Rzeczpospolita jest naszym wspólnym dobrem

Mój Smok dopisał i uwspółcześnił nieco starą fraszkę ... 

Fraszka dnia

Pyta się cieć ciecia:
- Która jest godzina?
- Ciecia!
Cieć tu plecie plecie plecie
Czas posprzątać wszelkie ciecie!

Kiedyś Król za szkodzenie Polsce skazywał polityczną hołotę pod topór albo na banicję. Dzisiaj polityczna hołota ma czelność pchać się do koryta z jawnym zdradzieckim i złodziejskim planem dla Polski. Nie tak dawno temu, Marszałek Piłsudski miał prosty plan naprawy Rzeczpospolitej po zaborach: Bić ku..y i złodziei! Kiedyś najwyższym honorem było służyć Rzeczpospolitej i ginąć za Jej wolność i ideały. Dzisiaj łotry i zdrajcy nazywani są "ludźmi honoru"! Dzisiaj przyzwoity człowiek często nazywany jest oszołomem i frajerem. Nie potrafię tego zrozumieć. Czy za reklamówkę z Biedronki można kupić tu wszystko, jak pisał kiedyś śp. Jerzy Targalski? Ja mu mówiłam już wtedy że NIE! I że mocno wierzę w to, że przyzwoitych ludzi jest w Polsce najwięcej - i oni nie pozwolą aby Polska upadła. I nadal mam taką nadzieję, że bez względu na światopogląd, w nadchodzących wyborach będziemy wybierać mądrze i przy urnie odrzucimy wszelkie polityczne łajdactwo!

Dziękuję za uwagę.

 

Forum jest miejscem wymiany opinii użytkowników, myśli, informacji, komentarzy, nawiązywania kontaktów i rodzenia się inicjatyw. Dlatego eliminowane będą wszelkie wpisy wielokrotne, zawierające wulgarne słowa i wyrażenia, groźby karalne, obrzucanie się obelgami, obrażanie forumowiczów, członków redakcji i innych osób. Bezwzględnie będziemy zwalczali trollowanie, wszczynanie awantur i prowokowanie. Jeśli czyjaś opinia nie została dopuszczona, to znaczy, że zaliczona została do jednej z wymienionych kategorii. Jednocześnie podkreślamy, iż rozumiemy, że nasze środowisko chce mieć miejsce odreagowywania wielu lat poniżania i ciągłej nagonki na nas przez obóz "miłości", ale nie upoważnia to do stosowania wulgarnego języka. Dopuszczalna jest natomiast nawet najostrzejsza krytyka, ale bez wycieczek osobistych.

Komentarze

Obrazek użytkownika wielkopolskizdzichu

28-03-2023 [00:17] - wielkopolskizdzichu | Link:

 "że bezwzględu"
Bezwzględnie to nie to samo co bez względu
"odrzucimy wszelkie polityczne łajdactwo"
Ja odrzucę łajdaków z PiS i będę tego pilnować w Okręgowej Komisji Wyborczej

BTW
Statutu Łaskiego gośka w życiu nie przeczytała.
 

Obrazek użytkownika Ula Ujejska

28-03-2023 [10:15] - Ula Ujejska | Link:

Dziuniek
Za głupi jesteś na historyczne dyskusje. Najpierw tępaku naucz się pisać poprawnie po polsku. W każdym poście robisz błędy. No i tępy chamie ja mam na imię Urszula. 
Zapamiętasz czy to za trudne zadanie dla wsiowego głupka?

Obrazek użytkownika Darek65

28-03-2023 [08:35] - Darek65 | Link:

Od dłuższego czasu szykuje się nam światowy obóz koncentracyjny. Coś może w tym temacie ? https://pch24.pl/co-dalej-z-tr...

Obrazek użytkownika Pers

28-03-2023 [11:08] - Pers | Link:

@ujejska
//w nadchodzących wyborach będziemy wybierać mądrze i przy urnie odrzucimy wszelkie polityczne łajdactwo!//
Nie da się głosować mądrze jak nie ma na kogo głosować.
Obecnie wybór jest tylko między dżumą, cholerą i syfilisem. Co za różnica na co umrzemy?

Obrazek użytkownika Ula Ujejska

28-03-2023 [15:41] - Ula Ujejska | Link:

Pers
Dziękuję że wreszcie napisałeś coś na temat :)
Co ja ci mogę doradzić?
Po obaleniu komuny pisałam do wszystkich premierów w sprawie polskiej biedy. Odpowiedział mi tylko Premier Kaczyński. Napisał mi, że po wygranych wyborach to się zmieni i na początek będzie 500+. Słowa dotrzymał nie tylko w tym temacie. Wcześniej natomiast był w moim mieście Premier Tusk, i na pytania o polską biedę zbył mnie że on ma ważniejsze sprawy na głowie. No kurczę blade, czy mogą być ważniejsze sprawy od głodujących dzieci i staruszków?! Ja pojechałam wtedy z lewicą do Brukseli z wystawą o polskiej hańbie - o głodujących dzieciach. Łotra nic nie ruszyło. Dopiero PiS coś zrobił w tym temacie.
Na kogo głosować pytasz Kocie?
PiS nie jest moim ideałem jestem raczej przedwojennym narodowcem. Ale czy dzisiaj mam jakąś przyzwoitą alternatywę niż Prawicowa Koalicja? Nie mam, więc mój głos otrzyma Prawica, bo dobrze życzę Polsce.
PS.
Jeszcze jedno, w sprawie ważnych spraw dla Polski odpowiedzieli mi także inni politycy PiS np.: Ryszard Czarnecki czy  Jacek Sasin, natomiast z Platformy zero. Nie wiem czy pamiętasz akcję "Ratujmy Polskie Lasy"?

