Marsz opozycji otwierali ci którzy obalili rząd Olszewskiego

Symboliczne, wczorajszy marsz opozycji otwierali ci, którzy obalili rząd premiera Olszewskiego

1. Trwają spory, czy we wczorajszym marszu opozycji, wzięło udział około 100-150 tys. uczestników (jak nieoficjalnie poinformowała Policja), czy 300 tys. jak policzył Onet.pl, 500 tys. jak poinformowali organizatorzy marszu i sam Donald Tusk, a nawet milion, jak pisał na jednym z portali społecznościowych mec. Roman Giertych, tyle że z oddali, bo aż z Włoch.
Wydaje się, że najbliższe prawdzie są te informacje o liczebności podane przez Policję, zgromadzenie 100-150 tys. osób w Warszawie zasługuje na uwagę, ale to co rzucało się w oczy dla postronnych obserwatorów, to niestety nienawistne hasła, oraz wulgarność i agresja jego uczestników.
Doszło nawet do tego, że przechodząc przed kościołem św. Krzyża na Krakowskim Przedmieściu, demonstranci niezwykle wulgarne okrzyki kierowali do ludzi, którzy wchodzili do świątyni na niedzielną mszę świętą.
 
2. Na pewno dla postronnych obserwatorów, dwie sceny z tego marszu były niezwykle symboliczne, pierwsza na początku na otwarciu przy Placu na Rozdrożu i druga na zakończenie na Placu Zamkowym.
W tej pierwszej główne skrzypce grali przewodniczący Tusk i były prezydent Lech Wałęsa, ci sami, którzy 31 lat wcześniej, też 4 czerwca tylko, że w nocy odwoływali rząd premiera Jana Olszewskiego, próbując zapobiec rozpoczętej lustracji, a także mszcząc się w ten sposób za sprzeciw tego rządu w sprawie powołania spółek jonit venture na terenie baz, z których wyprowadzały się wojska radzieckie.
Teraz wygłaszali przemówienia o konieczności odsunięcia PiS od władzy, a wtedy nocą, Tusk mówił „policzmy głosy” do odwołania rządu Olszewskiego, a Wałęsa histeryzował w związku z „teczkami” w tym i jego własną, „wy nie wiecie, jak oni daleko zaszli”.
Druga scena z kolei z udziałem przewodniczącego klubu Platformy Borysa Budki na scenie na Placu Zamkowym, który zaczynając swoje wystąpienie, chce żeby zgromadzeni odśpiewali polski hymn i nawet dwa razy intonuje „Jeszcze Polska”, ale odpowiada mu głuche milczenie zgromadzonych tam ludzi.
 
3. Tusk zresztą zabierał głos dwa razy, także na zakończenie marszu na Placu Zamkowym i to drugie przemówienie zwierało po wielokroć powtarzane słowa o miłości i patriotyzmie (tak zapewne podpowiadali specjaliści o PR-u), ale jego zarzuty do rządów PiS, zostały oparte na wręcz piramidalnych kłamstwach.
Przewodniczący PO, mówił między innymi o okradaniu rodzin przez te rządy w sytuacji kiedy do rodzin wychowujących dzieci przez 7 lat realizacji programu Rodzina 500 plus, trafiło 230 mld zł, a za jego rządów ani złotówka, a do środowiska emeryckiego w tym roku dodatkowo około 70 mld zł (waloryzacja emerytur oraz 13. i 14. emerytura), a w ostatnim roku jego rządów zaledwie 3,6 mld zł (tyle przeznaczono na waloryzację emerytur, a o 13. i 14. emeryci mogli tylko pomarzyć).
Mówił także o wysokim bezrobociu, choć akurat Eurostat zaprezentował dane za kwiecień z których wynika, że Polska ma najniższe bezrobocie w całej UE i wynosi ono zaledwie 2,7% (a od wielu miesięcy Polska pod tym względem, znajduje się w pierwszej trójce krajów o najniższym bezrobociu w UE).
Wreszcie stwierdził, że młodzi ludzie muszą masowo z Polski wyjeżdżać, w sytuacji kiedy to za jego rządów w latach 2008-2015, wyjechało około 400 tys. osób, podczas gdy za rządów PiS, wróciło do Polski ok. 160 tys. naszych obywateli.
 
