WRESZCIE! Słychać już wojowników

Musicie to koniecznie obejrzeć, jeżeli martwicie się o Polskę. Ta ostra dyskusja i wreszcie zupełnie inna wypowiedź premiera Morawieckiego, pokazuje, że wreszcie zrzucamy lokajski mundurek i zakładamy polowy mundur wojskowy.

Ponad 2 godziny słuchania. I nudzić się nie będziecie. Trzech byłych ministrów, więc nikt nie będzie patrzał z góry na pozostałych. A 13 minutowa wypowiedź premiera Mateusza Morawieckiego wreszcie pokazuje nam polityka, jakiego chcemy widzieć.

Kanał Blogpressportal wyrasta na wiodącą arenę opisu naszych najważniejszych zdarzeń, nad którymi dyskutują najważniejsze osoby w państwie i najbardziej godni szacunku eksperci.
A najnowszy panel z formatu "Polska Wielki Projekt" to Globalna przebudowa. Konsekwencje wojny na Ukrainie dla ładu europejskiego i światowego

https://youtu.be/RiFoVL17xPU

Zanim rozpoczęto dyskusję, 13 minutową wypowiedź wygłosił premier Mateusz Morawiecki. Tu taki Morawiecki, którego chciałbym zawsze słyszeć. Bo dotychczas nie specjalnie darzyłem go pełnym zaufaniem.
Panel dyskusyjny to trzech ministrów (jeden to sekretarz stanu), ludzi mojego, powojennego pokolenia.
Podam chronologicznie:
Jan Parys był ministrem obrony narodowej w rządzie Jana Olszewskiego. A w latach 2015 – 2018 szefem gabinetu politycznego ministra spraw zagranicznych, Witolda Waszczykowskiego.
Jacek Czaputowicz był ministrem spraw za granicznych w latach 2018 – 2020 w rządzie Morawieckiego
Jednak najciekawszą postacią jest Jacek Saryusz Wolski, który pracował przy przystąpieniu Polski do Unii Europejskiej i od momentu wejścia w 2004 roku jest europosłem do dzisiaj. To postać barwna i burzliwa. Wybitny analityk z kręgu tzw. 'jastrzębi' i co ciekawe – wywodzi się i do roku 2017 był członkiem, a nawet wiceprzewodniczącym Platformy Obywatelskiej.

Na moderatora wybrano redaktora Jacka Karnowskiego. To nie jest człowiek z mojej bajki. Choć to Fratria Gdynia.

*****

Dyskusję rozpoczął min. Jacek Czaputowicz. Lubię moje oceny oparte na 'pierwszy rzut oka'. Nie sprawiał dobrego wrażenia. I chyba się nie myliłem.
Oparł swoją interpretację tego, co się dzieje na świcie, wielce prymitywnym hasłem: 'To tylko wojna Rosji z Ukrainą! To tylko wojna.' I trzeba to szybko zakończyć. I aby to zrobić, trzeba rozmawiać.
Tak... Gadać, gadać, gadać...
Nie dziwię się, że w początkowym okresie rządów Zjednoczonej Prawicy, jeśli to tacy ludzie mieli władzę, Polska przy każdej okazji była bita i kopana.
I traciła nieustannie. To, że potężne siły zdecydowały i planują zniszczyć nasz kraj, a my jak szczeniaki myśleliśmy, że idzie się z nimi dogadać, jest gorsze niż Targowica. Kompletna niekompetencja, indolencja i ego mówiące – ja wiem najlepiej.

Chyba pierwszy się dosłownie wściekł Jacek Saryusz Wolski. To tak, jak ja weredyk – prosto z mostu. To co w głowie to zaraz na języku. A jak na dodatek, jest się tak inteligentnym, jak pan europoseł – człowiek, który z wielu obserwacji potrafi złożyć jedno najważniejsze zdarzenie. W epoce kłamstw, hipokryzji, cwaniactwa i głupoty, to cenna zdolność. Dosyć emocjonalnie, lecz jasno i klarownie wyłożył potężne zagrożenie, jakie Polsce i Polakom zagraża.
I koniec może być już wkrótce – w październiku. Wystarczy, że Prawo i Sprawiedliwość przegra wybory.

Jan Parys to również człowiek mądry i uczciwy. Na dodatek z największym doświadczeniem w polityce. Już ponad 30 lat w kręgach władzy.
Nie jest tak porywczy, jak Jacek Saryusz Wolski. Jednakże w nieco delikatniejszy sposób poparł stanowisko naszego najważniejszego europosła.

Zresztą musicie to sami obejrzeć i wysłuchać. I podać dalej. Jeżeli tylko los kraju i Polaków jest wam bliski.
 

Forum jest miejscem wymiany opinii użytkowników, myśli, informacji, komentarzy, nawiązywania kontaktów i rodzenia się inicjatyw. Dlatego eliminowane będą wszelkie wpisy wielokrotne, zawierające wulgarne słowa i wyrażenia, groźby karalne, obrzucanie się obelgami, obrażanie forumowiczów, członków redakcji i innych osób. Bezwzględnie będziemy zwalczali trollowanie, wszczynanie awantur i prowokowanie. Jeśli czyjaś opinia nie została dopuszczona, to znaczy, że zaliczona została do jednej z wymienionych kategorii. Jednocześnie podkreślamy, iż rozumiemy, że nasze środowisko chce mieć miejsce odreagowywania wielu lat poniżania i ciągłej nagonki na nas przez obóz "miłości", ale nie upoważnia to do stosowania wulgarnego języka. Dopuszczalna jest natomiast nawet najostrzejsza krytyka, ale bez wycieczek osobistych.

