Jeśli nie PiS, to kto?

Czy jest jakaś przyzwoita polityczna alternatywa dla obecnego Rządu Prawicy? NIE. Nie dajcie się nabrać kolejny raz na kłamstwa, na głodne kawałki Tuska i jego przydupasów, którzy teraz licytują się w obietnicach z Morawieckim, a po wyborach znów wam podwyższą wiek emerytalny. PiS nie tylko obiecuje, PiS te obietnice realizuje. To rządy PiS stworzyły podstawy do godnego przeżycia dla polskiej biedoty. W planach Rządu Morawieckiego jest rozwinięcie polityki prospołecznej. Rząd prawicy zdał również na piątkę egzamin w czasie pandemii i po wybuchu wojny na Ukrainie. Inwestycje w polską armię mają także swoją wagę i ogromne znaczenie. 

A co kładzie na wyborczym stole Tusk i reszta opozycji - ktoś wie? No poza tym, że teraz wszystko jest "bebe"? O tym Polacy mają się dowiedzieć dopiero po wygranych przez opozycję wyborach :) Teraz słyszymy tylko jedno: PiS jest dziki, PiS jest zły itd. Alternatywą dla obecnej władzy mają być np. przyjaciele z "Sowy" typu Sławku Nowaku, Biedroń czy Grodzki - lista aferałów jest długa, a dla niektórych upływająca kadencja parlamentarna może skończyć się w pierdlu. PiS jest zły, ale jakoś niektórzy "rycerze" opozycji nie mają odwagi i chowają się za immunitetem.

 Nie wspomnę już o ruskiej opcji, która chciałaby wyprawić się na Kijów razem z Putinem. Marzenia politycznego planktonu trącą już groteską. No wyobraźcie sobie państwo w roli "nocnego stróża" w tych ciężkich czasach. Ja to powiem wprost, dławienie inflacji byłoby wtedy dosłownie, kosztem życia biedoty. Wyobraźcie sobie, że dzisiaj Polska jest w 100% uzależniona od ruskich paliw. Gdzie byśmy teraz byli? PiS ideałem nie jest, popełnia sporo błędów, ale to przyzwoici ludzie. 

Państwo powinno być dla obywateli a nie odwrotnie. Słabsi nie muszą głodować, nie powinni być wykluczani. Piramidę dochodów powinno się budować od podstawy która zapewni każdemu godne przeżycie, od poczęcia do naturalnej śmierci. Ja na ten cel mogę oddać część swoich dochodów w podatkach.

Powtórzę tytułowe pytanie: Jeśli nie PiS, to kto? Jakieś propozycje poparte argumentami a nie głodnymi kawałkami typu: "PiS jest zły, PiS jest dziki"?

Dziękuję za uwagę.

Forum jest miejscem wymiany opinii użytkowników, myśli, informacji, komentarzy, nawiązywania kontaktów i rodzenia się inicjatyw. Dlatego eliminowane będą wszelkie wpisy wielokrotne, zawierające wulgarne słowa i wyrażenia, groźby karalne, obrzucanie się obelgami, obrażanie forumowiczów, członków redakcji i innych osób. Bezwzględnie będziemy zwalczali trollowanie, wszczynanie awantur i prowokowanie. Jeśli czyjaś opinia nie została dopuszczona, to znaczy, że zaliczona została do jednej z wymienionych kategorii. Jednocześnie podkreślamy, iż rozumiemy, że nasze środowisko chce mieć miejsce odreagowywania wielu lat poniżania i ciągłej nagonki na nas przez obóz "miłości", ale nie upoważnia to do stosowania wulgarnego języka. Dopuszczalna jest natomiast nawet najostrzejsza krytyka, ale bez wycieczek osobistych.

Komentarze

Obrazek użytkownika Tezeusz

18-05-2023 [18:07] - Tezeusz | Link:

Autorze. W punkt. Podpisuję się pod tym tekstem.

Obrazek użytkownika Ula Ujejska

18-05-2023 [18:26] - Ula Ujejska | Link:

Tezeusz
Dziękuję.

Obrazek użytkownika Kaczysta

18-05-2023 [18:29] - Kaczysta | Link:

Gdzieś w połowie października 
Wywal Tuska (i PO) do śmietnika

Obrazek użytkownika Kaczysta

18-05-2023 [18:22] - Kaczysta | Link:

Na premiera RP to tylko Grzegorz GPS Świderski

Obrazek użytkownika Ula Ujejska

18-05-2023 [18:25] - Ula Ujejska | Link:

Kaczysta
Myślisz że on marzy o budce stróża?
 

