Ameryka na rozstaju dróg

Okazuje się, że zgodnie ze starym chińskim przysłowiem jesteśmy skazani na życie w interesujących czasach. Popularny japoński komik ogłosił, że żyjemy w czasie “przedwojennym”. Nie brzmi to zbyt optymistycznie szczególnie, że za oknem wojna. Zastanawiam się dlaczego Ameryka dopuściła do tej wojny (Biden i “incursion” Putina). Niby wiemy, że chciała zablokować postępujące więzi Rosji i Niemiec (UE), których celem było wypchnięcie USA z Europy i utworzenie EurAzji, ale czy to wszystko? Wydaje się, że przygotowująca się do konfrontacji z rosnącymi w siłę Chinami, USA postawiła na “militaryzację” praktycznie zdemilitaryzowanej Europy Zachodniej i Środkowej. Rozprawa z Chinami wspomaganymi głębią strategiczną Rosji wymaga zmobilizowania zasobów europejskich państw NATO w celu zabezpieczenia granic z Rosją i ewentualnego współdziałania z walczącą z Chinami Ameryką. Widać tu efekty planowania amerykańskiego Pentagonu, które propagował jeszcze były prezydent Trump żądając od europejskich sojuszników zwiększenia wydatków na obronność.
     https://assets.realclear.com/i...  
Na globalnej scenie do poważnej rozprawy o kontrolę nad światem szykują się dwa autorytarne systemy. Jeden z nich to znany nam stary rosyjski imperializm, którego historyczną cechą jest podbój sąsiadów tego największego państwa na świecie. Rosja wtedy jest wspaniała kiedy poszerza swoje granice (Katarzyna Wielka) i co interesujące ciągle jej mało “ziemi” i ciągle czuje się zagrożona względną niezależnością sąsiadów (vide Ukraina). Przez złośliwych komentatorów określana jest wielką stacją benzynową z nukes. 

Jej ekonomicznie wypasionym partnerem jest klasycznie faszystowskie Państwo Środka zarządzane przez elity partii komunistycznej Chin, które od prawie pół wieku zaadoptowały w ograniczonym stopniu prywatną własność. Niesamowity rozwój chińskiej ekonomii z użyciem zachodniego kapitału i technologii przypomina podobnie dynamiczny rozwój faszystowskich Niemiec w latach 30-tych ub. wieku. Dobrze pamiętamy czym i jak ten eksperyment się zakończył. Obyśmy nie byli świadkami powtórki podobnych tragedii tym bardziej biorąc pod uwagę zasoby ludnościowe, finansowe i ambicje elit Chińskiej Partii Komunistycznej.

Uważni obserwatorzy polityki amerykańskiej dostrzegają niepokojące zjawiska dominowania sceny politycznej i samej Partii Demokratycznej przez rewolucyjnie zdeterminowaną lewicową sektę, która dziś sprawując władzę usiłuje kompletnie zmienić tradycyjną Amerykę. Globalistyczna lewica (podporządkowana Davos i City of London), której ambitny program znany jest też Polakom poprzez obezwładniającą i demolującą ekonomię sieć regulacji płynących z Brukseli, stopniowo ma doprowadzić do patriotycznego i narodowego wymóżdżenia populacji poszczególnych państw, rozbicia tradycyjnej rodziny i pozbawienia jej wpływu na wychowywanie własnych dzieci. Ostatecznym celem tej globalistycznej  obróbki “obywatela” jest kompletna kontrola człowieka i uzależnienie jego życia od wszechmocnego  totalitarnego państwa, które przy pomocy centralnych banków, wykorzystuje poszczególne administracje państw narodowych do planowanej samozagłady. Temat szeroki, niebezpieczny, ale warto śledzić kolejne jego etapy i “progi”, a ma zakończyć się pozbawieniem nas statusu obywatela, ściśle kontrolowaną walutą cyfrową  i wysiedlenia nas poza “próg” zdobyczy naszej cywilizacji. Globaliści wprost zakochani są w chińskim systemie kontroli populacji.

