Ruska propaganda morduje rtm. Pileckiego drugi raz

Jakiś czas nie sprawdzałam co nowego i antypolskiego wymodzili na rosyjskim portalu KONT. Dziś znalazłam i nie mogę wyjść z szoku. Niech każdy sobie sprawdzi: 

Polskie źródła:  IPN "Rotmistrz Witold Pilecki" (data urodzenia: 13 maja 1901 / data śmierci: 25 maja 1948)
Portal i.pl "75 lat temu zastrzelono Witolda Pileckiego. Jak wyglądała słynna ucieczka rotmistrza z Auschwitz?"

Nie wiem, czy kiedykolwiek doczekamy się na maturze z j. polskiego tematu: "Wykaż kłamstwa i oszczerstwa propagandy rosyjskiej w artykule na portalu KONT dotyczące rtm. Witolda Pileckiego i Jana Karskiego korzystając z dostępnych w internecie źródeł polskich".
Tymczasem blogowicze na NB i wszyscy, do których trafi ten tekst, mogą sobie sami spróbować przeanalizować. 
Mnie przeraża rosyjska propaganda. Oni kłamią jak z nut, jak bohaterowie tureckich seriali bez mrugnięcia okiem wymyślają wiarygodne scenariusze, tak mieszają kłamstwa, które chcą narzucić jako swoją wersję, z kroplą prawdy, że czytający to Rosjanie nie mają pojęcia o zakresie tych kłamstw. Oczywiście nie dotrą do Raportu Pileckiego, a nawet jak dotrą, to sztuczna inteligencja przetłumaczy im słowo "sanacyjny" na "sanitarny" ...
Ruska propaganda pisze, że Pileckiego skazał na śmierć "polski rząd" za zdradę .... Nóż w kieszeni się otwiera, ale niestety nie mam wejścia na swoje konto komentatora i możliwości wyprostowania tych kłamstw. 

Polecam koniecznie tłumaczenie z KONT! To jest mistrzostwo manipulacji! Każdy powinien to przeczytać, żeby pojąć na czym polegają sowieckie i rosyjskie kłamstwa. niemieckie są identyczne. To się dzieję od lat!
Tak podane informacje o Witoldzie Pileckim Rosjanie komentują bezrefleksyjnie. Jest sam portret rotmistrza z błędnie namalowanymi na stójce czerwono-białymi naszywkami. 
Nie mają pojęcia, że ów "polski rząd" przywieźli sowieci w 1945 roku, że sąd skazujący Pileckiego składał się z samych "paljaków" wyznania mojżeszowego, też przywiezionych na ruskich tankach i po krótkich kursach "prawniczych". Wszystkie swoje zbrodnie Rosjanie przypisują "polskiemu rządowi", który sami stworzyli!
Nie mają pojęcia, że "Zachód" był sojusznikiem ZSRR i Stalina - przecież razem zwyciężyli Hitlera i podzieli Niemcy na 4 strefy okupacyjne! Stąd się wziął kuriozalny twór "Berlin Zachodni" na terenie rosyjskiej strefy o nazwie NRD. Za parę lat mało kto będzie pamiętał co to była NRD i dlaczego w Poczdamie większość ludności stanowili Rosjanie i co tam robili. Więc Pilecki nawet jeśli współpracował z "Zachodem" to nie mógł być posądzony o zdradę, skoro sam Stalin "przyjaźnił się z Churchillem! O pakcie Ribbentrop-Mołotow, czyli Hitler Stalin z 23.08.1939 nikt tam nawet nie pamięta. Nikt nie pisze o napaści ZSRR na Polskę 17.09 - 17 dni po ataku Hitlera.
Jest w tekście wklejone zdjęcie z wielkim wieńcem laurowym ze swastyką i podpisem, że "do 1939 byli przyjaciółmi", sugerującym, że Polska przyjaźniła się z Hitlerowcami do 1939. Oczywiście nie wiadomo skąd jest to zdjęcie, ani z kiedy, ani kto jest na tym zdjęciu. Tam niby są wojskowi w polskich mundurach, ale jakoś chyba nie do końca.
W paru miejscach są "zsyłki" czyli linki, które mają uwiarygodnić tekst, ale nie udało mi się znaleźć żadnych innych źródeł oprócz kopii tego tekstu na innych stronach. Czyli przy pomocy 3 stron sami siebie "uwiarygadniają"!
Znowu piszą, że Rosjanie wyzwolili Auschwitz, kiedy prawda nawet podawana przez tych co weszli do obozu, jest taka, że Rosjanie weszli do opuszczonych obozów, bo Niemcy zwiali 2 tygodnie wcześniej, zostawiając wszystkich tych, co nie nadawali się do pracy, nie mieli sił, żeby iść. 