Komentarze

Obrazek użytkownika Ijontichy

10-06-2023 [08:41] - Ijontichy | Link:

Jan Parys...CV częściowo utajnione.
Jacek Karnowski---beneficjent potarganego UwarzamRze dostał od Grasia obok śmietnika" wSieci'.Chrabota Rzepę,a Lisicki [pupil p.Łaszcz dostał Do Rzeczy.
Ciapciakiewicz!! Stara Unia Demokratyczna i Unia Wolności...człowiek Geremka,Kuronia i Dudy...oraz diaspory marsjan w Krakowie.
Były min.MSZ...

Wysłane do @jzg 10.06   8.41

Obrazek użytkownika mada

10-06-2023 [12:21] - mada | Link:

Przepraszam, też przeczytałem.

Obrazek użytkownika mada

10-06-2023 [08:42] - mada | Link:

Jacek Saryusz Wolski został jastrzębiem dopiero gdy go nie zrobili jakimś wysokim urzędnikiem unijnym. Wkurzył się. Dobre i to. Przedtem  działał jak wszyscy z PO.
Każdy uczy się najlepiej jak dostanie po własnej d...

Obrazek użytkownika jazgdyni

10-06-2023 [10:41] - jazgdyni | Link:

@mada

Zna go Pani od dawna? Chyba nie. Proszę mnie oświecić, co on takiego paskudnego, jak to PO, zrobił, gdy od 2004 pracuje w Brukseli. Jeden malutki przykład.

Obrazek użytkownika mada

10-06-2023 [12:12] - mada | Link:

Ja nie mówię, że zrobił coś złego. Po prostu zachwalał wszystko, jak wszyscy.
Nawrócił się jak osobiście go zabolało. Oszukali go i zobaczył, że to są oszuści.
W tej chwili uważam, że jako jedyny mówi prawdę i nie kluczy.

Obrazek użytkownika spike

10-06-2023 [11:56] - spike | Link:

Wg mnie, Jacek Saryusz Wolski był jedynym POlszewikiem, który mówił z sensem i to w sprawach dla Polski istotnych, chyba też jedynym, który udzielał wywiadów TVP, aż przelała się czara goryczy po wystąpieniu Tuska, gdy nazwał go "szmatą", był już chyba ostatnim "sprawiedliwym" w tej Przestępczej Organizacji.

Jak dla mnie, ci wszyscy e-zaprzańcy powinni mieć obawy, przyjeżdżając do Polski, pod ich domami powinny być demonstracje, jak to oni robią pod domem Kaczyńskiego, zaczynając od Tuska, może wtedy by coś zrozumieli, że są zdrajcami ?

Obrazek użytkownika mada

10-06-2023 [12:01] - mada | Link:

Morawiecki nie powiedział nic nowego. Słowa, słowa , słowa...
Czaputowicz ma rację, że Polska  nie jest uznawana  za państwo poważne, nawet w naszej części Europy wschodniej, nie jest liderem i nasze stanowisko nikogo  nie pociąga za sobą.
Jacek Saryusz Wolski słusznie podkreśłił wrogość Brukseli. I  to jest groźniejszy wróg niż Moskwa.
Parafrazując Marszałka Piłsudskiego:
"Moskwa może przemienić Polaków w bohaterów a Bruksela przemienia Polaków gówno"  Zmiana o180 Stopni.

 

Obrazek użytkownika Adam66

10-06-2023 [15:37] - Adam66 | Link:

@mada
Morawieckiemu jednego nie można odmówić, bardzo ładnie mówi o patriotyźmie, suwerenności, żołnierzach niezłomnych.  A potem jedzie do Brukseli, pada na kolana i podpisuje wszystkie idiotyzmy, które eurokołchoźnicy podsuną, czasem dodaje jeszcze od siebie jakieś dodatkowe punkty żeby jeszcze bardziej Polaków upodlić.  A potem wraca do Warszawy i znowu pięknie mówi....
Polecam ostatni komentarz Gadowskiego, który wreszcie publicznie nazwał Morawieckiego, tak jak wielu z nas go od dawna nazywa, czyli Morawiecki = bankster globalista.
https://www.youtube.com/watch?...

Obrazek użytkownika Jabe

10-06-2023 [09:12] - Jabe | Link:

Byłby ktoś uprzejmy streścić, co tam się wy­darzyło, że warte jest 2 godzin?

Obrazek użytkownika mada

10-06-2023 [12:14] - mada | Link:

Streściłem.
Patrz powyżej.

Obrazek użytkownika sake3

10-06-2023 [09:38] - sake3 | Link:

Co właściwie dają takie panele? Kilku panów prowadzi kulturalnie rozmowy między sobą.Dla społeczeństwa nauczonego słuchać tylko siły i ją respektować taka dyskusja się nie liczy.Społeczeństwo pokazało,że woli maszerować z głupimi transparentami pod wodzą głupich ,chamskich antypolsko nastawionych ludzi To do takich należy dotrzeć,w prostym przekazie a nie w kolejnej debacie.

