Orędzie Prezydenta było krótkie, więc i ja krótko

Ok, byli goście i było głośno w domu więc mogłem coś przeoczyć. Szczęśliwie jednak Duda wyrażał się raczej jasno i treściwie.
Zaczął od pozytywnego opisu UE. W szczególności podkreślił korzyści jakie odnieśliśmy dzięki przynależności do zjednoczonej Europy. Warto zwrócić uwagę że zaakcentował także że UE to Zachód. Należąc do UE należymy do kultury Zachodu.
Ten wstęp jest jednoznaczny co do interpretacji. UE to Zachód czyli przeciwieństwo Wschodu. A UE jak wiadomo, zwłaszcza tutaj ;), to Niemcy i Francja. Duda nie mówi wprost ale nie ma tu wątpliwości. Mamy trzymać z UE czyli z tymi krajami. Można to uznać za poparcie linii Tuska czy ogólnie tego czego oczekują ludzie, którzy zebrali się w Marszu 4 czerwca w Warszawie.
To było jasne ale później zrobiło się co nieco zagadkowo. Bo czemu mamy myśleć już teraz o prezydencji Polski, która przypada za półtora roku? Czemu niby ma być to okazją do wprowadzenia ustawy, którą dla odmiany Duda chciałby uchwalić jak najszybciej?
Widać że Duda coś tu kombinuje ale rozwikłać to łatwo. Duda chce tej nieznanej nam ustawy szybko a prezydencja UE jest jedynie pretekstem. Zasadniczo.

Tak więc istotą orędzia Dudy było oświadczenie że pojawi się ważna ustawa, której Duda chce szybko. Nie wiemy co ma przynieść ta ustawa ale łatwo się domyślić. Kluczem jest zdanie, że żeby zrealizować cele polskiej prezydencji w UE potrzebna jest bliska współpraca między prezydentem, rządem oraz Sejmem i Senatem. Czyli tłumacząc wprost chodzić może chodzić tylko o dwie rzeczy w tym kontekście. Czyli że prezydent chce większej władzy. I że ta władza zapewne ma mieć jakieś plecy UE. Opierać się na wspólnocie Polski z UE. Duda zasugerował że przyjęcie tej ustawy będzie sprawdzianem. Oczywiście nie z jego ale ze strony tych pozostałych czyli Sejmu, Senatu, Rządu, czy opozycji, którzy to wszyscy będą musieli się do tej ustawy odnieść.

Podsumowując. Duda chce więcej władzy dla siebie oraz współpracy z UE. Już teraz. Co oznacza że pewnie zbliżają się wydarzenia, które wymagać będą takiej centralizacji władzy. Prezydencja w UE jest jedynie pretekstem, który zwraca uwagę na ideologiczne podłoże. To podłoże jest tym na którym zależało ludziom z Marszu. Duda przez ostatni tydzień zrobił sporo żeby Marsz odniósł sukces. A skoro odniósł to znaczy że jest na czym się oprzeć. No i opozycja jest mu dłużna.
Duda powinien mieć więc (ciche) poparcie opozycji.
A PiS?
Ten jest w trudnej sytuacji. Otwarty bunt Dudy, może definitywnie pogrzebać szanse PiSu w wyborach.
Duda jest na fali, szykują się ciekawe wydarzenia.
Ale z czasem zapewne nieprzyjemne. Gdyż to wszystko dzieje się z jakiegoś powodu. Wedle wszelkiego prawdopodobieństwa związanego z wydarzeniami na Ukrainie.

PS
(po kilku komentarzach)
Nie wiem czy wydaje się to jasne dla każdego. Ale tu nie ma żadnego przypadku. Mamy logiczny ciąg zdarzeń. Lex Tusk. Działania Dudy, które położyły tą ustawę i jednocześnie zmobilizowały ludzi na 4 czerwca. I to w dużej części właśnie do nich było adresowane to orędzie. Duda w nim opiera się na tym na czym opierają się ci ludzie. Po to przyczynił się do ich mobilizacji!
Mamy przemyślany ciąg zdarzeń z głównym rozgrywającym (dla nas) w postaci Dudy.

Forum jest miejscem wymiany opinii użytkowników, myśli, informacji, komentarzy, nawiązywania kontaktów i rodzenia się inicjatyw. Dlatego eliminowane będą wszelkie wpisy wielokrotne, zawierające wulgarne słowa i wyrażenia, groźby karalne, obrzucanie się obelgami, obrażanie forumowiczów, członków redakcji i innych osób. Bezwzględnie będziemy zwalczali trollowanie, wszczynanie awantur i prowokowanie. Jeśli czyjaś opinia nie została dopuszczona, to znaczy, że zaliczona została do jednej z wymienionych kategorii. Jednocześnie podkreślamy, iż rozumiemy, że nasze środowisko chce mieć miejsce odreagowywania wielu lat poniżania i ciągłej nagonki na nas przez obóz "miłości", ale nie upoważnia to do stosowania wulgarnego języka. Dopuszczalna jest natomiast nawet najostrzejsza krytyka, ale bez wycieczek osobistych.

