Rosyjskie "Zielone Ludziki" na Olimpiadzie

Międzynarodowy Komitet Olimpijski w swoim „dążeniu do pokoju” poczynił więcej wysiłków w celu „wybielenia” Rosjan i Białorusinów niż ktokolwiek inny. I zamiast po prostu stwierdzić, że Rosja jest krajem agresorem, za którego zbrodnie odpowiadają jego obywatele, MKOl próbuje stworzyć ich wizerunek jako ofiary, które potrzebują ochrony przed „agresywnym światem”.

MKOl stanął w obronie Rosjan

Niecały rok zajęło MKOl radykalna zmiana opinii na temat Rosji i Białorusi. Jeśli po rozpoczęciu inwazji na pełną skalę oba kraje i ich sportowcy zostali wyeliminowani z międzynarodowych zawodów, to już w styczniu 2023 roku MKOl oświadczył, że „nie wszystko jest takie jednoznaczne”. I zaczęli forsować pomysł, aby Rosjanie i Białorusini wrócili do turniejów , choć w statusie „neutralnym”. A 28 marca MKOl ostatecznie przyjął zalecenia dla federacji dotyczące dopuszczania Rosjan i Białorusinów do międzynarodowych zawodów
Pomysł ten nie spodobał się przedstawicielom cywilizowanego świata. Wiele krajów jednoznacznie zadeklarowało, że Rosjanie i Białorusini nie powinni być dopuszczeni do udziału w turniejach pod jakimkolwiek statusem, dopóki na Ukrainie toczy się wojna, którą Rosja rozpoczęła przy aktywnym wsparciu Białorusi.

Ale MKOl znalazł tych, którzy mają „specjalne zdanie” na ten temat. Jedną z nich była Alexandra Xantaki, specjalną sprawozdawczyni ONZ i ekspertka w dziedzinie praw kulturalnych oraz współczesnych form dyskryminacji rasowej i ksenofobii. Była jedną ze współautorek apelu do MKOl z września 2022 roku, w którym stwierdziła, że ​​wykluczenie Rosjan i Białorusinów z międzynarodowych rozgrywek to nic innego jak dyskryminacja że względu na narodowość.
I to właśnie ten apel posłużył jako argument MKOl, gdy ogłosił pierwszą decyzję w sprawie ewentualnego powrotu Rosjan i Białorusinów do międzynarodowych rozgrywek. Dlaczego ONZ tak bardzo się „radowała”? Dlatego w przyszłości MKOl reagował dość agresywnie na wszelkie spory o to, dlaczego Rosjanom i Białorusinom nie powinno się dopuszczać do udziału w turniejach
Jak pokazuje rosyjska praktyką, tamtejsi sportowcy są zaangażowani nie tylko na Kremlu, ale także w wojsku . Na przykład co trzeci rosyjski sportowiec na igrzyskach olimpijskich w Pekinie w 2022 roku był żołnierzem armii rosyjskiej.
A na Igrzyskach Olimpijskich 2020 w Tokio spośród 71 rosyjskich medalistów 45 to sportowcy, którzy są również członkami centralnego klubu sportowego armii rosyjskiej. Minister ds. Młodzieży i Sportu oraz Prezydent NKOl Vadym Gutzait po raz kolejny zwrócił na to uwagę podczas swojego wystąpienia na spotkaniu konsultacyjnym Prezesa MKOl z szefami Narodowych Komitetów Olimpijskich.
„Czy jest na świecie kraj, który trzy razy z rzędu (w 2008, 2014, 2022) naruszył rozejm olimpijski, rozpoczynając niesprowokowaną wojnę? Żaden, oprócz Rosji i Białorusi. Czy jakikolwiek Narodowy Komitet Olimpijski na świecie popierał wojny , zaczął się na świecie? Żaden poza Rosją, Białorusią i może nazistowskimi Niemcami. Czy któraś z innych drużyn olimpijskich ma tyłu sierżantów, poruczników i majorów w Siłach Zbrojnych, w tym jedną Elenę Isinbajewą, która została nominowana i wybrana na MKOl? Nigdzie, z wyjątkiem Rosji”
Wszystkie wysiłki MKOl, by „ukryć” Rosjan pod „neutralnym” statusem, to nic innego jak bezwartościowa próba pomocy Kremlowi w powrocie na międzynarodową arenę sportową. Status neutralny niczego nie zmieni. W końcu ci sami obywatele Rosji – kraju, który toczy wojnę z Ukrainą – nadal będą występować na turniejach. I które rosyjskie władze wykorzystają w swojej propagandzie, w tym wojennej. Ich „neutralny” status to nic innego jak stwierdzenie, że w 2014 roku to „zielone ludziki” zajęły Krym i rozpoczęły wojnę na wschodniej Ukrainie, a nie rosyjska armia. W końcu nie było na nich żadnych znaków identyfikacyjnych. Tak więc, zgodnie z pokrętną logiką MKOl, to tylko „neutralna” armia najechała terytorium obcego kraju.

