Jeśli nie PiS, to kto?

Czy jest jakaś przyzwoita polityczna alternatywa dla obecnego Rządu Prawicy? NIE. Nie dajcie się nabrać kolejny raz na kłamstwa, na głodne kawałki Tuska i jego przydupasów, którzy teraz licytują się w obietnicach z Morawieckim, a po wyborach znów wam podwyższą wiek emerytalny. PiS nie tylko obiecuje, PiS te obietnice realizuje. To rządy PiS stworzyły podstawy do godnego przeżycia dla polskiej biedoty. W planach Rządu Morawieckiego jest rozwinięcie polityki prospołecznej. Rząd prawicy zdał również na piątkę egzamin w czasie pandemii i po wybuchu wojny na Ukrainie. Inwestycje w polską armię mają także swoją wagę i ogromne znaczenie. 

A co kładzie na wyborczym stole Tusk i reszta opozycji - ktoś wie? No poza tym, że teraz wszystko jest "bebe"? O tym Polacy mają się dowiedzieć dopiero po wygranych przez opozycję wyborach :) Teraz słyszymy tylko jedno: PiS jest dziki, PiS jest zły itd. Alternatywą dla obecnej władzy mają być np. przyjaciele z "Sowy" typu Sławku Nowaku, Biedroń czy Grodzki - lista aferałów jest długa, a dla niektórych upływająca kadencja parlamentarna może skończyć się w pierdlu. PiS jest zły, ale jakoś niektórzy "rycerze" opozycji nie mają odwagi i chowają się za immunitetem.

 Nie wspomnę już o ruskiej opcji, która chciałaby wyprawić się na Kijów razem z Putinem. Marzenia politycznego planktonu trącą już groteską. No wyobraźcie sobie państwo w roli "nocnego stróża" w tych ciężkich czasach. Ja to powiem wprost, dławienie inflacji byłoby wtedy dosłownie, kosztem życia biedoty. Wyobraźcie sobie, że dzisiaj Polska jest w 100% uzależniona od ruskich paliw. Gdzie byśmy teraz byli? PiS ideałem nie jest, popełnia sporo błędów, ale to przyzwoici ludzie. 

Państwo powinno być dla obywateli a nie odwrotnie. Słabsi nie muszą głodować, nie powinni być wykluczani. Piramidę dochodów powinno się budować od podstawy która zapewni każdemu godne przeżycie, od poczęcia do naturalnej śmierci. Ja na ten cel mogę oddać część swoich dochodów w podatkach.

Powtórzę tytułowe pytanie: Jeśli nie PiS, to kto? Jakieś propozycje poparte argumentami a nie głodnymi kawałkami typu: "PiS jest zły, PiS jest dziki"?

Dziękuję za uwagę.

Forum jest miejscem wymiany opinii użytkowników, myśli, informacji, komentarzy, nawiązywania kontaktów i rodzenia się inicjatyw. Dlatego eliminowane będą wszelkie wpisy wielokrotne, zawierające wulgarne słowa i wyrażenia, groźby karalne, obrzucanie się obelgami, obrażanie forumowiczów, członków redakcji i innych osób. Bezwzględnie będziemy zwalczali trollowanie, wszczynanie awantur i prowokowanie. Jeśli czyjaś opinia nie została dopuszczona, to znaczy, że zaliczona została do jednej z wymienionych kategorii. Jednocześnie podkreślamy, iż rozumiemy, że nasze środowisko chce mieć miejsce odreagowywania wielu lat poniżania i ciągłej nagonki na nas przez obóz "miłości", ale nie upoważnia to do stosowania wulgarnego języka. Dopuszczalna jest natomiast nawet najostrzejsza krytyka, ale bez wycieczek osobistych.

Komentarze

Obrazek użytkownika sake3

19-05-2023 [19:45] - sake3 | Link:

@Darek65...A co merytorycznego bylo w umieszczeniu mnie przez pana w czarnej d..pie? Tu trudno o zrozumienie a jeszcze trudniej o przytaknięcie..Czy to jest ten pański ogląd rzeczywistości? Faktycznie,tylko pogratulować i oglądu i dowcipu..

Obrazek użytkownika Jabe

19-05-2023 [11:33] - Jabe | Link:

Ależ większość tu piszących z­wolenników PiS-u do­strzega jego wady. Jednak są za nim całym sercem, rzekomo dlatego, że nie ma dlań alter­natywy. Rzecz w tym, że PiS właściwie nie ma zalet. Alternatywą mo­głoby więc być choćby i stron­nictwo firmo­wane przez Donalda Tuska. Ale nie, ono jest złe, więc gorsze. Czemu gorsze? Bo złe!

Obrazek użytkownika u2

19-05-2023 [11:43] - u2 | Link:

Może kradną, ale coś robią.

Nie ściemniaj, to ty chcesz dorwać się do koryta, aby kraść.

Obrazek użytkownika Darek65

19-05-2023 [12:52] - Darek65 | Link:

Patrzysz przez pryzmat siebie ?

