Obrażanie wyborców to ciekawa strategia wyborcza Tuska

Obrażanie ponad 8 mln wyborców PiS, to „ciekawa” strategia wyborcza Tuska

1. Kolejne publiczne wystąpienia przewodniczącego Platformy Donalda Tuska podczas objazdu kraju, coraz bardziej pogrążają go, już nie tylko jako przywódcę największej partii opozycyjnej ale także jako człowieka.
Szczególnie po powrocie do krajowej polityki, Tusk zaostrzył swoją retorykę w stosunku do rządzącej Zjednoczonej Prawicy i jej elektoratu, ale także coraz częściej decyduje się na obrażanie dużych grup społecznych.
Wręcz regułą jest atakowanie i obrażanie osób, które zdają mu trudne pytania podczas publicznych spotkań, tak jak ostatnio w Bytomiu, Tusk zdecydował się wręcz ośmieszyć mężczyznę, który pytał go reparacje od Niemiec.
 
2. Ale to co zrobił na spotkaniu w Żywcu, przejdzie do historii strategii wyborczych, Tusk zdecydował się zaatakować wyborców Prawa i Sprawiedliwości stwierdzając, że są to ludzie „źli, zepsuci, skorumpowani i cyniczni”.
Przy okazji scharakteryzował wyborców jego partii, którzy jego zdaniem to „ludzie dobrzy, energiczni, przyzwoici” i jest ich więcej niż tych „zdezorientowanych”, głosujących na Prawo i Sprawiedliwość.
Czyżby Tusk zapomniał, że w ostatnich wyborach parlamentarnych na Zjednoczoną Prawicę głosowało ponad 8 mln wyborców, co więcej większość sondaży prowadzonych w ostatnich miesiącach pokazuje, że w nadchodzących, tych wyborców będzie jeszcze więcej (przewiduje się rekordową frekwencję wyborczą).
 
3. Tego rodzaju wypowiedziom, towarzyszy także straszenie nie tylko polityków Zjednoczonej Prawicy i ich rodzin, ale coraz częściej wszystkich tych, którzy publicznie ich wspierają, a ostatnio nawet wszystkich wyborców.
Przypomnijmy, że zaczęło się od „słabych” żartów w stylu „moherowe berety” i „zabierz babci dowód”, przez „opiłowanie katolików” Nitrasa do „będą wyskakiwali przez okna” Wałęsy, a ostatnio „rozwiązań na ulicy” i „wyprowadzania siłą z budynków” Tuska.
Ba politycy Platformy poczuli się już teraz zwycięzcami październikowych wyborów, nie tylko dzielą stanowiska ministerialne ale zapowiadają kogo wyrzucą, jakie instytucje rozwiążą, kto nie będzie mógł korzystać z publicznych pieniędzy.
Grzegorz Schetyna, kiedyś jako przewodniczący Platformy, zapowiadał likwidację CBA, IPN i Urzędów wojewódzkich, Budka niedawno wyrzucenie 3 tysięcy nowych sędziów, a także rozwiązanie Trybunału Konstytucyjnego i Krajowej Rady Sądownictwa, a Nitras zupełnie niedawno, pozbawienie KUL-u dotacji z budżetu państwa, bo zatrudnia obecnego ministra edukacji prof. Przemysława Czarnka.
 
4. Temu obrażaniu, straszeniu, towarzyszy także nieustanne obiecywanie, szczególnie przez Tuska, „nie zabierzemy tego co dał PiS”, ba dołożymy do tego „20% podwyżkę dla całej sfery budżetowej”, „paliwo po 5,19 zł”, a nawet „4-dniowy tydzień pracy”.
Tyle tylko, że te obiecanki to przysłowiowe „gruszki na wierzbie”, bo przy tych wszystkich deklaracjach „powszechnego zdrowia i szczęścia”, składanych przez Tuska trzeba jednak pamiętać, jakimi zasadami kieruje się Platforma jeżeli chodzi o realizację obietnic wyborczych.
Podsłuchani w restauracji „Sowa i przyjaciele” (a więc szczerzy), czołowi politycy Platformy, tacy jak Radosław Sikorski i Jan Vincent Rostowski, tak sobie „żartowali” w nawiązaniu do obietnic wyborczych „dwa razy obiecać, to jak raz dotrzymać” czy „obietnice polityczne wiążą tylko tych, którzy w nie wierzą”.
Sondaże jednak pokazują, że obrażaniem, straszeniem i obietnicami bez pokrycia, wyborów się jednak nie wygra, poparcie dla Platformy sięga w nich 25-27 %, to wszystko co udało się osiągnąć tej partii pod przewodnictwem Tuska (ostatnio po zaatakowaniu papieża Jana Pawła II przez zaprzyjaźniony z Platformą TVN, a także polityków Platformy, te notowania się nawet wyraźnie obniżyły).
 

Forum jest miejscem wymiany opinii użytkowników, myśli, informacji, komentarzy, nawiązywania kontaktów i rodzenia się inicjatyw. Dlatego eliminowane będą wszelkie wpisy wielokrotne, zawierające wulgarne słowa i wyrażenia, groźby karalne, obrzucanie się obelgami, obrażanie forumowiczów, członków redakcji i innych osób. Bezwzględnie będziemy zwalczali trollowanie, wszczynanie awantur i prowokowanie. Jeśli czyjaś opinia nie została dopuszczona, to znaczy, że zaliczona została do jednej z wymienionych kategorii. Jednocześnie podkreślamy, iż rozumiemy, że nasze środowisko chce mieć miejsce odreagowywania wielu lat poniżania i ciągłej nagonki na nas przez obóz "miłości", ale nie upoważnia to do stosowania wulgarnego języka. Dopuszczalna jest natomiast nawet najostrzejsza krytyka, ale bez wycieczek osobistych.

