Marsz i po marszu. Pełny przegląd wyborców i elit totalnych

No i przeszedł sobie wczoraj hucznie zapowiadany warszawski marsz D. Tuska. Z całej Polski autokarami zwieziono polityków KO (PO) wraz z fanatycznymi ich wyborcami. Podobno w ten sposób zapędzono do manifestowania około 30-40 tys. ludzi a cała frekwencja wyniosła - w zależności od tego kto liczył - od 100 do 300 tys. osób. Między bajki można włożyć, iż na marszu mogło być nawet 500 tys. ludzi. Na PO w ostatnich wyborach do sejmu głosowało ponad 5 mln. wyborców (na PiS ponad 8 mln.) a w samej Warszawie (okręg wyborczy nr 19) 581,1 tys. (na PiS 379,9 tys.).  Podaję te liczby po prostu dla porządku, bowiem tak czy inaczej mieliśmy do czynienia z festiwalem nienawiści, gdzie dominującym hasłem było: "Jebać PiS", które też wyrażano słynnymi gwiazdkami (***** ***). Ja już się przyzwyczaiłem do prymitywizmu tych ludzi, ale utknął mi w pamięci taki żenujący obrazek: grupa dzieci pod wodzą jakiejś dorosłej "paniusi" (może matki niektórych dzieciaków?) skanduje chóralnie "PiS do piekła". Tak fanatycy PO niszczą nawet dzieci, co jest obrzydliwe, bo "czym skorupka za młodu nasiąknie, tym na starość trąci"...

W marcu napisałem tekst: "Wyborcy PO! Wskażcie mi w końcu dlaczego będziecie głosować na PO i D. Tuska!" [1], w którym napisałem m.in.: 

""I naprawdę nie chcę od Was tyrad dlaczego nie zagłosujecie na PiS, bo i ja o błędach PiS wielokrotnie pisałem i wiem, że jest ich mnóstwo. Ja chcę od Was merytorycznych i wymienionych e-numerycznie powodów, które skłaniają Was do zagłosowania na PO, całą KO i Waszego lidera D. Tuska a także - po "podmiance" - być może R. Trzaskowskiego ! Nie chcę, abyście mówili o PiS, ale o PO (KO) i wskazali te jej pozytywy, które implikują Was do głosowania na dzisiejszą opozycję. Co Was - z punktu widzenia Waszego i Polski dobra - skłania, że gotowi jesteście na nich głosować? Jakie punkty programowe w trwającej dziś de facto kampanii wyborczej są dla Was przekonujące ze strony D. Tuska? Jakie jego słowa i zapowiedzi powodują, że uważacie, iż dzięki niemu Polska i Polacy w przyszłości zyskają jako suwerenne i niepodlegle państwo a naród polski będzie dumny z takiego premiera jak Wasz D. Tusk czy ewentualnie "nieudacznik warszawski" R. Trzaskowski? Co D. Tusk takiego (nie tylko w roli premiera, ale i "króla Europy") w przeszłości zrobił dla dobra, suwerenności i niepodległości Polski i Polaków, że gotowi jesteście ponownie mu zawierzyć? No, do "jasnej cholery" napiszcie w końcu o tych pozytywach dla naszej Ojczyny i naszego narodu z ewentualnych przyszłych rządów PO (KO), D. Tuska (ew. R. Trzaskowskiego) i całej totalnej opozycji!!! Przekonajcie mnie i wyborców, że warto na D. Tuska, jego PO (KO) i totalnych zagłosować! Proszę nadto, aby powiedzieć mi o realnych dla Polski i Polaków merytorycznych argumentach będących "za" a nie gaworzyć tylko, że chcecie infantylnie głosować jedynie na "antypis"". 

I powiem szczerze. Po tym marszu dalej nie mam pojęcia dlaczego te tysiące zwykłych wyborców będzie głosować na PO (KO) lub inne partie totalnej opozycji. Jedynym przekazem dalej pozostaje "jeb...nie PiS-u", ale nie ma odpowiedzi dlaczego tak chcą ten PiS "jeb...ać". A może są to jacyś zbiorowi fetyszyści a ich fetyszem jest PiS a już szczególnie J. Kaczyński? 

