Lex Tusk by wyłożyć PiS?

Czy powołanie Komisji do zbadania rosyjskich wpływów jest strzałem samobójczym? Czy może przemyślaną strategią na rozłożenie PiS?
Bo póki co nie widać by Tusk miał zostać ofiarą. Za to widać że dzieje się sporo rzeczy i to dzieją się szybko. Zaskakująco szybko. Tak jakby inni gracze już wcześniej mieli przyszykowaną strategię.
Pierwszym szybkim i zaskakującym, przynajmniej mnie, ruchem była decyzja Dudy. Wcześniej niewiele wskazywało że Duda będzie tak skory podpisać tą ustawę. Prezydent ostatnio nie wykazywał szczególnego zapału jeśli chodzi o popieranie przedsięwzięć rządu. Co oczywiście nie jest wcale świeżą rzeczą. Ostatnio wszakże mieliśmy przykład w sprawie KPO. Wcześniej Duda przykładowo wsparł na przekór Kaczyńskiemu, niemiecką inicjatywę rozmieszczenia Patriotów w Polsce. Ostatnio zaś utarł nosa Błaszczakowi podczas afery związanej z rosyjską rakietą znalezioną pod Bydgoszczą. Duda stanął po stronie ludzi odpowiedzialnych za tuszowanie tej sprawy. Dowódców, którzy jak się wydaje świadomie i z premedytacją nie dopełnili swoich obowiązków.
Duda w istocie nie jest obecnie w żaden sposób zależny od PiS. Trzeciej kadencji przecież Konstytucja nie przewiduje. A dobrą fuchę na emeryturze mogą mu załatwić także Niemcy - jeśli przykładowo im odda porządną przysługę. Słowem Duda może działać po swojemu i nie miał żadnych powodów by podpisywać Lex Tusk. Ustawę jak się wydaje wręcz celowo przegiętą jeśli chodzi o prawo, konstytucję. Takie zresztą były pierwsze sygnały z pałacu prezydenckiego. Sugerujące że Komisja nie ma żadnych szans na przedstawienie swoich wniosków we wrześniu. Biorąc więc pod uwagę to wszystko wydawało się że Duda będzie zwlekać albo zrobi to samo co w przypadku KPO. Wyśle ustawę do Trybunału, którego działania zresztą sam zamraża.
A jednak! Duda podpisuje. I to szybko.
Nagle okazuje się że równie szybko następuje reakcja wszystkich istotnych graczy. Ambasador USA wyraża wątpliwości. Jeszcze bardziej zdecydowanie reaguje UE. Nagle mamy debatę na temat tej ustawy w Parlamencie UE. Tak jakby odpowiedź UE była już wcześniej przygotowana.
Jednocześnie elegancko w proteście rezygnują doradcy Dudy. W dobrze zorganizowanym medialnym ciągu, jeden po drugim każdego dnia. Tak by temat był podtrzymywany.

Dzieje się podejrzanie szybko i zgranie ale przecież to jeszcze o niczym nie świadczy. Przecież każdy jest przekonany że pogrążenie Tuska i jego kumpli będzie łatwe i to oni muszą oberwać. Ale czy naprawdę?
Na WP mamy ciekawy tekst o tym że Komisja ma mieć dostęp do wszelkich tajnych dokumentów. Co ma ponoć nawet doprowadzić NATO do furii. Ponieważ przy okazji prac komisji mogą zostać ujawnione różne zastrzeżone dla właściwych służb dokumenty.
I właśnie ten motyw wydaje się być naprawdę ciekawy.
Co jeśli przykładowo przepytywany Tusk odpowie: Są pewne dokumenty pokazujące że sprawa nie jest taka jak się przedstawia. W tym i owym mieli udział także inni ludzie. Np. Amerykanie. Z administracji Bidena (czyli vice Obamy, który rządził w tym samym czasie). Wiem że te dokumenty istnieją gdyż powstały za czasów moich rządów. Ustawa przyznała Komisja prawo do ich odtajnienia. Proszę więc je odtajnić by potwierdzić moje słowa”
To jeden ze scenariuszy. Odpowiednio kierując swoją obroną łatwo będzie można zahaczyć o ludzi i sprawy, których ujawnienia nikt nie chce.

