Mateusz Dyrektywa-Morawiecki

Został Morawiecki premierem. Choć bardzo lubiłem i ceniłem panią premier Beatę Szydło, to starałem sobie tę decyzję zracjonalizować, że następca to człowiek światowy, pewnie zna połowę Brukseli, a ponadto to syn bohatera i wielkiego człowieka, też pewnie twardy rewolucjonista.
Jak teraz myślę o nim, jako wychowanym w Solidarności Walczącej, że to musi być człowiek mężny, twardy; klasyczny rewolucjonista, to autentycznie chwyta mnie mocny wqurw. Chłop bez jaj? Oportunista? Strachliwy? A może czymś go szantażują?

Od kilku lat cały ten aparat Unii Europejskiej to szpital wariatów. Tylko jest jeszcze gorzej, może z powodu covidu, bo władzę, zamiast doktorów, przejęli pacjenci - idioci. I na dodatek złodzieje.

Ta eskalacja kretyńskich projektów związanych z ideologią klimatyzmu, która na końcu ma nas zagnać z powrotem do jaskiń i maczug, dla każdego trzeźwo myślącego człowieka to wymysły ciężko chorego człowieka. Lecz pan Morawiecki jakby tego nie zauważał, podpisuje jak leci bez czytania, a jak mu ktoś mądry zwraca uwagę, że tego zaakceptować nie można, to odpowiada: W takim razie wyrzucą nas z Unii. Rany Julek! Wyrzucą! Sami mamy się wypisać i jeszcze pokazać im faka!

Rozwścieczyła mnie przyjęta dyrektywa o domach i mieszkaniach, jak ci durnie mówią - zero emisyjnych. Oczywiście chodzi o energię. Ogrzewanie, ciepła woda i takie tam. To na początek, bo umysł wariata jest twórczy, gdyż panuje w nim gonitwa myśli.
No dobrze, nie będę ukrywał, że jak to przejdzie, to mocno dostanę po dupie finansowo. Akurat jako człowiek przezorny, mam piec węglowy, kocioł gazowy i mój ukochany kominek z płaszczem wodnym. Właśnie kupiłem do niego piękne drewno i dobre brykiety.
No i dobrze... Jak mnie pan Dyrektywa-Morawiecki zmusi do kretyństw zero-emisyjności, to w tej "zielonej transformacji" nie zmieszczę się nawet z kosztami ponad 100 tysięcy zł. Wliczam w to również złomowanie tego, co już mam. Mój kocioł gazowy dzisiaj kosztuje ponad 10 tyś. zł, a instalacja drugie tyle.
Fotowoltaika odpada, bo dach mojego domu jest nieco bajkowy i te minimum 20 paneli nigdzie się nie zmieści. Pompa ciepła to również totalna ściema. Ponadto niemądre owieczki mówią o pompach cieplnych, gdy cwaniacy sprzedają im prastare i marne klimatyzatory (AC - air condition). Wtedy moje rachunki za prąd nie będą niższe niż 5 tyś/mc.

To Fit for 55 to bezczelne oszustwo i ukryty szkopski biznes, którzy wymyślili sobie szybką kasę na prymitywnych wiatrakach i instalacjach fotowoltaicznych, opartych na panelach chińskiej produkcji - po Putinie - największego przyjaciela Szkopów.

Popatrzcie - francuski naród już kolejny tydzień walczy na ulicach z władzą, bo im wiek emerytalny chcą podnieść z 62 lat, na 64. Gdy banda Tuska podnosiła nam do 67 ten wiek, w tym kobiety nawet o 7 lat (!!!), to polskie owieczki tylko smutno pobekiwały. Teraz. każda rodzina odczuje śliską łapę tych brukselskich łapciuchów.
A nas - naród - nie ma kto bronić. "Wyrzucą nas z Unii!". No jasne... I co z tego.

Ps. Nic nie napiszę o innej dyrektywie mającej na celu grabież Polskich Lasów. Nie ma w naszym słowniku takich przekleństw, jakie musiałbym użyć.