Nie powinniśmy jako państwo pomijać milczeniem takich tekstów!  Nasi ludzie powinni masowo logować się wszędzie tam, gdzie rosyjska, niemiecka, żydowska, czy angielska propaganda łże i oczernia Polaków, naszych bohaterów, historię, po to tylko, żeby nie płacić Polakom należnych odszkodowań. Tekst świadczy o tym, że rosyjska propaganda pilnie śledzi wieści z Polski i perfidnie wykorzystuje. Tymczasem my jesteśmy zupełnie odcięci od tego co się dzieje w Rosji i jak tamtejsza propaganda przygotowuje grunt i całe rosyjskie społeczeństwo do napaści na Polskę. 

PS =====================================
Weszłam na polecany przez u2 kanał Andromeda YT i znalazłam:
Rosyjski dziennikarz Aleksander Niewzorow celnie i bezlitośnie komentuje rosyjskie społeczeństwo 
https://www.youtube.com/watch?... 
Kiedy Niewzorow opowiada o rosyjskich urzędnikach - opowiada o IDENTYCZNYCH polskich postsowieckich urzędnikach i ich "zdolnościach" (do kradzieży, oszustwa, wymuszania łapówek) np. w sądach i prokuraturach, czy warszawskim ratuszu. Oni wszyscy nie mogą emigrować, bo niczego innego nie potrafią!

Forum jest miejscem wymiany opinii użytkowników, myśli, informacji, komentarzy, nawiązywania kontaktów i rodzenia się inicjatyw. Dlatego eliminowane będą wszelkie wpisy wielokrotne, zawierające wulgarne słowa i wyrażenia, groźby karalne, obrzucanie się obelgami, obrażanie forumowiczów, członków redakcji i innych osób. Bezwzględnie będziemy zwalczali trollowanie, wszczynanie awantur i prowokowanie. Jeśli czyjaś opinia nie została dopuszczona, to znaczy, że zaliczona została do jednej z wymienionych kategorii. Jednocześnie podkreślamy, iż rozumiemy, że nasze środowisko chce mieć miejsce odreagowywania wielu lat poniżania i ciągłej nagonki na nas przez obóz "miłości", ale nie upoważnia to do stosowania wulgarnego języka. Dopuszczalna jest natomiast nawet najostrzejsza krytyka, ale bez wycieczek osobistych.

Komentarze

Obrazek użytkownika Maverick

26-05-2023 [21:32] - Maverick | Link:

Po czynach ich poznacie uczył Jezus a Polin pretenduje do bycia krajem katolickim, gdy już dawno nasi kontrolerzy sprzedali dusze lucyferowi:

Inka . Nil. Pilecki zamordowani poprzez tych poruszone w filmiku:

https://www.youtube.com/watch?...

Obrazek użytkownika u2

26-05-2023 [21:42] - u2 | Link:

jesteśmy zupełnie odcięci od tego co się dzieje w Rosji

No jak to droga Alino ? Przecież ty wszystko wiesz i nam tutaj przekazujesz :-)

PS. Polecam niezmiennie raporty Andromedy na YT. Bardzo dowcipnie i celnie informuje jutuberów co się tam w kacapii dzieje :-)

Obrazek użytkownika Chatar Leon

26-05-2023 [22:13] - Chatar Leon | Link:

Pani Alino,
Czy warto sobie zawracać głowę kacapskimi bredniami?
Mamy gorsze i bardziej szkodliwe zjawiska, takie jak swołocz typu hitlerking, bross, czy inny troglodyta grapkowski, która bezkarnie działa w Polsce.
A tak poza tym:
Czy powstał porządny film o Pileckim? Jak wygląda polityka kulturalna Glińskiego i rządu?
Co zrobiono, aby przejąć inicjatywę w wielu kwestiach związanych z pamięcią historyczną?
Mamy fakty i możemy w oparciu o nie budować systematycznie i metodycznie swoją narrację. Dlaczego polski rząd nie ustanowił Święta Pamięci Ofiar Holokaustu 10 grudnia, w rocznicę zaalarmowania świata przez Polskie Państwo Podziemne i polski rząd w Londynie i wystosowania przezeń pierwszego apelu o zapobieżenie niemieckim zbrodniom na Żydach?
Niemcy byli przyczyną śmierci 3 mln polskich chrześcijan i 3 mln polskich żydów. Polacy ostrzegli, zaalarmowali i apelowali do świata o ratunek i zapobieżenie niemieckim zbrodniom - to powinna być nasza konsekwentnie podtrzymywana narracja w tej kwestii.
 