4. Nadzwyczajna mobilizacja zwolenników opozycji na apel Tuska i jego zawołania o konieczności odwołania rządu Zjednoczonej Prawicy w sytuacji przeforsowania ustawy o państwowej komisji d/s badania rosyjskich wpływów na bezpieczeństwo wewnętrzne Rzeczpospolitej, do złudzenia przypomina jego udział w obalaniu rządu Jana Olszewskiego, który także rozpoczął proces lustracyjny, ujawniania tych, którzy współpracowali ze służbami polskimi, a w konsekwencji przecież i rosyjskimi.
Ale w demokracji rządy zmienia się kartką wyborczą, a Polacy, którzy chodzą na wybory, bardzo cenią swoje głosy i będą je oddawali nie w emocjach, a po solidnym przemyśleniu co dały Polsce i im osobiście 8-letnie rządy Zjednoczonej Prawicy i wcześniejsze także 8-letnie rządy Tuska.
Nie ulega wątpliwości, że ta analiza będzie na korzyść rządów Zjednoczonej Prawicy i wczorajszy marsz 100-150 tys. zwolenników opozycji, niczego w tej sprawie nie zmieni.
 

Forum jest miejscem wymiany opinii użytkowników, myśli, informacji, komentarzy, nawiązywania kontaktów i rodzenia się inicjatyw. Dlatego eliminowane będą wszelkie wpisy wielokrotne, zawierające wulgarne słowa i wyrażenia, groźby karalne, obrzucanie się obelgami, obrażanie forumowiczów, członków redakcji i innych osób. Bezwzględnie będziemy zwalczali trollowanie, wszczynanie awantur i prowokowanie. Jeśli czyjaś opinia nie została dopuszczona, to znaczy, że zaliczona została do jednej z wymienionych kategorii. Jednocześnie podkreślamy, iż rozumiemy, że nasze środowisko chce mieć miejsce odreagowywania wielu lat poniżania i ciągłej nagonki na nas przez obóz "miłości", ale nie upoważnia to do stosowania wulgarnego języka. Dopuszczalna jest natomiast nawet najostrzejsza krytyka, ale bez wycieczek osobistych.

Komentarze

Obrazek użytkownika spike

05-06-2023 [10:49] - spike | Link:

Cała PO i jej zwolennicy to zboczeńcy seksualni, wszystkich chcą je..ć,
czyli PO to partia POjebańców, a Tusk to naczelny POjebaniec.

Obrazek użytkownika Alina@Warszawa

05-06-2023 [12:16] - Alina@Warszawa | Link:

Podobne skojarzenie przyszło mi do głowy. Zastanawiam się, czy oni wszyscy w PO i totalnej opozycji nie mają kogo *****, że muszą akurat PiS? 150 tys, czy 500 tys.  niedo******** zwolenników Tuska, którym ten obiecuje, że wyp....li PiS (czyli wygra wybory).
W tych okolicznościach pozostaje wszystkim normalnym ludziom zrobić w najbliższych wyborach użytek z karty wyborczej, a póki co wirtualnie w internecie wszędzie 7*

Obrazek użytkownika tricolour

05-06-2023 [12:24] - tricolour | Link:

@spike & alina

Zabawne, do jakiego stopnia jesteście w stanie się poniżyć. I to z bezsilności.

Aż miło popatrzeć.

Obrazek użytkownika Alina@Warszawa

05-06-2023 [13:48] - Alina@Warszawa | Link:

Jakie "poniżyć" jakiej "bezsilności"? Myśmy tylko chwilowo zeszli na lewel PO! Musieliśmy, bo inaczej nikt z poziomu PO nie usłyszałby ani nie zrozumiał co chcemy im powiedzieć. 
Szkoda, że samolot, który przeleciał nad Tuskowym pochodem z napisem "DO BERLINA" nie mógł ciągnąć większego, pełnego napisu:
"Иди на хуй do Berlina Ty Arschlochu jeden! 
TriC nie masz problemu ze zrozumieniem? 

Obrazek użytkownika tricolour

05-06-2023 [15:18] - tricolour | Link:

@alina

Owszem, mam pewien "problem" ze zrozumieniem, jak można zrobić z siebie szmatę. Nawet chwilowo.

Bo zabawa polega na tym, że nikt nie chce już słyszeć, co macie do powiedzenia. Nawet gdy będziecie się wydzierać z samego śmietnika, a inaczej już nie umiecie - to tym bardziej będą coraz bardziej zamknięte uszy. Im bardziej chcecie, tym bardziej was nie ma - to wam powiedział Seweryn.