Obrazek użytkownika u2

19-05-2023 [13:25] - u2 | Link:

Patrzę na twoje pomówienia i insynuacje.

Obrazek użytkownika Grzegorz GPS Świderski

19-05-2023 [00:35] - Grzegorz GPS Św... | Link:

Obrazek użytkownika Tezeusz

19-05-2023 [06:52] - Tezeusz | Link:

Ruskie Ścierwo Konfa....
 https://www.rp.pl/polityka/art...

Nigdy !!

Obrazek użytkownika u2

19-05-2023 [09:30] - u2 | Link:

Ruskie Ścierwo Konfa.

To jest szwabsko-kacapskie łajno pod zarządem antypolskich mośków. Ciekawe, że im rośnie w sondażach, pewnikiem dlatego, że otwarcie postulują likwidację Polski suwerennej i solidarnej, a pełomafia udaje lewusków :-)

PS. Ściągnąłem "program" kuń-fy z linku, który podał G.Świderski. Typowe ogólniki. Na początku miejsce na autografy "liderów". Dali zdjęcie Dziambora, którego w kuń-fie nie ma. Pokazują że są wrogiem Europy i Ukrainy. No i nie ma rachunku ekonomicznego ich "programu", zwłaszcza w pierwszym dziale 'gospodarka'. Taki "program" bez rachunku można spokojnie wyrzucić do kosza na śmieci :-)

Obrazek użytkownika sake3

19-05-2023 [08:01] - sake3 | Link:

O...  i pan Świderski się odnalazł po swoim popisie u pani @ Eldredy z Ely. To się nazywa ,,wielkie wejście'' Tylko podziwiać tupet bezczelnego inywiduum.Najpiew zbluzgać orrdynarnir,zwyzywać by za chwilę promować swoją partię.To była taka soista operacja specjalna dla pacyfikacji niczym u Putina?

Obrazek użytkownika Ula Ujejska

19-05-2023 [08:48] - Ula Ujejska | Link:

Sake3
O ruskiej opcji pisałam już w notce. Wiedziałam że po mojej notce Kuńfa wysmaruje swoje, więc tylko po łebkach poleciałam na ich temat. Wystarczy ich poczytać, i posłuchać tez ich "krulika" by zamknąć ten rozdział raz na zawsze. Państwo w roli "nocnego stróża" - czyli państwo bezsilne wobec współczesnych wyzwań. Car pewnie podskakuje z radości że są w Polsce jeszcze tacy idioci.

Obrazek użytkownika sake3

19-05-2023 [08:59] - sake3 | Link:

@Ula Ujejska......To żadni idioci.Wprawdzie konfederacyjne twarze młode ale zachowują się jak starzy ,bezwzględni wyjadacze.I te gęby z których obłudnie wypływa słowo ,,Polska'' Gdzie się też podziało sepleniące guru w muszce.schowane pewnie głęboko w piwnicy ,by nie wylazło na światło dzienne przed wyborami ze swoją miłością do Jego Ekscelencji Putina? No, na to będą mieli czas po wyborach które wygrają przyssani do opozycji.Wtedy trzeba będzie się sprężyć by w drodze do przybicia żółwików w Moskwie nie dać się ubiec Sikorskiemu i Tuskowi. A na rozmowy o Polsce Konfederacja pewnie znajdzie czas przed wyborami w przyszłości.

Obrazek użytkownika Jabe

19-05-2023 [09:09] - Jabe | Link:

Obrzydliwa obsrywajka.

Obrazek użytkownika sake3

19-05-2023 [09:23] - sake3 | Link:

Proszę spojrzeć w lustro.To tam znajdzie pan obrzydliwą obsrywajkę.

Obrazek użytkownika Jabe

19-05-2023 [09:58] - Jabe | Link:

A dałoby się skrytykować, choćby i tę Kon­federację, opierając się na czym­kolwiek, prócz własnych u­czuć do wszyst­kiego, co nie­pisowe?

Obrazek użytkownika sake3

19-05-2023 [10:14] - sake3 | Link:

Dałoby się.Chocby przez zapoznanie się z materiałami promocyjnymi KOnfederacji prezentowanymi tu często przez pana Świderskiego i dostrzeżenie i porównanie rozbieżności w tym co obecnie Konfederacja zapowiada.To chyba lepszy sposób niż nazywanie  mnie obrzydliwą obsrywajką czy mendą łonową jak keyś był pan uprzejmy mnie tak określić Kultury nigdy za wiele..

Obrazek użytkownika Jabe

19-05-2023 [10:22] - Jabe | Link:

Znów pomawiasz!

A co do krytyki Konfederacji, do żadnych ma­teria­łów się nie od­wołałaś.

Jeśliś jednak zdolna do kultu­ralnej dyskusji, jestem do dys­pozycji.