Specjalny sprawozdawca ONZ ds. praw kulturalnych, Alexandra Xanthaki, powiedziała późną niedzielą, że tylko członkom rosyjskiej armii zamieszanej w „zarzuty zbrodni wojennych, ludobójstwa, zbrodni przeciwko ludzkości lub propagandy wojennej” należy odmówić statusu neutralności, aby konkurować w sporcie międzynarodowym przed 2024 r. Igrzyska Olimpijskie w Paryżu

Okazuje się więc, że dopóki nie ma dowodów na to, że rosyjski sportowiec „osobiście dopuścił się zbrodni przeciwko ludzkości, zbrodni wojennych czy ludobójstwa” – nie powinien być zawieszony w zawodach. Nawet jeśli dobrowolnie poszedł walczyć z Ukrainą. A fakt, że każdy, kto jest w jakiś sposób zaangażowany w armię rosyjską, popełnia przestępstwo, nie jest brany pod uwagę. W końcu każdy z nich codziennie wykonuje kryminalny rozkaz. Dlatego sam fakt, że taki sportowiec jest zaangażowany w armię rosyjską powinien być powodem jego zawieszenia. Ale nie dla specjalnego sprawozdawcy ONZ

Premier M.Morawiecki:
Decyzja MKOl o powrocie rosyjskich sportowców do rywalizacji to skandal i zdrada prawdziwego ducha sportu. (Przekażemy) nasz stanowczy sprzeciw władzom MKOl. Zrobimy wszystko, co w naszej mocy, aby sport był wolny od rosyjskich wpływów

 

Forum jest miejscem wymiany opinii użytkowników, myśli, informacji, komentarzy, nawiązywania kontaktów i rodzenia się inicjatyw. Dlatego eliminowane będą wszelkie wpisy wielokrotne, zawierające wulgarne słowa i wyrażenia, groźby karalne, obrzucanie się obelgami, obrażanie forumowiczów, członków redakcji i innych osób. Bezwzględnie będziemy zwalczali trollowanie, wszczynanie awantur i prowokowanie. Jeśli czyjaś opinia nie została dopuszczona, to znaczy, że zaliczona została do jednej z wymienionych kategorii. Jednocześnie podkreślamy, iż rozumiemy, że nasze środowisko chce mieć miejsce odreagowywania wielu lat poniżania i ciągłej nagonki na nas przez obóz "miłości", ale nie upoważnia to do stosowania wulgarnego języka. Dopuszczalna jest natomiast nawet najostrzejsza krytyka, ale bez wycieczek osobistych.

Komentarze

Obrazek użytkownika Pers

29-03-2023 [21:11] - Pers | Link:

@kwak
Orki z herojami na jednym stadionie?
To straszne...
Zełenski nie może tupnąć mogą? Przecież jego słucha cały świat.

Obrazek użytkownika Tezeusz

30-03-2023 [13:41] - Tezeusz | Link:

ale smród sowieckiego gówna osranego bandytu putlerka... a ścierwoneonek już w likwidacji ?
 