Obrazek użytkownika Alina@Warszawa

05-06-2023 [15:29] - Alina@Warszawa | Link:

O tej szmacie to TriC - o sobie i zwolennikach PO? Ci są zeszmaceni od lat, Zupełnie nie rozumiem czego TriC nie rozumie?

Powtórzę swój wpis:

Ostrzegam - jak tylko ci z PO dorwą się do władzy, odbiorą Ci ten milion (który chciałeś sobie wziąć ze swoich podatków w kwietniu)!
Podwyższą podatki, wprowadzą wszystkie unijne zalecenia z równą gorliwością, tylko szybciej, ustalą opłaty za śmieci w całej Polsce takie jak wymyślili bezprawnie w Warszawie. I zaczną powoli likwidować Polskę zgodnie z zaleceniami sojuszu Niemcy-Rosja. Kto tego jeszcze nie zrozumiał, nie ma pojęcia gdzie żyje i kim jest Tusk!
Tusk to najlepsza niemiecka inwestycja w Polsce! Najlepiej wydane niemieckie pieniądze, z największą stopą zwrotu (kilkaset mld zł wyprowadzonego vat)! 

Obrazek użytkownika Jabe

05-06-2023 [15:30] - Jabe | Link:

Myśmy tylko chwilowo zeszli na lewel PO! Musie­liśmy, bo inaczej nikt z pozi­omu PO nie u­słyszałby ani nie z­rozumiał co chcemy im po­wiedzieć.

Nie, po prostu­ście siebie warci. Wystarczy zresztą za­glądnąć na Nasze Blogi, by się przekonać o poziomie pisowców. Od lat bez­produktyw­nie plują jadem, o­skarżając jedno­cześnie, słu­sznie czy nie, kon­kurencję o nie­nawiść.

Siebie warci!

Obrazek użytkownika Alina@Warszawa

05-06-2023 [15:38] - Alina@Warszawa | Link:

[15:30] - Jabe 
Może jakieś przykłady? Dawaj dawaj, skoro tak dużo jadu jest na NB, to pewnie zaraz znajdziesz ze 100 przykładów. O poziomie wypowiedzi zwolenników PO nie masz własnego zdania, czy zgadzasz się z nimi w 100%?
Jakbyś ocenił marsz Niepodległości, gdyby jego uczestnicy posługiwali się takim rynsztokowym językiem jak zwolennicy PO i totalnej lewackie opozycji? Jakbyś ocenił J. Kaczyńskiego jakby wygłosił takie "orędzie" jak Seweryn? Nie wiem, czy potrafisz sobie to wyobrazić, bo trzeba mieć trochę więcej mózgu niż zwolennicy PO, żeby sobie cokolwiek wyobrażać, albo żeby mieć choć gram samokrytycyzmu.

Obrazek użytkownika Jabe

05-06-2023 [17:31] - Jabe | Link:

Przepraszam, ale nie śledzę aktyw­ności pisowych Sewerynów. Sa­mego An­drzeja Sewe­ryna też zresztą nie ob­serwuję. Szkoda czasu.

Obrazek użytkownika krzysztofjaw

05-06-2023 [13:03] - krzysztofjaw | Link:

@ spike

;) To fetyszyści a ich fetyszem jest J. Kaczyński. Kto by pomyślał, że szef PiS-u ma takie powodzenie u obu płci ;). No, no, no... chyba nawet sam prezes jest tym faktem zaskoczony ;)
Pzdr

Obrazek użytkownika sake3

05-06-2023 [15:39] - sake3 | Link:

Dla opozycji i ich zwolenników to nie Kaczyński jest fetyszem,tylko ich własne zachowanie.Oni szczyca się tym swoim chamstwem jak małe dziecką kolorowym wiaderkiem i grabkami w  piaskownicy.Ich własne chamstwo tak podnieca,że dostają orgazmu z tego samozachwytu.Jeden z największych kretynów w PO poseł Trela wyzywa Bąkiewicza z Konfederacji tylko za podważenie ilości uczestników tego spędu W starciu z chamstwem Treli kulturalnie i rzeczowo się zachowujący Bąkiewicz oczywiście nie miał szans z prymitywem Trelą wspartym dodatkowo ,,..autorytetem' 'adwokaciny-szumowiny Giertycha który zakończył dyskusję zwracając się do Bąkiewicza ,,zamknij sie chamie''