UWAGA! Kolejny ideolojeb chce nas utopić w szambie


Ideolojeb to taki mój, klasycznie kacapski i ukochany też przez szkopów neologizm, jak te kompromaty (kompromitujące materiały) będący zbitką ideologa z pojebem.

Ideolojeb to taki człowiek, który w historii ludzkości wyrasta nagle jak bolący wrzód na dupie, nie, żeby nam życie polepszać, tylko je niszczyć.
Oczywiście w swoim fanatyzmie i zwichrowanej psychice on uważa, że robi wszystkim dobrze (taka ogólnoświatowa prostytutka?), ale za każdym razem, żeby w końcu było dobrze, to musimy nieco pocierpieć, coś stracić i przyzwyczaić się do czegoś, co dotychczas uważaliśmy za wstętne, czy nawet obrzydliwe. Jak pożywianie się robakami.
Tak jakoś dziwnie łączy ich jedno: - żeby osiągnąć te swoje wydumane cele, musi być rewolucja. Inaczej się nie da. A my, ludzie wiadomo, strasznie kochamy rewolucje. Wprost nie możemy się doczekać. Krew sika z rozerwanych pociskiem, tętnic, wnętrzności wypadają z rozciętych brzuchów a ścięte głowy tak pięknie się toczą. My przecież kochamy horrory.

Rewolucje kochają idioci. Fanatycy. Cóż, Wielki Kreator – nasz konstruktor nie przewidział programu =reset= i my sami musieliśmy wymyślić pokoje bez klamek, gdzie ściany wyłożone są miękkimi materacami, kaftany bezpieczeństwa i elektrowstrząsy. I co tam jeszcze uwielbiali bolszewicy w tych swoich psychuszkach, gdzie praktycznie mógł trafić każdy obywatel. Ba... nawet każdy towarzysz.

No dobra, czasami historia tak się toczy, że taki fanatyk potrafi, bo akurat jest przekonujący, zebrać wokół siebie liczną grupę wyznawców, takich spolegliwych owieczek, które z radosną pieśnią na ustach chętnie maszerują do ubojni.

Jednak najgorzej jest, gdy jakiś władca, możnowładca, pier***nięty miliarder, co ma już tyle, ze brak mu bodźców, by czymś jeszcze się podniecić, odkrywa takiego fanatyka i jego popieprzone idee i postanawia się zabawić, a może jeszcze przy tym zarobić.
I patrzmy, jak tylko w ostatnim stuleciu z kawałkiem, kolejni schizofrenicy z paranoją i halucynacjami, którym magnaci i ta najbardziej obrzydliwa, śliska kasta ludzkości – politycy, udostępnili możliwość działania, zamiast po bolszewicku zamknąć w psychuszce, narozrabiali, przez co miliony prostych ludzi straciło życie.

Kogo tu nie mieliśmy? Marks i Engels, Gramsci i Spinelli, Hitler, Stalin, a także Trocki... ,Mao Zedong... Pewnie jeszcze paru Pol Potów, czy Castro by się znalazło. O! A taki Michnik u nas to gips? Zawsze nas, Polaków się pomija.

No i nagle – a jakże! - z Niemiec – ukazał się nam kolejny potwór, postać śliska, zakłamana i chciwa. Krańcowy fanatyk. I to taki, który akurat trafnie wycelował w ducha czasu – jego niemiecki Zeitgeist. To w moich oczach paskudny zramolały i chyba już całkiem bezrozumny fanatyk – 85 letni staruch, Klaus Schwab.
Warto się zastanowić, komu on i jego Światowe Forum Ekonomiczne - WEF, słynne Davos w Szwajcarii, podlega. I co on chce zrobić.
To zaprzysiężony globalista, a jego WEF ma się stać ogólnoświatową władzą.

W swej książce, która narobiła dużo zamieszania, "Czwarta Rewolucja Przemysłowa", napisana pod patronatem największych bogaczy tego świata, Schwab bez ogródek opisuje jak ma wyglądać świat w niedalekiej przyszłości, gdy wreszcie te 2% ziemskiej populacji, tych tryliarderów, najbogatszych ludzi świata, pod przewodnictwem WEF, przejmie władzę nad wszystkim i wszystkimi na tej ziemi.

To co już znamy, czy to z najnowszej historii, czy nawet z autopsji: dzisiejsza dzicz Putina, mordy i pomysly Pol Pota w Kambodży, Rewolucja Kulturalna Mao Zedonga w Chinach, hitlerowskie Niemcy, to mały pikuś, w stosunku do tego co nam szykuje zidiociała burżuazja, która jakimś cudem zaraziła się komunizmem, i gdzie twarzą tego jest Klaus Schwab, a jego portrety, jak kiedyś, pamiętamy portrety Stalina, będą wisieć w każdej klasie szkół na całym świecie.

Zapewne wielu już nie młodzieńczych czytelników pamięta Czerwone książeczki Mao. Ponieważ wtedy też wybuchł ruch hippisowski, stała się ona modna na świecie. Wydrukowano tego chyba parę miliardów i mogłeś ją dostać w swoim języku w każdym chińskim konsulacie, czy innej placówce.
Tak rozpoczęła się komunistyczna indoktrynacja na całym świecie. Dołączając COVID-19, można powiedzieć, że Chiny są dobre w zarażaniu świata zarazą
Co to było, ta kieszonkowa ksiązeczka?

"Cytaty z Przewodniczącego Mao (chiń. 毛主席语录, Máo zhǔxí yǔlù), na Zachodzie nazywane także Czerwoną książeczką – była „biblią” hunwejbinów w okresie rewolucji kulturalnej (1966-1976). Każdy Chińczyk był zobowiązany do jej studiowania, zachęcano do uczenia się jej na pamięć. Cytaty pełniły rolę pozdrowienia na ulicy, w pracy, czy podczas rozmowy telefonicznej, wypisywano je także na transparentach, fasadach domów, noszonych na piersiach znaczkach, a nawet na ramach rowerów. "[Wikipedia]

W roku 1981 byłem w Chinach. Popłynąłem tam na m/s Paderewski należącym do do dziś istniejącego Chipolbroku – Chińsko – Polskie Towarzystwo Okrętowe S.A. w Szanghaju. Mimo, że niby rewolucja kulturalna się skończyła, to państwo środka było jak gąbka przesiąknięte zwyczajami hunwejbinów.
Pamiętam taki epizod, gdy po jakiejś towarzyskiej imprezie w konsulacie, czy budynku CP, jeden z młodych naszych oficerów zachował się zbyt śmiało wobec chińskiej, młodej towarzyszki. Dzisiaj nazwalibyśmy to usiłowaniem mobbingu. Co za cyrk się rozpętał. Sprawa się zakończyła w ten sposób, że mieliśmy się ubrać w nasze oficerskie mundury, wyjść na ląd, grzecznie uformować szereg, z kapitanem na czele i poczekać, aż przyjadą chińscy oficjele z krwiożerczymi minami, a biedny, głupio napalony IV oficer musiał wygłosić (uzgodniono, że wystarczy po angielsku) gorące, oficjalne przeprosiny. Dobrze, ze nie kazano mu płakać, bo tak w Chinach demonstruje się szczerość.

