT -> „Smoleńsk – oddane dowody”.
https://www.youtube.com/watch?si=qBF1f3nT8JOvpqLc&v=ZKCKAeTWby8&feature=youtu.be

Jak Tusk wali głupa a Klich go  pogrąża od 30:10 😎

Obrazek użytkownika Pers

30-08-2023 [17:35] - Pers | Link:

Dom wariatów...

Obrazek użytkownika sake3

30-08-2023 [19:13] - sake3 | Link:

@Per.....To po co przylazł?

Obrazek użytkownika Pers

30-08-2023 [19:30] - Pers | Link:

@sake
Popatrzeć na wariatów :)))
Unikalny widok.

Obrazek użytkownika RinoCeronte

30-08-2023 [21:18] - RinoCeronte | Link:

Pan szanowny pogada z Ewą Kopacz... Ona wie najlepiej.

Obrazek użytkownika Tezeusz

31-08-2023 [06:37] - Tezeusz | Link:

Ruszkiewicz
spójrz w lustro zobaczysz " wariata" rusofila...Widok bezcenny z Gniezna...A jak zlikwidują antypolski scierwoneon to dopiero będzie pięknie.....

Obrazek użytkownika sake3

31-08-2023 [09:10] - sake3 | Link:

@Pers.....Ale to jak małe ma pan pojęcie o katastrofie smoleńskiej nie jest unikalne Takich jest więcej.To wręcz dla pana zawstydzające,że nie potrafi sformułować prostej wypowiedzi tylko bawi się w inwektywy, .  Pajace,wariaci,ptysie Pan chyba dotąd nie wyszedł z piaskownicy i panujących tam form zabawy

Obrazek użytkownika Pers

31-08-2023 [09:15] - Pers | Link:

@sake
Więcej nie jesteście warci.
To stwierdzenie faktu a nie "inwektywa".

Obrazek użytkownika Tezeusz

31-08-2023 [12:16] - Tezeusz | Link:

Co można wymagać o chama rusofila ? 

Obrazek użytkownika Kaczysta

31-08-2023 [08:29] - Kaczysta | Link:

"Polska delegacja z prezydentem Lechem Kaczyńskim została w Smoleńsku brutalnie zamordowana przez Putina". Powiedział były sekretarz obrony USA Christopher Miller. Kto jak kto, ale były szef Pentagonu, który był wtajemniczony w wiele poufnych spraw, wie co mówi.
Dowody czekają.

Obrazek użytkownika Kaczysta

31-08-2023 [12:39] - Kaczysta | Link:

Są twarze, których nie jestem w stanie oglądać. Tusk jest jedną z nich.
Prymitywna teutońska morda na której wypisana jest nienawiść, podłość, zaprzaństwo, pazerność i wiele innych najgorszych cech.
I ten bezzębny żmijowy uśmiech.

Obrazek użytkownika Alina@Warszawa

04-10-2023 [00:00] - Alina@Warszawa | Link:

"Czy to był inny Putin?"  - w 2010 to był prawdopodobnie oryginał powołany przez Jelcyna. Od tego czasu można zauważyć kilka wersji Putina. Ten obecny już nie uprawia judo pomimo czarnego pasa, oraz dawno nikt nie słyszał, żeby rozmawiał z kimś po niemiecku. 
Tu https://pressmania.pl/rosje-ni... znalazłam wpis z 2015 roku, który nie stracił na aktualności, wręcz przeciwnie - można sprawdzić, czy przewidywania autora się spełniły. Od tego czasu prawdopodobnie mamy kolejną, albo kilka kolejnych wersji Putina.
Rosją przecież nigdy nie rządził 1 człowiek, lecz klika zbrodniarzy z marionetką na scenie. To chyba model rządzenia we wszystkich współczesnych europejskich państwach? Z przerażeniem można wysnuć wniosek, że przetrwają te, którymi rządzą najbardziej bezwzględni zbrodniarze (cykl filmów o Bondzie może to tylko potwierdzać).
Nie chciałabym, żeby Polska była rządzona przez zbrodniarzy. Dlatego jestem za natychmiastowym przeszkoleniem obronnym i uzbrojeniem Polaków. Pisze o tym R.Szeremietiew ostrzegając przed wyborem Tuska i jego bandy agentów i zdrajców: "Ten straszny pobór do wojska
Nie może powtórzyć się historia opisana tu:
KALENDARIUM LUDOBÓJSTWA: GRUDZIEN 1944 oraz „W roku 1944”