Napisałem, że już się przyzwyczaiłem do wulgaryzmów płynących z ust tuskowego pospólstwa oraz ich prymitywizmu, ale chyba jednak nie. Patrzę na nich i ze wstrętem, i z politowaniem a nawet nieraz ze współczuciem. Niestety przykład dają ich idole: od polityków do celebrytów czy dziennikarzy i naukowców różnej maści. Skoro bowiem takim językiem operuje np. taki A. Seweryn, to cóż wymagać od zwykłych fanatyków PO (KO)? 

Doprawdy to się nigdy nie spodziewałem, że dożyję w Polsce czasów, w których powszechny prostacki wulgaryzm i emocje nienawiści "trafią pod strzechy" a do tego będą inspirowane przez elity. 

I nie ważne jest w tym przypadku, że te "elitki" są samozwańcze i prymitywne, bowiem dla wielu takimi elitami po prostu są. Przykre to jest, oj przykre, bowiem większość Polaków jest zupełnie inna i dzisiaj musi się wstydzić za tych, którzy jednak czują się Polakami, ale szli na marszu...

P.S.
Oto przykład tragicznego niszczenia dzieci, tym razem przez środowiska feministyczne i LGBTQ:
https://twitter.com/D_Tarczyns...

Zostaw za sobą dobra, miłości i mądrości ślad... 
© Krzysztof Jaworucki (krzysztofjaw) 
http://krzysztofjaw.blogspot.com/ 
kjahog@gmail.com 

Jeżeli moje teksty nie są dla Państwa obojętne i szanują Państwo moją pracę, to mogą mnie Państwo wesprzeć drobną kwotą. 

Z góry wszystkim darczyńcom dziękuję! 
Nr konta - ALIOR BANK: 58 2490 0005 0000 4000 7146 4814 
Paypal: paypal.me/kjahog

Forum jest miejscem wymiany opinii użytkowników, myśli, informacji, komentarzy, nawiązywania kontaktów i rodzenia się inicjatyw. Dlatego eliminowane będą wszelkie wpisy wielokrotne, zawierające wulgarne słowa i wyrażenia, groźby karalne, obrzucanie się obelgami, obrażanie forumowiczów, członków redakcji i innych osób. Bezwzględnie będziemy zwalczali trollowanie, wszczynanie awantur i prowokowanie. Jeśli czyjaś opinia nie została dopuszczona, to znaczy, że zaliczona została do jednej z wymienionych kategorii. Jednocześnie podkreślamy, iż rozumiemy, że nasze środowisko chce mieć miejsce odreagowywania wielu lat poniżania i ciągłej nagonki na nas przez obóz "miłości", ale nie upoważnia to do stosowania wulgarnego języka. Dopuszczalna jest natomiast nawet najostrzejsza krytyka, ale bez wycieczek osobistych.

Komentarze

Obrazek użytkownika Chatar Leon

05-06-2023 [17:43] - Chatar Leon | Link:

Co wy macie z tym marszem? Zebrał Tusk idiotów, no i co?
W Polsce marszami nie wygrywa się wyborów. Największy marsz organizują narodowcy, którzy nie są w stanie osiągnąć 3-4 procent poparcia.

Obrazek użytkownika krzysztofjaw

05-06-2023 [18:16] - krzysztofjaw | Link:

@ Chatar Leon

Niech Pan zważy, że raczej piszę ze wstydu za tych durniów. 
Pzdr

Obrazek użytkownika tricolour

05-06-2023 [18:23] - tricolour | Link:

Ale, ale skoro podobno 30-40 tysięcy ludzi spędzono, to powinien się pan podobno wstydzić. Nieprawdaz?

Obrazek użytkownika Tezeusz

05-06-2023 [18:06] - Tezeusz | Link:

Wczoraj tankowałem paliwo stojąc do kasy usłyszałem taki dialog dwóch panów cytuję :
" Widziałeś ten marsz niemca rudego oraz pedalstwa Biedroniwego, Śmiszkowego oraz tych UBeków w Stolicznej głupocie " - drugi odpowiada cytuję : "Widziałem ten bajer zawsze głosowałem na PO teraz zagłosuję na PiS dość mam tego pedalstwa, tęczowych zboków i pojeb... Bolków i im podobnych jak deprawują moje dzieci"

Ciekawe są te rozmowy Polaków

Obrazek użytkownika krzysztofjaw

05-06-2023 [18:19] - krzysztofjaw | Link:

@ Tezeusz

Ja raczej obracam się wśród ludzi przeciwnych D. Tuskowi i takie rozmowy mam na co dzień. Już dawno zrezygnowałem z dyskusji z fanatykami PO, bo z nimi nie da się dyskutować normalnie. Wierz mi... naprawdę próbowałem, ale po prostu nie da się!
Pzdr

Obrazek użytkownika tricolour

05-06-2023 [18:22] - tricolour | Link:

@krzysztof

Zacytuję: " SBckie bydło zasrało Warszawę..Scierwa jebać PO.."