Obrazek użytkownika sake3

19-05-2023 [10:52] - sake3 | Link:

Trzeba zadać sobie odrobinę trudu i zapoznać się z wpisami pana Świderskiego na temat Konfederacji,są liczne,dostępne i obszerne.Nie musi pan ryzykować dyskusji ze mną skoro nie ma pan pewności co do mojej zdolności do kulturalnego dialogu..Z pańskim stwierdzeniem wprawdzie się nie zgadzam,ale i nie narzucam.Nie chcę być narażona na ,,kulturalne '' wtręty z pana strony.

Obrazek użytkownika Jabe

19-05-2023 [11:26] - Jabe | Link:

Mam sobie sam poszukać ar­gu­mentów u­zasadniających Twoje emocjonalne bluzgi? Nie, Twoja to rola!

Obrazek użytkownika sake3

19-05-2023 [13:58] - sake3 | Link:

@Jabe..... gdzie pan dostrzega moje bluzgi? Ja widzę tylko pańskie wyżywanie sie na mnie.Najprościej jest mnie zwyzywać a potem oskarżyć o bluzgi.Podejrzewam ,że każde moje słowo niezgodne z pańskim punktem widzenia uzna pan za bluzg.Jak pan więc widzi perspektywę dyskusji?

Obrazek użytkownika Jabe

19-05-2023 [14:47] - Jabe | Link:

„sepleniące guru”, „przyssani do opozycji”, „trzeba będzie się sprężyć by w drodze do przybicia żółwików w Moskwie nie dać się ubiec”...

Obrzydliwa obsrywajka!

Obrazek użytkownika Ula Ujejska

20-05-2023 [12:33] - Ula Ujejska | Link:

Jabe
Poniżaniem kobiety faktów nie zmienisz. To cecha charakterystyczna u kurwinowców. A jak już tak chcesz, to jedyną "obsrajnogą" w tym wątku to ty jesteś - we łbach się wam nie mieści, że kobieta może mieć swoje zdanie. Dostałeś z "liścia" i tyle w temacie.

Obrazek użytkownika u2

19-05-2023 [09:25] - u2 | Link:

Obrzydliwa obsrywajka.

To może się rozwiedź ?

Obrazek użytkownika Ula Ujejska

20-05-2023 [12:38] - Ula Ujejska | Link:

Sake3
Będzie jak kiedyś w Lublinie. Przed wyborami kurwinki krzyczały: PiS i PełO to samo zło, a za chwile "krulik" i Tusk podpisali wyborcze porozumienie przeciwko PiS. Dla koryta w Euro Parlamencie, nawet "krulik" dał  sobie buzi z Komorowskim. A pamiętasz jak jeden paltfus krzyczał w Sejmie do Lewicy że po wygranych wyborach przez opozycję zajmie się nimi Kuńfa?

Obrazek użytkownika NASZ_HENRY

19-05-2023 [07:21] - NASZ_HENRY | Link:

PLUSY UJEMNE
PiS ma plusy dodatnie ale też ma PLUSY UJEMNE,
KO (PO) ma same ujemne ;-)
 

Obrazek użytkownika Jabe

19-05-2023 [09:58] - Jabe | Link:

Chciałbym poznać te dodatnie.

Obrazek użytkownika Pers

19-05-2023 [08:51] - Pers | Link:

//Jeśli nie PiS, to kto?//
Nikt z obecnie politykujących.
Obywatele powinni całkowicie olać wybory, żeby dać trutniom politycznym czerwoną kartkę.
Może wtedy wykluje się coś polskiego i uczciwego.

Obrazek użytkownika sake3

19-05-2023 [19:34] - sake3 | Link:

Może pomysł pana @Persa nie jest taki zły.Olać wybory!!! Wtedy zgłoszą się chętni do opieki nad Polską.Już są.Pan w Berlinie,paniuśka z UE,i dwaj wspaniali mężczyźni z Rosji.Pan Miedwiediew,Jego Ekscelencja Putin chyba już od dawna przebierają nogami i prowadząc propagandę usmiechają się do nas raz słodko raz groźnie.

Obrazek użytkownika Kaczysta

19-05-2023 [20:05] - Kaczysta | Link:

Ale nie slyszalem by w Rosji byly jakies wybory w tym roku
Czemu dachowiec sie tak jara

Obrazek użytkownika sake3

19-05-2023 [20:09] - sake3 | Link:

Może ma nadzieję,że jego ulubieniec Miedwiediew tak ostatnio aktywny w sprawach Polski zostanie namaszczony przez pana Cyryla na władcę Polski skoro wybory w Polsce proponuje olewać.

Obrazek użytkownika Pers

20-05-2023 [13:47] - Pers | Link:

@sake
//że jego ulubieniec Miedwiediew//
I znowu maglarujesz.
Cenię pana prezydenta Miedwiediewa ale "lubić" to można lody waniliowe.
Mimo, że Pan Miedwiediew nie jest najwybitniejszym rosyjskim politykiem to i tak bije na głowę nasze rodzime "asy".
Pana Prezydenta Putina, z litości, nie będę nawet z nimi porównywał.

Strony