Obrazek użytkownika Kaczysta

18-05-2023 [18:31] - Kaczysta | Link:

Raczej na szatniarza jak Tusk

Obrazek użytkownika spike

18-05-2023 [18:30] - spike | Link:

Świra premierem chcesz zrobić ?
Pierwsze co by zrobił jak premier, to w zemście by zasypał przekop, bo mu Kaczyński nie pozwolił przepłynąć, a jego rząd to by była AI, a potem by ogłosił, że likwiduje państwo Polska, każdy robi co chce i z kim chce i biorą co chcą :))))))))))))))))))))))))

Obrazek użytkownika Kaczysta

18-05-2023 [18:32] - Kaczysta | Link:

Wszystko,wszystkim, ale warto miec wtyki na Kremlu

Obrazek użytkownika Tezeusz

18-05-2023 [18:43] - Tezeusz | Link:

O Tfuussskkuu wizja i słów kilka Tezeusz także napisał. A co !
https://naszeblogi.pl/66127-po...

"Pół żartem ale jednak na sero !
Dumny "Donuś" z Niemieckim orderem, który dostał trzy dni po doprowadzeniu do upadku Stoczni Szczecińskiej, która dobrze zarządzana byłaby konkurencyjna dla stoczni w Niemczech. Potem za dbanie o niemieckie i rosyjskie interesy w Polsce i przyzwalanie na Polski drenowanie dostał od Angeli stołek ich lokaja w Brukseli. Kompetencji nie miał żadnych.
"Donek" nawet nie mówił w żadnym języku obowiązującym w Europarlamencie i dlatego dopiero po pół roku wymamrotał orędzie ku uciesze swojej frau Angeli i jej klakierów w Brukseli. On szprechał tylko po Niemiecku. Nauczyła go "mame" i dziadunio, jak podje wielu w tym prasa z... Wehrmachtu. 
Jak widać to wystarczyło, żeby PO totalu mieli swojego króla Europy. "Donek" to polityk najczęściej odznaczany przez rząd Niemiec. Pobił już rekord medali niemieckich swojego guru Bartoszewskiego, który twierdził, że bardziej od Niemców bał się Polaków podczas  II Wojny Światowej.  Stwierdził nawet, że Niemcy wypuścili go z Oświęcimia ze względu na zły stan zdrowia. Pewnie reszta więźniów była w doskonałej formie sądząc po jego słowach. Rzadko kto uwierzy w takie stwierdzenia tego byłego już polityka. Kto zatem wierzy ? Platforma Obywatelska - wierzy i czemu tutaj się dziwić, jakie skojarzenia taka POlityka a właściwie jej zupełny brak. Co zatem zostaje - burdy, chamstwo, donosicielstwo szkodzenie Polsce.....starczy ?.."

Obrazek użytkownika marsie

18-05-2023 [18:47] - marsie | Link:

Tak naprawdę jest to pytanie retoryczne, sam po wielekroć o tym pisałem - pozdrawiam Autorkę!

Obrazek użytkownika Ula Ujejska

20-05-2023 [12:23] - Ula Ujejska | Link:

Witaj Marsie
Jak widzisz, opozycja odhaczyła się pod notką bardzo mizernie. Zero argumentów tylko tradycyjne: PiS jest dziki PiS jest zły itd. Lecą Tuskiem, jak zawsze.
Pozdrawiam.

Obrazek użytkownika tricolour

18-05-2023 [18:48] - tricolour | Link:

Jako człowiek inteligentny mogę założyć, że w interesie Polski jest wyborcza wygrana PiSu.

Jednakże doświadczenie uczy, szczególnie poparte chęcią kupowania respiratorów od handlarza bronią, po którym on, biedaczek, umarł nie dostarczając zabawek, a trupa spalił zanim ktokolwiek się zorientował... więc to doświadczenie uczy, by wygrana była tak minimalna, byście codziennie mieli srać w gacie ze strachu przed utratą władzy i niebezpieczeństwie szukania trupa wśród żywych, bo może zmartwychwstał.

Zatem zagłosuję na KO z powodów jak wyżej. Takie moje prawo.

Obrazek użytkownika Tezeusz

18-05-2023 [18:51] - Tezeusz | Link:

@trzykolorowy
"Jako człowiek inteligentny" - żart jaja sobie robisz z poważnych ludzi ! Stań i przed lustrem i to powiedz, sam wybuchniesz śmiechem i wal w galoty ! A głosuj sobie na kogo chcesz najlepiej na spirt i pamiętaj do litra dziennie....inaczej nie będziesz inteligentny ale nie trup....intelektualny.ahhaahhaahahahah

Obrazek użytkownika u2

18-05-2023 [19:00] - u2 | Link:

Jako człowiek inteligentny

LOL

Obrazek użytkownika spike

18-05-2023 [19:04] - spike | Link:

Twoja inteligencja wiele z inteligencją nie ma, podłącz się pod Chad-a, może coś z tego będzie :))))
czepiasz się respiratorów za mln, a odpuszczasz PO mld, typowe, sam nie zyskasz, a innym nie dasz, typowy kundel ogrodnika.