.

Forum jest miejscem wymiany opinii użytkowników, myśli, informacji, komentarzy, nawiązywania kontaktów i rodzenia się inicjatyw. Dlatego eliminowane będą wszelkie wpisy wielokrotne, zawierające wulgarne słowa i wyrażenia, groźby karalne, obrzucanie się obelgami, obrażanie forumowiczów, członków redakcji i innych osób. Bezwzględnie będziemy zwalczali trollowanie, wszczynanie awantur i prowokowanie. Jeśli czyjaś opinia nie została dopuszczona, to znaczy, że zaliczona została do jednej z wymienionych kategorii. Jednocześnie podkreślamy, iż rozumiemy, że nasze środowisko chce mieć miejsce odreagowywania wielu lat poniżania i ciągłej nagonki na nas przez obóz "miłości", ale nie upoważnia to do stosowania wulgarnego języka. Dopuszczalna jest natomiast nawet najostrzejsza krytyka, ale bez wycieczek osobistych.

Komentarze

Obrazek użytkownika Czesław2

20-03-2023 [07:01] - Czesław2 | Link:

Kaufland, Rossmann i Lidl to ten sam właściciel. Dla Polski nie ma znaczenia, czy będzie tylko Lidl, czy tylko Biedronka.  Unia ani UOKiK przecież nie będą protestować, że powstanie bankowy monopol w handlu. Natomiast dla Polaków ma to znaczenie. Weekend bez Kauflandu to weekend stracony. Nawet na NB będą samobójstwa.

Obrazek użytkownika tricolour

20-03-2023 [07:26] - tricolour | Link:

@jzg

To do mnie? Miło mi, że pamiętasz o moim istnieniu i poświecasz swoj cenny czas.

Co do upadku Karstadta, to upada ostatnia wielka sieć galerii, bo ludzie wybrali inną formę zakupów. Wcale mnie to nie dziwi gdy porównam tłumy sprzed lat, a dzisiejsze wręcz pustki w naszych centrach handlowych. Sam nie przypominam sobie, bym kupił buty inaczej niż przez net - zamawiam dziesięć par, odsylam osiem, zero wysiłku, zero latania po mieście. Żona zamawia kiecek za dwa lub trzy tysiące i mamy wieczorem fashion evening, bardzo to lubię, chyba mnie rozumiesz, kominek, koniaczek - facet jesteś... i z tych pokazów zostaje jedna rzecz, góra dwie, reszta wraca darmowym paczkomatem, do ktorego podskoczę w minutę longboardem. Sama przyjemność, zamiast szukania parkingów pod galeriami i chodzenia w smrodzie spalin.

Oczywiste zatem jest, że galerie zdychają i nasze też zdechną, z opóźnieniem wobec europejskich. U nas też wylecą tysiące ludzi na bruk. Cieszysz się zatem, przyjacielu, także z naszego przyszłego nieszczęścia.

A to, że ponoć Biedronka ma coś przejąć w 2025, to przypominam ci, że właśnie w 2025 ma być milion polskich samochodów elektrycznych. Poczekajmy zatem te dwa lata w przyjaźni z nadzieją. To ludzie swoimi nogami decydują, co ma żyć, a co bankrutuje.

Obrazek użytkownika tricolour

20-03-2023 [07:37] - tricolour | Link:

@jzg

I jeszcze coś - to nie ja pisałem, że kupuję serki w Lidlu, nie ja się chwaliłem Buderusem, nie ja rzuciłem czytelników na kolana, że mam nie kominek tylko Mercedesa wśród kominków, nie ja ostatnio stawiałem w garażu AMG, jakiejś tam wersji.

Zatem nie dla mnie produkt niemiecki jest rzeczą pierwszego wyboru wśród tych luksusowych, jakościowych, prestiżowych czy inaczej tak wiele wartych, że aż trzeba się tym chwalić.

Natomiast ja to obśmiewam. 

Obrazek użytkownika tricolour

20-03-2023 [12:07] - tricolour | Link:

@jzg

Świeczki działają!