To to jest ten wasz jezyk miłości bliźniego i te właściwe elity? Rozumiem też, że za to pan się nie wstydzi, prawda?

Obrazek użytkownika Tezeusz

05-06-2023 [18:26] - Tezeusz | Link:

@ Trzykolor
" SBckie bydło zasrało Warszawę..Scierwa jebać PO.."
Sam o sobie piszesz - bingo w punkt..

Obrazek użytkownika tricolour

05-06-2023 [18:34] - tricolour | Link:

@tezeusz

To ty jesteś szmatą tego forum, prymitywnym xujem do lania. 

Nie mieszaj mnie do tych czynności.

Obrazek użytkownika Tezeusz

05-06-2023 [18:41] - Tezeusz | Link:

@ trzykolorowy
Stań przed lustrem i wyrecytuj to do siebie :
"Ty jesteś szmatą tego forum, prymitywnym xujem do lania."

BINGO !!! w sam punkt !! tak to ty....
 

Obrazek użytkownika tricolour

05-06-2023 [18:43] - tricolour | Link:

@tezeusz

Wystarczy, że ty to mówisz codziennie, fiucie.

Obrazek użytkownika Tezeusz

05-06-2023 [18:44] - Tezeusz | Link:

@ trzykolor
Przecież ty " fiuta "nie posiadasz tęczowy zboczku...

Obrazek użytkownika tricolour

05-06-2023 [18:49] - tricolour | Link:

@tezeusz

Nie czujesz, co masz w gardle? 

Obrazek użytkownika Tezeusz

05-06-2023 [19:11] - Tezeusz | Link:

@trzykolor zboczku
Bez jaj, bez rozumku biedaczek taki tuskowy trzykolorowy taki sowiecki, zamiast mózgu tęcza co czuć ....sam kibel..

Obrazek użytkownika tricolour

05-06-2023 [19:14] - tricolour | Link:

@tezeusz

Smacznego, na zdrowie.

Obrazek użytkownika Valdi

05-06-2023 [23:30] - Valdi | Link:

@ tricolour
Coś tak jakbyś przestał panować nad tym co piszesz ... Czy to może prawdziwa natura cwaniaczka zgrywającego się na cwaniaka ?
Co ?
Jak byś naprawdę był gościem na poziomie - przestałbyś się tutaj udzielać. 

Obrazek użytkownika tricolour

06-06-2023 [07:12] - tricolour | Link:

@valdi

Dziękuję za fałszywą troskę. Prymitywne manipulacje nie mają siły oddziaływania więc niczego nimi nie osiągniesz, chyba że w swej rodzinie.

Obrazek użytkownika Valdi

06-06-2023 [13:38] - Valdi | Link:

Mam umiarkowane oczekiwania ... Głównie liczę na to że ujawnisz swoją prawdziwą twarz - cwanego prymitywa. Coś tak jakbyś zbytnio wychylał się .

Obrazek użytkownika tricolour

06-06-2023 [14:46] - tricolour | Link:

@valdi

Bycie cwanym prymitywem jest takim samym narzędziem, jak bycie prezesem partii. Możesz zatem z góry założyć, że bywam cwanym i cynicznym prymitywem jeśli uznam takie zachowanie za adekwatne do sytuacji. Na przykładzie tego wątku łatwo zauważysz, czym zamknąłem otwór gębowy tezeusza gdy doszedłem do wniosku, że za bardzo go otwiera.

Jak widzisz - skutecznie, co oznacza użycie właściwego narzędzia słownego (o walorach organoleptycznych się nie wypowiadam, bo nie gustuję).

Obrazek użytkownika Valdi

15-06-2023 [21:32] - Valdi | Link:

No właśnie .... jesteś po prostu zwykłym chamem. Z chamami nie ma sensu rozmawiać tylko w mordę lać.

