My chcemy Boga!

Pamiętacie ten tytułowy okrzyk, ten śpiew, miliona Polaków podczas pamiętnej pielgrzymki do Polski św. Jana Pawła II? Wielu ludzi na Świecie nie zrozumiało co się wtedy stało w Polsce. To wtedy św. Jan Paweł II przygarnął do serca okoliczne Narody - jak to powiedział w pamiętnej homilii. I zstąpił Duch Święty na naszą ziemię ojczystą, tak jak ten wielki Polak chciał. Obaliliśmy komunę, a później okazaliśmy serce wzorem św. Jana Pawła, jak nas nauczał, innemu cierpiącemu Narodowi, przyjmując pod swój dach miliony Ukraińców. Tysiące Polaków ruszyło na granicę z wszelką pomocą dla ludzi uciekających przed ruskim zbrodniarzem. Mimo naszej trudnej i bolesnej historii, Polacy nie odmówili pomocy, nie budowali obozów dla uchodźców. Przyjęliśmy ich do własnych domów, daliśmy pracę i podzieliliśmy się zdobyczami socjalnymi.

Nie dla chwały i zysków lecz dlatego, że takim jesteśmy Narodem - pokolenie i uczniowie św. Jana Pawła II. Świat patrzy dzisiaj w zdumieniu i z uznaniem na nasz wysiłek i zaangażowanie po jasnej stronie mocy. Podkreślę to jeszcze raz: nie dla chwały i zysków. Tak jak w II WŚ. uratowaliśmy setki tysięcy Żydów, tak dzisiaj, ratujemy przed zagładą miliony Ukraińców. Jesteśmy dobrym przykładem dla w większości zniewieściałego i gnuśnego a miejscami złego Świata. My chcemy Boga! My chcemy Boga! ... dzisiaj znów ten polski głos woła do nich z ogromną mocą.

Dziękuję za uwagę.

YouTube: 
Forum jest miejscem wymiany opinii użytkowników, myśli, informacji, komentarzy, nawiązywania kontaktów i rodzenia się inicjatyw. Dlatego eliminowane będą wszelkie wpisy wielokrotne, zawierające wulgarne słowa i wyrażenia, groźby karalne, obrzucanie się obelgami, obrażanie forumowiczów, członków redakcji i innych osób. Bezwzględnie będziemy zwalczali trollowanie, wszczynanie awantur i prowokowanie. Jeśli czyjaś opinia nie została dopuszczona, to znaczy, że zaliczona została do jednej z wymienionych kategorii. Jednocześnie podkreślamy, iż rozumiemy, że nasze środowisko chce mieć miejsce odreagowywania wielu lat poniżania i ciągłej nagonki na nas przez obóz "miłości", ale nie upoważnia to do stosowania wulgarnego języka. Dopuszczalna jest natomiast nawet najostrzejsza krytyka, ale bez wycieczek osobistych.

Komentarze

Obrazek użytkownika admin

02-04-2023 [21:10] - admin | Link:

Kto był na Marszu Papieskim, palec pod budkę. Mam nadzieję, że nie tylko ja

Obrazek użytkownika Ula Ujejska

02-04-2023 [21:16] - Ula Ujejska | Link:

Admin
Byłam oczywiście z całą rodziną. To było jak wojskowe wezwanie: Hej kto Polak na bagnety...
 

Obrazek użytkownika Tezeusz

03-04-2023 [13:50] - Tezeusz | Link:

Byłem na Marszu Papieskim tak jak na osobistym spotkaniu z JP2 w Gdańsku, Elblągu w Poznaniu, Warszawie i w Watykanie - niezapomniane doznania..

Obrazek użytkownika angela

02-04-2023 [21:47] - angela | Link:

Ja 👍👍

Obrazek użytkownika Ryan

02-04-2023 [22:12] - Ryan | Link:

Mamy w Polsce patriotów, szanujących narodowo-katolickie dziedzictwo, którego korzenie tkwią w chrzcie Mieszka 966 roku, i mamy lewacko-liberalnych barbarzyńców, wyznających ideologię gender/LGBT, niszczących pomniki JPII, powtarzających brednie TVN-u
Pokolenie JPII vs. pokolenie TVN. O tym będą te wybory.
Wybór jest prosty - chcesz normalnej opartej o uniwersalne wartości Polski, albo wybierasz anarchię, zepsucie, pogardę i kacapską dzicz, które chce  nam zaszczepić zadaniowany przez Berlin i Moskwę Tusk
Człowiek - popychle.
 

Obrazek użytkownika sake3

02-04-2023 [22:16] - sake3 | Link:

Nie we wszystkich miastach odbywały się marsze.Ja byłam więc po prostu w kościele.

Obrazek użytkownika Maverick

02-04-2023 [22:29] - Maverick | Link:

W ramach edukacji ciemniaków.  https://inny.info/czy-wiedzial...