Obrazek użytkownika Siberian Husky Dog

29-03-2023 [22:24] - Siberian Husky Dog | Link:

Szef Ministerstwa Obrony Wielkiej Brytanii oszacował straty rosyjskie na 220 tys. ludzi

Rosja straciła ponad 220 000 żołnierzy zabitych i rannych w wojnie z Ukrainą, powiedział brytyjski minister obrony Ben Wallace na konferencji prasowej. Podkreślił, że liczba ta została oparta na uśrednionych danych wywiadów z 7 krajów.

Komentując obecną sytuację na froncie, Wallace zauważył, że wojska rosyjskie „z trudem posuwają się naprzód” i „ponoszą ogromne straty”, a także wskazał na „głębokie problemy systemowe” w armii rosyjskiej.

Centrum Studiów Strategicznych i Międzynarodowych (CSIS) zauważyło, że armia rosyjska poniosła więcej strat bojowych w ciągu roku inwazji niż we wszystkich wojnach od II wojny światowej łącznie: 200 000 do 250 000 ludzi, w tym 60 000 do 70 000 zabitych. Według ich danych średnie miesięczne straty na Ukrainie są co najmniej 25 razy wyższe niż w Czeczenii i 35 razy wyższe niż w Afganistanie.

Podobną ocenę podał brytyjski wywiad. Zauważono, że do lutego realne straty armii rosyjskiej na Ukrainie sięgnęły 175-200 tysięcy osób, z czego 40-60 tysięcy zginęło.

Obrazek użytkownika Pers

30-03-2023 [08:33] - Pers | Link:

@huski
A kiedy ten matematyk oszacuje straty Ukraińców?
Ma takie duże liczydło?

Obrazek użytkownika Pers

30-03-2023 [08:36] - Pers | Link:

Dziś sluchalem wywiadu Mazurka z ministrem sportu niejakim Bortniczukiem i doszedłem do wniosku że nadaje się jedynie na sprzęt treningowy dla Fajdka.

Obrazek użytkownika Ryan

31-03-2023 [11:02] - Ryan | Link:

I znów Opara zagrał ruszkiewiczem na fortepianie
 

Obrazek użytkownika Pers

30-03-2023 [08:47] - Pers | Link:

W IO w Atenach w 2004 roku uczestniczyły wszystkie państwa, które dokonały agresji na Irak w 2003, w tym Polska. Zamordowanych zostało ponad milion cywili w tym 500 000 dzieci. Użyto pocisków że zubozonym uranem (podobnie jak w Jugosławii). Do dziś rodza się tam zdeformowane dzieci.
Czy tamte panstwa agresorzy mieli prawo uczestniczyć w Igrzyskach?

(Jestem pewny że @admin Szanowny pusci ten komentarz bo kocha prawdę a to jest strefa wolnego słowa przecież)

Obrazek użytkownika Tezeusz

31-03-2023 [08:48] - Tezeusz | Link:

Rutkiewicz twoja strefa wolnego sowieckiego słowa to ścierwoneon taki ulubiony portal ABW....jeszcze istnieje ?

Obrazek użytkownika sake3

31-03-2023 [09:47] - sake3 | Link:

@Pers........Kiedyś trzeba zacząć eliminowanie krajów prowadzących wojny z różnych imprez sportowych. Tak się składa że aktualnie takim państwem jest Rosja.Ten kraj nie zamierza zresztą poprzestać na napaści na suwerenny kraj jakim jest Ukraina.Mówi o tym wyraźnie pana zachlany idol Miedwiediew

Obrazek użytkownika Pers

31-03-2023 [10:31] - Pers | Link:

@sake
Ty @sake przestań pisać przed lustrem bo potem wszędzie widzisz zachlanych.

Obrazek użytkownika sake3

31-03-2023 [11:44] - sake3 | Link:

@Pers....Po wypiciu kaw nawet w dużej ilości zachlania nie widać. A ja tylko kawę pijam.