Komentarze

Obrazek użytkownika sake3

06-06-2023 [21:37] - sake3 | Link:

Ciche poparcie opozycji? Może raczej ugięcie sie pod presją i groźbami,że po wygranych wyborach prezydent będzie musiał ,,współpracować'' z opozycją,bo inaczej.......

Obrazek użytkownika smieciu

06-06-2023 [21:44] - smieciu | Link:

Nie sake. Kontekst wskazuje na tu i teraz. No i dlaczego, na jakiej zasadzie, ktokolwiek mógłby czy miałby go zmuszać? Tym bardziej że jeśli chodzi o opozycję to już oddaje jej porządne przysługi.

Obrazek użytkownika sake3

06-06-2023 [22:03] - sake3 | Link:

NIe, smieciu......Te groźby naprawdę padały z ust polityków opozycji.A że prezydent jakieś przysługi im oddaje to wiemy od czasów reformy sądownictwa,faktycznie były niebagatelne.Prezydent Duda chce po prostu dotrwać do końca swojej kadencji we względnym spokoju Zapewne mając w pamięci epitety którymi go obrzucano np spasiony Hołdys,Wałęsa ,ordynarny Matczak czy inni celebryci. Anżej,dureń ,długopis.Nie kady ma wytrzymałość Kaczyńskiego.Pretekst w postaci przyszłej prezydencji ma zatuszowac jego niepewność co do wyników wyborów i wekslowanie w kierunku opozycji. 

Obrazek użytkownika smieciu

06-06-2023 [22:08] - smieciu | Link:

@sake Groźby opozycji... Wierzysz w to co mówi opozycja? :)
Gdyby chciał tylko dotrwać to bujałby się wygodnie w fotelu. Podczas kiedy ostatnio działa zdecydowanie. Nie podpisuje ustaw (KPO), sprzeciwia się ministrom rządu (Błaszczak), przeinacza sens innych ustaw (Lex Tusk) itp. Naprawdę nie wiem na czym opierasz swoją tezę o dotrwaniu sake.

Wiesz dlaczego Duda się kompromituje a opozycja stara się go ośmieszyć? Bo Duda dla 90% (95%?) Polaków reprezentuje PiS. Tu nie chodzi o kompromitację Dudy ale PiSu. Duda jest tu kluczem. Opozycja mu grozi, ośmiesza go bo to woda na ich młyn. Nie robią tego by dopiec Dudzie ale PiSowi sake. Skupiasz się na Dudzie, podczas kiedy cel jest inny.
To cel który osiągnięty, przyniesie Dudzie powodzenie.

Obrazek użytkownika sake3

06-06-2023 [22:24] - sake3 | Link:

Na czym opieram?To proszę zerknąć na umizgi Giertycha do opozycji i jego działania by im pył sprzed nóg ścierać a które nie kończą się wzajemnością.PO nigdy nie zapomina,że się kiedykolwiek bylo w PiS czy sympatyzowano z PiS.Wystarczy spojrzeć na marginalizację posłów Mężydły,Zalewskiego,Rostkowskiej.O powrocie Gowina do PO Tusk nawet nie chciał słyszeć.Prezydent wie ,że jego gesty w stronę PO też nie będą przyjęte z życzliwością jakiej by oczekiwał.Po skończonej swojej kadencji chyba będzie się starał o jakąś posadę w NATO czy ONZ wzorem aktywnego ostatnio Kwasniewskiego.Dlatego czas który mu pozostał chce w pozornej stabilizacji stosunków spędzić. 

Obrazek użytkownika smieciu

06-06-2023 [22:29] - smieciu | Link:

@sake Zakładasz że PO czy Tusk ma moc decyzyjną podczas kiedy to agenci Niemiec... Tak mówią. Tutaj.
Duda mierzy półkę wyżej po prostu.

Obrazek użytkownika sake3

06-06-2023 [22:54] - sake3 | Link:

Przecież ja nie twierdzę,że prezydent po zakończeniu kadencji chce sie zaczepić w nowym rządzie.Z pewnością mierzy wyżej i nie w politykę krajową.Ale do tego czasu musi jakoś dotrwać,bo opozycja jeśli nie zechce iść z nią raczka w rączkę potrafi mu ten czas dotkliwie uprzykrzyc osmieszając.Wtedy jego szanse na własną karierę za granicą byłyby o wiele mniejsze.

Obrazek użytkownika Alina@Warszawa

06-06-2023 [21:44] - Alina@Warszawa | Link:

Obawiam się, że bez PiS prezydent A. Duda będzie mógł być ambasadorem w Izraelu, kiedy premierem albo prezydentem zostanie Tusk, albo adwokatem Giertycha. No ostatecznie jeszcze jakąś fuchę mógłby dostać w Niebiańskiej Jerozolimie, o ile nie będzie denerwował Żełenskiego zbrodniami na Wołyniu sprzed 80 lat.

