Narodowy Marsz Papieski przejdzie ulicami Warszawy, Krakowa

Narodowy Marsz Papieski to inicjatywa społeczna, która narodziła się spontanicznie w odpowiedzi na manipulacje i medialne oszczerstwa uderzające w dobrą pamięć o Janie Pawle II, a jednocześnie w polską wspólnotę. Pomysł rzucony przez Małgorzatę Żaryn, wsparty przez Barbarę Konarską i Wojciecha Boberskiego, szybko doprowadził do powstania komitetu organizacyjnego. Zostały do niego zaproszone organizacje pozarządowe i środowiska, pragnące przypomnieć o wartościach, których Jan Paweł II bronił i o roli, jaką odegrał w dziejach Polski i świata. Jego dorobek nie stracił na aktualności i sile przekazu.

„Nasz papież” – mówiliśmy o człowieku, który przez niemal trzy dekady był dla nas liderem walki o wolną Polskę. Uczył nas wiary, miłości i szacunku do każdego życia, do siebie nawzajem, do braci ludzkich i tych „braci mniejszych”, do przyrody, do ziemi ojczystej. Uczył nas czym jest wolność i jak trzeba jej bronić. Słuchaliśmy tej nauki uważnie. Byliśmy wtedy razem, bardziej niż kiedykolwiek. Byliśmy wspólnotą. Jego słowa pozwalały nam zobaczyć wyraźniej siebie i drugiego człowieka. Lepiej poznać. Może nawet pokochać. Bardzo go dzisiaj brakuje. Świat nie stał się lepszy.

Marsz Papieski, który przejdzie ulicami Warszawy, Krakowa i Szczecina w niedzielę drugiego kwietnia, będzie nie tylko wyrazem wdzięczności jego rodaków za pozostawioną im bogata schedę. Będzie świadectwem potrzeby tworzenia wielkiej wspólnoty i dowodem tego, że Polacy potrafią się zjednoczyć w obronie najważniejszych wartości. Narodowy Marsz Papieski jest wydarzeniem apolitycznym, niezależnym, adresowanym do wszystkich Polaków, dla których nauka papieża Polaka jest tym, co może być dla Polaków wspólne.

W Warszawie marsz wyruszy o godz. 11.00 z Ronda Dmowskiego, przejdzie ulicami: Marszałkowską, Królewską, Placem Piłsudskiego, Krakowskim Przedmieściem do Katedry Archidiecezjalnej przy ul. Świętojańskiej 8. Tam o godz. 12.30 odbędzie się Msza Święta, dostępna również dla wszystkich uczestników zebranych przy Placu Zamkowym.
Marsz krakowski planuje odtworzyć trasę Białego Marszu, który po zamachu na Ojca Świętego w 1981 roku zgromadził na krakowskich Błoniach  kilkaset tysięcy ludzi. Marsz szczeciński rozpocznie się Mszą Świętą w Sanktuarium Najświętszego Serca Pana Jezusa.

Żaden szanujący się Katolik nie zazna SPOKOJU dopóki postkomunistyczna swołocz będzie kłamliwie oczerniać naszego Papieża Świętego Jana Pawła II. Termin jest idealny. 1990 lat temu w tą niedzielę tłumy wiwatowały na część Chrystusa teraz będą wiwatować na cześć Jana Pawła II.

JPII utorował nam Polakom drogę do wolności i niepodległości i wszyscy winniśmy Mu dziękować przez pokolenia czcząc Jego pamięć! JPII nie zrobił tego tylko dla wierzących ale dla nas wszystkich bez wzgledu na wiarę, światopogląd itp. Dlatego nawet dla nie wierzących winien być On symbolem Wielkiego Polaka, który stawił czoła imperium komunistycznego jakim wówczas był ZSRR w walce o naszą niepodległość!

Nie pozwolimy, aby szkalować naszego papieża, największego Polaka w historii! Kłamliwie uderzyliście komuchy i PO  nas w sam środek naszego, polskiego serca. I popełniliście koszmarny błąd! To się na jesień okaże przy urnach wyborczych.

Żródło :
https://niezalezna.pl/478547-n...

Forum jest miejscem wymiany opinii użytkowników, myśli, informacji, komentarzy, nawiązywania kontaktów i rodzenia się inicjatyw. Dlatego eliminowane będą wszelkie wpisy wielokrotne, zawierające wulgarne słowa i wyrażenia, groźby karalne, obrzucanie się obelgami, obrażanie forumowiczów, członków redakcji i innych osób. Bezwzględnie będziemy zwalczali trollowanie, wszczynanie awantur i prowokowanie. Jeśli czyjaś opinia nie została dopuszczona, to znaczy, że zaliczona została do jednej z wymienionych kategorii. Jednocześnie podkreślamy, iż rozumiemy, że nasze środowisko chce mieć miejsce odreagowywania wielu lat poniżania i ciągłej nagonki na nas przez obóz "miłości", ale nie upoważnia to do stosowania wulgarnego języka. Dopuszczalna jest natomiast nawet najostrzejsza krytyka, ale bez wycieczek osobistych.

Komentarze

Obrazek użytkownika wielkopolskizdzichu

28-03-2023 [17:30] - wielkopolskizdzichu | Link:

"Termin jest idealny. 1990 lat temu w tą niedzielę tłumy wiwatowały na część Chrystusa teraz będą wiwatować na cześć Jana Pawła II."
Takie porównania trącą herezją, wypowiadający je, swego czasu mógł trafić na stos.

Obrazek użytkownika Tezeusz

28-03-2023 [20:20] - Tezeusz | Link:

@zdzichu rus
to ten co obrażał Powstańców Wielkopolskich teraz Świętego JP2 i katolików... osrany świński komuch i tyle...bydło to bydło

Obrazek użytkownika Marek Kudła

28-03-2023 [19:06] - Marek Kudła | Link:

16 października 1978 roku Karol Wojtyła został wybrany i ogłoszony na papieża. Szybko podbił serca większości ludzi na świecie. Zawsze uśmiechnięty i potrafiący żartować, szczególnie upodobał sobie młodzież, ponieważ uważał, że od ludzi młodych zależy w dużej mierze przyszłość świata. Jan Paweł II jest dla mnie świadkiem Nadziei, osobowością obecnych czasów, staje się znakiem przemian, nadziei i miłości. Jest niepodważalnym autorytetem, człowiekiem wielkiej myśli, czynu, umysłu. Dla wielu wiernych pozostanie drogowskazem życia. Bez obaw można powiedzieć, że był spostrzegany jako Ojciec narodu polskiego, ale i wszystkich narodów. Jest najwyższym, jak dotąd, autorytetem świata i jeszcze długo nim pozostanie ! Powinniśmy zachować go na zawsze w sercu, bo tak wiele dla nas uczynił.