Obrazek użytkownika tricolour

18-05-2023 [19:34] - tricolour | Link:

@spike

WIdzisz, przyjacielu, żeby być inteligentnym, trzeba przewidywać konsekwencje: jeśli ja jestem pies, to twoja żona jest suka. Z definicji. Mnie by takie określenie żony nie bawiło, więc nie używam wobec ciebie określenia "pies" ale widzę - bo inteligentny jesteś, prawda? - że tobie życie umila suka. Gratuluję choć nie ma czego, tak z dobrego wychowania.

Co do odpuszczania miliardów złodziejom, to wyście najpierw radowali się jak polak przekopem programem cela+, a potem zrezygnowaliście z wsadzania złodziei. Więc to wy odpuściliście miliardy, by kraść miliony. Trzeba było wsadzić złodziei do puszki, to by teraz nie startowali w wyborach.

Proste, prawda?

Obrazek użytkownika u2

18-05-2023 [19:38] - u2 | Link:

zrezygnowaliście z wsadzania złodziei

Spokojnie oszuście, od wsadzania was do ciupy są wolne sądy. Póki co trwają procesy 13 ministrów i ich pomagierów. Sędziowie czekają na wyniki wyborów, od ich wyników wiele zależy :-)

Obrazek użytkownika spike

18-05-2023 [19:45] - spike | Link:

@tri
za łagodnie ci odpowiedziałem w kwestii twojej inteligencji, ty jesteś najzwyklejszym kretynem i to do potęgi, nawet prostego przysłowia nie potrafisz odczytać, ręce opadają, ty chyba bez "pleców" samodzielnie byś nie dał sobie rady w życiu.

Tłumaczyć kretynowi w kwestii twoich przyjaciół złodziej, dlaczego nie siedzą w pace (nie wszyscy) już mi się nie chce, bo to daremne.

Wierzyć się nie chce, że w XXI w. w dobie informatyzacji, tacy jak ty jeszcze istnieją, a najgorsze, że was przybywa !!! :))))))))))))))))))

Obrazek użytkownika Alina@Warszawa

18-05-2023 [19:56] - Alina@Warszawa | Link:

Nie ma  się co denerwować. Tri to Rosjanin, który ma śledzić co się dzieje w Polsce i jakie są nastroje na różnych forach (nie wiem na ilu udaje Polaka). Przy okazji dokształca się w języku polskim, ale nie do końca. To dość ważne dla służb i wywiadu. A bardzo wygodne, bo nie trzeba takich jak Tri wysyłać do Polski ...
Przecież najbardziej bawi go wrzucanie g.. w wentylator! Czyli swoich pomysłów tu między "pszeki". Szkoda, że Admin nie zrobił z nim tego co Admin KONT-a z moim profilem - po prostu zablokował, chociaż moje rozmowy z Rosjanami były rzeczowe i dla obu stron wielce pouczające, czego nie można powiedzieć o produkcji Persa.

Obrazek użytkownika u2

18-05-2023 [20:24] - u2 | Link:

Tri to Rosjanin, który ma śledzić co się dzieje w Polsce

Udaje również banderowca, który najchętniej by riezał nas Lachów, ale może nim po prostu jest, co do reszty jego przechwałek, że inżynier, że katolik, to nie jestem taki pewien, czy nie zmyśla :-)

Obrazek użytkownika spike

18-05-2023 [20:31] - spike | Link:

@Alina
coś w tym może być, skoro nie załapał popularnego przysłowia o psie ogrodnika.
Ktoś mi kiedyś opowiadał, że na podobnej wpadce, mieli złapać w USA sowieckiego szpiega, który na paliwo jak tam mówią "gas" chciał kupić "benzine", to spowodowało podejrzenie i wezwano policję i jak się okazało słusznie. :)

Polska za swoją dobroduszność przygarniając obce nam ludy, zawsze musi płacić wysoką cenę, a najbardziej słoną domagają się lichwiarze, obawiam się, czy Ukry podobnie się nie odwdzięczą, już gdzieś poszła informacja, że za blokadę zboża, chcą zablokować import polskiego mleka.
Pers to najzwyklejszy zużyty @pampers :))

Obrazek użytkownika tricolour

18-05-2023 [20:20] - tricolour | Link:

@spike

Widzisz, przyjacielu, odczytuję (choćby przysłowia) tak, jak chcę odczytywać, z korzyścią dla siebie. Chyba nie będziesz oczekiwał od kogokolwiek, by robił coś przeciw sobie więc się nie denerwuj, że kosztem twojej suki stanąłem w obronie pochodzenia malżonek w ogólności. Twoja suka awansuje do rasy ludzkiej gdy ja przestanę być dla ciebie psem, nawet przysłowiowym. Zatem w twoich rękach leży (szmaciarski, przyznaję) los twej połowicy. Zastanów się nad tym.