Obrazek użytkownika smieciu

06-06-2023 [21:46] - smieciu | Link:

Niby po co mu poparcie PiS? Myślisz że peany na cześć UE są bez znaczenia co do jego przyszłej kariery? Dlaczego Tusk miałby mu stawiać przeszkody w czymkolwiek? Przecież nie są wrogami...

Obrazek użytkownika tricolour

06-06-2023 [22:15] - tricolour | Link:

Kolego śmieciu,

Nasz bloger Krzysztof się zapłacze - miał być polexit, a będzie Eingang.

Daj żyć!

Obrazek użytkownika smieciu

06-06-2023 [22:22] - smieciu | Link:

Przyda się trochę zimnej wody. Ta krytyka marszu była nie tylko żałosna ale podszyta strachem. Przecież sprawa jest oczywista. Marsz był sukcesem opozycji i nic tego nie zmieni. Zwłaszcza utwierdzanie się w przekonywaniu samych siebie jakie głupki tam szły.
Rzecz w tym że dla wielu zwykłych ludzi, czasem jestem zaskoczony skalą, to PiS reprezentuje głupotę, oszustwo, przekręciarstwo. Miałem ostatnio spotkanie klasowe, normalnie byłem zszokowany ich obrzydzeniem. Ludzie tutaj na NB żyją w swoim odizolowanym świecie. Owszem, niewątpliwie na marszu pojawiły się różne chamskie postacie. Ale dla wielu ludzi takie same są  w PiSie z Czarnkiem na czele.
Tu nie chodzi o licytację. Bo chamstwo i fałsz ludzie odbierają indywidualnie.
Tylko o fakty. Zimne fakty. Opozycja odniosła sukces i stara się na nim budować.

Obrazek użytkownika Pani Anna

06-06-2023 [22:55] - Pani Anna | Link:

@śmieciu 
Po takich sukcesach frekwencyjnych jakimi były i są marsze niepodległości,  Konfederacja powinna mieć w Sejmie większość konstytucyjną, a tak nie jest i nie będzie.  Więc cóż z tego, że marsz 4.06 zgromadził twardy elektorat, fanatyków i działaczy PO w liczbie set tysięcy? Już dziś ten temat nie jest na czołówkach,  a za 2 tygodnie nikt nie będzie pamiętał. 

Obrazek użytkownika smieciu

06-06-2023 [23:10] - smieciu | Link:

@Pani Anna
Trudno ocenić czy Marsze Niepodległości były drugorzędne. Przecież pewnie sporo ludzi tutaj popierało je. Moi znajomi w nich uczestniczyli. Tylko że ... to byli PiSowcy. Po prostu te idee PiS umiejętnie przejął. Marsz pracował na rzecz tej partii. Ta otoczka, wymowa.
Zdecydowanie nie wierzę że marsz 4.06 zgromadził twardy elektorat. Tam byli sami członkowie partii czy jak?
Ja mam inne odczucia.
Przede wszystkim nie organizuje się takich imprez dla twardego elektoratu gdyż ten jest przecież twardy. Po drugie przed Marszem nie widziałem nadmiernej pewności siebie Tuska i spóły. Przeciwnie. Widziałem u nich wielką nadzieję. Że wypali. Że wyciągnie ich z dołka. Że ciężko pracowali, jeździli po Polsce ale nie wiedzieli czy się uda. Ten Marsz był dla nich bardzo ważny.
I udał się.
Udał się bo pokazał Tuskowi że udało się wyciągnąć z domu nie tylko ten twardy elektorat!
Bo tylko ten miękki elektorat się liczy. Ten, który zawsze decyduje o wynikach. Ten miękki elektorat zobaczył że są masy ludzi, którzy protestują przeciw władzy PiS. Nie sądzę by to przeszło bez echa. Zwłaszcza że zostało wzmocnione przez działania Dudy. Który nie przypadkiem nadaje właśnie do widzów o UE itp.
Nie mam pojęcia ile mógł przynieść taki Marsz ale np. 2% to nie byle co.
Oczywiście. Wiele może się zmienić. Wyżej w tekście zasugerowałem że coś się kroi. Sądzę że ten Marsz jest częścią układanki. Czymś co da się wykorzystać właśnie teraz. Niekoniecznie musi chodzić o wybory. Te też. Ale wykorzystując kolejne wydarzenia, które opozycja, dzięki Marszowi, będzie mogła lepiej rozgrywać.
 

Obrazek użytkownika Pani Anna

06-06-2023 [23:39] - Pani Anna | Link:

@śmieciu 
Przepływ elektoratu pomiędzy PiS i PO nie istnieje, dlatego marsz nie wyrządzi żadnej krzywdy PiS, przeciwnie Tusk ograł Kosiniaka, Holownie i Czarzastego.
Jednocześnie nikt tak jak Tusk nie potrafi zmobilizować elektoratu PiS i aktualnego i byłego. Niezdecydowani zagłosują na tego, kto da im więcej,  a tu PIS ma wszystkie karty. 
Amen.