W każdym razie zdycha nie jeden, a ostatni wielki niemiecki dom towarowy. Zdycha, bo sprzedaż wielkopowierzchniowa jest mniej opłacalna od internetowej. Nas też to czeka, tylko odrobinę później i o niczym złym to nie świadczy.

Poczekajmy do 2025, też ponoć ma być milion samochodów elektrycznych. 

Obrazek użytkownika Darek65

20-03-2023 [09:50] - Darek65 | Link:

"Dyrektywa-Morawiecki jest też tylko małym zębatym kółkiem" - i to tylko dzięki takim małym kółkom kręci się to duże, podobno najważniejsze.

Obrazek użytkownika Darek65

20-03-2023 [09:41] - Darek65 | Link:

Bodajże powiedział to Jaruzelski, że gdyby dokumenty wyszły na jaw, to wiele aureoli by pospadało.

Obrazek użytkownika jazgdyni

20-03-2023 [09:43] - jazgdyni | Link:

I to jest smutne. Tylko... PRL nam wpoił, jak sprytnie omijać przeszkody.

Obrazek użytkownika mada

20-03-2023 [11:01] - mada | Link:

Jak Morawiecki może się postawić Brukseli jeżeli 80% polskojęzycznych głupków nie widzi życia poza Unią? Musi lawirować.
Z drugiej strony - strzela sobie w stopę podkreślając cały czas, jakie to ważne pieniądze dla rozwoju Polski będą wypłacone jeżeli spełnimy te kamienie milowe. A przecież to  nieważne grosze w całym budżecie.

Obrazek użytkownika jazgdyni

20-03-2023 [11:53] - jazgdyni | Link:

Możemy mu pożyczyć, jak już tak bardzo ich potrzebuje.

Obrazek użytkownika Darek65

20-03-2023 [12:08] - Darek65 | Link:

@jazgdyni
To wcale nie jest śmieszny pomysł. Już dawno można było to zrobić. Japonia jest bardzo zadłużona, ale u własnych obywateli, a nie w obcych bankach. Tylko do tego potrzebna jest zmiana zasad emerytalnych. Wprowadzenie tak zwanej emerytury obywatelskiej. Z drugiej strony oszczędzanie w funduszach emerytalnych, polskich. Oczywiście na jasnych i uczciwych zasadach odpowiednio zabezpieczonych. Takie fundusze musiały by szukać zarobku, aby wypełnić umowy i mieć z czego wypłacić zobowiązania emerytalne. Zatem zmuszone byłyby do inwestowania, choćby w polskie start-upy, zakłady, przedsięwzięcia. To ogromny kapitał wpompowany w polską gospodarkę, a jednocześnie nie obciążony złymi intencjami jakiegoś obcego bankstera.

Obrazek użytkownika u2

20-03-2023 [12:12] - u2 | Link:

Takie fundusze musiały by szukać zarobku

Czyli kolejne oszustwo. Kasę Polacy wpłacają do ZUS/FUS i OFE, a ciągle nie maja godziwych emek, bo pieniądze z tych ZUS/FUS/OFE są przeznaczane przez decydentów typu Tusk na inne cele.

Obrazek użytkownika Darek65

20-03-2023 [12:56] - Darek65 | Link:

Ostatnio było info, że firma RENK z  Niemiec ( https://www.renk.com/en/produc... ) jest do sprzedania. To firma specjalizująca się min. w produkcji silników do pojazdów pancernych. Mając kasę, taki fundusz kupiłby ją i pozyskał know-how. W obecnej sytuacji zapotrzebowanie na takie produkty jest ogromne. Tylko trzeba wyjść z zaścianka myślowo-umysłowego.

Obrazek użytkownika Czesław2

20-03-2023 [13:52] - Czesław2 | Link:

@Darek65 A Niemcy chcieli nam sprzedać? Jest generalna zasada, majątek raz przejęty w Polsce nie wraca do Polski. Są wyjątki, gdy biznes robi się krańcowo nieopłacalny i można go jeszcze za ciężką kasę opchnąć.