Obrazek użytkownika jazgdyni

10-06-2023 [10:39] - jazgdyni | Link:

@sake3

Co takie panele dają? Bardzo dużo. Ludzie, a właściwie ludowieczki w większości są dosyć głupiutkie (przepraszam, to nie ja, to nauka) i zawsze potrzebują wodza, przewodnika, autorytet. Naszych niestety wyrżnięto. Lewactwo ma swoich hochsztaplerów udających, jak ten Grabowski od Żydów kogoś mądrego. A u Tuska? Pani Leszczyna - wybitny ekspert od wszystkiego po pedagogice. Oni z rozumem się rozminęli, kompensując ten brak cwaniactwem i bezczelnością.
Kto posłuch spokojnie i należycie takiej dyskusji, musi poczuć przypływ zdrowego rozsądku i przywrócić poprawne myślenie. Ale, jak widać, wielu tego nie chcą słuchać.

Po co takie panele? No rozkoszne...

Obrazek użytkownika sake3

10-06-2023 [13:23] - sake3 | Link:

@ Jazgdyni.....Pewno że rozkoszne,ale do kogo ma to trafić? Do tych jak pan to nazywa ludowieczek? Nie trafi.Ale to one będą w łapkach trzymały karteczki wyborcze i obawiam się mocno,że do głów trafi im raczej przekaz Tuska niż uczona dysputa.Tusk sprytnie zagospodarował ten elektorat co było widać po rykach,chamskich transparentach,atakach na ludzi  związanych z TVP czy dawną Solidarnością.Udało mu się całą ludzką uśpioną nienawiść skierować przeciw obecnej władzy,a nawet co jest prawdziwym majstersztykiem niechęć tłumu skierować na brykającego Hołownię.Ja nie proponuję takich środków jak bluzgi ,ataki werbalne i fizyczne tylko przekaz obliczony na poziom ludzi których chcemy do swoich racji przekonać. Proszę się wybrać do sklepu osiedlowego,przysiąść na ławce ze znajomymi i rozmawiać czy przekonywać Młodych i starych.Mądrych i głupich.Zdecydowanych i wahających się.PO to pojęła i robi tak od dawna.Nie ma u niej debat nic nie wnoszących,jest klarowny i niestety krótki ale chamski przekaz na konferencji prasowej,są media gotowe kłamać 24 godziny na dobę.Już od dawna nie ma czasu na akademickie rozmowy,

Obrazek użytkownika Es

10-06-2023 [15:00] - Es | Link:

"Po co takie panele?" To bardzo uzasadnione pytanie. Najlepszą odpowiedzią może być adekwatna do tej na pytanie : Jasiu do czego służy dana rura?"
No więc czemu służą oprócz kolejnej dawki pro rządowej, lub może bardziej: pro Morawieckiej propagandy? Co to w ogóle za dyskusja, w której zarówno uczestnicy jak i prowadzący tę propagandę mają utwierdzać? Powtarzam : nie rzetelnej informacji i szerokiego spektrum zjawisk w tyglach polityki krajowej i zagranicznej, a propagandy właśnie, gdy wszystko co dochodzi z zewnątrz jawnie kłóci się z tym co przekazuje ta wersja "mocnego człowieka", którą chciałoby się widzieć na codzień. Sariusz Wolski w tym składzie -jak kwiatek do kożucha , ma jedynie ze swoimi poglądami uwiarygadniać złudę, że wokół polskiej polityki, jej kierunków jakaś dykusja w ogóle się toczy. 
Pisze Pan o mocnej wersji Morawieckiego - czyli takiej jaką chciałby oglądać. To która wobec tego wersja Morawieckiego jest wiarygodna? Ta od celebracji Harrariego. Schwaba , wszelkich pomysłów krystalizowanych w Davos i kompletnej uległości w brukseli i okolicach i apostoła kolejnych przegranych spraw , czy ta , na użytek łatwowiernych zwolenników tutejszego matrixu?

Obrazek użytkownika jazgdyni

10-06-2023 [10:52] - jazgdyni | Link:

@Panie Admin!

Serdeczne uściski przede wszystkim.

Co to za rubryka "Popularne strony" Dzisiejsze: ?
Wybacz Ulo i koledzy, ale "Kaczka rasistka" to wczoraj rano; "Zaczęło się" też wczoraj rano; a "Ciesz się, że zabiłem ci rodziców" to już duży postęp - wczoraj wieczorem.

Mam różne pokowidowe komplikacje. Mniemam - pan jest zdrowy.

Pozdrowienia od Grzecha W.

 

Obrazek użytkownika admin

10-06-2023 [10:57] - admin | Link:

@jzG Z ostatnich 24 godzin

Obrazek użytkownika Ula Ujejska

10-06-2023 [11:34] - Ula Ujejska | Link:

Cześć Janusz
Ja nie mam żalu.
Na temat "kliknięć" przegadaliśmy na NB wiele godzin, jeszcze za śp. Jerzego Targalskiego. Te "kliknięcia" i rankingi popularności nie mają żadnego znaczenia - znaczenie ma zasięg i  i odbiór. Ja bardziej cieszę z takiej notki która odbiła się szerokim echem w sieci, niż np. z tej która ma tysiące kliknięć. Mam takie dwie notki, jedna o Ukrainie a druga o programie PO. Te dwie notki cytowano na trzech kontynentach .

Obrazek użytkownika jazgdyni

10-06-2023 [13:55] - jazgdyni | Link:

Witaj Ulu

Tylko ja zauważyłem ciekawe zjawisko (można sprawdzić). Admin się wściekł, jak napisałem list otwarty do red. Sakiewicza i od tego momentu klikalność spadła o więcej niż 50%. Brzydkie zjaiwsko. Moi czytelnicy nagle się zniechęcili? Wina Tuska?