Obrazek użytkownika Es

07-06-2023 [11:54] - Es | Link:

Ta pomoc w zorganizowaniu marszu wyszła zarówno od prezydenta jak i od samego Pis. Odpalenie takiej ustawy w takim momencie akurat, gdy od kilku tygodni wiadomo było o jego terminie , czyli wsadzenie kija w mrowisko,nie było chyba przypadkowe. Tym bardziej jeśli się  miało na to cale siedem lat, a jej cel zasadniczy  poprawnie rozszyfruje z łatwością nawet zwolennik partii rządzącej. 
Duda wystrychnął na dudka wszystkich, którzy na niego pracowali wierząc na początku w jego brak politycznych aspiracji.  O ile w pierwszej kadencji ten " poczciwy gapa" zajął się zapewnieniem bezpieczeństwa środowisku z którego się wywodził, to drugą już jawnie skierował na zabezpieczenie własnej przyszłości. Czy to płomienne i nic nie znaczące przemówienia w ONZ, czy więcej niż pojednawcze gesty w kierunku unii- to wszystko podporzadkowane było i jest budowaniu własnej pozycji na salonach.( Już to kiedyś pisałem, ale ponoć to dowód, że jestem ruską onucą)Temu też służą gesty w kierunku opozycji. Duda wie, że bez przychylnej opinii Tuskowej kamaryli tej pozycji zbudować się nie da. Trudno zatem byłoby znaleźć lepszą okazję. Rozpalić emocje, zmobilizować opozycję szybko składając podpis w takiej chwili, a jednocześnie pozorując przychylność dla pro pisowskiego elektoratu. Który zresztą ni w ząb nie wie czemu naprawdę ta ustawa ma służyć. Prawie wszyscy, tak jak I tu na nb święcie wierzą, że szukaniu prawdziwych rosyjskich wpływów. 
Piszesz, że cos wiekszego chyba sie kroi. Prawdopodobnie : "pokojowe przekazanie władzy", w wyniku zamierzonej "demokratycznej porażki" w wyborach

Obrazek użytkownika Darek65

07-06-2023 [12:28] - Darek65 | Link:

@ES
Żadna, to pociecha, że co bardziej przewidujący i ze spokojem patrzący na scenę polityczną, dawno to zauważyli.

Obrazek użytkownika Es

07-06-2023 [13:45] - Es | Link:

@Darek 
To właściwy wniosek, bo pociechą nie miało to być żadną. 
Toczymy tutaj na NB spory o przekłuwanie bańki pisowsko-rządowego matrixu( również przez przypominanie znanych ale zapomnianych faktów), w którym zdecydowana większość ze względu na lenistwo, wygodę, czy strach pozwoliła się zamknąć pod pozorem jedności w imię patriotyzmu. Bez przekłucia tej banki, w czym jak często widzę również bierzesz godny udział, grona tych którzy coś zauważają powiększyć się nie da.

Obrazek użytkownika smieciu

07-06-2023 [15:21] - smieciu | Link:

@Es Dzięki za te parę słów ogólnego poparcia. W sensie że ty także widzisz że coś w tym wszystkim się nie klei. Nie stoi za tym prosta przypadkowa historyjka ale raczej konkretna historia z przemyślanym planem.
Mój tekst miał zwrócić na to uwagę i ... wywołać może jakąś dyskusję na ten temat ;)

Obrazek użytkownika Es

07-06-2023 [15:44] - Es | Link:

Był kiedyś w jakiejś telewizji taki program: "Co innego widzę, co innego słyszę". Nie pamiętam nawet czego dotyczył, ale tytuł wspaniałe charakteryzuje polską scenę polityczną

Obrazek użytkownika Alina@Warszawa

06-06-2023 [23:08] - Alina@Warszawa | Link:

Tia... Opozycja odniosła sukces. Biada nam wszystkim, biada Polsce, gdyby ludzie z tego marszu dorwali się znowu do władzy. Porównywanie Czarnka z tym całym troglodyckim chamstwem na marszu to objaw oderwania od rzeczywistości.
Tak spotkanie klasowe starej zawodówki to najlepsze forum oceny Czarnka. 
A ja się zastanawiam do kogo trafia przekaz Tuska i jego otoczenia - no trafia do "smieciu"! 
Marsz Tuska to jest może sukces - dla tych wszystkich troglodytów, że pierwszy raz udało im się zebrać w jednym miejscu, żeby pokazać całemu światu, że potrafią 8*! Nie wiem co jeszcze potrafią? Podstarzałe osiłki, które lazły po ulicy wyglądały na emerytowanych UB-eków, którym PiS odebrał "przywileje" za katowanie niewinnych ludzi np. z "Solidarności", a te łajzy wylazły na ulice w nadziei, że Tusk im te przywileje przywróci. Trzeba być ślepym, żeby tego nie widzieć i nie rozumieć! 