Obrazek użytkownika Darek65

20-03-2023 [14:05] - Darek65 | Link:

Nie wiem, czy Niemcy chciały nam sprzedać, bo my nie chcieliśmy kupić :) Właścicielem jest podobno fundusz inwestycyjny, a nie Niemcy. To tylko przykład. Czasami nie opłaca się odkupować, korzystniej jest zbudować od nowa.

Obrazek użytkownika Czesław2

20-03-2023 [14:10] - Czesław2 | Link:

Nie rozumiem? Wie Pan, że my nie chcieliśmy kupić, ale nie wie, czy chcieli sprzedać. Jakieś info do tej tajnej wiedzy?

Obrazek użytkownika Darek65

20-03-2023 [14:46] - Darek65 | Link:

Czesław2 czytamy ze zrozumieniem :) Ta firma była na sprzedaż, podobno dalej jest. Właścicielem jest jakiś fundusz inwestycyjny. Gdybyśmy mieli kapitał, choćby z naszych funduszy emerytalnych, to taki polski fundusz mógłby się pokusić o kupno. Zyskalibyśmy know-how i gotowy produkt. Nie wiem czy nie chcieli nam sprzedać, bo nie było żadnej informacji, że Polska lub polska firma były tym zainteresowane. Poza tym kwota za taką firmę, to już bardzo gruba kasa.

Obrazek użytkownika Czesław2

20-03-2023 [14:50] - Czesław2 | Link:

@Darek65 To mówimy o tym samym. To, że JA chcę kupić, nie znaczy, że Pan chce mi sprzedać. I tego brakło w Pana komentarzu. A zawsze takie coś trzeba brać pod uwagę. Krotko mówiąc, nie zawsze kiełbasa dla psa.

Obrazek użytkownika Darek65

20-03-2023 [15:56] - Darek65 | Link:

To fakt, przepraszam za niedomówienie :)

Obrazek użytkownika mada

20-03-2023 [12:18] - mada | Link:

 Darek65

Miałem nadzieję, że tak zrobi. Nawet trzymałem pieniądze w tym celu. Ale cóż?

Obrazek użytkownika tricolour

20-03-2023 [13:07] - tricolour | Link:

Hahaha...

Od dawna piszę, ze polskie podmioty gospodarcze powinny mieć rachunki w polskich bankach. Jeśli nie może być to wymóg prawny, to może być "obyczajowy" na zasadzie - robimy ci dobrze gdy nie wynosisz pieniędzy poza granice. To są miliardy złotych, które leżą do wzięcia.

I co? Nic. Pies z kulawą nogą się nie zainteresował od dwóch dekad i nie zaproponował korzystnych warunków w PKO czy innym.

Obrazek użytkownika Czesław2

20-03-2023 [15:34] - Czesław2 | Link:

Właściciele "polskich podmiotów gospodarczych" często za bycie w niemieckim banku sprzedadzą babcię. I jeszcze jedno. Jak to sobie Pan prawnie wyobraża, fory dla Polakow przeciw obcym? Przecież dyrektywa 1066 natychmiast byłaby wdrożona.

Obrazek użytkownika Darek65

20-03-2023 [15:58] - Darek65 | Link:

Spokojnie, wszystko można załatwić. W wielu miastach działa karta mieszkańca, dająca bonusy dla obywateli tegoż miasta. Zawsze można zrobić kartę bankowca:)

Obrazek użytkownika Czesław2

20-03-2023 [16:00] - Czesław2 | Link:

Jestem za stary na takie optymistyczne dowcipy.

Obrazek użytkownika tricolour

20-03-2023 [16:18] - tricolour | Link:

@Darek

Dokładnie - przenieś do nas swoje rachunki bankowe, ubezpieczenia domu, samochodów, podróżne, co tam jeszcze masz, a my ci damy tysiaka rocznie jeśli utrzymasz ten-a-ten rachunek > 10tys. A gdy kupisz tu-a-tu wakacje, to dwa tysiaki i flaszkę.