A potem się zastanów, czy rzeczywiście spod klawiatury kretynów wychodzą takie niechciane i upokarzające ciebie i twoją suczą rodzinę wnioski.

A przy okazji proponuję podniesienie jakości rozmowy i używanie argumentów, a nie epitetów. O, tu drugie dziesiątki milionów:

https://www.money.pl/gospodark...

Obrazek użytkownika spike

18-05-2023 [20:34] - spike | Link:

@tri
powtórzę jeszcze raz, jesteś kretynem, nie jesteś w stanie mnie obrazić, za prymitywny jesteś, inaczej byś rozumiał co to znaczy "być psem ogrodnika".

Obrazek użytkownika tricolour

18-05-2023 [20:55] - tricolour | Link:

@spike

Ależ ja bardzo dobrze rozumiem, co znaczy być psem ogrodnika. Wykorzystałem pewną niefortunność jednego słowa tylko po to, by ci zamknąć agresywną twarz i jak każdy widzi po twej powyższej, oklapłej już, odagresywnionej, zrezygnowanej, a przez to krótkiej, wypowiedzi, wyszło mi to znakomicie.

Poległeś, przyjacielu, z twoim rozumieniem kretyna, co też jest bardzo śmieszne, bo kim trzeba być, by poddać się kretynowi?

😛😛😛

Obrazek użytkownika u2

18-05-2023 [20:59] - u2 | Link:

poddać się kretynowi?

Jak grasz banderowcu w szachy z synkiem to się nie poddajesz, tylko wygrywasz, bo nie lubisz przegrywać z lachami ? :-)

Obrazek użytkownika spike

18-05-2023 [21:40] - spike | Link:

@tri
nie masz za grosz honoru, jeszcze bardziej się pogrążasz i nie potrafisz wyjść z tego, więc brniesz, boś głupi, a wystarczyło przyznać, że źle zrozumiałeś, cofnąć coś nabluzgał (choć mnie tym ani trochę nie ruszyłeś) i byłoby po sprawie, ale to trzeba mieć cojones :)))

Obrazek użytkownika sake3

18-05-2023 [20:58] - sake3 | Link:

@spike........Zadaniem pana Tricoloura jest gnojenie każdego,a nie podobają mu się wszyscy.Chyba jednak nie jest Rosjaninem,bo za dobrze zna przekleństwa i bluzgi którymi nas obdarowuje.Puszy się i krytykuje  jakby sam był prezesem korporacji,a być może do korporacji dowozi tylko pizzę.

Obrazek użytkownika spike

18-05-2023 [21:45] - spike | Link:

@sake
nie ma się czym przejmować, taka jego talmudowska natura :)))
Na innym portalu jest taki jeden podobny talmudowiec, postępuje podobnie, jak mu ktoś dopiecze, to potem pisze o chamstwie, jak ten tu nasz @świrderski :))))

Obrazek użytkownika tricolour

18-05-2023 [22:45] - tricolour | Link:

@sake

Nie, moim celem nie jest gnojenie tylko pokazywanie konsekwencji. To jest coś, czego w tym kraju nie ma i przez co cierpi.

To tak jak z państwowo-narodową mszą prymicyjną nieopierzonego księdza - można było zrobić skromnie i może facet uniósł niełatwy wybór. Ale, nie - musi być pycha, reflektory, muszą być goście żeby się pokazać, telewizja na miarę konklawe - no to się pokazało, że cienias się nie nadaje do niczego. Ani facet, ani kobieta - trzecia płeć, jak pisał Borhardt.

Tak samo, jak ta cała dzisiejsza "dyskusja" o tym, że PO kradło miliardy, to PIS może kraść miliony. To ten sam mechanizm, dla was zresztą zasłonięty. Telewizor zrobił z was partyjne prostytutki obiecując nie wiadomo co i lekceważąc obietnice. Wy zaś, zamiast znienawidzić tego, który was codziennie blatuje, poddajecie się najbardziej prymitywnej manipulacji - że inni to jeszcze większe prostytutki, nie widząc, że tym samym przyznajecie do swej seksualnej profesji. Tak to działa.

