W polskich mediach jakoś o tym cisza więc przesyłam automatyczne tłumaczenie fragmentu artykułu z New York Times. Nie wierzycie nauce, nie wierzycie nieskorumpowanym lekarzom, wierzycie władzy. A mediom głównego nurtu wierzycie? The New York Times (NYT) – to jeden z najważniejszych amerykańskich dzienników, wychodzący w Nowym Jorku. Jest trzecią pod względem nakładu gazetą w Stanach Zjednoczonych.

Politycy, dziennikarze, urzędnicy, lekarze na usługach władzy i inni hochsztaplerzy i sprzedajni oszuści oczywiście nie przeproszą za to, że nakazali i wspierali nakazy noszenia maseczek, które są szkodliwe dla zdrowia, bo oni za to wszystko wzięli pieniądze, więc przeproszenie oznaczałoby, że muszą je oddać. Jednakże wy wszyscy, którzy bezinteresownie popieraliście ten maseczkowy zamordyzm, powinniście teraz za to przeprosić. Jeśli nie przepraszacie, to znaczy, że popadliście w syndrom sztokholmski i pokochaliście swoich przeładowców, mimo że nic na tym nie zyskaliście, a dużo straciliście, w tym zdrowie.
Niemniej to, że sami pokochaliście swoją rolę ofiary, to jeszcze nic złego, to tylko wam szkodzi. Najgorsze jest to, że wciągnęliście, i nadal wciągacie, w to bagno nas, ludzi, którzy od dawna znają rzetelne badania naukowe i wiedzą, że maseczki przed zarażeniem się wirusami przeziębienia nie chronią, ale są bardzo szkodliwe dla zdrowia. Wy sobie możecie szkodzić, ale szkodzenie innym, zmuszanie wszystkich by sobie szkodzili, jest już ewidentnym występkiem przeciw moralności i zdrowemu rozsądkowi.
Grzegorz GPS Świderski
t.me/KanalBlogeraGPS
PS. Oto co piszą w NYT w artykule z 21 lutego 2023 r: Nakazy masek nic nie dały. Czy zostaną wyciągnięte jakieś wnioski?
Najbardziej rygorystyczna i wszechstronna analiza badań naukowych przeprowadzonych nad skutecznością masek w ograniczaniu rozprzestrzeniania się chorób układu oddechowego – w tym Covid-19 – została opublikowana pod koniec ubiegłego miesiąca. Jego wnioski, powiedział Tom Jefferson, epidemiolog z Oksfordu, który jest jego głównym autorem, były jednoznaczne.
„Po prostu nie ma dowodów na to, że one” – maski – „robią jakąkolwiek różnicę”, powiedział dziennikarzowi Maryanne Demasi . "Kropka."
Ale czekaj, czekaj. A co z maskami N-95, w przeciwieństwie do masek chirurgicznych lub materiałowych niższej jakości?
„Nie ma znaczenia – nic z tego” – powiedział Jefferson.
A co z badaniami, które początkowo przekonały decydentów do nałożenia nakazu noszenia masek?
„Byli przekonani przez nierandomizowane, wadliwe badania obserwacyjne”.
A co z użytecznością masek w połączeniu z innymi środkami zapobiegawczymi, takimi jak higiena rąk, dystans fizyczny lub filtracja powietrza?
„Nie ma dowodów na to, że wiele z tych rzeczy ma jakiekolwiek znaczenie”.