Obrazek użytkownika Kaczysta

31-03-2023 [15:47] - Kaczysta | Link:

sake
400 dni temu tak mowil Miedwiediew:

„Co Rosja powinna zrobić z Ukrainą?”, większość Ukrainy musi przejść proces „denazyfikacji”. Wymaga to klęski na polu bitwy, ukarania ludności za popieranie rządu nazistowskiego („wspólników nazizmu”), a następnie „represji ideologicznych (tłumienia) nastrojów nazistowskich i ścisłej cenzury” w sferze politycznej, kulturalnej i edukacyjnej.
Ludność ukraińska potrzebuje „de-ukrainizacji”, tj. „Odmowy sztucznej inflacji na dużą skalę etnicznego składnika samoidentyfikacji ludności [rosyjskich terytoriów historycznych]” i „deeuropeizacji”. Wszystko, co proukraińskie czy proeuropejskie, powinno być eliminowane „jak nazizm”.
pojmanie i zniszczenie przywódców na terytoriach okupowanych; 
samowolne uwięzienie , wymuszone "zaginięcia" osób uznanych za „proukraińskie” (politycznie, militarnie, kulturowo lub poprzez powiązania z organami bezpieczeństwa); 
Chodzi o szybkie przejęcie kontroli nad określonymi terytoriami Ukrainy, pojmanie i zabicie (lub nakłonienie) przywódców rządowych i wojskowych/bezpieczeństwa, a także przefiltrowanie reszty ludności (co umożliwiłoby uwięzienie, wysiedlenie, zneutralizowanie i dezintegrację ukraińskiego społeczeństwa )

Wtedy, jak mówil, Ukraina będzie mogła wrócić na swoje „właściwe miejsce”: jako część „ wielkiego narodu rosyjskiego ”.

Obrazek użytkownika sake3

31-03-2023 [16:08] - sake3 | Link:

@Kaczysta........Miedwiediew tak mówił i nie tylko 400 dni temu.Cały czas nadaje,pręży muskuły, rzuca groźbami.Jak może tak zachowywać się polityk ,były prezydent. Wpisuje się w programy Sołowiowa skandaliczne i chamskie.Jaka jest mentalność Miedwiediewa i tych propagandystów, tak siermiężna,tak prostacka i ordynarna.Czy oni nigdy nie trzeźwieją? Podziw pana @Persa do tego ordynusa jest zdumiewająca.Pan @Pers zdeklarowany ,,przeciwnik alkoholu'' wytyka mi pijaństwo ponieważ nie czczę na kolanach Miedwiediewa i Putina.

Obrazek użytkownika u2

31-03-2023 [16:25] - u2 | Link:

Ludność ukraińska potrzebuje „de-ukrainizacji”

To samo bredził Putler :-)

Obrazek użytkownika Ryan

31-03-2023 [11:05] - Ryan | Link:

Turecki parlament zagłosował za ratyfikacją członkostwa Finlandii w NATO
Brawo putin!!!

Obrazek użytkownika Siberian Husky Dog

31-03-2023 [14:13] - Siberian Husky Dog | Link:

W nocy 31 marca Witalij Merinow, czterokrotny mistrz świata w kickboxingu, mistrz Ukrainy w walce powszechnej, mistrz sportu w boksie, zmarł w wyniku obrażeń odniesionych na froncie w szpitalu . Burmistrz Iwano-Frankowska Rusłan Martsinkow poinformował o niepowetowanej stracie na Facebooku .
Witalij Merinow poszedł na wojnę pierwszego dnia pełnej inwazji na Ukrainę przez państwo agresora Federacji Rosyjskiej. Podczas jednej z bitew Witalij otrzymał ranę postrzałową w nogę.
„Wyzdrowiał i wrócił ponownie na front, broniąc Ukrainy do ostatniego tchnienia” – napisał burmistrz.

Merinow był członkiem komitetu wykonawczego Rady Miejskiej Iwano-Frankowska, a także zastępcą ratusza ostatniej kadencji. Mistrz sportu w boksie służył wcześniej w Gwardii Narodowej.
Pozostawił żonę i dwuletnią córkę.

Ponadto w zaciętych walkach z rosyjskim najeźdźcą pod Bachmutem zginął 28-letni piłkarz Rusłan Kurdas . Grał jako prawy obrońca w zespołach mistrzów „Metalurg” (Zaporoże), „Tavria-Symferopol”, FC „Sumi” i „Peremoga” (Dnipro).