Sprzeciw Polaków w sprawie nielegalnych imigrantów,

Sprzeciw Polaków w sprawie nielegalnych imigrantów, blokuje unijny przymus w tym zakresie    
                                                                                                                                                       
1. Po przedstawieniu przez przez premiera Morawieckiego pytania referendalnego dotyczącego przyjmowania nielegalnych imigrantów, politycy opozycji i wspierające ich media, popadli wręcz w histerię. Twierdzą, że pytanie o to Polaków jest niepotrzebne, ba wręcz absurdalne, bo przecież ogólnie wiadomo, że obywatele naszego kraju, są temu przeciwni, tyle tylko, że wtedy kiedy obecna opozycja rządziła, nie tylko zgodziła się na przyjmowanie nielegalnych imigrantów, ale nawet przygotowywała dla nich tysiące miejsc, rozsianych po całym kraju. Proces przygotowywania tych miejsc był na tyle zaawansowany, że gdyby Platforma  jesienią 2015 roku, nie przegrała wyborów parlamentarnych, to tysiące imigrantów zostałoby przyjętych przez ówczesny rząd już na początku 2016 roku.                                                                                
 
2. Otóż zupełnie niedawno w resorcie spraw wewnętrznych, odnaleziono pismo adresowane do 16 wojewodów, podpisane przez ówczesnego ministra, a obecnego europosła Platformy, Andrzeja Halickiego, w którym domagał się informacji o ośrodkach na ich terenie, w których można by było zakwaterować imigrantów, a także sprawdzenia, czy spełniają one warunki długiego ich pobytu.
Zresztą na żądanie ówczesnego sejmowego klubu Prawa i Sprawiedliwości, minister Halicki, 8 października 2015 roku występował na posiedzeniu Sejmu i w ramach punktu, informacja w sprawach bieżących, odpowiadał na pytania posłów w tej sprawie. Przypomnijmy, że wtedy Komisja Europejska w pierwszym etapie, chciała rozdzielić ok. 66 tysięcy imigrantów z tego Polska miała przyjąć około 7 tysięcy, w drugim etapie miano rozdzielić kolejne ponad 60 tysięcy imigrantów, z podobną „pulą” imigrantów przewidzianą dla naszego kraju.
 
3. Przypomnijmy także, że Donald Tusk, będąc już przewodniczącym Rady Europejskiej, pod koniec 2015 roku, przymusił swoją koleżankę partyjną i ówczesną premier Ewę Kopacz do zdradzenia Grupy Wyszehradzkiej i zgody na obligatoryjny rozdział nielegalnych imigrantów.
Po objęciu władzy przez rząd Prawa i Sprawiedliwości i twardym postawieniu sprawy, że Polska nie będzie uczestniczyła w mechanizmie tego rozdziału, jako przewodniczący RE, straszył nowy rząd karami w wysokości 200 tys. euro za każdego nieprzyjętego imigranta. Wreszcie kiedy „po zakończeniu kariery” w Europie został przysłany do naszego kraju, aby „odsunąć PiS od władzy”, a granicę białorusko-polską szturmowali w ramach wojny hybrydowej imigranci sprowadzeni z całego świata przez służby Putina i Łukaszenki, twierdził, że „to biedni ludzie, którzy szukają lepszego życia i trzeba im pomóc”. Gdy rząd Zjednoczonej Prawicy zdecydował o budowie muru na tej granicy, drwił, że „trzeba będzie jeszcze przez ten płot puścić prąd elektryczny”, a także, „że ten mur nie powstanie ani przez rok, na nawet przez 3 lata”.                                                
 
4. Teraz, żeby odwrócić uwagę od „swoich zasług” w sprawie unijnego obligatoryjnego przyjmowania nielegalnych imigrantów, Donald Tusk nagrywa spoty, w których straszy Polaków cudzoziemcami, którzy w Polsce legalnie pracują. A jeszcze kilka lat wcześniej jako przewodniczący Rady Europejskiej, wygrażał polskiemu rządowi, że jeżeli ten, nie będzie przyjmował nielegalnych imigrantów, to za każdego nieprzyjętego, będzie musiał zapłaci do unijnego budżetu aż 250 tysięcy euro. Jak już wyżej wspomniałem, to pod jego wpływem rząd Ewy Kopacz, zdradzając pozostałe kraje grupy Wyszehradzkiej (Czechy, Słowację i Węgry) zdecydował się poprzeć na jesieni 2015 roku obligatoryjny rozdział nielegalnych imigrantów zaproponowany przez Komisję Europejską. Kraje Grupy Wyszehradzkiej zdecydowały bowiem blokować to rozwiązanie, ale pod naciskiem Tuska jako przewodniczącego RE, ówczesna premier Ewa Kopacz złamała wcześniej dane słowo, pozostałym krajom tej grupy i poparła rozwiązanie forsowane przez KE. I dopiero przejęcie władzy w Polsce przez Zjednoczoną Prawicę spowodowało powrót do wcześniejszych ustaleń w ramach Grupy Wyszehradzkiej i trwające ponad 2 lata debaty na forum Rady Europejskiej, doprowadziły do zmiany, w czerwcu 2018 roku w jej konkluzjach zapisano, że rozdział ten powinien mieć charakter dobrowolny.
                                                                         
5. Jeżeli w referendum większość Polaków sprzeciwiłaby się przyjmowaniu nielegalnych imigrantów, a jednocześnie frekwencja w referendum przekroczyłaby 50%, każdy rząd będzie zobowiązany do realizacji tej decyzji ,niezależnie od uwarunkowań zewnętrznych. A wtedy unijne rozwiązania dotyczące obligatoryjnego rozdziału imigrantów, niezależnie od tego jaki będą miały ostateczny kształt, nie będą mogły być realizowane na terenie naszego kraju. 