Czyli daj nam dyszkę, to ci spuścimy za wszystkie produkty hurtem.

Co dla mnie za różnica gdzie się loguję? Za tysiaka mogę zmienić nawyk.

Obrazek użytkownika Czesław2

20-03-2023 [13:56] - Czesław2 | Link:

@Jazgdyni Panie Januszu. Jeśli na unię popatrzy się jak na organ wykonawczy banksterów narodu handlowego, przestaje to wyglądać na szpital wariatów. To raczej Polacy w swej masie zachowują się jak wariaci. Zwracam na to uwagę tutaj przynajmniej od dwóch lat. Do dzisiaj słaby odzew. No, może od tygodnia coś drgnęło. Tyle, że pod krytykę MM ochoczo podpięli się od razu zwolennicy opcji rusko-niemieckiej, nie pokazując dla Polski alternatywy dla okrągłego stołu.

Obrazek użytkownika jazgdyni

20-03-2023 [23:22] - jazgdyni | Link:

@Czesław2

Widzi Pan, poprzez taką pracę, jaką miałem, kontakt z bankierstwem i finansami miałem minimalny. Od 50 lat jestem klientem tego samego banku i dbałem/dbam, by moje konta, lokaty i karty kredytowe były w porządku.

Aż dopiero niedawno poważnie zainteresowałem się grupami Vanguard i Black Rock. I zacząłem się cieszyć, że już jestem na tyle stary, że ich śliskie łapy już mnie nie dosięgną. Oczywiście żal dzieciaków i wnuków. Będą się musiały nauczyć żyć, gdy wszyscy, cały naród, będą mieli te swoje jedyne konta, już wyłącznie cyfrowe (apka w smartfonie) w banku centralnym.
Rozpoczęcie właśnie serii upadków mniejszych banków pokazuje, że proces transformacji światowych finansów i bankowości, właśnie się rozpoczął. Żegnaj gotówko.
A po chwilowym spadku cen nieruchomości, to najsprytniejsi już rozpoczęli wykupywać kolejne lokale. Zobaczymy latem, jakie będą ceny za 1 mtr kw. Zaczyna się właśnie ucieczka z forsą z kont. A jak to się może skończyć, widzieliśmy w czasie kryzysu greckiego. Ciekawe ile z własnego konta bankomatem będzie można wypłacić kasy na miesiąc.

Pozdrawiam

Obrazek użytkownika Czesław2

21-03-2023 [06:33] - Czesław2 | Link:

Jako ciekawostka, Panie Januszu podam, że w Polsce masowo przerabia się wszystkie ciepłownie z węgla na gaz.  Prym wiodą spółki Skarbu Państwa np PGE Energia Ciepła, nie mówiąc o zachodnich właścicielach ciepłowni .Pytanie, skąd tyle gazu? Otóż proste. Od Ruskich. Masowo od nich Europa kupuje LNG.Druga ciekawostka, ostatnio staniał diesel. Znów ciekawostka. Paliwo od ruskich na masową skalę za pół darmo kupują Saudyjczycy i sprzedają jako swoje. A Saudi Aramco to strategiczny partner Obajtka.
Informacje dostępne na ekonomicznych portalach, tylko sobie poszukać.
Jeśli chodzi o gotówkę, to MM zrobił ruch wyprzedzający i sukcesywnie ją likwiduje w obawie przed brakiem kasy w bankomatach.

Obrazek użytkownika jazgdyni

21-03-2023 [13:31] - jazgdyni | Link:

@Czesław2

A mnie Panie Czesławie nurtuje, wobec tego co Pan właśnie napisał, że my położyliśmy nacisk i dużą forsę, by stać się mini potęgą gazową. Teoretycznie Nordstreamy też miały być gazowe, bo Niemcy planowały się stać potęgą energetyczną w oparciu o gaz. A dzisiaj już się mówi, że gaz to paliwo przejściowe i odnośnie tych zero-emisyjnych domów i innych budowli, również będzie skasowany.
Kto inwestuje naprawdę grubą forsę, na coś, co po 10 latach stanie się bezwartościowe. Ktoś tu wyraźnie robi ze wszystkich idiotów.
To mi się nie spina.