Obrazek użytkownika spike

05-06-2023 [19:00] - spike | Link:

@tri
problem z tobą jest taki, że nikt tu nie uważa ciebie za bliźniego, więc i miłować ciebie nie można, ty miłujesz Tuska, stosujesz ten sam język, zachowanie, czyli wiele was łączy, może nawet macie wspólne korzenie, co by wiele wyjaśniało :)))))))

Obrazek użytkownika krzysztofjaw

05-06-2023 [19:29] - krzysztofjaw | Link:

@  tricolour

Ależ oczywiście, że wstydzę się takiego języka po obu stronach, ale kto pierwszy i jaki elektorat rozpoczął to to szuranie po etyczno-moralnym dnie? Nieraz ma się wrażenie, że trzeba odpowiadać takim językiem, bo innego fanatycy PO nie rozumieją. 
Pzdr

Obrazek użytkownika Tezeusz

05-06-2023 [18:28] - Tezeusz | Link:

@ Krzysztof
Moi znajomi znają moje poglądy więc ci co głosują na rudego - moimi znajomymi nie są. Proste i klarowne unikamy starć i kłótni...Wszystkim to pasuje..Ale fakt jest faktem, jak obserwuję, coraz więcej tzw " gorących zwolenników rudego szwaba" rezygnuje popierania tego szkodnika Polski i nie tylko z  uwagi na zboki z LGBT..

Obrazek użytkownika Siberian Husky Dog

05-06-2023 [19:28] - Siberian Husky Dog | Link:

Najlepsze na Marszu Tuska?
-Samolot z banerem „Do Berlina”!

Największa siara?
-„Do hymnu”!

Tacy z nich Polacy q**a mać…

Tak poza tym zero zdziwienia. Jeden wielki bluzg. Rynsztok…
Same elity…

Obrazek użytkownika krzysztofjaw

05-06-2023 [19:38] - krzysztofjaw | Link:

@ Siberian Husky Dog

To "do hymnu" rzeczywiście pokazało, że z polskością wyborcy PO mają mało wspólnego, ale są... przecież Europejczykami i może "Oda do radości" by im pasowała? A najlepiej emigracja do Niemiec i Francji... Do tych pierwszych to podróż odradzam Żydom, bo w Niemczech jest dziś najwięcej aktów antysemickich w Europie a synagog i sklepów żydowskich musi non stop chronić policja. Do tych drugich odradzam wszystkim, bo to już jest kalifat i w każdej chwili możemy dostać "kosę" w plecy od jakiegoś Araba. Więc co pozostaje? Już wiem!!! Rosja, Białoruś lub Korea Północna... Tam by czuli się wreszcie dobrze!
Pzdr
P.S.
Polska jest w tej chwili postrzegana jako najbezpieczniejszy kraj w Europie! Dla wszystkich...

Obrazek użytkownika spike

05-06-2023 [19:31] - spike | Link:

Znamienne jest, że taki TVN24 nie skrytykował tego rynsztokowego języka tego spędu, ani rynsztokowe wypowiedzi celebrytów, ale plakaty i owszem pokazywali, nic tylko że PiS i Kaczyński niszczy Polskę, stosuje UBeckie metody swoją komisją :))))))
Trzeba przyznać, że transmisja tego płynącego szamba musiała sporo kosztować, Soros z Putinem widać hojni są, ciekawe kto teraz jest właścicielem tego czyraka na Polsce.

Obrazek użytkownika krzysztofjaw

05-06-2023 [19:42] - krzysztofjaw | Link:

@  spike

Ależ w TVN-ie (czy tam w GW) się cieszą, że tak potrafili spodlić Polaków. Smutne, że wyborcy PO tego spodlenia nie dostrzegają!
Pzdr

Obrazek użytkownika spike

05-06-2023 [20:14] - spike | Link:

Owszem, oni mają powód do radości, liczą że wrócą dla nich lepsze utracone czasy zamówień rządowych, szczególnie GW robi bokami, już tyle ludzi zwolnili.
Trzeba być pewnym, że jakby władzę przejęli POlszewicy, to będzie ciężko, już to było.
Możemy być pewni, że Konstytucja przestanie mieć moc prawa, Tusk odda zwierzchnictwo Brukseli.
Może być ciekawa sytuacja, bo to Prezydent niejako powierza wygranej partii, jej prezesowi, czy mógłby odmówić ?
Widząc to podrygiwanie Prezydenta, nie sądzę by cokolwiek zrobił, bo chyba nie może, ale ten ostatni podskok z własną ustawą o komisji, daje wiele do myślenia, bo z pewnością nie jest to dla dobra Polski, jak wszystko co zawetował, teraz się mści.