Jest cela+? Nie ma. Mieszkanie+? Nie ma. Przekop jest do portu w Elblągu? Nie ma. Lotnisko z Radomia działa? Nie działa, bo dwa rejsy na tydzień, to porażka. CPK buduje się? nie buduje się i się nie wybuduje, bo się nie buduje. Fabryka samochodów jest? Nie ma. Sklepy sieciowe jakieś polskie powstały? Ani jeden. No to co się udało?

Nikt z was o tym nie mówi, bo macie o tym milczeć, jak sowieci mają milczeć o ruskich porażkach na froncie. Macie lizać partyjne tyłki, jak ruscy mają lizać tyłek putina. Nic was od nich nie różni tylko skala. Nasz kraj jest mniejszy, to liżecie mniej - to jest jedyna różnica. 

Oczywiście możecie się pokusić i wykazać, że się mylę. Proszę bardzo... Nawet chętnie zmienię zdanie na lepsze, ale proszę o podstawy.

Obrazek użytkownika Alina@Warszawa

18-05-2023 [23:15] - Alina@Warszawa | Link:

[22:45] - tricolour 
Ty lepiej zobacz ilu twoich ziomków ginie na Ukrainie jako prostytutki Putina i jego gangu, ile to kosztuje przeciętnego Rosjanina. Ilu jeszcze ludzi zamorduje kremlowska klika opierzonych zbrodniarzy? 
Co się martwisz Mieszaniami+, przekopem i lotniskiem w Radomiu! Przecież ty tu nie będziesz mieszkał, latał ani pływał! Martw się, żeby ci rodziny nie powołali do brodzenia w ukraińskich bagnach! Sam sobie utwórz własną sieć sklepów i odstosunkuj się od Polaków!

Obrazek użytkownika tricolour

18-05-2023 [23:31] - tricolour | Link:

@alina

Tezeusz, z którym mi nie po drodze, ma rację na twój temat. 

Obrazek użytkownika Alina@Warszawa

19-05-2023 [14:03] - Alina@Warszawa | Link:

Płacisz Tezeuszowi za komentarze na mój temat? To rozumiem wszystko!

Obrazek użytkownika Tezeusz

19-05-2023 [20:31] - Tezeusz | Link:

@alina a gary dalej śmierdzą ...glupotą twoja poraża..

Obrazek użytkownika u2

18-05-2023 [23:54] - u2 | Link:

odstosunkuj się od Polaków!

Jako banderowiec z nadania niemieckiego nie może, no i rzeczywiście ma kacapskie geny, by tylko nas Polaków mordował. Na razie słownie, ale może kiedyś przejść do czynów, tri to kacapska menda, jak się przyczepi to trudno ją oderwać :-)

Obrazek użytkownika u2

18-05-2023 [18:57] - u2 | Link:

A co kładzie na wyborczym stole Tusk i reszta opozycji - ktoś wie?

Na razie PDT małpuje socjalne propozycje Peace, ale wiadomo, że PDT to liberał-aferał i to tak dla zmyłki. Jak przyjdzie co do czego to piniędzy ni ma i ni bydzie :-)

PS. Dzięki temu udawaniu lewicowca przez PDT zyskuje kuń-fa, która dla odmiany nie kryje się z hasłami likwidacji socjalu, ba, postuluje likwidację państwa polskiego i utworzenie kondominium szwabsko-kacapskiego pod zarządem mośków z kuń-fy Brauna i Mikke - vide wypociny G.Świderskiego na NB :-)

Obrazek użytkownika Pers

18-05-2023 [19:28] - Pers | Link:

//Wyobraźcie sobie, że dzisiaj Polska jest w 100% uzależniona od ruskich paliw.//
Benzyna byłaby tańsza.
Ale nas stać, żeby płacić więcej. Na złość Putinowi.
Idioci.

Obrazek użytkownika tricolour

18-05-2023 [22:48] - tricolour | Link:

@pers

Nie, dzisiejsza wyższa cena za benzynę to cena tego, że wojna jest poza naszymi granicami. Tyle musimy zapłacić, żeby ruscy zdychali na ukrainie i chętnie za to płacimy, nikt nie protestuje.

Obrazek użytkownika Tezeusz

18-05-2023 [22:49] - Tezeusz | Link:

@Pers
Moskiewski idiota...ej gdzie tam !!!

Obrazek użytkownika Kaczysta

18-05-2023 [23:15] - Kaczysta | Link:

dachowiec
​A jak tam z cenami napojów w kolorze fioletowym czyli tzw.rumem na kościach
Dajesz sobie radę?