Forum jest miejscem wymiany opinii użytkowników, myśli, informacji, komentarzy, nawiązywania kontaktów i rodzenia się inicjatyw. Dlatego eliminowane będą wszelkie wpisy wielokrotne, zawierające wulgarne słowa i wyrażenia, groźby karalne, obrzucanie się obelgami, obrażanie forumowiczów, członków redakcji i innych osób. Bezwzględnie będziemy zwalczali trollowanie, wszczynanie awantur i prowokowanie. Jeśli czyjaś opinia nie została dopuszczona, to znaczy, że zaliczona została do jednej z wymienionych kategorii. Jednocześnie podkreślamy, iż rozumiemy, że nasze środowisko chce mieć miejsce odreagowywania wielu lat poniżania i ciągłej nagonki na nas przez obóz "miłości", ale nie upoważnia to do stosowania wulgarnego języka. Dopuszczalna jest natomiast nawet najostrzejsza krytyka, ale bez wycieczek osobistych.

Komentarze

Obrazek użytkownika Ijontichy

15-08-2023 [08:47] - Ijontichy | Link:

Panie Kuźmiuk! 
Jak ja napisalem,że pytania referendalne są kretynskie i dla debili,to na NB chcieli mnie utopic w plwocinach ...taki tu folklor i poziom.
Ale na scierwie24 [s24] ma Pan kolegę Łukasza Warzechę...on bardziej radykalnie ocenie te pytania.Czytał Pan? 

Obrazek użytkownika u2

15-08-2023 [10:46] - u2 | Link:

kolegę Łukasza Warzechę

Baju, baju Warzecha nadaje dla der łonet. Poglądy ma co najmniej dziwaczne. Jak go widzę w telewizorni to przełączam kanał, bo nie da się długo słuchać tych farmazonów, które plecie  :-)

PS. A pytania nie są kretyńskie dla debili, tylko ty uważasz Polki i Polaków za kretynów i debili. A to inna sprawa, że sądzisz innych po sobie.

Obrazek użytkownika Jabe

15-08-2023 [12:13] - Jabe | Link:

Dziwaczność jego po­glądów polega na tym, że nie jest na gar­nuszku u partii żywi­cielki.

Obrazek użytkownika smieciu

15-08-2023 [12:33] - smieciu | Link:

Panie Kuźmiuk praktycznie każde państwo, rząd tłumaczy że przyjmuje obcych bo ci będą pracować, brakuje rąk do pracy. PiS robi więc to samo co inni. Przybywają ci ludzie. Zdobywają pracę. Ta daje im możliwość zdobycia możliwości legalnego pobytu. A potem zostaje już tylko ściągnięcie rodziny. Standardowa ścieżka. Wyjątkiem była może taka Szwecja, która przyjmowała z litości. Ale ostatnio litość i tam się wyczerpała.

Być może jednak ciekawsze jest to:
Otóż zupełnie niedawno w resorcie spraw wewnętrznych, odnaleziono pismo adresowane do 16 wojewodów, podpisane przez ówczesnego ministra, a obecnego europosła Platformy, Andrzeja Halickiego, w którym domagał się informacji o ośrodkach na ich terenie, w których można by było zakwaterować imigrantów, a także sprawdzenia, czy spełniają one warunki długiego ich pobytu.

Co nową sprawą nie jest gdyż Sienkiewicz przecież rok temu poinformował wszystkich że tego typu plany były tworzone już za rządów PO. Jest to o tyle interesujące że już wtedy najwyraźniej ktoś gdzieś wysoko planował wojnę na Ukrainie i Polska miała odebrać stamtąd imigrantów. Warto sobie wyobrazić... Wybucha wojna. PO przyjmuje miliony Ukraińców. Tą wrzawę w pisowskich mediach:
„To było zaplanowane! NWO, Komuchy, UE, Schwab chcą wcisnąć nam imigrantów podobnie jak reszcie UE!”
Był więc taki plan za PO ale jest realizowany za PiS. I... jest w porządku. PiS dosłownie wskoczyło w buty PO i jest ok!

Mamy więc z góry przygotowaną wielką akcję. Przygotowane zawczasu miejsca pobytu. Przygotowana cała wielka akcja dofinansowania. Wydawania Pesel by Ukraińcy mieli ten sam socjal co Polacy plus dodatki specjalnie dla nich. Wymiana hrywny na złotówki. Ten typ wsparcia nie ma żadnych znamion improwizacji. Tymczasowości! Przeciwnie, ta kasa sprawia że Ukraińcy zostają, nie mają motywacji powrotu.
Słowem od początku mamy realizację planu na przyjęcie ogromnej rzeszy imigrantów, tak by się zadomowili. W tej wielkiej rzeszy Ukraińców przy okazji giną w tłumie ludzie ze wszelkich stron świata. Ze Wschodu w szczególności. Polacy się przyzwyczajają. Rząd tłumaczy że wojna że praca itp.

Piękna akcja, która wyraźnie ma długą planową historię.