Obrazek użytkownika u2

26-05-2023 [22:24] - u2 | Link:

Czy powstał porządny film o Pileckim?

https://www.youtube.com/watch?...

Pinned by StoryZone One
Norbert Halek
4 months ago
Piękny i prawdziwy film. Dziękuję twórcom

Obrazek użytkownika Alina@Warszawa

26-05-2023 [22:33] - Alina@Warszawa | Link:

Proponuje to co do mnie - niepotrzebnie - napisać pod artykułem na KONT do Rosjan - google szybko tłumaczy nawet na rosyjski :) Rejestracja była prosta - przez konto gmail

Obrazek użytkownika Chatar Leon

26-05-2023 [22:51] - Chatar Leon | Link:

To trochę tak, jakby widząc szczekającego psa, stanąć na czterech kończynach i też do niego szczekać. (to nie ja, to powiedział Piłsudski)
 

Obrazek użytkownika Alina@Warszawa

27-05-2023 [00:07] - Alina@Warszawa | Link:

No to zrób to co zrobiłby Piłsudski ....

Obrazek użytkownika Chatar Leon

27-05-2023 [08:52] - Chatar Leon | Link:

Natura kłamcy i propagandysty jest taka, że kłamie i powiela propagandę. Obojętnie czy jest zsowieciałyn trepem i bredzi o dziejowej misji wielkiej Rassiji, czy też jest medialną prostytutką sponsorowaną przez koncern i bredzi o cudownych stuprocentowo skutecznych eliksirach na kowida.
W dyskusję z ruskimi portalami propagandowymi nie ma sensu się wdawać.
Ruska propaganda jest dziś poza tym najmniejszym problemem.
Polska musi sama podtrzymywać prawdę historyczną. To musi być robione metodycznie i planowo.
Dlaczego nie ma kinowego hitu o Pileckim? Nie da się? Gdzie jest ministerstwo kultury?

Obrazek użytkownika u2

27-05-2023 [10:01] - u2 | Link:

Dlaczego nie ma kinowego hitu o Pileckim? Nie da się? Gdzie jest ministerstwo kultury?

Ministerstwo do kręcenia filmów ? Dobre sobie. Od tego są reżyserzy.

Obrazek użytkownika Alina@Warszawa

27-05-2023 [12:41] - Alina@Warszawa | Link:

[08:52] - Chatar Leon pisze: "W dyskusję z ruskimi portalami propagandowymi nie ma sensu się wdawać". No cóż - zupełnie się nie zgadzam!

Właśnie trzeba się wdawać z normalnymi Rosjanami w dyskusje. Nie ze wszystkimi się da - mam duże doświadczenie. Oni mnie blokowali, ja też nauczyłam się i wielu zablokowałam. Ale pierwszy raz w życiu miałam możliwość bezpośredniej wymiany zdań, poglądów, wiedzy z ludźmi takimi samymi jak my, tylko po tamtej stronie granicy. Tam - przy komputerach jest mnóstwo myślących ludzi. Tylko trzeba im pokazać inny sposób myślenia, inną logikę, niż tę, którą im narzuca sowiecka propaganda. No i koniecznie NASZ punkt widzenia. Trzeba im zbić argumenty-pretensje do Polski i Polaków i poinformować - bo oni tego NIE WIEDZĄ! - o naszych pretensjach do Rosjan, o zbrodniach, które popełniali ich przodkowie na Polakach, o tym co robili w Polsce po 1939 roku.
Jeszcze nie było w historii ludzkości takiej wspaniałej możliwości, żeby można było rozmawiać z zupełnie obcymi ludźmi z innych kultur, z drugiego końca świata bezpośrednio ze swojego domu przy komputerze. Powinniśmy wykorzystywać tę możliwość codziennie! Bo to jest najkrótsza i najprostsza droga do pokoju.

