Gdyby Tusk ślubował, że będzie mówił tylko prawdę

Gdyby Tusk ślubował, że będzie mówił tylko prawdę, to nie miałby już nic więcej do powiedzenia

1. Podczas niedzielnego wieczornego programu w TVP Info „Strefa Starcia”, socjolog dr Tomasz Żukowski zwrócił uwagę na podsumowujące warszawski marsz, wystąpienie przewodniczącego Platformy Donalda Tuska, w którym oprócz po wielokroć powtarzanych słów o miłości i patriotyzmie, próbował „merytorycznie” zaatakować rządy Zjednoczonej Prawicy.
Jak zauważył socjolog, Tusk oskarżył obecny rząd o okradanie polskich rodzin i pozbawianie ich przyszłości, o utratę miejsc pracy przez tysiące, a nawet setki tysięcy Polaków, oraz o konieczność wyjazdu za granicę setek tysięcy młodych ludzi.
Trudno wręcz zrozumieć, dlaczego akurat takie kwestie wybrał sobie Tusk (albo jego doradcy) do ataku na rząd Zjednoczonej Prawicy, bo przecież twarde dane, pokazują, że było dokładnie odwrotnie.
 
2. „Okradanie” polskich rodzin za rządów Zjednoczonej Prawicy, to między innymi przekazanie przez 7 lat realizacji programu „Rodzina 500 plus” ponad 230 mld zł dla rodzin wychowujących dzieci, a także np. tylko w tym roku, dodatkowo około 70 mld zł dla rodzin emeryckich z tytułu waloryzacji emerytur i rent, oraz 13. i 14. emerytury.
To także znacząca obniżka podatku PIT, w tym 10-krotne podniesienie kwoty wolnej od podatku (do 30 tys. zł) , w stosunku do tej obowiązującej za rządów Tuska (3 tys. zł), obniżenie stawki podstawowej podatku z 17% do 12%, oraz podniesienie  II przedziału podatkowego od którego obowiązuje wyższa 32% stawka podatku, z dotychczasowej kwoty 85 tys. zł rocznie do 120 tys. zł.
Za rządów Donalda Tuska dla rodzin wychowujących dzieci przekazano 0 złotych, a dla rodzin emeryckich w roku 2015 tylko 3,6 mld zł z tytułu waloryzacji, a więc blisko 20-krotnie mniej niż obecnie.
Jedynym wytłumaczeniem tego „tuskowego” stwierdzenia o okradaniu rodzin, może być uniemożliwienie przez rządy Zjednoczonej Prawicy wyłudzeń na wielką skalę podatku VAT, czy też ukrócenie działalności mafii paliwowych, te działania rzeczywiście zatrzymały okradanie państwa i mogły „dotknąć do żywego”, niektórych wyborców Platformy.
 
3. Jeżeli chodzi o miejsca pracy, to tak się składa, że w poprzednim tygodniu Eurostat opublikował wskaźniki bezrobocia w 27 krajach UE za kwiecień i jak wynika z tego zestawienia, Polska była krajem o najniższym poziomie bezrobocia, ze wskaźnikiem 2,7%, a wg innych danych po raz pierwszy w od roku 1989 w naszym kraju zatrudnienie w gospodarce przekroczyło 17 mln osób.
W czasie rządów PO-PSL bezrobocie sięgało 15%, co w liczbach bezwzględnych oznaczało blisko 2,5 mln bezrobotnych, a mimo tak niekorzystnej sytuacji na rynku pracy rząd Tuska, zdecydował się wydłużyć wiek emerytalny o 5 lat dla kobiet i 2 lata dla mężczyzn (a dla rolników odpowiednio o 7 i 12 lat), blokując w ten sposób miejsca pracy dla młodych ludzi, którzy wchodzili na rynek pracy.
Wreszcie jeżeli chodzi o wyjazdy za granicę to w latach 2010-2015 wyjechało z Polski ok. 400 tys. głównie młodych ludzi, podczas gdy za rządów PiS w latach 2015-2020, wróciło do naszego kraju około 160 tysięcy osób.    
 