Obrazek użytkownika sake3

21-03-2023 [13:37] - sake3 | Link:

@Jazgdyni......No własnie ten tejemniczy ,,ktoś''.Może warto pospekulować by uchylić rąbek tajemnicy?

Obrazek użytkownika Czesław2

21-03-2023 [14:29] - Czesław2 | Link:

Pani nie wie, kto jest szefem PGNiG i GAZ-SYSTEM? I kto jest szefem tego szefa?

Obrazek użytkownika Czesław2

21-03-2023 [14:02] - Czesław2 | Link:

@JzG Panie Januszu, nikomu się nie spina. Już na to kiedyś zwracałem uwagę. Inwestycje w gazociągi są takie, jakbyśmy byli gazową potęgą. A to w 70% import. Jedna dyrektywa i będą tysiące kilometrów złomu. A może to tylko biznes ( nie dla Polski ) ? Chińczycy też budują miasta widma. A unia to przecież komuna. Mając tanią energię z węgla, oczywiście pomijając banksterski narzut ETS , ( gdzie Ziobro z jego projektem ) codziennie importujemy z Niemiec od 0,5 GW do nawet 3 GW mocy, nasze elektrownie jadą na pół gwizdka. Zakaz stosowania piecyków gazowych w nowych domach za kilka lat.

Obrazek użytkownika jazgdyni

21-03-2023 [15:45] - jazgdyni | Link:

@Czesław2

Czyli sam Pan widzi - to nie Obajtek, czy MM. Nawet nie Scholtz i jeszcze wyżej - Schwab. Jak już obstawiać, to bym głos dał na Larry Finka.

Obrazek użytkownika Czesław2

21-03-2023 [17:15] - Czesław2 | Link:

@JzG Ci, których Pan wymienił, to organ wykonawczy, ktoś musi wcielać w życie, dezinformować. Kto inny rozkazuje i przykłada pistolet.

Obrazek użytkownika jazgdyni

21-03-2023 [17:52] - jazgdyni | Link:

@Cz2

Wydaje mi się, że właśnie go na końcu wymieniłem.

Obrazek użytkownika Czesław2

21-03-2023 [18:08] - Czesław2 | Link:

100/100 Panie elektroniku:) Aby się zrelaksować, wyjdę na balkon, zobaczę, czy góry widać. Pan może Bałtyku poszukać.

Obrazek użytkownika u2

21-03-2023 [21:50] - u2 | Link:

my położyliśmy nacisk i dużą forsę, by stać się mini potęgą gazową

Bo gazu, podobnie jak ropy jest w bród na ZIemi, na wiele pokoleń. Choć w zielonej transformacji to paliwo przejściowe, pomocnicze. A cena gazu jest dużo niższa od ropy, bo to uboczny surowiec uzyskiwany zwykle przy wydobyciu ropy. Tam gdzie ropa, tam zwykle jest i gaz. Raz napoczętego złoża gazu (ale nie łupkowego) nie można przestać eksploatować, trzeba go wyeksploatować do końca. Dlatego dziwię się, że kacapy poszli na tę wojenkę z zachodem, kiedy mogli go spokojnie szachować gazem i temu podobnymi bogactwami, których mają w nadmiarze. Nie dziwota, że największym krytykiem putlera jest legendarny szachista Garrik Kasparow.

Obrazek użytkownika wielkopolskizdzichu

24-03-2023 [06:58] - wielkopolskizdzichu | Link:

Gaz jest produktem ubocznym procesu rafinacji ropy, ale nie ubocznym surowcem w procesie wydobycia ropy. Bywają złoża gdzie ropa i gaz występują jednocześnie, i bywają takie gdzie to gaz jest głównym składnikiem złoża. Te złoża gdzie gaz jest głównym składnikiem są bardzo stare w rozumieniu procesów geologicznych, fizycznych i biologicznych i są najbardziej cenne ponieważ gaz z nich jest bardzo czysty i wydajny energetycznie. Gaz łupkowy do nich nie należy, dlatego gaz z USA jest w eksploatacji bardzo drogi z powodów kosztów jego uzdatnienia.