Serdeczności

Obrazek użytkownika tricolour

10-06-2023 [14:46] - tricolour | Link:

@jzg

Nie, przyjacielu, nie zniechęcili. Po prostu towarzystwo wzajemnej adoracji nie ma zdolności wytworzenia niczego. Przypomina nudną i piękną Szwajcarię, która w żaden sposób nie przyczynia się do rozwoju cywilizacji. Tę napędzają wojny, gwałty, tarcia i kłótnie: ten ma pięści, to drugi pałę. Gdyby nie walka, to do końca życia chodziliby z gołymi, wypielęgnowanymi rączkami.

Zatem nie wina Tuska, a jeśli już patrzeć w optyce winy, to twoja wina. A jeśli jeszcze bardziej się uprzesz, to forum zdechnie jak klub dyletantów.

O tym ci Admin napisał wprost, że niszowość zabije te fajne przedsięwzięcie.

Obrazek użytkownika zbychbor

10-06-2023 [11:26] - zbychbor | Link:

Wojownicy? Król jest nagi!!! Toż to eunuchy

Obrazek użytkownika spike

10-06-2023 [12:07] - spike | Link:

"Nie chwalmy dnia przed zachodem Słońca"
Wielu ludzi mówi podobnie, ale najważniejsze jest nie to co mówi Premier, ale co robi, jak nauczano "po czynach ich poznacie", nie po słowach, "mówić każdy może, jeden lepiej drugi gorzej".
Nie wiemy co się dzieje z karami już naliczonymi, mówi się, że są one potrącane z przydzielanych nam funduszy, konsekwencją tego bezprawia powinna być decyzja o zmniejszeniu naszej składki, którą płacimy do kasy UE, a tak się nie dzieje, więc opozycja ma "wodę na swój młyn", zarzucając że tracimy pieniądze i to duże.

Dlaczego nie ma działań na wypowiedziane słowa Premiera, że dotacje unijne i nasze składki prawie się bilansują, skoro tak, to nie ma sensu nadstawiać zad, by Niemiec mógł w niego kopać, tym bardziej, że przyjęty program odbudowy nas zrujnuje, a w konsekwencji całą UE, choć to może wyjść wszystkim na dobre, albo się opamiętają i wrócimy do "korzeni", albo się to rozpadnie.

Obrazek użytkownika Zbyszek_S

10-06-2023 [12:18] - Zbyszek_S | Link:

Gdyby zechciał pan zrobić jakiś skrót głównych tez pana premiera oraz uczestników panelu, to pewnie do większej liczby osób by one dotarły.

Obrazek użytkownika tricolour

10-06-2023 [12:55] - tricolour | Link:

Skrót panelu "Wielki projekt Polska" brzmi tak: "Na budowę samochodów elektrycznych wydano 250 mln zł i nadal jesteśmy w fazie projektu. Spółka dostała kolejne 250 mln zł, ale na horyzoncie nie widać samochodu elektrycznego - mówił w rozmowie z RMF FM Marian Banaś, prezes Najwyższej Izby Kontroli".

Wielki projekt jest zawsze w fazie projektu. Oczywiście wielkiego.

Obrazek użytkownika Alina@Warszawa

10-06-2023 [13:12] - Alina@Warszawa | Link:

Policzyłeś TriC ile Tusk wydał na elektrownię atomową i co z tego wyszło? Tam jest poziom miliardów, nie milionów. To oczywiście żadne tłumaczenie, bo mam nadzieję, że każdy z przekrętów zostanie rozliczony. Nikłą, ale mam. 
250 mln zl na zaprojektowanie technologii produkcji i całej fabryki, to niewiele. Jeśli dostali kolejne 250, to prace muszą być zaawansowane bardziej niż TriC tu plecie - podaj jakiś link - bo jak do tej pory stosujesz metody ruskiej propagandy.

A jak ci idzie studiowanie inżynierii sanitarnej? Zaliczyłeś geometrię wykreślną? Wyszedłeś już z tematów kanalizacyjnych i przerabiasz ogrzewnictwo albo wentylację?

Obrazek użytkownika tricolour

10-06-2023 [13:21] - tricolour | Link:

Wielkie zaawansowanie wielkich prac chińskiego składaka w Polsce:

https://www.muratorplus.pl/tec...

Obrazek użytkownika Alina@Warszawa

10-06-2023 [13:54] - Alina@Warszawa | Link:

Ja mam nadzieję, że kiedy minie ekologiczno-elektryczne motoryzacyjne szaleństwo, będzie w Polsce poważna fabryka, w której będą mogły być produkowane samochody z ekologicznymi silnikami na wodę, wodór, olej rzepakowy, pelet, gaz ziemny, alkohol. Takie, które będzie można "zatankować" byle czym, co jest dostępne za darmo, albo prawie darmo. To będą strategiczne samochody, niezależne od obcych dostawców paliw. To będzie dość trudne w sytuacji, kiedy budżet państwa opiera się na podatkach z paliw, czyli łupienia kierowców ...

Obrazek użytkownika Jabe

10-06-2023 [13:36] - Jabe | Link:

Reforma państwa też miała być wielka, a jest tylko baj­zel i samo­wola.

Obrazek użytkownika jazgdyni

10-06-2023 [13:58] - jazgdyni | Link:

Nikt jeszcze całościowej reformy państwa nie obiecał. Do tego potrzebna większość konstytucyjna.