Obrazek użytkownika sake3

18-05-2023 [19:42] - sake3 | Link:

Partii ci u nas dostatek jeno  głosować nie ma na kogo.Na PiS ,,nie wypada'' jak twierdzą młodzi po sześdziesiątce z wielkich miast i ,,wszechrostronnie'' wykształceni.Ci będą głosować na Tuska który na wiecach wyborczych tokuje coraz bardziej ordynarnie.Przewinęła się wiadomość bodajże w polityce.pl że Balcerowicz i Konfederacja łączą się w milosnym uścisku..Chcą sprywatyzować wszystko.Będziemy więc mieli sprywatyzowane autostrady,koleje,zakłady w nowej konfederacyjnej terapii szokowej.Co będzie dla tych co nie dopchają się po te dobra? Przecież wtedy i PO ruszy do boju o koryto i swoim piskliwym głosikiem będzie zapewniał Kociniak o wspólnocie przeciw PiS.Naprawdę sądzicie,że PiS jest w stanie wygrać te wybory? Przecież te kreatury z opozycji już dawno przekonały społeczeństwo do swoich planów.

Obrazek użytkownika Alina@Warszawa

18-05-2023 [19:49] - Alina@Warszawa | Link:

Właśnie Menzen w Polsacie wyparł się Balcerowicza.

Obrazek użytkownika sake3

18-05-2023 [20:08] - sake3 | Link:

Mentzen tylko się tak kryguje jak panna na wydaniu,ale w stosownej chwili przygarnie Balcerowicza.Uśmiechnie się też do Tuska,bo swoje około 15% poparcie musi traktować jako języczek u wagi.Kto jak kto ale sam wielki pan Świderski tak uważał zanim jeszcze nas zwyzywał od chamów i wyniósł się z ,,szamba''.

Obrazek użytkownika Jabe

18-05-2023 [21:38] - Jabe | Link:

Skąd Ty, Obłudnico, to wiesz?

Obrazek użytkownika u2

18-05-2023 [23:57] - u2 | Link:

Menzen w Polsacie wyparł się Balcerowicza.

Nie oglądałem, ale Mentzen siedzi w jednym pokoju z Mikke. A wiadomo, że Mikke i Balcer to dwa bliźniaki jednojajeczne :-)

Obrazek użytkownika Jabe

18-05-2023 [19:55] - Jabe | Link:

Obecny rząd nie jest ani trochę pra­wicowy. W żadnym sensie.

Jeśli nie PiS, to kto? – Nie okrągło­stołowcy. To naj­ważniejsze.

Obrazek użytkownika spike

18-05-2023 [21:54] - spike | Link:

@jabe
ty na punkcie okrągłostołowców masz jobla, taki Kaczyński do którego "pijesz", jakby miał coś z nimi wspólnego, to by z nimi chlał wódę jak Michnik, Wałęsa itd., nie zamordowaliby mu brata, nie szkalowali i oczerniali, więc puknij się w łepetynę, nim coś nagryzmolisz.
Kaczyński obecnie jest najbardziej szkalowaną osobą w Polsce, Tuskoidzi i tobie podobni nie mogą odżałować, że nie leciał razem z bratem.

Obrazek użytkownika Jabe

18-05-2023 [22:34] - Jabe | Link:

No tłuką się między sobą. Widząc bójkę meneli, zastanawia się Pan, który jest dobry, a który zły? Po czym poznać?

Obrazek użytkownika spike

18-05-2023 [22:44] - spike | Link:

@jabe
nie rób z siebie głupka, bo nim nie jesteś (chyba, mam nadzieję) :)
Kaczyński ma jedną "wadę" zbytnio ufa ludziom, to cecha ludzi uczciwych, tylko złodziej myśli jak złodziej, oskarżając inny o złodziejstwo.

Obrazek użytkownika u2

18-05-2023 [23:51] - u2 | Link:

nie rób z siebie głupka

Nie musi, on głupkiem już jest :-)

Obrazek użytkownika Jabe

19-05-2023 [06:47] - Jabe | Link:

Kaczyński musi ufać przy­błędom, bo otoczył się gor­szymi od siebie. A co on sam potrafi? Szarpać się z drugim dzia­dygą. Co on potrafi prócz „wojny na górze” w nad­wiślańskim graj­dołku!?