Obrazek użytkownika Darek65

21-03-2023 [08:15] - Darek65 | Link:

Nadzieja jest tylko w tym, że się przeliczą i to wszystko się wysypie. Wszak rewolucja lubi zjadać własne dzieci.

Obrazek użytkownika Czesław2

21-03-2023 [08:22] - Czesław2 | Link:

@Darek65 Zerowa świadomość ludzi. Kasa hojnie drukowana na piwo jest. A to jest, oprócz 40 letniego BMW celem życia.

Obrazek użytkownika EsaurGappa

21-03-2023 [21:20] - EsaurGappa | Link:

Szanowny JazGdyni szanowny Polaku proszę się nie denerwować gdy patrzy pan bezwolnie na to jak któraś z trzygłowej hydry neoprawicy przemawia czy to Jarek Andrzej i Mateusz, ani nie podniecać kiedy to władza ich zmieniła i  pokazała ich inne oblicze,a że przy korycie zawsze różne świnie,a mamona w sosie własnym płynie.Raz skosztujesz a już płyniesz razem z tobą twoja familia kumple znajomi no i ci twoi przyjaciele ba nawet wróg cię pokocha.Nie ma mocnych na te szachy z diabłem w ten purpurowoczarnoszkarłatny  czas,my to nie bohaterowie ani nie rycerze ani nawet męczęnnicy my politycy.
Czy możemy komukolwiek zaufać!?Nie wiem i nie chcę wiedzieć,bo w skromności swej słabości mądrzejszych od siebie słucham.

Nie ma alternatywy tu i uwdzie wszędzie dziś dekadę przed Wielkiej Nocy Świętem owszem nie ma,musimy poczekać ...jesteśmy co nie którzy na liście i wtedy pierwsi będą ostatnimi a ostatni pierwszymi...
 

Obrazek użytkownika jazgdyni

24-03-2023 [03:38] - jazgdyni | Link:

@EsaurGappa

Witam

Pisze Pan : ... patrzy pan bezwolnie... Na pewno to Pan miał na myśli?  Czy może być powinno: ...patrzy pan bezradnie.. ?

Pisze Pan - ​

Obrazek użytkownika EsaurGappa

25-03-2023 [17:25] - EsaurGappa | Link:

Że tak napiszę brzydko ulubiony moj blogerze z Skryptniewoli słowa człowieczego,masz wyjebane jaja na całą tą politykę na pinokia ryżego Ch....a,na Jarka zgredzika,a Załenski przy tobie może skecz odegrać ,liczą się dzieci i wnuki,pan jest człowiekiem pracy,hartu ducha,trzeżwym egoistą,sfiksowanym marzycielem .Pan z innego podwórka i chwała panu za to.Bezwolność pańska bo demokracja ich nasza wspólna no i ludzki komunizm  zaprasza,Bezradność pana być może bo dzwon bije coraz głośniej z racji upływającego czasu,tak pięknie bije dzwon.
  A co powinno być... !?
Dziękuję za dyskretną uwagę odnośnie mojego stylu pisania komentarzy,przepraszam i proszę mi wybaczyć,ale sam nie potrafię czasem zadecydować za wczasu jakie słowa potoczą się po klawiaturze.
 Janku wirtualny Korsarzu,wirtuozie starodawnej sztuki pisania w chwilowej samotności(ja napisałem w życiu około 100 listów a ty podróżniku wszelkich ziemskich oceanów,myślę że około 2000 do trzech tysięcy?)zdobywco szalonych mórz w szalonej sieci emocji uczuć i słów,dziękuję za rozrywkę za śmiech i ...bezwolną Bezradność.
 

Obrazek użytkownika jazgdyni

27-03-2023 [14:21] - jazgdyni | Link:

@EsaurGappa 

Brawo!

Niezłe.

Strony