Chatar Leon pisze: "Ruska propaganda jest dziś poza tym najmniejszym problemem".  No to już odlot zupełny. Przecież tę zarazę mamy wciąż w Polsce w największych mediach takich jak TVN-24 przez 24 godz/dobę! Przecież ta propaganda wybrała do rządów Tuska! I osiągnęła bez wypowiedzenia wojny likwidację jednostek WP wzdłuż całej wschodniej granicy, likwidację 2 samolotów wojskowych CASA i TU-154M oraz prezydenta Polski, likwidacje kopalń, Za rządów Tuska Rosja i Niemcy robiły w Polsce co chciały!
Ruskie pieniądze i propaganda "zielony ład" to kręgosłup polityki energetycznej UE! Za łapówy unijni urzędnicy jeszcze teraz robią to co Rosji pasuje. Niemcy oczywiście nie muszą się podporządkowywać Rosji i swoje kopalnie brunatne rozbudowują. 

Obrazek użytkownika sake3

27-05-2023 [09:31] - sake3 | Link:

@Chatar Leon.....Inicjatywa powinna zaczynać się od szkoły.Brak wiedzy o Polsce o jej historii jest właśnie przyczyną tego,że tak łatwo poddajemy się rosyjskiej propagandzie.Miał pan w szkole lekcje historii na których uczono o takich postaciach jak Pilecki? Albo o innych?Przypuszczam,że więcej godzin poświęcano Rewolucji Francuskiej niż polskim bohaterom.Zalew rosyjskiej i niemieckiej propagandy jest wielokrotnie większy niż u nas mówi się o Polsce.Własnie szkoły powinny być pierwszym nośnikiem polskości.a nie placówką ..przyjazną lgbt''.Jeżeli polskość ruguje się ze szkół,jeżeli podręcznik prof.Roszkowskiego wzbudził taką nienawiść opozycji to co potem może Gliński czy inni.Przypomina mi się parodia wiersza ,,kto ty jesteś,Polak mały'' obrzydliwie zmieniona nie przez ruską propagandę tylko przez polskiego smiecia uchodzacego za poetę.

Obrazek użytkownika Alina@Warszawa

27-05-2023 [00:20] - Alina@Warszawa | Link:

Artykuł na KONT pokazuje doskonale rosyjskie techniki manipulacji, które stosuje codziennie TVN i TVN-24. Niestety nie wszyscy z Polsce są odporni na tę ruską "prawdę", bo nie wszyscy mają czas sprawdzać każdą podawaną tam wiadomość. Tego typu media stanowią śmiertelne niebezpieczeństwo dla odradzającej się demokracji w Polsce. 

Obrazek użytkownika Tezeusz

27-05-2023 [05:57] - Tezeusz | Link:

"Artykuł na KONT pokazuje doskonale rosyjskie techniki manipulacji, które stosuje codziennie TVN i TVN-24."

W punkt...
 

Obrazek użytkownika sake3

27-05-2023 [09:06] - sake3 | Link:

Alina@Warszawa.........W Polsce niektórzy nie tylko nie są odporni na rosyjską propagandę,ale jeszcze do niej się przychylają.Nie myślę tu już nawet o prorosyjskich portalach w Polsce,ale o części społeczeństwa która nie mając ze szkół żadnej wiedzy w temacie polskiej historii nie stara się o jej zdobycie.Dlaczego podręcznik prof.Roszkowskiego wzbudził takie zacietrzewienie w kregach opozycji? Czy o takich polskich bohaterach jak Pilecki,Inka,Nil społeczeństwo chce nawet wiedzieć?Nie patrzmy w przeszłość,patrzmy w przyszłość stwierdził kiedyś Kwasniewski którego jedyną zasługą dla Polski było chwianie się na grobach polskich bohaterów w stanie upojenia alkoholowego Tak właśnie jak on traktuje się tych bohaterów a jednoczesnie Polskę -milczeniem,pogardą ,kpiną i oblewaniem pomników jeśli w ogóle są.Czy kogoś dzisiaj bulwersują wypowiedzi i groźby Miedwiediewa albo programy Sołowiowa w rosyjskiej telewizji skierowne przecie Polsce? Nkogo nie obchodzą,od tego są tabloidy żeby nie obchodziły i żeby odwracać uwagę od najwazniejszych problemów.