Aby nie przedłużać, spójrzmy jeszcze na sytuację na amerykańskiej scenie politycznej. Dalej strach elit Deep State wywołuje unikający kolejnych pułapek Trump i przeraża ich wizja jego ponownej prezydentury. Nienawidzący Trumpa republikański odłam Deep State (Bush,Cheney, Romney, McConnell, etc) czyni rozpaczliwe wysiłki, aby pomóc swoim lewackim pobratymcom (swoista UniParty) w zatrzymaniu patriotycznego ruchu oryginalnej Tea Party (2009) w pogwałceniu zasad Konstytucji i płynących z niej praw obywatelskich. Jak dotąd kolejne granaty rzucane pod nogi Trumpowi na jego drodze do prezydentury, okazują się niewypałami jedynie wzmacniając jego poparcie wśród zdroworozsądkowych Amerykanów. 

Według marcowego sondażu (McLaughlin & Associates) Trump dominuje wśród republikańskich kandydatów w prawyborach prezydenckich z 46%, za nim jest DeSantis z 23%. Oznacza to 4% więcej poparcia dla Trumpa w stosunku do poprzedniego miesiąca (było 42%) i spadku dla DeSantis aż o 8% (z 31% w styczniu i 26% w lutym). W bezpośredniej konfrontacji Trump zyskuje 61%, zaś DeSantis 31%. Trump też prowadzi wśród niezależnych 48%, do 39% DeSantis. 

Niektórzy Republikanie chcą, aby główni rywale (Trump i DeSantis) połączyli siły obawiając się ich wyniszczającej przedwyborczej konfrontacji. Jednak z ostatnich wypowiedzi DeSantis wynika, że nie jest on chyba zainteresowany ewentualną pozycją wiceprezydenta. Więc nic z tego nie wyjdzie, pewnie 44 letni DeSantis (“najlepszy gubernator” USA) odłoży swój start do prezydentury na 2028 r. Trump zrozumiał, że ma szansę określić, zdefiniować w opinii publicznej swojego najgroźniejszego rywala DeSantis, zanim ten dokona tego sam. Wydaje się, że ataki Trumpa osłabiające DeSantis są skuteczne. 
W hipotetyczny starciu kandydatów Trump-Biden (według Premise poll) zwycięża Trump 47% do 41%. Trzeba podkreślić, że w lutym w sondażu zwyciężał Biden 44% wobec Trumpa 42%, widać więc, że Trump nabiera wiatru w żagle. W tych prawyborach ma poparcie 87% Republikanów, w porównaniu do Bidena, którego popiera 75% Demokratów. Wśród niezależnych Trump ma 39% poparcia, Biden osiąga jedynie 22% poparcia. Wśród grup etnicznych 49% latynosów popiera Trumpa, zaś 61% czarnych wyborców popiera Bidena.

Wydaje się, że agresywne polowanie ekstremalnej lewicy na Trumpa (liczne procesy w sądach) zaczyna odbijać się czkawką, ilustrując Amerykanom zupełnie inne traktowanie Trumpa w/g zasady niesławnego Berii “dajcie mi człowieka na jedną noc, a przyzna się, że jest królem Anglii”. Szczególnie widać to w porównaniu do przemilczania  licznych udokumentowanych (laptop Huntera) afer wokół klanu Bidenów. Ostatnio wiele nadziei rządząca radykalna lewica wiązała z montowanym w Nowym Jorku procesem przeciwko Trumpowi odnośnie “hush money”, czyli $130 tys jakie ówczesny prawnik Trumpa Michael Cohen podczas kampanii prezydenckiej  (2016 r.)  zapłacił gwieździe porno Stormy Daniels (rzekoma afera z Trumpem z 2006 r.). Chodziło o jej uciszenie jednak powstało  podejrzenie (fałszywe), że te pieniądze mogły pochodzić z funduszy kampanii wyborczej. Prokuratura oparła się na zeznaniach Cohena, któremu udowodniono wiele innych wykroczeń i zaczął on szkodzić Trumpowi aby nie iść do więzienia. W konsekwencji Cohen zeznając na niekorzyść Trumpa i tak trafił do więzienia, ale misternie budowany atak na Trumpa rozsypał się i tym razem. 