Myśląc o tym dalej doszedłem do wniosku że wręcz na tym może polegać istota tej ... ustawy czy może kukułczego jaja?
Że może chodzić nawet o coś więcej niż lokalne rozgrywki na polskim podwórku. Które ostatnio stało się naprawdę istotne. Wszystko ze względu na wojnę na Ukrainie. Być może tutaj już zapomniano... Ale ja przypominam. Przed wizytą Bidena w Kijowie i Warszawie miała miejsca naprawdę wielka polityczna gra. W której Morawiecki i Duda odgrywali rzeczywiście istotne role. Tyle że jak się wydaje reprezentujące innych ludzi. Podczas kiedy Duda robił sobie zdjęcia z Macronem i Scholzem za plecami, Morawiecki wybierał innych polityków. Obaj wszakże latali jak wściekli po całej Europie odbywając spotkanie za spotkaniem, której to polityki efektem była właśnie wizyta Bidena. Co się wtedy działo naprawdę, o co szła stawka, pewnie się nie dowiemy szybko, ale było na tyle istotne że zmusiło Bidena do przylotu.
Do Warszawy, której polityka, ze względu na Ukrainę, jest istotna na szczeblu światowym.
I dlatego też Lex Tusk może być czymś więcej niż się ludziom wydaje. Co tłumaczyłoby takie zainteresowanie tą ustawą. Przy czym trzeba pamiętać że z tych samych powodów wszyscy w Europie i USA trzymają rękę na pulsie i wiedzą co się dzieje w polskim sejmie.
I kto wie kto tam naprawdę odpowiada za jej podejrzanie rozpasany kształt. Kusząco rozpasany. Taki, który mógł przypaść do gustu Kaczyńskiemu.
Tylko że jak mówi przysłowie, każdy kij ma dwa końce. Owo rozpasanie może obrócić się na niekorzyść PiS.
Bo co jeśli faktycznie zaczną grzebać jakie to Ruskie i na kogo mieli wpływy?
W latach zaprowadzonego przez obecną administrację USA Resetu?
Dlaczego oskarżać Tuska a nie Obamę, Bidena, Clinton? Dlaczego nie oskarżać tych, którzy faktycznie sprawili że Ruskie rozkręciły się na arenie międzynarodowej? W końcu co mógłby zrobić Tusk gdyby nie miał przyzwolenia. A może zachęt! Od tych, którzy się wysoko dogadywali?

Ciągle toczy się gra na Ukrainie. I w Polsce. A to spada rakieta w Polsce, zabija dwóch ludzi. A to spada rakieta, o której nic nie mówią. A to mamy przecieki z Pentagonu, które ujawniając dane o Ukrainie hamują pęd ku wojnie. Toczy się gra jak ta wojna ma przebiegać. O tym jak będzie przebiegać będą decydować pewne ważne ludki i ważne informacje. Ludki, które obecnie mają decydujący głos stawiają na wojnę. Co jednak jeśli wyjdą kolejne ważne informacje. Które pokażą że Tusk był jedynie wykonawcą woli tych ludków? Z administracji Bidena?
Różne rzeczy mogą się pojawić.
I wszystkich tutaj zaskoczyć.
Kiedy Tusk lub Sikorski (który sporo wie) zapragną by faktycznie poszukać tych ruskich wpływów i podadzą konkretne tropy. I Komisja się przestraszy.
Albo i nie. Bo po co grzebać w tym syfie. Po co to Amerykanom czy UE?
Po co w Polsce ludzie, którzy chcą grzebać? Albo robić po swojemu. Byli tacy, wielu źle skończyło.
Niektórzy nie rozumieją wciąż. Więc mogą być nikomu niepotrzebni.

Forum jest miejscem wymiany opinii użytkowników, myśli, informacji, komentarzy, nawiązywania kontaktów i rodzenia się inicjatyw. Dlatego eliminowane będą wszelkie wpisy wielokrotne, zawierające wulgarne słowa i wyrażenia, groźby karalne, obrzucanie się obelgami, obrażanie forumowiczów, członków redakcji i innych osób. Bezwzględnie będziemy zwalczali trollowanie, wszczynanie awantur i prowokowanie. Jeśli czyjaś opinia nie została dopuszczona, to znaczy, że zaliczona została do jednej z wymienionych kategorii. Jednocześnie podkreślamy, iż rozumiemy, że nasze środowisko chce mieć miejsce odreagowywania wielu lat poniżania i ciągłej nagonki na nas przez obóz "miłości", ale nie upoważnia to do stosowania wulgarnego języka. Dopuszczalna jest natomiast nawet najostrzejsza krytyka, ale bez wycieczek osobistych.