Obrazek użytkownika Jabe

10-06-2023 [19:18] - Jabe | Link:

A bez zmiany konstytucji nic nie dało się zrobić? Zresztą nie przed­stawiono nawet projektu. Nic.

Obrazek użytkownika tricolour

10-06-2023 [21:41] - tricolour | Link:

Większość konstytucyjna będzie tak skuteczna, jak ograniczenie prędkości dla motocykli w lecie. Dosłownie.

Oczywiście gdy większość konstytucyjna nic nie da (a nie da ponieważ pojęcia "większość" oraz "skuteczność" nie mają części wspólnej) padnie pomysł, że potrzebna jest większość do zmiany Dekalogu.

Obrazek użytkownika Tomaszek

11-06-2023 [00:14] - Tomaszek | Link:

Tricolour , co ty ? Z cienia wychodzisz ? https://niezalezna.pl/humor/14.... Kolejny zonk z awatarem ? W poprzednim  zauważyłem zbieżność stylistyczną grafiki z Persem  Ruszkiewiczem . Jednak ten bengal z dupy od Pink Floydów był lepszy , ale ten nowy to znów coś się kojarzy .Czyżbyś dołączył do trzech białostockich tenorów Hołowni , Ruszkiewicza i Kononowicza ? Oprócz tego kolejny błysk bystrej wody w klozecie . Abstrahuj dalej , ale przez samo h bo przez ch wyjdzie brzydko . Wiesz , wybory to i mózg małpieje jak mentor wkurzony . I tak przerypiecie , nie ma ...ja tym razem przez ch . Napisz jeszcze lepiej coś o pentodzie czy jak jej tam było to zainwestujesz w przyszłość , chyba że cię mentor przeprofiluje po wyborach .

Obrazek użytkownika u2

10-06-2023 [15:48] - u2 | Link:

Jeżeli tylko los kraju i Polaków jest wam bliski.

Świetna dyskusja. Dyskutanci zaczęli od wojny peloponeskiej i skończyli na wojnie peloponeskiej. Z tego co zrozumiałem, 2 i pół tysiąca lat temu Sparta napadła na Ateny kiedy Ateny zaczęły rosnąć w siłę. Analogie do czasów współczesnych niewątpliwie są. Ale nie w skali jeden do jednego. Kacapy napadli na ukrów, bo nie chcieli potężniejącego sąsiada, który nie jest ich wasalem. Podobnie szkopy mogą najechać lachów, bo nie będą chcieli potężniejącego sąsiada, nie poddającego się ich coraz bardziej kretyńskiej polityce migracyjnej, energetycznej i militarnej.

Tyle, że to nie ukry i nie lachy są zagrożeniem dla kacapów i szkopów, Prawdziwym zagrożeniem dla nich jest demografia i rewolucja naukowo-techniczna oraz ich podstarzali wodzowie, którzy śmiało kroczą ku przepaści. Wodzowie kacapii i szkopii nie dostrzegają, że świat zostawia ich daleko w tyle technologicznie i demograficznie. :-)

Obrazek użytkownika Tomaszek

11-06-2023 [11:13] - Tomaszek | Link:

Jeszcze zobaczymy głos demokratycznej Ukrainy w sprawie upadającej demokracji w Polsce , niedługo . A prawdziwym dla nas zagrożeniem jest nasza demografia . Nie mamy się czym pochwalić bo czy wskaźnik jest 1,3 czy 1,5 to tylko różnica skali klęski . 

Obrazek użytkownika wielkopolskizdzichu

11-06-2023 [22:19] - wielkopolskizdzichu | Link:

"A prawdziwym dla nas zagrożeniem jest nasza demografia . "
Cała nadzieja w Prezesie.

Obrazek użytkownika Francik

10-06-2023 [20:47] - Francik | Link:

Przemogłem się i wysłuchałem "najlepszego premiera na trudne czasy" do końca, a mam na tego kłamczucha alergię. Naprawdę uważa Pan, że te bajania o wojnie peloponeskiej i "walce dobra ze złem" mają jakiś związek z rzeczywistością i są godne wysłuchania? Już nie mówię, że miałoby to zapowiadać zmianę lokajskiego mundurka na mundur polowy. Bankster jak zwykle mydli oczy tubylcom głodnymi kawałkami o patriotyzmie i ważnej roli Polski. Jeśli jednak taka jest jego ocena sytuacji w Europie i na świecie to jest naiwnym idiotą. Tak czy tak powinien być jak najszybciej pozbawiony możliwości decydowania o polskiej polityce, bo to co robi to klęska za klęską - dla Polski oczywiście. Ale to nic dziwnego - jego zadaniem nie jest działanie w interesie Polaków. O zagrożeniach związanych z niemieckimi dążeniami do budowy państwa europejskiego pod swoim kierownictwem, które są skoordynowane z globalistycznymi zapędami różnych Schwabów i innych podejrzanych kreatur Pan Premier się nie zająknął. Bo po prostu jest namiestnikiem nad krnąbrnymi polskimi tubylcami z ramienia międzynarodowej finansjery. BTW Jestem ciekawy czy pani Morawiecka już odsprzedała te wrocławskie grunty po cenie nabycia. Bo jakoś "niezależni dziennikarze" dziwnie się tym nie interesują.