Prowadzący na Manhattanie dochodzenie prokurator Alvin Bragg jest kolejnym człowiekiem Sorosa wmontowanym w amerykański system sądowniczy. Wyglądało na to, że Trump może być aresztowany i pokazywany w kajdankach, co wzbudzało entuzjazm lewicy, jednak w konsekwencji ta możliwość wzmogła jedynie poparcie dla “prześladowanego” Trumpa. Lista pułapek i nierzadko bezpodstawnych oskarżeń Trumpa przez radykalną lewicę jest diabelnie długa poczynając od wyssanej z lewackiego palca “russian collusion”, poprzez specjalnego prokuratora Muellera, dwa impeachmenty w Kongresie, spektakularny najazd na dom Trumpa Mar-a-Lago, specjalnego prokuratora Smitha i ciągnące się liczne procesy w Nowym Jorku i Georgii. 

Według sondażu Rasmussena (LINK)  nawet większość Demokratów (51%) uważa, że część Republikanów z (UniParty) Deep State potajemnie współpracowała w poprzednich wyborach (2020) z Demokratami, aby zablokować reelekcję Trumpa. Podobnego zdania jest 67% republikanów i 55% wszystkich wyborców.

Cóż, początek kryzysu bankowego, narastająca inflacja, umyślnie spowodowany kryzys energetyczny, demoralizowanie dzieci w szkołach, pchanie tematyki gender, zagrożenia epidemiczne uzdatnionym wirusem, ataki na religie, dążenie do kompletnej cyfryzacji w celu rozbicia tradycyjnego społeczeństwa i odarcia obywateli z ich praw i wolności, oto nasza rzeczywistość i chleb powszedni. A za granicą wojna i niebezpieczeństwo burzliwych zmian (sojusz chińsko-rosyjski, koniec dolara jako rezerwowej waluty   i dalej BRICS) i być może wojna światowa zaspokajająca apetyty światowych elit z milionami ofiar nas maluczkich. Oto co nas czeka jako zwieńczenie wysiłków rozwalenia naszej cywilizacji w celu zbudowania jednego światowego totalitarnego kołchozu. Oby im się to nie powiodło…

Jacek K. Matysiak                                                                                              
Kalifornia, 2023/03/28
 

Forum jest miejscem wymiany opinii użytkowników, myśli, informacji, komentarzy, nawiązywania kontaktów i rodzenia się inicjatyw. Dlatego eliminowane będą wszelkie wpisy wielokrotne, zawierające wulgarne słowa i wyrażenia, groźby karalne, obrzucanie się obelgami, obrażanie forumowiczów, członków redakcji i innych osób. Bezwzględnie będziemy zwalczali trollowanie, wszczynanie awantur i prowokowanie. Jeśli czyjaś opinia nie została dopuszczona, to znaczy, że zaliczona została do jednej z wymienionych kategorii. Jednocześnie podkreślamy, iż rozumiemy, że nasze środowisko chce mieć miejsce odreagowywania wielu lat poniżania i ciągłej nagonki na nas przez obóz "miłości", ale nie upoważnia to do stosowania wulgarnego języka. Dopuszczalna jest natomiast nawet najostrzejsza krytyka, ale bez wycieczek osobistych.

Komentarze

Obrazek użytkownika Pers

28-03-2023 [08:36] - Pers | Link:

//dlaczego Ameryka dopuściła do tej wojny //
Nie "dopuściła" tylko z premedytacją ją wywołała i nie dopuszcza do zakończenia.

Reszta notki to podobne bzdury.