A teraz poczytajmy sobie – zapewne będzie to Tęczowa Książeczka – to niemalże bublijne [nie poprawiać] dzieło neo-proroka Klausa Schultza. (Wiecie, że szkopskie imię Klaus to od św. Mikołaja. Santa Claus. Niesamowite...).
To jest lektura dla ludzi o mocnych nerwach. Ci z problemami sercowymi lepiej niech tego nie czytają. Chyba, że jak w Chinach z książeczką Mao Zedonga, stanie się to lekturą obowiązkową.

Nie będę się o treści tego skromnego tworu literackiego rozwodził. Brzydzi mnie to i niestety wnerwia. Pokrótce tylko powiem, że jest to uporządkowanie wszystkiego tego, co w doniesieniach i plotkach słyszeliśmy o NWO – New World Order – Nowy prządek świata.

Tutaj już bez ogródek planuje się po objęciu całej Ziemi, – jedynie słuszną i właściwą władzą, podział ludzkości na dwie, biegunowo różne grupy. Zakładając dzisiejszą populację globu – przyjmijmy dla równego rachunku 8 miliardów – 7, 9 miliardów, to mamy być my, ciche owieczki – neo-niewolnicy; a może jakieś 100 milionów, a może nawet dużo mniej, to klasa władców. Ci miliarderzy, plus sprzedajni politycy, finansiści, medialni bonzowie, naukowcy na każdy temat za gotówkę, oraz cały pozostały personel do obsługi kasty władców, lekarze, inżynierowie i clowni dla rozrywki, to ci wybrańcy Klausa Schaba na górę.

A cała reszta? Ten wielki tłum niewolników?

Sześć lat pracowałem na Zatoce Perskiej. Wtedy, gdy Irak napadł na Kuwejt, a ci dosłownie zesrani ze strachu, błagali cały świat o pomoc. Poznałem wtedy ten Kuwejt, przy okazji także Emiraty, Arabię Saudyjską, Oman i resztę świata arabskiego. Wszyscy przebogaci i jednocześnie ultra leniwi.
Tam, co było nawet dla mnie pewnym zaskoczeniem, zobaczyłem, że niewolnictwo nadal istnieje. A cały tak zwany demokratyczny świat, z tymi wszystkimi prawami obywatelskimi, siedzi cicho i gapi się w inną stronę pogwizdując pod nosem.
Są tam nawet targi niewolników.
Chyba najwięcej u Arabów zniewalano sąsiedzkich Pakistańczyków (w skrócie Paki). Lecz do czarnej roboty kupowano ludzi z Etiopii i Sudanu.
Jeżeli ktoś myśli, że to opowieści dziwnej treści, to niech sobie odszuka informacje o budowie stadionów i reszty infrastruktury na ostatni Mundial w Katarze.
"Ponad 6,5 tys. robotników z Azji Południowej, zatrudnionych przy budowie infrastruktury na mistrzostwa świata w piłce nożnej w Katarze, straciło życie od 2010 r., kiedy kraj otrzymał prawo do zorganizowania tej imprezy - wynika ze śledztwa dziennika „The Guardian”. Robotnicy pracują w złych warunkach i bez zabezpieczeń." [bankier.pl]

Niewolnictwo wg. Klausa Schwaba ma być nieco łagodniejsze. Mniej więcej takie, jak to parę lat temu oznajmił jeden niższego poziomu aktywista z Polski, wówczas premier, Donald Tusk: ludność ma być w miarę zadowolona. Do tego wystarczy im piwo, grill i "Taniec z gwiazdami". Lecz czytając clowna Klausa dowiadujemy się, że poza tym nic własnego nie będziemy posiadać.
Będziemy mieszkania, czy nawet domy wynajmować. Żadnych samochodów nie będziemy posiadać – będą nam one udostępniane na konkretny czas. Naszym dobrostanem będzie rządzić, jak to już się stosuje w Chinach, punktowy system nagród i kar. Jesteś dobry obywatel – potulny i pokorny – uzbierałeś dużo punktów, to możesz polecieć samolotem do Egiptu i spędzić tam tygodniowy urlop. A jeśli byłeś nisko oceniony, to nigdzie nie wyjedziesz, a na dodatek możesz ze strony władz spodziewać się ustawowych restrykcji.

Jak już napisałem, nie chcę się wgłębiać w te plany neo-bolszewików, bo to jest taki stek idiotyzmów i anty – humanitaryzmu, że aż zęby bolą.

Klaus Schwab, żeby było jasne, jest tylko "twarzą" tej całej sekty bogatych durni. Choć on zapewne sam uważa się za przywódcę.
Chyba najbardziej pasuje mu pozycja kacyka, onegdaj gościa na Karaibach, jeszcze przed Kolumbem, który rządził całym plemieniem, wraz z kapłanami, szamanami i starszyzną wojowników.
Dzisiaj tak definiujemy przywodcę, sprawującego władzę w sposób samowolny i arbitralny. Dokładnie jak te staliny i hitlery.
Wyraźnie daje się zauważyć, demonstrowana jaskrawo germańska buta i filozofia uber alles. Jak wiadomo, z takimi typami żadna dyskusja nie ma sensu. Oni zawsze wiedzą lepiej.

Czy mamy szansę ich pokonać? Choćby w imię prawidłowego humanizmu.
Sądzę, że jeszcze pozostało nam dosyć czasu, by nie dopuścić do zwycięstwa sekty bogaczy i ich popleczników.