Obrazek użytkownika Jan1797

02-04-2023 [22:56] - Jan1797 | Link:

Szykuje się na długą aktywność po tym wpisie. Zacznę od faktów najmilszych memu sercu.
W marszu krakowskim, pięknie prezentując się w rynku krakowskim nie można było nie zauważyć delegacji Zgorzelca. 
Pragnę Zgorzelczanom serdecznie podziękować za wytrwałość, godną reprezentację.
Tuż obok górnicy Świętochłowic, w deszczu maszerowali, śpiewali i modlili się. Serce rośnie.

Obrazek użytkownika SilentiumUniversi

03-04-2023 [06:19] - SilentiumUniversi | Link:

Biały Marsz

Obrazek użytkownika Jan1797

03-04-2023 [18:28] - Jan1797 | Link:

Ta sama trasa, godnie i spokojnie jak na wspólnotę przystało, choć w wyjątkowo przykrej pogodzie. Z oficjeli prowadził Piotr Duda, Marszałkowie Terlecki i Pęk. Zapewne wielu jeszcze innych, ale skupialiśmy się na samym Marszu, bo rodzin z dziećmi wiele, a zaskoczenie władz miasta tradycyjne. 

Obrazek użytkownika Maverick

03-04-2023 [02:51] - Maverick | Link:

Wiadomość dla wierzących w Chrystusa:

https://www.youtube.com/watch?...

Obrazek użytkownika Tezeusz

03-04-2023 [13:53] - Tezeusz | Link:

JPII utorował nam Polakom drogę do wolności i niepodległości i wszyscy winniśmy Mu dziękować przez pokolenia czcząc Jego pamięć! JPII nie zrobił tego tylko dla wierzących ale dla nas wszystkich bez wzgledu na wiarę, światopogląd itp. Dlatego nawet dla nie wierzących winien być On symbolem Wielkiego Polaka, który stawił czoła imperium komunistycznego jakim wówczas był ZSRR w walce o naszą niepodległość!
Nie pozwolimy, aby szkalować naszego papieża, największego Polaka w historii! Kłamliwie uderzyliście komuchy i PO nas w sam środek naszego, polskiego serca. I popełniliście koszmarny błąd! To się na jesień okaże przy urnach wyborczych.
Wierzę w to głęboko że Ten Marsz Papieski  wejdzie na stałe w kalendarz wielkich wydarzeń cyklicznych Narodu -to jesteśmy winni Ojcu Świętemu i następnym pokoleniom aby Jego postać i nauka były ciągle żywe ku pokrzepieniu Polaków i wiecznej hańbie naszych wrogów, którzy odkryli swoje przyłbice..

Obrazek użytkownika Tezeusz

03-04-2023 [13:56] - Tezeusz | Link:

Obrazek użytkownika Blogpress

03-04-2023 [19:06] - Blogpress | Link:

Mamy nagranie całego Marszu z Warszawy. Zaraz przed skrętem z Marszałkowskiej w Królewską. Możecie się szukać, jeśli parasole nie zasłoniły.

https://youtu.be/iF6v8l21e2A

Obrazek użytkownika sake3

04-04-2023 [16:34] - sake3 | Link:

@Blogpress.....To dlaczego dziennikarzyna Terlikowski tak krytykował marsz? Nie podobały mu się transparenty i ,,militarne'' okrzyki.Szkoda że nie widział kontrmarszu i furiatki Augustynek w akcji.

Obrazek użytkownika Ula Ujejska

04-04-2023 [21:56] - Ula Ujejska | Link:

Blogpress
Dzięki za link - rozesłałam znajomym.

Obrazek użytkownika kat

03-04-2023 [22:35] - kat | Link:

Ula i rok pózniej się zaczęło.... az do zwyciestwa.....pozdrówka

Obrazek użytkownika Ula Ujejska

04-04-2023 [21:47] - Ula Ujejska | Link:

Witaj Kacie
Tak było. I czerwona zaraza ze strachu chciała zabić naszego Bohatera. Nie udało się i wygraliśmy.
Pozdrawiam.

Obrazek użytkownika Es

04-04-2023 [15:42] - Es | Link:

Obrona niezaprzeczalnie wielkiego człowieka to powinnosć. 
Ale pytanie: dlaczego Polacy, członkowie Kościoła przez 30 lat nie wykazali się podobną jednością dla wymuszenia oczyszczenia szeregów duchowieństwa z jednostek szkodliwych dla całej wspólnoty: za którymi ciągnęły się wszelkie brudy obyczajowe, donosicielstwo i sprzyjanie lawendowej mafii pozostaje nadal aktualne. I debaty nad problemem każdy unika jak ognia, chociaż gdyby problem został  rozwiązany, takie marsze poparcia konieczne by nie były. A i szeregi wiernych tak szybko by ne topniały. 

Obrazek użytkownika Ula Ujejska

04-04-2023 [21:51] - Ula Ujejska | Link:

Es
Ależ społeczność wykazuje się - tylko trzeba tego chcieć i nie oglądać się że ktoś za nas to zrobi. Ja nie szukam daleko, w moim mieście pogoniliśmy proboszcza dziwkarza i karciarza. Sam Biskup podziękował nam za czujność osobiście wykopał go z zakonu. Tak sie to robi w moim mieście!

Obrazek użytkownika Ula Ujejska

04-04-2023 [21:51] - Ula Ujejska | Link:

Usunięty przez autorkę