Obrazek użytkownika tricolour

05-06-2023 [20:25] - tricolour | Link:

@Krzysztof

Wy widzicie spodlenie nasze, nie widząc swojego. My widzimy wasze, swojego nie. Tak to wygląda.

Jak w tym wątku, gdzie cytat tak rozwścieczył jego autora, co było zresztą moim celowym działaniem, bo można się było spodziewać reakcji. I jak długo będziemy sobie skakać do oczu, tak długo będziemy rozbić zakupy u niemca. Dla mnie to oczywiste, dla niemca też, tylko czy oczywiste na przykład dla pana? Tego nie jestem pewien.

Obrazek użytkownika sake3

05-06-2023 [22:31] - sake3 | Link:

Jak podaje portal.wpolityce.pl w marszu uczestniczył adwokat który spowodował wypadek drogowy w którym zginęły prawidłowo jadące dwie kobiety.Adwokat nie poczuwał się do żadnej winy wyśmiewając samochód zabitych kobiet jako trumnę na kółkach.Uczestnicząc w marszu wykrzykiwał hasła ,,idziemy po swoje'' i że ,,wywalczymy piekną Polskę dla naszych dzieciaczków'' Swoje złote mysli uwiecznił zresztą na Twitterze.Czy można sobie wyobrazić podobną bezczelność? Zapewne stawiennictwo na marszu ma mu pomóc w sądzie w uzyskaniu uniewinniającego wyroku i zapewne odszkodowania.Przy dzisiejszym stanie sądownictwa w rękach kasty wszystko jest możliwe.

Obrazek użytkownika Hornblower

05-06-2023 [22:55] - Hornblower | Link:

Wiemy, kto przyjaciel, a kto wróg!
Wkrótce ramionami
Opaszemy cały świat!
Kto nie idzie z nami
Maszeruje przeciw nam!

To podstawa myślenia politycznego w naszym (zresztą, nie tylko naszym) kraju. Ale to tak nie działa. Znam kilka osób, które w tym marszu wzięło udział. Nie są miłośnikami PO, PSL, Lewicy czy czego tam jeszcze. Ludzie normalni, o poglądach raczej prawicowych, prowadzący swoje niewielkie firmy. Czego więc tam szukali? Moim zdaniem to taki akt desperacji, protest przeciwko psuciu państwa i prawa. Protest przeciwko temu, że tzw. Zjednoczona Prawica konsekwentnie realizuje ultralewicowy program. Protest przeciwko temu, że rząd, wojowniczy względem UE werbalnie, tak naprawdę klęczy przed biurokratami z Brukseli i pokornie przyjmuje ich idiotyczne (i w zasadzie już niebezpieczne) mrzonki i plany. Protest przeciwko temu, że już na szczeblu gminnym wszystko jest upartyjnione, ze wszystkimi tego negatywnymi skutkami. Protest przeciwko powszechnemu nepotyzmowi w instytucjach państwowych i samorządowych. Protest przeciwko temu, że (przynajmniej lokalnie i regionalnie) spora część działaczy Zjednoczonej Prawicy jeszcze kilka lat temu zasilała szeregi PO, PSL, Palikota i podąża zawsze za korytem, a mimo to przyjęto ich z otwartymi ramionami, niejednokrotnie korumpując dobrymi synekurami. Protest przeciwko temu, że większość tzw. grantów i przetargów rozstrzygana jest według klucza partyjnego, a nie merytorycznego. Protest przeciwko temu, że przedsiębiorcy są największym wrogiem tego państwa, a armia pasożytniczych urzędników zamiast pomagać to utrudnia lub nawet szkodzi. Itd. To w końcu zawiedzione nadzieje związane głównie z PiS, który miał zmienić ten kraj. Nie zmienił kraju, za to zmienił się sam, w takie PO - bis.
Czy zatem pójdą głosować na PO czy Lewicę ? Nie, bo złudzenia co do nich stracili już dawno. Zostaną w domu, bo w ich mniemaniu perspektywa wyborcza to kolejny wybór między  kiłą a rzeżączką.