Proszę zauważyć, że działają oni w sposób ekskluzywny. Nawet tajemniczy i ukryty. Ich spotkania, jak te tego cyrkowego Klubu Biderberga ( o komizmie tej grupy świadczy tam członkostwo Radosława Sikorskiego), tajnych spotkań nowojorskich, czy nawet Opus Dei, są ochraniane przez tysiące policjantów, służby specjalne i prywatnych ochroniarzy. Jak to się mówi – strasznie się tajniaczą. Dopiero WEF z Davos z Klausem Schwabem zaczyna nieco otwierać się na światową ocenę, mimo, że nadal jest to towarzystwo, gdzie wstęp do niego wysoko kosztuje. Na przykład Aleksander Kwaśniewski, gdy był prezydentem i rozpierała pycha, jak u chłopa, który pierwszy raz założył skarpetki, by zostać zaproszonym na forum w Davos, odznaczył Schwaba Krzyżem Komandorskim z Gwiazdą Orderu zasługi Rzeczypospolitej Polskiej.
O czym to świadczy. Przede wszystkim, że ta samozwańcza światowa elita ciągle się boi i nie jest pewna zwycięstwa i akceptacji przez ludzkość proponowanego "nowego porządku". To, że mają górę pieniędzy i reguła, że "każdego można kupić" nie wystarcza by mogli zwyciężyć. Ich majątki nie są aż tak wielkie, by mogli kupić każdego człowieka. Zresztą pewnie nawet się tym brzydzą, bo ich kolonialni przodkowie pokazali, że taniej i łatwiej jest po prostu całe narody podbić i zniewolić. Zastosowali więc inne metody przygotowania do zniewolenia ludzkości.

Pierwszy etap schwabowskiej rewolucji to "urabianie ludności", tak, aby stała się ona coraz bardziej bierna, bezsilna i bezmyślna.
Najważniejszym elementem tego etapu to likwidacja fundamentów, zniszczenie tysiącletniej cywilizacji łacińskiej, dzisiaj pogardliwie od momentu rozbudzenia ruchu BLM – Balack Lives Matter nazywanej "cywilizacją białego człowieka", a co za tym idzie, zastąpienie cywilizacją przyjemności. Wszystko ma być "lekko, łatwo i przyjemnie". Więc nie ma co dzieciaków niepotrzebnie męczyć tą edukacją, wykształceniem i stresującymi egzaminami. A enigmatyczne dobro należy zastąpić przyjemnością. To znaczy, że tylko co przyjemne jest dla nas dobre.
Z przykrością trzeba stwierdzić, że ta zamiana myślących obywateli w spolegliwe owieczki, koncentrujące się wyłącznie na konsumpcji i dyktaturze celebryckich mediów, w dużym stopniu dokonała się już na tak zwanym zachodzie.
Jednocześnie, postanowiono pozbawić obywateli tego, co jest dla nich chyba najważniejsze i czego oczekują od każdego państwa. To bezpieczeństwo, spokój i porządek. Takie właśnie powinno być życie każdego. Tak uważa zdecydowana większość, jak to pokazują statystyki.
Więc ta banda dążąca do nowego porządku, zdecydowała się usunąć te pożądane wartości za pomocą ideologicznego chaosu powodującego stres i niepewność, poprzez wymyślone oszukańcze teorie genderowskie, oraz zakłamany klimatyzm.
Taka dawka hipokryzji, właściwie bezczelnego kłamstwa, mieszania ludziom w głowach, zrywania niezbędnych więzi międzypokoleniowych i rozbijania sensu rodziny, musi wprowadzać prostych ludzi w stan nieustannej traumy, nerwic i stresu. O to tym typom z kontenerami pieniędzy właśnie chodzi. Tych co nie można łatwo kupić, jak tych chciwych polityków, naukowców i dziennikarzy, należy wykończyć psychicznie. Wtedy opór będzie o wiele słabszy. I dla przysłowiowego "świętego spokoju" lud zgodzi się na wszystko. A jak się w końcu połapią, że droga wiedzie do niewolnictwa i biedy, to będzie już za późno.

Teoretycy historiozofii, antropologii i współczesnej socjologii, wiedzą, że za powodzeniem takiej rewolucji, czy "tylko" potężnej transformacji, musi stać jeden przywódca – bohater, który stanie się symbolem. Czyżby wybór padł na tego szkopskiego, lub lepiej powiedzieć – szwabskiego – starucha, Klausa Schwaba? To on ma być w przyszłości symbolem, jak Konfucjusz, czy Sokrates – ci, co popchnęli świat naprzód? Kimś, o którym się będzie mówić z szacunkiem i podziwiać?

A może jednak postawi się go obok Stalina i Hitlera jako kolejnego INIMICUS HUMANITATIS – wroga ludzkości.

 

Forum jest miejscem wymiany opinii użytkowników, myśli, informacji, komentarzy, nawiązywania kontaktów i rodzenia się inicjatyw. Dlatego eliminowane będą wszelkie wpisy wielokrotne, zawierające wulgarne słowa i wyrażenia, groźby karalne, obrzucanie się obelgami, obrażanie forumowiczów, członków redakcji i innych osób. Bezwzględnie będziemy zwalczali trollowanie, wszczynanie awantur i prowokowanie. Jeśli czyjaś opinia nie została dopuszczona, to znaczy, że zaliczona została do jednej z wymienionych kategorii. Jednocześnie podkreślamy, iż rozumiemy, że nasze środowisko chce mieć miejsce odreagowywania wielu lat poniżania i ciągłej nagonki na nas przez obóz "miłości", ale nie upoważnia to do stosowania wulgarnego języka. Dopuszczalna jest natomiast nawet najostrzejsza krytyka, ale bez wycieczek osobistych.

Komentarze

Obrazek użytkownika NASZ_HENRY

15-08-2023 [07:17] - NASZ_HENRY | Link:

Schwab i Soros

długo już nie pociągną ale niestety mają już młodszych POmocników 😎

Obrazek użytkownika jazgdyni

15-08-2023 [09:26] - jazgdyni | Link:

@NASZ_HENRY

Nawet już dzieciaki zatrudniają. Jak ten Macron, czy ten laluś z Kanady Trudeau. A u nas Mentzen - nieślubny wnuk Korwina.

Obrazek użytkownika Edeldreda z Ely

15-08-2023 [08:14] - Edeldreda z Ely | Link:

Autor lecąc przez cały tekst boldem, którym zwykł pisać li tylko wstęp, schwycił w sidła uwagę czytelnika... - zanim się spostrzegłam - byłam już przy końcu :-)
"Nabrał ją - lecz bodaj że to,
Być tak nabraną kobietą!". 

Pozdrawiam ;-) 
 

Obrazek użytkownika Ijontichy

15-08-2023 [09:00] - Ijontichy | Link:

Witaj EZE! 
Masz zdrowie,ja doczytałem tylko do tego miejsca,gdzie autor nazwał grupę BIDERBERG---od bidetu? 
@jzg coraz bardziej się wzoruje na opowiadaniach Barona Munchausena.
Pozdrówka dla Ciebie i ukłony :-))

Obrazek użytkownika jazgdyni

15-08-2023 [09:23] - jazgdyni | Link:

Nie doczytałeś, bo ci się ręce trzęsą, jeśli nie powtórzysz łyka prosto z flaszki w przeciągu 60 sekund. To rzeczywiście deprymujące.