Nie wiem co "smieciu" rozumie z przemówień Tuska? I jak jego słowa mają się do 8 lat rządów PO? No chyba, że smieciu był wówczas w podstawówce? Wtedy to taki Tusk może mu wcisnąć każdy kit! Ale mi już nie! Dla mnie jego rządy to 8 LAT oszustw, matactwa, fałszywych oskarżeń przez policję aż do bezprawnego zajęcia konta bankowego! Ustawione przetargi w Warszawie, afera z kamienicami, zbrodnie polityczne, rozwalona CASA I Tu-154M z prezydentem Polski, afera za aferą i bieda. 

Obrazek użytkownika smieciu

06-06-2023 [23:18] - smieciu | Link:

No widzisz Alina. Ty tylko utwierdzasz się we własnej wyższości czy czymś. Tylko że to naprawdę na nikogo nie działa. Obrażasz tych wszystkich ludzi. Dlaczego oni mają poprzeć tych, którzy ich obrażają. Tak jak napisałem. Ludzie mają różne odczucia. Dla mnie przykładowo PiSowcy żyją w ciasnym zamkniętym pudełku. Nie jeżdżą po świecie. Nie prowadzą przedsiębiorstw. Nie mają do czynienia z mechanizmami państwa. Oczekują socjalu i że państwo zaprowadzi „porządek”. Czyli złapie wszystkich za ryja i w komunistycznym stylu będzie przydzielać te resztki, które zmuszone do roboty społeczeństwo wypracuje.
Ok może wyborcy PO mają też inne uwagi.
Które w istocie mnie wiele nie interesują. Gdyż ja opisuję polityczną grę. W której obaj rozgrywający wykorzystują emocje. Które dla mnie mają sumie podobnie fałszywe podstawy. Ale w które musi wierzyć tłum by mogła toczyć się gra.

Obrazek użytkownika u2

06-06-2023 [23:49] - u2 | Link:

PiSowcy żyją w ciasnym zamkniętym pudełku. Nie jeżdżą po świecie. Nie prowadzą przedsiębiorstw. Nie mają do czynienia z mechanizmami państwa.

Baju, baju, bendziem w szmeciowym raju :-)

Obrazek użytkownika Alina@Warszawa

06-06-2023 [23:54] - Alina@Warszawa | Link:

Gościu smieciu! Nie lubię pisać takich rzeczy, ale po tym komentarzu choć nie "chcem to muszę". 
Już samo to stwierdzenia powala:  PiSowcy żyją w ciasnym zamkniętym pudełku. Nie jeżdżą po świecie. Nie prowadzą przedsiębiorstw. Nie mają do czynienia z mechanizmami państwa.
Ty nie masz pojęcia o życiu! Skąd się wzięli ci, którzy pobierają zasiłki? PiS ich stworzył? To PO doprowadziło ludzi do stanu zapaści egzystencjalnej! Ja znam wielu ludzi prowadzących działalność gospodarczą sympatyków PiS i Konfederacji, którzy nie tylko jeżdżą po świecie, ale tworzą, uprawiają, budują. Znam też wielu sympatyków PO, którzy są urzędnikami za nasze pieniądze, a ci i owszem jeżdżą po całym świecie, ale niczego nie tworzą, niczego nie wymyślają - jak np. cały wymiar "sprawiedliwości" i najgłupszymi pod słońcem sędziami z chowu wsobnego. Głośny ostatnio morderca tłumaczki, który został złapany na Malcie, (ofiarę zwabił niby na lekcję włoskiego, zarżnął i porąbał na kawałki), jest synem jakieś znanej sędziny ...
Pokaż mi kto z tego marszu jest jakimś przedsiębiorcą? Tusk?
Tuskowym "przedsiębiorcom" skończyło się babci sranie , bo PiS uszczelnił system podatku VAT i padła cała ich "przedsiębiorczość". 
Szwindle jakie były możliwe w czasie rządów Tuska są opisane m.in. tu:
"Ginekolog i NFZ: Pacjentka w ciągu jednego dnia miała odbyć ponad 100 badań ginekologicznych i to w dwóch różnych miejscach."
 

Obrazek użytkownika u2

06-06-2023 [23:57] - u2 | Link:

jest synem jakieś znanej sędziny ...

Aby nie pani prokurator z Poznania ?