Komentarze

Obrazek użytkownika u2

31-05-2023 [20:47] - u2 | Link:

niewiele wskazywało że Duda będzie tak skory podpisać tą ustawę

Dokładnie, Duduś (Podróż za 1 uśmiech) przywrócił mi wiarę w was prawdziwych Polacken-Schmeciaken, bo ja prawdziwy Polack-Schmeciack, ale ruskiego pochodzenia :-)

Obrazek użytkownika Adam66

31-05-2023 [21:02] - Adam66 | Link:

@smieciu
Interesujące kwestie, obawiam się jednak, że zamiast rzeczowej polemiki, fanatycy z obu stron zaczną się pienić jak można takie pytania zadawć.  A można i trzeba bo dostęp do ściśle tajnych dokumentów nie może być ot, tak sobie wydawany.  Zaraz zaczną się "przecieki" do których łatwo fałszywki podczepić bo przecież publika tych dokumentów czytać nie będzie.  Chociaż jestem prawie pewien wylewu ścieku na ten artykuł, poczekam na komentarze :-) 
Pozdrawiam 

Obrazek użytkownika smieciu

31-05-2023 [22:44] - smieciu | Link:

Niestety, jest coś więcej niż bajkowe zło reprezentowane przez Niemców i Rusków, którym stawia odpór dzielny, nieskazitelny PiS ;)
Mi się nie chce już walczyć z tą wizją wykreowaną przez Seksmisję (LGBT, jak to wałkuję) gdzie świat jest taki prosty a polityka prowadzona przez pełnych dobrych idei ludzi takich jak Biden czy Zełenski...
Po prostu piszę swoje. Według mnie PiS jest na równi pochyłej. Zaczęło się od Ziobro, który był ważnym motorem napędowym sił stojących za Kaczyńskim. Tusk robi szum ale rozkład postępuje od wewnątrz. Oczywiście nieprzypadkowo. Na tym polegają realia. Niełatwe do rozwikłania gry nieznanych nam interesów. Podczas kiedy media kreują łatwe obrazki dla mas.

Zdecydowanie jest coś nie tak z Lex Tusk. W przecieki przeciw Tuskowi nie  bardzo wierzę gdyż wiem że nie był on żadnym ruskim agentem. Był kolesiem, który wreszcie liznął władzy i robił to co mu kazano. Nawet nie rozumiał dlaczego. Nie myślał. Wykonywał. Dzisiaj zmieniło się to i owo, Tusk stał się bardziej samodzielny, rozeznał się w realnej polityce. W której wtedy Ruskie były na czasie.
Zabawne jest przykładowo że nie tylko Biden ale taki BlackRock robili znakomite interesy z Ruskami. BlackRock jest określany jako kluczowy gracz, fundusz, który przyciągnął inwestorów Putinowi. Dzisiaj dzięki wojnie, na której tak zależy Bidenowi, BlackRock zdobywa dominującą pozycję na Ukrainie. Ale skąd o tym ma wiedzieć PiSowiec?
Wszystko mamy jak na dłoni. Tylko trzeba zacząć myśleć zamiast biernie chłonąć propagandę opierającą się na ciągle eksploatowanych uprzedzeniach, strachach bazujących na kilku wybranych faktach. To nie Tusk jest tym na którego stawiają Ruskie więc ta ustawa powinna obrócić się na jego korzyść jeśli wszystko pójdzie z planem.

Obrazek użytkownika u2

31-05-2023 [22:47] - u2 | Link:

nie był on żadnym ruskim agentem

No nie. Był niemieckim agenciakiem, to są proste sprawy :-)

Obrazek użytkownika paparazzi

02-06-2023 [01:54] - paparazzi | Link:

Oj tam, oj tam już mu się pomieszało. Tyle pracy a wybory idą. Cala para w gwizdek.