Obrazek użytkownika jazgdyni

15-08-2023 [09:19] - jazgdyni | Link:

@ Edeldreda z Ely

Muszę robić różne triki od kiedy Szanowna Koleżanka, istota delikatna i romantyczna, a widocznie również kochliwa, "zakochała się" w Sztucznej Inteligencji, co jest nieco dziwne, jako że to byt bezpłciowy. A na dodatek często plecie androny gorsze niż nasi Internetowi Miszcze.

Ps. Proszę obserwować defiladę. Będę jechał w dwunastym czołgu.

Obrazek użytkownika Edeldreda z Ely

16-08-2023 [12:40] - Edeldreda z Ely | Link:

@jazgdyni 
https://zapodaj.net/plik-VDSbW...
Dwunasty - autentycznie ;-) 

Obrazek użytkownika Jabe

15-08-2023 [08:48] - Jabe | Link:

Nie wiem, o co chodzi, ale i tak wiem, że Mateusz to pod­pisze.

Obrazek użytkownika jazgdyni

15-08-2023 [09:21] - jazgdyni | Link:

@Jabe

Biedny ty :-(. Chcesz, to ci prywatnie wytłumaczę. 1/2 godz. za 50 zł.

Obrazek użytkownika smieciu

15-08-2023 [10:07] - smieciu | Link:

Typowy pudelek w wykonaniu @jazgdyni.
Jest więc demon. Mamy na potwierdzenie nawet fajny obrazek :)
Ten demon chce zła! Na potwierdzenie wylicza się wszystkie złe rzeczy jakie spotkały naszą biedną cywilizację.

Tylko nie ma słowa o jednym. Jakim sposobem taki Klaus Schwab zamierza wprowadzić swoje demoniczne pomysły. Według autora najwyraźniej politycy wpadają w zachwyt na każde słowo Schwaba. I jedyną myślą jaka im się pojawia: jakie to wspaniałe, zróbmy to! Wyjąłeś nam to z ust. Wszyscy politycy czekają tylko na polecenie by skoczyć wykonywać.
Oczywiście jest jeden wyjątek (jak można się domyślić). PiS. Oni stawiają odpór temu światowemu złu. Jedyni na świecie!

Obrazek użytkownika Es

15-08-2023 [11:18] - Es | Link:

@smieciu
Probujesz zaprzeczac temu co akurat juz się dzeje. 

Obrazek użytkownika smieciu

15-08-2023 [12:00] - smieciu | Link:

@Es Wcale nie. Próbuję dojść do konkretów. Co autor ma na myśli?
Czy cały świat jest pod kontrolą demona Schwaba (słupa tylko, zarządcę czy przedstawiciela dla mas?). Wszyscy politycy? A jeśli nie to którzy?
A jeśli wszyscy to czemu te wojny, np. na Ukrainie? Ustawka? W takim razie czemu w tym uczestniczymy?
Skoro takie są ich metody. A może inne?
To ważne pytania, bo bez tego mamy właśnie pudelek. Jacyś ludzie są źli. Politycy. Ale każdy pójdzie jesienią i na nich zagłosuje. Łącznie z autorem wpisu.

Obrazek użytkownika Es

15-08-2023 [16:07] - Es | Link:

@smieciu
Nie przeczę.Kwerenda kto już jawnie tym wpływom ulega, a kto jeszcze się kryguje mogłaby dla wielu być pouczajaca. Celebrowanie wizyty Harrariego przez Morawieckiego  i nadanie jej wymiaru wydarzenia jest mocno zastanawiajace co najmniej.

Obrazek użytkownika smieciu

15-08-2023 [16:44] - smieciu | Link:

@Es jazgdyni naszkicował typowy demoniczny obrazek, potężne siły nie do odparcia są do dyspozycji Klausa Schwaba. Ale przecież ten obraz według tego samego autora jest bez sensu gdyż PiS, partia jakiś bidnych ofiar, które nawet nie potrafią prowadzić własnego biznesu przejęła władzę i chroni Polskę przed demonami. Co oznacza że te demony są ledwie diabełkami czy też zwykłym urojeniem skoro nie radzą sobie w takiej przesiąkniętej agentami Polsce.
Oczywiście jest ta możliwość o której piszesz. Że jednak sobie radzą. Bo faktycznie są demoniczne.
Dlatego chciałbym żeby autor podał jakieś konkrety zamiast sobie pływać w świecie, w którym nie trzeba odnosić się do rzeczywistości przez co wszystko jest możliwe.

Jakim więc sposobem K. Schwab oddziałuje na świat? Jacy konkretnie ludzie wspierają jego agendę? Za pomocą jakich metod? Jakie przykładowe wdrożenia Schwab i jego ludzie wprowadzają? Gdzie? Jak to ma się do Polski? Wprowadza to i nasz rząd czy nie?

Obrazek użytkownika jazgdyni

15-08-2023 [11:30] - jazgdyni | Link:

Śmieć

"Jakim sposobem taki Klaus Schwab zamierza wprowadzić swoje demoniczne pomysły. ..."

Zakładam, że towarzysz Śmiec, nie siedzi lat kilkadziesiąt, jak ten święty Szymon na słupie, jak również nie należy do Zakonu Kartuzów, bo tam są dopuszczalne wyłącznie słowa memento mori.: Trzeba więc przyjąć, że bidula ma problem z głową (dlatego, poprzez zatrzymanie rozwoju tak fascynuje się Misiem, Świerszczykiem i Pudelkiem). Wygląda na to, że jakiś tęgi kark, piąchą, albo bejsbolem przyłożył mu z prawej strony w lewe ucho i uszkodził mu lewą półkulę. To właśnie demonstruje się takim bełkotem.
Lewa półkula odpowiada za mowę i jej rozumienie, funkcje językowe (wraz z czytaniem i pisaniem), logikę, myślenie analityczne, prawe pole widzenia, proces rozumowania, stereognozję, czyli zdolność rozpoznania przedmiotów za pomocą dotyku oraz programowanie motoryczne, sprzyja także odczuwaniu emocji pozytywnych i tych bardziej złożonych. Lewa półkula jest bardziej aktywna, gdy człowiek się wypowiada, pisze, liczy w pamięci czy uważnie słucha.

Ciekawe, do jakiej pracy taki nieszczęśnik się nadaje? To hejterstwo nie za bardzo mu wychodzi. Tak więc on jeszcze nie widzi i nie czuje, że Schwab et consortes wprowadza swoje plany już od lat. A COVID spełnił rolę triggera i wyzwolił etap 4-ty.

Obrazek użytkownika u2

15-08-2023 [11:08] - u2 | Link:

Będziemy mieszkania, czy nawet domy wynajmować. Żadnych samochodów nie będziemy posiadać – będą nam one udostępniane na konkretny czas.

