Komu służy UE?

Procedowanie zakazu rejestracji samochodów spalinowych, dobitnie pokazuje komu służy UE

1. Procedowanie rozporządzenia 2019/31, będącego częścią pakietu Fit for 55, dotyczącego zakazu rejestracji samochodów osobowych, dobitnie pokazuje jak wygląda kuchnia podejmowania decyzji głownie w Komisji Europejskiej.
Przypomnijmy, że forsowanie przez Komisję Europejską wspomnianego rozporządzenia nagle i niespodziewane, zostało na początku marca zablokowane przez Niemcy, tuż po przegłosowaniu go większość lewicowo-liberalną w Parlamencie Europejskim.
Wcześniej jedynym krajem, który się temu sprzeciwiał przez wiele miesięcy, była tylko Polska, później dołączyły do nas Czechy, Rumunia, Węgry i Słowacja, a po zmianie rządu jesienią poprzedniego roku, także Włochy ale w dalszym ciągu nie było tzw. mniejszości blokującej na poziomie Rady UE, dopiero wspomniana decyzja Niemiec, pozwalała ją stworzyć (przynajmniej 5 krajów, które zamieszkuje przynajmniej 35% ludności UE).
 
2. Przypomnijmy także, że nowelizacja rozporządzenia 2019/31, przeszła przez instytucje europejskie jak burza, w Parlamencie Europejskim w połowie lutego tego roku zagłosowało za nią 340 europosłów (w tym europosłowie polskiej Lewicy), 279 europosłów było przeciw (w tym wszyscy europosłowie Prawa i Sprawiedliwości), 21 europosłów wstrzymało się od głosu i gdy wydawało się, że głosowanie na Radzie UE jest tylko formalnością, pojawił się wspomniany sprzeciw Niemiec.
Otóż na parę dni przed posiedzeniem Rady UE 7 marca, minister transportu Niemiec Volker Wissing, wywodzący się z FDP zawiadomił prezydencję szwedzką, że jego kraj zawiesza swoje poparcie dla zakazu rejestracji samochodów z silnikami spalinowymi od 1 stycznia 2035 roku.
Uzasadnieniem tego sprzeciwu jest brak strategii dotyczącej paliw syntetycznych (tzw. e-paliw), którą jego zdaniem powinna przedstawić Komisja Europejska, co pozwoliłoby funkcjonować także samochodom z silnikami spalinowymi ale już na nowe przyszłościowe paliwa.
Oczywiście jak łatwo się domyśleć, to był tylko pretekst, nowy niemiecki rząd dopiero teraz się zorientował, że wejście w życie tego rozwiązania, postawi niemiecki przemysł samochodowy na przegranych pozycjach w Europie i na świecie.
 
3. Ale zaledwie po 3 tygodniach dowiedzieliśmy się z komunikatu wiceprzewodniczącego KE Fransa Timmermansa, że jest porozumienie z Niemcami, wspomniane rozporządzenie zostanie zmienione tak, aby jednak dopuścić do rejestracji samochody z silnikami spalinowymi także po 1 stycznia 1935 roku ale spalającymi paliwa syntetyczne (mają być ponoć bezemisyjne).
To rozporządzenie będzie musiało wrócić do PE, bo to poważna jego zmiana, KE będzie pewnie miała problem ze zwolennikami rewolucji klimatycznej, których w Parlamencie jest bardzo dużo, ale i oni zostaną jakoś przekonani.
Trudno sobie bowiem wyobrazić, żeby w jakiejkolwiek instytucji europejskiej, zablokowane zostało rozwiązanie, które ma służyć niemieckiej gospodarce i którego bardzo chce ten kraj, a tak właśnie jest w tym przypadku.
 
4. Blokada przez Niemcy wejścia w życie wspomnianego rozporządzenia i to zarządzona tuż przed jego wprowadzeniem, pokazuje także jak wygląda podejmowanie decyzji w unijnych instytucjach i w tym kontekście, aż się prosi o przypomnienie powiedzenia angielskiego piłkarza Gary Linekera w odniesieniu do piłki nożnej (na boisku walczy 22 zawodników a i tak po 90 minutach, okazuje się, że wygrywają Niemcy).
Najpierw instytucje unijne wręcz wpadły w euforię (w szczególności liberalno- lewicowa większość w PE), że zakaz rejestracji samochodów osobowych z silnikami spalinowymi już wchodzi w życie, a tu nagle Niemcy, które do tej pory były w awangardzie popierania rozwiązań z pakietu Fit for 55, na finiszu okazały się głównym hamulcowym.
Po niecałych trzech tygodniach dowiedzieliśmy się, że Niemcy dostały od KE to czego chciały i dalej już blokować rozporządzenia nie będą, wiec pewnie znajdzie się większość w PE do poparcia tych nowych zapisów.
Niemcy, zresztą po raz kolejny, pokazują w ten sposób, czym jest obecnie dla nich Unia Europejska i przy tej okazji, powinniśmy sobie wyobrazić, czym mogłaby by być, gdybyśmy zgodzili się na dalszą centralizację władzy w instytucjach unijnych i na stworzenie europejskiego superpaństwa pod ich przywództwem.
 

Forum jest miejscem wymiany opinii użytkowników, myśli, informacji, komentarzy, nawiązywania kontaktów i rodzenia się inicjatyw. Dlatego eliminowane będą wszelkie wpisy wielokrotne, zawierające wulgarne słowa i wyrażenia, groźby karalne, obrzucanie się obelgami, obrażanie forumowiczów, członków redakcji i innych osób. Bezwzględnie będziemy zwalczali trollowanie, wszczynanie awantur i prowokowanie. Jeśli czyjaś opinia nie została dopuszczona, to znaczy, że zaliczona została do jednej z wymienionych kategorii. Jednocześnie podkreślamy, iż rozumiemy, że nasze środowisko chce mieć miejsce odreagowywania wielu lat poniżania i ciągłej nagonki na nas przez obóz "miłości", ale nie upoważnia to do stosowania wulgarnego języka. Dopuszczalna jest natomiast nawet najostrzejsza krytyka, ale bez wycieczek osobistych.