4. Dr Żukowski stwierdził, że Tusk chciał ślubować zebranym na marszu, że będzie realizował różne deklaracje, które składał, więc powinien zacząć od ślubowania, że będzie mówił tylko prawdę.
Konkludując socjolog stwierdził, gdyby takie ślubowanie złożył, to Tusk nie miałby już więcej nic do powiedzenia podczas publicznych wystąpień, przez całą kampanię wyborczą.
Rzeczywiście podczas swoich licznych wystąpień, żeby to ująć możliwie jak najłagodniej, Tusk oszczędnie gospodaruje prawdą, często także „odwraca wektory”, z jednej strony próbując oskarżać rząd Zjednoczonej Prawicy o „dokonania”, które akurat były udziałem jego ekipy (np. prorosyjskość), z drugiej próbuje przypisania rządom PO-PSL decyzji, które pozytywnie wpłynęły na sytuację materialną Polaków (jak w przypadku Rodzina 500 plus, kiedy twierdził, że Ewa Kopacz miała przygotowany podobny program, ale go nie wprowadziła bo PO przegrało wybory).
 

Forum jest miejscem wymiany opinii użytkowników, myśli, informacji, komentarzy, nawiązywania kontaktów i rodzenia się inicjatyw. Dlatego eliminowane będą wszelkie wpisy wielokrotne, zawierające wulgarne słowa i wyrażenia, groźby karalne, obrzucanie się obelgami, obrażanie forumowiczów, członków redakcji i innych osób. Bezwzględnie będziemy zwalczali trollowanie, wszczynanie awantur i prowokowanie. Jeśli czyjaś opinia nie została dopuszczona, to znaczy, że zaliczona została do jednej z wymienionych kategorii. Jednocześnie podkreślamy, iż rozumiemy, że nasze środowisko chce mieć miejsce odreagowywania wielu lat poniżania i ciągłej nagonki na nas przez obóz "miłości", ale nie upoważnia to do stosowania wulgarnego języka. Dopuszczalna jest natomiast nawet najostrzejsza krytyka, ale bez wycieczek osobistych.

Komentarze

Obrazek użytkownika Alina@Warszawa

06-06-2023 [11:22] - Alina@Warszawa | Link:

Niestety te argumenty do zwolenników PO nie docierają. TVN-24 zrobił im zdalną lobotomię. 
Trzeba by każdego oddzielnie wziąć na bok i policzyć razem konkretne liczby w ujęciu całej jego rodziny - dziadków rodziców i dzieci, a także finanse firmy. 
Zakładam, że będzie to rodzina nie-UB-ecka, bo w UB-eckich baaardzo się pogorszyło, ale i UB-eki mają kwotę wolną od podatku i pobierają 500+!

No i tej zwykłej rodzinie trzeba policzyć co się stanie kiedy PO wróci do władzy:
- emeryci zostaną pozbawieni 13 i 14 emerytury, czyli jakieś 2500 zł rocznie;
- rodzice dostana wiek emerytalny 67 lat, czyli zamiast dostawać emerytury będą pracować na Tuska, albo będą na bezrobociu bez zasiłku, bo kto takich staruchów zatrudni, podatki im podniosą, bo koszty rządów PO są dużo wyższe niż wszystkich innych rządów
- dzieci dostaną 800-, czyli 9600 zł rocznie nie dostaną, nie dostaną nawet 500+ (6000 zł rocznie na 1 dziecko);
- zmarli jako niepotrzebujący dostaną zasiłek pogrzebowy zmniejszony o kolejne 2000 ... 

O zmarłych PiS niestety nie zadbał, bo nie głosują ....
 

Obrazek użytkownika wielkopolskizdzichu

06-06-2023 [11:41] - wielkopolskizdzichu | Link:

"Niestety te argumenty do zwolenników PO nie docierają. TVN-24 zrobił im zdalną lobotomię."
Ja nie oglądam TVN-24, za to pilnie śledzę Niezależną i wpolityce  i wypowiedzi polityków z kręgów władzy. Nie natrafiam na nic co by mnie do PiS zachęcało. Jest to zakłamana bolszewia owijająca się dla niepoznaki białoczerwoną i udająca katolików. 
Zresztą świadectwo tego daje wielu na NB,  vide sake, tezeusz, marsie, izabela, jazgot, gośka i reszta tej pisowskiej trzódki.

Obrazek użytkownika u2

06-06-2023 [18:06] - u2 | Link:

pilnie śledzę Niezależną i wpolityce  i wypowiedzi polityków z kręgów władzy

To przytocz choć jedną wypowiedź z tych kręgów, którą uważasz za bolszewicką.

Obrazek użytkownika wielkopolskizdzichu

06-06-2023 [18:25] - wielkopolskizdzichu | Link:

Choćby, ta z grudnia 2022, Prezesa o niszczeniu ludzi. Doskonale współgra z tęsknotą za przywróceniem kary śmierci.