Obrazek użytkownika smieciu

07-06-2023 [00:07] - smieciu | Link:

@Alina Najwyraźniej tych przedsiębiorców itp. jest coraz mniej...
Mi się nie chce sprzeczać. Napisałem to by pokazać swój krzywy punkt widzenia. W sensie dlaczego mam się silić na jakąś obiektywność skoro chodzi o szufladkowanie? Dla PiSowca uczestnicy Marszu to troglodyci itp a dla mnie PiSowcy żyją w pudełkach. Aczkolwiek wiem że nie do końca tak jest. Gdyby tak było nie pisałbym tu.
Skoro są ludzie, którzy głosują na PO to są i powody. Tym bardziej że PiS przecież rozszerzył poletka socjalu, zwiększył 500+ na 800+. PiS ma solidne argumenty w ręku. Najwyraźniej jednak coś nie gra w naszym państwie skoro nie jest z górki.
Tylko czy to kogoś interesuje?
Przecież to nie kroczący w Warszawie UBecy zadecydują o wyniku wyborów. Tylko ci zwykli ludzie, których przekonania łatwiej się zmieniają. Jeśli ktoś wyzywa PeOwców powinien sobie zdawać sprawę że to właśnie tych zwykłych ludzi wyzywa. Gdyż UBecy mogą co najwyżej się pośmiać.

Obrazek użytkownika u2

07-06-2023 [00:35] - u2 | Link:

PiSowcy żyją w pudełkach

Przypomniałeś mi szmeciu zajebisty utwór Republiki pt. Kombinat :

https://www.youtube.com/watch?...

Dzisiaj znowu wysłuchałem go w barze ABRO w Szczebrze koło Augustowa, zjadłem jak zwykle gołąbki z frytkami, ojciec wpierniczył karkówkę, widać że chce żyć :-)

Kombinat pracuje
Oddycha buduje
Kombinat to tkanka
Ja jestem komórką
Nie wyrwę się
Nie wyrwę się
To tylko wiem
Wiem wiem wiem

To tylko wiem

Kombinat pulsuje
Nikt nie wie że żyję
Nic nie wiem o sobie
Mam tętno miarowe
Nie wyrwę się
Nie wyrwę się

To tylko wiem

Wiem wiem wiem
To tylko wiem
To tylko wiem
To tylko wiem
To tylko wiem
To tylko wiem
To tylko wiem
Te biurka się ciągną
Aż hen po widnokrąg
Zasypiam w szufladzie
Dokładnie wskazanej
Nie wyrwę się
Nie wyrwę się
Teraz już wiem
Wiem wiem wiem
Teraz już wiem teraz już wiem teraz już wiem
Teraz już wiem
Teraz już wiem
Teraz już wiem
Teraz już wiem
Teraz już wiem
Wow

 

Obrazek użytkownika Alina@Warszawa

07-06-2023 [00:45] - Alina@Warszawa | Link:

[00:07] - smieciu 
Ty jesteś tak prosty i naiwny, że nie potrafisz sobie wyobrazić, że ktoś krytykujący PO na podstawie ogólnodostępnych faktów i osobistych doświadczeń może nie być PiS-owcem! Sądzę, że do dyskusji na BN brakuje Ci tak ze 20 lat doświadczenia. Ze swej strony nie życzę Ci, żeby doświadczała Cię PO! 

Obrazek użytkownika Es

07-06-2023 [14:51] - Es | Link:

@smieciu 
" nie jeżdżą po świecie. Nie prowadzą przedsiębiorstw"
 Nie generalizuj. Daleś sie zamknąć w stereotypach stworzonych przez totalną opozycję i usłużne media

Obrazek użytkownika smieciu

07-06-2023 [15:15] - smieciu | Link:

@Es Jak napisałem, nie zamierzałem być obiektywny pisząc te słowa. Po prostu użyłem powszechnej retoryki. Padła tutaj, na NB maaaasa tego typu (czy bardziej chamskich) generalizacji i uogólnień. Przymiotników określających zwolenników PO, uczestników Marszu. Wszyscy to czytają i są szczęśliwi. Napawają się. Czemu nie tym co ja napisałem?
Po prostu można próbować się porozumiewać w tym stylu albo można jednak próbować zrozumieć że tamtym (patrząc z obu stron) jednak coś leży na serio.
Weźmy np. to: „Spotkała się z Tuskiem więc ją dołują
Mi nie chce się brać udział w tego typu przepychankach. Wielu jednak to lubi. Woli to od dyskusji na temat tego co napisałem w głównej notce.

Obrazek użytkownika sake3

06-06-2023 [23:44] - sake3 | Link:

Czy krytyka marszu była żałosna i podszyta strachem? Być może ale jak miała być? Okazało się,że naród dotąd obojetny na Polskę i jej sprawy,niczym nie zainteresowany,który niepodległość państwa ma głęboko w nosie zamienia się w krwiożerczą bestię Tej bestii na Polsce też nie zależy. Może jej w ogóle nie być.Wystarczyło patrzeć na przekrój tego spędu,ich słowa i ttransparenty które dźwigali.Zapytani by podali przykłady złodziejstwa i innych zbrodni PiS-u dziwnie milkli i nie potrafili odpowiedziec .To nie było żenujące? Nie było żenujące jak kilkuletnia dzewczynka krzyczy do mikrofonu że PiS jej zabiera prawa kobiet.Czy ta ,,kobieta''ma w tym wieku jakieś prawa oprócz prawa do nauki?Kto namówił to dziecko do czegoś tak wstretnego jak atak na partię o której nie ma zielonego pojęcia?Mamuśka nie pomyslała ,że z nowym rzadem 500+ odpłynie jej z budżetu domowego?To tylko dygresja na pana wypowiedź,bo temat jest inny.Tylko czy wasza niechęć do PiS (pańska też) da wam po wyborach taki rząd o którym marzycie? Zastanówcie się. 