Obrazek użytkownika u2

28-03-2023 [16:09] - u2 | Link:

PiS nie jest moim ideałem jestem raczej przedwojennym narodowcem

PiS wzoruje się raczej na przedwojennym PPS, a zwłaszcza na marszałku Piłsudskim, czyli takie skrzyżowanie niepodległościowców z socjalistami. ONR to raczej nie jest bajka PiS-u. Choć dziwię się, że współczesny ONR opanowały mośki typu Bosak :-)

Obrazek użytkownika juur

28-03-2023 [11:28] - juur | Link:

Czy więcej jest łajdaków obecnie niż kiedyś? Nie potrafię odpowiedzieć. Niepokojące jest zjawisko zaburzenia świadomości zdarzeń ( w odróżnieniu od samoświadomości czy świadomości własnej). Wszyscy wiemy prawie to samo, mamy dostęp do tych samych danych a różnie postępujemy. To tak jak gdyby zdarzenia i dane nie wpływały na decyzje i widzenie świata. Wiadomo, że g.... w złotku to nadal g.... ale niektórym to nie przeszkadza i jeszcze się oblizują. Czy to jest normalne? Inny przykład gdy mąż "królowej rad nadzorczych" został odpowiedzialnym za "walkę z zjawiskiem" nikt, właściwie nie zaprotestował. Słyszałem, że im pokazali.... i może to byłoby śmieszne w literaturze czy filmie ale to rzeczywistość. Co "im" pokazali? Pokazali wszystkim środkowy palec, swoim wyborcom też. Była królowa rad nadzorczych działa na niwie samorządowej. Nie minęło dużo i jak czytamy w tle niejasne przepływy ale za to duże....
Mam wrażenie, że rolnicy nie oddzielają sfery informacyjnej od świadomości czyli zachowali zdrowy chłopski rozum. I np. takie "5" są pamiętane i byle gadaniem nie da się tego zakrzyczeć. Protestujących rolników nazwano, na Niezależna.pl, że to milionerzy na traktorach, blokujący dzieciom drogę do szkoły i utrudniają dojazd karetek... Urban by się nie powstydził. Co znaczy, że miliony to coś złego ? Zarobione ciężką pracą są wstydliwe, to frajerstwo w odróżnieniu od milionów branych z rad nadzorczych gdzie o pracy nie może być mowy. Powstała klasa "arystokratów" wywodząca się z okrągłostołowców gardząca pracą i ludźmi utrzymującymi się z własnej pracy. Wielokrotnie prezes dawał temu wyraz wyzywając rolników od pazernych a prywatnych przedsiębiorców od oszustów.
"w nadchodzących wyborach będziemy wybierać mądrze" tylko kogo?

Obrazek użytkownika Ula Ujejska

28-03-2023 [15:49] - Ula Ujejska | Link:

Juur
Dziękuję za ten ważny wpis. Warto się zastanowić nad nim zanim oddamy swój głos w wyborach.
Na kogo głosować pytasz?  Przeczytaj moje zdanie do Persa.

Obrazek użytkownika juur

29-03-2023 [09:18] - juur | Link:

Rozumiem, że dla tych co  opcja "mniejszego zła" to żadna opcja, to nie ma na kogo głosować. Hasło "wybierajmy mniejsze zło" jest na następnej stronie po "wybierajmy starych złodziei bo się już nakradli a nowi będą musieli się nakraść od początku". Podobna głębia mądrości.

Obrazek użytkownika sake3

29-03-2023 [09:54] - sake3 | Link:

@juur.......W nadchodzących wyborach będziemy głosować mądrze ,tylko na kogo''? Nie musimy wysilać się specjalnie i gimnastykować.Przecież UE już wybrała i wskazała.Wysuszona miotła przecież wyraźnie namaściła Tuska w Warszawie nazywając przyszłym premierem.Czy pan postawi jeden krzyżyk czy dwa  nie ma znaczenia tak jak i pan czy ja nie mamy znaczenia jako wyborcy.Jesteśmy jedynie atrapą albo przyzwoitką do potwierdzenia,że wybory były ważne.

Obrazek użytkownika u2

29-03-2023 [09:56] - u2 | Link:

Wysuszona miotła przecież wyraźnie namaściła Tuska

Uśmiałem się z samego rana :-)

Obrazek użytkownika juur

29-03-2023 [17:03] - juur | Link:

Szanowna Sake3 "będziemy głosować mądrze", mądrze to znaczy wszyscy okrągłostołowcy won. Wybierając mniejsze zło czyli tych samych od lat, odbieramy sobie sami, nawet cień szansy na zmianę.  Gdyby wybrać losowo,kogokolwiek o którym nic nie wiemy to jest jakaś szansa, że nie będzie to łajdak czy nieudacznik. Wybierając, ponownie, takich co to nic nie mogą bo się Niemcy nie zgadzają nie spodziewajmy się, że nagle będą coś mogli. To proste i oczywiste.