Te obserwacje nie biorą się znikąd. Jefferson i 11 współpracowników przeprowadzili badanie dla Cochrane, brytyjskiej organizacji non-profit, która jest powszechnie uważana za złoty standard w przeglądach danych dotyczących opieki zdrowotnej. Wnioski oparto na 78 randomizowanych badaniach kontrolowanych, z których sześć miało miejsce podczas pandemii Covid, z udziałem łącznie 610 872 uczestników w wielu krajach. I śledzą to, co zostało powszechnie zaobserwowane w Stanach Zjednoczonych: stany z mandatami dotyczącymi masek nie radziły sobie lepiej z Covidem niż te bez. (…)
Ale bez względu na przyczynę nakazy noszenia masek od samego początku były głupotą. (…)
Ostatnim uzasadnieniem dla masek jest to, że, nawet jeśli okazały się one nieskuteczne, wydawały się stosunkowo tanim, intuicyjnie skutecznym sposobem na zrobienie czegoś przeciwko wirusowi w pierwszych dniach pandemii. Ale „zrób coś” nie jest nauką i nie powinno być polityką publiczną. A ludzie, którzy mieli odwagę to powiedzieć, zasługiwali na wysłuchanie, a nie na traktowanie z pogardą. Mogą nigdy nie otrzymać przeprosin, na jakie zasługują.
------------------------------
PS2. Notki powiązane:
- Maseczki nie działają!
- Maseczki wywołają katastrofę ekologiczną
- Noszenie masek jest przyczyną wielu groźnych chorób!
- Lockdown i noszenie maseczek zwiększa ogólną liczbę zgonów!
- Maseczki to element tresury
- Przyczyną zwiększonej śmiertelności jest nieprawidłowe noszenie maseczek
- Czy obowiązek noszenia maseczek ma sens?
- Maseczki w kosmosie
- Zwiększenie stężenia CO2 powoduje głupotę!
- Najgłupszy zabobon w dziejach świata
Tagi: gps65, maseczki, przekręt, koronawirus, Sars-Cov-2, Covid-19, kowid, oszustwo.
Nawet jakby Niedzielski miał wisieć, to życia 250 tys Polaków to nie zwróci. Natomiast PiS z tym socjopatą na liście mojego głosu w wyborach nie dostanie.
"Nic nie przebije oczywiście michnikowej szmaty z wymyślonym artykułem jak to babcia nieszczep wnuczka zaraziła i uśmierciła."
Nie. To wnuczki mordowały babcie, bo chodziły do szkoły, a potem nie podlegały izolacji. To się musiało skończyć.
tylko bidoku zostałeś jak ta sirota wśród samych mogił.
A ty bidoku znowu wśród brudnych osranych swoich garów...Do roboty myj te osrane gówna bo fetor straszny...
Teraz powinna zabrać głos babcia sake3, w temacie kultury na NB, używania brzydkich słów i przezywania. Nie wątpię, że tak się stanie, w końcu sake3 jest na to wyjątkowo wyczulona i niejednemu już wytknęła chamstwo.
A gary twoje dalej walą gównem a ty się produkujesz w gównianej dyskusji z Berlina choć twój wkład intelektualny w NB przez prawie 6 lat pobytu to zero. Takie zero z garami..śmierdzącymi gównami skoro nabijasz się z czyjeś śmierci..Gówno to delikatne określenie twego chamstwa... bardzo delikatne..
Serio niemiecki trollu ? A gdzie niby nazwała kogoś per cham ? :-)
No proszę, już pospieszył z pomocą wierny rycerzyk babci sake3 na łysej kobyle. Jakie to romantyczne.
Ale ale niemiecki trollu, masz jakiś z tym problem ? :-)
tak, mam problem. Zajady mi się robią ze śmiechu, banderowcu.
To widać niemiecki trollu :-)
Nie tylko banderowiec ale osrane brudne kacapskie gary - taka Niemra z Berlina...
Gratuluję sukcesu. Ja szczęście mam, więc taki rycerzyk na kobyle mi na nic nie potrzebny. Swoją drogą Polska język trudna język.
sake3, ty wszystkich mierzysz swoją miarą. Już dawno było oczywiste, że ty portal NB traktujesz bardziej jak towarzyski. A krzyżyk na drogę, tobie i temu banderowcowi, który ci się trafił.
A gówno wali dalej z garów niemieckich....Kiedy weźmiesz się do roboty !!!
Nie lawiruj obłudnico, bo tylko się ośmieszasz. Aż taka glupia (nie) jesteś, żeby nie pojąć o co chodzi? "Swój" cham, nawet tak osrany jak Tezeusz nie może zostać skarcony za chamstwo, bo jest "swoj" i nigdy nie narzeka na PIS miłościwie nam panujący.