Obrazek użytkownika sake3

06-06-2023 [09:50] - sake3 | Link:

@Hornblower........Jest pan taki pewien że ten nepotyzm,upartyjnienie,ultralewicowy program,szarogęsienie się w samorządach to akurat cecha Zjednoczonej Prawicy?Tyle,że wg pana i pana znajomych w przypadku ZP to cecha ujemna i wymagająca aż protestu.W innych przypadkach dozwolona i przyjęta.To co pan powie o tzw.doktrynie Neumanna obrony partyjnych towarzyszy nawet gdyby dokonali zbrodni?Co pan powie o przyspawanych do foteli w samorządach działaczy PO-PSL i ich rodzin?. Pan jak inni widzi to zło tylko na prawicy.Krytykuje pan rząd za klęczenie przed Brukselą? A jak ma nie klęczeć kiedy to polskie eurognidy nieustannie żebrają o sankcje,kary i wymuszają te sankcje  Widział pan Biedronia z zaklejonymi ustami w Brukseli na znak protestu wobec łamania praw i wolności wypowiadania się w Polsce To jakim cudem mogliście w takim razie uczestniczyć w tym marszu i bluzgać ordynarnie skoro panuje taki terror? Jak PiS ma zmienić ten kraj jeśli na to nie pozwalacie? Jakiego kraju chcecie?Jakich rządów chcecie? Takich zapewne jaki był widoczny na waszym spędzie,rządu terroru,wyzwisk i wzdychania do Berlina.No ,winszuje panu.

Obrazek użytkownika spike

06-06-2023 [10:55] - spike | Link:

@Horn
"Moim zdaniem to taki akt desperacji, protest przeciwko psuciu państwa i prawa. Protest przeciwko temu, że tzw. Zjednoczona Prawica konsekwentnie realizuje ultralewicowy program. Protest przeciwko temu, że rząd, wojowniczy względem UE werbalnie, tak naprawdę klęczy przed biurokratami z Brukseli i pokornie przyjmuje ich idiotyczne (i w zasadzie już niebezpieczne) mrzonki i plany. Protest przeciwko temu, że już na szczeblu gminnym wszystko jest upartyjnione, ze wszystkimi tego negatywnymi skutkami."

Znaczy to tylko i wyłącznie o tym, że pan i jego znajomi nie macie pojęcia o czym mówicie, szczególnie pod względem "ultralewicowym" programie, bo co to znaczy, gdzie on jest, w 500+ ??????
Co do nepotyzmowi i upartyjnieniu samorządów etc. to zjawisko było, jest i będzie, nawet w szeregach tych, co są przeciw temu, nie rozumiem czemu aż tak to razi, kogo się przyjmie do pracy mając wybór, znajomy czy obcy, sam korzystałem ze znajomości, by załatwić znajomemu pracę, a poprzednie rządy stosowały ten mechanizm na potęgę, a co gorsza, dla znajomych nie mających pojęcia o danej pracy.

"Protest przeciwko temu, że przedsiębiorcy są największym wrogiem tego państwa, a armia pasożytniczych urzędników zamiast pomagać to utrudnia lub nawet szkodzi. Itd."

-śmiech na sali, ci znajomi chyba przespali poprzednie rządy, tam przedsiębiorcy nie popierający PO, ginęli pozbawieni zamówień publicznych, bo przetargi wygrywali znajomi decydentów, znam biznesmenów, którzy głosowali na poprzedni rząd, licząc na zyski, a jak się okazało, zostali oszukani, firmy pozamykali, sami mi o tym opowiadali, a jak ich ostrzegałem by nie popełniali błędu, głosując na Partię Oszustów.

Jestem pewien, że jakby wygrała Partia Oszustów, to nie będzie klęczenia w Brukseli, sami wszystko jej oddadzą, z Konstytucją włącznie, jak też wszystkimi prawami do polskiej własności, o czym się mówi, by to wprowadzić.

Najgorsi są ci, co nie chcą poznać prawdę, przyjmując fałsz za fakt, korzystając z jednego źródła informacji jak TVN i takich Balcerowiczów.
Żałosne to jest.

Obrazek użytkownika Hornblower

06-06-2023 [11:26] - Hornblower | Link:

sake3, i spike
No i pełni się potwierdza:

Kto nie idzie z nami
Maszeruje przeciw nam!