Obrazek użytkownika jazgdyni

11-06-2023 [05:00] - jazgdyni | Link:

@Francik

Panie Francik, on mówił nie tylko do pana. Takich, co go nie lubią, a nawet nienawidzą, jest wielu. Też napisałem, że osobiście co do niego mam zastrzeżenia. Choc mu trochę wybaczam, bo jak w młodości ubecja go wzięła do lasu i kazała mu kopać grób, to można prawie każdego złamać.
Lecz coś z tego, co powiedział na pewno trafi do innych. Inni słuchają, a ponieważ nie są tacy błyskotliwi jak pan, to nie są przekonani, że mydli oczy.

Strasznie pan egocentryczny.

Obrazek użytkownika Imć Waszeć

10-06-2023 [23:42] - Imć Waszeć | Link:

Witam. Niezły galimatias się zrobił, to i trzeba coś WRESZCIE zrobić, bo już siedzieć się nie da. To znaczy da się, tylko nie wszyscy lubią ;)
Polityka uchylania się przed ciosami zawiodła zupełnie. Teraz nie mam czasu na polityczne gierki, ale widzę, że sporo czasu zostało głupio straconego w imię czegoś, co można nazwać "wylinką". Problem w tym co wylezie z tego kokona, bo że wyleźć już musi i nie ma wyboru to jest jasne. Więcej "prawicowej" Unii, czy wreszcie realna groźba Polexitu?
Wracając na moje bagienko polecam to, bo sprawa jest pilna (proszę sobie przypomnieć sekwencję wpadek, wycieków danych i innych skrzynek Dworczyka):
1) https://www.youtube.com/watch?...
2) https://www.youtube.com/watch?...
3) https://www.cisa.gov/sites/def...
Uwaga, to jest news ponad miesiąc temu! Coś łączy się w całość? No ba!!!

Obrazek użytkownika jazgdyni

11-06-2023 [05:08] - jazgdyni | Link:

@Imć Waszeć

Witam.

...trzeba coś WRESZCIE zrobić, bo już siedzieć się nie da...

Dokładnie tak. Tylko Saryusz Wolski powtarza to samo od wielu lat. Ale widocznie na Nowogrodzkiej na 'jastrzębii' patrzano z niechęcią.
Sytuacja już jest taka, że nie tylko musimy coś zrobić, ale również możemy coś zrobić.
Gdzie indziej napisałem tak:
Zawsze, jak myślę o twardych pertraktacjach, to się uśmiecham, bo przypomina mi się Nikita Chruszczow, który w trakcie rozmów, zdjął buta i walił nim w stół.
Mógł to robić, bo ruskie już wtedy miały atomówki. Tu sprawa rozmów RP jest dosyć prosta. Nie ma sensu gadać z durniami z UE. To tylko dobrze płatni pracownicy. Rozmawiać trzeba tylko z Berlinem. Dopiero teraz, kiedy już nie są tak zależni od Moskwy. Tylko jak tu gadać, jeżeli nie mamy nić, by szkopów kupić, albo zaszantażować. Czyli tzw. argumentów. Otóż mamy. Tylko musimy się nauczyć to wykorzystywać. Pierwszy nacisk na Berlin to zrobienie światowej propagandy w sprawie reparacji. A drugie to fakt, że jesteśmy dla szkopów potężnym rynkiem zbytu. Na przykład spowolnienie produkcji komponentów do Mercedesa, które u nas się robi, daje spory nacisk. także zajęcie się w koncu seciami Lidla, Kauflandu, czy Rossmana, również szkopom da popalić.
I wtedy nie gadamy jako petent, tylko jak równy z równym. Oni przestają nas grillować, a my sami decydujemy, kto rządzi i jak gospodarzymy.
[Dodam tu jeszcze, bo właśnie się nauczyłem, że Szkopów można przestraszyć, a właściwie przerazić, jak puścimy info, że sejm pracuje nad zmianą podatku dla firm, z dochodowego na obrotowy. Co oni wtedy zrobią z tym tysiącem Lidlów i innych Aldi, przez które wyprowadzają miliardy euro? Choć najgorszym złodziejem podatkowym jest Francja. Obecnie u nas płacą 0,5% ]

Tylko twardo, a nie miękko coś można załatwić.

Pozdrawiam

Ps. Dzięki za linki. Zazwyczaj tego gościa z warkoczykiem pomijałem. Nie wie dlaczego. Ryskie w te klocki są najlepsi od czasów carskiej Ochrany. A taki F.D. Roosevelt miał w czasach Teheranu i Jałty siedmiu ruskich szpionów blisko siebie. W tym przyjaciela, którego zrobił sekretarzem skarbu. Dlatego u nas senatora McCarthego u nas przedstawiano jako szatana i idiotę, bo on czuł dokładnie, jak USA jest już wtedy penetrowana przez bolszewię.

Ps.2  Polecam serial SPY/MASTER na HBO Max. Tu akcje służb KGB, Stasi, CIA, rumuńskich Securitate walczących ze sobą. Całkiem niezłe. Tu trailer:
https://youtu.be/Y_SfF4KUHK0

Obrazek użytkownika NASZ_HENRY

11-06-2023 [06:02] - NASZ_HENRY | Link:

Niemcom szczęki opadną ;-)

Berlin trzeba zaszokować, tak jak ja zaraz zaszokuje NB.
Trzeba ogłosić, że Polska jest jedynym pełnoprawnym spadkobiercą Prus (tych z XVI i XVII wieku)
ze wszystkimi konsekwencjami z tego wynikającymi. Niemcom szczęki opadną na pewno ;-)
 
Rozumnych blogerów pozdrawiam serdecznie ;-)