Obrazek użytkownika Jabe

31-05-2023 [21:36] - Jabe | Link:

Ciekawe. Ja sądzę jednak, że komisja jest dla draki. Wezwą Donalda Tuska na trzy dni przed wyborami. A później i tak nowy sejm.

Obrazek użytkownika smieciu

31-05-2023 [21:45] - smieciu | Link:

Tak bym sądził gdyby nie szybka decyzja Dudy, który według mnie nie gra z PiSem (Kaczyńskiego i Morawieckiego). Raczej przeciwko. Szybko uruchamiając ustawę sprawia że jakaś draka ma mieć miejsce wcześniej i nie być po myśli PiSu.
Poza tym co napisałem wyżej, prostą sprawą może być jakaś kara ze strony UE czy coś takiego. Taka kara, tym razem, może wydać się  zrozumiała dla większości Polaków, którzy pewnie Lex Tusk postrzegają jako rodzaj prywaty Kaczyńskiego, jego brudnych gierek.
Ciekawy także zbieg okoliczności z zapowiadanym już wcześniej na 4 czerwca  Marszem PO, protestu wobec rządowej polityki.
Zwlekając Duda mógł nie dopuścić do połączenia tych wydarzeń. Mógł nie dodać paliwa opozycji. Przypadek?

Obrazek użytkownika u2

31-05-2023 [21:57] - u2 | Link:

zrozumiała dla większości Polaków

Atkuda ty znajesz medżority of Polacken ? Hę ? :-)

Obrazek użytkownika Jabe

31-05-2023 [22:25] - Jabe | Link:

Paliwo jest opozycji po­trzebne, tej o­pozycji, której prezes po­trzebuje, oczy­wiście. Po­la­ry­zacja jest klu­czowa. Nie ważne, ile szabel będzie miał Do­nald Tusk. Ważne, żeby Jaro­sław Ka­czyński miał więk­szość. A z tym słabo, jak do­tąd.

Obrazek użytkownika u2

31-05-2023 [22:38] - u2 | Link:

A z tym słabo, jak do­tąd.

Ano, Jerzy Słaby, pokerzysta z Warschau. Mój bywszy znajomy.

Obrazek użytkownika u2

31-05-2023 [22:41] - u2 | Link:

Znajomy, prawem kaduka:)

Obrazek użytkownika u2

31-05-2023 [22:42] - u2 | Link:

Kill, kill, kill !

Obrazek użytkownika sake3

01-06-2023 [09:23] - sake3 | Link:

@śmieciu.....Chylę czoła ,w tworzeniu teorii spiskowych jest pan lepszy ode mnie.Proszę pana ,Polacy w wiekszości nie tylko nie dostrzegają tej ustawy (nie wiedzieć dlaczego nazwaną Lex Tusk),ale też nic ich ona nie obchodzi.Nie są zainteresowani żadnymi wpływami ani rosyjskimi ani niemieckimi ani żadnym innymi Polacy głównie narzekają,oglądają seriale i interesują się życiem głupowatych celebrytów.Który z nich się rozwiódł,kto wypchał botoksem,co powiedziała jakas gwiazdka-diotka jest ważniejsze niż Polska.Niech pan spojrzy która prasa jest rozkupywana a która zalega półki.Czy opozycja boi się tej ustawy? Otóż nie,wystarczy spojrzeć na olimpijski spokój Pawlaka zapytanego o jego ,,negocjacje'' z Rosją w sprawie gazu i hojnośc z jaką wtedy ją podpisywał.Dla mnie wazne jest coś inngo-postawa opozycji w donoszeniu do Brukseli w tej sprawie,oraz zainteresowanie niezdrowe tej Brukseli.Czyżby nie miała swoich klopotów z korupcją we własnych szeregach by przychylić się do kolejnej skargi polskich eurognid?Może w takim razie zastanowić się nad wpływami  polskich gnid na KE?