Komentarze

Obrazek użytkownika Jabe

29-03-2023 [08:23] - Jabe | Link:

Od kiedy to decyzje prze­chodzą więk­szo­­ścią?

Obrazek użytkownika spike

29-03-2023 [19:00] - spike | Link:

@jabe
czy swego czasu Tyfusek na przewodniczącego przeszedł większością głosów?, wystarczyło zapytanie "kto ZA", reszta nie miała znaczenia, "nie ważne kto głosuje, ważne kto liczy głosy".

Obrazek użytkownika Czesław2

29-03-2023 [09:09] - Czesław2 | Link:

I co z tego wynika, Panie Kuźmiuk? Procedowanie likwidacji Polski będzie tak samo wyglądało. I skopiuje Pan wtedy ten tekst zamieniając słowo "samochód" na 'Polska"?

Obrazek użytkownika u2

29-03-2023 [09:11] - u2 | Link:

brak strategii dotyczącej paliw syntetycznych (tzw. e-paliw)

Ano, podczas drugiej wojny światowej Niemcy korzystały w zaopatrzeniu przeważnie z pojazdów konnych, czyli swojskich furmanek. Czas na powrót do tamtych zapyziałych czasów :-)

Obrazek użytkownika spike

29-03-2023 [10:46] - spike | Link:

Kto jak kto, ale Niemcy i Francja najbardziej dostaną po dupie, produkują samochody nie tylko u siebie ale i w wielu krajach, jak się policzy ile w te zmiany muszą włożyć mld Ojro, do tego duży wzrost bezrobocia, to oni pierwsi zaczną się buntować.

Ciekaa sprawa z tym paliwem bezemisyjnym, pewnie mają na myśli H2, już raz podczas II wojny na nim się "przejechali", widać niczego się nie nauczyli, chciwość zasłania im rozum.
Dziwi postawa choćby krajów naszego bloku, tam też bida, a kopią pod sobą dół, czy UE jest aż tak skorumpowana do szpiku kości ?

Owszem, idea e-samochodów jest ciekawa i przyszłościowa, ale na nią za wcześnie, tak do końca wieku jest możliwe bezbolesne przejście na nową technologię, ale nie po trupach.

Obrazek użytkownika u2

29-03-2023 [11:38] - u2 | Link:

Niemcy i Francja najbardziej dostaną po dupie, produkują samochody nie tylko u siebie ale i w wielu krajach

Ano, Niemcy ciągle prowadzą samobójczą politykę, a to likwidują elektrownie atomowe,a to stawiają na gaz z kacapii, a to stawiają na kacapię, która nigdy nie dotrzymuje umów, a teraz stawiają na e-paliwa, których nigdy nie będą produkować, bo nie mają surowców.

Odnoszę wrażenie, że ciągle w eterze nad Ziemią unosi się duch królów niemieckich, którzy rządzili jednocześnie w Anglii, Niemczech i Rosji w 19 wieku, który każe im prowadzić tę samobójczą politykę. :-)

Obrazek użytkownika spike

29-03-2023 [19:17] - spike | Link:

to nie są duchy, to upiory, są w doborowym towarzystwie Hitlera, Stalina i wielu podobnych zbrodniarzy.

Obrazek użytkownika Pers

29-03-2023 [11:26] - Pers | Link:

Do 2035 nie będzie już żadnej unii.
NATO też zniknie.
USA rozpadną się na kilka państw i zacznie być normalnie.

Obrazek użytkownika spike

29-03-2023 [18:13] - spike | Link:

tak, tak @pampers, do 2035 nie "będzie niczego", nawet ciebie.

Obrazek użytkownika tricolour

29-03-2023 [18:21] - tricolour | Link:

@pers

Tak, a Kijów zdobędziecie w trzy dni. Zakład?

Gdybyś miał zdolność czytania samego siebie ze zrozumieniem i między wierszami, to byś zobaczył jakie to jest żałosne. Gdybyś mógł zobaczyć jaka przepaść dzieli zakusy na trzydniowy Kijów, a zdobywanie sracza w Awdijiwce po ponad roku walk, to byś zamknął twarz ze wstydu.

Ale ty nie masz wstydu z definicji.

Obrazek użytkownika Kaczysta

29-03-2023 [18:32] - Kaczysta | Link:

Dachowiec
Tak dla przypomnienia
Już od wielu lat ten portal jest znany jako ścierwoneonówka...
NEon24, czyli ścierwoneonówka posługuje się m.in. sowieckimi agentami z SB i WSI, którzy są tam bardzo aktywni - usiłując wmówić czytelnikom, że jako "narodowcy" są "polskimi patriotami"...
/Andy-aandy 

Ruszkiewicz mimo, że odszedł i założył swój portal, to tak naprawdę nie odszedł z Neonu i nawet próbuje ustawiać Oparę. Napisał do niego w swojej notce:
Moja Dobra Rada jest prosta - daj tylko nulla osta chłopakom z administracji a oni załatwią problem w 5 minut. A na NEon 24 zapanuje znowu spokój, harmonia i dobre obyczaje. Pozdrawiam serdecznie Jarek. PS. Rydzard, jak wrócisz z polowania to określ swoje stanowisko. Nie chodzi o mnie, ludzie czekają. /J. Ruszkiewicz

https://niepoprawni.pl/blog/zawiedzony/dlaczego-neon24-jest-anty-polski