Jakiego kraju chciałbym? Normalnego. W którym w miarę sprawnie działa służba zdrowia. W którym nie musiałbym czekać po operacji na rehabilitację w trybie "cito" 8 miesięcy. W którym tzw. wymiar sprawiedliwości nosiłby taką nazwę nie tylko dla żartów. W którym wszyscy byliby faktycznie równi wobec prawa, nie tylko werbalnie.  W którym rząd nie kradłby moich składek na ZUS, by opłacić bieżące renty i emerytury. W którym prawo byłoby jasne i zrozumiałe dla wszystkich. W którym urzędy i urzędnicy wszystkich szczebli służyli by obywatelom, a nie traktowali ich jako zło konieczne. W którym jako przedsiębiorca, a więc osoba współtworząca PKB, nie byłbym traktowany jako wróg i potencjalny przestępca. W którym jako przedsiębiorca nie byłbym zasypywany setkami coraz głupszych przepisów, napisanych tak, by dowolny urzędnik mógł je dowolnie interpretować. W którym o nominacji na państwowe czy samorządowe stanowisko decydowały by kwalifikacje, a nie koneksje partyjne, rodzinne, czy towarzyskie. To tak na początek.

Mam wrażenie, że niezbyt dokładnie przeczytali państwo obydwoje mój tekst i nie podeszli państwo do niego na chłodno. Otóż to, że mam pretensje - w dodatku uzasadnione - do tzw. Zjednoczonej Prawicy (czyli w zasadzie PiS) nie oznacza, że kocham PO, PSL, Lewicę i będę na nich głosować. Nie będę, bo na niego nie zasługują. Natomiast jako osoba o poglądach prawicowych liczyłem na to, że ZP spróbuje przynajmniej wprowadzać w życie to co głosiła 8 lat temu. Nie spróbowała, natomiast niebezpiecznie w moim pojęciu upodobniła się do PO, PSL i Lewicy jeśli chodzi o żerowanie na państwie. Dyskusja typu: PO to złodzieje ! A PiS jeszcze większe ! A PO największe ! A PiS najnajwiększe ! A PO najnajnajwiększe ! mnie nie interesuje, bo nic do dyskusji merytorycznego nie wnosi i brzmi jak u Orwella: Cztery nogi dobreeeee! Dwie nogi złeeeeee!
Firmę prowadzę ponad 20 lat i nie potafię wymienić rządu, który byłby dla przedsiębiorców przyjazny. Taka jest smutna prawda. 

Obrazek użytkownika sake3

06-06-2023 [14:35] - sake3 | Link:

@Hornblower....Nie tylko pan chciałby mieszkać w kraju przyjaznym obywatelowi,gdzie świetnie funkcjonuje służba zdrowia,a wszyscy są równi wobec prawa. Czy to ZP jest winna,że nie jesteśmy równi? Pan nie widzi czy tylko udaje że nie widzi jak skorumpowana jest nasza ,,kasta'' sądownicza? Sędziowie ,adwokaci bezkarnie rozjeżdżający obywateli na drogach?Sędziowie,biorący udział w protestach i marszach nawet nie udający bezstronności? Pani sędzia Kamińska publicznie oświadczająca że mści się na ludziach z ZP bezkarna w łamaniu Konstytucji? Chce pan jak widać państwa które ma być tylko sprawnym administratoreem a jak nawet może nim być w obliczu nieustannych ataków i donosów do Brukseli.Pan patrzy na państwo wyłącznie z pozycji biznesmena którym jest,a czemu pan nie patrzy z pozycji Polaka? Nie dziwią pana hołdy czynione przez opozycję Berlinowi i Moskwie i medale najwiekszych polakożerców niemieckich na piersiach opozycyjnej elity? Rozumiem,że suwerenność Polski nie jest dla pana ważna choć powinna.ZP chciała Polski rozbudowanej,nowoczesnej poprzez inwestycje które tak teraz wyśmiewacie,Dla was wszystko co robi ZP jest niepotrzebne,więc jakiej Polski oczekujecie?Polski na szparagach plewionych u Niemców?Polski którą byle gnida unijna może pomiatać,bo tak jej napisała na karteczce antypolka Thun?Jakiej pan oczekuje dyskusji czy porozumienia między partiami gdzie  opozycja odpowiada chamsko i wulgarnie? Pan prowadzi firmę ponad 20 lat i nie ma dobrych doświadczeń z administracją rządową.Czy sądzi pan w takim razie że teraz po tym równie triumfalnym co ordynarnym spędzie i wygranej opozycji w wyborach będzie firma funkcjonować lepiej? Oby pan sie nie przejechał.