Obrazek użytkownika Jan1797

01-06-2023 [21:00] - Jan1797 | Link:

 Za to widać, że dzieje się sporo rzeczy i to dzieją się szybko.
Śmieciu,
Widzisz jedynie propagandę, rzeczy prawdziwe dzieją się poza zakresem pola widzenia opozycji. Liberalizm zaliczył szpica, oczywiście łapie się wojny (obojętne w jakiej formie od domowej do światowej) jak deski ratunkowej, ale się nie pozbiera. 
Generał Timothy McGuire: Biję Polsce brawo
https://www.tvp.info/69838739/...
– Nie ma wątpliwości, że Polska jest przygotowana na obronę swojej wolności – mówił wskazując na zakupy amerykańskiego uzbrojenia: śmigłowców Apache i Black Hawk, myśliwców F-16 i F-35, wyrzutni Javelin, HIMARS i systemów Patriot. 

Obrazek użytkownika paparazzi

02-06-2023 [01:57] - paparazzi | Link:

Nie wywołuj tricolor z blogu.Poruszyłeś jego domenę.

Obrazek użytkownika Ryan

31-05-2023 [23:04] - Ryan | Link:

Tuskoidy

Dnia czwartego czerwca
Roku pamiętnego
Tusk oszukał Polskę
Zdradził Olszewskiego

W rocznicę tej zdrady
Wyjdą na ulicę
Ubecy, zomowcy
Oraz ulicznice ⚡

Wyjdą ojkofoby
Genderowe zmazy
Od skrobanek pindy
Tęczowe zarazy

Howgh!

Obrazek użytkownika Ryan

31-05-2023 [22:16] - Ryan | Link:

Ta banda złodziei i łapowników doskonale wie, że podczas badania rosyjskich uzależnień Tuska wyjdą na jaw również ich powiązania z Kremlem. Dlatego panicznie włączyli tryb pilny. Jakież to wszystko stało się ewidentne i przejrzyste.
Dziękujemy Panie Prezydencie Andrzeju Duda
.

Obrazek użytkownika Jabe

31-05-2023 [22:28] - Jabe | Link:

Jak dotąd nic nie wy­płynęło, choć prezes rządzi od 7 lat. Czemu? Nie po­trzebował ko­misji, nie do tego.

Obrazek użytkownika Pani Anna

31-05-2023 [22:26] - Pani Anna | Link:

Amerykanie nie wyglądają na specjalnie zainteresowanych, a ta nowa szopka jest potrzebna tylko po to, żeby odświeżyć pamięć wyborców,  która jest krótsza od kurzej. Było codziennie za Kurskiego w tv " pieniędzy nie ma i nie będzie ", ale ileż można,  więc  teraz odpala się telenowelę o poszukiwaniu szpiegów. Ciekawe, ile przewidują odcinków,  choć może się skończyć na pilocie. 

Obrazek użytkownika smieciu

31-05-2023 [23:05] - smieciu | Link:

Chyba nie. Tak jak pisałem. Za dużo szybkich synchronizmów. Przynajmniej 4 czerwca dostanie paliwa i UE preteksty do jakichś działań. To taki plan minimum. Ok. Może i na tym się skończy ale jeśli tak będzie to zwycięstwem opozycji.
Rzecz polega na tym że początek tej zabawy sugeruje inicjatywę PO czyli gra może przebiec inaczej niż się wydaje.

Obrazek użytkownika Maverick

01-06-2023 [01:56] - Maverick | Link:

Gdy Polaków zabawia się komisjami, na świecie rozkręca się rewolucja zwichrowanych płci.

Mój v-log na ten temat:

Ludzie zaczynają się budzić i głosować portfelem, czyli jedyna i słuszna demokracja. Ponieważ polityka pomylonych prezesów wielkich korporacji na siłę w gardła ludzi zaczynają wciskać miłość do zboczków. Wielkie straty Budwisera, Target-u i teraz Los Angeles Dodgers.
Takie coś wpychają ludziom w gardła: (robi to sieć sklepów Target)
https://www.target.com/c/pride...
Zaczęło się gdy stary były roken roller Kid Rock rozwalił beczki piwa budwisera seriami z karabinka maszynowego. Gdy budwiser zaczął puszczać reklamy piwa z facetem udającym kobietę mowa o Dylan Mulvaney.
https://www.youtube.com/watch?...
https://www.youtube.com/watch?...
Klub bejsbolowy Dogers też przesadził:
Stadion LA Dodgers, na którym zespół planował uhonorować drag trupę w ramach swoich obchodów.
Wojny kulturowe wybuchły w Los Angeles w zeszłym tygodniu, kiedy miejska drużyna baseballowa Dodgers ogłosiła, że ​​obchody Miesiąca Dumy Równości będą obejmować uhonorowanie grupy drag queens znanych jako „Siostry Nieustającej Rozpusty”.
Konserwatywne grupy, takie jak Liga Katolicka, potępiły włączenie trupy dragsterów jako antykatolickiej bigoterii.
Robert Barron, biskup Winona-Rochester w stanie Minnesota, opublikował film, w którym powiedział: „Przyjaciele, trudno wyobrazić sobie coś bardziej obraźliwego niż niektóre zachowania sióstr wieczystego odpustu”. LA Dodgers anulowali zaproszenie.
Prezesi klubu jednak wystraszyli się tego co spotkało Target i Budwisera.
Czyli nie siedź cicho rób coś bojkotuj promoterów zła, dewiacji, i zboczeń. Działa.

 

Obrazek użytkownika Maverick

01-06-2023 [07:47] - Maverick | Link:

Straty Targetu 9 miliardów.
Straty anheuser-busch 6 miliardów i rosną.
Straty klubu Dodgers dopiero okażą po kilku tygodniach.

Z frontu genderowej rewolucji:

https://rumble.com/v2r9d18-z-f...

Ponoć rozwścieczony Bidden i Bilken będą chcieli nałożyć sankcje na Ugandę bo o żadnym genderyzmie i tęczowej rewolucji w tym kraju nie może by mowy a oni nigdy nie dopuszczą aby degeneraty moralne których miejsce jest psychiatryku narzucały swoją wolę normalnym i większości...

Ciekawe jak wyjdzie szydło z worka i Biden rozkaz świętowanie genderu w Polsce? 
To pseudo elity opuszczą głowy i w podskokach jak na Litwie wprowadzą związki degeneratów moralnych.

Obrazek użytkownika NASZ_HENRY

01-06-2023 [07:21] - NASZ_HENRY | Link:

Fajny wpis o tym jak mały Dyzio opisuje wielką politykę.
Ja też spróbuję. Skorzystam przy tym z analogii.

Generalissimus Józef Stalin uczył, że walka klasowa zaostrza się w miarę postępów komunizmu
Ja uczę, że w  Polsce wraz z postępami demokracji zaostrza się walka wyborcza ;-)

 

Obrazek użytkownika Ijontichy

01-06-2023 [08:16] - Ijontichy | Link:

Cesarz Chin Han Wudi [ok.200 r pne] miał zwyczaj co dwa lata zapraszac wszystkich doradców,ministrów i zarządców prowincji...na odprawe.
Była to odprawa radykalna...WSZYSCY BYLI ŚCINANI NA DZIEDZIŃCU PALACOWYM! No i cesarz mianowal następców...takie "wybory"...
Nie wiem KTO doradza Kaczyńskiemu,ale powinien byc ściety natychmiast,ministrowie też profilaktycznie z premierem na czele, no i ten niby najważniejszy   Duda.

Od czasu 5 dla zwierząt Kaczyński robi same błedy...wielbłady ...alternatywa
1.Sam doznał atrofii mózgu i rozpadu funkcji
2.Słucha Moraweca,Nielskiego,Błaszczaka,Raua...i brnie w gnój, nazywany Ukrainą.
I trzecia alternatywa [wynalazek Bolka] juz dawno Kaczyński jest odsunięty...i rządza ci z Black Rock,Berlina,Brukseli i Kremla....Niepotrzebne skreślic.
"Plandemia" i syf ukrainski z niewolnikami Bandery ...położy PiS!

Obrazek użytkownika Francik

01-06-2023 [08:39] - Francik | Link:

Chyba raczej ta trzecia alternatywa. Morawer jest nadzorcą nad tubylcami z ramienia tych, którzy naprawdę podejmują decyzje.