To tzw. timesharing. Z tym określeniem zetknąłem się kilka lat temu. Kiedy okazało się, że timesharing to gigantyczne pole do oszukiwania ludzi. W Polsce prawie 90% rodzin ma na własność swoje lokum. Na zachodzie ten procent wynosi 60+% więc sporo niższy. Z kolei na sąsiedniej Litwie każdy Litwin ma wypasiony samochód na własność. U nich liczy się na pierwszym miejscu właśnie samochód.

Takie rewolucje pozbawiające ludzi własności to zamach na podstawy kapitalizmu. Typowo komunistyczne podejście odzierające ludzi z godności poprzez zabranie im środków do życia.

Obrazek użytkownika jazgdyni

15-08-2023 [11:37] - jazgdyni | Link:

@u2

Masz rację - to skrajnie komunistyczne, a właściwie dyktatorsko - bolszewickie podejście. Dlatego właśnie w centrali UE (w tym hrabinia Thun) postawili pomniki Marksa( nawet takie g. wykonano w Chinach) i Spinneliego.
 

Obrazek użytkownika u2

15-08-2023 [12:30] - u2 | Link:

postawili pomniki Marksa( nawet takie g. wykonano w Chinach) i Spinneliego

Podczas odsłonięcia pomnika tego komunistycznego ideologa przemawiał Jean-Claude Juncker i wciskał kit, że nie można łączyć idei socjalistycznych Marksa ze zbrodniami komunizmu. A przecież Marx i Engels wręcz nawoływali do mordowania kapitalistów np. w swoim "Manifeście komunistycznym" wydanym w 1848 w Londynie. Manifest odnosił się bezpośrednio do tzw. Rabacji Galicyjskiej, w której przywódcą obok Jakuba Szeli był prapradziadek prof. Gduli z Lewizny niejaki Antoni Koryga.

Obrazek użytkownika Tomaszek

15-08-2023 [20:37] - Tomaszek | Link:

JzG
Notka na sto procent , głosu nie zabieram bo wszystko napisane . Może trochę w domu pomieszkam . Tym bardziej że nasz "kolega" pan z widłami pojechał pewnie na szkolenie i jak wróci to będzie https://www.youtube.com/watch?... . A póki co fajno jest .
Zdrówka życzę 

Obrazek użytkownika sake3

15-08-2023 [12:37] - sake3 | Link:

Autor poruszył problem współczesnego niewolnictwa który istnieje w związku z postepującą globalizacją i nowym narzucanym porządkiem świata..To tworzenie neoniewolnictwa do obsługi kasty wybrańców w tym Klausa Schwaba.Autor pisze że pracując w Zatoce Perskiej spotkał się i był chyba niemile zaskoczony istnieniem niewolnictwa. Ono pogłebia się coraz bardziej a cały demokratyczny świat siedzi cicho i udaje,że nic nie widzi a więc problem nie istnieje.Wystarczy spojrzeć na Afrykę która jest niezwykle bogata w złoża rud.,w tym kobaltu,uranu,manganu ziem rzadkich.Tam jest cała tablica Mendelejewa a wszystkie kraje Afryki są miejscem niesłychanego wyzysku i wielkiej nędzy.Jak to możliwe ,że mając tak wiele nie ma się nic?Demokratyczna Republika KOnga ma połowę śiatowych zasobów kobaltu tak potrzebnego dzisiaj w elektronice i przy produkcji samochoów elektrycznych.Duże złoża kobaltu są też w Ugandzie i Kamerunie. Więc dlaczego mieszkańcy Afryki przybywają do Europy mając takie bogactwa.Odpowiedź znaleźć mozna własnie w tym nowym porzadku świata w którym nastepuje tak wielkie rozwarstwienie.Czy ktoś się pochyli nad doisieniami jak wygląda praca przy wydobyciu tych kruszców?.Że w Kamerunie w tych kopalniach odkkrywkowych pracują po kilkanascie godzin dzienne dzieci od lat 7-iu? ze ze względu na szczupłośc miejsca pracują gołymi rekami.To powoduje,że wystepują nagminnie choroby,dzieci rodzą się z rozszczepem kręgosłupa i podniebienia wadami rozwojowymi a świat nie reaguje Organizacje poprzestają jedynie na rozdawaniu prezerwatyw.Swiat woli alcyć o prawa człowieka sprowadzanymi wyłacznie do konieczności aborcji i przywilejów dla mniejszości seksualnych i przyjmowania nielegalnych imigrantów..A dzisiejsi neoniewolnicy i kandydaci na neoniewolników też nie widzą nic przejęci życiem bohaterów seriali, i idiotycznych programów.Dlaczego na NB wiecznie prowadzimy niekończący się spór o historię a nie widzimy co nam szykują władcy dusz.W tym pan Klaus Schwab.

Obrazek użytkownika sake3

15-08-2023 [12:38] - sake3 | Link:

Chciałam jeszcze podziekować autorowi za ten przejmujący i bardzo trafny wpis.

Obrazek użytkownika jazgdyni

15-08-2023 [13:26] - jazgdyni | Link:

@sake3

Dziękuję Sake.
Trudno jest mieć bloga i pisać coś jakby felietony, choć blog, to raczej osobiste refleksje i dzielenie się osobistą wiedzą i doświadczeniem. Niestety uważają za konieczność komentowania ludzie niewykształceni. Nie odróżniają dziennikarstwa od publicystyki. Domagają się podawania faktów i konkretów, które już w mediach podali profesjonalni dziennikarze i reportażyści. Im za to płacą i mają swój kodeks. Niestety przez media opozycyjne notorycznie łamany. Gdy fejknius jest w czasopiśmie, czy w radio lub tv, to KRRiTV może srogo ukarać. Właśnie Radio ZET ukarano bodajże pół milionem zł. Prace, żeby również Internet obiąć całą gamą przestępstw informacyjnych przeciąga się w sejmie. Ale w końcu to uchwalą, a wtedy trolle i hejterzy nie będą miały łatwego życia.

Pozdrawiam

Obrazek użytkownika Darek65

16-08-2023 [10:29] - Darek65 | Link:

"Prace, żeby również Internet obiąć całą gamą przestępstw informacyjnych" - przy okazji pisanie prawdy w internecie stanie się przestępstwem :) Klasyczne wylanie dziecka z kapielą.

Obrazek użytkownika u2

16-08-2023 [10:33] - u2 | Link:

pisanie prawdy w internecie stanie się przestępstwem

Dla was kacapskie fejki to prawda.