Obrazek użytkownika u2

06-06-2023 [23:54] - u2 | Link:

PiS jej zabiera prawa kobiet.

Ale, ale, droga sake. co to są te prawa kobiet ? Prawo do wolnej aborcji i przymusowej eutanazji ? Wiem, że jestem stronniczy jako dzieciak sprzed grubo ponad półwieku. Ale dzieciństwo to najbardziej sympatyczny okres w moim życiu. Nawet komuna mi tego nie zabrała. A dzisiejszy dzieciak to niech najpierw dorośnie, a dopiero potem się wypowiada w tych sprawach. To są w sumie proste sprawy :-)

Obrazek użytkownika spike

06-06-2023 [22:28] - spike | Link:

To są bujdy na resorach, Duda nigdy nie będzie miał poparcia opozycji :)))
Ciekawe na jaką fuchę może liczyć były prezydent, podasz jakieś przykłady ze świata polityki, jak byli prezydenci piastowali fuchy i jakie ??

Prezydent zgłaszając swoją poprawkę dopiero co podpisanej ustawy, strzelił sobie w kolano, kompromitując się nawet w oczach opozycji, nie ma ona znaczenia, wie o tym, swoje zdanie wyraził także dość ironicznie  Kaczyński, że Prezydentowi znowu ktoś coś doradził :)
Chyba wiesz, że ta poprawka najprawdopodobniej nie przejdzie, tym bardziej, że znowu musi przejść swoją drogę, by stać się obowiązująca, a czasu niewiele.

W sumie Prezydent to fajny gość, jakby nie te szkodliwe weta, to byłby drugim po 89 prezydentem godnym tego zaszczytu, najgorszym do końca świata będzie Bolek Wałęsa, piętno jego urzędowania jeszcze długo będziemy odczuwać, bo Komorowski to wsiowy głupek, jak na samozwańczego hrabiego, zachowywał się jak parobek, ze sporym brudem za pazurami.

Obrazek użytkownika smieciu

06-06-2023 [22:33] - smieciu | Link:

@spike wyżej trochę wyjaśniłem w odpowiedziach dla sake.
W skrócie. Duda nie dogaduje się z Tuskiem. Tylko wyżej. Nie ma innej opcji zresztą. Działa zbyt śmiało. Posunięcia są przemyślane, tworzą całość.
Przynajmniej dla mnie.
Natomiast dla większości ludzi Duda należy do PiS. I właśnie na tym polega sukces operacji. Te strzały trafiają w kolana PiS.

Obrazek użytkownika spike

07-06-2023 [18:29] - spike | Link:

Tiaa, Duda jest Koniem trojańskim "wyższej siły", a PiSowcy mdleją na jego widok :)))))
Jakby Duda miał kolejny raz startować i PiSowcy mieli do wybory np. Szydło, to by on wygrała w "cuglach", Duda by wygrał z Tuskiem, albo Szambowskim, a po tej manifestacji, Tuskoidzi nie będą mieli poparcia LSD, PSLu, za to jak ich wydymał, że nawet "dzień dobry" nie mogli powiedzieć na mównicy :))

Ale najbardziej zabawne jest twoje twierdzenie, że PiSowcy to jakiś motłoch, lupy i menele, czyli powielasz słowa POlszewików, którzy uważają siebie, podobnie jak ty sam, za ty wykształconych z dużych miast, a prawda kim jest POwski elektorat widać na każdym kroku, na marszach, zadymach, w sejmie, ci celebryci, UBywatele, etc. do tego te ich akcje demolowania biur poselskich PiSu, łącznie z atakami bezpośrednimi na posłów itd. to dowodzi, że to najzwyklejsza banda łachudrów, nie bez powodu więźniowie ich popierają.

Nie wiem czy do ciebie dotarła informacja, że wg statystyk, PiSowcy są lepiej wykształceni od POlszeików, powiem więcej, wielu wykształconych z dużych miast nie ujawnia swoich sympatii do PO, z racji tej, że pracują z POlszewikami, boją się szykan, co jest u nich normą, a dowód jest prosty, mimo wysokiego wg sondaży poparcia PO, wybory pokazują kogo ludzie wybierają - PiS, jest prawie pewne, że PiS znowu wygra i tego się najbardziej boją POlszewicy.