Obrazek użytkownika AŁTORYDET

01-06-2023 [10:40] - AŁTORYDET | Link:

@smieciu:
Solóweczka, którą Pan podegrał, to znany motyw. Ilekroć ktokolwiek w Polsce, podjął próbę, by realnie naruszyć interesy  moskwicina, to zaraz szeptano: prowokacja, dał się wypuścić, strzał w stopę... Tak było ze wszystkim, od lustracji począwszy, na polityce obronnej, skończywszy. Smutne jest jedynie to, że wsadza Pan kaduceusz tam, gdzie i tak panuje chaos powodowany ignorancją i próżnością. Mądrych Pan nie zgubi, ale ćwokom od "komisji McCartneya", utrudnia samokształcenie. Bo i po co mają to robić? Wszystko jasne. Duda podpisując ustawę chce pozbawić PiS władzy. Gdyby nie podpisał, chciałbym tego samego. Żałosne. 
 

Obrazek użytkownika Jabe

01-06-2023 [10:52] - Jabe | Link:

Komisja z pewnością nie jest po to, by realnie na­ruszyć interesy „Mos­kwi­ci­na”. Cza­sowo to się nie spina, a i metoda nie­od­powiednia.

Obrazek użytkownika smieciu

02-06-2023 [19:04] - smieciu | Link:

Tempo akcji, póki co, nie zwalnia.
Duda składa w Sejmie projekt nowelizacji ustawy. Projekt już jest gotowy, opublikowany. Powstał można rzec w jedną dobę. Czy mamy do czynienia z improwizacją czy zaplanowaną grą? Czy prezydent naprawdę potrzebował całej wrzawy medialnej żeby się zorientować że z ustawą jest coś nie tak? W takim razie na jakiej zasadzie uznał kilka dni temu tak szybko że ustawę należy klepnąć. Choć przecież od dawna znane są wątpliwości, kontrowersje. A i wcześniej Duda pokazywał też że potrafi dokładnie przyglądać się projektom ustaw.
Dodatkowo ciekawą sprawą, która pojawiła się równie nagle i niespodziewanie jak nowelizacja Ustawy jest odbycie się posiedzenia TK w pełnym składzie. Mimo że dotychczas nie było to możliwe ze względu na bunt części sędziów nie uznających prezesury Przyłębskiej. Jakoś tak okazało się że na chwilę dwóch sędziów zmieniło zdanie i można było orzec w starej sprawie dotyczącej Dudy właśnie. TK wydał wyrok będący po myśli pałacu prezydenckiego.
Czy mamy do czynienia z pokazem siły prezydenta? W końcu Przyłębska jest człowiekiem Kaczyńskiego. Ktoś inny więc musiał wpłynąć na sędziów buntowników.
Wyrok TK może być sygnałem że należy się liczyć z Dudą. Sygnałem wysłanym do PiS (Kaczyńskiego i Morawieckiego).
Który w tych okolicznościach musi zgodzić się na nowelizację i tak ta runda powinna należeć do Dudy.

Obrazek użytkownika u2

02-06-2023 [19:11] - u2 | Link:

Mimo że dotychczas nie było to możliwe ze względu na bunt części sędziów nie uznających prezesury Przyłębskiej.

Ano, teraz trzeba udawać durnia, aby #szmeciu nie mógł wywęszyć, co Dobra Zmiana knuje przeciwko ubekom :-)

Obrazek użytkownika smieciu

02-06-2023 [19:15] - smieciu | Link:

U2, naprawdę nie musisz udawać durnia. Każdy wie że nim jesteś. Postaraj się udawać że nim nie jesteś...

Obrazek użytkownika u2

02-06-2023 [19:17] - u2 | Link:

Wiesz #szmeciu, że naprawdę chętnie bym zapobiegł nieuniknionej wojnie światowej, nawet za cenę mojej prywatnej śmieszności. Ale niestety przyszłości nie da się odkręcić, tak jak nie można odkręcić przeszłości. To są proste sprawy.

Obrazek użytkownika smieciu

02-06-2023 [19:24] - smieciu | Link:

Wiesz U2... No nie wiesz. Dla ciebie nic nie jest proste. Owszem mógłbym się pośmiać gdybyś podjął próbę opisu tego co tam Dobra Zmiana knuje przeciwko ubekom za pomocą Lex Tusk. Tylko że wiem że to byłoby zbyt głupie by było śmieszne.
PiS się sypie. A ty masz ostatnie chwile by posmęcić jeszcze swoim trollowaniem. Jakoś to przetrwam.