Obrazek użytkownika jazgdyni

11-06-2023 [07:30] - jazgdyni | Link:

@NASZ_HENRY

Eee.... To trochę tak, jak Zagłoba sprzedawał Inflanty. I, niestety, to my sami stworzyliśmy pruską swołocz. Oczywiście Warszawiak, ten Konrad Mazowiecki, nie bacząc jak się szarogęsili na Bałkanach i za co ich wypieprzono z Ziemi Świętej, sprowadził tych szkopskich Krzyżaków. A potem ta strategiczna fujara Jagiełłło, zamiast po Grunwaldzie przegonić ich z Malborka, na przykład na Uznam, albo jeszcze dalej, pozowolił im stworzyć Prusy. A potem Prusy zagarnęły te niemieckie księstwa, no i dzisiaj mamy kłopot.
Szkopy to dobrze wiedzą, więc to nie zagra. Ale Królewiec powinniśmy łyknąć.

Obrazek użytkownika Jabe

11-06-2023 [08:08] - Jabe | Link:

To nie Krzyżacy „s­two­rzyli” Prusy, Panie Hetero­dyno. No i nie „my” ich „s­two­rzyliśmy”.

Obrazek użytkownika jazgdyni

11-06-2023 [09:31] - jazgdyni | Link:

@Jabe

Oświeć mnie Wielki Mędrcu po co zwabiono do Rzeczpospolitej tych krzyżowców i co się wtedy stało. I czy rozróżniasz Prusów, którzy zabili św. Wojciecha Słownikowica, od Prusaków, już chrześcijan, szwargotających po szkopsku.

Ps. Nie masz zielonego pojęcia, tak samo jak ten dureń po technikum, co to heterodyna. Myślałem, że jesteś od niego mądrzejszy.

Ps. Przestań korzystać ze szkopskich i kacapskich podręczników (także tych z PRLu). Choćby ucz się historii z angielskich. Aż głupio przypominać Polakom o tym.

Obrazek użytkownika tricolour

11-06-2023 [11:52] - tricolour | Link:

"Sytuacja już jest taka, że nie tylko musimy coś zrobić, ale również możemy coś zrobić" - no i zrobiliście, realnie, od podstaw, do finalizacji projektu. Wszystkie etapy od analizy przedsięwzięcia, wybrania lokalizacji, od szczerego pola do pachnącej nowości.

600 nowych Aldi.

Obrazek użytkownika Alina@Warszawa

11-06-2023 [19:51] - Alina@Warszawa | Link:

 [11:52] - tricolour
TriC - jak tam twoje faberge? Masz?
Oskarżyłeś już Putina i rząd Rosji o złamanie rosyjskiej konstytucji i zbrodnie wojenne, a także spowodowanie śmierci tysięcy młodych Rosjan na Ukrainie?

Obrazek użytkownika tricolour

11-06-2023 [20:58] - tricolour | Link:

@alina

Wskaż, proszę, jeden powód, który kieruje tobą, by pisać do mnie takie bzdury? W jakim celu używasz najbardziej prostackiego argumentu "ad personam"?

Jak można w takim, jak ty, wieku do tego stopnia nie mieć szacunku do samego siebie, by kierować rozmowę na prymitywne i wulgarne tory? Nie stać cie i twoich rówieśnikow z tego forum, by być kimś, na kim chce się wzorować? Być autorytetem. 

Tak, sześćset nowych Aldi budują niemcy. Ci sami niemcy budują kolejną sieć MixMarkt, a ty się interesujesz moimi jądrami?

Obrazek użytkownika Alina@Warszawa

11-06-2023 [22:48] - Alina@Warszawa | Link:

Jest jeden powód: weszłam na Twój "lewel". Ty powtarzasz po raz któryś Aldi i fabrykę, a ja z takim samym uporem maniaka pytam o Putina, czy już doniosłeś, że popełnia zbrodnie? Ukradli Ci faberge? 
Do czasu, kiedy zaczną u nas budować fabrykę sam. el., żeby Ci się nie nudziło obejrzyj to: https://www.youtube.com/watch?... 
Będzie jak znalazł, na zaliczenie ćwiczeń z kanalizacji! Studiujesz już mam nadzieję?

Obrazek użytkownika tricolour

11-06-2023 [23:37] - tricolour | Link:

@alina

Nie jesteś w stanie zbliżyć się do mojego poziomu, nie masz czym. Daruję sobie rozwinięcie tej myśli w jakąś soczystą ilustrację. No chyba, że chcesz, wtedy służę uprzejmie.

Tu tkwi źródło patałachów: "...kiedy zaczną u nas budować fabrykę..." - nie MY zaczniemy tylko jacyś oni przyjdą i zaczną budować. Przyjdą i se zaczną...

No to informuję cię, że pod Jaworem, blisko autostrady Berlin- Gleiwitz powstaje fabryka Mercedesa. Budują ci sami niemcy od Aldi. Przyszli i zaczęli.

Co MY z tego mamy, że ONI przyszli i zaczęli? Jak to co? Miejsca pracy - nowy graal polskiej gospodarki. Arbeit macht frei w wydaniu pokojowym. 