Obrazek użytkownika u2

15-08-2023 [12:47] - u2 | Link:

Organizacje poprzestają jedynie na rozdawaniu prezerwatyw.

Przez dekady czytałem o międzynarodowej pomocy dla głodujących dzieci w Afryce. Przodowały w tym Niemcy. Poniżej artykuł z 2014 o pomocy rzędu 1,3 mld euro oraz z 2023 o podwyższeniu tej pomocy w 2022 do 1,7 mld euro. Jednak jak widać po ostatnich wydarzeniach to Rosja i Chiny mają najwięcej do powiedzenia na Czarnym Lądzie, a nie cywilizowany świat :-)

https://www.dw.com/pl/niemcy-1...

Niemcy: 1,3 mld euro rocznie na pomoc dla Afryki
Elżbieta Stasik
14.03.2014  14 marca 2014
O 100 mln euro chce podwyższyć pomoc dla Afryki niemiecki rząd. Ponad połowa pieniędzy z funduszu pomocy dla krajów rozwijających się trafia tym samym na Czarny Kontynent.

https://www.deutschland.de/pl/...

Zaangażowanie w Światowy Program Żywnościowy ONZ 
Łącznie Niemcy zwiększyły swój wkład w Światowy Program Żywnościowy ONZ do ponad 1,7 miliarda euro w 2022 roku, angażując się tym samym w zapewnienie większego bezpieczeństwa żywnościowego na całym świecie. W listopadzie 2022 roku rząd federalny zapowiedział, że w tym samym roku przeznaczy dodatkowo 1 mld euro na walkę z głodem na świecie. Niemcy wspierają Sekretarza Generalnego ONZ w jego inicjatywie „Globalna Grupa Reagowania Kryzysowego ds. Żywności, Energii i Finansów” (GCRG). GCRG opracowuje globalne rozwiązania problemów związanych z żywnością, energią i bezpieczeństwem finansowym. Także podczas szczytu G7 w 2022 roku partnerzy uzgodnili wspólne rozwiązania w ramach prezydencji niemieckiej, inicjując sojusz na rzecz globalnego bezpieczeństwa żywnościowego będący kontynuacją inicjatyw ONZ. Na szczycie w Schloss Elmau w Bawarii państwa G7 zobowiązały się do przekazania dalszych 4,5 mld dolarów na globalne bezpieczeństwo żywnościowe.  

Obrazek użytkownika sake3

15-08-2023 [12:54] - sake3 | Link:

Jeżeli tak jest jak pan pisze to dlaczego jest taka emigracja? Może te miliardy euro nie trafiają tam gdzie trzeba.A może trzeba inwestowac te środki na poszukiwania wody i studnie?

Obrazek użytkownika u2

15-08-2023 [12:57] - u2 | Link:

to dlaczego jest taka emigracja?

No właśnie dlatego. Afryka powinna być samowystarczalna żywnościowo, ale jest rozgrywana m.in. przez Rosję i Chiny.  To m.in. Rosjanie organizują przerzut setek tysięcy murzynów do Europy, aby zdestabilizować sytuację w Europie. Rosja toczy de facto wojnę z całym cywilizowanym światem. Dlatego wojna światowa jest coraz bliżej.

Obrazek użytkownika mada

15-08-2023 [20:11] - mada | Link:

u2
Nie murzynów tylko Afroamerykanów. Bo bedzie źle!

Obrazek użytkownika u2

15-08-2023 [20:42] - u2 | Link:

Nie murzynów tylko Afroamerykanów

Drogi mada, ja nie mieszkam w USA jak ty i używam polskiego określenia, które wcale nie jest obraźliwe jak np. czarnuch :-)

PS. Polak Beniowski był nawet murzyńskim królem na Madagaskarze, dopóki go Francuzi nie zastrzelili. Wieszcz Słowacki napisał o nim poemat :-)

Obrazek użytkownika Czesław2

15-08-2023 [12:50] - Czesław2 | Link:

Te mendy, które są po stronie "władców dusz" liczą na to, że będą mogli rżnąć innych, a nie być rżniętymi. I to wszystko.   I nie ma znaczenia, czy chodzi o Putina. Rockefellera, Sorosa czy ich przydupasów w Europie.

Obrazek użytkownika Czesław2

15-08-2023 [13:02] - Czesław2 | Link:

Czy na konferencji w Davos kogoś z Polski nie było. I nie wygłaszał słusznych przemówień? Może czas wyciągnąć głowy z piachu.

Obrazek użytkownika sake3

15-08-2023 [13:20] - sake3 | Link:

@Czesław2......Davos jest takim nowym odpowiednikiem znanych nam z okresu PRL konferencji po ,,linii i na bazie''. dopuszczalne tylko wcześniej ustalone przemówienia i głosy .dużo zadęcia,demagogii i niemocy.Chodzi o to by się pokazać,że się jest kimś ważnym. Takie towarzystwo. wzajemnej adoracji.Nawet ,,ustalenia'' są wczesniej opracowane. Nie muszę wyciągać głowy z piachu na pana ironię.Oczywiście,że i Polska tam była obecna.Ale ani Polska ani większość reprezentantów państw nie mieli możliwości przekazania czegokolwiek,bo jak napisałam wszystko wczesniej już było wyreżyserowane i zaklepane.Nawet z posiłkami którymi sie raczono..

Obrazek użytkownika Darek65

16-08-2023 [10:32] - Darek65 | Link:

To po co wydawać ogromne pieniądze na "pokazanie " się, skoro nic to nie daje?

Obrazek użytkownika jazgdyni

15-08-2023 [19:23] - jazgdyni | Link:

@komentatorzy@

komentator smieciu.

To ciekawe zjawisko - osobnik reprezentujący klasyczne wady Człowiek, który się nieco wspiął, ale nie dorósł. Przeważa w nim i buta i indolencja. Po prostu nie chce mu się samemu odszukać interesujące go wątpliwości, które są przecież ogólnie dostępne, jeżelu na prawdę chcemy wiedzieć, a nie tylko Przyp***dalać się. Ot taka infantylna figura. Po prawdzie nie godna zainteresowania.

Tymczasem to, co ja w pewien sposób wysublimowałem z dostępnych informacji, szeroko opisuje niebezpieczną działalność Klausa Schwaba. Nie tylko w Internecie, lecz także w poważnej prasie.
Wystarczy tylko kliknąć na You Tube i już mamy odpowiedzi na pytania. Niestety typ jest złośliwy i chce bym ja się tłmaczył. tak czysta indolencja w wiejskiej postaci

Proszę popatrzeć, jak łatwo coś znaleźć.

https://youtu.be/ksOWdiRpz0c
https://youtu.be/_VAzPtZMtmo
https://youtube.com/shorts/NzpQYLZByQo?feature=share
https://ksiazka.net.pl/recenzja/czwarta-rewolucja-przemyslowa
https://youtu.be/NcAO4-o_4Ug

Facet w swoim izolowanym zaścianku - nie ważne, czy wiejskim, czy umysłowym, na prawdę nie rozumie co się dzieje. Na szczęście nie ma takich wśród myślących i starają się do tego nie dopuścić. Nawet by takiego @smiecia przed nowym porządkiem bronić.
 