Obrazek użytkownika u2

28-03-2023 [10:04] - u2 | Link:

Globalistyczna lewica (podporządkowana Davos i City of London), której ambitny program znany jest też Polakom

Ale, ale lewicowe hasła typu 56+ płci idą do Europy z USA. Ba, USA są w awangardzie wdrażania lewicowego obłędu :-)

Obrazek użytkownika Jabe

28-03-2023 [10:07] - Jabe | Link:

Nie sądzę.

Obrazek użytkownika Pers

28-03-2023 [10:44] - Pers | Link:

@u-bucik
W końcu zauważyłeś, że USA to bolszewickie państwo.
Niebywałe...
Ja bym jeszcze dodal że satanistyczne i genderowe.
Całe szczęście że już padają na pysk.

Obrazek użytkownika u2

28-03-2023 [15:08] - u2 | Link:

już padają na pysk

Te per-sik, a Bachmut już zdobyłeś ? :-)

Obrazek użytkownika Roz Sądek

28-03-2023 [12:23] - Roz Sądek | Link:

Artykuł jak na polską szkołę politologii, polską współczesną myśl polityczną, polską powszechną znajomość polityki światowej, przenikliwość i odkrywczość, jest w zasadzie poprawny. Zawiera wszystko co ma zawierać: jest USA, jest Chińczyk jest i Rus. Aha, jest oczywiście Niemiec i EurAzja. Między nimi my i świat, niezaradni, winni sobie, źle rządzeni nieboracy. Jest globalistyczna lewica, likwidacja gotówki, Deep State, Soros i niszczony Trump. Na końcu widmo niechybnej globalnej katastrofy z wirusem, likwidacją dolara i wojną z milionami maluczkich. Światowy Totalitarny Kołchoz w finale. Jest nad czym myśleć i nad czym dyskutować. To jest to co jest solą NB.

Obrazek użytkownika u2

28-03-2023 [15:12] - u2 | Link:

Światowy Totalitarny Kołchoz w finale

Raczej tzw. globalna wioska przewidziana przez MacLuhana z Kanady na długo przed powstaniem internetu. Dzięki globalnej wiosce oprócz wiedzy rozpowszechaniają się ciemnota i zabobony, w dodatku z prędkością światła :-)

Obrazek użytkownika rolnik z mazur

28-03-2023 [19:00] - rolnik z mazur | Link:

@ ubot
Jaka globalna wioska ? Raczej globalny obóz koncentracyjny. To nie z wiosek te pop... idee pochodzą tylko od wykształciuchów z wielkich miast. Te glupki pojęcia nie mają...

Obrazek użytkownika u2

28-03-2023 [20:21] - u2 | Link:

Jaka globalna wioska ? Raczej globalny obóz koncentracyjny.

To twoje marzenie, czy raczej koszmar. A moim marzeniem jest wolny świat dla ludzi dobrej woli, aby żyli zdrowo i bogato. To są proste sprawy, ale jak ktoś chce ciągle walczyć z ludźmi to kieruje nim jego zła wola :-)

Obrazek użytkownika rolnik z mazur

29-03-2023 [08:28] - rolnik z mazur | Link:

@ ubot
To są proste sprawy dla marzycieli a real jest nieciekawy gdyż ludzie złej woli próbują nas zniewolić.

Obrazek użytkownika u2

29-03-2023 [09:05] - u2 | Link:

ludzie złej woli próbują nas zniewolić

Znowu bajeczki wciskasz o złym Polaku i dobrym Niemcu ? :-)

Obrazek użytkownika rolnik z mazur

29-03-2023 [09:09] - rolnik z mazur | Link:

@ ubot
Nie dość że niepoprawny marzyciel to jeszcze ślepy i niegramotny. Gdzie ja cos pisze o złym Polaku i dobrym Niemcu ?. Nie wciskaj kitu trollu. 

Obrazek użytkownika u2

29-03-2023 [09:14] - u2 | Link:

Gdzie ja cos pisze o złym Polaku i dobrym Niemcu ?