Obrazek użytkownika Ula Ujejska

19-05-2023 [08:29] - Ula Ujejska | Link:

Jabe
Co potrafi Kaczyński - nie wiesz? Przykładowo, potrafił wygrać wszystkie wybory jakie były w ostatnich latach. Taki plankton kurwinowski jak ty, to może o tym tylko marzyć i szczekać na wszystko :)

Obrazek użytkownika Jabe

19-05-2023 [08:37] - Jabe | Link:

Wcześniej Tusk potrafił, a Kaczyński nie. A robił to bez prze­kupstwa.

Obrazek użytkownika Ula Ujejska

20-05-2023 [12:27] - Ula Ujejska | Link:

Jabe
Bez przekupstwa? Oj, zapomniałeś już treści słynnego platformerskiego spotu? Tylko że Tusk łgał, a PiS realizuje swoje obietnice. Ot, taka mała różnica.

Obrazek użytkownika Jabe

20-05-2023 [12:31] - Jabe | Link:

Obietnice przekupstwa PiS jak dotąd realizuje. Jakieś jeszcze zrealizował?

Obrazek użytkownika Adam66

06-08-2023 [03:05] - Adam66 | Link:

@jabe
Pierwszy komentarz pod blogiem o 18:07 a ty dopiero o 19:55 się wpisałeś? Oj premia poleci, poleci jak nic.
„Ot, tak, żeby sprawdzić, jak to jest przez następne dwadzieścia cztery godziny powstrzymaj się od krytykowania kogokolwiek lub czegokolwiek.“
Jeśli działasz na swoje konto to może dasz radę, jeśli bierzesz kasę za jak to jak wcześniej było powiedziane do innego komentatora, "wrzucanie gooowna w wentylator", to się założę, że nie dasz rady...
A mógłyś w tym czasie się dokształcić i znaleźć autora tego powiedzenia :-)
 

Obrazek użytkownika Jan1797

18-05-2023 [22:26] - Jan1797 | Link:

Czy jest jakaś przyzwoita polityczna alternatywa dla obecnego Rządu Prawicy? 
Nie ma, bo nie ma w opozycji ludzi i w Polsce przygotowanych na wyzwania 2023/24
nie ma w opozycji ludzi gotowych przejąc negocjacje, solidnie kontynuować kontrakty.
O ludziach, którzy mogliby kontynuować budowę zaplecza, czyli produkcyjne zakłady
wytwórcze, wyłaniających się z grona opozycji wolę przemilczeć.

Obrazek użytkownika Jabe

18-05-2023 [22:35] - Jabe | Link:

Ja pewną nadzieję pokładam w Konfederacji.

Obrazek użytkownika u2

18-05-2023 [23:51] - u2 | Link:

nadzieję pokładam w Konfederacji

LOL

Obrazek użytkownika Darek65

19-05-2023 [08:31] - Darek65 | Link:

"Jeśli nie PiS, to kto?" - i w tym stwierdzeniu zawiera się cała tragedia. Mamy tak marną klasę polityczną, że nie ma sensownej alternatywy. Już nie mówię o porządnej i merytorycznej.

Obrazek użytkownika Ula Ujejska

19-05-2023 [08:38] - Ula Ujejska | Link:

Darek65
Ja także nad tym boleję. Chciałabym walki na programy, merytorycznej opozycji w każdym rozdaniu ...itd. Powiem tak, wybierajmy mądrze ludzi przyzwoitych - nie ważne z jakiej opcji, byle był to przyzwoity człowiek. Gońmy z polityki politycznych łachudrów. Wszystko zależy od nas. Nie biadolić, tylko lokalnie brać sprawy we własne ręce.

Obrazek użytkownika Darek65

19-05-2023 [10:13] - Darek65 | Link:

Dziwne, ale zgadzam się z Tobą :) Koniecznym jest jednak zmiana ordynacji wyborczej, na taką, jak choćby w Niemczech, mieszaną. Dzisiaj, obecna ordynacja, zabetonowała scenę polityczną. To od widzimisię szefa partii zależy, kto weźmie biorącą jedynkę. Ludzie bez układu, a być może wartościowi, w partii spychani są na dalsze miejsca. I od lat te same twarze, aby nie napisać gęby. No i, jak w wyborach lokalnych, dwie kadencje i wypad. Tylko jakoś dziwnym trafem, żadna z partii tego nie chce. Jest jeszcze jedna kwestia, rozdział władzy ustawodawczej i wykonawczej. To patologia, aby poseł był członkiem rządu. Albo to, albo to.
https://pch24.pl/nieumyslne-sz...

