Putin oddał Rosję Chinom za darmo

Putin otrzymał tylko rozkaz zakończenia tej hańby i dostosowania się do żądań, zasad i korzyści Chin

Krótkie wnioski.

1. Przede wszystkim: Rosja jest całkowicie podporządkowana Chinom. To wszystko. Skończył się mit o „wielkim państwie”, „odrodzeniu imperium”. Kulturowo jest to sformułowane jako „młodszy partner”. Dla zewnętrznych obserwatorów Rosja jest teraz „tanią chińską stacją benzynową” zamiast „stacją benzynową Zachodu”. Cóż, dla niektórych samych Rosjan (tych, którzy wciąż są w stanie jakoś ocenić sytuację), jest to krótkie, skazane na niepowodzenie zdanie „Wszyscy, zostaliśmy sprzedani w niewolę”.

2. Rosja nie tylko formalnie zgodziła się, ale faktycznie zaakceptowała rolę "młodszego partnera" tymczasowej własności Chin: Federacja Rosyjską zgodziła się na transfer wszystkiego (import/eksport) płatne tylko w juanach.

3. Nie było ostatecznych porozumień, zobowiązań, kontraktów: wieloletnie refleksje Xi na temat dalszego rozwoju relacji aż do współpracy w kosmosie to pic na wodę. Nie poparte żadnym dokumentem. I nie padła publicznie ani jedna konkretna obietnica – „Towarzysz Xi szczerze obiecał, że nadal będzie obiecywać”. Oznacza to, że dla ogółu społeczeństwa wydaje się, że Putin przekazał Rosję Chinom za darmo

4. Były więc zakulisowe porozumienia osobiste: nie dla Rosji, ale osobiście dla Putina. I za to Putina wyciśnięto do maksimum. Stopień jego rozczarowania widać po jego twarzy, a on sam nie ukrywa swojego nastroju.

5. Jeśli chodzi o wojnę, wnioski można wyciągnąć jedynie z braku oświadczeń, z wyjątkiem zatwierdzenia przez Putina planu pokojowego Xi (gdzie punkt pierwszy: poszanowanie suwerenności i integralności terytorialnej Ukrainy – co od razu oznacza deokupację jako podstawę porozumień pokojowych; i jeszcze raz: Putin publicznie to pochwalił!). Wygląda na to, że Xi pozyskał Putina, jeśli w najbliższym czasie pójdzie na rozmowy pokojowe pod warunkiem co najmniej wycofania się do pozycji z 24.02.22 (być może bez czekania na zmasowaną kontrofensywę Sił Zbrojnych). Ponieważ generalnie wojna, która wyczerpuje Rosję i odwraca uwagę USA i Chin, jest korzystna, ale korzyści się wyczerpują, czas podsumować. Xi wyciśnie pozostałe korzyści Chinom, podczas gdy Putin zamknie kwestię wojny skomplikowanymi i trudnymi negocjacjami.

Ogólnie wyglądało to na totalne upokorzenie Rosji i Putina, głośno reklamowane przez Kreml. I tak jak chińska prasa nie określiła tej wizyty jako "państwowej" (a jedynie zwyczajnej, przeciętnej, nie spodziewającej się żadnych poważnych rezultatów) - tak to przeszło. Putin otrzymał tylko rozkaz zakończenia tej hańby i dostosowania się do żądań, zasad i korzyści Chin.

Rosja w rzeczywistości otrzymała status podrzędny w stosunku do państwa, które samo w sobie nie należało do głównych graczy międzynarodowych.

A o wojnie - dlaczego Putin wygląda dla Xi na beznadziejnego idiotę. Dla nas Polakow i dla NATO Putin jest oczywiście idiotą, bo mimo całego swojego pragmatycznego zachowania i tak wdał się w wojnę, ryzykował atak. I to był początek końca. A dla Xi Putin wygląda na idiotę, ponieważ nie wykorzystał żadnej z wielu okazji, by po cichu wyjść z szalenie niekorzystnej sytuacji stwierdzeniem „Rosja wygrała” (jak Chiny i Wietnam 1979: Chiny wycofały się, obie strony zadeklarowały zwycięstwo dla krajowej publiczności, Chiny zablokowały ogromne wydatki za cenę szybkiego odwrotu i odpowiedniej kampanii propagandowej dla Chińczyków).

Putin miał wiele powodów, aby zakończyć kampanię w ciągu roku. Wciąż są szanse, aby wbić Rosjanom do głów wersję „Rosja wygrała, osiągnęliśmy wszystko, co chcieliśmy”. Straty Rosji na froncie gospodarczym, społecznym, geopolitycznym są astronomiczne i długotrwałe, jeśli nie ostateczne, to na zawsze. Jednocześnie Putin nadal uparcie wspina się na kaktusa. Brak szczegółowego planu i konkretnych zadań przynajmniej na najbliższe 20 lat.

Xi i Chiny jako całość nie mogą tego zrozumieć, dla nich to absurd. Dlatego szczerze gardzą Putinem jako nieprzemyślanym przegranym – co demonstrowali i nadal będą demonstrować

Forum jest miejscem wymiany opinii użytkowników, myśli, informacji, komentarzy, nawiązywania kontaktów i rodzenia się inicjatyw. Dlatego eliminowane będą wszelkie wpisy wielokrotne, zawierające wulgarne słowa i wyrażenia, groźby karalne, obrzucanie się obelgami, obrażanie forumowiczów, członków redakcji i innych osób. Bezwzględnie będziemy zwalczali trollowanie, wszczynanie awantur i prowokowanie. Jeśli czyjaś opinia nie została dopuszczona, to znaczy, że zaliczona została do jednej z wymienionych kategorii. Jednocześnie podkreślamy, iż rozumiemy, że nasze środowisko chce mieć miejsce odreagowywania wielu lat poniżania i ciągłej nagonki na nas przez obóz "miłości", ale nie upoważnia to do stosowania wulgarnego języka. Dopuszczalna jest natomiast nawet najostrzejsza krytyka, ale bez wycieczek osobistych.

Komentarze

Obrazek użytkownika u2

25-03-2023 [18:17] - u2 | Link:

Rosja jest całkowicie podporządkowana Chinom.

To dla kacapów nie nowość. Zawsze byli niewolnikami kremla. A że teraz kreml jest niewolnikiem ChRL ? W przeszłości byli niewolnikami Złotej Ordy, również i tutaj mają tradycje. Pytanie czy ChRL chce takich niewolników, skoro ma w nadmiarze swoich ? W dodatku swoich może łatwiej kontrolować i sterować.

Obrazek użytkownika sake3

25-03-2023 [19:06] - sake3 | Link:

A jednak nazwał Putina bratem,więc chyba nie uważa za idiotę.

Obrazek użytkownika Tomaszek

25-03-2023 [21:55] - Tomaszek | Link:

"Pozory mylą " powiedział jeż i zlazł ze szczotki .