Twój ogląd na politykę nie jest pragmatyczny, podobnie jak Tusk nienawidzisz Kaczora, dlatego bzdury wypisujesz.
Tusk już 2x oszukał swoich wyborców, czy ludzie dalej będą wierzyć kłamcy? choćby taki "drobiazg" jak wiek emerytalny ?

Obrazek użytkownika Ptr

06-06-2023 [23:09] - Ptr | Link:

Żyjemy w EU i de facto nic nie jest jasne. Poza programem PiS na nowa kadencję, który jest przewidywalny i taki będzie, trudno cokolwiek z tej jewropy zrozumieć. No kanclerz też mówi wprost, że chce by wszystko było jego. No bo niby czyje ma być ? Zastanawiam się czy Unia już całkowicie przejęła metody Stasi czy jeszcze nie. Patrząc na te przypadkowe wyroki, wyskoki celebrytów i różne dziwne zjawiska to chyba przejęła. 

Obrazek użytkownika NASZ_HENRY

07-06-2023 [06:15] - NASZ_HENRY | Link:

Będę pisał powoli bo wiem, że powoli czytasz ;-)
Napiszę spolegliwie. Te twoje elaboraty są śmiechu warte; śmiechu nie śmieci ;-)

 

Obrazek użytkownika Ijontichy

07-06-2023 [07:52] - Ijontichy | Link:

I to mnie admin skasował za krytykę Dudy,Moraweca i Kaczyńskiego!! 
"nie będzie na tym portalu krytyki osób wybranych w powszechnych wyborach"---koniec cytatu
Brawo śmieciu!! Tylko tak dalej :-)))

Obrazek użytkownika admin

07-06-2023 [10:57] - admin | Link:

@Ijon Powinienem cię zbanować łgarzu za zmanipulownay cytat na dodatrk z prywatnej korespondencji. Blogera za coś takiego już nie dostanisz.

Cytat ów brzmiał:
"Mówienie że jest to rząd (poprzedni zresztą też) antypolski to nie jest krytyka. To jest zachętą, żeby rządzili nami inni, skoro sami wybieramy antypolskie rządy."

Obrazek użytkownika NASZ_HENRY

07-06-2023 [11:53] - NASZ_HENRY | Link:

Śmiało @adminie

"@Ijon Powinienem cię zbanować łgarzu za zmanipulownay cytat na dodatrk z prywatnej korespondencji."

Śmiało @adminie
Żona @Ijona będzie Ci dozgonnie wdzięczna ;-)

 

Obrazek użytkownika sake3

07-06-2023 [08:05] - sake3 | Link:

@u2.......Przypuzczam,że pan @smieciu jest conajmniej prezesem wielkiej korporacji,jeżdżacy po świecie i znany.Tak przynajmniej wynika z jego komentarzy na blogu gdzie daje po raz kolejny dowód niesłychanej pogardy do ludzi innych niż on. To on żyje w pudełku przekonania o własnej wyjątkowości i ważności bo reprezentuje opozycję.To pudełko jest szczelnie zamknięte na racjonalne myślenie,a swoją wypowiedzią po prostu się skompromitował.Jego guru Wałęsa też jeździ po świecie opowiadając za pieniądze idiotyzmy a jest półanalfabetą. To takie autorytety funkcjonują w opozycji Po świecie jeżdżą też celebryci,a co sobą wnoszą?To pan @smieciu też jest celebrytą? Czy też jest człowiekiem stojącym wyżej od pisowca? Zdziwił by się gdyby wiedział  kim są ludzie o pisowskich przekonaniach a których tak ochoczo obraża. 

Obrazek użytkownika Jabe

07-06-2023 [15:35] - Jabe | Link:

Obrzydliwa obsrywajka.

Obrazek użytkownika Ijontichy

07-06-2023 [08:30] - Ijontichy | Link:

Impeachment ? Tylko to nas uratuje przed jego pomysłami...

Obrazek użytkownika Darek65

07-06-2023 [09:42] - Darek65 | Link:

Prawdziwy, oddany Polsce jej Prezydent, to wyszedłby na mównicę i powiedział. W obliczu "rokoszu" tzw. władzy sądowniczej, w obliczu jawnej zdrady i antypolskich działań większości sędziów, chciałbym poinformować Polaków, że czas na głębokie zmiany. W związku z tym, złożyłem wniosek o ogólnopolskie referendum w sprawie zmian w polskim sądownictwie. Proszę zatem o szerokie poparcie. To zrobiłby PRAWDZIWY Prezydent, a nie marionetka i zakłamana łajza, jaką stał się Duda. Jemu kończy się kadencja, rozsmakował się w stołku, to szuka nowego. Co tam Polska dla niego. Ostatnio słyszałem, że nie będzie Patronatu Prezydenta RP nad obchodami Rzezi Wołyńskiej. Tymczasem chodzą takie wieści - https://twitter.com/coolfonpl/...