Obrazek użytkownika Alina@Warszawa

12-06-2023 [11:59] - Alina@Warszawa | Link:

Masz rację, z trudem utrzymuję się na tym twoim poziomie, a że nie jestem w stanie się zbliżyć jeszcze niżej, jest oczywiste, nie mam sprzętu do nurkowania głębinowego. 
Nie interesują mnie niemieckie fabryki od Aldi, czy Mercedesa. 
Nie wiem, co Wy z tego macie - chyba to, że jak napadniecie na Polskę, będziecie mieli gotową fabrykę do ukradzenia. 
Jak tam twój Putin? Siedzi już w więzieniu?

Obrazek użytkownika tricolour

12-06-2023 [13:16] - tricolour | Link:

@alina

Jak ty nic nie rozumiesz: nie chodzi o to, czy ciebie Aldi interesuje czy nie. Chodzi o to, że Aldi interesuje się twoim portfelem bez pytania cię o zgodę. Ty nie masz żadnego wyboru, bo cały handel spożywczy hurtowy jest w rekach niemieckich. Możesz się interesować Aldi lub nie interesować, ale i tak placisz niemcowi za zakupy. I placisz coraz więcej, bo wyeliminowano 6000 malych sklepów w zeszłym roku. Na ich miejsce otwiera niemiec swoje, bo rynek nie znosi próżni.

A jak te obce sklepy - co się nimi tak nie interesujesz - przekładają się na twoj los? Na przykład tym, że żalisz się na podwyżki cen gazu, że drogo. Drogo i będzie jeszcze drożej skoro wywozisz pieniądze wagonami za granicę. Im więcej wywieziesz tym mniej ci zostaje dla siebie i gaz coraz droższy - ale kogo to interesuje, prawda?

Obrazek użytkownika Alina@Warszawa

12-06-2023 [14:13] - Alina@Warszawa | Link:

To ty niczego nie rozumiesz - moje pieniądze wydaję na targu i bazarkach, w polskich prywatnych sklepikach. Mam wybór i nie kupuję u Niemców. U Ruskich tyż nie! Bo gaz dowożą z Ameryki. 
Nie martw się o moje pieniądze i niemieckie sklepy w Polsce! 
Jak tam twoje faberge i Putin?

Obrazek użytkownika tricolour

12-06-2023 [14:48] - tricolour | Link:

@alina

A te polskie, prywatne sklepiki skąd biorą towary? Jeżdżą po Polsce po dwa sery, trzy pietruszki oraz skrzynkę Tymbarka? Nie, nie jeżdżą - dostarcza im Schwartzwaldgruppe.

Targi i bazarki - jaki procent domowego budżetu tam zostawiasz? Pięć? No to już wiesz dlaczego z kazdego euro z Unii wraca z powrotem 90 eurocentów do unii.

Ten sprzedawca na bazarku czym wozi towar? Polskim żukiem? Telefon ma polski? Kasę fiskalną? Stolik gdzie kupił? Komputer ma wyprodukowany z krajowych podzespołów? A po pracy czym jeździ gdy się już dorobi? Warszawą czy Polonezem?

Bez względu gdzie kupujesz, i tak wywozisz wagon pieniędzy za granicę.

A na koniec: interesujesz się moimi jajami zawodowo czy w celach rozrywkowych?

Obrazek użytkownika Alina@Warszawa

12-06-2023 [15:23] - Alina@Warszawa | Link:

Nie mogę się interesować czymś czego nie masz!

Obrazek użytkownika jazgdyni

12-06-2023 [16:23] - jazgdyni | Link:

Eunuch myślisz? Ja podejrzewam, że wnęter.

Obrazek użytkownika tricolour

12-06-2023 [17:24] - tricolour | Link:

@jzg

"Nie ma przebaczenia bez zadośćuczynienia" - z każdą garścią antykowidowych antybiotyków jesteś bliżej dnia, w którym pojednanie z eunuchowatym wnęterem będzie twoim pragnieniem.

Porzuć nadzieję, że cię to minie. Będziesz miłował bliźniego swego jak siebie samego.

Obrazek użytkownika tricolour

13-06-2023 [08:31] - tricolour | Link:

@alina

Nie, nie możesz się interesować z racji swych starczych dysfunkcji. Tylko gadka ci pozostała.

Obrazek użytkownika Alina@Warszawa

13-06-2023 [11:49] - Alina@Warszawa | Link:

[08:31] - tricolour 
TriC-sądzisz po sobie i swojej starczej dysfunkcji. Zapewniam cię, ze panie w dojrzałym wieku nie tylko nie mają takich problemów jak ty, można powiedzieć, że wręcz przeciwnie. Ale to już na pewno nie twój problem.  
To co z tym Putinem i twoimi faberge? Doniosłeś do ruskich organów, że Putin popełnił zbrodnię wojenną? Czy idziesz na łatwiznę i podskakujesz na polskim forum, udając Polaka? To łatwe, bo w Polsce póki co jest bardzo bezpiecznie, na wojnę Putin nie bierze, W czapę nie dostaniesz, no chyba, że się ktoś zdenerwuje, po tym co tu wypisujesz.

Obrazek użytkownika tricolour

13-06-2023 [12:37] - tricolour | Link:

@alina

To ja w takim razie bardzo przepraszam. Zasugerowałem się słowami Sake, która o paniach w twoim wieku mówi "pomarszczona sucha podeszwa", widać zupełnie mylnie. Będę w takim razie prostował jej wypowiedzi, że nie taka aż pomarszczona.

Co do putina, to moje zdanie na ten temat jest tu dobrze znane. O tobie zaś tezeusz mówi takie słowa, że Sake jest szczytem elegancji więc pozwolisz, że nie zajmę stanowiska wobec ciebie i twojego mocodawcy.