Obrazek użytkownika u2

02-06-2023 [19:28] - u2 | Link:

Sądzisz #szmeciu, że to poniższe Marian Węcławek z Leszna sobie zmyślił ?

https://www.antyradio.pl/News/...

Jak się okazuje Węcławek wieszczył również III wojnę światową. Zdaniem proroka III wojnę światową wywołają Chiny, które nagle zaatakują Rosję. Co ciekawe zdaniem profesty Chinom w ataku pomoże Turcja.
Niemcy ruszą na Wschód; chcąc podbić Polskę. Dotrą do Wałbrzycha. Polska mimo tego będzie ustalać podział świata na strefy wpływów. Po jakimś czasie granice naszego kraju będą sięgać aż po Kijów, Czerkasy i Odessę. Litwa i Ukraina połączą się z naszym krajem i będą stanowić jedność.

PS. Po ataku kacapów na ukry w 2022 migotała w mojej duszy jakaś wizja bitwy samolotowo-pancerno-artyleryjskiej koło Krakowa. Sądziłem, że atak będzie ze wschodu, dopiero wizja Węcławka nakierowała mnie na właściwe źródło zagrożenia.

PS2 Nadal wierzę, że można to odkręcić, ale potrzeba do tego dobrej woli Niemiec, a tej niestety nie widać.

Obrazek użytkownika smieciu

02-06-2023 [19:38] - smieciu | Link:

Cóż, jasnowidz czy nie, padły jakieś konkrety do których można się odnieść.
Czy Chiny zaatakują Rosję?
Tu na dwoje babka wróżyła ponieważ wiele wskazuje na to że niedługo mogą być dwie Rosje. Pytanie, którą Rosję zaatakują Chiny. Zakładając że będzie to Syberia. Czy Syberia zostanie przy Putinie czy nie? Czyli czy Chiny zaatakują Rosję Putina czy Rosję jego wrogów.
Turcja i Chiny?
Jak najbardziej. Grają po tej samej stronie.
Wałbrzych nie leży daleko od Niemiec. Niemcy mogą go zająć ale nie na zasadzie ataku. Raczej tworzenia strefy buforowej w przypadku konfliktu NATO-Rosja. Wschodnia część Polski może zostać spisana na straty w przypadku sukcesów Rosjan. Tzn. NATO chyba już od dawna zakłada w swoich planach że Wisła jest taką umowną granicą oporu. W takim układzie, rozpadu administracji Polski (także na wskutek braku możliwości działania Warszawy) Niemcy mogliby zdobyć się na jakąś interwencję.
Ale nie zdobędą się jeśli nie dojdzie do konfliktu Rosja NATO.
Czyli jeśli rząd Polski nie da się podpuścić do aktywnego wsparcia Ukrainy, co dla Putina jest wyczekiwaną prowokacją.
Co będzie dalej  nie wiem. Jasnowidzem nie jestem.

Obrazek użytkownika u2

02-06-2023 [19:40] - u2 | Link:

Turcja i Chiny?
Jak najbardziej. Grają po tej samej stronie.

Obu krajom zależy na surowcach z kacapii, ale nie po trupach kacapów. Gdyby kacapy byli choć trochę bardziej cywilizowani, to mogli by się zmodernizować i podbijać świat. A tak ich głupia, nieprzemyślana agresja obraca się przeciwko nim.

Obrazek użytkownika smieciu

02-06-2023 [20:04] - smieciu | Link:

Wałbrzych mnie trochę zaciekawił. Dlaczego akurat Wałbrzych? Może nie będzie chodzić o Wałbrzych ani w ogóle o jakieś zajmowanie Polski tylko o to że miasto te leży na drodze do kompleksu Riese. Skoro już bawimy się w jasnowidztwo i fantastykę.

Obrazek użytkownika u2

02-06-2023 [20:18] - u2 | Link:

Dlaczego akurat Wałbrzych?

Podejrzewam, że Niemcy nie uznają utraty ziem odzyskanych przez Polen, które uważają za niemieckie. Stąd ta ich furiacka, antypolska narracja, choć prawdziwym Niemcom, echte Deutscher, lepiej żyć w Polen niż w Deutschland.