Jakie chamstwo niemiecki trollu ? Tezeusz pisze jak jest, jak Max Kolonko, jak Tommy Lee Jones. Oddaje ciosy jak prawdziwy meżczyzna. A ty niemiecki trollu mieszasz wątki, zarzucasz sake niestworzone rzeczy. Nigdy nie nazwała nikogo chamem i nie używała epitetów, które ty używasz. To są proste sprawy i nawet Francik nie zmieni tego :-)
Kibicuję wam, tobie i sake3 z całego serca. Takie romantyczne historie ubogacą NB, wzrośnie ilość wejść. Widzisz banderowcu, na coś się przydasz.
Mnie się najbardziej podobają perełki, które czasem wymskną się naszym bohaterom słowa: krzyś ostatnio porównał pis do czerwonej szmaty, biedak chciał dobrze...
Teraz drugi krzyś pisze, jak oddaje ciosy prawdziwy mężczyzna - osraniem.
To musi być męczące żyć z tak napiętą uwagą, wietrzyć niebezpieczeństwa, dawać natychmiastowy odpór, zasłaniać ciałem...
Czyli co ? Jezus Chrystus nie zmartwychwstał ?
coraz wiecej zostaje ujawnianych przypadków ciężkich powikłań poszczepiennych i niespodziewanych zejść z tego świata.
w niemczech ruszyły procesy przeciw producentom preparatów.
ja niewyszczepiony zaraziłem się covidem od zaszczepionej bliskiej osoby która zachorowala na covida 2 tygodnie po przyjeciu trzeciej dawki. mam certyfikat przechorowania a choroba była banalna i trwała 3 dni. dwie tabletki aspiryny załatwiły sprawę. miewałem ciężkie przebiegi grypy to i mam porównanie czym ten covid jest dla przeciętnego układu odpornościowego. mam też donos sanepidu na mnie do policji w sprawie olania urzędnika sanepidu który chciał wymusić ode mnie zeznania na temat co gdzie, kiedy i z kim robilem zanim złapałem cowida. dostałem też przesyłką kurierską pulsoksymetr tydzień po oficjalnym zakończeniu choroby - prezent od państwa opiekuńczego który podobno kurier miał odebrać z powrotem więc teraz nie wiem czy państwo nie wytoczy mi sprawy za przetrzymywanie jego własności
Baju, baju. Nikt w Polsce nie wysyła za darmo pulsoksymetrów, zwłaszcza kurierem. :-)
O Antonowie coś czytałem, ale nie oglądałem. Możesz podrzucić jakiegoś linka, aby nie być gołosłownym jak zwykle ? :-)
Sprawcy nie powinni przeprosić,oni powinni wisieć!
Co ma wisieć, nie utonie. A ktoś właśnie utonął niedaleko Tytanika i zapłacił za swoją śmierć 250 k USD :-)
Maseczki są znane od ponad 100 lat i stosowane dość często, czyli na przestrzeni tego czasu nie było ani jednej ofiary jej stosowania.
@świder zgłoś się do psychiatry, może jeszcze jest nadzieja, dostaniesz psychotropy i będziesz szczęśliwy, durniu.
nie idź drogą @anny niedojdy czy @świra, przeczytaj co napisałem, a przypomnę że się nie szczepiłem właśnie z powodów o których wielu pisze, ale nie da się ukryć, że wielu ludzi może dzięki szczepieniom żyje, choć jeszcze nie wiemy, co dalej.
a sama maseczka jest bez znaczenia, te opowiastki o babciach itp. to dla kretynów, a za całą sytuację należy wytoczyć proces WHO.
Większość z nas nie dożyje nawet setki. Nie czarujmy się. Tyle, że to nie będzie wina szczepionek czy maseczek :-)
PS. Oczywiście szczepienia w starszym wieku są ryzykowne i mogą skrócić życie. Tyle, że u nas nie ma przymusu szczepienia się p-ko grypie i nigdy nie było.