Obrazek użytkownika sake3

19-05-2023 [08:42] - sake3 | Link:

@Darek65......Tu nie ma żadnej tragedii,tylko trzeba sensownie rozpatrzyć wszystkie ,,za a nawet przeciw.''Położyć na szalach dokonania i porażki.Raz wreszcie zrobić coś więcej niż narzekanie i ataki na PiS.Raz wreszcie spojrzeć trzeźwym okiem na działania opozycji. a nie bezmyślnie jej potakiwać i wspierać.To egzamin maturalny dla suwerena,choć mocno wątpię czy suweren tak zindoktryzowany przez opozycji go nawet zda.

Obrazek użytkownika Jabe

19-05-2023 [09:08] - Jabe | Link:

@Darek  Raczej, jeśli PiS, to czemu, skoro jest esencją tej klasy poli­tycznej.

Obrazek użytkownika Darek65

19-05-2023 [10:36] - Darek65 | Link:

Dla wiernych i oddanych wyborców PIS, to partia bez skazy, za którą dadzą się "pokroić". Tak samo jest z podobnymi wyborcami innych partii. Dla dużej części wyborców, to wybór mniejszego zła. Może kradną, ale coś robią. Dla zdecydowanej mniejszości, która patrzy obiektywnie i pragmatycznie na naszą klasę polityczną, to jest ona cała do wymiany, bo to żadna alternatywa i wybór. Niestety, ta mniejszość jest za słaba, za mała, aby coś zmienić. I tak w kółko, od lat, taplamy się w tym samym sosie naszej "klasy" politycznej.

Obrazek użytkownika sake3

19-05-2023 [11:01] - sake3 | Link:

@Darek65.......,,Niestety ta mniejszość jest za słaba,by coś zmienić''-to pana słowa.Mam więc pytanie czy ta mniejszość wie co chce zmienić i kogo zmienić? Otóż nie wie i pan to sam przyznaje i to nie wynika z jej słabości.Czy jakby była silna wiedziałaby?Też nie.

Obrazek użytkownika Darek65

19-05-2023 [12:49] - Darek65 | Link:

@Sake
Ja wiem, co bym chciał, czego oczekiwał. I jestem przekonany, że ta myśląca, bezstronna mniejszość też wie. Po pierwsze, ta mniejszość bacznie obserwuje scenę polityczną i wyciąga obiektywne wnioski, a nie bezkrytycznie łyka wszystko, co im powie TV. Bez względu czy to jest TVP, czy TVN. Po drugie, ta grupa jest otwarta na zmiany, potrafi przedstawić argumenty w swoim toku rozumowania ( z którymi masz prawo się nie zgadzać). Po trzecie, ta grupa chce mieć rzeczywisty wybór. Takie możliwości daje tylko zmieniona ordynacja wyborcza, w której głosuje się na człowieka, a nie partię i karierowiczów wskazanych przez wodza. Ludzie Twojego pokroju, przepraszam za słownictwo, urządzili się w dupie i świata poza nią nie widzą.

Obrazek użytkownika u2

19-05-2023 [13:26] - u2 | Link:

urządzili się w dupie i świata poza nią nie widzą.

Znowu pojechałeś ze swoim chamstwem.Taki jesteś.

Obrazek użytkownika sake3

19-05-2023 [16:17] - sake3 | Link:

@Darek65.......Nie panu oceniać kim są ludzie mojego pokroju czy ja.Wulgarne teksty proszę kierować pod innym adresem.To że akurat ja jestem najbardziej njienawistnie atakowana na NB nie świadczy źle o mnie ale o takich jak pan zacietrzewionych,nienawidzących mnie ludzi pokroju Pana,Tricoloura,Persa czy jabe.Ja wam nigdy nie wypominam urządzenia się gdziekolwiek.Nie pytam kim jesteście Do mnie ma pan pretensje że wasza tak pełna superlatywów -pragmatycznie mysląca,patrząca.obiektywnie,obserwująca,wyciągająca wnioski,argumentująca mniejszość jest tak słaba? Dlaczego skoro ma same zalety jest mniejszością? Bo nienawiść wami kieruje i nienawiść was niszczy.Już wczesniej to panu sygnalizowałam-idą wybory weźcie inicjatywe w swoje ręce.

Obrazek użytkownika Darek65

19-05-2023 [19:36] - Darek65 | Link:

"Otóż nie wie i pan to sam przyznaje" - To Pani słowa. Proszę czytać ze zrozumieniem, odnosić się merytorycznie do tego, co piszę. Ja nie napisałem, że mam do kogokolwiek pretensje. Ja wskazałem, jak według mnie, przebiega ogląd rzeczywistości. Nie ma we mnie nienawiści, tylko czasami irytacja, że ktoś jest odporny na argumenty, a jak nie umie na nie odpisać, to trzeba odezwać się bardziej dosadnie.

Strony