Nie zdefiniowałeś kogo masz za ludzi złej woli. A z dotychczasowej twojej pisaniny na NB wynika że gardzisz nami Polakami, a wychwalasz pod niebiosa Niemców, tam masz przecież swoje dzieciaki.

Obrazek użytkownika rolnik z mazur

29-03-2023 [09:48] - rolnik z mazur | Link:

@ ubot
Gdzie konkretnie? Masz mnie za  jakiegoś debila co wyznaje rasowe teorie? Tak i 3 miliony innych polskich dzieciaków, ktore musiały emigrować z tego raju zwanym Polską. Co ty myślisz, ze nie wolałyby zostać  i tu pracować. Sam przez to przeszedłem.

Obrazek użytkownika u2

29-03-2023 [09:53] - u2 | Link:

Gdzie konkretnie?

Nawet tutaj w tym wątku. Widzę jak odpowiadasz dla Roz Sądka. Tacy jak ty gardzą Polakami, sądzicie, że już urządziliście się w Niemczech i należy pluć na Polskę na odległość, najlepiej na NB :-)

Obrazek użytkownika rolnik z mazur

29-03-2023 [10:23] - rolnik z mazur | Link:

@ ubot
Nie odróżniasz ironii? Gdzie mieszkam to cię g .. obchodzi. Ale widzę, ze kacap z ciebie wyznający dialektykę marksistowską i oczywiście kompleks niższości się kłania.

Obrazek użytkownika u2

29-03-2023 [11:42] - u2 | Link:

Gdzie mieszkam to cię g .. obchodzi.

Ano obchodzi, bo ciągle plujesz nie tylko na mnie, ale i na innych, mieszkających w Polsce. Co z tobą nie tak, że taki zapiekły jesteś w swoim antypolonizmie ?

Obrazek użytkownika Roz Sądek

29-03-2023 [00:14] - Roz Sądek | Link:

@rolnik z mazur
Jaka globalna wioska ? Raczej globalny obóz koncentracyjny.
=======
Zależy z jakiego punktu się na to patrzy. Jeśli Bauer zakwaterował Pana w starym, nieogrzewanym, 20 stopowym kontenerze, i na dodatek mieszka Pan w nim w większym towarzystwie, to może to nie wyglądać dobrze.

 

Obrazek użytkownika rolnik z mazur

29-03-2023 [08:30] - rolnik z mazur | Link:

@ róż
Jak chcesz to ci załatwię takie lokum u Bauera i nie będziesz się musiał tuląc po dworcach.

Obrazek użytkownika sake3

29-03-2023 [10:23] - sake3 | Link:

@Roz Sądek......Może pan Rolnik sam jest bauerem a nie szeregowym polskim niewolnikiem.

Obrazek użytkownika AŁTORYDET

29-03-2023 [08:13] - AŁTORYDET | Link:

Całą nadzieję, pokłada Pan w Trumpie. Moim zdaniem, to myślenie magiczne. Ameryka być kiedyś silna ludźmi i nawet takie dzbany jak F.D. Roosvelt, nie doprowadziły jej do upadku. Poczytałem wczoraj o wydarzeniach w Nashville i Audrey Elizabeth Hale. Jakim cudem, w kraju takim jak USA, wychowano (?) 28-letnia kobieta, zatrzymuje się w rozwoju na etapie dziecka? Z zamożnej rodziny, po dobrej szkole, mieszkająca w dobrej dzielnicy? Z rodzicami? Z marzeniami i życiem nastolatka? Niedojrzali będą wybierać pajaców. Niestety, takich jak Trump, też.

Obrazek użytkownika u2

29-03-2023 [09:42] - u2 | Link:

Niedojrzali będą wybierać pajaców. Niestety, takich jak Trump, też.

Ale, ale. DJ Trump to żaden pajac. To mąż opatrznościowy. Widział chylącą się ku upadkowi Amerykę i podjął energiczne kroki, aby ją ratować. Europę, czytaj Niemcy, trzymał za mordę. Heca się zaczęła kiedy nastał staruszek JR Biden. Nastała oczywista bida.