Obrazek użytkownika Pani Anna

15-08-2023 [19:37] - Pani Anna | Link:

@Jaz
NAPRAWDĘ,  a nie na prawdę. Już kilka razy ktoś zwracał uwagę. 

Obrazek użytkownika Tomaszek

15-08-2023 [19:50] - Tomaszek | Link:

Anna
On nie takie kity tu wciskał . Jak mu się kupa zrobi to małpiego mózgu dostaje i o ortografii pisze i nie tylko . Niech Pani nie chodzi tą drogą .

Obrazek użytkownika tricolour

15-08-2023 [20:25] - tricolour | Link:

@tomaszek

Żyć beze mnie nie możesz. Wyraźnie widać jak w ryj zarobiłeś i jak boli. Ale to dopiero początek. Cierpliwości.

Powiedz, ten debil z rozdziawioną gębą w czerwonym złomie, to ty, czy wziąłeś jakiegoś downa z psychiatryka do zrobienia foty?

😛

Obrazek użytkownika Tomaszek

15-08-2023 [21:08] - Tomaszek | Link:

"Żyć beze mnie nie możesz " nie po prostu jesteś bardzo popularnym na NB pajacem o dzwonem gumowym . A już pisałem , chyba po szkoleniu i treningu wrócisz  ćwoku z widłami ( u ciebie i twoich to pan ), Zesrało ci się już na starcie jak takie teksty walisz . Downa mam po sąsiedzku , sympatyczny chłopak w przeciwieństwie do ciebie . I o felgach czterdziestkach nie pieprzy . Jeździł ze mną do warsztatu i wie że felgi nie przykręca się za obręcz . Dziś i jutro odpoczywam to możesz napisać jeszcze że od skarbówki spie...doliłem i co tam jeszcze masz PO KOlana . 
Wal się palancie .
Bez odbioru .

Obrazek użytkownika tricolour

15-08-2023 [21:41] - tricolour | Link:

@tomaszek

Bardzo nerwowy jesteś. Nie dość, że znów nie trzymasz afektu i używasz brzydkich słów, by dodać sobie animuszu, to jeszcze chcesz przewidywać temat?  

Mnie twoja skarbówka nie interesuje, bo ona interesuje się tobą, złodzieju. Mnie zainteresowała inna rzecz, ale że dziś Matki Boskiej Zielnej, to dam ci spokój, bo i tak masz pełne gacie. Zresztą prawidłowo. 

Cierpliwości.

Obrazek użytkownika mada

15-08-2023 [20:00] - mada | Link:

 Pani Anna
A jak się pisze?
Podprawdę czy pod prawdę.
Pani Anno, co to za różnica czy na, czy pod ?

Obrazek użytkownika Pani Anna

15-08-2023 [20:20] - Pani Anna | Link:

@mada
Wie Pan, dla mnie to jest zasadnicza różnica,  na, czy pod.

Obrazek użytkownika sake3

15-08-2023 [21:08] - sake3 | Link:

Paniusi też błędy się zdarzają. Sapieha napisała paniusia Sapiecha.Tyle,że ja miłosierna byłam i nie wytknęłam błędu.

Obrazek użytkownika Pani Anna

15-08-2023 [23:55] - Pani Anna | Link:

@Jaz
Również pisze się  NIEGODNY,  zamiast nie godny. Teraz zauważyłam, ale wzrok już nie ten.

Obrazek użytkownika u2

16-08-2023 [00:09] - u2 | Link:

Na prawdę ! Nie godni jesteśmy tej dojcze sztunde :-)

Obrazek użytkownika jazgdyni

16-08-2023 [08:20] - jazgdyni | Link:

Mam kłopot z niezwracaniem uwagi na drobiazgi, często nazywane duperelami. Może to wiek, że jak się koncentruję na myśleniu kognitywnym, to coś mi umyka? Ortografia i gramatyka?
Ona lepiej wychodzi, jak się pisze na papierze. Tam to jest automatyzm i kontrola wzrokowa. Lecz jak się stuka w klawiaturę, a do tego liczy się, że Word sam poprawi błędy, to literówki są nieuniknione.
Sorry.

Obrazek użytkownika Pani Anna

16-08-2023 [10:13] - Pani Anna | Link:

@Jaz
Nie ma sprawy, znam ten ból. Mnie też się zdarza, żeby nie było. 

Obrazek użytkownika smieciu

15-08-2023 [20:01] - smieciu | Link:

Jeszcze raz zadam to samo proste pytanie: Kto to wdraża?
Twój tekst i pewnie te filmiki (rzuciłem okiem szybko na pierwsze dwa, z zasady nie oglądam YT) sugerują ogólnikowo że politycy, rządy, korporacje itp. No więc? Polska też w takim układzie. Czy to naprawdę takie skomplikowane?
Przecież ta historia jest stara. Kiedyś nazywała się NWO. A jeszcze wcześniej System. Teraz się obudziłeś?
Skoro WSZYSCY wspierają Schwaba i jego agendę to co zamierzasz z tym zrobić? Iść do urn by też wesprzeć tą agendę?

Obrazek użytkownika Jabe

15-08-2023 [23:47] - Jabe | Link:

Nasi patrioci. Oni chronicznie są przeciw,  a nawet za. Tfu!

Obrazek użytkownika u2

15-08-2023 [23:53] - u2 | Link:

Tfu!

Wytrzyj monitor i lulu :-)

Obrazek użytkownika rolnik z mazur

15-08-2023 [19:27] - rolnik z mazur | Link:

@jaz
no extra. Wyszczepikes się szósty raz?

Obrazek użytkownika sake3

15-08-2023 [19:59] - sake3 | Link:

@Rolnik z Mazur.......A tak coś więcej niż ironiczne pytanie o szczepionki pan nie jest w stanie z tekstu autora wyartykułować?

Obrazek użytkownika mada

15-08-2023 [20:06] - mada | Link:

 sake3
Taki Witold Gadowski wzywa do głosowania na PO, bo były szczepienia.
Oni wszyscy powariowali. Nie mogą się doczekać kiedy wreszcie będzie można kraść.