Być może wielu ludzi żyje....Mam, co do tego wiele wątpliwości, choćby mając na uwadze fakty, które teraz wypływają. U nas cisza, ale w innych krajach podnosi się kwestię powikłań poszczepiennych. Mówi się o pladze, szczególnie wśród młodych ludzi, którzy nagle schodzą na zawały, zakrzepy.
Być może wielu ludzi żyje... A ilu nie żyje, bo odmówiono im zabiegów, przyjęć do specjalistów ? Przypomnij sobie, jak człowiek po wypadku, przywieziony do szpitala, najpierw musiał mieć zrobiony wątpliwej jakości test. Jeśli wyszedł pozytywny, to go izolowano. Tata mojego kolegi, praktycznie zmarł z głodu w szpitalu, bo zamknięto szpitale, nie było odwiedzin. Nakarmić go nie miał kto, a on sam nie miał sił. Jak go kolega w końcu zobaczył, bo zrobił dziką awanturę, to się popłakał na jego widok i tego,co zobaczył.
Przypomnij sobie te sępy lekarskie, które brały dodatki covidowe praktycznie za nic, a czasami po kilka za jednego pacjenta. Głośny był przypadek lekarza z Piły, który na takich dodatkach zarobił prawie milion złoty.
Przypomnij sobie tych lekarzy i pielęgniarki, którzy nakręcali filmiki tańcząc na oddziałach. Przypomnij sobie, jak gnojono lekarzy i tych, którzy mieli inne zdanie. Choćby Pospieszalski. rp.pl
WHO, to organizacja zbrodnicza, kierowana przez etiopskiego komunistę. Poznał się na nim TRUMP, który w czasie swojej prezydentury skasował członkostwo USA w niej.
Proces wobec WHO. Najpierw, to powinna powstać komisja, która rozliczy Morawieckiego, Szumowskiego, Niedzielskiego, cała tę radę medyczną. I te miliardy utopione.
Zidiocenie jest coraz większe.
twitter.com
To na koniec takie moje podsumowanie.
„Kto nie pamięta historii, skazany jest na jej ponowne przeżycie." – George Santayana
Niektorzy tylko za cholerę nie przyznaja racji nie zmanipulowanym fachowcom, że ich bliscy i znajomi padli ofiarami od początku błednie, w konflikcie z wiedzą medyczną, a zatem zapewne z innych powodów niż medyczne, przyjetych procedur leczenia. A podejmowane środki od początku kłóciły się ze zdrowym rozsądkiem i wiedzą.
Ruch antymaseczkowy ma pewne podstawy, bo pewnie tych ludzi gdzieś tu czy tam ukarano mandatem, ale PRZEDE WSZYSTKIM TO PALIWO ANARCHISTÓW I ZAGUBIONYCH DZIECI LUBIĄCYCH BAWIĆ SIE W AKTYWIZM, HEREZJE RELIGIJNE, OPOZYCJĘ, PROTESTY PRZECIW ZŁEJ RZECZYWISTOŚCI, teorie spiskowe.
Zapomniałeś jeszcze wymienić zamykanie lasów, śmiercionośnych fryzjerów, wirtualne konsultacje medyczne i czekanie na wynik covitestow u rodzących kobiet lub pękniętych wyrostków. Toż to standardy medyczne znane od niepamiętnych czasów. Aha, jeszcze kwarantanna dla bezobjawowych.
Standardem? To gdzie poza Polską zamknięto ludziom dostęp do służby zdrowia, gdzie odwołano zabiegi ratujace życie? Gdzie pozamykano lasy i cmentarze? No, czekam wypierdku.
Czyli nie wiesz, nie potrafisz odpowiedzieć. Potrafisz tylko pluc. Jak na was patrzę i czytam, co wypisujecie wy "prawi i sprawiedliwi ", to wiem jedno, zmiana jest niezbędna. 2 kadencje w ławce opozycji i znowu wam rura zmięknie, czego wam serdecznie życzę. Dla higieny życia publicznego. A na zadane pytanie odpowiem ci sama, otóż tak kuriozalnych działań jak w Polsce za rządów PIS NIE BYŁO NIGDZIE W EUROPIE. Poczytaj sobie w ogólnodostępnych źródłach, płatny propagandysto.