Obrazek użytkownika Jan1797

27-05-2023 [09:45] - Jan1797 | Link:

Dlaczego podręcznik prof.Roszkowskiego wzbudził takie zacietrzewienie w kręgach opozycji? Czy o takich polskich bohaterach jak Pilecki, Inka, Nil społeczeństwo chce nawet wiedzieć? Nie patrzmy w przeszłość, patrzmy w przyszłość stwierdził kiedyś Kwaśniewski, którego jedyną zasługą dla Polski było chwianie się na grobach polskich bohaterów w stanie upojenia alkoholowego. 
Analogicznie, POzostałości w ilości kilkudziesięciu wskazani przez Kukiza, nigdy nie zhańbili się żadną pracą, wskazując jednocześnie krótki czas pracy posła Kalety. To zapewne ta sama armia, która w sondażu przeciwna była bezpłatnym autostradom i lekom, że o 800+ nie wspomnę.
Na koniec pytanie; kogo proponują Państwo na reżysera filmu jeżeli przyjmie propozycję? 
Który z dotychczasowych dokumentów jest Państwu najbliższy; „Pilecki”, „Śmierć rotmistrza” czy „Raport Pileckiego”?
PS
Przed tygodniem nasz Andy wspomniał Ryszarda Majdzika, proponuje państwu przywołanie pamięcią jego ojca i to jak propagował historię Polski. 

Obrazek użytkownika Tezeusz

27-05-2023 [05:58] - Tezeusz | Link:

Trudno nie zgodzić się z argumentacją autorki... Materiał ciekawy.

Obrazek użytkownika NASZ_HENRY

27-05-2023 [07:16] - NASZ_HENRY | Link:

Duraczenie
Ojciec Kuby Wojewódzkiego, tego z TVNu, był prokuratorem po szkole Duracza; Duracza przywiezionego na moskiewskich tankach ;-)
 

Obrazek użytkownika u2

27-05-2023 [09:52] - u2 | Link:

Duracza przywiezionego na moskiewskich tankach

Teodor Duracz, ps. Profesor, adwokat, przed wojną działacz KPP, obrońca w procesach komunistów, a także agent sowieckiego wywiadu, w czasie wojny w kierownictwie PPR, zamordowany przez Niemców

Cytat z  książki 'Sowieckie krety' autorstwa Andrzeja Zasiecznego.

Obrazek użytkownika Jan1797

27-05-2023 [10:09] - Jan1797 | Link:

Teodor Duracz, ps. „Profesor” ur.w Czupachówce. Po śmierci Marcelego Nowotki prowadził wewnętrzne dochodzenie w ramach PPR na temat okoliczności tego zabójstwa.
-google

Obrazek użytkownika u2

27-05-2023 [10:22] - u2 | Link:

Teodor Duracz urodził się 9 lutego 1883 roku w Czupachówce w guberni charkowskiej. Jego ojciec, Czesław Duracz, wyjechał z Polski na Ukrainę w poszukiwaniu pracy; w Czupachówce był dyrektorem handlowym cukrowni. Nabył w pobliżu posiadłość ziemską, gdzie mieszkał z rodziną (drugi dom miał w Czupachówce). W 1904 roku Teodor Duracz rozpoczął studia na Wydziale Prawa Uniwersytetu w Charkowie. W 1905 roku wstąpił do Polskiej Partii Socjalistycznej, a następnie przeszedł do PPS-Lewicy. Jako student w 1905 roku współorganizował strajki chłopskie.

[...]

Jedną z pierwszych decyzji Nowotki związanych z tworzeniem tzw. wywiadu partyjnego było podporządkowanie jego szefowi Teodorowi Duraczowi wywiadu wojskowego PPR, czyli Odziału II Sztabu Głównego GL i wyłączenie go w ten sposób spod kompetencji pierwszego (i jedynego formalnego) dowódcy GL Bolesława Mołojca. Tej decyzji sprzeciwiał się nie tylko Bolesław Mołojec, lecz także jego brat Zygmunt (późniejszy zabójca Marcelego Nowotki), który do swojej śmierci w styczniu 1943 roku był szefem Odziału II Sztabu Głównego GL. Wielu historyków uważa, że powyższa decyzja Nowotki mogła być jedną z ważniejszych przyczyn podjęcia przez Bolesława Mołojca decyzji o fizycznej likwidacji ówczesnego sekretarza PPR.

[...]

Po czerwcu 1941 roku w ramach planu tworzenia „cichego frontu” na tyłach armii niemieckiej Komintern dokonał przeglądu i selekcji kandydatów do tego zadania spośród polskich komunistów przebywających w Związku Sowieckim. Wybrańców kierowano na szkolenie do kilku ośrodków w rejonie Moskwy (Nagornoje, Puszkino, być może Schodnia), a następnie do Kusznarenkowa koło Ufy w Baszkirii. Główny nacisk kładziono na przekazanie wiedzy niezbędnej szpiegom i dywersantom, ponieważ Stalin doskonale wiedział, że ojczyzny proletariatu nie obronią agitatorzy partyjni, ale dobrze wyszkoleni żołnierze, partyzanci i wywiadowcy. Uczestnikami tych kursów byli Marceli Nowotko i Paweł Finder – przyszli sekretarze Komitetu Centralnego PPR oraz inni organizatorzy i członkowie władz tej partii.