Obrazek użytkownika sake3

15-08-2023 [21:17] - sake3 | Link:

@mada........Trochę to zabawne,ale pewna grupa ludzi tu na NB nie potrafi uczestniczyć w dyskusji.Wybiera uliżanie im złośliwsze tym wg nich lepsze.Nie chcą się odnieść do tekstu ani do komentarzy.Uwazają się za lepszych,mądrzejszych,bardziej wykształconych ale z ich pisaniny jakoś tego nie widać.

Obrazek użytkownika Es

15-08-2023 [21:44] - Es | Link:

A gdzie Gadowski tak powiedział?

Obrazek użytkownika Pani Anna

15-08-2023 [20:32] - Pani Anna | Link:

@sake3
Ta się znowu wcina między wódkę i zakaske. Będzie ustalała co kto może pisać i dlaczego byle tylko nie szczepionki. 

Obrazek użytkownika sake3

15-08-2023 [21:04] - sake3 | Link:

Ja nic nie ustalam ani nie nakazuję nabzdyczona paniusiu.Wprost przeciwnie proszę pisać jak najwięcej.Nic tak nie zdradza kobiety jak pisanie,w paniusi przypadku nad wyraz głupie.

Obrazek użytkownika Pani Anna

15-08-2023 [21:15] - Pani Anna | Link:

@sake3
Ty już nie rozumiesz nawet tego, co sama piszesz, a co dopiero cudzych tekstów.  Paniusiu.

Obrazek użytkownika NASZ_HENRY

15-08-2023 [20:35] - NASZ_HENRY | Link:

@rolnik z mazur |

Jak jeździłeś do Niemiec to ile razy się szczepiłeś  - hipokryto ;-)

 

Obrazek użytkownika paparazzi

16-08-2023 [19:43] - paparazzi | Link:

Frau Anna, das ist er, błąd a nawet kilka.

Obrazek użytkownika tricolour

15-08-2023 [20:29] - tricolour | Link:

Kurcze, jeden Klaus tyle namieszać może na całym świecie? 

To ja bym się automobilizmem naszych sąsiadów nie martwił - wezmą ćwierć innego Klausa i po krzyku.

Obrazek użytkownika smieciu

15-08-2023 [22:29] - smieciu | Link:

Na TVN BiS właśnie zaczyna się filmik na temat.
Chińskie laboratorium zaufania społecznego

Obrazek użytkownika u2

15-08-2023 [23:47] - u2 | Link:

Na TVN BiS właśnie zaczyna się filmik na temat

Z najwyższą odrazą i niechęcią się przemogłem i obejrzałem końcówkę. 170 mln kamerek inwigilujących 1 mld 400 mln ludzi. Film z 2019 roku więc nie wiadomo jak jest teraz. Przedstawiono dwa przypadki ludzi z czarnej listy, biznesmena, który nie spłacił kredytu 100 tys. USD oraz dziennikarza śledczego, który miał ujawnić korupcję, ale sam trafił za kratki na prawie rok. Fakt, że wystąpili w filmie oznacza, że z wolnością słowa nie było najgorzej w Państwie Środka w 2019. Ale czy nadal żyją po 4 latach i co się z nimi obecnie dzieje nie wiadomo.

Obrazek użytkownika Kaczysta

16-08-2023 [07:55] - Kaczysta | Link:

Podobno GW przymierza się do artykułu w którym wyjaśni nam, że Wehrmacht w czasie kampanii wrześniowej używał wyłącznie gumowych kul.

Obrazek użytkownika jazgdyni

16-08-2023 [08:28] - jazgdyni | Link:

@Kaczysta +

Typowe nasze głupki z miłością do reichu słyszą tylko początek "sentymentalnej" niemieckiej piosneczki. Ale Schwab śpiewa do końca.

https://youtu.be/_tUctFu46_c

Obrazek użytkownika jazgdyni

16-08-2023 [08:30] - jazgdyni | Link:

Wg mnie, fanatyka kinematografii, to jeden z najwybitniejszych i profetycznych epizodów filmowych.
A "Cabaret" to także film wybitny.

Obrazek użytkownika u2

16-08-2023 [08:36] - u2 | Link:

"Cabaret" to także film wybitny.

Fakt, do dzisiaj pamiętam piosenki z tego świetnego musicalu. To dzięki temu, że miałem je na winylu :-)

PS. Oczywiście sam film jest niezły. Umiejętnie reżyser  przedstawił narastającą atmosferę grozy.

Obrazek użytkownika sake3

16-08-2023 [09:03] - sake3 | Link:

@Kaczysta......Jakich gumowych? Strzelał kwiatami.Tylko głupie Polaczki nie potrafiły docenić tej przyjaxni.Teraz już będzie inaczej.Na razie strzelają słowami jak pan Weber.

Obrazek użytkownika Zofia

16-08-2023 [09:42] - Zofia | Link:

@jazgdyni- Zapożyczam słowo "ideolojeb". Bardzo adekwatne i trafnie opisujące niektórych ludzi. Chyba przyjmie się w dyskusjach z tymi, którzy pragną zmienić porządek świata.

Obrazek użytkownika sake3

16-08-2023 [10:28] - sake3 | Link:

@Jazgdyni......Czy warto pisać bloga?To przecież zawsze wymaga jakiegoś nakładu pracy,sięgania do źródeł i opracowań. Blog powinien skłaniać do refleksji i dyskusji zwłaszcza jesli jest ciekawy i starannie przygotowany jak ten.Oczywiście komentatorzy nie muszą się z autorem zgadzać,mieć swoje zdanie ale w tej ,,dyskusji'' tutaj nie ma ani refleksji,ani opinii,ani nawet innego zdania.Jest tylko czepialstwo do błędów akurat mało istotnych w stosunku do tematu,obrażanie blogera,nasmiewanie się z komentatorów.i wyzwiska.Temat jakby uleciał,nie jest nawet tłem.Co wnosza do tematu wyzwiska pani Anny pod moim adresem?To nie ja jestem przecież przedmiotem rozważań ale temat bloga. Coś się nieodracalnie zmienia a my nie chcemy tego widzieć.Nie sądzę abyśmy w tym nowym porządku świata mieli coś do powiedzenia,ani że cokolwiek będziemy jako społeczeństwa mogli zmienić ale niech to przynajmniej nie będzie dla nas szokiem więc chyba warto już o tym mówić.Blog to nie kabaret gdzie skrzy się od dowcipów i nie knajpa gdzie obrzuca sie inwektywami.

Obrazek użytkownika u2

16-08-2023 [10:31] - u2 | Link:

Co wnosza do tematu wyzwiska pani Anny pod moim adresem?

To typowy atak niemieckiej trollicy. Pisałem tobie droga sake, że najlepiej trolle i trollice olewać, ale ty dzielnie stawiasz im czoła :-)

Strony