Komentarze

Obrazek użytkownika tricolour

22-03-2023 [08:14] - tricolour | Link:

Obrażanie 8mln wyborców KO to równie ciekawa strategia. Wojnę prowadzi się by wygrać.

Obrazek użytkownika Jabe

22-03-2023 [08:14] - Jabe | Link:

Lustrzane odbicie.

Obrazek użytkownika sake3

22-03-2023 [10:26] - sake3 | Link:

,,Tusk zdecydował się zaatakować wyborców PiS stwierdzając,że to ludzie zepsuci,skorumpowani i cyniczni''    Warto więc się pochylić nad wypowiedziami złotoustego kaznodziei Tuska.indywidualnie.Ja to postarałam się zrobić.Mimo dystansu do siebie trudno mi pojąć na czy ma polegać moje zepsucie? Mam niewłaściwe czy wypaczone poglądy?Prowadzę się niemoralnie? Kto zechciałby korumpować taką szarą myszkę jak ja,bo co by na tym nawet zyskał? Albo ja cyniczna? Ależ cynizmu to ja się dopiero uczę od naszoblogowych komentatorów i nie wiem czy kiedykolwiek zrównam się z nimi. To nie ta liga.

Obrazek użytkownika Jabe

22-03-2023 [10:30] - Jabe | Link:

Może chodzi o przysłaniającą wszystko tuskomanię? O zdrowiu nie świadczy.

Obrazek użytkownika sake3

22-03-2023 [10:38] - sake3 | Link:

@Jabe.......Tak, mnie tez martwi pana zdrowie Być slepym,głuchym i jeszcze zaczadzonym nienawiścią tak ja pan to rzeczywiście straszna choroba.Jak widać nawet robiąca postępy.Do października czeka pana chyba zupełne kalectwo.

Obrazek użytkownika tricolour

22-03-2023 [11:08] - tricolour | Link:

@sake

Jabe zaczadzony nienawiścią? Czym ona - ta nienawiść - się u niego wyraża?

Stękami, jękami, epitetami (morda, gruba, durna) jak u ciebie? Jeśli jabe jest zaczadzony, to na ciebie brak skali gęstości dymu.

Obrazek użytkownika sake3

22-03-2023 [12:16] - sake3 | Link:

Pan mi wypomina? Pan który mi nieustannie ubliża? Nazywa ścierwem,zachlanym wycirusem czyni mi uwagi?

Obrazek użytkownika tricolour

22-03-2023 [13:29] - tricolour | Link:

@sake

Oczywiście, że wypominam. Nie mówiłaś o mnie tylko o Jabe. Zawsze gdy trzeba się odnieść do faktów poszukujesz tematu zastępczego, teraz też jęczysz. To najlepiej wychodzi, te jęki, jaka ja biedna to już chyba w co trzecim poście.

Już ci pisałem, kłamczucho, że wyssałaś te epitety z palucha, by móc się nad sobą użalać -- gdy nie masz co napisać, to uciekasz w żale nad sobą.

Obrazek użytkownika sake3

22-03-2023 [20:55] - sake3 | Link:

@Tricolour........No chyba nie ja jęcżę tylko pan żalosny trutniu.Nie uciekam w żale,smiać sę tylko mozna z pana kretyńskich wypocin.Własnie sobie siedzimy w gronie znajomych i smiejemy się z bałwana Tricoloura.Czas się roztopić bo już wiosna. .Acha,znajomi przesyłają pozdrowienia ,jeszcze nigdy tak się tak dobrze nie bawili jak czytając  pańskie idiotyzmy.Pytają kiedy następne dziełko i polecają melisę przed snem.

Obrazek użytkownika tricolour

22-03-2023 [22:25] - tricolour | Link:

@sake

Dziękuję nawet za fałszywe pozdrowienia prawdziwych katolików. Życzę wam tego, czego wy mnie życzycie.

Obrazek użytkownika mada

22-03-2023 [12:17] - mada | Link:

Przypomnijcie sobie na czym wyrosła popularność takiego Wojewódzkiego. Na złości, obrażaniu, wyśmiewaniu, pogardzie, itd, itp. Ludziom Tuska takie traktowanie innych się podoba i przyciąga nowych, szczególnie młodych.

Obrazek użytkownika Darek65

22-03-2023 [12:31] - Darek65 | Link:

Panie Kuźmiuk, a teraz na poważnie. Jak się zachowacie w tej sprawie ?  https://www.fronda.pl/a/Niemcy...

Obrazek użytkownika Chatar Leon

22-03-2023 [12:56] - Chatar Leon | Link:

@Darek65
Bardziej zasadne byłoby chyba zadanie pytania: Kiedy Morawiecki zapewnił Niemcy i Komisję Europejską o swoim poparciu dla jakże cennej inicjatywy oraz kiedy podpisał stosowne kwity w tej sprawie?