Cytaty z książki 'Sowieckie krety' Andrzeja Zasieczengo.

Obrazek użytkownika Jan1797

27-05-2023 [18:27] - Jan1797 | Link:

Walka między Mołojcami a Nowotką była zarazem podskórną walką między ich kierowniczymi zapleczami – w wypadku Nowotki zaplecze stanowili Dymitrow i wywiad Kominternu, a w wypadku Mołojców – sowiecki wywiad wojskowy. Czytaj więcej: https://histmag.org/Dlaczego-z...
U2,,
Dziękuję, dotrę przeczytam,
 Starałem się, lecz nie znalazłem w zasobach TVP dokumentalnych wspomnień 2006 r. o rozgrywkach 43-44 w PPR. Wracając do Rotmistrza już w notce czytelne jest jaki to „polski rząd” skazał Pileckiego na śmierć tak okrutną „za zdradę”? 

Obrazek użytkownika u2

27-05-2023 [18:51] - u2 | Link:

jaki to „polski rząd” skazał Pileckiego na śmierć tak okrutną „za zdradę”? 

Podejrzewam, że ten sam, który pozbawił obywatelstwa polskiego gen. Andersa. Tezeusz kilka razy opisywał biografię generała na NB.

Obrazek użytkownika Alina@Warszawa

27-05-2023 [13:20] - Alina@Warszawa | Link:

Malarz, rolnik, wywiadowca, mąż i ojciec. Witold Pilecki nieznany
https://tygodnik.interia.pl/ne...

Obrazek użytkownika Tezeusz

27-05-2023 [20:38] - Tezeusz | Link:

Ciekawe....przeczytałem wiedzy nigdy nie za dużo .

Obrazek użytkownika Adam66

28-05-2023 [04:53] - Adam66 | Link:

Admin jak zawsze w formie, jakikolwiek krytyczny komentarz odnośnie zarządu Polski jest eliminowany.
Ty debilu adminie, myślisz że się przypodobasz chazarskim wypierdkom i cię wynagrodzą za twoją nadgorliwość?  Tacy jak ty doprowadzili do rozbiorów i teraz jesteście na najlepszej drodze żeby znowu do tego doszło.  Możesz sobie zablokować ten komentarz ale wbij sobie do tego pustego łba, że jesteś zdrajcą Polski bo eliminujesz jakąkolwiek krytykę zarządu Polski!  Ot taki sobie szmalcowniczek - pozdrowienia środkowego palca!

Obrazek użytkownika sake3

28-05-2023 [09:10] - sake3 | Link:

Jak widać pan Adam też jest w formie,chyba nawet wiekszej niż Admin,który nawet się n temat zarządu Polski nie wypowiadał i nie zatrzymał wcale żadnego komentarza tak poszukiwanego przez jego autora. 

Obrazek użytkownika Adam66

28-05-2023 [16:04] - Adam66 | Link:

@sake3
Przyznaję się i przepraszam bo mnie poniosło, zawsze jeśli umieszczę jakiś komentarz krytyczny w stosunku do ekipy Morawieckiego to jest to zablokowane.  Nawet jeśli Admin nie robi tego ręcznie to odpowiada za ustawienie algorytmów.  Chociaż komentarze innych, nawet bardziej napastliwe niż moje, przechodzą, więc nie bardzo rozumiem dlaczego akurat moje są blokowane...

Obrazek użytkownika lala

29-05-2023 [14:43] - lala | Link:

1. Oskarżycielem był wiceprokurator Naczelnej Prokuratury Wojskowej mjr Czesław Łapiński, były AK-owiec,
2. sędzia - płk Jan Hryckowian, przewodniczący składu sędziowskiego, absolwent Uniwersytetu Jagiellońskiego, w kampanii wrześniowej stał na czele Wojskowego Sądu Polowego 12 Dywizji Piechoty. Później związany z AK na terenie Małopolski
3. drugi sędzia - kpt. Józef Badecki, sędzia wojskowy, absolwent Uniwersytetu im. Jana Kazimierza we Lwowie; brał udział w kampanii wrześniowej w 5 pułku Strzelców Podhalańskich,
o nich też trzeba przypominać