Obrazek użytkownika Hornblower

06-06-2023 [18:50] - Hornblower | Link:

sake3,
Nadal chyba nadajemy na innych falach. Tak, ZP jest winna, że nie jesteśmy równi wobec prawa. Jest tak samo winna, jak wszystkie partie i rządy będące u władzy od 1990 roku. Żadna z nich bowiem nawet nie próbowała zmienić magdalenkowych ustaleń - no, może za wyjątkiem rządu Jana Olszewskiego, który z tego powodu został skasowany. Tak, polskie sądownictwo nie zasługuje na nazwanie wymiarem sprawiedliwości - chyba, że dla żartów.  No i co z tym fantem zrobiła ZP przez prawie 8 lat? Jakie sukcesy w tej materii odniósł "żelazny" minister Ziobro? Bo mnie się wydaje, że żadne. Jego pseudoreforma sądownictwa polegała na zamianie "nienaszych" na "naszych", nie dotykając nawet problemów, które je rozkładają. Ot, wystarczy poczytać o świdnickim pijanym prokuratorze biegającym na golasa po mieście, który nie zostanie ukarany nawet dyscyplinarnie, bo był niepoczytalny. Co ciekawe, niepoczytalność owa nie przeszkadza, by nadal pełnił funkcję. Poczytaj kto go mianował i za czyją protekcją. Nie był to bynajmniej Tusk czy Schetyna. A  co na to szeryf Ziobro, będący jednocześnie Prokuratorem Generalnym? Ano nic. I co z tego? Też nic. Cztery nogi dobreeeee, dwie nogi złeeeeee ! - to jedyna konkluzja. 
Jakoś nie przypominam sobie, bym stwierdził, że suwerenność Polski nie jest dla mnie ważna. Jest. I dlatego mam pretensje do ZP, że pozbyła się jej resztek. Nie kto inny jak rząd ZP zgodził się na nakładanie przez KE podatków i zaciąganie w imieniu krajów UE zobowiązań oraz ich dzielenie wg własnego widzimisię. Czyli dla przykładu, KE zaciągnęła kredyty na KPO, Polska z tego nie dostanie nic, natomiast solidarnie kredyt będzie spłacać. Tego nawet PO nie zrobiła. Nie kto inny, tylko rząd ZP zgodził się na obłąkany unijny Zielony Ład, który zniszczy polską energetykę a nam zafunduje drakońskie podwyżki cen energii. Ale po co o tym mówić, skoro znów zabrzmi koronny argument: Cztery nogi dobreeeee, dwie nogi złeeeeee ! 
Jeśli chodzi o sytuację gospodarczą, to oczywiście nie mam żadnych złudzeń, że wygrana opozycji coś może zmienić. Nie zmieni. Dlaczego ? Bo im na tym nie zależało, nie zależy i nie będzie zależeć. Natomiast miałem nadzieję, że ZP (zgodnie z obietnicami zawartymi w programie wyborczym) owszem coś zmieni. Nie zmieniła. Dlaczego? Bo podobnie jak tamtym, nie zależało im na tym, nie zależy i nie będzie zależeć.
I przyznam, że jak obserwuję to zacietrzewienie, w którym zwolennicy ZP i zwolennicy opozycji skaczą sobie do gardeł, głusi jedni i drudzy na jakiekolwiek merytoryczne argumenty, powtarzający jak mantrę swoje prawdy, to dochodzę do przekonania, że największą siłą ZP jest opozycja, a największą siłą opozycji jest ZP. I nie chcę już brać udziału w wojnie o to, czyi krewni i znajomi obsadzą ten kraj i bez żadnej żenady i cienia wstydu będą go doić. Bo tak naprawdę o to jedynie ta wojna.

Obrazek użytkownika Alina@Warszawa

07-06-2023 [13:02] - Alina@Warszawa | Link:

W sumie to cały ten marsz można posumować krótkim stwierdzeniem, że oto wszystkie muchy poleciały za wonią Tuska ... 

Obrazek użytkownika Alina@Warszawa

10-06-2023 [00:38] - Alina@Warszawa | Link:

Obrazek użytkownika Alina@Warszawa

12-06-2023 [15:00] - Alina@Warszawa | Link:

TV Republika wczoraj: 
Budka śpiewał hymn, hiena Overbeek wył, a poczwórny profesor wykładał | Kulisy manipulacji - Katarzyna Gójska, Piotr Lisiewicz