Nie 2, tylko co najmniej 4 kadencje kiblowac wam w opozycji. Że też wy wszyscy, najbardziej "prawi" musicie być jednocześnie koprofilami. Tak was dobierają, popaprańcu?
"jesteś popaprańcem koprofilem" i tęczowa ? z Berlina to zrozumiałe zero intelektualne to zero ..
Nie ściemniaj niemiecki trollu, poklepywanie po plecach Tuska się skończyło. Zaczęły się twarde interesy. I to twoich firerków wścieka,
To była broń biologiczna. Byc może działa na psychikę młodych. A wrogowie zachęcali młodych do lekceważenia zagrożenia. kto wie czy to nie była odsłona wojny hybrydowej.
"Gdybym unikał pewnych miejsc skutecznie i z maseczką - nie zaraziłbym się. Tak dziś myślę. "
Tak, covid to groźna dla człowieka choroba, mogąca go doprowadzić do śmierci. I... nie. Maseczka nie chroni przed zakażeniem, na co są badania naukowe. I... tak, żeby się zarazić, to trzeba wejść w jakiś kontakt, z osobami zarażonymi.
E tam, ty się nie zaszczepiłeś Kozio i żyjesz, a reszta to przecież frajerzy na usługach BigPharmy, albo BigTechu :-)
jak trzeba być zaczadzonym, albo opętanym, żeby dać wiarę iż typowe dotychczas objawy przeziębieniowe kaszel, katar, ale też "choroba bezobjawowa" stanowiły globalne zagrożnie z prognozowanym pomorem setek milionów ofiar (nawet wróżba o ilości ofiar nie udała się wróżbitom) i równocześnie przechodzić obojętnie nad "niewytłumaczalnym" pikiem zakrzepicy, zatorów, zawałow i ogólnie uszkodznia mięśnia sercowego, i niespodziewanych u młodych schorzeń neurologicznych oraz przypadków naglej śmierci.
te jakoś dziwnie niezbyt wzruszają zaczadzonych
twoje zaklęcia zdrowia i życia setkom tysięcy Polaków nie przywrócą. opętanie maseczkowo-wyszczepienne nie ominęło wielu naszych bliskich a również niektórych celebrytów ze sceny wolnościowej którzy pochwalili się wyszczepieniem po czym odeszli z tego świata. każdy jest kowalem swojego losu jednak wielu podjęło ryzykowną decyzję poddania sie eksperymentowi medycznemu zachęceni przez celebrytów i telewizyjnych naganiaczy
kto ci ma przeprosić za głupotę? Ja o tym piszę od lat i to jak kamień w wodę.
Ano, na czele z tobą GŚ. Nie nauczyli ciebie kultury w domu, ani w szkole l datego ciągle teraz wyzywasz innych od chamów i głupków. To już się nie zmieni, bo za stary jesteś na zmiany i nabycie elementarnej ogłady :-)
Wypraszanie z miejsc publicznych, gdzie wszyscy mogą przebywać, również nie jest kulturalne. Ale nie oczekuję od ciebie najmniejszej ogłady GS. Jaki jesteś to każdy widzi :-)
Ale, ale, ty GŚ to robisz nagminnie. Wyzywasz i wyzywasz. Umiaru nie masz. W dodatku żądasz, aby ktoś nie wiadomo kto przepraszał ciebie za maseczki. Puknij się w czoło GŚ :-)
Mnie z tobą też nie interesuje. Nie potrafisz udowodnić swoich tez. Piszesz bez sensu. A dodatku próbujesz prymitywnie obrażać wszystkich, którzy z tobą się nie zgadzają. :-)
Cierpisz na jakąś paranoję. Tutaj jest internet, strona NB, a nie twoje prywatne podwórko. Jak wyzywasz innych od chamów i głupków publicznie to reaguję. A jak się nie podoba to co piszę, to już tobie pisałem, powiadom administratora. To są proste sprawy :-)